ONICO Warszawa 2018/2019

Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: jaet »

uszat pisze:Torres bis, tylko mniej dynamiczny.
Ale porównanie znalazłeś :] Tylko 11 cm różnicy...
Żeby Torres łapał w ataku zasięg Udrysa, to by sprężyn potrzebował. Coraz zabawniejsze to forum.
Wiadomo, że z Udrysem szybkiego grania nie będzie, ale przy takich parametrach nie musi być. Chłopak chodził na KMŚ w ataku nad Simonem. Fajnie, że zagra w Polsce, szkoda że zapewne tylko rok.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Kiepski
Posty: 789
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Kiepski »

Ludzie nie wiem, może to z upałów... :D.Onico w sytuacji w jakiej się znalazło, gdy ich Kurek wystawił wybrnęło wręcz super. Na ten moment ciężko o lepszą parę atakujących. Owszem, inna sprawa że wiedzieli że Kurek nie jest osobą która jest gwarancją kontraktu na następny sezon i powinno wcześniej zapalić im się zielone światło. Za to minus. Kadrę mimo to mają jedną z najsilniejszych w historii ich klubu, no i przede wszystkim mają trenera który potrafi ukręcić bicz z g... Na pewno będą w czołówce, a tytułu nigdy nie można rozdzielać przed wcześnie.
kanimo

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kanimo »

Jak by potrafil to by byl w 6ce badz osemce w tym roku.
Takze bicz to tylko Pan Twardowski i raczej z piasku.
Bo Szalpuka z Mika i Schulzem to chyba tak nie nazwales.
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Radomiak97 »

kanimo pisze:Jak by potrafil to by byl w 6ce badz osemce w tym roku.
Takze bicz to tylko Pan Twardowski i raczej z piasku.
Bo Szalpuka z Mika i Schulzem to chyba tak nie nazwales.
Ale ile znaczy szóstka czy ósemka ligowa na tle tego co zrobił z Gdańskiem w Lidze Mistrzów? Z drużyną przeciętną kadrowo wygrał grupę ze znacznie silniejszymi na papierze Berlinem, Bełchatowem i Maseik a potem niemal wyeliminował Zenit Kazań. Do tego jako pierwszy trener od 3 lat wygrał w Kazaniu (poprzednio M. A. Falasca w 2016 ze Skrą)

Pamiętajmy też, że ani Szalpuk ani Mika w poprzednim sezonie też nie byli jakimiś gwiazdami. Szalpuk przyszedł po niezbyt udanym sezonie w Bełchatowie, gdzie Kurek przytwierdził go do ławy. Z kolei Mika to wiecznie kontuzjowany zawodnik i nie jest łatwo wycisnąć z niego tak dobra grę jak w sezonie 2017/18. Do tego dochodzi fenomenalne odbudowanie Nowakowskiego po prawie roku leczenia kontuzji.
Kiepski
Posty: 789
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Kiepski »

Kanimo doceniam Twoje komentarze, ale tak Anasstazjego nisko cenisz? Jako caloksztalt i przy tym budżecie zrobił z Trefla w Europie markę. Chciałbym żeby każdy inny klub (bez wielkiej kasy) znaczyl tyle w Polsce i Europie
Ps. Dla mnie Anastasi jest nr jeden w pluslidze. Ale Antiga nr 2 więc Onico w tym względzie zyskało, ale trzeba docenić Francuza
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Szary Wilk »

Kurek to jednak łeb. Poszedł do średniaka ligi włoskiej. Wymienili Płotnickigo na Louatiego, czyli in minus. Skład może być nawet słabszy niż w zeszłym roku, nie licząc Kurka. A które mieli miejse? 8?

