Transfery i plotki na sezon 2021/2022

choe
Posty: 218
Rejestracja: 2 mar 2020, o 14:31
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: choe »

Maurício Borges Silva, na te chwilę, bliżej Radomia niż Olsztyna.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

choe pisze:Maurício Borges Silva, na te chwilę, bliżej Radomia niż Olsztyna.
Czyli nie podpisał jeszcze w Valentii, ciekawy transfer dla Radomia
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: hvar18 »

choe pisze:Maurício Borges Silva, na te chwilę, bliżej Radomia niż Olsztyna.
Chodzi o to ze podróżuje po okolicach Radomia?:)
A tak poważnie pisałem już ze Olsztyn ma skład skompletowany i nie ma tam Borgesa
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2732
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Simao »

hvar18 pisze:
choe pisze:Maurício Borges Silva, na te chwilę, bliżej Radomia niż Olsztyna.
Chodzi o to ze podróżuje po okolicach Radomia?:)
A tak poważnie pisałem już ze Olsztyn ma skład skompletowany i nie ma tam Borgesa
Jest w tym składzie Karol Butryn?
mmp
Posty: 81
Rejestracja: 17 mar 2020, o 10:23
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: mmp »

Ciekawe kogo Olsztyn ma na 2 przyjmującego...
kamil1999
Posty: 5520
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Vilgefortz pisze:
choe pisze:Maurício Borges Silva, na te chwilę, bliżej Radomia niż Olsztyna.
Czyli nie podpisał jeszcze w Valentii, ciekawy transfer dla Radomia
Ja to raczej rozumiem tak, że po prostu Olsztyn wypadł i jest wybór między Radomiem a Vibo pewnie(no chyba, że kolega choe mnie poprawi). Ze swojego źródła słyszałem, że jakiś nieskonkretyzowany Brazylijczyk może zagrać w Radomiu, ale na pewnym wiarygodnym forum czytałem, że Vibo sobie Borgesa już raczej zaklepało.
mmp pisze:Ciekawe kogo Olsztyn ma na 2 przyjmującego...
Kolega hvar obiecał, że jutro/pojutrze z okazji wizyty Olsztyna w Katowicach, się popyta:)
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: alimak »

Simao pisze:Jest w tym składzie Karol Butryn?
Jest.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Blanco »

Kovacević to największy transfer w historii Plusligi, a z Gierżota cieszę się na maksa!
gregory1228
Posty: 162
Rejestracja: 27 maja 2012, o 16:31
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: gregory1228 »

Blanco pisze:Kovacević to największy transfer w historii Plusligi, a z Gierżota cieszę się na maksa!
Moim zdaniem jeszcze wiekszym hitem był powrót do Skry Winiara z Trento bo wtedy przychodził jako topowy przyjmujący w wielkiej formie :)
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: kuchcik77 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 lut 2021, o 08:22 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

Blanco pisze:Kovacević to największy transfer w historii Plusligi
A możesz uzasadnić, pod jakim względem? Marketingowym nie - Kurek w Warszawie już w glorii MVP MŚ to moim zdaniem zwycięzca. Pod względem jakiegoś ogromnego skoku jakościowego dla całej ligi też nie - Antiga i Falasca w Bełchatowie to według mnie były takie ruchy, bo wcześniej grali Sopko, Vartovnik, Kmet, Kubica i inni gracze zza południowej granicy. A dwaj koledzy przychodzili do Skry jako gracze bardzo mocnej wówczas Majorki.

Dla Zawiercia owszem. To największy transfer w historii tego prężnie rozwijającego się klubu i pod tym względem imponuje. Ale uznałbym ten ruch za największy transfer do klubu spoza ścisłej czołówki. W całej historii zawodowej PLS były według mnie donioślejsze ruchy. Oczywiście to na pewno top, ale czy ruch lepszy od sprowadzenia Toniuttiego do Zaksy albo Sandera do Skry? Nie sądzę. Jeśli samych Polaków brać pod uwagę, to także wśród nich były spektakularne zmiany klubów.

