Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: zajczik »

Aż się zalogowałem na wiadomość o Szymenderze w AZS:) Czarno i blado to widzę. Moim zdaniem w wielu zespołach I ligi miałby kłopot wskoczyć do szóstki. Diomedea poparła cyframi i szerszą wypowiedzią, z którą się zgadzam. Podpisać jak Kubę Czerwińskiego i do ogrania w I lidze. Tak samo uważam, że Hawryluk i Kubicki głównie na fokusie Plusligi. Majchrzak też ale moim zdaniem może rok w I lidze jak Jankowski i wtedy na PL.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

towalowli pisze: 11 maja 2022, o 12:18 Gazeta Olsztyńska: "Oprócz Rediego Bakiriego drużynę akademików opuści jeszcze czterech siatkarzy. Szczegółowe informacje wkrótce.".

Firrlej, Defalco, Gruszczyński - wiadomo. Ten 4 to Janiszewski czy Siwczyk? W sumie to obu mogli odpuścić, bo czwarty środkowy na wiele się nie przydaje, a za to można było dorzucić parę srebrników na przyjmującego.
Ktoś tu pisał, że ponoć Janiszewski ma odejść.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

towalowli pisze: 11 maja 2022, o 12:18 Ten 4 to Janiszewski czy Siwczyk? W sumie to obu mogli odpuścić, bo czwarty środkowy na wiele się nie przydaje, a za to można było dorzucić parę srebrników na przyjmującego.
Siwczyk dał kilka niezłych zmian, na czwartego idealny. Za dużo budżetu raczej na niego nie idzie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Jeżeli Szymendera przychodzi, to chyba oczywiste jest za kogo. Siwczyk, będzie wąchał parkiet tylko w przypadku (odpukać w niemalowane) kontuzji Averilla. Przy Tuanidze wszyscy środkowi powinni wyglądać odrobinę lepiej, tak mi się przynajmniej wydaje. Butryn z tej zmiany, też może być zadowolony. Skład znowu fajny (jak na nasz 9 budżet w lidze), brakuje mi tylko przyjmującego, który byłby w stanie dać solidną zmianę Karlitzkowi/Lipińskiemu.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

No przecież Andringa na trzeciego to idealny człowiek. Żeby tylko znowu nie musiał cały sezon grać w szóstce.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Siekier »

Streeter pisze: 12 maja 2022, o 10:54 No przecież Andringa na trzeciego to idealny człowiek. Żeby tylko znowu nie musiał cały sezon grać w szóstce.

Streeter
Możecie go jeszcze cisnąć o naukę polskiego, chociaż polish kibice jest najlepsze na święta brzmi cudownie :D
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Jak przez tyle lat się nie nauczył, to już się nie nauczy. Zresztą bąkał przed tym sezonem o powrocie do domu, więc za rok wątpię czy przedłuży. BYŁBY idealny na 3, gdyby tak nie miłosiernie nie męczył się w ataku, jeszcze 2 sezony temu jakoś to wyglądało, mam wrażenie, że zrobił spory regres w tym elemencie, albo po prostu wszyscy już wiedzą jak się do niego ustawić.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Ja to czasem nie rozumiem olsztyńskich kibiców. Przychodzi na przyjęcie Lipiński, chyba najlepszy Polak w zasięgu finansowym klubu, do tego Karlitzek po sezonie życia. Na trzeciego Andringa, ze świetnym przyjęciem. To chyba nieźle jak na bodaj 9 budżet w lidze. Wiadomo że fajnie mieć Skrimova czy Plotnickiego jako numer 3, tylko ciekawe kto by za to zapłacił.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 15 maja 2022, o 12:18 Ja to czasem nie rozumiem olsztyńskich kibiców. Przychodzi na przyjęcie Lipiński, chyba najlepszy Polak w zasięgu finansowym klubu, do tego Karlitzek po sezonie życia. Na trzeciego Andringa, ze świetnym przyjęciem. To chyba nieźle jak na bodaj 9 budżet w lidze. Wiadomo że fajnie mieć Skrimova czy Plotnickiego jako numer 3, tylko ciekawe kto by za to zapłacił.

