Relacje TV z meczów PlusLigi

johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: johnnyrotten »

Indyk AZS Ol pisze:W tym polsacie to też nie myślą zamiast zrobić kanał Polsat Volleyball (kanał ogólnodostępny dla platformy cyfrowy polsat) tylko dla siatkówki i sprawa byłaby rozwiązana przecież zrobili już np Polsat Fight czy coś w tym stylu dla boksu i mma.
Myślę, że już lepiej tak, jak jest. Bo chodzi o zwiększanie dostępności, a nie zamykanie się i coraz większą izolację. Ja np. mam dekoder DVB-T Polsatu i pakiet dodatkowych kanałów, a wśród nich nie ma już Polsatu Sport News, więc tym bardziej nie byłoby i tego. Teraz testowo został odkodowany Polsat News, a Polsat Sport też w ramach testów ma być szerzej dostępny, choć nie wiadomo, kiedy by to nastąpiło. Obecnie TVP Sport dzięki temu, że jest ogólnodostępny, całkowicie zdystansował konkurencję. Można się zamykać, specjalizować, jak np. Eleven na piłkę, ale wtedy siłą rzeczy tylko najzagorzalsi fanatycy oglądają. A mi chodzi raczej o to, by jak najszerzej propagować ligową siatkówkę, bo jest zdecydowanie co promować. Nawet jeśli forumowi malkontenci mają inne zdanie :D
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Lynn »

W środe druga kolejka i żaden mecz nie będzie w polsacie sport, tylko w polsacie sport extra. Zamiast tego będzie puchar polski z nożną
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: krzysiu »

To normalne bo Puchar Polski kosztował zapewne więcej kasy :)
bryt.bryt
Posty: 374
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: bryt.bryt »

Pliński przejmuje mikrofon. Ale powinien popracować nad siłą głosu.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Aquino »

Podzielam wasze zdania na temat Plińskiego. Trochę to dziwne, że jesień z najbardziej chamskich i bezczelnych siatkarzy komentuje w tak spokojny i kulturalny sposób. To potwierdza tylko tezę, że charakter na boisku i poza nim to dwie różne rzeczy.
Kadziewicz będę bronił bo lubię go słuchać. Ciekawie jak sprawdziłby się w duecie z Pliną.
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Adriano »

Jesli chodzi o komentatorów to nikt nie przebije pary Swędrowski Drzyzga. Mielewski komentuje jak zagrzany gówniarz jarający się każda lepsza akcja i wyolbrzymiajacy poziom niektórych zawodników. Magiera to taki człowiek ciekawostka ale ma przeraźliwie nudny komentarz. Jarosza i Mazura to kompletnie nie da się słuchać. Dancewicz bardzo podobnie do Pliny czyli wysoki poziom. Wanio gdyby komentował siatkowe tak jak komentuje tenisa byłby NR1. Lepa to mądrala ale ujdzie w tloku
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: TommyLeeJones »

Pliński merytorycznie bardzo dobrze, jak miło gdy ktoś się przygotował merytorycznie, pozostaje przy tym wyważony i rzuci czymś ciekawym od czasu do czasu. Głos do dopracowania, nabierze wprawy i będzie hulał. Kadziewicz się chowa, Jarosz, Ignaczak i Mazur także.

Ciężko będzie się oglądało Kędzierzyn w starciu ze słabszymi drużynami. Po prostu wiadomo jak zagra ZAKSA i jak trudno będzie nawiązać walkę przeciwnikowi. Przy takim metodycznym obijaniu rywali, niełatwo skupić się na tym po raz enty :D.

MVP Semeniuk
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Aquino »

Mój subiektywny ranking komentarorów:
Najwyższa półka- Mielewski, Drzyzga, Kadziewicz
Wysoki poziom- Swędrowski, Brzozowski, Dacewicz
Przeciętnie -Mazur, Magiera,Iwańczyk
Wyłączam głos- Wanio, Jarosz,Wójtowicz
Pominąłem kogoś?
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Lynn »

Pominąłem kogoś?
Laskowski, Dębowski

Dopiero w III secie było widać zaczątki dobrej gry Będzina, ale na razie na przeciwko Cuprum wyglądają gorzej. Zobaczymy jak jeszcze Nysa wypadnie na przeciwko GKS Katowice, ale Będzin wyglądał dziś było nie było lepiej niż Nysa przeciwko K-K.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Diomedea »

Adriano pisze:Jesli chodzi o komentatorów to nikt nie przebije pary Swędrowski Drzyzga. Mielewski komentuje jak zagrzany gówniarz jarający się każda lepsza akcja i wyolbrzymiajacy poziom niektórych zawodników. Magiera to taki człowiek ciekawostka ale ma przeraźliwie nudny komentarz. Jarosza i Mazura to kompletnie nie da się słuchać. Dancewicz bardzo podobnie do Pliny czyli wysoki poziom. Wanio gdyby komentował siatkowe tak jak komentuje tenisa byłby NR1. Lepa to mądrala ale ujdzie w tloku

