Stroje zespołów w Pluslidze

Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Designinho »

Witam,
Jako, że forum strefy siatkówki czytam w zasadzie od momentu jego powstania i nieustannie pozostaje pod wrażeniem wiedzy użytkowników na temat dyscypliny chciałem serdecznie prosić o pomoc.

Tytułem wstępu: mam dość monotonną pracę związaną z projektowaniem różnych rzeczy na komputerze. Aby nie popaść w jakąś skrajną monotonię od kilku dobrych lat pogrywam sobie w godzinach pracy w serię Football Manager do tego stopnia iż własnoręcznie staram się stworzyć autorską modyfikację do użytku prywatnego przenoszącą rozgrywkę do świata siatkówki (do użytku prywatnego - po prostu już mi się w pracy coraz bardziej nudzi).

Stąd moja prośba do Was: chcę wyposażyć drużyny z Plusligi w stroje. Niestety z przykrością stwierdzam, że stroje przygotowywane są dla naszych zespołów chyba jeszcze bardziej na kolanie niż te, które robię sobie do mojej gierki więc postanowiłem pobawić się i wymyślić w jakich strojach plusliga mogłaby grać w przyszłym sezonie. I tutaj dochodzę do sedna mojej prośby - gdyby ktoś znalazł troszkę czasu może mógłby przejrzeć to co udało mi się zrobić i ewentualnie doradzić co by można zmienić etc? :)

ZAKSA Kędzierzyn Koźle "dom"

Obrazek

PS. Jeśli wstawiłem to w złym temacie (a nie widzialem gdzie wstawic) to prosilbym aby ktos (moderator) przeniosł ten temat w odpowiednie miejsce :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2904
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: hubert »

Super to wygląda !
Chętnie bym zobaczył Twoje projekty innych zespołów.

A co do jakości strojów w plus lidze to i tak nie ma się czego wstydzić. Wystarczy popatrzeć na ligę rosyjską. Dramat.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Edyta

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Edyta »

Heh, wygląda fajnie i robi wrażenie (na przeciwnikach :D ) ale po pierwsze zapomniałeś o miejscu na numerek, a po drugie wątpię, czy w takiej Zaksie przeszłoby tak wyraźne akcentowanie symbolu miasta. Grupa Azoty jako sponsor tytularny postawiłaby raczej weto. Ale wygląda to lepiej niż ich tegoroczne stroje :)
Pokaż inne.
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Pawel909 »

Znakomita ta koszulka! Z chęcią zobaczyłbym inne projekty. Gdyby ZAKSA w takich grała byłoby świetnie ;)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Lineczka »

Fajny projekt, jestem ciekawa koszulek innych zespołów :)
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Kicu »

Akurat stroje w +Lidze nie są ogólnie takie złe. Choć najbrzydsze w mojej opinii miał Effector Kielce na początku sezonu. Teraz zmienili je na plus. Najbardziej podobają mi się stroje ZAKSY, JW i Politechniki Warszawskiej.
Jeśli chodzi o projekt Designinha, to... naprawdę szacunek! Wygląda to świetnie i bardzo chciałbym coś takiego na żywo zobaczyć. Choć oczywiście jak miałaby być to koszulka oficjalna do gry, to trzeba by nieco pozmieniać, bo tak jak już Edyta wspomniała - nie ma miejsca na numerek ;) Niemniej projekt, pomysł i wykonanie genialne. Mógłbym wiedzieć, czy masz jakiś specjalny program do projektowania koszulek, czy po prostu w jakimś Corelu lub Photoshopie to robisz?
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Designinho »

Skra Bełchatów "Plusliga dom" - troszkę fantazji w związku z katarskimi nadziejami ;)

Obrazek

Skra Bełchatów "Plusliga wyjazd" - zdecydowałem się wprowadzić srebrno biały kolor zresztą i tak taka jest tendencja firmy Errea

Obrazek
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Designinho »

Skra Bełchatów "Europejskie Puchary dom" - zgodnie z tradycją białoczerwone:

Obrazek


Skra Bełchatów "Europejskie Puchary wyjazd"

Obrazek
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: ksjw90 »

Koszulki Skry świetnie ! :)
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Designinho »

ZAKSA Plusliga wyjazd:

Obrazek

Resovia Plusliga "libero"

Obrazek


Używam tylko i wyłącznie oprogramowania Photoshop :) Tyle udało mi się dzisiaj w pracy zrobić - jeśli macie jakieś pomysły to piszcie a ja je chętnie wcielę w życie :)
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Pawel909 »

Człowieku jesteś genialny, liga bardzo by zyskała gdyby twoje projekty zostały wcielone w życie ;)
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Asta »