Streeter
Po prostu fani Olsztyna wiedzą, że jak młody nie wejdzie z marszu na poziom Zatorskiego to skończy się parą Andringa/Lipiński lub Andringa/Karlitzek
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Może i tak, ale chłopak to podobno wielki talent, a na libero akurat stosunkowo łatwo wejść od razu nieźle i wiele było takich zawodników nawet u nas w kraju (Zatorski, Popiwczak, Szymura, czy nawet gwiazda Piechocki - abstrahując od poziomu wszedł dosyć wcześnie, Gruszczyński w Lubinie miał 21 lat), więc 19-letni Hawryluk pod względem wieku wejścia nie jest wcale czymś bardzo nietypowym, nawet jak na PlusLigę. Oczywiście na początku pewnie będzie musiał przestawić się na odpowiedni poziom, ale jeżeli rzeczywiście miałby to być talent pokroju naszych reprezentacyjnych rozgrywających, to nie widzę wielkiego zagrożenia dla Olsztyna w jego osobie. No chyba że się okaże drugim Gruszczyńskim :D

Bardziej rzeczywiście tak jak ktoś wcześniej pisał, zamiast zostawiać Ciunajtisa na dwójkę ściągnąłbym jakiegoś nawet Milczarka czy Ruciaka co by w razie czego doświadczeniem pomogli. A jak wspomniałem wcześniej Olsztyn raczej budżetu na poziomie czołówki nie ma, więc jak chce z tą czołówką walczyć, no to musi ryzykować. A niektórzy się tu dziwią czemu nie przyszedł Zatorski na libero, a na przyjęcie obok Lipińskiego Lucarelli.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Diomedea »

Wielki, to za wielkie slowo.
Duzy wystarczy.

Popiwczak absolutnie nie wchodzil z marszu, pomijajac jedno wejscia w LM w wieku 16 lat. Wchodzil do 2 lini na serwis u Lolo ze 2 sezony, jak nie wiecej. Pierwszym byl Wojtaszek, chyba ze 3 lata razem z Kuba.
Piechocki mial duze ogranie w kadrach wszystkich szczebli, byl jedynym libero naprawde branym pod uwage. W AZSie Czestochowa tez chyba bylo roznie, gral na zmiane z Bikiem, przyjec maja w pierwszym sezonie odnotowanych tyle samo. Mozna powiedziec, ze podobny uklad, ale AZS juz wtedy byl na krzywej opadajacej, a nie walczyl o 5ke, dodatkowo czesc kontraktu pewnie placil Kacprowi klub macierzysty. No i jednak specyfika sytuacji-syn Wielkiego Brata.

Szymura byl drugim w AZSie, potem drugim w Zaksie, potem w Bydgoszczy tez drugim. Wiec kula w plot z tym wchodzeniem z miejsca.
Zatorski gral na wypozyczeniu jako pierwszy, fakt. Czestochowa byla wtedy pelna mlodych, bardzo obiecujacych: Batman, Pit, Drzyzga.
Gruszczynski pogral jako drugi w Warszawie.

Mysle, ze Hawryluk bardzo drogi nie jest, wiec zostawienie Gruchy na zmniejszonym kontrakcie powinno byc realizowalne, szczegolnie, ze byla mowa o jakims domu nabytym w Olsztynie. Ewentualnie sciagniece drugiego mocniej ogranego z I ligi. Ktos w stylu Jaskuly to juz wyzej niz Ciunajtis.
Mysle, ze zostawiono Ciunajtisa nie tyle z powodow finansowych, ile dlatego ze to wychowanek i ciagle jeszcze rozwojowy.
Ciekawa decyzja, a jak wyjdzie?

Zobaczymy, ale roznica w zagrywce jednak jest pomiedzy IL a PL. Dodatkowo, ostatnio mial obok siebie 2 mniej wiecej wszechstronnych przyjmujacych (choc ta wszechstronnosc lekko byla ulomna).
Poczatkowy okres moze byc trudny. Oby wyszlo jak z Zatorem.

