Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

@kamil1999

Ok, dzięki za rozpisanie, teraz dużo bardziej klarowne ;) po prostu miałem takie odczucie, że to co przy Lipińskim było nieważne u Andringi stanowiło atut, stąd tamten post. Natomiast wyjaśnienie w pełni obrazuje że nie jest to wybiórczość danych pod tezę ;) no i ogólnie zgadzam się z tymi ocenami obydwu graczy, podobnie to odbieram.

Też właśnie fajnie to widać w statystykach @Buku09, bo z normalnych nie widać tych obić Andringi, po których piłka zostaje w grze po stronie Olsztyna, widać za to zjazd % skuteczności. I to jest właśnie powód, dla którego nie zawsze uważam statystyki za coś, na czym można bezapelacyjnie wystawiać ocenę zawodnikowi (choć oczywiście w wielu przypadkach są one pomocne). No bo zakładając sytuację, że Nysa gra z Olsztynem (gdy jeszcze Nico był w drużynie) i obydwu graczy gra np. jednego z setów w ataku w taki sposób:
1) Nico - 3/5 w ataku, 1 blok, 1 błąd
2) Robbert - 1/5 w ataku, 1 blok, 3 ponowienia po których Butryn/De Falco zrobili 3 pkt

To który pod kątem drużyny gra lepiej? Mimo iż jednemu wyjdzie 60% w ataku, a drugiemu 20%, to w pierwszym przypadku drużyna zdobyła 3 punkty, a w drugim 4 (choć już co prawda nie ręką Robberta). Można powiedzieć że to zawodnik ma kończyć a nie obijać i niech kończy kto inny, ale w sytuacji gdy zawodnik nie widzi możliwości zakończenia ataku punktem, to lepiej by nabił niż wywalił w aut czy wpadł w blok. Ja raczej odbieram siatkówkę jako coś drużynowego, więc ważniejsze jest dla mnie jak sprawuje się drużyna i czy wszystkie ogniwa w niej współgrają, więc patrząc pod tym kątem wolałbym takiego 20% Andringę niż 60% Pencheva, choć pewnie znajdą się osoby mające odwrotne zdanie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Matson »

Zależy jakie kto ma role w drużynie. Samo budowanie drużyny na zasadzie traktowania jednego z przyjmujących jako libero jest troche samobójstwem na dobrze zbilansowane drużyny które potrafią takiego lidera wyłączyć. Pytanie o co kto sie chce bic, ale mimo wszystko jak już udało sie wyciągnąć takiego DeFalco i Butryna to można liczyć na cos więcej niż tylko wejście do PlayOff, bo możliwe że już sie druga taka okazja przez najbliższe lata nie trafi. I żeby nie było- taki Penchev dla mnie nie powinien mieć miejsca w zadnej z drużyn plusligowych, ewentualnie jako zmiennik w dole tabeli. Andringa to bardzo przydatny zawodnik, ale raczej jako zadaniowiec, żeby wejść przytrzymać przyjęcie, coś wybronic itp. Taki trochę Buszek. Niby przydatny i drużyna w poszczególnych meczach wydaje się z nim zbilansowana ale na przestrzeni wielu meczów w tym tych z czołówka wychodzą już pewne braki.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: grzegorzg »

kamil1999 pisze: 19 sty 2022, o 12:30 Lipiński tylko gorzej zagrywa niż w zeszłym sezonie. Blok na podobnym poziomie jest. W blokach na set jest bardzo podobnie. Ranking nie jest miarodajny bo po prostu Lipiński w tym sezonie miał mniej szans by blokować(Gdańsk wiele meczów przegrywał jakieś 3:0).
Bez żadnych dygresji, chociaz mi sie cisneły, ale mówie proste - NIE!

