Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: madlark »

12.10.2018, 18:00 Cerrad Czarni Radom-Jastrzębski Węgiel PSE
12.10.2018, 20:30 ONICO Warszawa-Cuprum Lubin PSN
13.10.2018, 14:45 Aluron Virtu Warta Zawiercie-Asseco Resovia Rzeszów PS
13.10.2018, 17:30 MKS Będzin-ZAKSA-Kędzierzyn-Koźle PSN 1:00
14.10.2018, 14:45 Stocznia Szczecin-Trefl Gdańsk PS
14.10.2018, 17:30 GKS Katowice-Indykpol AZS Olsztyn PSN
15.10.2018, 18:00 Chemik Bydgoszcz-PGE Skra Bełchatów PSE
Polsat zaszalał :o
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: qtp »

Z transmisjami przez internet coś drgnęło ?
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Aranger »

W ten weekend mecz Zaksy z Będzinem będzie na żywo tylko w internecie.

Składowski napisał tak:
Poza środami, gdy będzie kilka meczów w TV i Internecie, weekendy mają być całe w TV i internecie. Tak jak obiecywano
REddy
Posty: 98
Rejestracja: 9 gru 2015, o 00:43
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: REddy »

Transmisje internetowe organizują kluby we własnym zakresie i udostępniają na swoich stronach czy polsat się tym zajmuje i na IPLI msię obejrzy??
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Skrzypek »

Nie, kluby nie zajmują się transmisjami. To rola Polsatu.
Kaniel Outis
Posty: 86
Rejestracja: 14 lip 2018, o 21:47
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Kaniel Outis »

W 1. Kolejce na ipli jest każdy mecz. Cena za jedno spotkanie to 5 zlotych, wyjątkiem mecz Stocznia - Trefl, który jest za darmo.
Mateja
Posty: 1088
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 21:55
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Mateja »

Warszawa - Lubin oraz Będzin - Kędzierzyn-Koźle też są podpisane jako transmisje bezpłatne.
Franko
Posty: 251
Rejestracja: 21 kwie 2018, o 11:11
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Franko »

Kaniel Outis pisze:W 1. Kolejce na ipli jest każdy mecz. Cena za jedno spotkanie to 5 zlotych, wyjątkiem mecz Stocznia - Trefl, który jest za darmo.
Ooo super, najciekawszy mecz za darmo
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: weary_skier »

Moje typy na tę kolejkę.

Cerrad Czarni Radom-Jastrzębski Węgiel
3:1 - Radomianie potwierdzą wysoką formę ze sparingów

ONICO Warszawa-Cuprum Lubin PSN
3:0 - Lubin jest za słaby, żeby cokolwiek zamieszać.

Aluron Virtu Warta Zawiercie-Asseco Resovia Rzeszów
3:2 - Bardziej zgrane Zawierce wykorzysta atut własnej hali

MKS Będzin-ZAKSA-Kędzierzyn-Koźle
0:3 - Zaksa, nawet za Gardiniego, nie będzie tracić punktów w takich meczach.

Stocznia Szczecin-Trefl Gdańsk
3:0 - resztki formy Kurka z MŚ wystarczą żeby ograć Gdańszczan.

GKS Katowice-Indykpol AZS Olsztyn
1:3 - Mam wrażenie, że Indyki są jednak niedoceniane w tym sezonie. Nawet jeśli nie, to i tak mają lepszych graczy niż Katowice.

Chemik Bydgoszcz-PGE Skra Bełchatów
0:3 - Bydzia zdobędzie najmniej małych punktów w pierwszej kolejce i już nie wydostanie się z ostatniego miejsca.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: aezakmi »

Co Wy z tą Bydgoszczą, przecież to niezła drużyna - #BydziaDobrze.
weary_skier pisze:Moje typy na tę kolejkę.
Chemik Bydgoszcz-PGE Skra Bełchatów
0:3 - Bydzia zdobędzie najmniej małych punktów w pierwszej kolejce i już nie wydostanie się z ostatniego miejsca.
Postawią się Skrze, seta ugrają, a może i mecz. 8-) Ostatniego miejsca, to oni nie zajmą. Trochę taka Politechnika Bis, będą groźni.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Demandred »

