Kubańskie ligi siatkówki

osnazfsb

Kubańskie ligi siatkówki

Post autor: osnazfsb »

Szukam wszelkich informacji o rozgrywkach ligowych na Kubie.Szczegolnie interesuja mnie sklady zespolow.
bestmaciek
Posty: 41
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:49
Płeć: M

Re: Kubanska liga siatkowki

Post autor: bestmaciek »

wie ktoś moze gdzie uciekli Poey i Portuondo? dotarli do Włoch ???
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kubańskie ligi siatkówki

Post autor: Nagor »

Czy zna ktoś Hiszpański? Jeśli tak to bardzo proszę o wytłumaczenie mi tego co mówią siatkarze, chociaż w skrócie :D http://www.youtube.com/watch?v=De8nNshLpao

http://www.youtube.com/watch?v=t2XTaAT3zT8
http://www.youtube.com/watch?v=Ez11RoV-els

Przy Levyi coś mówią o Portoryko a pod nazwiskiem wyświetla się coś w stylu Desertero... wie ktoś o co chodzi?
...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kubańskie ligi siatkówki

Post autor: Nagor »

http://www.youtube.com/watch?v=e3S4abU271M&feature=grec

Delektujcie się :o :o :o

http://www.youtube.com/watch?v=BxkDWn6n1fs
zacznijcie od tego, to pierwsza część. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na ziemii właśnie.

Zwróćcie uwagę - Cepeda gra na przyjęciu. Ponadto zobaczcie jego serwis w części 2-8 :D Ponad 100 km/h pewnie a wpada w 6/7 metr. A w części 3-8 Simon atakuje z prawego ataku z drugiej linii :D

Mam wrażenie, że to nie trener powołuje skład, tylko bierze dwie najmocniejsze ekipy na LŚ... Tak to wygląda. Idealnie cała kadra.

Jestem pod wrażeniem gry Fernando Fernandeza Ramosa. Mimo, że mało wchodzi na czysto, to blok obija jak i gdzie chce. Z każdej piłki.
...
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Kubańskie ligi siatkówki

Post autor: dreamer »

Zespól ze stolicy Kuby wygrał rywalizację o mistrzostwo Kuby zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.
Liga kubańska, to coś, co właściwie nie istnieje w takim wydaniu jak znane nam rozgrywki ligowe – choćby w Polsce, Włoszech, Rosji czy Brazylii. Tam liga rozgrywana jest systemem turniejowym i bierze w niej udział wyjątkowo Malo drużyn – w tym roku np. po sześć zarówno wśród mężczyzn jak i wśród kobiet. Zdarza się, że niektóre z tych drużyn budowane są „na ligę” w ostatniej chwili na zasadzie pospolitego ruszenia. Przykładowo – w sezonie 2010 w rozgrywkach ligi żeńskiej wystartowała także będąca w czasie trwania rozgrywek na Kubie, reprezentacja Wenezueli do lat 23.

Wśród mężczyzn do finału dotarły zespoły Capitalinos (ze stolicy) i Occidentales (de facto reprezentacja jednej z kubańskich prowincji). Rozgrywki odbywały się od pierwszego tygodnia stycznia do 20 marca.
Capitalinos, z Wilfredo Leonem i Roberlandy Simonem w składzie pokonali Occidentales w serii play-off „lepszy w trzech meczach” już w dwóch pierwszych pojedynkach (25-18, 33 -31, 23-25, 25-14 oraz 25-22, 25-21, 25:19). W ekipie Occidentales grali między innymi Michael Sanchez i Yoandy Leal. Wśród zdobywców indywidualnych nagród znaleźli się: MVP - Wilfredo Leon, najlepszy punktujący - Michael Sanchez, najlepszy atakujący: Wilfredo Leon, najlepszy blokujący: Roberlandy Simon, najlepszy serwujący: Fernando Hernandez, najlepszy rozgrywający: Raidel Hierrezuelo; najlepszy przyjmujący: Gustavo Leyva, najlepszy broniący: Keibel Gutierrez; najlepszy libero: Gustavo Leyva.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kubańskie ligi siatkówki

Post autor: Nagor »

Woow :D Ja nic nie mogę znaleźć w necie, oprócz tego meczu, którego powyżej wkleiłem. Także wielkie dzięki za info, bardzo interesuje mnie tamta liga, czy raczej "liga" :D Śmieszne jest to, że nawet skład Kuby na 2010 ma błędne dane dot. przynależności klubowej zawodników.
Wśród zdobywców indywidualnych nagród znaleźli się: MVP - Wilfredo Leon, najlepszy punktujący - Michael Sanchez, najlepszy atakujący: Wilfredo Leon, najlepszy blokujący: Roberlandy Simon, najlepszy serwujący: Fernando Hernandez, najlepszy rozgrywający: Raidel Hierrezuelo; najlepszy przyjmujący: Gustavo Leyva, najlepszy broniący: Keibel Gutierrez; najlepszy libero: Gustavo Leyva.
Zdziwił mnie punktujący, bo akurat w meczu wklejonym przeze mnie dość słabo mu szło. W ogóle w kadrze jest to żywioł, a tutaj... jakby go właśnie obudzili.
Jestem pod wrażeniem Fernando Hernandeza, wchodził podczas pucharu wielkich mistrzów na sam serwis i nastuka kilka asów, m.in. chyba 2 z Polską. Ponadto właśnie w tym meczu, który widziałem bardzo dobrze obija blok, jakby posiadał jakąś technikę na tle jego kolegów :D

