Sezon 2007/08 - 1. kolejka

Awatar użytkownika
Furski-azs fan
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:20
Płeć: M
Lokalizacja: Hala Urania

Re: 1. kolejka

Post autor: Furski-azs fan »

Ten kto napisal ten artykul o skrze chyba nie ogladal tego meczu,"mistrzowska gra"-dobre,dobre.A swoja droga meczu calego nie ogladalem,tylko koncowki. czy moj ulubiony kibic skry(mielewski)poraz kolejny podlizywal sie swoim ulubiencom?A zreszta po co pytam... :]
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: 1. kolejka

Post autor: Ted »

zyll pisze:A propos meczu Skry z Płomieniem, czy grę Skry można było nazwać "Mistrzowską"? Nie wydaje mi się, więc sezon lizania zadków Skrze przez wszelkie media uważam za rozpoczęty 8-)
Skra w meczu z Plomieniem daleka byla od formy jaka prezentowala chocby w finalowej batalii z Jastrzebskim Weglem. Jednak zwroc uwage Drogi Zyll, ze w nasza liga cierpi na taka przypadlosc, iz gra sie na tyle, na ile pozwoli przeciwnik. I tak bylo w tym meczu. Przygladajac sie tej potyczce odnosilem wrazenie, ze mistrzowie Polski bawia sie z Plomieniem w przyslowiowego kotka i myszke. Beniaminek z Sosnowca odskoczyl na 2-3 pkt, a ci momentalnie wyrownywali, a nastepnie sami odskakiwali na 2-3 pkt. Ciekaw bym byl, co by sie dzialo gdyby Plomien trzymal "jakas" dyscypline m. in. w zagrywce. Dla przykladu w II parii Skra zdobyla 14 pkt po bledach Sosnowca, a ten tylko 5 po bledzie przeciwnika.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 681
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: 1. kolejka

Post autor: zyll »

Ted pisze:Skra w meczu z Plomieniem daleka byla od formy jaka prezentowala chocby w finalowej batalii z Jastrzebskim Weglem. Jednak zwroc uwage Drogi Zyll, ze w nasza liga cierpi na taka przypadlosc, iz gra sie na tyle, na ile pozwoli przeciwnik. I tak bylo w tym meczu. Przygladajac sie tej potyczce odnosilem wrazenie, ze mistrzowie Polski bawia sie z Plomieniem w przyslowiowego kotka i myszke. Beniaminek z Sosnowca odskoczyl na 2-3 pkt, a ci momentalnie wyrownywali, a nastepnie sami odskakiwali na 2-3 pkt. Ciekaw bym byl, co by sie dzialo gdyby Plomien trzymal "jakas" dyscypline m. in. w zagrywce. Dla przykladu w II parii Skra zdobyla 14 pkt po bledach Sosnowca, a ten tylko 5 po bledzie przeciwnika.
Myślę, że to nie można uznać za przypadłość, tak jest na całym świecie, w większości meczy. Ja nie oczekiwałem po Skrze fajerwerków, ale porównując ich grę z Płomnieniem, a grę olsztynian z Politechniką, to wszystko przemawiało na korzyść AZSu. Oczywiście, i tu 3 punkty, i tu 3 punkty za mecz zdobyte, ale irytuje mnie propaganda pro-Skrowa. Oddam mistrzowi co mistrzowskie, jeżeli Skra zacznie wygrywać z konkurentami do tytułu, ale opanujmy się, to nie była gra mistrzowska. Aha, i może to byłą zabwa a kotka i myszkę, ale myszka uciekała czasem kotu, a strata seta z Płomieniem - to już byłoby coś.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: 1. kolejka

Post autor: Chal »

Po tym, co widziałem, to Andrae ma wszelkie dane, by zostać najlepszym obcokrajowcem (jeśli nie siatkarzem, ale to się dopiero okaże) ligi, przy całym szacunku, ale Antiga nie może się z nim równać, chyba że Bjoern złapie jakiegoś kosmicznego doła. Zawodnik z potężnym potencjałem w ataku, solidnym przyjęciem, doskonałą zagrywką i dobrym blokiem - i ktoś jeszcze powie, że odejście Bąkiewicza nie było wzmocnieniem 8-)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Edyta