weary_skier pisze:Moje typy na tę kolejkę.
GKS Katowice-Indykpol AZS Olsztyn
1:3 - Mam wrażenie, że Indyki są jednak niedoceniane w tym sezonie. Nawet jeśli nie, to i tak mają lepszych graczy niż Katowice.
Tak jak z resztą i w zeszłym sezonie byli mocno niedoceniani. Na minus na pewno odejście Kochanowskiego i starego wygi Plińskiego, ale Zniszczoł gra naprawdę przyzwoicie od paru sezonów, a Pietraszko ma potencjał, żeby przy Woickim zagrać fajny sezon, bo Paweł lubi i potrafi grać środkiem. Jeśli Lux odpali, to uważam, że potencjał jest zbliżony lub nawet nieco wyższy niż w poprzednim sezonie, bo powiedzmy sobie szczerze Rousseaux jednak częściej miewał słabsze mecze niż dobre. Byleby Andringa szybko wrócił do grania i formy z końcówki zeszłego sezonu. Urbanowicz w sparingach wyglądał dobrze, więc mam wrażenie, że wniesie więcej od Scheerhoorna. Szkoda Buchowskiego, ale Kapelus przyjęcie powinien zabezpieczyć w razie awarii. Ciężko mi coś powiedzieć o Kalininie, bo bardzo dawno go nie widziałem.

Co do pozostałych spotkań, to mecze Będzin-ZAKSA, Skra-Chemik mają zdecydowanych faworytów.
Ciekaw jestem jak to będzie ze Stocznią, bo Trefl wygląda na fajnie poukładany zespół, a ktoś z forumowiczów pisał, że w Stoczni panował chaos na boisku. Tutaj myślę, że może być ciekawy mecz. ONICO - Cuprum raczej dla gospodarzy, nie widzę w Lubinie argumentów, które pozwoliłyby wygrać. Ciekaw jestem tylko Grobelnego, jak się pokaże w mocniejszej lidze. No i zostają na deser dwa smaczki - Czarni-JW i Zawiercie-Resovia. W pierwszym stawiam na Czarnych, liczę że Tomek Fornal w końcu odpali na dobre i zamelduje się na stałe w 6 radomian, a potem w kadrze narodowej. Tym bardziej, że mieli praktycznie cały okres przygotowawczy do przepracowania, więc był czas. W Zawierciu podobnie jak weary stawiam na niespodziankę w postaci zwycięstwa zeszłorocznego beniaminka. Resovia może mieć jeszcze problemy ze zgraniem, tym bardziej, że Shoji dołączył późno.
dknvxx
Posty: 72
Rejestracja: 23 lut 2018, o 08:05
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: dknvxx »

Moje typy na tę kolejkę wyglądają następująco:

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel
2:3 - Wyczuwam, że będzie tie-break, a w nim lepszy okaże się bardziej doświadczony zespół gości.

ONICO Warszawa - Cuprum Lubin
3:1 - Myślę, że Lubin ugra jedynie jednego seta.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów
0:3 - Dziadkowie Achrem i Masny nie dadzą rady Resovii.

MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn Koźle
1:3 - Uważam, że sety będą w miarę wyrównane, ale w końcówkach ZAKSA zachowa chłodniejszą głowę.

Stocznia Szczecin -Trefl Gdańsk
3:1 - Stocznia rozpocznie sezon od zwycięstwa, ale mecz ten pokaże, że Kazijski może wiele zaoferować drużynie ze Szczecina, ale czekają go ciężkie treningi.

GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn
1:3 - Czeka nas słaby mecz, w którym lepszy okaże się zespół z Olsztyna.

Chemik Bydgoszcz-PGE Skra Bełchatów
0:3 - łatwe, szybkie i przyjemne zwycięstwo Skry.
mucha-07
Posty: 25
Rejestracja: 30 wrz 2017, o 15:50
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: mucha-07 »

W tym roku Skarbu Kibica pewna gazeta nie wypuszcza? Widać jak sukces na MŚ już się przekuwa (zapomina) :D
kanimo

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: kanimo »

Co do AZSu i Pietraszki: nie jestem pewna, czy zgra sie z Woickim/Gilem tak latwo jak Kochan. Kochan jest szybki i bardzo, bardzo plastyczny. Pietraszko wyzszy, siliejszy ale chyba ze zgietego lokcia tak czesto jak Kuba nie bedzie punktowal. Te wrzutki Wujka to czasem naprawde byly na limicie nie tylko tempa ale i wysokosci.