Tak ogólnie, to możemy powiedziec, że tabela nie jest miarodajna, bo nie obejmuje statystyk. ;) Oczywiście, że ranking nie jest pełnym wykładnikiem, ale bardzo dobrym obrazem tendencji. O ile Lipinski miał w ub sezonie blok na poziomie Semeniuka, to w tym roku Semen wyprzedza go o czynnik bez mała dwa.
I tak dla zobrazowania - Lipiński w ub sezonie, po 14 kolejkach miał 0,37 bl/set, w tym 0,26. Kamil jakieś chyba 0,34 w tym 0,44. Fornal poprawił sie doz poziomu zblizonego dla środkowych (szacunek) pow 0,5 bl/set. Sliwka o podobną róznice co Semen w górę zjechał w dół. Ale wiadomo, że poczatek miał zwyczajnie słaby i juz jest lepeij.Tylko są zespoły, w których cos się czymś przykryje, a sa takie, gdzie się nie da i wyłazi. Lipa zjechał w tamtym sezonie pod koniec ostro w dół i stąd te staty sa podobne, ale tak jak wczesniej podałem, ten blok dało się zauwazyc i to widac w statystykach.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022, o 17:02 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 2 razy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Matson pisze: 19 sty 2022, o 14:38Zależy jakie kto ma role w drużynie. Samo budowanie drużyny na zasadzie traktowania jednego z przyjmujących jako libero jest troche samobójstwem na dobrze zbilansowane drużyny które potrafią takiego lidera wyłączyć. Pytanie o co kto sie chce bic, ale mimo wszystko jak już udało sie wyciągnąć takiego DeFalco i Butryna to można liczyć na cos więcej niż tylko wejście do PlayOff, bo możliwe że już sie druga taka okazja przez najbliższe lata nie trafi. I żeby nie było- taki Penchev dla mnie nie powinien mieć miejsca w zadnej z drużyn plusligowych, ewentualnie jako zmiennik w dole tabeli. Andringa to bardzo przydatny zawodnik, ale raczej jako zadaniowiec, żeby wejść przytrzymać przyjęcie, coś wybronic itp. Taki trochę Buszek. Niby przydatny i drużyna w poszczególnych meczach wydaje się z nim zbilansowana ale na przestrzeni wielu meczów w tym tych z czołówka wychodzą już pewne braki.
Prawda, w obecnej siatkówce generalnie ''defensywny przyjmujący'' jest passe, bo różnice w pozytywnym przyjęciu są relatywnie niewielkie, a zostają akcje po negatywnym i na kontrze, właściwie ma to rację bytu tylko wtedy gdy masz mocny środek, a Olsztyn na razie tutaj średnio się wyróżnia. Dlatego dziwi mnie, że ktoś woli np. Perrina od DeFalco (w takiej formie jak w Olsztynie).
Buku09 pisze: 19 sty 2022, o 12:46Proszę bardzo. Miałem te dane pod ręką z analizy, która wrzuciłem w wątku z podsumowaniem roku 2021. Widać z nich ze Andringa na podstawie skuteczności i efektywności, wypada gorzej na tle wymienionych zawodników, lecz biorąc pod uwagę piłki niezakończone punktem, wypada najlepiej (większy procent freeballi i powtórzeń ataków po jego nieskończonych atakach).
Capture4.PNG
A jesteś w stanie z tego co masz wyprowadzić to, co Lebedev na swojej stronie z VNL nazywał % point win (procent wygranych punktów gdy atakował ten zawodnik w jakimkolwiek momencie punktu). Bo tą różnicę we freeballach/powtórzeniach ataku trzeba by było jeszcze podzielić przez skuteczność ataku drużyny na powtórzeniach, czyli pewnie przez dwa.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Matson »

