Relacje TV z meczów PlusLigi

Diomedea
Posty: 4241
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Diomedea »

rzr pisze:W którymś z CEVowskich podcastów gospodarze chwalili polsat za to że można na ipli oglądać mecze +L w przystępnej (jak na zachodnią europę) cenie, więc widać że naszą ligę da się oglądać za granicą, kwestia tylko w jakich krajach działa ipla bez problemu.

Oficjalnie w zadnych. Chyba ze wykupisz pakiet Polonia. I wtedy masz chyba jakies kanaly z siatkowka. Ponadto podaja, ze tresci Polonii sa dostepne w zaleznosci od lokalizacji. Pytanie co bedzie jak przeniosa mecz do innego kanalu?. 45 zl za miesiac i duze watpliwosci.
Ewentualnie masz telefon w plusie i zadeklarujesz, ze czasowo wyjechales to pojdzie z normalnego pakietu. Tez malo oplacalna opcja.

Co do czytania tego forum, to wiadomo bylo od dawna, ze jest czytane. Drzyzga to przyznawal, komentatorzy cytowali tresci publikowane itp. Choc moze sie to zmienic, przy duzym naplywie gimnazjalistow.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2020, o 13:45 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Vivo »

Aquino pisze:Papa Drzyzga właśnie się przyznał, że czyta nasze forum. Ciekawe kto jeszcze?
W którym programie sie przyznał?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: johnnyrotten »

Vivo pisze:
Aquino pisze:Papa Drzyzga właśnie się przyznał, że czyta nasze forum. Ciekawe kto jeszcze?
W którym programie sie przyznał?
W Prawdzie Siatki. Mówił w kontekście Janusza idącego do Bełchatowa.
Diomedea
Posty: 4241
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Diomedea »

Byla taka plotka na forum z rok temu. Pytanie czy to spekulacja oparta o logiczne przeslanki, czy wiadomosc oparta o konkretne informacje.
Kiedys bylo tu paru uczestniko, ktorzy cos wiedzieli. Mam wrazenie, ze obecnie jest ich mniej i wiekszosc zabawia sie w cytowanie wiadomosci z twitterow gosci, ktorzy sami mianowali sie dziennikarzami siatkarskimi (nigdzie nie publikujac) i pozuja na insiderow.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2020, o 14:09 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Vivo »

johnnyrotten pisze:
Vivo pisze:
Aquino pisze:Papa Drzyzga właśnie się przyznał, że czyta nasze forum. Ciekawe kto jeszcze?
W którym programie sie przyznał?
W Prawdzie Siatki. Mówił w kontekście Janusza idącego do Bełchatowa.
Ok.
Notabene od początku powstania tego programu zachodze w głowę dlaczego musieli iść z tym na youtuba. Naprawdę nie można było przeznaczyć godzinę czasu antenowego na program, ktory jest o niebo ciekawszy i bardziej prawdziwy niż sztampowa 7# strefa? Sam dobór gości mówi wiele. Drzyzga & Kadziewicz (Lepa) vs Kaczor & Mazur.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze: Kiedys bylo tu paru uczestniko, ktorzy cos wiedzieli. Mam wrazenie, ze obecnie jest ich mniej i wiekszosc zabawia sie w cytowanie wiadomosci z twitterow gosci, ktorzy sami mianowali sie dziennikarzami siatkarskimi (nigdzie nie publikujac) i pozuja na insiderow.
Weź daj spokój. Jak przez chwile byłem członkiem grupy MFS na fb to myślałem, że ze śmiechu padnę. Później człowiek wchodził na twittera szczególnie moderatorów i ze śmiechu nie mógł. No ale cóż, fejm się musi zgadzać. Wiem też, że jest/było tam kliku członków tego forum, ale wypisałem się, bo wytknięcie komuś, że pisze bzdury spotykało się z linczem ze strony reszty klakierów.
Kłamca.
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kali BBTS »

rzr pisze:W którymś z CEVowskich podcastów gospodarze chwalili polsat za to że można na ipli oglądać mecze +L w przystępnej (jak na zachodnią europę) cenie, więc widać że naszą ligę da się oglądać za granicą, kwestia tylko w jakich krajach działa ipla bez problemu.
Ostatni mecz Lechii z BBTS-em poza granicami kraju kosztował 11.99 €. Nie wiem czy to był jakiś błąd, ale ogólnie była to transmisja bezpłatna - jak się okazuje tylko w Polsce. Wcześniejsze mecze BBTS na Ipli były darmowe także zagranicą.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Matson »

