PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Skrzypek »

kibic_siatki pisze:Penczew odchodził ze Skry nie dlatego, że nie mógł grać w I składzie, tylko dlatego, że w Stoczni obiecywali mu więcej. Wiadomo jak się to skończyło... W Onico też jest zmiennikiem, ale w środku sezonu nie miał za bardzo wyboru. Co ciekawe może być chyba pierwszym siatkarzem zagranicznym, który zdobędzie MP w 3 różnych klubach w Polsce.
Nie. Penchev odszedł ze Skry dlatego, że Piazza go nie chciał. Oczywiście nie Piazza budował skład Skry, ale po deklaracjach trenera okazało się, że Niko jest zbyt drogi jak na rezerwowego. Bułgar miał pierwotnie trafić do Turcji, dopiero dużo później przytrafiła się oferta ze Szczecina.
kanimo pisze: Tez mi sie podoba para Penczew/Kwolek. Tylko czy spodoba sie Antidze?
Zreszta to chyba zalezy od tego jaka siatkowke sie lubi i ceni. Jesli bardziej kombinacyjna to Penczew. Jesli mocne uderzenie to Lukasik. Zawsze moga sie zmieniac w drugiej linii i pod siatka.
Zaskakuje mnie, dlaczego wszyscy uważają, iż Antiga miałby wybierać między Łukasikiem a Penchevem, skoro równie dobrze może wybierać miedzy Penchevem a Kwolkiem. Ja bym tak robił.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: weary_skier »

Skrzypek pisze: Zaskakuje mnie, dlaczego wszyscy uważają, iż Antiga miałby wybierać między Łukasikiem a Penchevem, skoro równie dobrze może wybierać miedzy Penchevem a Kwolkiem. Ja bym tak robił.
Ciężko oczekiwać, że zrezygnuje z gracza, który lepiej przyjmuje, serwuje i jest częstsza opcją w ataku. Za Łukasikiem przemawia blok. Co do ataku się nie wypowiadam, bo przepaść w wykonanych próbach jest gigantyczna.

Sądzę jednak, że Antiga zostanie przy duecie Łukasik/Kwolek a Penczew będzie wchodził do drugiej linii i na serwis.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Skrzypek »

weary_skier pisze: Za Łukasikiem przemawia blok. Co do ataku się nie wypowiadam, bo przepaść w wykonanych próbach jest gigantyczna.
Średnio 4 ataki więcej ma Kwolek, natomiast skuteczność wyższą ma Łukasik. Aż o 8 punktów procentowych.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: weary_skier »

Dlatego napisałem, że udział Kwolka w ataku jest nieporównywalnie większy. Przy takiej dysproporcji nie ma co nawet porównywaćskuteczności. Blokujący przeciwników wiedzą, gdzie skakać.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ketjow
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2017, o 19:33
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: ketjow »

weary_skier pisze:Dlatego napisałem, że udział Kwolka w ataku jest nieporównywalnie większy. Przy takiej dysproporcji nie ma co nawet porównywaćskuteczności. Blokujący przeciwników wiedzą, gdzie skakać.
Ta dysproporcja w statystykach jest na prawdę duża. Kwolek atakuje aż o 65% częściej i tylko w 3 meczach wykonał mniej niż 20 ataków. Łukasik natomiast tylko 2 razy miał więcej niż 20 ataków. Z drugiej strony widać IMHO, że Piotrek stopniowo się rozkręca i polepsza swoją grę nawet w teoretycznie swoich słabszych elementach. Jest teraz mniej chaotyczny i mniej u niego głupich decyzji w przyjęciu, gapiostwa w obronie czy rażących błędów przy wystawie na drugim kontakcie. W ogóle przyjście Kurka natchnęło całą drużynę energią i dodało wielu graczom niesamowitej pewności siebie.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Dikładnie. Co prawda miałem wrażenie (podkreślam, że to moje subiektywne odczucie), iż drużyna miała takie sobie miny jak w pierwszych meczach Bartosz odbierał nijako z urzedu statuetki mvp, na każdej hali dostawał nagrody i specjalne owacje. Jednak przeskok sportowy Onico od momentu przyjścia Kurka nie jest możliwy do wytłumaczenia jedynie jakością sportową naszego atakujacego. Zawodnicy poczuli, że mogą walczyc o najwyższe cele, bo dostali zawodnika z najwyższej półki. Ponadto, mam wrażenie że Kurek jest też liderem mentalnym, pomimo krótkiego stażu w drużynie.
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Domelinho »

W jakich pierwszych meczach.... Kurek zagrał jeden mecz na Torwarze z Olsztynem,w kolejnym juz na wyjezdzie z Jastrzebiem doznał kontuzji,ostatni mecz z Resovią był dopiero jego trzecim w barwach Onico a drugim w pelnym wymiarze....
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: ciorny17 »

