KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Nie bijcie piany jak w studio....
knightrider pisze:Gdyby cokolwiek mieli w kwitach poszło by już dawno temu by przetrzymali Kurka
A kto by płacił? :]
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: knightrider »

grzegorzg pisze:Nie bijcie piany jak w studio....
knightrider pisze:Gdyby cokolwiek mieli w kwitach poszło by już dawno temu by przetrzymali Kurka
A kto by płacił? :]
No nikt :] 1-2 tygodnie dłużej by posiedział :]
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: JacekAZS »

Stocznia Szczecin (ta od statków) miała dawać kasę. Kasy nie da, bo przecież tam nic nie budują, a kasę zarabia tam zarząd z prezesem.

Wiadomo, że Stocznia to projekt partii rządzącej, która wspiera PLPS poprzez Orlen, jest tam obatel Czarnecki. Może wszyscy chcą jakoś ta kompromitujacą sytuację zatuszować (jeśli można w tym przypadku używać takich słów) dlatego obatel Czarnecki może poprzez swoich szefów partyjnych przekazał, że jeśli faktycznie są papiery na to, że Stocznia (ta od statków) gwarantowała wypłacenie kontraktów zawodnikom, to wszystko zostanie zamiecione pod dywan. PlusLiga pomoże i skandalu z partią rządzącą nie będzie.

Inna sprawa to czym biznesowo zajmuje się Prezes Stoczni (tej siatkarskiej). Czy zależy mu na konflikcie z władzą? Jeśli Urząd Skarbowy będzie chciał go wykończyć to to zrobi.

Uważam, że nie dowiemy się prawdy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

A tak już na koniec, to naprawdę trzeba nie miec wyobrazni, aby żadać w tym momencie ujawnienia wszystkich szczegółow. Nawet nie pisze, że trzeba być prawnikiem. ja jestem w stanie sobie spokojnie wyobrazic, ze umowa sponsoprska obowiazuje dalej, i jesli sie chce skarżyć strone, to trzeba samemu się z niej wywiązywac w 100%. A sa tam na pewno zapisy o kontaktach z mediami. I mozna sobie wyobrazic taka replike w sądze: " mielismy pewne przejściowe trudności, ale je pokonaliśmy, i juz chcioeliśmy wypołacic klubowi kolejna transzę, ale pan prezes Markiewicz odtajnił jej treśc, co jest niezgoidnbe z takim a takim paragrafem, i skutkowało natychmiastowym zerwaniem w spółprtacy z tym niegodnym zaufania człowiekiem"
Jakub Markiewicz zbudował swoja firme od zera. Naprawdę sadzicie, ze jest idiotą? Albo, ze przynajmnij nie stac go na dobrych prawników? Myslę, ze gdby sponsor miał byc prywatny, to wygladałoby to zupełnie inaczej, a był/jest państwowy, ze wszystkimi wynikajacymi z tego implikacjami...
Tyle w temacie.

PS Kolega wyżej poruszył te kwestię, o której ja nie napisałem, ale świetnie rozwinął kontekst polityczny.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

JacekAZS pisze:Stocznia Szczecin (ta od statków) miała dawać kasę. Kasy nie da, bo przecież tam nic nie budują, a kasę zarabia tam zarząd z prezesem.

Wiadomo, że Stocznia to projekt partii rządzącej, która wspiera PLPS poprzez Orlen, jest tam obatel Czarnecki. Może wszyscy chcą jakoś ta kompromitujacą sytuację zatuszować (jeśli można w tym przypadku używać takich słów) dlatego obatel Czarnecki może poprzez swoich szefów partyjnych przekazał, że jeśli faktycznie są papiery na to, że Stocznia (ta od statków) gwarantowała wypłacenie kontraktów zawodnikom, to wszystko zostanie zamiecione pod dywan. PlusLiga pomoże i skandalu z partią rządzącą nie będzie.

Inna sprawa to czym biznesowo zajmuje się Prezes Stoczni (tej siatkarskiej). Czy zależy mu na konflikcie z władzą? Jeśli Urząd Skarbowy będzie chciał go wykończyć to to zrobi.