Drzyzga nie przyznał że czyta to forum. Przyznał że czyta jedno z forów, nie powiedział jakie. Do tego dodał ze lubi je bo nie ma tam kąśliwych użytkowników, a to raczej przekreśla domysły że chodzi o to forum :D
Diomedea
Posty: 4241
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Diomedea »

Pewnie masz na mysli okres, gdy Polsat nie transitowal jeszcze I Ligi. Wtedy transmisje byly darmowe.
Od rozpoczecia skapych transmisji juz nie sa, a kluby same nie moga transmitowac.
Zas ceny tego typu uslug za granica, pewnie glownie dla polonii, sa czesto 2x wyzsze niz w kraju, w zlotowkach.

Ogolnie pakiet Polonia to IMHO porazka.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: dezerter »

Vivo pisze:
johnnyrotten pisze:
Vivo pisze:
W Prawdzie Siatki. Mówił w kontekście Janusza idącego do Bełchatowa.
Ok.
Notabene od początku powstania tego programu zachodze w głowę dlaczego musieli iść z tym na youtuba. Naprawdę nie można było przeznaczyć godzinę czasu antenowego na program, ktory jest o niebo ciekawszy i bardziej prawdziwy niż sztampowa 7# strefa? Sam dobór gości mówi wiele. Drzyzga & Kadziewicz (Lepa) vs Kaczor & Mazur.
I bardzo dobrze, że są w internetach. Polsat ma wystarczający monopol na siatkówkę, by jeszcze i na tym położyć swoją łapę.
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kali BBTS »

Diomedea pisze:Pewnie masz na mysli okres, gdy Polsat nie transitowal jeszcze I Ligi. Wtedy transmisje byly darmowe.
Od rozpoczecia skapych transmisji juz nie sa, a kluby same nie moga transmitowac.
Zas ceny tego typu uslug za granica, pewnie glownie dla polonii, sa czesto 2x wyzsze niz w kraju, w zlotowkach.

Ogolnie pakiet Polonia to IMHO porazka.
Nie chodzi mi o mecz I ligi, który transmituje Polsat, bo ten zawsze jest na Ipli płatny. Z meczu Lechia BBTS transmisję ogarnęły kluby i dla użytkowników z Polski była darmowa.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Vivo »

Matson pisze:Drzyzga nie przyznał że czyta to forum. Przyznał że czyta jedno z forów, nie powiedział jakie. Do tego dodał ze lubi je bo nie ma tam kąśliwych użytkowników, a to raczej przekreśla domysły że chodzi o to forum :D
To forum ma swoisty monopol - nie ma w Polsce poważnej alternatywy jeśli chodzi o siatkówkę, więc można przyjąć ze mówił o tym forum i ja też to tak odebrałem. Stwierdził także, ze "użytkownicy tam sa dosc dobrze poinformowani", co też potwierdzaloby te domysły.

W tym samym odcinku pada też od Kadzia zarzut do Zagumnego, ze nie zabrał głosu w sprawie Anastasiego. Ktoś wie o co chodzi? Az tak dokładnie nie śledzę wydarzeń, ale chyba nie chodzi mu o ten wybryk Włocha z meczu z zawiercianami?
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Matson »

Vivo pisze:
Matson pisze:Drzyzga nie przyznał że czyta to forum. Przyznał że czyta jedno z forów, nie powiedział jakie. Do tego dodał ze lubi je bo nie ma tam kąśliwych użytkowników, a to raczej przekreśla domysły że chodzi o to forum :D
To forum ma swoisty monopol - nie ma w Polsce poważnej alternatywy jeśli chodzi o siatkówkę, więc można przyjąć ze mówił o tym forum i ja też to tak odebrałem. Stwierdził także, ze "użytkownicy tam sa dosc dobrze poinformowani", co też potwierdzaloby te domysły.

