Plusliga 2018/19 - kolejka 1

dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: dyletant »

Jak Bydgoszcz to wygra to Lipiński po TYM ataku pewne mvp :o
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: ciorny17 »

Skra bardzo bezbarwnie dzisiaj.
Kłamca.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Lynn »

i wygrała :D :D :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Noworoczny »

Yeah!

I ja na to nie patrzyłem. Kiedy powtórka?
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018, o 19:55 przez Noworoczny, łącznie zmieniany 1 raz.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: dyletant »

Weekend uratowany :D
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Jak Bydgoszcz to wygra to Lipiński po TYM ataku pewne mvp :o
Tak się gra w Azerbejdżanie !!!

Gratki dla Bydgoszczy, w pierwszej kolejności dla młodych: Lipińskiego, Gryca, Szałachy. Pokazali dziś naprawdę fajną siatkówkę :P
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: TommyLeeJones »

Ależ to Chemik wyciągnął, bo Skra psim swędem próbowała skraść wynik jak mogła... I mamy sensację na otwarcie. No cóż, Skra właśnie robi krok w tył, bo jak Bydzi się udało, inni rzucą się ze zdwojoną siłą.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: wieloryb_wacek »

Bardzo dobrze Piechocki w Skrze i to tyle, widać, że są psychicznie zmęczeni i im się nie chciało.

Bydgoszcz bardzo dobrze w systemie blok-obrona, zupełnie nie jak zespół Bednaruka. Na plus oczywiście Lipiński, super atak w końcówce, trzymał przyjęcie nieźle, szkoda, że ma byle jaką zagrywkę.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Lynn »

typowałem Bydgoszcz na miejsca 13-14, ale po wyniku z dziś trzeba będzie zmienić zdanie ;)

Olsztyn z taką grą ma batalie o utrzymanie jak w banku
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: drukjul »

wieloryb_wacek pisze: Na plus oczywiście Lipiński, super atak w końcówce, trzymał przyjęcie nieźle, szkoda, że ma byle jaką zagrywkę.
Lipiński ma także bardzo dobrą i w miarę regularną atakującą zagrywkę. Decyzja taktyczna, że przeszedł w końcówce na flota.
wieloryb_wacek
Posty: 371
Rejestracja: 18 sie 2018, o 15:01

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: wieloryb_wacek »

drukjul pisze:
wieloryb_wacek pisze: Na plus oczywiście Lipiński, super atak w końcówce, trzymał przyjęcie nieźle, szkoda, że ma byle jaką zagrywkę.
Lipiński ma także bardzo dobrą i w miarę regularną atakującą zagrywkę. Decyzja taktyczna, że przeszedł w końcówce na flota.
Z tą mocną zagrywką niektórych młodych polskich siatkarzy to jest jak z yeti - niby ktoś widział kiedyś, ale tak naprawdę to tylko miejska legenda. Mam tu na myśli przede wszystkim Lemańskiego i Śliwkę.

A, no i Szalpuk też flotuje, byłem pewien, że przy Piazzy będzie serwował znowu z wyskoku, bo on chyba nie przepada za flotowcami. Cóż.
kanimo

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: kanimo »

TommyLeeJones pisze:Dla mnie Lipiński to żadne zaskoczenie, jeszcze przed Serie B wykazał się świetną motoryką. Doszedł rok ogrania i powinien robić co trzeba.

Skra z Droszyńskim strzeliła sobie w kolano. I wiem to już teraz. Nikt w lidze nie gra takiego dramatu na lewe. Oby się chłopak w sezonie podszkolił ale rok temu miał okazję w Radomiu i nie wyszło. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że drugi sypacz wchodzi, gdy zespół daje ciała, a opoką w trudnych chwilach jest grający na przyjęciu Ebadipour. Kiepsko to ze sobą współgra.

