PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

buzinga
Posty: 1235
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: buzinga »

WysokiPortorykanczyk pisze: 1 paź 2022, o 15:55

W Zaksie fenomenalny Kaczmarek, Żaliński dobrze na zagrywce i bloku, te zespołowe elementy Zaksy (zagrywka, blok) będą jej wygrywać takie mecze nawet w zdekompletowanym składzie. Karjagina czeka przerwa, a dzisiaj - tak jak pisałem - nie grał źle, zaczął wychodzić na plus po II secie, a ta kontuzja to absolutnie najgorsze, co mogło im się zdarzyć, bo Sammelvuo wszedł w sezon z postawieniem, że jednak nie będzie tyrać podstawowymi zawodnikami tak mocno, wydaje się, a tutaj znowu nie będzie wyboru. Smith-Paszycki potężnie.
Tak źle to wyglądało? bo szczerze przegapiłem kilka minut z meczu i akurat ten fragment mi uciekł. Myślałem, że Bługar dostał zmianę jak wróciłem do oglądania.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Bartek O »

kader14 pisze: 1 paź 2022, o 15:28 Przyjecie Zaksy to bedzie w tym sezonie niezly ubaw
Są zespoły, których linia przyjęcia "bawić" nas będzie w tym sezonie nieporównywalnie bardziej.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3237
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Kicu »

buzinga pisze: 1 paź 2022, o 15:53
Kicu pisze: 1 paź 2022, o 15:51 Ciężki sezon się zapowiada dla Kaczmarka. Mówiło się, że w poprzednich sezonach był 3 opcją w ataku. Teraz zapewne będzie opcją numer 1. Choć poprawkę trzeba brać, że dziś rozgrywał Stępień.

Brawo dla ZAKS-y. Niezły mecz, bez większych fajerwerków. Bułgar przyzwoicie, niesamowicie szkoda, że przytrafiła się kontuzja. Oby przerwa nie była długa.
Kaczmarek był już w ubiegłym sezonie pierwszą opcją w Zaksie do mniej więcej stycznia. Potem padł i już do końca się nie pozbierał.
Możliwe. Nie pamiętam cyferek, a też nie chce mi się ich sprawdzać ;). Utkwiły mi w pamięci po prostu teksty z forum nt. Kaczmarka.
Tak czy siak, w ZAKS-ie z reguły atak rozkładał się dość równo na wszystkich zawodników. Nawet środkowi miewali porównywalną ilość ataków. Dziś Łukasz był bardzo obciążony. Natomiast Paschycki mocno schowany. Zobaczymy jak to będzie wyglądało przy Januszu.
Bartek O pisze: 1 paź 2022, o 15:59
kader14 pisze: 1 paź 2022, o 15:28 Przyjecie Zaksy to bedzie w tym sezonie niezly ubaw
Są zespoły, których linia przyjęcia "bawić" nas będzie w tym sezonie nieporównywalnie bardziej.
Nie brnij. Przejrzyj poprzednie wpisy tego "osobnika". Głupie gadanie dla samego gadania. A ZAKSA i tak robi swoje.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1791
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: hardy »

Ciekawe czy drugi sędzia zabrał się zaksowym autokarem do Iławy? Swoim elektrykiem to z Kędzierzyna raczej by długo jechał.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

buzinga pisze: 1 paź 2022, o 15:59Tak źle to wyglądało? bo szczerze przegapiłem kilka minut z meczu i akurat ten fragment mi uciekł. Myślałem, że Bługar dostał zmianę jak wróciłem do oglądania.
Jakbym miał oceniać sprzed TV, to skręcenie kostki przy bloku, a nie jedynie podkręcenie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Btw. Olsztyn dzisiaj 66/55 procent skuteczności/efektywności po pozytywnym przyjęciu, 31/-8 procent po negatywnym przyjęciu i 33/13 procent po obronie - tak że chyba dopiero zobaczymy za parę tygodni (raczej warto pamiętać, że Tuaniga, Karlitzek, Andringa, Poręba, Averill, Weber mieli MŚ, a Hawryluk ME juniorów) jak to będzie tam wyglądać, bo ten mecz jednak nie jest wyznacznikiem, ciężko z takimi skrzydłowymi zagrać w samym ataku gorzej niż zrobił to dzisiaj AZS. Za to - tak jak pisałem - parę mankamentów, więcej niż oczywistych, jednak pokazał.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: grzegorzg »