Uważam, że nie dowiemy się prawdy.
Ale namieszane...
Stocznia to projekt PiS - to się zgadza.
Partia rządząca do tej pory nie wspierała PLS, tym bardziej nie wspierała poprzez Orlen.
Dopiero wkrótce inna spółka skarbu państwa zostanie sponsorem lig siatkarskich.
Obatel Czarnecki nie jest działaczem PLS a PZPS.
Może wszyscy chcą jakoś ta kompromitujacą sytuację zatuszować (jeśli można w tym przypadku używać takich słów) dlatego obatel Czarnecki może poprzez swoich szefów partyjnych przekazał, że jeśli faktycznie są papiery na to, że Stocznia (ta od statków) gwarantowała wypłacenie kontraktów zawodnikom, to wszystko zostanie zamiecione pod dywan. PlusLiga pomoże i skandalu z partią rządzącą nie będzie.
Ten fragment to w ogóle odlotowa teoria spiskowa. Przede wszystkim niewielu zdaje sobie sprawę, że partie rządząca maczała palce w sytuacji Stoczni, jednak PiS doskonale to wie, dlatego problem Stoczni jest wyłącznie kłopotem Stoczni i Ligi. Liga "pomaga", ale niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, że ta pomoc jest pocałunkiem śmieci i dla ligi, i dla samej Stoczni, która nie przetrwa. Wtedy to dopiero będzie kompromitacja.
JacekAZS
Posty: 199
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 20:36
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: JacekAZS »

Kolego Skrzypek. PLS i PZPS są ze sobą powiązane. Nie bezpośrednio oczywiście, ale chyba nie jesteśmy naiwni i wiemy, że nie funkcjonują w oderwaniu od siebie. Więc o czym Ty piszesz?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

JacekAZS pisze:Kolego Skrzypek. PLS i PZPS są ze sobą powiązane. Nie bezpośrednio oczywiście, ale chyba nie jesteśmy naiwni i wiemy, że nie funkcjonują w oderwaniu od siebie. Więc o czym Ty piszesz?
O faktach. Wierz mi, że PiS ma większe problemy niż klub sportowy, który nie jest z partią w żaden sposób kojarzony.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2018, o 21:24 przez Skrzypek, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:
drukjul pisze:Głupia sprawa jak się można tak się zwieść i pomylić tratwę z Titanikiem, ale jeszcze głupsza dalej brnąć w tę farsę
Nie wiem, czy jeszcze głupsza. Parę baniek poszło w ten projekt, w rozumieniu odbudowy siatkówki w Szczecinie, także prywatnych, i z czystego szacunku dla tych prywatnycvh, bo państwowe jak wiadomo nic nie kosztują, roztrzasac tego nie będe.
Zobaczymy...
W sumie też to miałem właśnie na myśli; po programie "7 strefa" i wywiadzie z prezesem Markiewiczem zadaje sobie pytanie, czy dla właściciela-prezesa celem jest utrzymanie siatkówki w Szczecinie za wszelką cenę jak się prezes wyraził "do końca sezonu" z powodów stricte sportowych (o których jednak w tym momencie, kiedy dziś zostało 5 siatkarzy, a jutro może zostać 1 lub 2 chyba trudno jest w ogóle mówić), czy też może chodzi jednak o utrzymywanie się na powierzchni jednak głównie z powodów biznesowych? Mówiąc wprost, czy chodzi o to żeby mecze Plusligi w Szczecinie do końca sezonu w ogóle mogły się jeszcze odbyć, niezależnie od ich poziomu sportowego i tego kto w drużynie Szczecina będzie w nich właściwie występował, czy też bardziej o włożoną przez właściciela w ten klub w poprzednich latach niemałą kasę i o nadzieję na odzyskanie/ściągnięcie jej, przynajmniej częściowo od tytularnego sponsora - Stoczni Szczecińskiej? Oraz dodatkowo jeszcze o obiecane pieniądze klubu - potencjalne zyski za drugą cześć sezonu, które są efektem umów Plusligi z Polsatem i z Plusem (opłaty telewizyjne i marketingowe), a także dotację miejską za pierwszą połowę roku 2019, na którą w momencie wycofania zespołu z rozgrywek też nie będzie można już liczyć