Re: 1. kolejka

Post autor: Edyta »

i ktoś jeszcze powie, że odejście Bąkiewicza nie było wzmocnieniem 8-)
A co by było, gdyby plotka okazała się faktem i przyszedłby do Olsztyna Dante... :P Można by wtedy śmiało rzec, że dzięki Bąkiewiczowi zdobyliśmy mistrza Polski :D
Ale ja oczywiście nie narzekam, bo jestem pod ogromnym wrażeniem Andrae. Teraz jednak jeszcze za wcześnie ferować wyroki, kto okaże się największą gwiazdą. Pierwsza bezpośrednia konfrontacja już za dwie kolejki. Choć oczywiście może być tak, że gwiazdą tego meczu okaże się wracający do formy pan Wlazły, który nie potrafił odnaleźć w sobie motywacji do walki o medale ME i o kwalifikację olimpijską, a dzięki Cudownym Wkładkom odnalazł ją, aby wyjść na parkiet i pokonać outsidera z Sosnowca...
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: 1. kolejka

Post autor: Ted »

Edyta pisze:Wlazły, który nie potrafił odnaleźć w sobie motywacji do walki o medale ME i o kwalifikację olimpijską, a dzięki Cudownym Wkładkom odnalazł ją, aby wyjść na parkiet i pokonać outsidera z Sosnowca...
Za nami niepelna jeszcze 1. kolejka PLS a juz mamy outsaidera? 8-)
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: 1. kolejka

Post autor: blaise »

Antiga nie może się równać z Andrae.. aż mi się chcę trochę śmiać jak to czytam, póki co to Stephan o wiele więcej osiągnął,
w poprzednim sezonie miał w Lidze Mistrzów świetne statystyki(był trzeci w przyjęciu bodajże, i ponad 50% w ataku), więc zastanówcie się co mówicie, bo po jednym meczu Andrae tak jesteście podnieceni..
.
Edyta

Re: 1. kolejka

Post autor: Edyta »

Za nami niepelna jeszcze 1. kolejka PLS a juz mamy outsaidera? 8-)
Mój drogi, termin "outsider" nie oznacza li tylko "ostatni", oznacza przede wszystkim kogoś odstającego od reszty, nie mającego wielkich szans na zwycięstwo. I w tym znaczeniu użyłam tego określenia w kontekście kłopotów kadrowych sosnowiczan. Co nie znaczy, że za chwilę mogą przestać być outsiderami, czego im serdecznie życzę, patrząc na ich dzisiejsze zaangażowanie.
dominik1990
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 18:06
Płeć: M

Re: 1. kolejka

Post autor: dominik1990 »

eee gra Mariusza mi się nie podobała dzisiaj. Według mnie powinien wyjechać do Włoch jak miał taką ofertę. Spójrzmy na Winiarskiego czego się nauczył. Moze polska liga jest mocna ale nie rozwijają sie tak zawodnicy ja we Włoszech
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: 1. kolejka

Post autor: Chal »

blaise pisze:Antiga nie może się równać z Andrae.. aż mi się chcę trochę śmiać jak to czytam, póki co to Stephan o wiele więcej osiągnął,
w poprzednim sezonie miał w Lidze Mistrzów świetne statystyki(był trzeci w przyjęciu bodajże, i ponad 50% w ataku), więc zastanówcie się co mówicie, bo po jednym meczu Andrae tak jesteście podnieceni..
Co mnie obchodzi, ile osiągnął Antiga? A LM to kilka meczów, coś innego, niż liga...
Jeśli Stephane w przeciętnej lidze hiszpańskiej nie wytrzymywał całego sezonu, a później w kadrze nie grał przez niema całą fazę interkontynentalną, bo musiał odpoczywać po wyczerpującym sezonie ligowym, to przy całym szacunku, nie wierzę, że wytrzyma kondycyjnie cały sezon 8-)
Zresztą, skoro jest taki wybitny, to czemu tylko przez rok wytrzymał w Serie A? :P Widzę, że kibice pszczółek są wręcz zaślepieni miłością do swych pupilków... Antiga to wybitna postać i wielka gwiazda światowej siatkówki, ale nie jest to już ten siatkarz, co kilka lat temu, za czasów swojej świetności, i z tego powodu śmiem twierdzić, że Bjoern będzie prezentował w nadchodzącym sezonie wyższą formę, na co może składać się wiele czynników ;)
No ale pogadamy po sezonie, zobaczymy, kto miał racje 8-)
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
plecotus
Posty: 926
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:18
Płeć: M