W tym samym odcinku pada też od Kadzia zarzut do Zagumnego, ze nie zabrał głosu w sprawie Anastasiego. Ktoś wie o co chodzi? Az tak dokładnie nie śledzę wydarzeń, ale chyba nie chodzi mu o ten wybryk Włocha z meczu z zawiercianami?
Chodzi mu o ten. I się zgadzam, liga powinna zareagować żeby pokazać ze nie ma miejsca na takie zachowania. Co innego zawodnicy w ferworze walki jak się zagotują, ale oczywiście między sobą. Sytuacja gdzie trener wyzywa zawodnika, który nie spowodował zadnej zapalnej sytuacji jest po prostu niesmaczna. Z jednej strony karze się drużynę utratą punktu jak zawodnik za długo się popatrzy na drugą stronę a z drugiej pozwala się na bezkarne wybuchy trenerów. Ale nie sadze żeby był to powód zwolnienia Zagumnego :]
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

Zdarzyło mi się kilka tygodni temu pochwalić Krzysztofa Wanio za przyzwoity komentarz, ale we wczorajszym meczu wrócił do swojego najgorszego poziomu.
1.Sytuacja w której zagrywał Schmidt z Będzina a on wymyślił, że to Pasiński z Radomia.
2. Nazywanie Brendena Sander- Brendenem Smithem, który jest w dodatku atakującym.
3. Josifow według niego zmienił pozycję i rozgrywa.
4. Sytuacja w której zawodnicy Radomia wpadli w siatkę, ale Sobański zaatakował w aut i piłka szybciej spadła. To on się oburza, że to sędziowie popełnili błąd bo widzi E W I D E N T N E dotknięcie siatki.
5.Sytuacja z rzekomym zdobyciem punktu przez Masłowskiego jest dwukrotnym błędem bo po pierwsze, Ademar wyraźnie przeszedł linię 3 metra co sędzia z resztą odgwizdał, ale nawet gdyby tego błędu nie popełnił to to nie jest punkt atakiem Masłowskiego tylko błąd Będzina.
6. Gdy Sobański dotknął antenkę skacząc do bloku, ale według niego był to atak blok - antenka Konarskiego.

Edit: Najgorsze jest to, że ta akcja Masłowskiego jest nawet na stronie Polsatu Sport wyróżniona do akcji sezonu.
Nie mam pojęcia co by się musiało stać aby przekroczenie lini 3 metra mogło zostać wyróżnione jako akcja sezonu. Rozumiem, że jak siatkarz po akcji zrobi ,,dookoła świata” piłką siatkarską to też to będzie akcja sezonu. :]
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Matson »

Apropo olewania realizacji meczów Plusligi przez Polsat i desygnowanie jednego komentatora i to zdalnie tłumacząc się że ograniczają kontakty- jakoś na LM nie ma covida tak? ;)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Lucarelli »

Zwróćcie uwagę przełączając na moment pomiędzy Polsatem Sport i Polsatem Sport Extra jaka jest kolosalna różnica jakości obrazu pomiędzy meczem Kemerowo Modena a meczem Zawiercie Lubin.
To co od jakiegoś czasu Polsat wyprawia i jakie kamery wysyła to realizacji meczów Plusligii woła o pomstę do nieba.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: johnnyrotten »

Lucarelli pisze: To co od jakiegoś czasu Polsat wyprawia i jakie kamery wysyła to realizacji meczów Plusligii woła o pomstę do nieba.
Polecam włączyć koszykówkę. Zobaczysz, że może być jeszcze gorzej i Polsat ma jeszcze słabsze kamery sprzed ery HD.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