Wypowiedź prezesa Markiewicza, której wysłuchaliśmy można różnie interpretować, bo niestety redaktor Wanio za wszelką cenę chciał na siłę być miły zamiast swojego rozmówcę spróbować pytaniami docisnąć, ale wydaje się, że jeżeli prezes Stoczni głównie liczy jeszcze na to - a ja tę jego wypowiedź tak właśnie zrozumiałem - że w najbliższym czasie w państwowej spółce sponsora tytularnego - cytat: "ktoś jeszcze pójdzie po rozum do głowy" i że dojdzie szybko do jakiejś ugody na linii jego klub - Stocznia, to najprawdopodobniej znów się bardzo mocno zawiedzie, bo jak wiemy obiecane przez rząd 1.5 roku temu stoczni duże pieniądze (nawet ~ 100 mln zł) do Szczecina z Warszawy nigdy nie dojechały i w tym momencie w tej spółce po prostu ich nie ma. Nie zapowiada się też zupełnie na ten moment, że dojadą tam w okresie powiedzmy najbliższych pół roku. Stocznia Szczecińska więc niczego nikomu nie zapłaci nawet gdyby bardzo chciała, bo zwyczajnie płacić nie ma z czego. A jeżeli sprawa znajdzie swój finał w sądzie, to potrwa to długie miesiące, a najpewniej całe lata - tym bardziej, że będzie precedensowa. Obecni dyrektorzy Stoczni Szczecińskiej dawno nie będą już wtedy dyrektorami, a i bardzo wątpliwe czy sama spółka do tego momentu przetrwa, bo już obecne rządowe zapowiedzi mówią o rychłym połączeniu pod jednym zarządem Stoczni Szczecińskiej i Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.

Po więc dalej sztucznie utrzymywać w rozgrywkach ligowych klub, którego jedynym celem na dziś i jutro jest po prostu tylko i wyłącznie trwanie i przetrwanie choćby najbliższych paru dni, parząc optymistycznie tygodnia, już bardzo optymistycznie miesiąca, a do końca rozgrywek 2018/19 mając spadające różowe okulary na nosie, nie tylko z punktu widzenia sportowego, ale też biznesowego zrozumieć jest naprawdę bardzo trudno. Przyznaje się - nie rozumiem ni w ząb ani intencji i zamierzeń włodarzy klubu, ani stosunku do tego wszystkiego władz PLS-u.
WolskiPatriota
Posty: 355
Rejestracja: 13 paź 2018, o 07:42
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: WolskiPatriota »

I to jest właśnie najbardziej irytujące. Nikt się nie przyzna, nikt nikogo nie oskarży, nikt nie zacznie zgłębiać tej sprawy bo jest ona zapewne polityczna i powiązana z PiS`em. I tak oto klub po czasie upadnie a cała sprawa zostanie zamieciona pod dywan. Chyba, że ktoś będzie na tyle odważny, żeby powiedzieć prawdę. Ale to raczej mało prawdopodobne, patrząc na zachowanie zarządu klubu.

A z czystej sprawiedliwości kilka osób powinno mieć problem za tą całą sytuację. Przede wszystkim liga powinna się zająć klubem, który został dopuszczony do sezonu z wielomilionowym zadłużeniem, a społeczeństwo powinno się dowiedzieć, kto w końcu miał być tym głównym sponsorem i jak maczali w tym paluszki PiS`owcy. Oj tamtym by to się odbiło na kolejnych wyborach.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Skrzypek pisze: Przede wszystkim niewielu zdaje sobie sprawę, że partie rządząca maczała palce w sytuacji Stoczni
Ale doskonale wie miejscowa społeczność, a wybory do Eurolandu za pasem...
drukjul pisze:(...)
Przecież Markiewiczowi może chodzic o jedno - jest w stanie sam, czy do spólki nie wiem, z miastem, z kims tam, uratowac zespół na tym poziomie, ale mówiąc o porozumieniu, ma na mysliu spłate zaległości wobec zawodników-gwiazd. Bo niby dlaczego ma to on firmowac?
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Skrzypek »

