W jakich klubach grają?

osnazfsb

W jakich klubach grają?

Post autor: osnazfsb »

chcialby rozpoczac dyskusje o zawodnikach ktorzy kiedys grali w PLS a teraz znikneli z widzenia. Interesuje mnie np co porabia Marek Kardos- wiem ze gal w Francji ale w jakim klubie wystepuje teraz. Co porabiaja Laurilla,Kalninst,McKenzie,Eithun(mial chyba grac w Norwegi),, Peter Divis (Włochy?), Riley Salmon, Kiktiev, Zywołozny, Dyżakowski ?
Osobiscie darze wielkim sentymentem Kardosa ktory mimo ze byl niski jak na siatkarza naprawde fajnie prowadzil gre Mostostalu no i doprowdzil go do wielkich wynikow w Europie.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2008, o 21:52 przez dreamer, łącznie zmieniany 5 razy.
Powód: tytuł zmieniony na bardziej pasujący do tematu
blaise
Posty: 1253
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:44
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zagineli......

Post autor: blaise »

McKenzie chyba został w tureckiej lidze..
.
Endryl
Posty: 11
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:43
Płeć: M
Lokalizacja: nowhere

Re: Zagineli......

Post autor: Endryl »

Tomass Kalnins jest zawodnikiem łotewskiego SK Riga, Eithun chyba norweskiego Forde, a Kardos francuskiego Rennes. To ja też o coś zapytam. Gdzie gra obecnie Bartosz Szcześniewski?
Liana
Posty: 147
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:03
Płeć: K

Re: Zagineli......

Post autor: Liana »

Peter Divis gra we włoskiej A2 w zespole Framasil Cucine Pineto.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Zagineli......

Post autor: lucass90 »

Riley Salmon gra obecnie we włoskiej Andreoli Latina, David McKienzie w tureckim Fenerbache, a Dyżakowski gdzieś w I lidze polskiej... Szcześniewski podobno wyjechał grać do Francji.
AZS CZĘSTOCHOWA!
tierra
Posty: 24
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:45
Płeć: K

Re: Gdzie grają?

Post autor: tierra »

osnazfsb pisze:Co porabiaja Laurilla (...)
Z Jastrzębskiego przeszedł do Galatasaray. W tym sezonie gra w Tartu Pere Leib (Estonia).
lucass90 pisze:David McKienzie w tureckim Fenerbache
McKienzie nie gra już w Fenercache.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie grają?

Post autor: dreamer »

Taki "egzotyczny Portorykańczyk", o nazwisku Victor Rivera, którego nie chciano w Jastrzębiu (grał, ale podobno za słabo aby przedłużyć z nim kontrakt :D ) jest od jakiegoś czasu obok Hectora Soto podporą reprezentacji Portoryko, a w tym sezonie gra znakomicie w jednej z najlepszych drużyn Europy - klubie francuskiej PRO A - Paris Volley.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
silky
Redaktor
Redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 11:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zagineli......

Post autor: silky »

lucass90 pisze:Riley Salmon gra obecnie we włoskiej Andreoli Latina, David McKienzie w tureckim Fenerbache, a Dyżakowski gdzieś w I lidze polskiej... Szcześniewski podobno wyjechał grać do Francji.
Dyżakowski zagra w tym sezonie w Legii Warszawa, czyli w drugiej lidze
Jan Kulowsky
Posty: 32
Rejestracja: 15 paź 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Zagineli......

Post autor: Jan Kulowsky »

lucass90 pisze:Szcześniewski podobno wyjechał grać do Francji.
Szcześniewski ostatnio grał w pierwszoligowym Beauvais Oise. W tym sezonie na próżno go szukać w tym klubie
dreamer pisze:Taki "egzotyczny Portorykańczyk", o nazwisku Victor Rivera, którego nie chciano w Jastrzębiu (grał, ale podobno za słabo aby przedłużyć z nim kontrakt :D )
W czasie kiedy grał w Jastrzebiu niczym specjalnym sie nie wyróżnial, no moze poza słodkimi uśmiechami w kierunku fanek. Rivera sie nie sprawdzil w tym klubie, dlatego musial pożegnać się z Jastrzębskim. Zdecydowanie ciekawszym zwodnikiem był drugi Revera - Jose. Prelozny korzystal z niego zarowno w przyjeciu jak i w ataku.
Awatar użytkownika
hvar
Posty: 113
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 07:21
Płeć: M
Lokalizacja: skądinąd

Re: Gdzie grają?

Post autor: hvar »

Sergiej Żywołożny gra w izraelskim Maccabi Hod Hasharon
Stanisław Vartovnik we francuskim Rennes
HejdaChemik
Posty: 270
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:03
Płeć: M

Re: Gdzie grają?

Post autor: HejdaChemik »

A Marcin Olichwer ?? W poprzednim sezonie gral w Chemiku Bydgoszcz . Wie ktos gdzie sie podział ?
CHEMIK BYDGOSZCZ!!
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Zagineli......