Jastrzębie dzisiaj tylko z 2 przyjmującymi. Według słów Mielewskiego młody Sander nie podpasował, Oliva już zdał posag, a Rusek na treningu złamał palec.
Kłamca.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Domelinho pisze:W jakich pierwszych meczach.... Kurek zagrał jeden mecz na Torwarze z Olsztynem,w kolejnym juz na wyjezdzie z Jastrzebiem doznał kontuzji,ostatni mecz z Resovią był dopiero jego trzecim w barwach Onico a drugim w pelnym wymiarze....
AZS i JW to dwa, czyli mecze.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: dyletant »

Pobożny wreszcie zagrał na miarę oczekiwań, a może nawet i ponad normę. W ogóle to zaskakująco łatwo ptoki pokonały ubezpieczenia. Bardzo fajny rozkład ataku.
http://pls-web.dataproject.com/MatchSta ... 860&Page=S
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze:Pobożny wreszcie zagrał na miarę oczekiwań, a może nawet i ponad normę. W ogóle to zaskakująco łatwo ptoki pokonały ubezpieczenia. Bardzo fajny rozkład ataku.
http://pls-web.dataproject.com/MatchSta ... 860&Page=S
Rzeczywiście ,chociaż ja bym pozostał na w miarę oczekiwań. W stosunku do niego miałem spore oczekiwania. Zresztą nie tylko on dobry mecz. Konarski też dobrze zagrał. Takie Jastrzębie jak dzisiaj może walczyć z Zaksą o medale. Coś w ogóle wydaje mi się ,że taka trójka jaką teraz mamy w tabeli ligi na czele powinna zająć te miejsca 1-3.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

dyletant pisze:Pobożny wreszcie zagrał na miarę oczekiwań, a może nawet i ponad normę. W ogóle to zaskakująco łatwo ptoki pokonały ubezpieczenia. Bardzo fajny rozkład ataku.
Jakie ubezpieczenia? Zdekoduj proszę, bo Pobożny to pewnie Christian Fromm.
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: nikt wazny »

Warta :)
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: dyletant »

Zgadza się :)

Patrzę słabszy mecz Semeniuka, może przyda mu się taki mały kubełek zimnej wody. A swoją drogą nie jest powiedziane, czy Portugalczyk nie posadzi go na ławce, bo zagrywkę mają podobną, a Ferreira ogranie i warunki ma jednak lepsze. Nie ograniczają go też limity natomiast Waliński to w tym systemie jest zawodnik niezbędny.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

Dlaczego Walińki jest niezbędny? Według mnie Fereira powinien w końcu grać ,ale kosztem Walińskiego. Fereira to ofensywny zawodnik ,Waliński też ,to Semeniuk jest potrzebny bo on najlepiej trzyma przyjęcie z tej trójki.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: dyletant »

To jest zawodnik, który pewnego poziomu nie przeskoczy, ale nadrabia to mocno sporymi cechami wolicjonalnymi. Taka wersja demo Kubiaka. Poza tym w tym sezonie to on dostaje więcej piłek niż Semeniuk, co świadczy o sporym zaufaniu ze strony Masnego. Poza tym, że względu na warunki idealnie wpisuje się w koncepcje piłek jakie Masny posyła na skrzydła.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: ursula127 »

nikt wazny pisze:Warta :)
idiotyczna moda na przekręcanie nazwisk zawodników i nazw zespołów :(
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze:To jest zawodnik, który pewnego poziomu nie przeskoczy, ale nadrabia to mocno sporymi cechami wolicjonalnymi. Taka wersja demo Kubiaka. Poza tym w tym sezonie to on dostaje więcej piłek niż Semeniuk, co świadczy o sporym zaufaniu ze strony Masnego. Poza tym, że względu na warunki idealnie wpisuje się w koncepcje piłek jakie Masny posyła na skrzydła.
Zgadzam się z tym co piszesz ,ale jak mówisz pewnego poziomu nie przeskoczy. Oczywiście przyda się Warcie ,fajnie mieć taką 3 przyjmujących a nawet ten Żuk tam nie jest taki zły bo zawsze może poprawić przyjęcie ,ale skoro w składzie będzie Fereira a ja uważam ,że ta klasa zawodnika musi grać w 6 to wtedy jako drugi przyjmujący przyda się ten z lepszym przyjęciem czyli Semeniuk bo Ferreira na ile pamiętam go z Włoch i LM to był to zawodnik raczej ofensywny. Chociaż przyda się całą trójka ,mogą grać różnie zależnie od przeciwnika z którym grają ,ale uważam ,że na te najlepsze zespoły najlepsza jest para Ferreira-Semeniuk. Tak czy inaczej bardzo bogato wygląda linia przyjęcia ubezpieczeniowców:)
Chociaż raczej wątpię czy Ferreirę i Semeniuka uda się zatrzymać na następny sezon.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1533
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: lukecik »

nikt wazny pisze:Warta :)
dyletant pisze:Zgadza się :)
Ale wiecie, że Warta w nazwie zespołu nie ma najmniejszego związku z firmą zajmującą się ubezpieczeniami, prawda?
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: PabloFX »