Re: 1. kolejka

Post autor: plecotus »

Wlazły grał, bo Damiao nie ma cały czas papierów pozwalających na występy w PLS. Wszedł na boisko po paru tygodniach praktycznie bez treningu - i zagrał nieźle, ale bez fajerwerków.
Pragnę także zwrócić uwagę na to, że i Gruszka grał w tym meczu - prawie nie wyskakiwał, wyraźnie było widac, że nie czuje piłki - ale myślę, że dla Zjednoczonego Frontu Ujadaczy będzie to kolejny dowód na to, że ta nicniewarta i okrutniebezpowodufaworyzowanaprzezmedia Skra kłamie, kręci i robi wbrew - reprezentacji, PLS-owi i wszystkim świętym.
Ostatnio zmieniony 1 paź 2007, o 08:42 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pkt 14 Regulaminu Forum
8
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 1. kolejka

Post autor: Antos »

Byl kiedys pomysl Lozano o powolaniu ligi mlodziezowej, cos na wzor pilkarskiej orange ekstraklasy. Upadlo smiercia naturalna?
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: 1. kolejka

Post autor: blaise »

Chal: nie wiem jak będzie grał Antiga, ani jak Bjorn, ale nie mów, że Antiga nie może się równać do Andrae, bo chyba na razie jest na odwrót, a po sezonie może stwierdzimy, że dorównał albo nawet wyprzedził.
.
Skra_02
Posty: 4
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:09
Płeć: K

Re: 1. kolejka

Post autor: Skra_02 »

Byłam na meczu Skry z Płomieniem Sosnowiec. Chociaż wynik 3:0 dla Mistrza Polski, to zawodnicy skry nie zachwycili nic a nic. Nie wiem, może faktycznie nie grali na 100%, ale gra wygladała bardzo nieskładnie. Dużo błędów. Antiga faktycznie prezentował się nieźle, ale Piotrek Gruszka nie jest jeszcze w formie po tej kontuzji. Pliński chyba się jeszcze w zespół nie wkomponował. A Wlazły, to dla mnie największa niewiadoma. Miał nie grać w pierwszych meczach pls-u i nawet w LM, a tu proszę, wychodzi w szóstce w meczu z benjaminkiem. Trochę dziwne, chociaż ja jestem daleka od stwierdzeń typu, że Mariusz jest chory na reprezentację. I te gwizdy "kibiców" z Sosnowca, gdy po raz pierwszy poszedł na zagrywkę były zbędne.
Zobaczymy jak się zaprezentują w meczu z Jastrzebiem w sobotę. Jako kibic Skry mam nadzieję, że ten skłąd nie okaże się silny tylko na papierze. Każdy z zawodników z osobna ma dużą wartość, oby stanowili też zgrany zespół. Jedyne czego mi brakuje w tej drużynie to porządnego, klasowego rozgrywającego.

Co do Olsztyna, to chociaż mają mocny zespół, może się powtórzyć sytuacja z zeszłego sezonu. Początek bardzo udany, a potem zadyszka.
Awatar użytkownika
kornik201
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:35
Płeć: M
Lokalizacja: 3 planeta od Słonca

Re: 1. kolejka

Post autor: kornik201 »

Wracając do meczu AZS OLsztyn - Politechnika to mecz mógł sie podobać - szybkie akcje ( przydalby sie telebim z powtórkami), gra blokiem (to co robił M. Możdzonek z pileczkami przechodzącymi :P) ogólnie mówiąc gra prezentowała sie przyzwoicie chociaż zdażały się błędy( Andrae a to zaspał w bloku a to pileczka w srodek siatki) . Mysle, że z czasem chlopaki sie bardziej zgrają. :D najlepiej zeby sie zgrali na mecz z "pszczólkami"
AZS OLSZTYN !!!
Awatar użytkownika
Furski-azs fan
Posty: 6
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:20
Płeć: M
Lokalizacja: Hala Urania

Re: 1. kolejka

Post autor: Furski-azs fan »