Post autor: dreamer »

Jan Kulowsky pisze:Szcześniewski ostatnio grał w pierwszoligowym Beauvais Oise. W tym sezonie na próżno go szukać w tym klubie
Tak dla uściślenia chcę zaznaczyć, że Bartosz Szcześniewski grał w Beauvais Oise w poprzednim sezonie, ale w ekstraklasie francuskiej (PRO A) a nie w pierwszej lidze (zaplecze ekstraklasy). Beauvais to świetna drużyna. W tym roku startuje w pucharach europejskich. Właśnie jak sądzę z tego powodu Bartka niestety już tam nie ma, bo ekipa musiała się na puchary wzmocnić.
Jan Kulowsky pisze:W czasie kiedy grał w Jastrzebiu [Victor Rivera - przyp. dreamer] niczym specjalnym sie nie wyróżnial, no moze poza słodkimi uśmiechami w kierunku fanek. Rivera sie nie sprawdzil w tym klubie, dlatego musial pożegnać się z Jastrzębskim. Zdecydowanie ciekawszym zwodnikiem był drugi Revera - Jose. Prelozny korzystal z niego zarowno w przyjeciu jak i w ataku.
Można powiedzieć, że Jastrzębie miało pecha, że trafiło fatalnie, zatrudniając Jose i Victora Riverę akurat w tym sezonie, w którym na europejskich parkietach spisywali się nieco słabiej niż wcześniej jak i potem.
Zgadzam się, że pełniejszym graczem jest raczej Jose Rivera. On w tej chwili jest kolegą klubowym Plamena Konstantinowa w Iraklisie Saloniki.


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
chrison
Posty: 105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:52
Płeć: M
Kontakt:

Re: Gdzie grają?

Post autor: chrison »

co ze Sławkiem Kudłaczewskim? dalej w RC Cannes?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie grają?

Post autor: dreamer »

A Sławek Kudłaczewski nadal we Francji, ale teraz gra w PRO B, załapał się na ten sezon do spadkowicza z PRO A - Nice Volley-Ball. Z oglądu statystyk meczowych widać, że idzie mu zupełnie dobrze. Zazwyczaj jest najlepszym lub czolowym zawodnikiem zespołu w pierwszych meczach tego sezonu.

Zamierzam co jakiś czas dawać podsumowania zaplecza francuskiej ekstraklasy, to oczywiście na grę Sławka zwrócę zawsze większą uwagę.


dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Gdzie grają?

Post autor: Ted »

Z gory przepraszam za offtopic, jednak czynie to w dobrej wierze. Mysle ze to kapitalny temat i wierze, ze bedzie kontynuowany przez forumowiczow az do konca sezonu jesli nie lepiej. Marzy mi sie, ze dzieki zebranym informacja w tym temacie pod koniec sezonu uda sie nam zrobic zbiorcze podsumowanie, ktore uswiadomiloby nam ilu Polakow gra poza granicami naszego kraju.
Marcin64
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2007, o 19:04
Płeć: M
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Gdzie grają?

Post autor: Marcin64 »

Czy ktoś wie gdzie gra, a może już skończył karierę libero, Rafał Kwasowski?
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie grają?

Post autor: dreamer »

Po rozwiązaniu umowy z Delectą Bydgoszcz (jak pamietam podobno przyczyną rozwiązania kontraktu były problemy zdrowotne - z kolanem - zawodnika) Rafałem Kwasowskim zainteresował się beniaminek II ligi - Hejnał Kęty.
Wydaje mi się, że w efekcie Rafał Kwasowski pospisał na jeden rok kontrakt z Hejnałem i gra teraz w II lidze.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Jan Kulowsky
Posty: 32
Rejestracja: 15 paź 2007, o 20:43
Płeć: M

Re: Zagineli......

Post autor: Jan Kulowsky »

dreamer pisze:Można powiedzieć, że Jastrzębie miało pecha, że trafiło fatalnie, zatrudniając Jose i Victora Riverę akurat w tym sezonie, w którym na europejskich parkietach spisywali się nieco słabiej niż wcześniej jak i potem.
Szkoda rowniez talentu Marcina Wiki. W Jatrzebiu byl zawodnikiem typowo zadaniowym. Jastrzebie musialo go w koncu puscic w swiat, bo chlopak chcial grac. Trafil do Czestochowy, gdzie tez trawil na lawe. Szczecie w nieszczesciu, ze Salamon mial slabszy sezon i w ten sposob talent Wiki ukazal sie w pelnej krasie. Jestem pod wrazeniem tego chlopaka. Jeszcze ciut za duzo nonszalancji w jego niektorych zagraniach, jednak mysle, ze zawodnik ten bedzie pukal do bram reprezentacji Raula Lozano, ktora byc moze zagra za rok w Pekinie.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie grają?

Post autor: dreamer »

Może kogoś zainteresuje i ta informacja...
Ukrainiec Mykola Karzov, który ma za sobą bogatą przeszłość w BBTS-ie Bielsko Biała, Jadarze Radom, a także grającym w PLS-ie Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, w tym sezonie podpisał kontrakt z grającym w II lidze Juwenturem Wałbrzych.
Całkiem ciekawa drużyna skompletowała się na Dolnym Śląsku.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie grają?