Taki atakujący, a...szkoda gadać.
kanimo

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kanimo »

Kiepski pisze:Kanimo doceniam Twoje komentarze, ale tak Anasstazjego nisko cenisz? Jako caloksztalt i przy tym budżecie zrobił z Trefla w Europie markę. Chciałbym żeby każdy inny klub (bez wielkiej kasy) znaczyl tyle w Polsce i Europie
Ps. Dla mnie Anastasi jest nr jeden w pluslidze. Ale Antiga nr 2 więc Onico w tym względzie zyskało, ale trzeba docenić Francuza
Cenie go wysoko, szczegolnie jako trenera klubowego. Tylko razi moje uszy wypowiedz o kreceniu bata z gowna. Szczegolnie w odniesieniu do zupelnie dobrych zawodnikow.
Byl kiedys na forum kolega dreamer, ktory o ile dobrze pamietam, wypominal mu pozostawienie za soba spalonej ziemi, szczegolnie w Hiszpanii ( w sensie maksymalnego wykorzystania waskiej grupy). No i duzo to on nie rotuje, Antiga rotowal wiecej.
Czyli znakomity trener, troche oportunistyczny, na lawce sporo aktorstwa. Rozwinal paru zawodnikow juz bedacych na wyzszym etapie, ale jednak nie kazdego trafiajacego do niego zdolnego.
I chyba rzeczywiscie numer jeden w naszej lidze, choc Lebedewa tez cenie.
Lowce talentow to widze bardziej np w Antidze.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2019, o 19:10 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: barti522 »

uszat pisze:Torres bis, tylko mniej dynamiczny.
Dobre :] Z każdym Twoim wpisem utwierdzam się w przekonaniu, iż nie widziałeś nigdy w życiu ani jednego meczu Udrysa grającego na ataku, gdyż kompletnie nie masz pojęcia na temat umiejętności tego gracza. :)
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: compact »

kanimo pisze: Rozwinal paru zawodnikow juz bedacych na wyzszym etapie, ale jednak nie kazdego trafiajacego do niego zdolnego.
Kiszenie w kwadracie Jakubiszaka i granie Pietruczukami i Hebdami się kłania zwłaszcza.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: uszat »

barti522 pisze:
uszat pisze:Torres bis, tylko mniej dynamiczny.
Dobre :] Z każdym Twoim wpisem utwierdzam się w przekonaniu, iż nie widziałeś nigdy w życiu ani jednego meczu Udrysa grającego na ataku, gdyż kompletnie nie masz pojęcia na temat umiejętności tego gracza. :)
;)

Oswiec mnie amatora, prosze. Tylko tak fachowo poprosze z detalami, nie jakies tam slogany. Z gory dziekuje :)
Mostostal BB´97´02´08
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Aranger »

http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... MIN_Link_2

W skrócie: ostateczna oferta od Onico była nie do zaakceptowania, do podpisania kontraktu z Lube nie doszło przez problemy z plecami Bartosza.
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Radomiak97 »

Aranger pisze:http://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,2 ... MIN_Link_2

W skrócie: ostateczna oferta od Onico była nie do zaakceptowania, do podpisania kontraktu z Lube nie doszło przez problemy z plecami Bartosza.
Trochę mi się w to nie chce wierzyć. Nie wydaje mi się, żeby Udrys z Van De Driesem łącznie zarabiali małe pieniądze.
Podejrzewam, że Kurek zażyczył sobie ogromnej pensji, która nawet dla Lube była obciążająca. Tyle i aż tyle. Przelicytował, i wyszło na to, że oba kluby z niego zrezygnowały, to zaczął szukać jakiejś słabszej alternatywy. Ewentualnie Grejman coś nie pasowało ;)
Lube interesowało się nim nawet po kontuzji, a przecież o jego plecach wiedzieli doskonale.

Tak czy inaczej Onico dobrze na tym wyszło. Pozbyli się problematycznego gwiazdora a pozyskali dwóch dobrych atakujących w opcji tańszej i bezpieczniejszej w wypadku kontuzji.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: barti522 »