Moje typy:

Moje typy na tę kolejkę wyglądają następująco:

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel
3:2 - Stawiam na tie-break, ostateczny rezultat zyczeniowy bo glowa mowi « Jastrzebie"

ONICO Warszawa - Cuprum Lubin
3:1 - Japonczyk, plus Grobelny po przetarciu w MS na jednego seta powinni starczyc..

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów
1:3 - Moze i brak zgrania ale roznica klas grajkow jest spora. Maks 1 seta dla Zawiercia.

MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn Koźle
1:3 Chwila slabosci Deroo i Sliwki i australijsko/amerykanski duet moze cos urwac. Dochodzi atut wlasnej hali.

Stocznia Szczecin -Trefl Gdańsk
3:1 - Jesli wyjda Hoagiem plus Penczew /Asparuchow. Trefl tez mocno przebudowany, brak sily na wysokiej pilce (chyba, ze zagra Jakubiszak, jemu z kolei brak ogrania i stabilnosci), mysle, ze beda sie rozkrecac w sezonie. Na razie starczy na seta. Chyba, ze na dluzej zagosci na boisku Kazijski, w charakterze Vtej kolumny.

GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn
1:3 - Personalia lekko po stronie AZSu, a roznice powieksza klasa trenera.

Chemik Bydgoszcz-PGE Skra Bełchatów
0:3 - Obstawiam malo pasjonyjacy mecz. Roznica klas zbyt duza, by pomogl atut wlasnego boiska. Pozostaje miec nadzieje, ze bedzie troche walki, a nie pogrom.

2 mecze grupy poscigowej z domniemana czolowka tzn Radom z Jastrzabkami i Stocznia z Treflem powinny byc najlepsze/najciekawsze do ogladania.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, o 13:23 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Demandred
Posty: 231
Rejestracja: 6 mar 2018, o 14:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Demandred »

kanimo pisze:Co do AZSu i Pietraszki: nie jestem pewna, czy zgra sie z Woickim/Gilem tak latwo jak Kochan. Kochan jest szybki i bardzo, bardzo plastyczny. Pietraszko wyzszy, siliejszy ale chyba ze zgietego lokcia tak czesto jak Kuba nie bedzie punktowal. Te wrzutki Wujka to czasem naprawde byly na limicie nie tylko tempa ale i wysokosci.
100 % racji, że jest mniej plastyczny. Z resztą zawodnika tak plastycznego, dobrze radzącego sobie przy niedokładnych wystawach i potrafiącego zdobyć punkt niemal z każdej piłki trudno obecnie znaleźć. Nie zmienia to faktu, że zagrywka jest dużym atutem Pietraszki, blok też funkcjonuje nieźle i nawet jeśli będą straty na środku (co było raczej nieuniknione przy odejściu Kuby), to zostały one zminimalizowane na tyle na ile się dało. Poza tym liczę, że AZS zyska na jakości na lewym skrzydle i tu odbije sobie te braki na skrzydle, bo Luxa oceniam jednak jako zawodnika bardziej ofensywnego niż Rousseaux, który właściwie nie był ani zbyt ofensywny, ani zbyt defensywny. Mogę się przeliczyć, ale to tylko analiza laika. ;)
EDIT: a niektóre wrzutki Woickiego to były na limicie wszystkiego, nawet dobrego smaku :P
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Kiepski »

mucha-07 pisze:W tym roku Skarbu Kibica pewna gazeta nie wypuszcza? Widać jak sukces na MŚ już się przekuwa (zapomina) :D
Ma być jakiś dodatek w sobotę w Przeglądzie Sportowym. Ale czy to będzie z prawdziwego zdarzenia Skarb Kibica to nie wiem. I tak kupię
kanimo

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: kanimo »

Zwracam uwage, ze na stronie PL sa nie tylko sklady z PL ale i I Ligi. Fajna sprawa.
Czego wiecej oczekujecie od skarbu kibica?