Niektórzy po prostu próbują nasladować uzytkownika @Noworoczny z tym, że jemu się to jeszcze udaje jakoś zgrabnie wymyślać :)
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: dyletant »

Wiemy, zostańmy przy małej ZAKsie ;)
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

Faktycznie, Wart nie skojarzyłem, skupiłem się na sponsorach, którzy z tą branżą nie mają wiele wspólnego.
kamil1999 pisze:Oczywiście przyda się Warcie ,fajnie mieć taką 3 przyjmujących a nawet ten Żuk tam nie jest taki zły bo zawsze może poprawić przyjęcie ,ale skoro w składzie będzie Fereira a ja uważam ,że ta klasa zawodnika musi grać w 6 to wtedy jako drugi przyjmujący przyda się ten z lepszym przyjęciem czyli Semeniuk bo Ferreira na ile pamiętam go z Włoch i LM to był to zawodnik raczej ofensywny.
Żuk nie poprawi przyjęcia. Semeniuk też jest tym bardziej ofensywnym. To Waliński jest bardziej defensywny. Lebedev ma teraz całkiem sporo kombinacji, zwłaszcza, że Koga umożliwia bardziej ofensywne przyjęcie.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

TommyLeeJones pisze:
Żuk nie poprawi przyjęcia. Semeniuk też jest tym bardziej ofensywnym. To Waliński jest bardziej defensywny. Lebedev ma teraz całkiem sporo kombinacji, zwłaszcza, że Koga umożliwia bardziej ofensywne przyjęcie.
Semeniuk według oficjalnej strony PlusLigi jest 7 w przyjęciu a Waliński 27 co też nie jest złym wynikiem w sumie i to Waliński jest pierwszą opcją w ataku ,zatem on jest tym ofensywnym ,ale racja Lebediev ma sporo kombinacji i może to wykorzystać. Żuk za Fereire może poprawiać przyjęcie.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

Wybaczcie ,że piszę post pod postem ,ale obaj sypacze Chemika Bydgoszcz kontuzjowani. Słyszał ktoś ,coś? Sanders jest bez klubu ,więc może on by się skusił? W swojej sytuacji chyba nie będzie zbyt wybredny co do pracodawcy i wynagrodzenia.
ketjow
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2017, o 19:33
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: ketjow »

kamil1999 pisze:Wybaczcie ,że piszę post pod postem ,ale obaj sypacze Chemika Bydgoszcz kontuzjowani. Słyszał ktoś ,coś? Sanders jest bez klubu ,więc może on by się skusił? W swojej sytuacji chyba nie będzie zbyt wybredny co do pracodawcy i wynagrodzenia.
Jeśli Chemik nie ma już grosza w portfelu to może Bednaruk znowu założy koszulkę meczową :D . Jeżeli się nie mylę, chyba w poprzednim sezonie Kuba w jednym meczu pełnił rolę rezerwowego rozgrywającego, ale na parkiecie się nie pojawił.
fanmerc
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2018, o 20:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: fanmerc »

Kurcze, szkoda Sieńko. W końcu pokazać mógł swoje nieprzeciętne umiejętności :]
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Re_soviaczka »

ketjow pisze:Jeżeli się nie mylę, chyba w poprzednim sezonie Kuba w jednym meczu pełnił rolę rezerwowego rozgrywającego, ale na parkiecie się nie pojawił.
Tak było.
A Sanders nie jest rozgrywającym, więc nie, nie skusi się.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

Re_soviaczka pisze:
ketjow pisze:Jeżeli się nie mylę, chyba w poprzednim sezonie Kuba w jednym meczu pełnił rolę rezerwowego rozgrywającego, ale na parkiecie się nie pojawił.
Tak było.
A Sanders nie jest rozgrywającym, więc nie, nie skusi się.
To na jakiej pozycji według ciebie gra?
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Marcy$ »

Dobrze się ogląda GKS.
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Re_soviaczka »

kamil1999 pisze:
Re_soviaczka pisze:
ketjow pisze:Jeżeli się nie mylę, chyba w poprzednim sezonie Kuba w jednym meczu pełnił rolę rezerwowego rozgrywającego, ale na parkiecie się nie pojawił.
Tak było.
A Sanders nie jest rozgrywającym, więc nie, nie skusi się.
To na jakiej pozycji według ciebie gra?
O matko, pomyliło mi się młodym Sanderem, byłam pewna, że o nim piszesz, sama też miałam napisać Sander. :] Sorry.
A TJ Sandersa w naszej lidze chętnie bym ponownie zobaczyła, ale nie wiem, jak teraz z jego zdrowiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”