Puchar Polski Kobiet 2009/10

himen
Posty: 235
Rejestracja: 22 paź 2007, o 20:00
Płeć: M
Lokalizacja: Siedlce

Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: himen »

Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Robert »

Z uporem maniaka napiszę, że PO CO KOMU TAKI PUCHAR POLSKI?????. Jeżeli nie dojdzie do zmian w systemie rozgrywania meczów PP to będzie dochodziło do takich absurdów jak wczoraj: Sopot - Wrocław 3:0 (6,7,7). Wrocław przysyła młodziczki bo nie chce grać w PP, a PZPS na to zezwala? Czegoś tu nie rozumie. Jeszcze raz zapytam dlaczego świadomie eliminuje się drużyny z niższych lig, a faworyzuje drużyny z LSK, czy wzorem piłki kopanej nie można zorganizować takiego systemu rozgrywek?? Jak dla mnie dopóki będzie taki system to będzie tak jak obecnie...
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: picaporte »

Kwestia faworyzowania zespołów z najwyższej ligi pomimo tego, że występuje to i tak jeszcze nie satysfakcjonuje wystarczająco wszystkich. Tożto pamiętam jak jeszcze niedawno podczas PP mężczyzn i meczu Resovia- Skra komentatorzy jęczeli jaka to szkoda, że zespoły tej rangi spotykają się tak wcześnie :D
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Ted »

No i mamy niespodziankę. Broniące Pucharu Polski bielszczanki uległy beniaminkowi PlusLigi Kobiet, Budowlanym Łódź.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Nagor »

Napisałbym coś o tym meczu, ale Świeniewicz się zaraz na mnie obrazi i tyle z tego będzie. Więc w skrócie: WSTYD.
...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: tomasol »

Mamy dużą sensację ale zwycięstwo Łodzianek w pełni zasłużone, zagrały z ambicją i dużą odwagą a pierwsze skrzypce grała Karolina Kosek ale i pozostałe zawodniczki zagrały bardzo dobrze. Łodzianki nieźle serwowały ale znakomicie grały przede wszystkim na siatce a zwłaszcza w ataku, gdzie świetnie radziły sobie z piłek wysokich. Bielszczanki za to zagrały źle i bez wyrazu, nie radziły sobie w ataku gdzie zbierały czapę za czapą, kiepsko broniły i nie potrafiły zablokować Łodzianek. Do tego doszło dużo błędów własnych ale i chyba trochę brak reakcji trenera Wiktorowicza, który moim zdaniem za późno wpuścił na boisko Ciaszkiewicz za słabo grającą Świeniewicz. Nie wiem też czemu na boisku nie pojawiła się Horka (może kontuzja ??? ) można też było dać zmianę Skorupie, choćby na chwilę, bo nie miała dzisiaj najlepszego dnia.

Bielsko ma nad czym myśleć, bo jeżeli od jakiegoś czasu trenowały z myślą o PP (co powiedział w Polsacie trener Wiktorowicz) to efekt jest mizerny, z taką formą to i finału play off może nie być a co do dopiero mistrzostwa.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Ted »

No to co... Kto jutro będzie się cieszył? Budowlani czy Muszynianka?
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Nagor »

Ted pisze:No to co... Kto jutro będzie się cieszył? Budowlani czy Muszynianka?
Teraz to mi już wszystko jedno, ale chyba Muszyna nie jest aż tak chimeryczna jak BB.
...
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: tomasol »

Ja się skłaniam ku Muszynie, wprawdzie pierwszy set drugiego półfinału zaczął się równie sensacyjnie co w pierwszym półfinale, ale Mineralne mimo porażki nie dały się rywalkom "rozbujać" i same przeszły do ataku od drugiej partii. Znakomicie zagrały zagrywką z którą Dąbrowa w ogóle sobie nie radziła, dodatkowo nieźle dziś rozgrywała Bełcik przez co bardzo dobrze funkcjonował atak. Na wyróżnienie z pewnością zasługują Żebrowska i Jagieło za to po drugiej stronie brakowało jakiejś liderki choć. Jedynie co na minus Muszynie to serie traconych punktów.
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: zbyszek_2013 »

Po dzisiejszych meczach uważam, że najlepiej zagrały Łodzianki. Czy jutro się to potwierdzi ? Mam nadzieję że tak i dwa wielkie balony naszej PlusLigi Kobiet pękną.( jeden z nich już dzisiaj).
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3858
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: tomasol »

Przez kolegę jakaś zawiść przemawia czy jak ;) ??? Łodzianki w finale Muszyny tak już nie zaskoczą, no chyba, że ta zagra równie słabo jak Bielsko.
Awatar użytkownika
zbyszek_2013
Posty: 678
Rejestracja: 16 lut 2008, o 22:46
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: zbyszek_2013 »

tomasol pisze:Przez kolegę jakaś zawiść przemawia czy jak ;) ???
Jaka zawiść ??? Bielsko zagrało straszną kaszanę i zasłużenie przegrało.
Dąbrowa natomiast miała szansę na awans finału, gdyby nie głupie zmiany trenera. Szkoda, że facet, który uważa się za trenera niweczy cały trud dziewczyn. Dzisiaj Muszyna była do "połknięcia" przez Dąbrowę.
"Dopóki nie miałem Internetu nie wiedziałem, że na świecie żyje tylu idiotów" - Stanisław Lem.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Nagor »

Albo mi się wydaje, albo Muszynianka ma szpiega za boiskiem Łodzi :D
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: dreamer »

Podkreślając dobrą postawę Budowlanych, można jednak skwitować tegoroczną edycję pucharu Polski kobiet stwierdzeniem, że niestety w Muszynie konioecznie musi pojawić się trener z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli Pan Serwiński nie dojdzie sam do tej myśli i nie oswoi się z faktem, że jest za slabym szkoleniowcem na prowadzenie klubu o europejskich aspiracjach, to z każdym rokiem Muszyna będzie się stawala coraz większym morzem zmarnowanych pieniędzy.