uszat pisze:
barti522 pisze:
uszat pisze:Torres bis, tylko mniej dynamiczny.
Dobre :] Z każdym Twoim wpisem utwierdzam się w przekonaniu, iż nie widziałeś nigdy w życiu ani jednego meczu Udrysa grającego na ataku, gdyż kompletnie nie masz pojęcia na temat umiejętności tego gracza. :)
Oswiec mnie amatora, prosze. Tylko tak fachowo poprosze z detalami, nie jakies tam slogany. Z gory dziekuje :)
Szkoda tracić czasu na zażarte dyskusje z Tobą, ale piszesz tutaj takie za przeproszeniem pierdoły, że głowa mała. Rozumiem, że Udrys słabszy od Torresa, ciekawe do kogo jeszcze go porównasz w kolejnych swoich postach, może okaże się, iż Kuba Jarosz też lepszy, bo bardziej dynamiczny i to jednak Katowice pokusiły się o ściągnięcie naprawdę mocnego atakującego, a nie to co Onico jakiegoś amatora bez dynamiki. :)
Co do wyjaśnienia, to zrobił to już przecież dosyć konkretnie użytkownik Jaet, więc można go tutaj zacytować.
jaet pisze: Ale porównanie znalazłeś :] Tylko 11 cm różnicy...
Żeby Torres łapał w ataku zasięg Udrysa, to by sprężyn potrzebował. Coraz zabawniejsze to forum.
Wiadomo, że z Udrysem szybkiego grania nie będzie, ale przy takich parametrach nie musi być. Chłopak chodził na KMŚ w ataku nad Simonem. Fajnie, że zagra w Polsce, szkoda że zapewne tylko rok.
I w pełni się z nim zgadzam, więc przeczytaj sobie parokrotnie ten wpis, jeśli za 1 razem nie udało się zrozumieć i może w końcu coś dotrze. ;)
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: uszat »

Tak czy inaczej Onico dobrze na tym wyszło. Pozbyli się problematycznego gwiazdora a pozyskali dwóch dobrych atakujących w opcji tańszej i bezpieczniejszej w wypadku kontuzji.
Panowie troche powagi. Teraz bedziemy mowili ze dobrze sie stalo ze nie zagra w Warszawie? No na litosc Boska!
Ja mimo ze uwazam Bartka za czlowieka hiemrycznego na jego miejscu podjal bym taka sama decyzje. Gdyby jeszcze byl to klub w ktorym gral by od kilu sezonow z ktorym by sie identyfikowal jak np. Antiga przez lata w Skrze czy Tpniutti w Kedzierzynie to mozna by mowic o sentymentach. Warszawa miala Kurka za 1/3 jego wartosci bo przygarneli go po Stoczni. Ja nie wim skad sie wzielo przekonanie ze sa w stanie wylozyc 1,5 mln w tym sezonie tak z kapelusza.
Tak samo Kedzierzyn nie byl w stanie zaproponowac takiej kwoty Bienkowi ktory przez trzy lata gral za ulemek tej sumy.
Trochę mi się w to nie chce wierzyć. Nie wydaje mi się, żeby Udrys z Van De Driesem łącznie zarabiali małe pieniądze.
Tak, obaj razem zarabiaja mniej.

@barti552
Szkoda tracić czasu na zażarte dyskusje z Tobą, ale piszesz tutaj takie za przeproszeniem pierdoły, że głowa mała. Rozumiem, że Udrys słabszy od Torresa, ciekawe do kogo jeszcze go porównasz w kolejnych swoich postach, może okaże się, iż Kuba Jarosz też lepszy, bo bardziej dynamiczny i to jednak Katowice pokusiły się o ściągnięcie naprawdę mocnego atakującego, a nie to co Onico jakiegoś amatora bez dynamiki. :)
Co do wyjaśnienia, to zrobił to już przecież dosyć konkretnie użytkownik Jaet, więc można go tutaj zacytować.
I w pełni się z nim zgadzam, więc przeczytaj sobie parokrotnie ten wpis, jeśli za 1 razem nie udało się zrozumieć i może w końcu coś dotrze. ;)
Po pierwsze po raz kolejny atakujesz mnie personalnie! Obrazasz sugerujac ze nie potrafie czytac. Pouczasz i medrkujesz! Uwazasz ze taki sposob komunikacju jest ok?

Po drugie, nie napialem nigdzie ze Torres jest lepszy. Napisalam wyraznie "Torres bis". Skoro nie zrozumiales o co chodzi to mozliwe ze to nie ja mam problem.