Generalnie można zauważyć tendencje do budowania drużyn w oparciu o jednego mocnego w ataku ofensywnego a drugiego zbilansowanego, który 1/3 boiska w przyjęciu przytrzyma a w ataku też swoje skończy. Jest to po prostu rozwiązanie najbezpieczniejsze, bo w przypadku kiedy się trafi na drużynę mocno trafiająca akurat w ten dzień zagrywką, to nawet w pełni defensywny przyjmujący niewiele pomoże. Za to grając z dobrze zagrywającą, ale nie aż tak destrukcyjnie drużyną można spokojnie grać i z dobrego przyjęcia i czasem na wysokiej piłce. Innym sposobem budowania drużyny jest np Resovia czy kiedyś Zenit z Leonem i Andersonem, gdzie generalnie liczy się byle utrzymać piłkę na swojej połowie i walczyć na wysokiej. Problem w takich drużynach pojawia się gdy któryś ze skrzydłowych ma w danym meczu problemy w ataku, a o ile Leon takie mecze miewa rzadko o tyle Cebulj średnio raz na trzy mecze. Nie można z góry ocenić który model jest najlepszy, ale ten pośredni wymaga od przeciwnika większego ryzyka na zagrywce, co przenosi się często na liczbe błędów własnych i po prostu jest mniej wrażliwy na chwilowe niemoce skrzydłowych. Model ofensywny też ma swoje zalety bo w przypadku dobrej formy skrzydłowych przeciwnik staje się bezradny bo co byś nie zrobił to ciężko go zatrzymać. Niemniej najrówniej grają z reguły drużyny z modelu uniwersalnego(Zaksa, Lube). System z jednym skrajnie defensywnym wyłącza po prostu na trzy ustawienia jedno skrzydło, a wtedy przy gorszym przyjęciu prawe prawe prawe. Tak wyglądała np Resovia jak zdobyła pierwsze mistrzostwo z Lotmanem i Grozerem, podobnie wyglada teraz Olsztyn. Tylko że liga jest mocniejsza, styl się trochę zmienił i takie budowanie stało się niemodne. Ale w przypadku dnia konia Grozera (Butryna) można nawet wygrać jakiś finał ;)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Lucarelli »

Umówmy się, że żeby zabawa w ofensywne zestawienie na przyjeciu i skuteczną grę po negatywnym przyjeciu była możliwa na dobrym poziomie to trzeba mieć mobilnego rozgrywającego, który dobiegnie do tych pilek i ładnie dociągnie je z pola, bo bez tego to będzie na dłuższym dystansie sezonu kicha.
Także ten, nie chce wskazywać rozgrywającego, który najgorzej biega w Pluslidze, ale chyba każdy wie o kogo chodzi.
Buku09
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Buku09 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 19 sty 2022, o 14:45
A jesteś w stanie z tego co masz wyprowadzić to, co Lebedev na swojej stronie z VNL nazywał % point win (procent wygranych punktów gdy atakował ten zawodnik w jakimkolwiek momencie punktu). Bo tą różnicę we freeballach/powtórzeniach ataku trzeba by było jeszcze podzielić przez skuteczność ataku drużyny na powtórzeniach, czyli pewnie przez dwa.
Tak, nie powinno być problemu. Musiałbym tylko wiedzieć, jak poszczególne akcje zostały klasyfikowane, żeby dokładnie to odtworzyć. Czy w tym przypadku liczymy każdy punkt, niezależnie od tego, jak się zakończył? Istnieje jakiś opis, jak to było wyliczone?

Może na przykładzie: Jeśli zawodnik atakował jako pierwszy w akcji, następnie w odległej przyszłości tej akcji ktoś z przeciwnej drużyny popełnia niewymuszony błąd, czy ta akcja dalej zalicza się na korzyść zawodnika, który atakował w pierwszej akcji?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Buku09 pisze: 19 sty 2022, o 16:49Tak, nie powinno być problemu. Musiałbym tylko wiedzieć, jak poszczególne akcje zostały klasyfikowane, żeby dokładnie to odtworzyć. Czy w tym przypadku liczymy każdy punkt, niezależnie od tego, jak się zakończył? Istnieje jakiś opis, jak to było wyliczone?