Nie wiem skad takie pomysly, ze to pozycja, gdzie wchodzi sie latwiej. 4 z 5 podanych przez ciebie zawodnikow wchodzilo typowo, tzn przez 2-3 lata i czesto pomimo sporego talentu.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Po prostu fani Olsztyna wiedzą, że jak młody nie wejdzie z marszu na poziom Zatorskiego to skończy się parą Andringa/Lipiński lub Andringa/Karlitze
Dokładnie! Poza tym uważam, że środek jest mniej ważny niż przyjęcie i tam powinniśmy szukać oszczędności. Opcja 3 środkowych i 4 solidnych przyjmujących wydaje mi się bardziej przekonująca, niż 4 środkowych i możliwe problemy na przyjęciu. Co do Hawryluka, to pierwszą ligę pozamiatał, ciekawe jak to się przełoży na plusligę.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Diomedea pisze: 15 maja 2022, o 14:04 Zobaczymy, ale roznica w zagrywce jednak jest pomiedzy IL a PL. Dodatkowo, ostatnio mial obok siebie 2 mniej wiecej wszechstronnych przyjmujacych (choc ta wszechstronnosc lekko byla ulomna).
Poczatkowy okres moze byc trudny. Oby wyszlo jak z Zatorem.
No z tym to się zgadzam, już zresztą wyżej pisałem, że bezpieczniej byłoby wydrzeć kogoś bardziej doświadczonego.
Diomedea pisze: 15 maja 2022, o 14:04 Nie wiem skad takie pomysly, ze to pozycja, gdzie wchodzi sie latwiej. 4 z 5 podanych przez ciebie zawodnikow wchodzilo typowo, tzn przez 2-3 lata i czesto pomimo sporego talentu.
No może rzeczywiście większość nie weszła od razu na pełny wymiar, ale i tak zaczęli być znaczącymi postaciami wcześniej niż często koledzy z innych pozycji (choć moim zdaniem Popiwczak wszedłby od razu i dał radę, tylko JW miało wtedy (jeszcze) lepszego Wojtaszka). Że Piechocki grał na zmianę z Bikiem to się pośmiać możemy i zapytać gdzie jest teraz ten drugi :D jego to tak bardziej dla zasady wymieniłem, wiadomo, że zaczął i nadal gra tylko dlatego że ojciec prezes. W Częstochowie widocznie macki zbyt krótko sięgały, żeby młody zagrał cały sezon. Chociaż jeśli dobrze pamiętam to i w Skrze na początku stwarzano pozory i ten drugi libero coś tam grał.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
filipek88
Posty: 178
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: filipek88 »

Podobno Ciunajtis dostal info,ze to on bedzie pierwszym. I tak boisko zweryfikuje.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

filipek88 pisze: 16 maja 2022, o 10:29 Podobno Ciunajtis dostal info,ze to on bedzie pierwszym. I tak boisko zweryfikuje.
xD

Jeszcze lepiej.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Dostal info ze bedzie pierwszym, na kilka miesiecy przed pierwszym treningiem i startem plusligi - nie no prosze was....
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Heh mam nadzieję, że na nowy sezon Butryn złożył już podpis, po tym jak zamiótł Francuzów mogą znaleźć się chętni znacznie bogatsi niż azs. 3 azsiaków w składzie repry! Kiedy tak było ostatnio? Chyba ze 20 lat temu i nie ważne że to turniej o złote kalesony.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze: 13 cze 2022, o 00:16 Heh mam nadzieję, że na nowy sezon Butryn złożył już podpis, po tym jak zamiótł Francuzów mogą znaleźć się chętni znacznie bogatsi niż azs. 3 azsiaków w składzie repry! Kiedy tak było ostatnio? Chyba ze 20 lat temu i nie ważne że to turniej o złote kalesony.
Złożył podpis przed poprzednim sezonem na dwa sezony, więc dalej go obowiązuje.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Złożył podpis przed poprzednim sezonem na dwa sezony, więc dalej go obowiązuje.
Ktoś tu twierdził, że to nie było dwa tylko 1+1, czyli z opcją przedłużenia po sezonie, więc do końca nie jestem pewien. Firley niby też w tamtym roku podpisał na dwa i już go w azs-ie nie ma.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: hvar »