W tym kluczu największy transfer w historii PLS to odejście Zatorskiego z Bełchatowa, które zakończyło symbolicznie erę bełchatowską i rozpoczęło kędzierzyńską. A co zakończy tę trwającą? Ano odejście Pawła do Resovii. Z perspektywy ostatnich lat to ten zawodnik grający na nieeksponowanej pozycji jest dla mnie polskim transferem dwudziestolecia zawodowej ligi.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Biciut »

johnnyrotten pisze:
Blanco pisze:Kovacević to największy transfer w historii Plusligi
A możesz uzasadnić, pod jakim względem? Marketingowym nie - Kurek w Warszawie już w glorii MVP MŚ to moim zdaniem zwycięzca. Pod względem jakiegoś ogromnego skoku jakościowego dla całej ligi też nie - Antiga i Falasca w Bełchatowie to według mnie były takie ruchy, bo wcześniej grali Sopko, Vartovnik, Kmet, Kubica i inni gracze zza południowej granicy. A dwaj koledzy przychodzili do Skry jako gracze bardzo mocnej wówczas Majorki.

Dla Zawiercia owszem. To największy transfer w historii tego prężnie rozwijającego się klubu i pod tym względem imponuje. Ale uznałbym ten ruch za największy transfer do klubu spoza ścisłej czołówki. W całej historii zawodowej PLS były według mnie donioślejsze ruchy. Oczywiście to na pewno top, ale czy ruch lepszy od sprowadzenia Toniuttiego do Zaksy albo Sandera do Skry? Nie sądzę. Jeśli samych Polaków brać pod uwagę, to także wśród nich były spektakularne zmiany klubów.

W tym kluczu największy transfer w historii PLS to odejście Zatorskiego z Bełchatowa, które zakończyło symbolicznie erę bełchatowską i rozpoczęło kędzierzyńską. A co zakończy tę trwającą? Ano odejście Pawła do Resovii. Z perspektywy ostatnich lat to ten zawodnik grający na nieeksponowanej pozycji jest dla mnie polskim transferem dwudziestolecia zawodowej ligi.
Konstantinov, Abramov, Antiga, Falasca, Sander, Toniutti... itd
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7851
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kovacevic w 2019 roku był w top5 graczy w całej siatkówce: MVP Serie A razem z Leonem, MVP Mistrzostw Europy, najlepszy gracz Europy wg CEV, MVP Pucharu CEV, nie wiem czy któryś zagraniczny gracz był bliski takiego sezonu w okolicach transferu do Plusligi. Do obrony teza.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: johnnyrotten »

@Biciut

Zgadzam się. Konstatinow i Abramow też w tamtym czasie to były wielkie kroki milowe dla rozwoju naszej ligi. Schoeps i Łasko oraz Rouzier wśród atakujących. Grozer i Atanasijević wtedy się rozkręcali, więc oni może nie. Seyed ostatnio - topowy gracz na swojej pozycji - i to gdzie? Do Olsztyna. Okoliczności sprzyjały, ale fakt jest faktem.

Na pewno Uros jako utytułowany gracz w sile wieku w tej grupie jest. Może nawet bardzo wysoko. Ale takie pisanie, że najlepszy to pominięcie dekady z hakiem naprawdę głośnych transferów.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Tharaster »

WysokiPortorykanczyk pisze:Kovacevic w 2019 roku był w top5 graczy w całej siatkówce: MVP Serie A razem z Leonem, MVP Mistrzostw Europy, najlepszy gracz Europy wg CEV, MVP Pucharu CEV, nie wiem czy któryś zagraniczny gracz był bliski takiego sezonu w okolicach transferu do Plusligi. Do obrony teza.
+1
Dlatego nie wiem, skąd w ogóle tu się pojawiały takie głosy, że on jest nieregularnym siatkarzem i nie jest liderem czy to w klubie, czy reprezentacji :]. Chyba tylko na podstawie ostatniego sezonu Trentino, gdzie od początku borykał się z problemami zdrowotnymi - czemu specjalnie nie ma się co dziwić, bo w 2019 roku orał za wszystkich. Kapitalny transfer dla naszej ligi i nie ma co kręcić nosem. Parę lat temu parę przyjmujących w Zawierciu tworzyli Hugo de Leon - Matej Patak, a teraz będzie tam światowa para. Upgrade niesamowity.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7851
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nom, Uros w formie to takie ~55% ataku jako pierwsza opcja na lewym skrzydle przy znośnym przyjęciu, te trzy sezony w Weronie i Trentino jak był zdrowy to był kosmos, akurat miał pecha i grał w drużynach bez mocnych atakujących, tutaj będzie raczej bardzo solidne wsparcie...
Diomedea
Posty: 4357
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Diomedea »

