Asseco Resovia 2018/2019

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Simao »

repres1 pisze:I zapłaciła za to w kolejnych (ostatnich dwóch) sezonach. Pożyczone wtedy pieniądze trzeba było zwrócić.
Teraz Resovia niech oszczędza na utrzymanie w składzie Komendy w kolejnych sezonach. A można było przed LN załatwić sprawę taniej. Znów zabrakło wyobraźni.
Jeśli ktoś z Onico, to Kwolek.
Ja w domyśle miałem właśnie tego zawodnika. Uważam, że takiego zawodnika potrzeba w naszej kadrze, jest to młody gracz, Polak, dysponujący dobrą zagrywką, z dobrym przyjęciem, z charakterem. Moim zdaniem świetnie by się wkomponował w naszą drużynę, podniósłby jej jakość. Widziałbym go w miejsce Marechala. Najbardziej ucieszył mnie transfer Komendy, widzę w nim duży potencjał i przyszłość, nie tylko w Resovii, ale również w kadrze. Podobnie jak swego czasu widziałem Drzyzgę, uważam, że Komenda może być lepszym rozgrywającym. W kwestii kadry, rola pierwszego sypacza, jeszcze przez jakiś czas będzie raczej zabetonowana.
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: repres1 »

Moim zdaniem przyszłość Resovii to para rozgrywających Komenda - Kozub.
Transfer Kwolka choć trochę nadrobiłby "straty transferowe" z obecnego sezonu (Huber, Fornal). Myślałem o Kwolku (i Bednorzu) w przyszłym sezonie, ale jeśli byłaby szansa teraz...
Marechal raczej załapie się do I składu. O ile się nie mylę, to trzeci najlepiej zagrywający w lidze rosyjskiej (po Grozerze i Poletajewie).
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: Simao »

Jak Marechal prezentował się w przyjęciu w minionym sezonie?
Odnośnie pary rozgrywających, to w pełni podzielam Twoje zdanie. Odnośnie Hubera to przyznam szczerze, że mocno to przeżyłem, że nasz wychowanek, z takim potencjałem, zasili jakby nie było jednego z głównych rywali, już bez jakiś animozji i antypatii, takich nie żywię do żadnej drużyny, aby nie było żadnych wątpliwości. Czysto sportowa rywalizacja, naprawdę żal, że tak się stało. Tak na marginesie to nie wiem czy to była do końca roztropna decyzja, ale to bardzo zdolny i ambitny chłopak, oby tylko nie stracił sezonu. Powinien regularnie grać. Skra ma jednak najlepiej obsadzony środek w całej lidze. Ciekawie wygląda to też w JW.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia 2018/2019

Post autor: drukjul »

Według plotek nadchodzących z Rosji trener Resovii w poprzednim sezonie Gheorghe Cretu ma bardzo duże szanse zastąpić Tuomasa Sammelvuo na posadzie szkoleniowca zespołu aktualnego mistrza Rosji Kuzbass Kemerowo.

Sam Sammelvuo, jak już informowaliśmy w wątku rosyjskim, zachowując równolegle posadę szkoleniowca sbornej, w sezonie klubowym 2019-20 już w najbliższych dniach na 99% oficjalnie zamierza przenieść się z Syberii znacznie bliżej domu rodzinnego do Sankt-Petersburga i trenując tam między innymi Georga Grozera w następnych latach postarać się zbudować nie tylko krajową, ale także międzynarodową mocarstwową pozycję w tym momencie już bezdyskusyjnie najbogatszego i najzasobniejszego rosyjskiego męskiego siatkarskiego klubu (wliczając w to strącony z tronu, jak się okazuje nie tylko na niwie sportowej właśnie przez tegoż Sammelvuo "Zenit" Kazań - "the king is dead, long live the king")
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”