Post autor: lucass90 »

A wie ktoś gdzie gra obecnie - grzejący ławę w ubiegłym sezonie w Częstochowie - Michał Żuk ???
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
silky
Redaktor
Redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 11:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie grają?

Post autor: silky »

lucass90 pisze:A wie ktoś gdzie gra obecnie - grzejący ławę w ubiegłym sezonie w Częstochowie - Michał Żuk ???
Gra w AZS NYSA
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie grają?

Post autor: dreamer »

lucass90 pisze:A wie ktoś gdzie gra obecnie - grzejący ławę w ubiegłym sezonie w Częstochowie - Michał Żuk ???
Przyznam, że nie rozumiem do końca pewnej uszczypliwości przebijajacej przez pytanie, dlatego do odpowiedzi jakiej udzieliła "silky", dołożyłbym (z naciskiem) "...i nie grzeje ławy".

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie grają?

Post autor: lucass90 »

dreamer pisze:
lucass90 pisze:A wie ktoś gdzie gra obecnie - grzejący ławę w ubiegłym sezonie w Częstochowie - Michał Żuk ???
Przyznam, że nie rozumiem do końca pewnej uszczypliwości przebijajacej przez pytanie, dlatego do odpowiedzi jakiej udzieliła "silky", dołożyłbym (z naciskiem) "...i nie grzeje ławy".

dreamer

Nie miałem zamiaru być złośliwym względem Michała. Mówiąc, że "grzał ławę" opisałem jego faktyczną sytuację w AZS-ie w poprzednim sezonie. Któż nie pamięta tego feralnego meczu Akademików w Bełchatowie, kiedy to Harry Anglia Brooking wolał postawić na przyjęciu Roberta Szczerbaniuka zamiast niego... :|
Ja do Michała nic nie mam i darzę go wielkim szacunkiem ponieważ grał w Częstochowie i w mojej wypowiedzi nie miało być nic uszczypliwego, a że tak to zrozumiałeś to już Twoja sprawa.

P.S.: Życzę mu wszystkiego dobrego i mam nadzieję, że w Nysie obdarzą go szacunkiem, na który zasługuje !!!
AZS CZĘSTOCHOWA!
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Gdzie grają?

Post autor: mAt »

Nie wiem gdzie tu była uszczypliwość. To normalne powiedzenie wśród sportowców, że ktoś "grzeje ławę". Niby rzecz prosta, ale stwierdzenie to nie jest traktowane obraźliwie czy uszczypliwie w środowisku sportowców. Jak ktoś opiera się tylko na teorii to potem tak jest.

Ten news o Karzovie bardzo nieświeży i nieaktualny. Dobrze, że nie trafił na stronę w tak późnym terminie.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie grają?

Post autor: dreamer »

mAt pisze:Ten news o Karzovie bardzo nieświeży i nieaktualny. Dobrze, że nie trafił na stronę w tak późnym terminie.
Co człowiek to własny punkt widzenia... :)
Ale może to dobrze, że zawsze coś nam się nie podoba... :)
Właśnie po to dałem tylko tutaj (na Forum) tę wiadomość, bo jest to na "niusa" zbyt przestarzałe.
Jednak często jest tak, że w polu zainteresowania kibiców są zawodnicy tak długo, jak długo ocierają sie o ekstraklasę. Potem jakoś zainteresowanie nimi maleje.
Głowy oczywiście nie daję, ale wierzę w to, że znaczna nawet grupa osób więcej niż średnio interesująca sie siatkówką, jeszcze dziś nie wie, że Karzov gra teraz w Wałbrzychu.

dreamer
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Gdzie grają?

Post autor: lucass90 »

Wie ktoś gdzie gra teraz David McKenzie ???
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Gdzie grają?

Post autor: chalmi94 »

lucass90 pisze:Wie ktoś gdzie gra teraz David McKenzie ???
David McKienzie gra w tureckim Fenerbache Stambuł.
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Gdzie grają?

Post autor: Ted »

Nie wiem czy pamietacie, ale kilka lat temu na pozycji libero w Gorniku Radlin, jeszcze za czasow wystepow tego zespolu w PLS, gral Czech Petr Dohnal. Czy komus sa znane losy tego zawodnika. Wiem, ze po spadku Radlina z PLS wrocil do kraju i znalazl sie w kadrze... i teraz nie pamietam albo w DHL Ostraa albo w Farum Opava?
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Gdzie grają?

Post autor: Knutsen »

Petr Dohnal jest albo był w kadrze VK OSTROJ Opava natomiast Marek Dohnal siedzi od trzech lat bez wyroku i procesu w celi ;)
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Gdzie grają?

Post autor: GrindkamiL »

co z Donaldem Suxho rozgrywajacym reprezentacji usa,grajacym kiedys w olsztynie??
nie siłą lecz rozumem
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”