Jeszcze raz brawa dla lodzianek (bez względu na to, czy zdobędą puchar). Jestem też pelen uznania dla trenera Popika.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Nagor »

Jedno słowo: Zaroślińska :o
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: dreamer »

Nagor pisze:Jedno słowo: Zaroślińska :o
Celowo nie podkreślalem tego w moim poście, bo uważam, że cala drużyna uczciwie pracuje na sukces. No bo przecież czemu podkreślać Zaroślińską, skoro wczoraj Kosek byla świetna, a i wczoraj i dziś Ciesielska gra wybitnie.

Budowlane i wczoraj i dziś mają slabsze fragmenty, ale powiedzialbym, że są to takie "zespolowe" slabsze chwile, i calym zespolem, wspólnie, przezwyciężają je.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Nagor »

dreamer pisze:
Nagor pisze:Jedno słowo: Zaroślińska :o
Celowo nie podkreślalem tego w moim poście, bo uważam, że cala drużyna uczciwie pracuje na sukces. No bo przecież czemu podkreślać Zaroślińską, skoro wczoraj Kosek byla świetna, a i wczoraj i dziś Ciesielska gra wybitnie.

Budowlane i wczoraj i dziś mają slabsze fragmenty, ale powiedzialbym, że są to takie "zespolowe" slabsze chwile, i calym zespolem, wspólnie, przezwyciężają je.

dreamer
Nie no racja, też jestem pod wrażeniem gry Kosek, ale Zaroślińska dla mnie pracuje na MVP turnieju. Chyba najbardziej solidny beniaminek w naszych ligach, działacze Trefla (męskiej drużyny) uczcie się, bo nie daj Bóg znów awansujecie i naskupujecie sobie nazwiska, połamanych graczy i znów super gwiazdy nie dadzą rady Radomiowi :D
...
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: maksik »

Brawa dla Organiki !!! Wspaniały mecz dziewczyn. Zaroślińska naprawdę jak klasowa atakująca - silnie i po kierunku i co ważne systematycznie.. Kosek i Ciesielska również wielkie słowa uznania. A w Muszynie...Bełcik - dno, ale i przyjęcie bardzo słabe.. W ogóle mimo wszystko jest to było nie było MEGASENSACJA!!
Czyżby Atlas Arena w przyszłym roku miała bardzo napięty charmonogram siatkarskich imprez sportowych? ;)

2 nagrody dla Muszynny tylko.. Mariolkę jak lubię tak chyba bym jej nie dał ale Ciesielskiej 2 nagród nie wypada dać..:)
Co do Agi Bednarek owszem.

Nagrody indywidualne:
Najlepsza zagrywająca: Agnieszka Bednarek-Kasza
Najlepsza przyjmująca: Katarzyna Ciesielska
Najlepsza broniąca: Mariola Zenik
Najlepsza blokująca: Luana De Paula
Najlepsza atakująca: Katarzyna Zaroślińska
Najlepsza rozgrywająca: Marta Pluta
MVP turnieju: Karolina Kosek
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Nagor »

Zaroślińska do kadry, koniecznie! Lewa, silna i precyzyjna ręka. Dodać jej tylko trochę odwagi w trudniejszych piłkach i jazda.
...
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: nulon »

Zaroślińska ma jeszcze duże braki techniczne. Chociaż bardzo podoba mi się jej gra a szczególnie postawa, to zacięcie i charakter, to jednak musi dużo pracować nad techniką ataku. Bardzo rzadko atakuje po prostej, chyba nie czuje się pewnie w tym kierunku. Poza tym gubi zasięg, nie łapie wysoko piłki, przez co jest często blokowana. No i czasami nie trzyma kierunku. Jak poprawi te elementy to będzie z niej prawdziwy killer, a raczej Smok.
Awatar użytkownika
maksik
Posty: 2481
Rejestracja: 24 lut 2008, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Polandia

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: maksik »

"Smok" to chyba nie najlepsze określenie dla kobiety.. ;)
To the world you may be one person, but to one person you may be the world
nulon
Posty: 182
Rejestracja: 20 mar 2009, o 19:58
Płeć: M
Lokalizacja: Wawa

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: nulon »

Smoczyca ;)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Nagor »

Bardzo rzadko atakuje po prostej, chyba nie czuje się pewnie w tym kierunku.
No ja bym nie powiedział, w samym 4tym secie miała kilka ataków po prostej.
...
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Mate »

Mam nadzieję, że ta nagroda doda Zaroślińskiej pewności siebie, bo jak doda trochę tego ryzyka przy atakach to wyrośnie nam wyśmienita atakująca. Trzeba pochwalić całą drużynę z Łodzi, bo zagrały świetny turniej. Ciekawe czy działacze Budowlanych będą chcieli "zawojować" Europę, czy może jednak postawią na zdobywczynie PP.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: Nagor »

http://www.youtube.com/watch?v=ru9qUC0QrPw
Dla przypomnienia co wyprawiała zawodniczka :D
...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Puchar Polski Kobiet 2009/10

Post autor: evija »

Świetny filmik, fajna muza, miło sobie przypomnieć co "Smoku" wyprawiała na tym PP :)

Krzywda by się nie stała, gdyby to ona dostała MVP, ale Kosa też zasługiwała, więc chyba sprawiedliwie podzielili te nagrody.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Puchar Polski”