Designinho pisze:ZAKSA Plusliga wyjazd:
Resovia Plusliga "libero"
Obrazek
Że użyje tutaj wulgaryzmu : SUPER Mogłeś wcześniej napisać to być wygrał http://koszulkaigly.pl/
Ostatnio zmieniony 23 mar 2013, o 23:33 przez Guilder, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 13. Regulaminu Forum
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: ksjw90 »

Koszulka Igły - miazga!!! Koszulki Skry klasyczne i proste, takie najbardziej lubię. Koszulka Zaksy zbyt kolorowa i za duży jest ten kozioł.
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Designinho »

Z Zaksą mam problem bo szczerze mówiąc samo zestawienie barw klubowych tak średnio mi odpowiada: szukałem czegoś związanego z Kędzierzynem co mogłoby troszkę te koszulki ożywić i znalazłem ten herb z kozłem. Zdaje się, że Zaksa nie ma alternatywnych strojów do gry w LM?
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Designinho »

Jastrzębski Węgiel Europejskie puchary "dom"

Obrazek
Awatar użytkownika
mikser
Posty: 2298
Rejestracja: 13 cze 2012, o 08:47
Płeć: M

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: mikser »

Koszulki Skry, Reski i JW świetne! Nie "leżą" mi trochę te Zaksy, ale odwaliłeś fajna robotę :) Wstawiaj więcej zdjęć bo chce się obejrzeć.
Awatar użytkownika
nicram
Posty: 1372
Rejestracja: 7 lut 2010, o 19:34
Płeć: M

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: nicram »

No powiem Ci że masz talent ;) Szkoda go nie wykorzystać, na Twoim miejscu skontaktowałbym się z wybranymi klubami i powysyłał im kilka projektów bo są naprawdę super ;) Wiem że przed tym sezonem był konkurs na koszulkę Igły i każdy mógł zaprojektować ;)
Karol Kłos - Potem naskakujemy na sędziów a oni nas jeszcze karzą
StanLee - Miano najlepszej drużyny Europy w październiku-listopadzie aż tak prestiżowe to nie jest...
Andrzej Kowal- Gdyby każdy w teorii wygrywał to cóż to byłby za sport
ksjw90
Posty: 1889
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:53
Płeć: M

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: ksjw90 »

Jastrzębska koszulka świetna, jedynie co bym zmienił to skasował ten napis pod logiem sponsora. Ale i tak jest megaaa! :D
Awatar użytkownika
adi_tiger
Posty: 1421
Rejestracja: 14 paź 2009, o 14:51
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Gliwice
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: adi_tiger »

Wyślij te projekty do JW, zarobisz grube miliony a jeszcze dostaniesz Infiniti w pakiecie. :D
Bardzo mi się podobają te koszulki!!
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Guilder »

A mnie się nawet te koszulki Zaksy podobają, koziołek to zawsze jakaś odmiana, a wygląda bardzo dobrze. Z przyjemnością oglądam każde kolejne projekty. :)
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Pawel_RZ
Posty: 870
Rejestracja: 17 maja 2011, o 18:33
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Pawel_RZ »

Mi również koszulka Zaksy się podoba. Jastrzębskiego bardzo ładna, to samo co Igły. Koszulki Skry: cud, miód i orzeszki. Prostota ale jakże piękna. Także czekam na kolejne projekty :).
wlazly107
Posty: 212
Rejestracja: 26 maja 2009, o 16:21
Płeć: M

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: wlazly107 »

Mistrzostwo!!! Koniecznie musisz się skontaktować z klubami +L.. Jastrzębski najlepiej ;)
Awatar użytkownika
Joa
Posty: 20
Rejestracja: 27 lut 2013, o 14:15
Płeć: K
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Joa »

A mi bardziej by się podobały, gdyby kolory były bardziej nasycone, szczególnie tam, gdzie prostota gra pierwsze skrzypce. Żeby nie były takie przygaszone, tylko żywe.
I rób więcej, chętnie pooglądam więcej. :)
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Designinho »

Dziękuję za wszystkie miłe słowa:) Skoro poświęcacie swój forumowy czas aby to oglądnąć i skomentować to również postaram się napisać kilka słów "dlaczego tak a nie inaczej" :)

Poprawiony Jastrzębski Węgiel :

JW wzór "domowy", Plusliga:

Obrazek

JW wzór "wyjazdowy, Plusliga:

Obrazek

Koszulki przylegające do ciała (w siatkówce wydaje mi się, że tylko takie prezentują się naprawdę dobrze) w kolorach w jakich aktualnie występuje drużyna JW. Kontrastujące kolory przechodzą przez siebie za pomocą "pogranulowanego" gradientu - taki rozwiązanie nadaje wg. mnie troszkę lżejszego "błysku". Kołnierzyk klasyczny - czyli nie takich "wydumanych" rozmiarów jakie preferuje obecnie np. firma Adidas.
Mateusz1993
Posty: 1682
Rejestracja: 11 kwie 2009, o 19:32
Płeć: M