buzinga pisze: 1 paź 2022, o 15:52
grzegorzg pisze: 1 paź 2022, o 15:48 Kędzierzyn to jednak cudowne miejsce. W Zaksie nawet rozrzutniki gnoju zamieniają sie w rozrzutniki bloku...
Można żartować, ale na moje oko to i z tego Karyagina będą ludzie. Tylko trzeba cierpliwości w końcu tak na poważnie to dopiero zaczyna się jego kariera sportowa. A wygląda raczej na gościa o dość silnym charakterze.
Ale to nie był żart, tylko zgodne z moja naturą złosliwe przypomnienie pewnej opinii i wyśmiewanie powszechnych stereotypów... ;)
Co do Karyagina - przyznam, że chyba pierwszy raz w zyciu miałem okazję się mu przyjrzec. Ba, nawet go nie pamiętam, tzn nie wiem, czy w ogóle go widziałem kiedyś ;)
Potencjał w bloku, słabe ułozenie techniczne ataku, chcociaż wydaje się myslec w tym elemencie. Przyjęcie - sam nie wiem, co sądzic przy defensywnym atakujacycm. :D Cos tam wida, dramatu nie ma, moze będzie robił postępy. W końcu maja w okolicy Rucka, to w razie czego jest komu pokaza w praktyce jak i co nalezy robic... ;)

PS Co do kontuzji - panowała wśród siatkarzy taka opinia, ze im gorzej wyglada skręcenie, tym często szybciej się leczy. Obu było tak i tym razem. Sam kiedyś po wybitnie ciężkim skręceniu(raz jedyny w życiu ;) ), wróciłem bardzo szybko.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: tomasol »

Butryn po dwóch setach miał 11/16 w ataku, w dwóch następnych zrobił 4/15, AZS oba przegrał do 16. To tylko pokazuje, jak jego świetna gra na początku przypudrowała fatalny w tym meczu AZS. Zobaczymy co będzie dalej, ale bez poprawy jakości na libero i przyjęciu to nie będzie nawet play off w tym sezonie. Ale nie dramatyzujmy, przynajmniej teraz, dajmy z miesiąc żeby to się wszystko dotarło, ale bez zagrywki i dobrej skuteczności na wysokiej, to obecny Olsztyn nie ma za wiele atutów.

A goście potwierdzili, że ZAKSA to jeszcze długo będzie ZAKSA, unikalną wartością stał się ten zespół w ostatnich latach w naszej siatkówce. Nie ma Semeniuka, nie ma Hubera, Janusza, Śliwka tylko na zmianach i co ??? Rywal odprawiony z kwitkiem. Świetni dziś Kaczmarek ze Smithem, reszta co najmniej dobrze, i szkoda młodego Bułgara, bo ładnie rozkręcał się im dłużej trwał mecz. I na koniec wzmianka należy się Stępniowi, bardzo dobrze wywiązał się ze swojego zadania, oczywiście koledzy na przyjęciu pomogli, ale to jaki użytek z tego zrobił to już tylko jego zasługa. Wygląda, że Sammelvuo chętniej będzie korzystał z rezerwowych. Inna sprawa, że będzie do tego przymuszony, ale pokazali mu dzisiaj, że można na nich liczyć.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Heimlock »

Olsztyn można krótko określić jako chaos w obronie i rażąca nieskuteczność jednego skrzydła (Lipiński i jak się okazało Andringa zagrał na tym samym poziomie). Butrynowi starczyło prądu na 2 sety i zgasł. Jeszcze libero zagrał słabo.

Po Zaksie ciężko poznać, że coś się zmieniło, a przecież 4 trybiki były dziś wymienione w stosunku do poprzedniego sezonu. Środek zagrał idealnie, Smith i Paszycki to klasa. Kaczmarek cały mecz na równym, wysokim poziomie.