Dokonałem niemożliwego i znalazłem gorszego komentatora od Krzysztofa Wanio. Piotr Dembowski popełnił tyle żenujących pomyłek do połowy pierwszego seta meczu BBTS z Gwardią, że głowa mała.
- Nazywanie Krikuna- Kirkunem
- Mylenie ze sobą siatkarzy Gwardii np. Olczyka z Siwickim czy Frąca z Gibkiem
- Sytuacja gdzie Vicentin zaatakował w pół siatki, Dembowski uznał za skuteczny atak ,,Winczettiego”
- Gdy Frąc nie zdążył do kiwki Makowskiego , zostało to uznane za skuteczną obronę atakującego Gwardii
- Zamiast Hunka, mamy Huńka
- Zamiast Vicentina mamy Wincettiego
- Zamiast BBTS mamy BKS
A to nawet nie jest cały 1 set.
Wyobrażacie sobie, że on ma podobno komentować IO?!
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Aquino pisze:Wyobrażacie sobie, że on ma podobno komentować IO?!
ME 2003 to chyba ostatni turniej męski na TVP, którego nie komentował Dębowski (potem z tego co kojarzę do 2005 roku LŚ była na TVP, a ME do 2007 roku), więc nie wiem jak inni, ale ja nie będę zszokowany. ;)

To, że jego komentarz kojarzy mi się z porażkami na Igrzyskach, ME 2007, porażką z Serbią i Czarnogórą w czasie LŚ 2005 i Siergiejem Baranowem, to inna sprawa. :)

ps

No i ostatnio chyba też ME było na TVP.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

WysokiPortorykanczyk pisze:
Aquino pisze:Wyobrażacie sobie, że on ma podobno komentować IO?!
ME 2003 to chyba ostatni turniej męski na TVP, którego nie komentował Dębowski (potem z tego co kojarzę do 2005 roku LŚ była na TVP, a ME do 2007 roku), więc nie wiem jak inni, ale ja nie będę zszokowany. ;)
Tylko, że większość z tych imprez transmitował Polsat i była możliwość wyboru pary Drzyzga- Swędrowski. IO będą chyba tylko w TVP. Nie rozumiem dlaczego mając bardzo dobrego Jacka Laskowskiego upychają ciągle tego Dembowskiego, którego nie da rady słuchać.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jacek Laskowski ma piłkę nożną, no i w TVP jest 'jedynką' do siatkówki żeńskiej z wiadomych względów, dlatego. Ale on będzie komentował jakieś mecze turnieju męskiego, chyba ostatnio specjalnie dostawał mecze Włochów, bo kiedyś komentował Serie A w Eurosporcie/Sportklubie, tylko obawiam się, że nie będą te mecze Polaków.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2020, o 13:29 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kamil92 »

Aquino pisze:Piotr Dembowski
Serio wytykasz komuś błędy jednocześnie popełniając błąd w jego nazwisku?!
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: johnnyrotten »

Dębowski nazywał też Maruszczyka Muraszczykiem, mylił wczoraj Kapelusa z Krikunem, nie ogarniał, że Lubin gra zazwyczaj na dwóch libero itd.

Widać, że nie śledzi na bieżąco ligowej siatkówki. Jego sposób komentowania też jest trudny do przełknięcia, bo nie potrafi wyczuć, kiedy się odezwać, a kiedy milczeć.

Czasem oglądałem mecze kadry w TVP zamiast na Polsacie ze względu na lepszą jakość obrazu i gdy miał obok siebie drugiego komentatora, to brzmiało to nieco lepiej. Ale w publicznej poza Laskowskim, który nota bene komentuje częściej nożną i ręczną, nie ma praktycznie znośnego komentatora siatkówki. Przy Dębowskim nawet Wanio czy Jarosz wyglądają nieźle i nie aż tak irytująco.

Fakt, że Dębowski nie komentuje na co dzień meczów na pewno mu nie pomaga, ale jednak powinien być bardziej obeznany w temacie, skoro od lat się tym zajmuje. Ale zgadzam się z Aquino, że Laskowski powinien komentować IO. Tylko WysokiPortorykanczyk słusznie zauważa, że z tym może być ciężko. Może dojście Borka i ogólnie duża ekipa "piłkarska" w TVP sprawi, że będzie to realne.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

Kamil92 pisze:
Aquino pisze:Piotr Dembowski
Serio wytykasz komuś błędy jednocześnie popełniając błąd w jego nazwisku?!
,,On sam o sobie mówi, że jest Piotrem Dembowskim. W trakcie igrzysk poruszał tą kwestię - z dużym dystansem do siebie, w Rio lub Londynie to było, przed kamerą TVP. :)
Piotr "Dembowski" Dębowski”.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: TommyLeeJones »