A jestescie pewni ze chodzi o Urosa, a nie o starszego brata? :]
I ze bedzie w formie? Problemy zdrowotne jak sie zaczynaja, to moga potrwac. Mam nadzieje, ze im sie przyjzano starannie.
Chociaz rekord w najmniejszej ilosci wystepow w lidze jest chyba nie do pobicia i nalezy do zawodnika JW, wiec spoko.

Mam nadzieje, ze w tym amoku transferowym, podbitym nazwiskami z ligi wloskiej, nie zostana zapomniani mlodzi Polacy.
Ze Kapica, Gierzot, Czerwinski znajda plac do grania. Tak jak kiedys znalezli Sliwka i Semeniuk.

Liga jest teraz silna, miedzy innymi dlatego, ze najlepsze zespoly moga zmiescic sie w limitach wykorzystujac graczy z naszych 2 medalowych dwurocznikow.
Jak zabraknie Polakow, albo beda na poziomie jak Turcy w Turcji, to jakosc spadnie. A idzie niz i trzeba zrobic wszystko, by te wyrozniajace sie, a mniej liczne talenty rozwinac.

Dlatego mnie bardziej interesuje Gierzot niz Leal, Sasak niz Atan i Czerwinski i jego zdrowie niz zdrowie Urosa.

Ciekawi mnie tez, gdzie ewentualnie znajda miejsca: Markiewicz-obiecujacy srodkowy ze Spaly. Dulski-zdolny atakujacy, choc jeszcze troche delikatny fizycznie (rok treningu nawet z niewielka iloscia wystepow, ale u dobrego trenera pewnie by mu dobrze zrobil), Gomulka-zdolny, dynamiczny leworeczny atakujacy (ten ostatni podobal sie AA).
A w rok pozniej wejscie do doroslego grania 2 dobrych libero-to dla tych, ktorzy placza, ze nie ma wyboru na tej pozycji.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Blanco »

Sander połamany, Ambramow połamany, Konstantinow z ligi greckiej w wieku 30 kilku lat, Falasca z ligi hiszpańskiej i Toniutti z Niemiec.

Już nie dość, że to, co napisał Wysoki, a ja na cito sprawdziłem sobie ten ranking z gazety włoskiej z 2019, ale po raz pierwszy do Plusligi nie dość, że przychodzi gość z kilku najlepszych, to przychodzi nie po to, żeby się wyleczyć, ale przychodzi gotowy.

Btw, piszę posta: Kovacević największy w historii. A później czytam, że medialnie największy to Kurek, a dla ligi to Zatorski, a skok jakościowy, to w ogóle Antiga i Falasca. My God, gdzie ja o tym wszystkim w tej krótkiej tezie napisałem? :|
Diomedea
Posty: 4357
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Diomedea »

No fajny transfer. Niech go oglosza. I niech bedzie zdrowy.
Bo Sander to tez fajny transfer. Tez topowy zawodnik, powiedzmy top 5 na swojej pozycji. A Skra mistrzem nie zostala, choc jeszcze moze, tak jak moze teoretycznie wygrac z Kazaniem.
Zreszta z ustaleniem aktualnego topu tez sa problemy, ostatni sezon troche ubogi byl. A pewni zawodnicy urosli w sile (np Deroo) a pewni jednak powoli odchodza np Zajcew wyglada przecietnie, Ngapeth niestabilnie itp. Uros jest po slabszym okresie, to fakt.