Po trzecie ja nie prosilem o cytowanie kogokolwiek tylko o twoja opinie.

Bez urazy.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2019, o 21:01 przez uszat, łącznie zmieniany 4 razy.
Mostostal BB´97´02´08
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Aranger »

Radomiak97 pisze:Tak czy inaczej Onico dobrze na tym wyszło. Pozbyli się problematycznego gwiazdora a pozyskali dwóch dobrych atakujących w opcji tańszej i bezpieczniejszej w wypadku kontuzji.
Masz rację, fantastycznie, w zamian za jednego z najlepszych atakujących na świecie, który na dodatek przyciągał kibiców na halę, mają dwóch co najwyżej niezłych graczy zza granicy. Kapitalny interes.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: kamil1999 »

Aranger pisze:
Radomiak97 pisze:Tak czy inaczej Onico dobrze na tym wyszło. Pozbyli się problematycznego gwiazdora a pozyskali dwóch dobrych atakujących w opcji tańszej i bezpieczniejszej w wypadku kontuzji.
Masz rację, fantastycznie, w zamian za jednego z najlepszych atakujących na świecie, który na dodatek przyciągał kibiców na halę, mają dwóch co najwyżej niezłych graczy zza granicy. Kapitalny interes.
No właśnie nie róbmy z porażki sukcesu o czym pisał tu też kolega uszat wyżej z tym, że ja Torresa z Udrysem bym nie porównał bo to 2 całkiem inne charakterystyki. No chyba, że chodzi o klasę sportową, ale tu ja jednak wyżej cenię Udrysa, chociaż daleki jestem od gloryfikowania tego zawodnika.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: uszat »

Udrys to jest dobry, silny, solidny atakujacy to nie podlega zadnej dyskusju. Zapewne gdyby nie wydarzyl sie epizod Kurkowy w Warszawie dzisiaj patrzono by na pozyskanie tego zawodnika zupelnie inaczej.

Tylko tyle.
Mostostal BB´97´02´08
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: barti522 »

uszat pisze: Po drugie, nie napialem nigdzie ze Torres jest lepszy. Napisalam wyraznie "Torres bis". Skoro nie zrozumiales o co chodzi to mozliwe ze to nie ja mam problem.
Po trzecie ja nie prosilem o cytowanie kogokolwiek tylko o twoja opinie.
Moja opinia jest dokładnie taka sama jak Jaeta dlatego ją zacytowałem. Napisałeś Torres bis, tylko z gorszą dynamiką, skoro jeszcze z gorszą dynamiką można wnioskować, że gorszy, ale nawet zakładając, że chodziło Ci, iż są na takim samym poziomie, to takimi postami się po prostu kompromitujesz i nie wiem po co je tworzysz. Są to gracze o zupełnie różnych warunkach fizycznych i zasięgu w ataku, a ty ich wrzucasz do jednej beczki, gdzie tu sens? No nie ma zbytnio żadnego. Z mojej perspektywy wygląda to po prostu tak, że kto by nie przyszedł do Onico, to i tak byś go krytykował, dla zasady żeby tylko skrytykować.
uszat pisze:Udrys to jest dobry, silny, solidny atakujacy to nie podlega zadnej dyskusju. Zapewne gdyby nie wydarzyl sie epizod Kurkowy w Warszawie dzisiaj patrzono by na pozyskanie tego zawodnika zupelnie inaczej.
No i tutaj się akurat można zgodzić, z tym, że ja, jak i pewnie wielu innych nie patrzymy na niego przez pryzmat Kurka od początku ogłoszenia kontraktu. Kurek odszedł, trudno, to już jest zamknięty rozdział. Zestawiając Udrysa z innymi atakującymi w naszej lidze, Białorusin ma szansę zostać czołowym graczem i myślę, iż w Warszawie nie będą się musieli martwić o te pozycje w nadchodzącym sezonie.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2019, o 21:30 przez barti522, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: uszat »

barti522 pisze: Z mojej perspektywy wygląda to po prostu tak, że kto by nie przyszedł do Onico, to i tak byś go krytykował, dla zasady żeby tylko skrytykować.
Nie jest to prawda. Od zawsze lubilem Politechnike. Swego czasu bylem nawet na dwuch meczach Stolarki Wolomin zanim Polibuda zaczela jeszcze grac w PLidze. Tak wiec troche sie mylisz. To ze sie nie zgadzam z kims na forum nie znaczy ze kogos nie lubie, nie szanuje.