Kazdy lubi co innego. Ja cenie i Drzyzge i Mazura ale niekoniecznie za komentarz. Drzyzga ma duze problemy z obiektywizmem, czesto komentuje przez pryzmat Fabiana. Mecze repry, mecze klubowe ale i opinie o zawodnikach, z ktorymi Fabie gral. Poza tym jak czegos nie wie, to raczej traktuje to z gory, sugerujac, ze jest to drobiazg. Nie przygotowuje sie, tylko liczy na swoja elekowencje i ogolna znajomosc sietkowki.
Za Jaroszem nie przepadam ale wczorajszy komentarz akurat bardzo dobry. Czepial sie mniej, rzeczowo i slusznie.
Mazur ma poczucie humoru z Monty Pythona, czasem tez olewa wydarzenia na boisku. Ale jest to jednak najlepszy trener wsrod komentatorow. :D
Kadzia nie trawie, gada jak potluczony. Cos jak Igla. Brak obiektywizmu, ma ulubiencow. No i zaczynal kariere od proby osmieszenia zlotej druzyny min Kochanowskiego, na ktorego czesc potrafi teraz piac peany, choc mniejsze niz na czesc Sliwki..
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Aquino »

Lynn pisze:
Pominąłem kogoś?
Laskowski, Dębowski

Laskowski to najwyższa półka komentarzu w wydaniu kobiecym. Nie komentował chyba żadnego meczu mężczyzn a Dębowski to dla mnie średni poziom komentarzu.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3939
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Klugenhammer »

Aquino pisze: Pominąłem kogoś?
Adam Romański, który komentuje mniej popularne mecze Ligi Narodów, ME i MŚ. Często w parze z Dacewiczem.
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Plusliga 2020/2021 - 2 kolejka (18-21.09.2020)

Post autor: Heimlock »

Ja najbardziej lubię Mazura za humor, szczególnie z Mielewskim jest dobry jak trochę po nim pojedzie :) Ale do meczów reprezentacji najbardziej mi pasuję Drzyzga i Swędrowski. Dacewicz najlepszy do merytoryki i ten od TVP.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: iron »

Duet Wanio-Mazur to najgorsze co przydarzyło się Pluslidze w ciągu 20 lat. Wanio i te jego śmieszki, bycie z zawodnikami na Ty, te dziwne teksty ("bycie na musiku").

Ale jak już słyszę: "rozgrywacz" i "wystawiacz", w czym bryluje Jarosz, to mam ochotę wyrzucić TV za okno. Niech mu ktoś powie, że nie ma czegoś takiego jak rozgrywacz, przyjmowacz i atakowacz.

Tak jak niektórzy, zaskoczony jestem postawą Pliny. Duże zaskoczenie i solidna robota. W przeciwieństwie do Kadziewicza, który komentuje jak napalony gimnazjalista.
No sympathy for fools...
Camillo Marcotti

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Camillo Marcotti »

Wanio powinni pokazywać w szkole dziennikarskiej na zajęciach pt. Jakim dziennikarzem nie być. Nie znam struktur Polsatowskich ale gość musi mieć tam niezłe plecy, że ciągle trzyma się na powierzchni. Dla mnie jego jedyną zaletą jest fakt, że zna bodajże bułgarski, kiedyś widziałem jak przeprowadzał wywiad w jakimś tego typu języku, jeżeli dobrze pamiętam był to bułgarski. Więc w zasadzie mogliby go wydzierać z szafy, jak potrzeba wywiad po bułgarsku, a jak nie trzeba, to nie wyciągać.
Awatar użytkownika
kanonier
Posty: 1034
Rejestracja: 18 lis 2008, o 20:44
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: kanonier »

W meczu Olsztyn - Suwałki, Wanio myślał, że jest klasyczna podwójna zmiana (a weszli Kapica za Doroszyńskiego i Poręba za Teryomenko) i Poręba to rozgrywający.
15.03.87 - 7.05.17 30 lat w elicie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: ciorny17 »

Camillo Marcotti pisze:Wanio powinni pokazywać w szkole dziennikarskiej na zajęciach pt. Jakim dziennikarzem nie być. Nie znam struktur Polsatowskich ale gość musi mieć tam niezłe plecy, że ciągle trzyma się na powierzchni.
Wanio chyba w Polsacie Sport jest od samego początku powstania tego kanału. Bardzo zaufany człowiek Kmity.
Kłamca.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Blanco »

kanonier pisze:W meczu Olsztyn - Suwałki, Wanio myślał, że jest klasyczna podwójna zmiana (a weszli Kapica za Doroszyńskiego i Poręba za Teryomenko) i Poręba to rozgrywający.
Komentują mecze z Warszawy, zagadają się, realizator nie nadąży i flop :P

Siatkówka to nie piłka nożna, w której momentami nic się nie dzieje - przerwy pomiędzy setami są reklamowe, przerwy techniczne najpierw ograniczono do jednej, a od tego sezonu w ogóle zrezygnowano, akcje są dynamiczne, więc jedyny moment na opowiadanie anegdot to time-outy.