Dębowski-Dembowski robi błędy ale jak komentuje kadrę, to jakoś przyjemniej się tym emocjonować, robi te emocje, atmosferę. Takie przeciwieństwo Jarosza, który ekscytację we mnie skutecznie zabija.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7760
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

TommyLeeJones pisze:Dębowski-Dembowski robi błędy ale jak komentuje kadrę, to jakoś przyjemniej się tym emocjonować, robi te emocje, atmosferę. Takie przeciwieństwo Jarosza, który ekscytację we mnie skutecznie zabija.
Wiadomo, że to kwestia gustu, ale Dębowski do komentowania Igrzysk czy innych ME nie jest taki zły, na emocjach - a tych przy meczach kadry jest sporo - można zbudować bardzo fajną otoczkę spotkania siatkarskiego przy całej specyfice tego sportu, gdzie decydują pojedyncze akcje. Komentowanie meczów ligowych to kompletnie odmienna kwestia, bo tutaj trzeba trochę czystej wiedzy, bo na entuzjazmie nikt nie skomentuje dobrze meczu Zaksa-Będzin, ale to samo (jakkolwiek jest lepszym komentatorem) można zarzucić T. Swędrowskiemu. Powiedzmy, że jak Polska gra rano ćwierćfinał Igrzysk z Włochami, to nie oczekuję przez te 2,5 godziny, żeby Dębowski wiedział dokładnie kto to jest Matteo Martino, ale jak w czwartym secie wydawało się, że odwrócimy ten mecz, to człowiek siłą rzeczy dał się mu porwać. ;) Nie ma co dramatyzować.
phantom1
Posty: 48
Rejestracja: 5 kwie 2019, o 06:05
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: phantom1 »

Pan Dębowski jest i tak bardziej przyjemny do słuchania niż zgorzkniali tetrycy z polsatu. Można jeszcze było ich słuchać do momentu, kiedy to znowu połączono ich w pary i zaczęli się prześcigać w swoich czasami niemożliwymi do słuchania wywodach.
ps chciałabym kiedyś słyszeć sola pana Drzyzgę, który nigdy nie był przygotowany do prowadzenia komentarza. Zauważcie, że wszyscy zagraniczni (występujący w swoich kadrach) są genialni no i oczywiście Fabek :D choćby zagrali byle jak.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Re_soviaczka »

O jakim robieniu emocji Wy w ogóle piszecie? :o Dębowski jest fatalny i nie wiem, co mogłoby zmienić moje zdanie na jego temat. Porównałam sobie kiedyś komentarz z finału MŚ 2018. Zero porównania, zero emocji u Dębowskiego w momencie, gdy obroniliśmy mistrzostwo. Naprawdę, ZERO. Słuchanie go to katorga dla moich uszu. I naprawdę chcę być naiwna i wierzyć, że podczas Igrzysk nie będę musiała go słuchać.
A wpadek popełnia tyle, że mój idol Robert "Dużogorszy" Małolepszy się przy nim chowa. WLAZŁY, GOOOOOOOL!

Komentatorzy Polsatu są jacy są, ale pisanie, że Dębowski jest od nich lepszy to jakieś jawne herezje. To ja już nawet Wania wolę... on chociaż czasami jest śmieszny w tym, co robi. Z tamtego nijak pośmiać się nie idzie, bo po prostu jest przykry w swoim komentarzu.
filipek88
Posty: 178
Rejestracja: 28 maja 2020, o 13:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: filipek88 »

Jarosz komentuje jak na %%
Nie da się tego słuchać..
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: iron »

Wiem, że komentatorzy czytają to forum.

Na rany chrystusa! Drodzy komentatorzy, od "rozgrywacza" uszy krwawią. Prof. Miodek i Prof. Bralczyk pewnie o tym nie wiedzą ale obiecuję, że jak to się nie zmieni to naskarżę im. Ta pozycja na boisku to "rozgrywający "... proszę.

P.s. nikt nie mówi o "przyjmowaczu" czy "atakowaczu".
No sympathy for fools...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”