Pozdrawiam :)
Mostostal BB´97´02´08
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: barti522 »

No widzisz, a patrząc na liczną krytykę składu Onico w Twoich postach można było odnieść takie wrażenie. ;)

Poniżej wrzucam ciekawy fragment wywiadu z Anastasim odnośnie transferów.

Już kilka tygodni temu klub ogłosił pierwsze decyzje transferowe, kto odchodzi, a kto przychodzi? To były już pana sugestie?

– Tak, dużo na ten temat rozmawialiśmy. Priorytetem było pozyskanie Polaka na pozycję środkowego bloku, bo zgodnie z przepisami może być na boisku maksymalnie trzech obcokrajowców. Dzięki temu mielibyśmy więcej swobody na innych pozycjach. Graham Vigrass jest świetny i nie chciałbym go oddawać, ale miałem szansę ściągnąć Piotra Nowakowskiego, którego trenowałem przez ostatnie dwa lata. Przekonałem go do przeprowadzki do Warszawy. To niesamowity zawodnik, na pewno się nie osłabiliśmy. Po tym transferze mieliśmy w składzie miejsce dla Kevina Tillie. To nie były długie negocjacje, rozmawiałem z nim osobiście, bo mieszkam niedaleko Modeny. Opisałem mu nasze plany. On doskonale się uzupełnia z Kwolkiem i Łukasikiem, dodaje nam doświadczenia.
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: Radomiak97 »

Bądźmy poważni, Udrys i Dries nie grają za grosze i te 1,5 mln złotych prawdopodobnie razem to mają.
Kurek zapewne sobie zażyczył dużo więcej, jak to on. I jak pisał bodajże Pasini, nawet Lube się to nie opłacało.

Zastanawia mnie bardziej trochę inna kwestia. Jak to jest możliwe, że przeciętny klub z ligi włoskiej o budżecie wyraźnie niższym od czołowych polskich klubów może pozwolić sobie na konkretną gwiazdę z dużym kontraktem, a polski klub już nie?
A to też nie jest tak, że cały budżet idzie na Kurka, bo na innych pozycjach tam juniorzy nie grają.
Taka Skra ma może i nawet dwukrotnie wyższy budżet od Monzy, dlaczego nie powalczyli o Kurka kiedy potrzebny jest im był atakujący?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7765
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ONICO Warszawa 2018/2019

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Skra nie ma dwukrotnie wyższego budżetu niż Monza. Drukjul podawał słowa Alessandry Mazzari, że Monza ma mieć 1,5 miliona euro budżetu, ale warto mieć na uwadze, że najpierw przedłużyli na dwa lata kontrakty z Dzavoronokiem i Płotnickim, czyli top3 najbardziej utalentowanych młodych przyjmujących na świecie, w trakcie sezonu byli w stanie pozyskać na atak Ghafoura po kontuzji podstawowego atakującego, Austriaka Bucheggera - a teraz dostali jeszcze 200 tysięcy euro za wykupiony kontrakt Płotnickiego przez Perugię. Do tego na przyjęcie pozyskali reprezentanta Francji Louatiego po świetnej rundzie rewanżowej we Włoszech, a prawdopodobne, że w trakcie sezonu dołączy tam jeszcze Tine Urnaut.

Kontrakt Ghafoura + 200 tysięcy euro to z kolei być może o te 100 tysięcy euro więcej niż np. kontrakty Udrysa i Van den Driesa.

Sposób budowania składów przez polskie zespoły to inna sprawa oczywiście, aczkolwiek kompletnie nie dziwię się, że polskie kluby skupiają się na krajowym podwórku i wybierają ''bezpieczne'' opcje. Co nie znaczy, że to pochwalam, żeby była jasność.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”