grzegorzg pisze:Ale doskonale wie miejscowa społeczność, a wybory do Eurolandu za pasem...
Nie wie. Do tej pory taka informacja nie pojawiła się w eterze. Polsat (Prawda Siatki także) na pewno o tym nie powie. Być może wiedzą jednostki, a jednostki nie wpływają na wyniki wyborów. Zresztą partia rządząca druzgocąco przegrała wybory samorządowe w Szczecinie, zanim jeszcze afera ze Stocznią w tle się rozkręciła.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze: Przecież Markiewiczowi może chodzic o jedno - jest w stanie sam, czy do spólki nie wiem, z miastem, z kims tam, uratowac zespół na tym poziomie, ale mówiąc o porozumieniu, ma na mysliu spłate zaległości wobec zawodników-gwiazd. Bo niby dlaczego ma to on firmowac?
Jeżeli twierdzisz, że np. taki Aleksander Maziarz, który też już odszedł z klubu, jest lub kiedykolwiek był gwiazdą to gratuluje poczucia humoru. Na dziś to nawet nie za bardzo wiadomo, czy prezes Markiewicz będzie w stanie zapewnić zakwaterowanie w Szczecienie siatkarzom wypożyczonym z pozostałych klubów Plusligi, którzy mają umożliwić zespołowi dotrwanie do końca sezonu, bo o tym się dość powszechnie pisze i mówi.
"Nieoficjalnie mówi się, że szczeciński klub może liczyć na wsparcie finansowe PLS, a także wypożyczenie z innych klubów Plus Ligi siatkarzy na preferencyjnych warunkach. To jedyna szansa na dokończenie sezonu przez Stocznię."
Nawiasem mówiąc akurat zaległości finansowe klubu wobec zawodników z innych niż polska federacja (jak właśnie Kazijski, Hoag, Penczew, czy Asparuchow) pewnie bardzo szybko skończą się tym, że trafi on na czarną listę FIVB i będzie miał szlaban na jakiekolwiek transfery zagraniczne.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

Skrzypek pisze:Nie wie. Do tej pory taka informacja nie pojawiła się w eterze. Polsat (Prawda Siatki także) na pewno o tym nie powie. Być może wiedzą jednostki, a jednostki nie wpływają na wyniki wyborów. Zresztą partia rządząca druzgocąco przegrała wybory samorządowe w Szczecinie, zanim jeszcze afera ze Stocznią w tle się rozkręciła.
Przecież to nie chodzi o to, co się poijawiło w eterze. Tym bardziej jest co poprawiac, Jakos mi się nie chce wierzyc, ze oddadzą kolejne bez walki, tzna bez prób poprawy wizerunku albo kolejnych obietnbic.
drukjul pisze:Jeżeli twierdzisz(...)

Ja niczego nie twierdzę. Przedstawiam tylko inny punkt widzenia i na pewno nie pisałem o Maziarzu w kontekście gwiazdy i nie o pensje Maziarza chodzi przecież,miałem nadzieję, ze to jasne. Dlaczego miałby wydać nawet złotówkę za sponsora? Nawety nie ma pojęcia jak to się skończy, bo to zalezy od wilu rzeczy. Jakos sobie Piuechockiego nie wyobrażam fundujacego cokolwiek podobnego. A ze Markiewicz ma (chyba ) kasę? Co to zmienia? Mało juz wydał?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: drukjul »

grzegorz pisze: Ja niczego nie twierdzę. Przedstawiam tylko inny punkt widzenia i na pewno nie pisałem o Maziarzu w kontekście gwiazdy i nie o pensje Maziarza chodzi przecież,miałem nadzieję, ze to jasne. Dlaczego miałby wydać nawet złotówkę za sponsora? Nawety nie ma pojęcia jak to się skończy, bo to zalezy od wilu rzeczy. Jakos sobie Piechockiego nie wyobrażam fundujacego cokolwiek podobnego. A ze Markiewicz ma (chyba ) kasę? Co to zmienia? Mało juz wydał?


Nikt nie zaprzecza, że Markiewicz sporo własnych pieniędzy w klub władował - i chwała mu za to, ale nie zapominaj też i o tym, że to jego prywatny klub. I to on jako prezes-właściel ledwo kilka miesięcy temu podpisywał umowy m.in z Kurkiem, Żygadło, Kazjiskim, Stojczewem, Hoagiem, Penczewem i za realizację tych umów odpowiadał, nawet jeżeli ich gwarantem-sponsorem była strona trzecia, która nie wywiązała się ze swoich zobowiązań (Stocznia Szczecińska). Z punktu widzenia zawodników, którzy nie dostali do tej pory gratyfikacji za swoja pracę przez kilka miesięcy, te wszystkie finansowe problemy to jednak głównie sprawa między klubem a sponsorem. Jeżeli będą chcieli odzyskać i ściągnąć swoje pieniądze, to jak przyznał sam Markiewicz komornik zgłosi się właśnie do jego klubu, bo to przecież z klubem sportowym jako siatkarze, a nie ze sponsorem jako np. spawacze podpisywali umowy. Więc on nie może umyć rąk i teraz powiedzieć: "sponsor zawalił, ale mnie ta sprawę zupełnie nie dotyczy - przeszłość odkreślam grubą linią i zaczynam budować drużynę od nowa". Sam powiedział dziś wprost w programie "7 strefa", że jeżeli się w najbliższym czasie nie dogada z gwiazdami, które już odeszły w tym tygodniu z klubu i nie wynegocjuje z nimi jakiejś formy ugody, to do klubu zgłosi się komornik i siatkówki w Szczecinie po prostu dłużej nie będzie. Więc niezależnie od treści umów klubu ze Stocznią, to tak czy siak właśnie nad nim wisi teraz i dalej wisieć będzie miecz zobowiązań wobec siatkarskich gwiazd, które zatrudnił. A państwowa stocznia (ta prawdziwa) naprawdę ma czas i nic nie musi robić szybko, bo przy wszystkich znanych finansowych i organizacyjnych problemach tej spółki to już zupełnie inna skala biznesu. Zgodnie ze znaną zasadą "że jak jesteś winien bankowi 100 dolarów, to twój problem; natomiast jeśli jesteś winien bankowi 100 milionów dolarów, to jest to problem banku".
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: grzegorzg »