A prawie to byl bodajze Dante w Skrze.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2021, o 01:24 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7851
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Dante to był żart primaaprilisowy, za który Brazylijczykowi dostało się potem w klubie w Moskwie, bo miał ważny kontrakt i ludzie z Dynama podobno byli mocno zdziwieni, że czytają w internecie, że ich gracz trafia do Bełchatowa. :] Bardzo blisko był Murilo, ale tak naprawdę nie był, bo to była propaganda bardzo mocnego wówczas przemysłu propagandy lokalnej Wyborczej.

Uros trafi do Polski i to będzie hit, a te jego słabsze dwa ostatnie sezony to mocno rozdmuchana kwestia, tak naprawdę wyszło z tego słabe pół rundy zasadniczej, bo natłok grania spowodował urazy przeciążeniowe, ale na dłuższą metę to nic takiego.
Diomedea
Posty: 4357
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Zobaczymy czy nic takiego. Jak przyjdzie.
Akurat Sander-Uros powiedzialabym zblizony kaliber gracza. Sander chyba mniej stabilny na arenie klubowej, w reprezentacji z reguly swoje gral.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7851
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Owszem, różnica jest pewnie taka, że stracony sezon w Chinach to jednak trochę mniejsza niedogodność niż stracony rok grania po operacji barku. Dlatego można się przerzucać kto tam jest największym transferem, dla mnie największe nazwisko jakie trafiło do ligi to (wygląda na to że) Atanasijevic, ale to publicystyka.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Tharaster »

Diomedea pisze:Zobaczymy czy nic takiego. Jak przyjdzie.
Akurat Sander-Uros powiedzialabym zblizony kaliber gracza. Sander chyba mniej stabilny na arenie klubowej, w reprezentacji z reguly swoje gral.
Taki urok Sandera jako Amerykanina. Gra dla kadry USA to zawsze najwyższego rodzaju nobilitacja i odpowiedzialność reprezentanta, względem tego co później takowy reprezentant prezentuje w klubie - tak bywało z reguły. Choć na poziomie PlusLigi sam Sander wykręca kosmiczne cyferki
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Blanco »

Dla mnie Sander to zawsze był gracz kadry, a nie klubu. Gdzie to kadra go budowała, a nie on budował ją. Różnica w przyjściu do Plusligi między nim, a Urosem, jest po pierwsze taka, że Sander przyszedł tutaj do sanatorium, a druga jest taka, że Kovacevic to jest gracz, który świetnie się prezentuje w money time, a więc w momentach kluczowych setów, czy meczów. Z kolei Sander zawsze będzie mi się kojarzyć z tymi komentarzami, już nie pamiętam po którym z finałów Ligi Mistrzów, ale chyba tym z 2019, że Lube przegrało, bo Majka dał po 10 punkcie w tie-breaku o jedną piłkę za dużo do Sandera.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Bartek O »

Nie myślałem że jeszcze dożyję czasów w których niektórzy Użytkownicy Forum będą "narzekać" na transfer Urosa Kovacevicia do Warty Zawiercie ;) . Para Facu - Uros to nawet jeszcze większa "strzelnica" niż słoweńsko - belgijski duet w Rzeszowie ;) . Ale cieszę się że jestem tego świadkiem, ponieważ to tylko świadczy o tym, jak potwornie mocna może być nasza liga w kolejnym sezonie.
Fenomenalny transfer dla Zawiercia jak i dla całej PlusLigi. Zarówno pod względem sportowym jak i marketingowym.