Z Lipa roznie bylo. Po pierwsze-zmiany pomiedzy pozycjami, juz w Spale go probowano na ataku i potem troche tez.
Po drugie, o ile pamietam to akurat wychodzac z juniora mial kontuzje, po ktorej nabil kilka kilo i stracil zasieg. Co wplynelo jednak na styl wejscia w seniora i potem na zespoly, w ktorych gral (W Biesku zreszta sporo siedzial, bo gral tam poludniowo-wschodni zaciag). Po trzecie, o ile byl blyskotliwy w ataku jako junior, na obu pozycjach, o tyle ostoja w przyjeciu to on nigdy nie byl. Widac sie we Wloszech podciagnal.
Przesympatyczny grajek zreszta i trzymam kciuki, bo kiedys bardzo podobala mi sie jego dynamika (tzn w kadecie).

Fajny rezultat. Skra zbita. Mistrzowie zmeczeni, reszta sie dostosowala poze Piechockim i Wlazlym. Ebadipur tez cieniuje, on MS gral z kontuzja.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018, o 20:08 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: drukjul »

wieloryb_wacek pisze: Z tą mocną zagrywką niektórych młodych polskich siatkarzy to jest jak z yeti - niby ktoś widział kiedyś, ale tak naprawdę to tylko miejska legenda.
Łap https://www.youtube.com/watch?v=3obw95eOSIw
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Aranger »

Ciekawe czy Kovacevic i Lipiński w tym sezonie złapią regularność na poziomie porównywalnym do dzisiejszego.

Tak czy inaczej brawa dla Chemika, kawał dobrej siatkówki. :)

A w Szczecinie po spojrzeniu w terminarz początku sezonu muszą się modlić, żeby Kurka nie przytkało po MŚ, tak jak się to chyba stało z Szalpukiem i Kochanowskim.

No i to wyświechtane hasło "dzisiaj nie ma już słabych drużyn" znajduje odzwierciedlenie w Pluslidze w tym sezonie, rywalizacja na każdym szczeblu zapowiada się pasjonująco.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018, o 20:06 przez Aranger, łącznie zmieniany 1 raz.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: aezakmi »

Haha, to był diabelski młyn od 4 seta!
Prawie 3 godziny gry, co za mecz i jaka sensacja! :o Brawo Bydgoszcz! Od początku wierzyłem w ten zespół. Vinhedo świetny mecz, oprócz tiebreaka - trochę się wystraszył, zresztą wszyscy siatkarze Bydgoszczy wystraszyli się tego zwycięstwa. Ale ostatecznie dopięli swego i chwała im za to.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: ciorny17 »

wieloryb_wacek pisze: A, no i Szalpuk też flotuje, byłem pewien, że przy Piazzy będzie serwował znowu z wyskoku, bo on chyba nie przepada za flotowcami. Cóż.
Raz zaserwował i zepsuł więc przeszedł znów na flota.
Kłamca.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: reeman »

kanimo pisze:

Fajny rezultat. Skra zbita. Mistrzowie zmeczeni, reszta sie dostosowala poze Piechockim i Wlazlym. Ebadipur tez cieniuje, on MS gral z kontuzja.
Zwłaszcza, że Wlazły w 4 secie 0 w ataku
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: aezakmi »

W sumie, Maksim psuje meczową w 4 secie więc Vinhedo przestał ufać środkowym i dlatego zaczął grać skrzydłami w tiebreaku. Po tym 4 secie mogli się załamać, ale poszli, jak po swoje. To nie taka łatwa sztuka, ale Skra dzisiaj grała bardzo słabo: nic, tylko korzystać. Vinhedo, to mój typ na MVP tego spotkania.
Ostatnio zmieniony 15 paź 2018, o 20:15 przez aezakmi, łącznie zmieniany 1 raz.
kanimo

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: kanimo »

Aranger pisze:Ciekawe czy Kovacevic i Lipiński w tym sezonie złapią regularność na poziomie porównywalnym do dzisiejszego.