drukjul pisze:Więc on nie może umyć rąk i teraz powiedzieć: "sponsor zawalił, ale mnie ta sprawę zupełnie nie dotyczy - przeszłość odkreślam grubą linią i zaczynam budować drużynę od nowa".
A co według Ciebie zrobi powinien? Ogłosic jednak upadłośc?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: drukjul »

grzegorzg pisze:
drukjul pisze:Więc on nie może umyć rąk i teraz powiedzieć: "sponsor zawalił, ale mnie ta sprawę zupełnie nie dotyczy - przeszłość odkreślam grubą linią i zaczynam budować drużynę od nowa".
A co według Ciebie zrobi powinien? Ogłosic jednak upadłośc?
Nie ukrywam, że co do perspektyw przetrwania szczecińskiego klubu do samego końca rozgrywek dalej wyjątkowo czarno to wszystko widzę, ale przecież to nie ja będę gasił światło, więc to pytanie naprawdę nie do mnie, czy ten projekt w tym momencie posiada jeszcze ręce i nogi. Moim zdaniem nie posiada, ale też wydaje mi się, a nawet mam pewność, że na to pytanie w pierwszej kolejności to powinny umieć odpowiedzieć władze Plusligi, które w środę zgodziły się żeby w ponoć profesjonalnych rozgrywkach w dalszym ciągu uczestniczył "innowacyjny model sportowo-biznesowy" - czyli klub, który nie ma praktycznie pieniędzy i na tę chwilę już tylko 5 siatkarzy w kadrze, a co najgorsze duże zobowiązania finansowe wobec gwiazd, które w ostatnich dniach odeszły z klubu. Których to z całą pewnością (bo przyznaje to całkiem szczerze sam prezes Markiewicz) w dającej się przewidzieć perspektywie nie będzie w stanie spłacić, czy nawet tylko zacząć spłacać.

W sumie więc to czy ekstraklasowa siatkówka w Szczecinie do końca sezonu przetrwa zależy teraz tylko i wyłącznie od wyjątkowo dobrej woli siatkarskich gwiazd, oraz ich agentów, którzy - taką nadzieję wyraził wczoraj przynajmniej prezes Markiewicz - szczeciński klub siatkarski do końca sezonu w jakimś sensie zechcą "kredytować". A także - co równie ważne - dużej życzliwości pozostałych klubów Plusligi, które zgodzą się na wypożyczenie do Szczecina pozostających u nich na kontrakcie, ale nie mieszczących się w wyjściowych składach meczowych siatkarzy.

Jedno jest chyba pewne; że bez wynegocjowania jakiejś formy ugody z każdym z osobna zawodnikiem, który już odszedł ostatnio z klubu i umożliwienie klubowi spłaty zadłużenia w oparciu o nowy harmonogram (co może się okazać wyjątkowo trudne, skoro do tej pory, kiedy w Szczecinie ci zawodnicy jeszcze ciągle grali, Stocznia nie płaciła im ostatnio literalnie nic), nawet ściągnięcie, czy wypożyczenie z innych klubów Plusligi rezerwowych zawodników, którzy pozwolą zespołowi dograć sezon może okazać się niemożliwe. Bo już poza tym, że jak to przyznał wczoraj Markiewicz bez tych wynegocjowanych ugód, w każdej chwili będzie mógł do klubu wkroczyć komornik i wtedy "będzie po ptakach", to przecież nikt nie przeniesie się do Szczecina, aby grać tam tylko za przysłowiową czapkę gruszek i honor. Dodatkowo nie zapominajmy, że ci agenci zarówno siatkarskich gwiazd, którym klub jest dziś winien pieniądze, jak i rezerwowych są często dokładni ci sami.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Na volleyball-movies jest dodany i zaakceptowany transfer Nicholasa Rossarda do Berlin Recycling volley.Jest to pewne?Przyznam dziwny transfer to by był bo oni już mają Wattena i niepotrzebny im drugi libero tej samej czyli średniej klasy a tego transfery w żadnym innym źródle nie potrafię znaleźć.Ja Rossarda widziałbym w Gdańsku bo limity pozwalają ,nie będzie za drogi a Oleneder często zawodzi.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Szampon093 »

