PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: aezakmi »

Szary Wilk pisze:Ma ktoś statystyki ?
A no właśnie. Ciekawe są te liczby z dzisiejszego spotkania. Trzej przyjmujący Resovii: Mika, Buszek, Szerszeń - zdobyli dzisiaj... 6 punktów! Ratio punktowe, oczywiście wszyscy ujemne; błędy w przyjęciu: Buszek - cztery, Mika - cztery. No przecież Schulz na przyjęciu nie zagrałby dzisiaj gorzej, a w ataku dałby więcej. :] Śmieliście się, ale dzisiejszy mecz "przyjmujących" Resovii, to nie jest fantasy, tylko rzeczywistość. Bez Rossarda, to Schulza na przyjęcie dać, a Jarosza na atak, bo z tej obecnej mąki, to chleba nie będzie. Czekam na taką roszadę - przy tej żenującej, kompromitującej postawie przyjmujących Resovii. :D
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: lobmar »

Obawiam się ,ze po Tokio Nowakowski zakończy karierę.Choroba uniemożliwi mu dłuższą grę,nie tylko w reprezentacji.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: aezakmi »

lobmar pisze:Obawiam się ,ze po Tokio Nowakowski zakończy karierę.Choroba uniemożliwi mu dłuższą grę,nie tylko w reprezentacji.
Jaka choroba, celiakia? Tenisista: Novak Djoković udowadnia, że można osiągać sukcesy na diecie bezglutenowej. ;) A jak Nowakowski zdobędzie medal IO, to nie zdziwię się, że karierą reprezentacyjną zakończy. Na jego miejscu też bym tak postąpił, tym bardziej - mając już zapewnioną emeryturę sportową. Nie ma sensu dalej się wysilać, skoro już wszystko wygrał. Kurek też kończy po IO, przygodę z kadrą. A w klubie dalej grać będą, obaj.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kanimo »

Bez przesady. Chleb bezglutenowy czy makaron dostanie sie obecnie wszedzie. Odrobine rygoru w diecie i bedzie OK.
Nawet pizze bezglutenowa da sie zrobic.

No czo ta Reska, taka padaka jednoczesnie u 3 przyjmujacych? Potrzebna trzecia szostka?
Tylko 2 zawodnikow na dodatnim ratio :(

Zyczylam Resce wejscia do Po ale teraz...
No coz, musieliby zaczac szybko wszystko wygrywac.

Takie Katowice wygladaly 2x lepiej. Fakt- z troche innym przeciwnikiem. Z Kurkiem i Penczewem Onico ma pake na mistrza. Ciekawe jak Stephan to personalnie rozwiaze, zeby nikogo nie zakisic. Kwolek odpoczywal czy jakies problemy? Bo ogladalam tylko od polowy.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2019, o 21:54 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: knightrider »

Kwolek uraz 1 kolejka pauzy. Oniko ma skład na minimum medal, a co wyżej to zależne od zniwelowania liderów Zaksy Deroo i Toniuttiego przy takim a nie innym Śliwce czy Kaczmarku. Do tego trzeba Kwolka na wyższym pułapie z Penchevem.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Aranger »

kanimo pisze:Kwolek odpoczywal czy jakies problemy? Bo ogladalam tylko od polowy.
Jakiś problem z łąkotką bodajże, kilka dni temu klub poinformował o 7 do 10 dni przerwy.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: grzegorzg »

kanimo pisze:AA, cenionykiedy przeze mnie, jakis strasznie wypalony i negatywny ostatnio. Szkoda druzyny dla niego, szczegolnie zas mlodego.
Rzeczywiście, bardziej przypomina frustrata niz trenera. Może ma zal, ze na Półwyspie Apeninskim wyladował de Giorgi a nie on? ;)
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Może w takim razie zmiana otoczenia zrobi mu dobrze? Co nie zmienia faktu, że chyba najlepsze dla klubu i młodych zawodników (Kwolek, Janikowski, trochę mniej Vernon, który powinein moim zdaniem zostać wypożyczony) byloby pozostanie Antigi.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: dyletant »

Powrót Andringi po raz kolejny odświeżył Olsztyn, ale to co gra Pietraszko na zagrywce to poezja, mocno, regularnie i po wszystkich kierunkach.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Aranger »

Z meczów Plusligi które widziałem w tym sezonie chyba jeszcze nikt jeszcze nie kopał zagrywką aż tak jak AZS do tej pory
Duzy
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 15:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Duzy »

ma ktos link do streama?
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: dyletant »

Mam wrażenie, jakbyśmy mieli ten mecz pod kontrolą i zupełnie stanęliśmy. Na pewno przyczyniła się do tego dobra zmiana Filipa. Na razie wchodzi mu niemal wszystko z każdej piłki i każdej pozycji
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: jarek8dywan »

Slaba jakosc ataku. Znowu kiepski % srodkowych...
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: dyletant »

No i zawiesili się kompletnie, szykuje się powtórka seta z Cuprumem, czyli do 10

Niezależnie od wyniku a zanosi się na tie break, to bez wątpienia nasz najlepszy mecz w polu serwisowym w tym sezonie. Do tej pory tylko Hadrava miał swoje serie, dziś wszyscy zagrywają dobrze
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: jarek8dywan »