Ło matko, Fabian. Jaki pipe ładny z Cebulj :)
PioterZJastrzebia
Posty: 1213
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: PioterZJastrzebia »

Nigdy nie byłem fanem Webera, a tym meczem na razie mnie w tym tylko utwierdza.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Heimlock »

Fabian drugi raz mnie zaskoczył tą krótką z tyłu z Kochanem, piękne zagranie :o Widać u niego luz w grze.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 627
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: bez_nazwy »

Żałośnie gra ta Warszawa
przemik
Posty: 1550
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: przemik »

bez_nazwy pisze: 1 paź 2022, o 17:00 Żałośnie gra ta Warszawa
Tu żadnej gry nie było. Ot set przestany. Grała tylko Resovia.
___
Noworoczny Kibic Siatki
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: ciorny17 »

Firlej kaleczy za bardzo.
Kłamca.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7809
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

PioterZJastrzebia pisze: 1 paź 2022, o 16:55 Nigdy nie byłem fanem Webera, a tym meczem na razie mnie w tym tylko utwierdza.
Weber, abstrahując od tego, jakim jest zawodnikiem, ledwo co wrócił do gry na MŚ, po drugiej kontuzji w sezonie kadrowym, w trakcie turnieju - nie wiem jak tam grał w sparingach, ale możliwe, że potrzebuje więcej czasu, aczkolwiek sezon reprezentacyjny miał całościowo słaby.
Adriano
Posty: 580
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Adriano »

Więcej Baranķów w PlusLidze wiecej!!!!
Szary Wilk
Posty: 7914
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Szary Wilk »

Beznadziejny jest Projekt, ale druga sprawa, że oni nie mają zmienników. Jak wypadł Tillie, to za niego jest mega dziura. I ten brak Szalpuka. Do tego Nowakowski jeszcze nie jest zdrowy.

Firlej chyba sobie w kolano strzelił idąc do tego klubu.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: dyletant »

Olsztyn zagrał dokładnie to samo co na sparingach, czyli duży potencjał ofensywny, ale jeszcze niewykorzystany, orka Butrynem, średnie przyjęcie, dziś i tak już lepiej w bloku, bo z tym było najgorzej, kompletny brak asekuracji i zrozumienia przy prostych piłkach. Inna sprawa, że z tak osłabioną ZAKsą nie powinni tak łatwo poddawać końcówek.

Ale to co mnie najbardziej martwi to podwieszane piłki na lewe. Przy Firleju tego nie było i po Tuanidze oczekuję również quicków, przynajmniej do Karlitzka.

Zbyt krótko są ze sobą, żeby to zażarło. Spodziewam się w miarę efektów za miesiąc-dwa, bo potencjał jest ogromny.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2686
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Simao »

WysokiPortorykanczyk pisze: 1 paź 2022, o 15:33
Simao pisze: 1 paź 2022, o 15:25 Nie wiem jak inni, ale uważam, że Weber jest przeceniany. To jest po prostu przeciętny szkoleniowiec i Olsztyn powinien pomyśleć o zmianie trenera. Każdy gracz Olsztyna może grać dużo lepiej, nawet Butryn, który dzisiaj trzyma solidny poziom. Mimo wszystko udało im się wygrać seta. Zobaczymy, czy będzie ich stać na coś więcej w tym meczu. Raczej zakończy się to w czterech setach.
Owszem, fajnie by było gdyby Olsztyn znalazł tym razem trenera, który wygrał w swojej karierze dziewięć tytułów ligowych w trzech różnych rozgrywkach, był wybitnym zawodnikiem o niesamowitym doświadczeniu, pracował z najlepszymi zawodnikami na świecie, pod jego okiem rozwinęła się cała grupa młodych siatkarzy i jest uważany za wielkiego fachowca w swoim regionie.

Szkoda Karjagina. :( Nie grał źle dzisiaj.
Tak, tylko obecnie jakoś nie idzie mu za bardzo..., mówiąc kolokwialnie. W Olsztynie coś nie sprawdza się za bardzo. Czasami potrzeba zmian, jakiegoś impulsu do działania. Myślę bardziej o ubiegłym sezonie. Zobaczymy jak Olsztyn zakończy ten sezon.
Cieszy mnie pewne zwycięstwo Resovii bez straty seta. Jednak w sezonie będą problemy z przyjęciem, oby udało się to nadrabiać innymi elementami.
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: PabloFX »

Szary Wilk pisze: 1 paź 2022, o 13:55 Jak widać. Mocarna ZAKSA. Stępień-Karyagin-Żaliński :D
Na Olsztyn wystarczyło 8-)
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: dyletant »

Olsztyn miał 4 trenerów przez ostatnie 2 sezony, dajcie Weberowi popracować, najwyżej znowu zimą kogoś weźmiemy 8-)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2686
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Simao »