kamil1999 pisze:Na volleyball-movies jest dodany i zaakceptowany transfer Nicholasa Rossarda do Berlin Recycling volley.Jest to pewne?Przyznam dziwny transfer to by był bo oni już mają Wattena i niepotrzebny im drugi libero tej samej czyli średniej klasy a tego transfery w żadnym innym źródle nie potrafię znaleźć.Ja Rossarda widziałbym w Gdańsku bo limity pozwalają ,nie będzie za drogi a Oleneder często zawodzi.
Dziwne, ja cos o Francji czytałem.
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Didek »

Pytanie zasadnicze, które powinno sobie zadać. Czy jest sens reanimować trupa? Czy nie lepiej ogłosić bankructwo. Dalsza egzystencja klubu będzie generować kolejne długi. Już teraz klub ma długi z zeszłego sezonu, pisało się o 4 milionach. Nowy sezon dodał jeszcze parę nowych długów. Nie bardzo wyobrażam sobie sytuację, iż znajdzie się sponsor (jeleń), który spłaci stare długi i dołoży drugie tyle na nową drużynę. W kapitalizmie spółki upadają. Nic nadzwyczajnego. A w przypadku Szczecina lepiej zacząć od nowa niż bujać się z długami. Nawet jak to będzie druga liga.

Działacze mogą się łudzić, iż stanie się cud i spółka zacznie płacić stare długi. Nic takiego nie będzie, bo pieniędzy w. Szczecinie nie będzie. Z całym szacunkiem do kibiców, ale po tym wszystkim to nie wierzę, iż będzie tam komplet na meczach. Ludzie na dziadostwo nie będą wydawać pieniędzy.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: drukjul »

Didek pisze:Pytanie zasadnicze, które powinno sobie zadać. Czy jest sens reanimować trupa? Czy nie lepiej ogłosić bankructwo. Dalsza egzystencja klubu będzie generować kolejne długi. Już teraz klub ma długi z zeszłego sezonu, pisało się o 4 milionach. Nowy sezon dodał jeszcze parę nowych długów. Nie bardzo wyobrażam sobie sytuację, iż znajdzie się sponsor (jeleń), który spłaci stare długi i dołoży drugie tyle na nową drużynę. W kapitalizmie spółki upadają. Nic nadzwyczajnego. A w przypadku Szczecina lepiej zacząć od nowa niż bujać się z długami. Nawet jak to będzie druga liga.

Działacze mogą się łudzić, iż stanie się cud i spółka zacznie płacić stare długi. Nic takiego nie będzie, bo pieniędzy w. Szczecinie nie będzie.
Wiesz, niby wszyscy to wiemy, ale nazywając problem po imieniu jak to często bywa nie widać odważnego, który podjąłby niepopularną decyzję. W końcu Markiewicz to nie tylko właściciel-prezes siatkarskiego klubu, ale także do niedawna prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Więc podejmując, a raczej nie podejmując takich decyzji w PLS-e o takich rzeczach jak kolejne wybory do władz PZPS pewnie też się już myśli.

