Relacje TV z meczów PlusLigi

dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: dyletant »

To już wolę Drzyzgę, byle nie Kadziewicz. Dacewicza też dziś słuchało się bardzo przyjemnie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Serie A mężczyzn 2020/21

Post autor: jaet »

Jeszcze kamyczek do polsatowskiego ogródka (albo jak kto woli dżungli :]) - wczoraj o 23.00 na PSN miała być powtórka meczu z Kędzierzyna, którą chciałem obejrzeć bo nie miałem okazji oglądać meczu na żywo, to puścili po raz pincetny galę UFC z Gamrotem, choć mają do tego dedykowany kanał PS Fight. I już pal licho wybory, nie każdy musi lubić siatkówkę, ale po kiego zmieniają swoją własną ramówkę??
Programów informacyjnych Polsatu już się nie da oglądać, bo już jest drugie TVP Info, za moment nie da się też oglądać kanałów sportowych. Curling jest fajny, ja bym chciał zobaczyć sir Solorza z popcornem obgryzającego paznokcie przy tych emocjonalnych rollercoasterach na lodzie :]
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, o 09:53 przez jaet, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: MWi »

Ale curling to Ty szanuj :D. Wczorajszy półfinał MŚ Szwajcarów ze Szwedami naprawdę emocjonujący, bardziej od niejednego spotkania w Lidze z Plusem (np. takiego Olsztyna niestety).

Co do komentarza, to ja tam Kadziewicza nie trawię za bardzo, ale kto co lubi. Byle nie Jarosz i Wanio.

I tutaj ciekawostka, spinający cały post. Pan Wanio komentuje w Polsacie nie tylko siatkówkę, ale właśnie również i curling. I to, co on tam wygaduje to przerasta jego wyczyny w komentarzu siatkówki parokrotnie. Drugi komentator co chwilę musi go prostować i opowiadać, co się na lodzie rzeczywiście dzieje, bo Wanio ni stąd, ni zowąd, np zaczyna dyskusje o tym dlaczego Chiny awansowały na MŚ. Tylko, że komentowany nie był akurat mecz Chińczyków, a Wanio kompletnie pomylił się (jego opowieści i plotki dotyczyły reprezentacji Rosjan). Nie potrafił też sprawdzić wyników na innych torach, zasłaniając się... niespodziewaną niepunktualnością Kanadyjczyków (?!) i musiał prosić drugiego komentatora o bieżące przytoczenie wyników.

Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że on cały czas gada i gada, opowiada jakieś bzdury, przerywa, a ewidentnie nie ma pojęcia o curlingu, nie rozumie tego sportu i nie umie np. wytłumaczyć, dlaczego ktoś zagrywa tak, a nie inaczej. I nie daje szansy ogarniętemu komentatorowi nawet dojść do słowa. Każdy średnio ogarnięty kibic po chwili czuje się, jakby słuchał wuja na rodzinnym spotkaniu rzucającego żarty o szczotkujących curlerach, których z chęcią zaprosiłby do domu, aby mu go wysprzątali (beka).
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: jaet »

MWi pisze:Ale curling to Ty szanuj :D. Wczorajszy półfinał MŚ Szwajcarów ze Szwedami naprawdę emocjonujący, bardziej od niejednego spotkania w Lidze z Plusem (np. takiego Olsztyna niestety).
Nie no, sam lubię sobie w letni ciepły urlopowy wieczór zagrać przy buteleczce czegoś dobrego w boule, ale żebym taką gierkę śledził z wypiekami twarzy przed telewizorem, to już niekoniecznie.
Nawet jakby rzucali profesjonaliści, a nie nawaleni amatorzy 8-)
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Biciut »

Kadziewicz i Swędrowski obecnie najlepsza para komentatorów. Co z tym pierwszym? Wroci na ligę czy jak sprawa wygląda?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

Kadziewicz przechodzi do TVP.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Lynn »

Pokomentuje Lige Narodów i IO, a potem co? Posucha aż do nastęnej edycji LN 2022 i MŚ 2022?
Vivo
Posty: 472
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Vivo »

Potem będzie dłubał dla PS na "pełny etat"
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: dmak1 »