Tak czy inaczej brawa dla Chemika, kawał dobrej siatkówki. :)

A w Szczecinie po spojrzeniu w terminarz początku sezonu muszą się modlić, żeby Kurka nie przytkało po MŚ, tak jak się to chyba stało z Szalpukiem i Kochanowskim.

No i to wyświechtane hasło "dzisiaj nie ma już słabych drużyn" znajduje odzwierciedlenie w Pluslidze w tym sezonie, rywalizacja na każdym szczeblu zapowiada się pasjonująco.

Jest tez wyswiechtane: gra sie tak, jak przeciwnik pozwala. Skra pozwolila na sporo. Raczej te druzyny z topu beda szly powoli w gore. Reprezentanci przejda kryzys, nowi wejada w schematy.
Ale Chemik pokazal, ze powalczy. Ja trzymam kciuki, oby chociaz ze srdodkiem i dolem tabeli udalo sie utrzymac zblizony poziom.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Elgarten »

Taką ligę aż chce się oglądać. Świetnie, że od początku już mamy takie niespodzianki, jak porażka mistrza z zespołem, który musiał grać w barażach o utrzymanie. Oby takie pojedynki i niedawno zdobyte przez nas mistrzostwo świata przełożyły się na zdecydowanie lepszą frekwencję na halach. Pamiętam, że cztery lata temu nasze złoto nie przełożyło na większą widownię - mam nadzieję, że teraz będzie inaczej.
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Aranger »

No Romański powiedział, że Bednaruk najbardziej obawia się o przyjęcie swojego zespołu i jak sobie przyjmą, to o atak jest spokojny, a Skra na zagrywce za szczególnie nie zagrała, a już raczej na pewno poniżej swojego potencjału w tym elemencie, więc tu Chemik miał ułatwione zadanie, ale koniec końców trzeba umieć to wykorzystać, a Bydgoszczanie zrobili to dzisiaj prawie perfekcyjnie.

A te obawy Bednaruka to raczej bezpodstawne nie są, patrząc na to, jakie skłonności do gubienia dokładności miał dzisiaj Viniedho.

Tak czy inaczej, jak przyjdzie do meczu Chemik Bydgoszcz-Cuprum Lubin, albo na przykład MKS Będzin-GKS Katowice, czyli drużyn najniżej stawianych w przedsezonowych przewidywaniach, to we wszystkich tych zespołach są jacyś ciekawi/nieźli/dobrzy siatkarze i pewnie będzie się tego typu spotkania nieźle oglądać.
kanimo

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: kanimo »

Zabawne, bo jak sie patrzy po skladzie Bydzi to tam 2 rezerwowi przyjmujacy sa raczej ...? defensywni?. Bo jesli Lesiuk i Bobrowski nie radza sobie w defensywie, to co robia w PL? Istnieja obawy, ze do niej nie dorosli.
Do tego Witek, ktory jest obiecujacym atakierem ale miesniowo to jeszcze mu sporo brakuje i widac potrzebuje czasu (przejscie z juniora, fizycznie zblizony do Schulza, atak mniej « suchy », troszke ciagnacy, dobrze trzymal kierunki). Wiec Gryc moze byc jokerem na 2 pozycjach.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: TommyLeeJones »

Lesiuk i Bobrowski są bo... Budżet taki jest. Wg. mnie łatwiej jest znaleźć kogoś z dobrym przyjęciem, niż dobrym atakiem. Zwłaszcza taniego.
kanimo pisze:Z Lipa roznie bylo.
Miał nieco wybojów, to prawda, zwłaszcza z tą "ciężkością" ale ogólna koordynacja, zwinność zawsze były + luźna ręka w ataku. Było to widać zwłaszcza mimo nie aż tak smukłej sylwetki.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: aezakmi »