Śmiejecie się z Wanio, że się nie przygotowuje, a Drzyzga u każdego z nas będzie wysoko, choć sam przyznaje, że lig poza Plusligą nie śledzi :D
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

Drzyzga to jest legenda komentarzu. Szczególnie w duecie ze Swędrowskim. Chociaż nie jest to top komentatorski to z sentymentu lubię go słuchać. Dobrze wypada też w Prawdzie Siatki.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Resofan »

Blanco pisze: Śmiejecie się z Wanio, że się nie przygotowuje, a Drzyzga u każdego z nas będzie wysoko, choć sam przyznaje, że lig poza Plusligą nie śledzi :D
Do komentowania polskiej ligi śledzenie innych lig niż PluLiga nie jest niezbędne. Drzyzga jest u wszystkich (a przynajmniej większości) wysoko, bo jako ekspert bardzo dobrze analizuje i - co ważne - umie to przekazać. Dla mnie para Swędrowski jako komentator i Drzyzga jako ekspert, to zdecydowanie najlepsza para w Polsce. Wielu chwali jako eksperta Dacewicza, ale moim zdaniem jest on daleko za Drzyzgą nie dlatego, żeby miał gorszą widzę czy gorzej analizował, ale dlatego, że nie potrafi swej wiedzy przekazać tak dobrze jak Drzyzga. Przynajmniej do mnie przekaz Drzyzgi trafia lepiej, najlepiej z polskich komentujących ekspertów.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Adamde »

A dla mnie numer jeden to Dacewicz. Nie dosyc ze ciekawie i merytorycznie, to jeszcze potrafi dac kibicom do myslenia np. na temat taktyki czy ustawien zawodnikow na boisku. Drzyzga i Swedrowski, tez daja rade. Cala reszta juz troche mniej, ale za to z Wania czesto jest wesolo.
Camillo Marcotti

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Camillo Marcotti »

Adamde pisze:ale za to z Wania czesto jest wesolo.
No właśnie, jakby człowiek chciał się pośmiać to by odpalił kabaret, jak się chłop za babę przebrał. Oczywiście jakieś wstawki są fajne, ale u niego to jest przegięcie. Pamiętam jak kadra kobiet pojechała bodajże na WGP z debiutującą wówczas niepełnoletnią Kąkolewską do Tajlandii, a typ zaczął gadać, że trenera to czasem może policja zwinąć, bo wywożenie nastolatek do Tajlandii jest nielegalne...
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: 14. kolejka PlusLigi - 21-22.11

Post autor: Szary Wilk »

Przewinął się tu temat komentatorów. Komentarz siatkówki w Polsacie to jakieś 70-80 % to analizy i wydarzenia pozaboiskowe, a jedynie 20-30 % dotyczy komentarza odnośnie tego, co dzieje się na boisku.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: johnnyrotten »

Nie wiem, czy to pytanie kiedykolwiek tutaj padło.

Biorąc pod uwagę podejście Polsatu do pokazywania PlusLigi jest ono może głupie, no ale...

Czy były kiedykolwiek jakieś pogłoski o tym, by sprzedawać prawa do transmisji poza granice Polski?

Spotkałem się jakiś czas temu z komentarzami kibiców siatkówki z Estonii czy Finlandii, że wiele osób tam obejrzałoby naszą ligę, bo ogólnie popularność dyscypliny wzrasta, a nie ma takiej możliwości. Byłoby to całkiem niegłupie - w Resovii mamy dwóch Estończyków, więc może jacyś zagorzali fani by chętnie śledzili.

Oczywiście jestem świadomy, że choćby liga rosyjska jest pokazywana za darmo przez internet. Ale już włoską Polsat kupował, choć na razie nie ma kiedy jej puszczać :D

U nas w kraju są telewizje sportowe typu nsport czy sportklub, w których lecą ligi koszykarskie takie jak niemiecka, hiszpańska czy turecka. Oczywiście w skali Europy są to rozgrywki na wysokim poziomie, ale basket w Polsce jest sportem niszowym.

Skoro zatem u nas ktoś jest chętny to pokazywać, to dlaczego w krajach siatkarsko jakoś tam rozwiniętych nie chcieliby pokazywać naszej PlusLigi - z jakiej strony nie spojrzeć ligi top 3 w Europie?
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Matson »

johnnyrotten pisze:Nie wiem, czy to pytanie kiedykolwiek tutaj padło.