Aquino pisze:Kadziewicz przechodzi do TVP.
Z tym tvp to tylko domysły były, przechodzi do Onetu (axel springer)
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

To dlaczego wygadał się, że będzie komentował Igrzyska. W Onecie chyba nie ma takiej możliwości.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kicu »

Być może praca w Przeglądzie nie wyklucza również pracy w TVP na czas Igrzysk.
Trochę szkoda Kadzia, bo choć potrafił być momentami mdły i właził niektórym w tyłki swoim komentarzem, to z drugiej strony potrafił też być szczery i nie bał się krytykować.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

Przeglądam program sportowych anten Polsatu i widzę, że jest zaplanowana tylko jedna powtórka finału. Kpina z ludzi! Jakieś curlingi ,nie wiadomo co a mają aż 3 kanały.
Puchar Polski kopaczy 3 razy powtarzają, koszykówkę 2 razy. Niech już siatkówka idzie do TVP po całości. Szkolnikowski takiej kpiny by nie odwalił.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: hardy »

Leciał co najmniej 3 razy. Może nie cały ale leciał.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: reeman »

Dzisiaj też
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

reeman pisze:Dzisiaj też
Kiedy o której? Bo widzę np. powtórkę meczu z Andorą z przed 2 miesięcy. Hańba!
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1776
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: hardy »

Przecież w tej chwili leci!
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

Wiem, ale w programie jest jako Curling kobiet. I jak mam to sobie nagrać i obejrzeć? Skąd mam wiedzieć kiedy leci curling a kiedy mecz finałowy.
mmb
Posty: 1760
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: mmb »

A nie będzie finału na YT? Bo z Lube czy Zenitem są :D

https://www.youtube.com/watch?v=5ei_A7LAHko
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: MWi »

Curling kobiet nie będzie na razie transmitowany, bo ekipa telewizyjna w Calgary złapała koronowirusa (a całe mistrzostwa realizowane są w bańce), więc pewnie będzie wiele powtórek ligi Mistrzów w zamian
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

I to jest cenna informacja. Dzięki!
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: dezerter »

Nie wiem czy w poprawnym miejscu, ale czy ktoś ma rozeznanie, ile Polsat Sport płaci klubom za prawa do pokazywania ich meczów w TV?
Nigdzie nie mogę znaleźć, to jakaś wielka tajemnica? W innych dyscyplinach ta kwestia jest przejrzysta. Przynajmniej tak było z C+ i kopaczami.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: ciorny17 »

dezerter pisze: 30 cze 2021, o 17:21 Nie wiem czy w poprawnym miejscu, ale czy ktoś ma rozeznanie, ile Polsat Sport płaci klubom za prawa do pokazywania ich meczów w TV?
Nigdzie nie mogę znaleźć, to jakaś wielka tajemnica? W innych dyscyplinach ta kwestia jest przejrzysta. Przynajmniej tak było z C+ i kopaczami.
Bodajże compact coś miał wiedzę na ten temat bo widział sprawozdanie finansowe Skry czy jakoś tak. Wiem, że temat poruszany przy okazji powiększenia Plusligi o zespoły z Lwowa i Berlina.

Co do samej umowy, a jakże, jest utajniona XD
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: drukjul »

ciorny17 pisze: 1 lip 2021, o 06:41
dezerter pisze: 30 cze 2021, o 17:21 Nie wiem czy w poprawnym miejscu, ale czy ktoś ma rozeznanie, ile Polsat Sport płaci klubom za prawa do pokazywania ich meczów w TV?
Nigdzie nie mogę znaleźć, to jakaś wielka tajemnica? W innych dyscyplinach ta kwestia jest przejrzysta. Przynajmniej tak było z C+ i kopaczami.
Bodajże compact coś miał wiedzę na ten temat bo widział sprawozdanie finansowe Skry czy jakoś tak. Wiem, że temat poruszany przy okazji powiększenia Plusligi o zespoły z Lwowa i Berlina.