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Mateusz1993 »

Designinho- może nie znam się na projektowaniu koszulek, ale te twoje przedstawione podpbają mi się bardzo. Koszulka JW świetna. Igły tak samo, ZAKSA też na duży plus na prawdę. Wśród Skry wszystkie są ok, choć najbardziej podoba mi się czarna- bardzo fajna jak wszystkie te projekty. Może pomyśl by zaprojektować jeszcze tyły tych koszulek (tj. numeru + miejsce na nazwisko) i ja na twoim miejscu co pisali poprzenicy próbowałbym te projekty do klubów wysyłać. ŚWIETNA ROBOTA.
edit: wszystkie koszulki JW świetne chętnie bym je zobaczył na meczu.
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Designinho »

Jastrzębski Węgiel, europejskie puchary:

Obrazek

Opis taki sam jak poprzednio z tym, że dobór kolorów wg. "klasycznych" tradycji klubowych.

Jastrzębski Węgiel, libero:

Obrazek

Mam ogromną słabość do kiczowatych, oderwanych od estetyki reszty zespołu, niemal surrealistycznych koszulek ubieranych przez libero (w Polsce niestety ten zabieg ze zmiennym szczęściem stosuje tylko Resovia) stąd tak sobie wymyśliłem koszulkę, w której mógłby wybiec Wojtaszek bądź Popiwczak :)
Olla
Posty: 96
Rejestracja: 27 maja 2008, o 17:25
Płeć: K

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Olla »

Bardzo fajne projekty. Widzę, że i numerki się znalazły tylko trochę małe w porównaniu do wymaganych przez przepisy :-) a te mówią, że:

4.3.3.1 Numery muszą być umieszczone na środku koszulki na piersiach i na plecach. Kolor i jaskrawość numerów musi kontrastować z kolorem i jaskrawością koszulek.
4.3.3.2 Wysokość numerów musi wynosić, co najmniej: 15 cm na piersiach i 20 cm na plecach. Szerokość taśmy tworzącej numery powinna wynosić, co najmniej 2 cm.
4.3.4 Kapitan zespołu musi być oznaczony na koszulce naszywką o wymiarach 8 x 2 cm, stanowiącą podkreślenie numeru na piersiach
O:)T
Designinho
Posty: 181
Rejestracja: 23 mar 2013, o 20:11
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Designinho »

Jeśli chodzi o moje osobiste preferencje to uważam, że najpiękniejsze siatkarskie wzory w ostatnich dwóch latach produkuje włoska Errea, która ubiera w tym momencie już większość rosyjskiej Superligi. W Polsce niestety tylko Skra ma podpisany z nimi kontrakt i może korzystać z najnowszych kolekcji. Bo np. Cuprum Lubin nosi starsze trykoty :)
Lineczka
Posty: 3629
Rejestracja: 7 sty 2011, o 10:45
Płeć: K
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: Lineczka »

Koszulka Igły rewelacyjna! Najbardziej podobają mi się koszulki JW. Czekam teraz na propozycje dla Sovii :)
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Stroje zespołów w Pluslidze

Post autor: lucass90 »

Projekty strojów bardzo fajne, ale mnie najbardziej spodobał się pomysł gry manager siatkarskiego, na wzór Football Managera :D Sam jestem wiernym fanem tej serii i siatkarski manager takiej jakości co FM jest jednym z moich marzeń... Całkiem niedawno mówiono tu o jakiejś grze, stworzonej przez jednego z forumowiczów, ale (przynajmniej wg. mnie) była ona strasznie słaba. Prymitywniejsza nawet od legendarnego żużlowego managera odpalanego przez MS-DOS :D
Designinho pisze:Jeśli chodzi o moje osobiste preferencje to uważam, że najpiękniejsze siatkarskie wzory w ostatnich dwóch latach produkuje włoska Errea, która ubiera w tym momencie już większość rosyjskiej Superligi. W Polsce niestety tylko Skra ma podpisany z nimi kontrakt i może korzystać z najnowszych kolekcji. Bo np. Cuprum Lubin nosi starsze trykoty :)
A mnie najbardziej podobały się dotychczas stroje częstochowskiego AZS-u z sezonu 2005/2006.
Gdybym z kolei miał wybierać pośród obecnych koszulek, to zdecydowanym numerem jeden są stroje polskiej reprezentacji z Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W naszej rodzimej PlusLidze wg. mnie najładniejszy jest wyjazdowy komplet Resovii (czarny).
AZS CZĘSTOCHOWA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”