Aranger pisze:(...) patrząc na to, jakie skłonności do gubienia dokładności miał dzisiaj Viniedho.
Ja doceniam jego fantazję w tym meczu. Uważam, że bez niej pewnie nie wygraliby nawet 1 seta. Oprócz tiebreka, to nie grali jakoś sztampowo i m.in. dzięki temu wygrali. Taka gra ich nakręcała i radowała, bo uśmiechnięty Nikola, to nie taki częsty widok. A Vinhedo, to w ogóle sprawia wrażenie takiego dobrego wujka tej drużyny. Najstarszy, a po skończeniu ostatniej piłki, szalał na parkiecie - najbardziej ze wszystkich. Dokładność jeszcze poprawią. A po takim spotkaniu, to kolejne mogą grać na fali tego dzisiejszego zwycięstwa, z dobrym skutkiem. :)
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Aranger »

Ale ja też doceniam, miał fragmenty bardzo dobrej gry i ogólnie ten mecz na plus, nawet bodajże w 3 secie korciło mnie, żeby puścić tu posta w stylu "Vinhedo show" jak rzucił pipe'a na kontrze do Kovacevicia. Tyle tylko, że z dokładnością też miał problemy i na dystansie sezonu pewnie nadal będzie je miał, bo gdyby było inaczej, to, przy całym szacunku, pewnie nie wylądowałby w Chemiku Bydgoszcz, tylko w jakimś wyraźnie zamożniejszym klubie. :)
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: drukjul »

Aranger pisze: A w Szczecinie po spojrzeniu w terminarz początku sezonu muszą się modlić, żeby Kurka nie przytkało po MŚ, tak jak się to chyba stało z Szalpukiem i Kochanowskim.
Podejrzewam, że to właśnie bardziej brak treningu z zespołem klubowym niż zmęczenie - Łomacz, Szalpuk i Kochanowski dostali jednak dodatkowy tydzień wolnego po MŚ, bo w ulu ktoś założył sobie, że mecz z Bydgoszczą w lepszym lub gorszym stylu Bełchatów jakoś jednak przepchnie i to się dziś na Skrze srogo zemściło.

Choć co prawda akurat Bartek Kurek wrócił do Szczecina i wznowił treningi ze Stocznią praktycznie natychmiast po powrocie z Turynu, a i tak przez te dwa tygodnie jego gwiazda przygasła już do tego stopnia, że nie była nawet w stanie doświetlić swoim blaskiem hali sportowej średniej wielkości. Czyli mądrych jak w takich sytuacjach postępować raczej nie ma. :D
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Gierek »

Mecz z 1 kolejki - Stocznia Szczecin vs Trefl Gdańsk został przełożony na czwartek, 29 listopada. Spotkanie odbędzie się ponownie w Netto Arenie.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: dyletant »

Ciekawe czy na następny mecz wyjdzie Orczyk w pierwszym składzie. W debiucie wykręcił 80% w ataku (8/10) a co istotniejsze to on uratował pasiece tie breaka, bo Bydgoszcz powinna to skończyć wcześniej.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: drukjul »

dyletant pisze:Ciekawe czy na następny mecz wyjdzie Orczyk w pierwszym składzie. W debiucie wykręcił 80% w ataku (8/10) a co istotniejsze to on uratował pasiece tie breaka, bo Bydgoszcz powinna to skończyć wcześniej.
W ataku rzeczywiście nieźle, ale w przyjęciu i to zagrywki szybującej Orczyk wyraźnie się męczył. Bydgoszcz po jego wejściu właśnie w niego taktycznie zagrywała i trzeba powiedzieć, że to się drużynie gospodarzy opłaciło.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2018/19 - kolejka 1

Post autor: Noworoczny »

Na fleszskorze jest (co prawda wszystkie zakłady zostały skasowane). Na polsatsport.pl jest w ramówce na jutro. Wygląda, jakby mecz miał się odbyć. Ktoś, coś?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”