Może na przykładzie: Jeśli zawodnik atakował jako pierwszy w akcji, następnie w odległej przyszłości tej akcji ktoś z przeciwnej drużyny popełnia niewymuszony błąd, czy ta akcja dalej zalicza się na korzyść zawodnika, który atakował w pierwszej akcji?
Point win %: Percentage of points won by the attacking team when this player attacked (at any time during the point)
https://apps.untan.gl/vnl2018/

Można byłoby to pewne uszczegółowić do pierwszej akcji (trudniejsze i lepsze), ale wydaje mi się, że tak liczona statystyka dalej powinna obejmować różnice wynikające z efektywności ataku/umiejętności ponawiania akcji. Dla przykładu, w 2019 roku Śliwka i Kaczmarek mieli w VNL 48% ataku, ale gdy jeden atakował wygrywaliśmy 65,9%, a drugi 72,8%, bo jeden miał 28%, a drugi 38% efektywności. Z drugiej strony Nysa ma 3% gorszą skuteczność ataku od Olsztyna (i ogólnie jest dużo gorsza), więc Andringa miałby spory handicap tutaj, więc porównywanie zawodników z różnych drużyn mogłoby nie mieć sensu. W każdym razie, zmierzałem do tego, że te 8% ponawianych akcji więcej to może być tak naprawdę 3-4% 'wirtualnie' do skuteczności ataku Andringi, więc Penczew dalej jest (w ataku) lepszy.

Mi u Lebedewa podobało się jeszcze w zakładce ''reception" procent sideoutu po przyjęciu danego gracza, to też lepsze niż sama statystyka przyjęcia (w ramach jednego.porownywalnego zespoøu), tak tylko oddaję pod rozwagę, bo imponująca jest Twoja baza danych jeśli nie jesteś statystykiem, i to chyba też można z play-by-play zrobić. ;)
mmp
Posty: 81
Rejestracja: 17 mar 2020, o 10:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: mmp »

Czy kiedyś Olsztyn będzie miał szczęście do dobrego libero... To jest dramat co prezentuje ten gość.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Kiedyś Mierzejewski nie wytrzyma, zrzuci marynarkę, rozepnie krawat i wejdzie na parkiet, pokazać Gruszce jak to się robi. Pewnie nawet w tym wieku nie byłby gorszy. Ehh, narzekaliśmy na Żurka, zastępstwo nie lepsze niestety.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

Tego się oglądać nie da. Nigdy bym nie pomyślał, że zatęsknię za nazwiskami jak Kapelus, Lux, Bangolea czy Krzysiek. Przecież tam pół zawodnika nie ma formy.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: asps »

Najbliższe 3 mecze mogą być kluczowe dla Olsztynian co do pozycji w tabeli, biorąc pod uwagę obecną sytuację to Zawiercie i GKS będą faworytami z Azsem i mecz z Lublinem 50 na 50. Jeśli udałoby się wygrać 2/3 z tych spotkań a zwłaszcza z GKSem i LUKiem to 7 miejsce powinno być już bezpieczne, natomiast, w przypadku 3 porażek zrobi się ostra walka o wgl wejście do playoffów. Z drugiej strony to jest sport i gdyby udało się przełamać Zawiercie to wróciłby temat 6. miejsca gdzie strata jest jeszcze mała, z tym, że wg mnie to miejsce zostało przegrane w Rzeszowie, a potem w Iławie ze Skrą. W dodatku w dalszym ciągu Olsztyn nie ma zmiennika na przyjęciu na poziomie plusligowym.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

asps pisze: 19 sty 2022, o 23:33 W dodatku w dalszym ciągu Olsztyn nie ma zmiennika na przyjęciu na poziomie plusligowym.
Patrząc na formę z PP to brak zmiennika na przyjęciu nie jest największym problemem. Rozgrywający ZAKSY z łapanki grał lepsze piły niż drugi Olsztyna, który trenuje z zespołem pół roku. DeFalco ma gdzieś wszystko. Butryn wygląda jakby wiedział, że ostatnie 2 sezony to jednorazowy wyskok. O Gruszczyńskim powiedziano wszystko. Coś poszło nie tak z budową tego zespołu. Bardzo nie tak.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Patrząc na formę z PP to brak zmiennika na przyjęciu nie jest największym problemem. Rozgrywający ZAKSY z łapanki grał lepsze piły niż drugi Olsztyna, który trenuje z zespołem pół roku. DeFalco ma gdzieś wszystko. Butryn wygląda jakby wiedział, że ostatnie 2 sezony to jednorazowy wyskok. O Gruszczyńskim powiedziano wszystko. Coś poszło nie tak z budową tego zespołu. Bardzo nie tak.
Akurat czepianie się DeFalco i Butryna za ten mecz, jest bardzo nie na miejscu, robili co mogli, przy małym wsparciu reszty. Nasz rozgrywający, 2 przyjmujący i libero mieliby duże problemy z załapaniem się do składu 1 ligowych drużyn z góry tabelii - i to jest prawdziwy problem + ciągle brak przyjmującego który miał być zakontraktowany 3 dni temu.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