Ciekawe jest to, że po dobrym, pewnie wygranym meczu Resovii na forum praktycznie cisza :) Jest dużo rzeczy do poprawy, Warszawa osłabiona i wyglądała po prostu słabo. Jednak Resovia potrafiła męczyć nawet takie mecze w ubiegłym sezonie. Jest jakaś nadzieja, że może być lepiej. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w bezpośrednich pojedynkach z pretendentami do medali. Tak naprawdę to powinniśmy grać od początku dobrze, małe zmiany w składzie, Defalco za Deroo powinno być na plus. Drzyzga przeszedł z drużyną cały cykl przygotowawczy do sezonu. Najbardziej obawiam się o przyjęcie. Liczę na atut zagrywki z Naszej strony oraz ofensywy. Nie mogę patrzeć na Muzaja pod względem technicznym, te jego błędy często nawet nie wymuszone. Ważne, aby grał przynajmniej na to 50% w ataku i nie był trzecią opcją. Środek powinniśmy mieć mocny, choć fanem Kozamernika nie jestem. Na razie podchodzę z dużym dystansem. Zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądać po pierwszej fazie rundy zasadniczej przed rewanżami.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: tomasol »

Dyskusja o wymianie trenera po pierwszym meczu sezonu jest zwyczajnie niedorzeczna. Tym bardziej gdy weźmie się pod uwagę fakt, że sam trener jak i kilku zawodników dołączało do zespołu stopniowo i w różnych okresach czasu. Do tego jak zauważył już kolega @dyletant, karuzela z trenerami kręciła się w Olsztynie w ostatnich latach za szybko. Siatkówka to sztuka cierpliwości jednak, dajmy z miesiąc-półtora aby ten zespół się dotarł.

A co do Resovii, to trudno pisać o dobrym meczu, jak żaden z trójki skrzydłowych nie zrobił nawet 20% efektywności ataku. A że Warszawa skończyła mecz na -4 (sic !!! ), to chyba niemożliwe jest nie wygrać z tak grającym rywalem.
PioterZJastrzebia
Posty: 1213
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: PioterZJastrzebia »

Zaskakująco solidnie prezentują sie Radomianie w pierwszym secie. Ciężko się tam do czegokolwiek przyczepić.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: ciorny17 »

Ciężko się musi grać Woickiemu mając ciągle język Jarosza w okolicy otworu kiszki stolcowej.
Kłamca.
Pawel9221
Posty: 1183
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Pawel9221 »

Pilka byla w boisku i dotkniecie 2 razy, za co Ci sedziowie biora pieniadze ?
Orzi
Posty: 789
Rejestracja: 2 lut 2022, o 17:09
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Orzi »

No i nasza Radomska grupa ludzi, którzy mają coś do udowodnienia na razie zaiste udowadnia :)
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: dyletant »

Jeśli Olsztyn miał być zespołem bez bloku, to w Lublinie kompletnie nie widzę tego elementu na przestrzenii całego sezonu. Niscy skrzydłowi, rozgrywający bez bloku, średni środkowi.

Radom komicznie został skomponowany, średnia wieku 40 lat, średnia wzrostu skrzydłowych i środkowych jakieś 2,40 i rozgrywający 1,60 w kapeluszu, ale póki co dobrze im idzie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
Mordimer Madderdin
Posty: 223
Rejestracja: 27 mar 2021, o 19:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Mordimer Madderdin »

Diomedea pisze: 1 paź 2022, o 14:46 Wiesz, w Warszawie jest 2 przyjmujacych kontuzjowanych, wiec moze wam sie uda.

Tez mysle, ze zryw Butryna moze wyciagnac Olsztyn;
A w przyszlosci sporo zalezy od rozwoju Hawryluka.

Andrinaga nie za Lipinskiego?
Moze tylko do drugiej linii.
To już taka tradycja, że Warszawa przyjeżdża do Rzeszowa osłabiona. Dlatego do sprawdzenia faktycznego poziomu obu drużyn potrzeba poczekać ;)
"Come on. Let's keep a little optimism here." Han Solo
Na forum od 2009
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3237
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023 Kolejka I

Post autor: Kicu »

dyletant pisze: 1 paź 2022, o 20:46 Jeśli Olsztyn miał być zespołem bez bloku, to w Lublinie kompletnie nie widzę tego elementu na przestrzenii całego sezonu. Niscy skrzydłowi, rozgrywający bez bloku, średni środkowi.
Nowakowski może orłem w ataku nie jest, ale blokować akurat potrafi. W zeszłym sezonie był w czołówce pod względem ilości bloków. Nie wiem jak Jendryk, bo nigdy nie przyglądałem się za bardzo jego grze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”