Co do Firleja, prezes Jankowski wypowiedział się dla radia UWM, że zawodnik i klub mieli kontrakt 1+1 i wyglądał on w ten sposób, że do określonej daty (powiedzmy do 30 kwietnia) każda ze stron musiała zadeklarować BRAK chęci dalszej współpracy.
Jak rozumiem brak takiego oświadczenia w terminie, skutkowałby automatyczną prolongacją umowy. Przypuszczalnie Karola kontrakt może być skonstruowany podobnie i termin taki prawdopodobnie już minął.
proforma
Posty: 166
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: proforma »

Adamde pisze: 13 cze 2022, o 08:05
Złożył podpis przed poprzednim sezonem na dwa sezony, więc dalej go obowiązuje.
Ktoś tu twierdził, że to nie było dwa tylko 1+1, czyli z opcją przedłużenia po sezonie, więc do końca nie jestem pewien. Firley niby też w tamtym roku podpisał na dwa i już go w azs-ie nie ma.
Spokojnie, Butryn podpisany i to nie tylko na kolejny sezon :) niebawem powinni to ogłosić
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Spokojnie, Butryn podpisany i to nie tylko na kolejny sezon :) niebawem powinni to ogłosić
Wow, jezeli Twoje wiadomosci sie potwierdza, to fantastyczna wiadomosc dla azs. Nie dosc ze dobry atakujacy to jeszcze polak, wiec nie blokuje limitow. Co z 4 przyjmujacym, ktos konkretniejszy, czy jednak skonczy sie na Szymenderze? Wyglada, ze znowu bedziemy w stanie namieszac w lidze, o ile wszyscy beda zdrowi.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Streeter »

Już potwierdzony oficjalnie Szymendera.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: dyletant »

filipek88 pisze: 16 maja 2022, o 10:29 Podobno Ciunajtis dostal info,ze to on bedzie pierwszym. I tak boisko zweryfikuje.
Ja słyszałem, że będzie presja na granie małolatem.

Niezłą ścieżkę zdrowia załatwiła nam liga. Na początek ZAKsa i JW, w piątej kolejce Zawiercie

No cóż będzie można od razu wszystkim odskoczyć 8-)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Ja słyszałem, że będzie presja na granie małolatem.
Którym? Obaj wiekowi nie są:) Po treningach się okaże, kto będzie pierwszym, szczerze nie sądze, że Ciunajtis. Znowu brawa dla zarządu za skompletowanie składu, jedyne do czego można się przyczepić to niepewny libero (ale gorzej niż rok temu pewnie i tak nie będzie) i rezerwowi przyjmujący, gdzie jest Szymendera (średnio przekonujący) i pewnie Andringa, mający często problem ze skończeniem czegokolwiek, także oby nas kontuzje omijały. Ale jak na nasz budżet (podobno dalej 8-9 w lidze) to DOSKONAŁA robota zarządu.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Szary Wilk »

Adamde pisze: 1 lip 2022, o 11:09
Ja słyszałem, że będzie presja na granie małolatem.
Którym? Obaj wiekowi nie są:) Po treningach się okaże, kto będzie pierwszym, szczerze nie sądze, że Ciunajtis. Znowu brawa dla zarządu za skompletowanie składu, jedyne do czego można się przyczepić to niepewny libero (ale gorzej niż rok temu pewnie i tak nie będzie) i rezerwowi przyjmujący, gdzie jest Szymendera (średnio przekonujący) i pewnie Andringa, mający często problem ze skończeniem czegokolwiek, także oby nas kontuzje omijały. Ale jak na nasz budżet (podobno dalej 8-9 w lidze) to DOSKONAŁA robota zarządu.
Hawryluk - 2003 rocznik
Ciunajtis - 1998 rocznik

Czy 24 latek to małolat? Raczej nie :D
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2021/2022

Post autor: Adamde »

Jak na libero to dalej małolat, ilu libero osiągało szczyt formy dobrze po 30? Akurat na tej pozycji i na rozegraniu, kryteria wiekowe są ciut inne wg mnie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”