Sprawy nie można jednak będzie przeciągać w nieskończoność. Właśnie pojawiło się oświadczenie zarządu Polskiej Ligi Siatkówki zapowiadające, że szczeciński klub ma czas najpóźniej do 14 grudnia, czyli zaledwie tydzień na "przedstawienie realistycznego planu naprawczego". Jeżeli to nie nastąpi i klub ze Szczecina do tego czasu "nie będzie spełniać warunków gry w zawodowej lidze" zostanie wykluczony z rozgrywek https://pbs.twimg.com/media/Dtz9iMqWoAAd35i.jpg

Pod tym oświadczeniem zarządu Polskiej Ligi Siatkówki podpisał się sympatycznym atramentem "Ponury Żniwiarz" ;)
Didek
Posty: 1364
Rejestracja: 2 sie 2015, o 14:55

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Didek »

Drużyna że Szczecina nie za darmo znalazła się w PlusLidze. To była nagroda za poparcie Jacka Kasprzyka na funkcję prezesa PZPSu.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: drukjul »

Jak się bliżej przyjrzeć, to w tym dzisiejszym oświadczeniu, czy raczej ultimatum PLS-u dla Stoczni Szczecin jest jeszcze smakowity fragment "najpóźniej do 14 grudnia zarząd klubu przygotuje i wdroży realistyczny plan naprawczy"

Czyli co? "Plan ratunkowy" dla klubu ze Szczecina, który ustalono na spotkaniu prezesa Markiewicza z władzami PLS-u w środę, po zaledwie 36 godzinach przestał być realistyczny? Czy też może raczej ten plan był nierealistyczny od samego początku?

Najciekawszą rzeczą jest to, że sam prezes Markiewicz powiedział wczoraj w "7 strefie", że pomysł tego "planu ratunkowego" to tak naprawdę pomysł władz PLS-u i PZPS, bo on przyjechał do Warszawy z przekonaniem, że to już koniec klubu i że znalazł się w sytuacji bez wyjścia.
"Do PZPS jechałem zgasić światło. Natomiast prezes, rada nadzorcza i prezesi klubów PlusLigi zadeklarowali chęć pomocy w pozyskaniu zawodników, którzy będą się ogrywać. Dlatego podjęliśmy ostatnią walkę, żeby dograć sezon do końca i utrzymać siatkówkę w Szczecinie"

https://siatka.org/pokaz/jakub-markiewi ... zczecinie/
Od tamtych ustaleń minęło ledwo 36 godzin i mamy dziś gwałtowną zmianę kursu i stosunku - Stocznia od PLS-u dostała ultimatum, które dla klubu stanie się najprawdopodobniej mission impossible, bo przez te siedem dni raczej nie uda się nawet wypożyczyć zawodników "do ogrywania" z innych klubów PLusligi, nie mówiąc już o tym, żeby do piątku 14 grudnia zawrzeć ugody ze wszystkim byłymi już zawodnikami Stoczni, aby na piśmie mieć dowód zawieszenia zobowiązania finansowego.

Wobec tego mamy do czynienia naprawdę z przedziwną sytuacją, kiedy PLS w środę oferuje bankrutującemu klubowi pomoc, a już po dwóch dniach swój własny "plan pomocowy" ocenia w oficjalnym oświadczeniu jako nierealistyczny. Biez wodki nie razbieriosz co się za tym kryje. :|
Ostatnio zmieniony 7 gru 2018, o 16:18 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Franko
Posty: 251
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 11:11
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Franko »

Wow, no t o niezła rzeźnia, sami sobie wpili nóż w plecy
Wilinho10
Posty: 132
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: Wilinho10 »

Następny, były już siatkarz Stoczni przestał być "Bezrobotny" :D

Nico Rossard w Berlin Volleys.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: uszat »

Właśnie oglądałem reportaż ze Szczecina. Stocznia jest bankrutem, kasy obiecanej od rzadu niema i prawdopodobnie nie będzie.
Jakież to banalne.

Obiecanki na gębę, sponsoring na gębę, umowy z pieniązkami na gębę. Tam nigdy nie było nawet 5 złotych.

Eh
Mostostal BB´97´02´08
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: drukjul »

Zdaje się, że zamiast rywalizacji sportowej w Szczecinie czekają nas teraz wielomiesięczne, zespołowe zmagania prawników. Tylko, kto to zechce oglądać? :(
"Siatkarski klub Stocznia Szczecin domaga się od swojego sponsora tytularnego, Stoczni Szczecińskiej, co najmniej kilku milionów złotych - wynika z nieoficjalnych informacji "Wyborczej". W poniedziałek ma dojść do rozmów prawników obu stron.