Biorąc pod uwagę podejście Polsatu do pokazywania PlusLigi jest ono może głupie, no ale...

Czy były kiedykolwiek jakieś pogłoski o tym, by sprzedawać prawa do transmisji poza granice Polski?

Spotkałem się jakiś czas temu z komentarzami kibiców siatkówki z Estonii czy Finlandii, że wiele osób tam obejrzałoby naszą ligę, bo ogólnie popularność dyscypliny wzrasta, a nie ma takiej możliwości. Byłoby to całkiem niegłupie - w Resovii mamy dwóch Estończyków, więc może jacyś zagorzali fani by chętnie śledzili.

Oczywiście jestem świadomy, że choćby liga rosyjska jest pokazywana za darmo przez internet. Ale już włoską Polsat kupował, choć na razie nie ma kiedy jej puszczać :D

U nas w kraju są telewizje sportowe typu nsport czy sportklub, w których lecą ligi koszykarskie takie jak niemiecka, hiszpańska czy turecka. Oczywiście w skali Europy są to rozgrywki na wysokim poziomie, ale basket w Polsce jest sportem niszowym.

Skoro zatem u nas ktoś jest chętny to pokazywać, to dlaczego w krajach siatkarsko jakoś tam rozwiniętych nie chcieliby pokazywać naszej PlusLigi - z jakiej strony nie spojrzeć ligi top 3 w Europie?
Udostępnić prawa (oczywiście odpłatnie) innym telewizjom pewnie by mogli, ale znając podejście Solorza i liczenie każdego grosza bo nie ma co do gara włożyć (vide MŚ 2014 i cyrk z kodowaniem transmisji) to nie widzę możliwości żeby komuś udostępnili Pluslige. Bardziej cywilizowana telewizja (np. Estonska) prawdopodobnie by to puszczała za darmo, a wtedy i zdolni Polacy jakoś by odkopali takie transmisje wiec finalnie Polsat by mógł nawet na tym stracić
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: ciorny17 »

johnnyrotten pisze:Biorąc pod uwagę podejście Polsatu do pokazywania PlusLigi jest ono może głupie, no ale...

Czy były kiedykolwiek jakieś pogłoski o tym, by sprzedawać prawa do transmisji poza granice Polski?
Pan Solorz czyta ten komentarz i myśli XD

Dlaczego? Bo przecież tych praw nikt nie kupi. A wątpię aby jakimkolwiek nadawca estoński czy fiński był zainteresowany kupnem praw po cenach polsatowskich. Nikt nie da ich na serwisy streamingowe czy na yt.

Pamiętam jak był pomysł aby stworzyć kanał Polsat Volley i aby transmitować najlepsze ligi europejskie + puchary. Stadium tego projektu było dosyć zaawansowane, lecz pojawiły się warunki, ze strony włoskiej szczególnie, że ok, damy wam prawa, ale macie też dać na naszego sata ten kanał w pewnej zasadzie barterowej. Tu pojawił się problem, bo nijak Kmita z Solorzem nie zgodzili się aby nasza liga gdzieś byłaby pokazywana w zasadzie za darmo, bo u nas kanał miał być tylko na kodowanych, płatnych platformach. Tyle w temacie chęci rozwoju siatkówki w ujęciu globalnym aby "zdobywać rynki".
Kłamca.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: rzr »

W którymś z CEVowskich podcastów gospodarze chwalili polsat za to że można na ipli oglądać mecze +L w przystępnej (jak na zachodnią europę) cenie, więc widać że naszą ligę da się oglądać za granicą, kwestia tylko w jakich krajach działa ipla bez problemu.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aquino »

Papa Drzyzga właśnie się przyznał, że czyta nasze forum. Ciekawe kto jeszcze?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Aranger »

Marek Magiera to chyba nawet kiedyś założył konto i napisał ze dwa posty z odpowiedzią na zarzuty dotyczące bodajże sposobu, w jaki prowadzi doping. Pamiętam też, że jak ktoś tutaj zadał pytanie odnośnie zbiórki crowdfundingowej na rzecz Trefla 3 lata temu, to odpowiedzi udzielił jej organizator. :D
Kamil92
Posty: 2252
Rejestracja: 1 lut 2014, o 11:48
Płeć: M

Re: Relacje TV z meczów PlusLigi

Post autor: Kamil92 »

Był też ktoś związany z Onico bodajże, kto opowiadał o planach na przyszłość i marketing klubu z Warszawy (było coś nawet o milionie (?) z dnia meczowego o ile dobrze pamiętam). Chociaż w sumie to nie osoba związana z telewizja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”