Powiem wiecej, na stronir SMSu juz od poczatku sa nazwiska, parametry i pozycje nowych uczniow. W poprzednich latach czekalismy dluzej.
Ja tam widze postep od strony profesjonalnej.
Za to te babole « dziennikarskie » ...
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: dyletant »

GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn
1:3 - Personalia lekko po stronie AZSu, a roznice powieksza klasa trenera.
Z dużą obawą, ale też postawiłem ten wynik. Nazwiska nie grają, na przyjęciu nawet lepiej może wyglądać GKS, ale Olsztyn jako jeden z nielicznych zespołów w lidze ma wyrobiony własny system, gdyż mimo wszystko ze zdrowym Andringą zachowało się 60% pierwszej 6, do tego powinna dalej świetnie funkcjonować relacja blok obrona, pytanie tylko czy to się uda bez najlepiej blokującego ligi i czy Żurek powtórzy tak dobry sezon. Myślę, że będziemy za to jeszcze lepsi na zagrywce, 3 ofensywnych Lux, Janek, Pietraszko, do tego mający top 3 floatowców ligi czyli Zniszczoł, tu sobie dużo obiecuję.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: drukjul »

dyletant pisze: Nazwiska nie grają, na przyjęciu nawet lepiej może wyglądać GKS.
Masz na myśli Rousseaux, Depowskiego i Sobańskiego? Bo Gonzalo Quiroga po operacji barku chyba dalej nie jest gotowy do gry, a nawet jeżeli w miarę szybko będzie w stanie wrócić na boisko to trudno oczekiwać, aby od razu prezentował równie dobrą dyspozycję i wysoką formę co w ubiegłym roku. Problemy zdrowotne Argentyńczyka to bardzo duże osłabienie GKS-u, zdecydowanie większe niż w Olsztynie brak Andringi, bo w minionym sezonie to właśnie młodszy z braci Quirogów był najlepszym zawodnikiem zespołu Gruszki w przekroju całego sezonu.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: dyletant »

drukjul pisze:
dyletant pisze: Nazwiska nie grają, na przyjęciu nawet lepiej może wyglądać GKS.
Masz na myśli Rousseaux, Depowskiego i Sobańskiego? Bo Gonzalo Quiroga po operacji barku chyba dalej nie jest gotowy do gry, a nawet jeżeli w miarę szybko będzie w stanie wrócić na boisko to trudno oczekiwać, aby od razu prezentował równie dobrą dyspozycję i wysoką formę co w ubiegłym roku. Problemy zdrowotne Argentyńczyka to bardzo duże osłabienie GKS-u, zdecydowanie większe niż w Olsztynie brak Andringi, bo w minionym sezonie to właśnie młodszy z braci Quirogów był najlepszym zawodnikiem zespołu Gruszki w przekroju całego sezonu.
Uwzględniałem zdrowego Argentyńczyka, w tej sytuacji, którą przedstawiłeś jestem jeszcze spokojniejszy o wynik
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kinagyo
Posty: 753
Rejestracja: 27 sty 2015, o 21:06
Płeć: K

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: kinagyo »

ma ktoś może działający stream?

edit
już mam
damianho
Posty: 748
Rejestracja: 29 gru 2007, o 15:05
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: damianho »

ja poprosze jakis stream
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: dyletant »

łap
http://iscore24.com/live/volleyball/cza ... ue-847.html - wybierasz sobie

Na przyszłość dla wszystkich - chyba najpewniejszy link. Ustawiłbym go na miejscu moderacji nawet jako link podwieszony, albo coś w tym stylu

http://iscore24.com
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Michal5 »

Moim skromnym zdaniem to koszulki Jastrzębie ma paskudne. A z libero to już całkiem popłynęli.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: dyletant »

Na razie słaba gra Konarskiego. Jakoś dziwnie ogląda się Jarząbki bez niemieckiego Kubańczyka, ale Lyneel gra po prostu dobrze, a Fromm trzyma w miarę dobrą skuteczność.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Ked
Posty: 503
Rejestracja: 3 lut 2014, o 02:08
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Ked »

Kurczę, ja rozumiem niechęc starszych pokoleń do Rosji, ale Żigałowowi sie obrywa a tak na oko jako jedyny trzyma atak w Radomiu.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: weary_skier »

Działają Wam statystyki?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Pele »

weary_skier pisze:Działają Wam statystyki?
u mnie na razie nie działają
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: wieloryb_wacek »

W Radomiu Fornal słabiutko w ataku, w dużej mierze przez Vincica. Za to Huber chyba 100% w ataku.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: aezakmi »

Michal5 pisze:Moim skromnym zdaniem to koszulki Jastrzębie ma paskudne. A z libero to już całkiem popłynęli.
Trochę w stylu NBA czy NHL z dawnych lat - jest OK. Libero postanowili wykorzystać, jak bramkarzy w nożnej - dajcie mu róż lub fiolet, będzie prowokował rywala...
Ruciak się napina, żeby coś przyjąć, a siatkarze Jastrzębia skrupulatnie go omijają, swoją zagrywką. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”