grzegorzg pisze: 19 sty 2022, o 14:43
kamil1999 pisze: 19 sty 2022, o 12:30 Lipiński tylko gorzej zagrywa niż w zeszłym sezonie. Blok na podobnym poziomie jest. W blokach na set jest bardzo podobnie. Ranking nie jest miarodajny bo po prostu Lipiński w tym sezonie miał mniej szans by blokować(Gdańsk wiele meczów przegrywał jakieś 3:0).
Bez żadnych dygresji, chociaz mi sie cisneły, ale mówie proste - NIE!

Tak ogólnie, to możemy powiedziec, że tabela nie jest miarodajna, bo nie obejmuje statystyk. ;) Oczywiście, że ranking nie jest pełnym wykładnikiem, ale bardzo dobrym obrazem tendencji. O ile Lipinski miał w ub sezonie blok na poziomie Semeniuka, to w tym roku Semen wyprzedza go o czynnik bez mała dwa.
I tak dla zobrazowania - Lipiński w ub sezonie, po 14 kolejkach miał 0,37 bl/set, w tym 0,26. Kamil jakieś chyba 0,34 w tym 0,44. Fornal poprawił sie doz poziomu zblizonego dla środkowych (szacunek) pow 0,5 bl/set. Sliwka o podobną róznice co Semen w górę zjechał w dół. Ale wiadomo, że poczatek miał zwyczajnie słaby i juz jest lepeij.Tylko są zespoły, w których cos się czymś przykryje, a sa takie, gdzie się nie da i wyłazi. Lipa zjechał w tamtym sezonie pod koniec ostro w dół i stąd te staty sa podobne, ale tak jak wczesniej podałem, ten blok dało się zauwazyc i to widac w statystykach.
ok, porównywałem tylko uśrednione staty bloku na set w tym sezonie i w zeszłym bez uwzględnienia tej zapaści fomy. To w takim razie jestem w stanie sie z tobą zgodzić, że faktycznie w bloku wygląda gorzej w tym sezonie.
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

hubert pisze: 19 sty 2022, o 23:48
asps pisze: 19 sty 2022, o 23:33 W dodatku w dalszym ciągu Olsztyn nie ma zmiennika na przyjęciu na poziomie plusligowym.
Patrząc na formę z PP to brak zmiennika na przyjęciu nie jest największym problemem. Rozgrywający ZAKSY z łapanki grał lepsze piły niż drugi Olsztyna, który trenuje z zespołem pół roku. DeFalco ma gdzieś wszystko. Butryn wygląda jakby wiedział, że ostatnie 2 sezony to jednorazowy wyskok. O Gruszczyńskim powiedziano wszystko. Coś poszło nie tak z budową tego zespołu. Bardzo nie tak.
Co Ty gosciu gadasz za głupoty o Butrynie, chlopak od momentu jak jest w pluslidze trzyma poziom cały czas, a ze w Olsztynie rozgrywajacy są jacy są to nie zawsze bedzie grac dobrze. Gdyby byli zadowoleni z rozgrywającego to by go zatrzymali na nastepny sezon. Jednorazowy to jesteś Ty.
proforma
Posty: 166
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: proforma »