Co do samej umowy, a jakże, jest utajniona XD
No, to jest zdaje się trochę bardziej złożone. Ponieważ sponsor tytularny PLS-u czyli Plus i telewizja która posiada prawa telewizyjne do ich pokazywania czyli Polsat, to w końcu jedna i ta sama grupa kapitałowa, a już niedługo zgodnie z ostatnimi zapowiedziami to będzie nawet formalnie jedna i ta sama firma (grupa Polsat Plus), to w związku z tym już od wielu sezonów środki finansowe przekazywane przez PLS klubom z tytułu praw reklamowych i telewizyjnych są rozliczane ryczałtem, bez podziału na szczegółowe pozycje. Tym bardziej że są to kwoty ustalone jeszcze przed sezonem z góry, bez związku i niezależnie od ilości spotkań danego zespołu jakie telewizja ze słoneczkiem w logo realnie pokazuje w danym sezonie, czyli też takie same, identyczne dla wszystkich klubów. Kilka lat temu ta zryczałtowana kwota z tego co pamiętam to było circa 800 tysięcy złotych, jak jest teraz nie wiem, ale nie podejrzewam, aby za wyjątkiem uwzględnienia współczynnika indeksacji wynikającej z inflacji, coś się tutaj w sposób jakoś szczególnie korzystnie atrakcyjny z punktu widzenia klubów zmieniło.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: dezerter »

drukjul pisze: 1 lip 2021, o 08:23
ciorny17 pisze: 1 lip 2021, o 06:41
dezerter pisze: 30 cze 2021, o 17:21 Nie wiem czy w poprawnym miejscu, ale czy ktoś ma rozeznanie, ile Polsat Sport płaci klubom za prawa do pokazywania ich meczów w TV?
Nigdzie nie mogę znaleźć, to jakaś wielka tajemnica? W innych dyscyplinach ta kwestia jest przejrzysta. Przynajmniej tak było z C+ i kopaczami.
Bodajże compact coś miał wiedzę na ten temat bo widział sprawozdanie finansowe Skry czy jakoś tak. Wiem, że temat poruszany przy okazji powiększenia Plusligi o zespoły z Lwowa i Berlina.

Co do samej umowy, a jakże, jest utajniona XD
No, to jest zdaje się trochę bardziej złożone. Ponieważ sponsor tytularny PLS-u czyli Plus i telewizja która posiada prawa telewizyjne do ich pokazywania czyli Polsat, to w końcu jedna i ta sama grupa kapitałowa, a już niedługo zgodnie z ostatnimi zapowiedziami to będzie nawet formalnie jedna i ta sama firma (grupa Polsat Plus), to w związku z tym już od wielu sezonów środki finansowe przekazywane przez PLS klubom z tytułu praw reklamowych i telewizyjnych są rozliczane ryczałtem, bez podziału na szczegółowe pozycje. Tym bardziej że są to kwoty ustalone jeszcze przed sezonem z góry, bez związku i niezależnie od ilości spotkań danego zespołu jakie telewizja ze słoneczkiem w logo realnie pokazuje w danym sezonie, czyli też takie same, identyczne dla wszystkich klubów. Kilka lat temu ta zryczałtowana kwota z tego co pamiętam to było circa 800 tysięcy złotych, jak jest teraz nie wiem, ale nie podejrzewam, aby za wyjątkiem uwzględnienia współczynnika indeksacji wynikającej z inflacji, coś się tutaj w sposób jakoś szczególnie korzystnie atrakcyjny z punktu widzenia klubów zmieniło.
Dziękuję za odowiedź, ale czy dobrze zrozumiałem. Te 800k to na wszystkie drużyny?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: drukjul »

dezerter pisze: 1 lip 2021, o 12:41
Dziękuję za odowiedź, ale czy dobrze zrozumiałem. Te 800k to na wszystkie drużyny?
No nie, tak źle nie jest. Na każdą z osobna. :D