Skra_02 pisze: Co do Olsztyna, to chociaż mają mocny zespół, może się powtórzyć sytuacja z zeszłego sezonu. Początek bardzo udany, a potem zadyszka.
W tym roku nie ma takiej mozliwosci.Mankamentem w naszej ekipie byl atak,ale wzmocnienia jakie poczynilismy na pewno dadza efekt.Odejscie Pawla Papke i Bakiewicza,a szczegolnie tego drugiego bedzie naszym wzmocnieniem.Czekam na 14.10.2007
Bedzie co ogladac. ;)
AZS Olsztyn
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: 1. kolejka

Post autor: blaise »

odnośnie Skry, i Milczarka na libero, to przeglądam sobie statystyki (wiem, że rywal nie najmocniejszy), ale bardzo ładnie zagrał Robert (b0 meczu nie widziałem) 84% w przyjęciu, ponad 2,5 obrony na set, a Igła w tych statystykach znacznie gorzej..
.
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 1. kolejka

Post autor: Antos »

Pkt 23 Regulaminu Forum
Ostatnio zmieniony 1 paź 2007, o 20:47 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: To miejsce na dyskusje, a nie plebiscyt
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
piotrekk
Posty: 360
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:31
Płeć: M

Re: 1. kolejka

Post autor: piotrekk »

BRAWO JW! Po dwóch pierwszych setach wygladało to nie za wesoło ale najwązniejsza że sa 2 punkty na inaugracje. Nie spodziewałem się narazie niczego wielkiego. Cieszy mnie że zespół pokazał wole walki i potrafil odwrócić losy meczu. Na pochwałe zasługuje dobra gra środkowych i Murka od 4 seta. Do poprawy przede wszystkim blok(który przez 2 sety nieistaniał) oraz zagrywka która była dzisiaj za łatwa.
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: 1. kolejka

Post autor: trawelka »

rzeczywiście początek meczu był zdumiewający i zapowaidała się nawet mała sensacja ;) Brawa dla Jastrzebian,że potrafili się podnieść i odwrócić losy spotkania
Ciekawe,czy ta niedyspozycja Prygla jest chwilowa??bo tak jak powiedział Drzyzga,dziwne że po ME nie ma formy...
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 1. kolejka

Post autor: Antos »

Zauwaz, ze jednak w kadrze gra z Zagumnym, ktory wystawia dokladniejsze pilki, czesto na pojedynczy blok.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
trawelka
Posty: 61
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:09
Płeć: K
Lokalizacja: Konstancin

Re: 1. kolejka

Post autor: trawelka »

owszem,masz rację
ale chyba nie do końca należy oceniać atakującego,po tym z którym rozgrywającym gra...bo rzadko się zdarza tak,że wszystkie piłki,bez wyjątku są źle rozegrane,a dobry atakujący (czyt.w dobrej formie)jest w stanie kończyć również te "niewygodne"piłki
Ale oby to była tylko i wyłącznie kwestia zgrania ;)
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: 1. kolejka

Post autor: hubert »

Także uważam, że Antiga jest przereklamowany. Jak dla mnie to przybył do Polski na sportową emeryturę. To nie jest Anitga sprzed kilku lat. W kadrze także będzie już raczej graczem zadaniowym typu Bąkiewicz: wejść i przytrzymać przyjęcie.
Za 2-3 kolejki juz cała PLS będzie wiedzieć, że 70% ataków Antigi to plasy w środek pola/za blok/do linii. Już w Sosnowcu go podbijali.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
HejdaChemik
Posty: 270
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:03
Płeć: M

Re: 1. kolejka

Post autor: HejdaChemik »

I poza tym ile mozna sluchac w tv ze antkiga to zawodnik kompletny i nie ma slabych punktow . . .
Wg mnie serwis nie jest powalajacy zreszta tak samo jak atak . . . Wydaje mi sie ze za to siano znalezli by lepszego gracza :)

A Chemik dzisiaj dal rade , szkoda straconych 2 punktow ale przed meczem w ciemno wzielibysmy ten punkt wiec zle nie jest :)

pozdrawiam
CHEMIK BYDGOSZCZ!!
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 1. kolejka

Post autor: Antos »

Wstrzymajmy sie z ocenami Francuza przynajmniej do konca rundy, te plasy moga sie okazac wystarczajace na nasza lige.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”