Dzięki za info, i jakbyś dysponował jeszcze jakąś wiedzą na temat tej ligi, byłbym wdzięczny :D Pisałem kilka razy do osób na YT, którzy umieszczają to wywiady z siatkarzami, to mecz(e) z ich ligi w tej sprawie, ale bez odzewu...
...
damianho
Posty: 746
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Kubańskie ligi siatkówki

Post autor: damianho »

a macie może jakieś inf dotyczące Ariela Gila i jego ostatniego sezonu na Kubie ? bo jestem ciekaw jak wyglądała jego gra w tej lidze
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kubańskie ligi siatkówki

Post autor: Nagor »

damianho pisze:a macie może jakieś inf dotyczące Ariela Gila i jego ostatniego sezonu na Kubie ? bo jestem ciekaw jak wyglądała jego gra w tej lidze
Wiem tylko, że nie był wśród dwóch najlepszych drużyn :D
...
osnazfsb

Re: Kubańskie ligi siatkówki

Post autor: osnazfsb »

Cos na temat ligi kubanskiej od kolegi robiacego research tej ligi (uzytkownik Morro na naszym forum)
Nie wiedziałem, gdzie to napisać, ale myślę, że tu będzie najodpowiedniejsze miejsce :) Otóż jestem chory, dlatego dziś z nudów szukałem informacji na temat ligi kubańskiej. I znalazłem, bardzo ciekawe. Otóż na klubie działa 12 klubów (przynajmniej takich większych). Są to kluby, z którymi mamy styczność z VM plus: Centro Habana, Ciudad de la Habana (to coś innego niż Ciudad Habana), Cienfuegos i Ciego de Avila. W sumie dałoby się przeszukać strony FIVB i znaleźć po kilku zawodników do każdego klubu (chyba poza Avilą), jednak pozostaje inna rzecz: kluby te nie grają w rozgrywkach o mistrzostwo Kuby.

Na forum Inside Volley przeczytałem, że rozgrywki trwają 2 miesiące, a zawodnicy z kadry narodowej oraz największe talenty kubańskiej siatkówki są dzieleni na 4 drużyny. Obecnie są to:
- Centrales
- Capitalinos
- Orientales
- Universidad de la Ciencia de la Cultura Física y el Deporte (albo po prostu Universidad del Deporte)

5. marca zakończyły się rozgrywki (trwały od końca stycznia). Wygrał zespół Orientales pokonując broniących tytułu Capitalinos. Trzecie miejsce wywalczył zespół UCCFD (Universidad ma właśnie taki skrót).

W tamtym sezonie zamiast UCCFD i Orientales grały zespoły Juveniles i Occidentales. Wówczas triumfowali Capitalinos przed Occidentales, Orientales i Juveniles.

Liga Kubańska składa się z trzech turniejów eliminacyjnych. Nie wiem, jak one były rozgrywane, w każdym razie dwie pierwsze drużyny miały bilans 12-3. Czwartą fazą jest finałowy dwumecz w hali Kid Chocolate Hall w Hawanie. Zwycięzca zostaje mistrzem Kuby, trener reprezentacji ma też pełny ogląd na zawodników. Najlepszych 15. graczy ma wylecieć na obóz przygotowawczy do Peru, aby pokazali swoje umiejętności przed wyborem kadry na Ligę Światową. Nagrody indywidualne ostatniego turnieju:

Wilfredo Leon, MVP
Fernando Hernandez, Best scorer
Armando Danger, Best spiker
Robertlandy Simon, Best blocker
Fernando Hernadez, Best server
Yoandry Diaz, Best setter
Keibel Gutierrez, Best receiver
Keibel Gutierrez, Best digger
Keibel Gutierrez, Best libero

Fernando Hernandez w całym turnieju zdobył 210 punktów.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Kubańskie ligi siatkówki

Post autor: krzysiu »

Wiem, że to bardziej związane z reprezentacją , ale Leal i Sanchez w tym roku nie będą grali w LŚ i mogą wystąpić w PŚ jak się dostaną
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Kubańskie ligi siatkówki

Post autor: Nagor »

Czy ktoś może ma jakiekolwiek w miarę świeże informacje na temat ligi kubańskiej :) ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne państwa”