Tak, przyjdzie Komenda(a przyjdzie) to będzie zbawcą Olsztyna.
goran
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:50
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: goran »

hubert pisze: 19 sty 2022, o 22:53 Tego się oglądać nie da. Nigdy bym nie pomyślał, że zatęsknię za nazwiskami jak Kapelus, Lux, Bangolea czy Krzysiek. Przecież tam pół zawodnika nie ma formy.
Tak , to prawda ; żenada nie siatkówka.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hubert »

pwpl97 pisze: 20 sty 2022, o 08:19
hubert pisze: 19 sty 2022, o 23:48
asps pisze: 19 sty 2022, o 23:33 W dodatku w dalszym ciągu Olsztyn nie ma zmiennika na przyjęciu na poziomie plusligowym.
Patrząc na formę z PP to brak zmiennika na przyjęciu nie jest największym problemem. Rozgrywający ZAKSY z łapanki grał lepsze piły niż drugi Olsztyna, który trenuje z zespołem pół roku. DeFalco ma gdzieś wszystko. Butryn wygląda jakby wiedział, że ostatnie 2 sezony to jednorazowy wyskok. O Gruszczyńskim powiedziano wszystko. Coś poszło nie tak z budową tego zespołu. Bardzo nie tak.
Co Ty gosciu gadasz za głupoty o Butrynie, chlopak od momentu jak jest w pluslidze trzyma poziom cały czas, a ze w Olsztynie rozgrywajacy są jacy są to nie zawsze bedzie grac dobrze. Gdyby byli zadowoleni z rozgrywającego to by go zatrzymali na nastepny sezon. Jednorazowy to jesteś Ty.
Nigdzie nie napisałem, że Butryn rozczarowuje w Olsztynie. Chodzi mi o to, że forma jaką miał w ostatnich latach a szczególnie w GKSie już taka nie jest. Gdyby było inaczej to Olsztyn z 10 czy 12 budżetem w lidze nie dałby rady go ściągnąć z Resovii. I patrząc na Karola wydaje mi się, że jest lekko sfrustrowany.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

proforma pisze: 20 sty 2022, o 08:36 Tak, przyjdzie Komenda(a przyjdzie) to będzie zbawcą Olsztyna.
Serio jest taki pomysł? Ja gdzieś wyżej rzuciłem taką ideę jako ewentualne polskie zastępstwo Firleja, ale bardziej jako taki ponury żart :D oczywiście zawsze Komenda może się w Olsztynie odbudować, ale czy nie na to samo liczono tworząc parę Droszyński/Stępień?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: towalowli »

21-letni Albańczyk Redi Bakiri ma zostać nowym przyjmującym Indykpolu AZS-u Olsztyn.

źródło: Filip Korfanty (twitter)

Ktoś w ogóle słyszał o tym zawodniku?
pwpl97
Posty: 352
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: pwpl97 »

Streeter pisze: 20 sty 2022, o 10:15
proforma pisze: 20 sty 2022, o 08:36 Tak, przyjdzie Komenda(a przyjdzie) to będzie zbawcą Olsztyna.
Serio jest taki pomysł? Ja gdzieś wyżej rzuciłem taką ideę jako ewentualne polskie zastępstwo Firleja, ale bardziej jako taki ponury żart :D oczywiście zawsze Komenda może się w Olsztynie odbudować, ale czy nie na to samo liczono tworząc parę Droszyński/Stępień?

Streeter
Komendy w Olsztynie nie bedzie.
Seyed1966
Posty: 21
Rejestracja: 30 paź 2019, o 11:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Seyed1966 »

towalowli pisze: 20 sty 2022, o 10:49 21-letni Albańczyk Redi Bakiri ma zostać nowym przyjmującym Indykpolu AZS-u Olsztyn.

źródło: Filip Korfanty (twitter)

Ktoś w ogóle słyszał o tym zawodniku?
Czyli miałem rację z tym egzotycznym, jeśli chodzi o siatkówkę pochodzeniem. :o Trzeba dać mu szansę. ;)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

No to poszli po bandzie :D może się okaże przyszła gwiazda siatkówki, ale póki co nie mam za bardzo pojęcia kto to jest.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

towalowli pisze: 20 sty 2022, o 10:49 21-letni Albańczyk Redi Bakiri ma zostać nowym przyjmującym Indykpolu AZS-u Olsztyn.