Ale jak była mowa to już łącznie, ryczałtem przychody klubów z praw reklamowych i telewizyjnych, czyli m.in z tego że rozgrywki PLS-u to właśnie Plusliga. W sytuacji kiedy jest już zapowiadana konsolidacja grupy kapitałowej i formalne powstanie "Grupy Polsat Plus", nie można wykluczyć że będziemy mieć nawet oficjalnie Polsat-Plus ligę, czyli że będziemy mieli sytuację, że stacja telewizyjna która rozgrywki siatkarskie pokazuje będzie też jednocześnie tytularnym sponsorem rozgrywek.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: dezerter »

drukjul pisze: 1 lip 2021, o 15:01
dezerter pisze: 1 lip 2021, o 12:41
Dziękuję za odowiedź, ale czy dobrze zrozumiałem. Te 800k to na wszystkie drużyny?
No nie, tak źle nie jest. Na każdą z osobna. :D

Ale jak była mowa to już łącznie, ryczałtem przychody klubów z praw reklamowych i telewizyjnych, czyli m.in z tego że rozgrywki PLS-u to właśnie Plusliga. W sytuacji kiedy jest już zapowiadana konsolidacja grupy kapitałowej i formalne powstanie "Grupy Polsat Plus", nie można wykluczyć że będziemy mieć nawet oficjalnie Polsat-Plus ligę, czyli że będziemy mieli sytuację, że stacja telewizyjna która rozgrywki siatkarskie pokazuje będzie też jednocześnie tytularnym sponsorem rozgrywek.
Dziękuję za pełne wytłumaczenia. Jednocześnie gdybyś coś wiedział o aktualnych kwotach, to chętnie się zapoznam. Pozdro.
Awatar użytkownika
Por.Columbo
Posty: 128
Rejestracja: 10 lis 2018, o 16:51
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Por.Columbo »

Sezon ligowy zbliża się wielkimi krokami, a po transformacji ipli w polsat box cena pakietu sportowego skoczyła z 20 zł do 40 zł miesięcznie (wiem, że w tym pakiecie jest więcej programów, jednak z mojego punktu widzenia kompletnie nie potrzebnych)

Zna ktoś jakąś tańszą alternatywę dla oglądania polsatu sport i polsatu sport extra w internecie?
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Streeter »

Por.Columbo pisze: 14 wrz 2021, o 20:26 Sezon ligowy zbliża się wielkimi krokami, a po transformacji ipli w polsat box cena pakietu sportowego skoczyła z 20 zł do 40 zł miesięcznie (wiem, że w tym pakiecie jest więcej programów, jednak z mojego punktu widzenia kompletnie nie potrzebnych)

Zna ktoś jakąś tańszą alternatywę dla oglądania polsatu sport i polsatu sport extra w internecie?
Kupiłem końcem sierpnia jeszcze w Ipli za 20, sprawdzałem teraz że mam do 30 września i niby powinno się przedłużyć, ale na droższej nie może, a nic mi nie przyszło, że będzie więcej. Więc albo się 30-go wyłączy, albo weźmie 20 i będzie działać, zobaczymy.

Ale rzeczywiście za samą siatkówkę za 40 złotych to pewnie mniej ludzi się skusi. Mi się chociaż jeszcze skoki przydadzą na Eurosporcie :) szkoda, że nie ma np. 4 czy 5 złotych za program i kupujesz sobie które kanały potrzebujesz.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Diomedea »

Mam podobnie i na razie dziala. Mialam nadzieje ze bedzie chodzic, tak zrozumialam ich informacje. Pewnie nadmiernie optymistycznie.
Roznica jest taka, ze w IPLI moglam ogladac z odtworzenia, teraz juz nie. Tzn owszem, ale za dodatkowe 40 zl :(
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: drukjul »

Diomedea pisze: 14 wrz 2021, o 22:23 Mam podobnie i na razie dziala. Mialam nadzieje ze bedzie chodzic, tak zrozumialam ich informacje. Pewnie nadmiernie optymistycznie.
Roznica jest taka, ze w IPLI moglam ogladac z odtworzenia, teraz juz nie. Tzn owszem, ale za dodatkowe 40 zl :(
Na tym to właśnie z grubsza polega, że jak mówi namolna irytująca polsatowska reklama, mogłaś, a teraz nie możesz - "więc rządzisz"

Wolność to uświadomiona konieczność. Albo jeszcze gorzej - jak w Orwellowskim "1984" - niewola :] :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”