Pieniądze od Stoczni Szczecin miały zagwarantować wynagrodzenia dla zawodników - mówi "Wyborczej" Jakub Markiewicz, prezes Stoczni Szczecin."


http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7, ... rects=true
Wygląda więc na to, że wiosną, w marcu-kwietniu kiedy dopinano i podpisywano umowę z nowym sponsorem tytularnym, rzeczywiście po obu stronach, zarówno w klubie, jak i stoczni liczono w pierwszej kolejności na dokapitalizowanie stoczniowej spółki i wielomilionowe inwestycje, które w tamtym okresie obiecywali przedstawiciele rządu. Coś z tej, jak się potem okazało wirtualnej góry pieniędzy miało skapnąć i na siatkarzy. Dopiero latem, już po podpisaniu umów z kilkoma czołowymi zawodnikami - m.in z Kurkiem i Żygadło, kiedy okazało się, że tych wielkich, obiecanych przez rząd dla Stoczni Szczecińskiej pieniędzy przynajmniej do końca tego roku kalendarzowego nie będzie, zaczęto na gwałt szukać jakiegoś planu B i rozpoczęło się nieudane kolędowanie-szukanie pieniędzy po spółkach skarbu państwa - m.in w Orlenie. Z czego jak już wiemy nic kompletnie nie wyszło. :|

Tekst na "Weszło" o sytuacji ze szczecińskim klubem, co prawda już sprzed paru dni, ale na pewno wart przeczytania http://weszlo.com/2018/12/02/kibice-sto ... -szczecin/
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: knightrider »

Proponuje zmienić nazwę tematu na Klub na gębę żeby już nie dołować Szczecinian za ten cyrk ze wszystkim na gębę jak w Częstochowie.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: leeon »

Niezły pomysł na biznes. Środki na istnienie firmy
uzależnione od politycznego widzimisię. Do tego rozpoczęcie ich wydawania na inne cele zanim się je otrzymało... i to jeszcze w jakiej kwocie? Mówiło się o kwocie w okolicach 100 mln dla Stoczni z czego ponad 10 poszło by na klub... Nie wiem czy się śmiać czy może płakać.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: uszat »

Krętactwo biznesowe tak powszechne w naszym pięknym kraju.

Analogicznie, buduje nieruchomość wykazując ze mam inną pod zastaw mimo ze jej nie mam. Podpisuje umowy z myślą o tym ze jak już wszystko będzie gotowe to szybciutko sprzedam z zyskiem, popłacę zobowiązania i zostanę z pieniędzmi w ręce.
Na takich ludzi mówiło się w PRL „spekulanci”.

„Mamy gotowy produkt”
Mostostal BB´97´02´08
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: KPS Stocznia Szczecin 2018/2019

Post autor: drukjul »

leeon pisze:Niezły pomysł na biznes. Środki na istnienie firmy uzależnione od politycznego widzimisię. Do tego rozpoczęcie ich wydawania na inne cele zanim się je otrzymało
Jakiś tydzień temu przypominałem w tym wątku, że nie byłby to wcale taki precedens w naszej siatkówce w ostatnich latach. 8 lat temu bardzo podobną sytuację mieliśmy z Treflem Atomem Sopot, w który to siatkarski, kobiecy klub powstałe właśnie wtedy nowe państwowe przedsiębiorstwo PGE EJ – czyli spółka celowa, której zadaniem miało być wybudowanie pierwszej polskiej elektrowni jądrowej, włożyła kilkanaście milionów złotych zaksięgowanych oficjalnie jako wydatki na dosłownie "budowanie i propagowanie pozytywnych emocji, związanych z planowaniem strategicznych inwestycji na Pomorzu". ;)

Prezesem Atomu Trefl Sopot przez pierwsze półtora roku istnienia tego nowo utworzonego klubu z wielkimi ambicjami, był nie kto inny tylko Konrad Piechocki, który łączył wtedy tę funkcję z równoległym prezesowaniem Skrze Bełchatów.

To co w oczywisty sposób łączy tamten siatkarski projekt w Gdańsku z tegorocznym w Szczecinie to obietnica wpompowania w sport wyczynowy bardzo dużych państwowych pieniędzy, które umożliwiły zakontraktowanie do zespołu zarówno "Atomu-Trefla", jak i teraz Stoczni prawdziwych siatkarskich gwiazd, oraz jeszcze to, że po tych już 8 latach budowa elektrowni jądrowej w Polsce to przynajmniej jak na razie jeszcze dokładnie taka sama fantasmagoria jak budowa sławetnego już promu w Stoczni Szczecińskiej.

To co dzieli - że tamte obiecane przez państwo duże pieniądze na lobowanie/propagowanie budowy elektrowni jądrowej na Pomorzu faktycznie się znalazły i "sportowy projekt", choć nie trwało do długo, okazał się sukcesem.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”