źródło: Filip Korfanty (twitter)

Ktoś w ogóle słyszał o tym zawodniku?
Nie, ale grał we Francji w sezonie 19/20 w ostatniej drużynie ligi.

Jego statystyki z Francji: https://lnv-web.dataproject.com/Statist ... layer=3101

Jego statystyki z tegorocznego CEV Cupu (z belgijskim Leuven):
Obrazek

Jego statystyki z ubiegłorocznych kwalifikacji do ME:
Obrazek

Dla perspektywy, zdecydowany lider reprezentacji Albanii, Anton Qafarena (atakujący) w Weronie (10 czy 11 zespół Serie A) robi 40%/20% ataku/efektywności. Może chociaż dobrze przyjmuje.

A, i jeszcze jego statystyki z meczów w kwalifikacjach do LM z Zagrzebiem:
Obrazek

(te mecze są na YT - Budva przegrała z Zagrzebiem, który przegrał z Karlovarskiem, które przegrało z Benficą)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

WysokiPortorykanczyk pisze: 20 sty 2022, o 11:25 Może chociaż dobrze przyjmuje.
(...) (te mecze są na YT - Budva przegrała z Zagrzebiem, który przegrał z Karlovarskiem, które przegrało z Benficą)
Przewinąłem sobie na szybko jego przyjęcia w meczu z Zagrzebiem (bo jakiejś dobrej zagrywki/zasięgu w ataku już na 1. rzut oka nie ma) i chyba nie, tzn. niby jeden mecz, ale poziom zagrywki niski, u Albańczyka technicznie przeciętnie, jak nie mógł przyjąć na palce to mocno nierówno, a każdy serwis gdzie trzeba się ruszyć czy przyjąć poza linią barków loteryjnie.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Ludzie na Estradę kręcili nosem, który był zmiennikiem w Modenie i gra w Volei Taubate, a dostaną jakiegoś Albańczyka, który grał w tym sezonie w lidze czarnogórskiej :D Niezłe jaja w tym Olsztynie
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

Jest już jeden Król, to teraz ściągnęli Króla Albanii. Szykuje się Blake Scheerhoorn bis.

Jeszcze ten Komenda za Firleja po sezonie. Ale nam się to wszystko posypało. Cóż w tamtym sezonie cieszyłem się z utrzymania z parą wirtuozów na rozegraniu, widocznie my w Olsztynie nie możęmy mieć za wielkich oczekiwań.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hvar »

Wypada mieć nadzieję, że kolega z Albanii nie będzie pojawiał się na boisku kosztem Janiszewskiego.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2022, o 12:43 przez hvar, łącznie zmieniany 3 razy.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

dyletant pisze: 20 sty 2022, o 12:30 Jest już jeden Król, to teraz ściągnęli Króla Albanii. Szykuje się Blake Scheerhoorn bis.

Jeszcze ten Komenda za Firleja po sezonie. Ale nam się to wszystko posypało. Cóż w tamtym sezonie cieszyłem się z utrzymania z parą wirtuozów na rozegraniu, widocznie my w Olsztynie nie możęmy mieć za wielkich oczekiwań.
W świadomości kibiców siatkówki Komenda to wciąż jest "młody, perspektywiczny" zawodnik, czego dowodem jest wiele dyskusji odnośnie wyboru rozgrywającego do kadry. Tak, może nie jest to eksperckie grono, ale faktycznie ludzie tak myślą.

I jak pokazują przykłady Drzyzgi, Konarskiego i innych siatkarzy, to jednak nie tylko niedzielni kibice mają ten tok myślenia. Komenda gra fatalny sezon, ale każdy pamięta grę w Lidze Narodów 2019 i to, że pojechał na Mistrzostwa Europy, więc jeszcze przez nawet kilka sezonów jego pozycja będzie mocniejsza niż jego gra na boisku.

W Polsce jest łatwo wyrobić sobie łatkę. Od jakiegoś czasu mamy naprawdę mocne siatkarskie pokolenia, więc jeśli ktoś grywał w reprezentacji, to jest zabezpieczony w PlusLidze zarówno pod kątem klubów, jak i zapewne pod kątem wysokości kontraktu.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”