Simao pisze:Myślę, że JW jeszcze zaskoczy wszystkich. Oczywiście pozytywnie. Drużynę na pewno będą mieć mocną. Jednak patrząc na wzmocnienia innych, to może nawet nie zapewnić medalu, o MP będzie równie ciężko.
Właśnie nie jestem pewien, czy jest "na rynku" ktoś, kim Jastrzębski Węgiel może jeszcze zaskoczyć? Deroo "ukradła" im Resovia, Uros poszedł do Zawiercia. Niewielu już jest takich graczy na przyjęciu, których przyjście może spowodować, że notowania JW znowu "podskoczą". Może faktycznie wspominany tutaj przez Was Perrin? Może "wymiana"? Tj. Resovia wzięła Sama, to Jastrzębski Węgiel przygarnie Urnauta? Bardzo jestem ciekaw co się urodzi w Jastrzębiu. Poza Lealem wszyscy których transfer może spowodować kolejne już w tym okienku "trzęsienie na Forum", są chyba zajęci. Na pewno jednak JW nie ma "noża na gardle", bo parą Fornal - Szymura też można się bić o wysokie cele. Nawet w niesamowicie wzmocnionej PlusLidze.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Vilgefortz »

Bartek O pisze:. Niewielu już jest takich graczy na przyjęciu, których przyjście może spowodować, że notowania JW znowu "podskoczą". Może faktycznie wspominany tutaj przez Was Perrin? Może "wymiana"? Tj. Resovia wzięła Sama, to Jastrzębski Węgiel przygarnie Urnauta? Bardzo jestem ciekaw co się urodzi w Jastrzębiu. Poza Lealem wszyscy których transfer może spowodować kolejne już w tym okienku "trzęsienie na Forum", są chyba zajęci. Na pewno jednak JW nie ma "noża na gardle", bo parą Fornal - Szymura też można się bić o wysokie cele. Nawet w niesamowicie wzmocnionej PlusLidze.
Liczby Perrina dałem do działu JW - żaden kosmos, acz niezle, a Urnauta to sobie lepiej podarować, już lepiej ten Maar by im wyszedł.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Diomedea
Posty: 4357
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Szkoda, ze Rossard jest nie do wyjecia. Z braku Urosa czy Deroo to on by tam pasowal.
Lyneel za czesto polamany.

Szkoda tez ze Gierzot przesiedzieal sezon na lawce. Ci najzdolniejsi z poprzednich rocznikow juz w drugim sezonie grali w podstawie druzyn srodka, a w pierwszym walczyli o szostke lub ja mieli.

Poza wszystkim, to mysle, ze recesja we Wloszech dlugo nie potrwa. I za rok gwiazdy beda tam wracac.
Szkoda troche takich transferow, do klubow ktore raczej nie zagraja w ChL w przyszlym sezonie.

A moze ktos wyciagnie Luciano Palonskiego z Francji?
Generalnie inwestycja w ograna mlodziez wydaje sie bardziej oplacalna. Jest szansa, ze zostana ten sezon dluzej.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: jaet »

Bartek O pisze: Para Facu - Uros to nawet jeszcze większa "strzelnica" niż słoweńsko - belgijski duet w Rzeszowie ;) .
Dyskutowałbym ;)
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Bartek O »

jaet pisze:
Bartek O pisze: Para Facu - Uros to nawet jeszcze większa "strzelnica" niż słoweńsko - belgijski duet w Rzeszowie ;) .
Dyskutowałbym ;)
Z przymrużeniem oka nawiązałem do wpisu o tym, jak to w Rzeszowie przy parze Cebulj - Deroo mającej jeszcze obok Zatorskiego, nie będzie miał kto przyjmować ;) .
Podobne "narzekania" pojawiły się po informacji, że w barwach Zawiercia zagra Uros.
A to, że mój post można interpretować dwojako ;)? W pełni świadomie to zrobiłem ;)
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery i plotki na sezon 2021/2022

Post autor: Szampon093 »

Strzelnica na przyjęciu to była w Bełchatowie przy Szalpuku, Piechockim i Miladzie, który jako jedyny radzi sobie w tym elemencie. Rzeszów wyglądać będzie z pewnością lepiej z sprawą Zatorskiego, a Belg amatorem w przyjęciu nie jest. Słoweniec trochę drewniany jednakże zdecydowanie nie nazwałbym tego strzelnicą.

Uros/Conte/Żurek również bym nie panikował, jednakże gdzie by nie postawić Zatorskiego jest bezpieczniej, Michał takiego komfortu nie daje lecz ofensywa z Maliną będzie potężna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”