Pici polo nie siatkowka... serie jak w damskiej
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Michal5 »

Źle zinterpretowany błąd przełożenia na challengu - odcinek 385 w tym sezonie. Przecież to jest jakiś dramat w tym sezonie w wykonaniu sędziów, ze zdawałoby się dość łatwą do oceny akcją.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: mmb »

Dobrze mieć takiego Bicka w kwadracie :D
Adamde
Posty: 818
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Adamde »

W Olsztynie znowu nie miał kto kończyć, przydałby się taki Filip na ławce:) Teraz to mamy 5 przyjmujących, niestety co jeden to lepszy (moze poza Andringą)
panna-na-walizkach
Posty: 111
Rejestracja: 4 cze 2011, o 09:15
Płeć: K

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: panna-na-walizkach »

A czy wie ktoś może więcej na temat konfliktu Filipa z kibicami? Podobnież faki w jego kierunku poleciały
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: dyletant »

Kolejny mecz Luxa w kwadracie. Mieszko położył tie breaka, trzymając Kapelusa, który zrobił się kopalnią punktów w 5 secie, choć na ławce miał 2 dobrych przyjmujących. Nie ogarniam
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: Michal5 »

panna-na-walizkach pisze:A czy wie ktoś może więcej na temat konfliktu Filipa z kibicami? Podobnież faki w jego kierunku poleciały
https://www.facebook.com/permalink.php? ... &__tn__=-R
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: ursula127 »

a od czego się to zaczeło?
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

Spiker z Bydgoszczy ma jakieś flashback'i z wojny polsko-bolszewickiej, bo katuje "Przybyli ułani pod okienko" już kolejny mecz. Lubin niespodziewanie ugrał mecz 3:2 z Patuchą na parkiecie. Wyczyn.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: aezakmi »

TommyLeeJones pisze:Lubin niespodziewanie ugrał mecz 3:2 z Patuchą na parkiecie. Wyczyn.
Z Patuchą na ataku wygrali trzeciego seta. W czwartym zszedł z boiska, a na atak został przestawiony nominalny przyjmujący, Australijczyk - Luke Smith, który dopiero niedawno dołączył do zespołu z Lubina. Swoją drogą, bardzo skoczny siatkarz, świetne warunki fizyczne, dobra motoryka. Ten zawodnik, to dzisiaj był klucz do wygranej Lubina. Zdobył 21 punktów grając od drugiego seta na przyjęciu i potem jako atakujacy, ratio +16, skuteczność w ataku: 65%, efektywność: 58%. Wygląda na to, że to może być naprawdę duże wzmocnienie. A efekt tego transferu jest natychmiastowy - odnieśli cenne zwycięstwo, a faworytem w tym starciu nie byli. Ciekawostką z tego spotkania może być fakt, że na boisku pojawiło się dzisiaj aż 12 siatkarzy Lubina na 14 dostępnych. Nie zagrał tylko drugi libero oraz czwarty środkowy. Fronckowiak szukał optymalnego składu, ustawienia i znalazł jakoś w połowie czwartego seta.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

Ech... Ja nie wiem jak oglądałem, nawet to, że mnie kobieta odciągała nie jest tutaj wytłumaczeniem.Lubin na pewno się wzmocnił, bo jego niemoc w ataku była zbyt duża, powinni wyprzedzić Będzin ale dalej nie mają za bardzo kogo ścigać.
ketjow
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2017, o 19:33
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: ketjow »

kanimo pisze: Otoz to;
Ktos tu prorokowal, ze jak bedzie Penczew to Janikowski nie zobaczy juz parkietu. A tu prosze...
Tez trzymam kciuki i mam nadzieje, ze Janikowski w razie czego pojdzie na wypozyczenie albo zwyczajnie odejdzie. Taki Jakubiszak lepiej prezentowal sie 3 lata temu, niz obecnie. Dodatkowo znowu wchodzi na podwojna jako atakujacy, podobnie jak w zeszlym sezonie. Dopiero w czasie reprezentacyjnym okazalo sie, ze poprzedni drugi atakier Trefla nie jest wcale taki zenujaco slaby.
AA, ceniony kiedys przeze mnie, jakis strasznie wypalony i negatywny ostatnio. Szkoda druzyny dla niego, szczegolnie zas mlodego.

Zycze Onico przedluzenia ze Stephanem po mistrzostwie.
Ja to prorokowałem, ale nie przewidziałem, że Kwolek wyleci ze składu.

Mam wrażenie, że odebrałaś mojego posta jako deprecjacje umiejętności Janikowskiego, ale nie to wtedy miałem na myśli. Wydaje mi się po prostu, że przy forsowanej przez Antigę parze przyjmujących Łukasik - Kwolek młody nie ma większych szans na grę. Co innego, gdyby Francuz postawił na zestawienie Kwolek - Penczew. Wtedy Janikowski mógłby wchodzić w razie chwilowej zadyszki Kwolka na przyjęciu.

A sam Janikowski to mi się podoba. Chłopak jest dobrze ułożony technicznie, ma wzrost i całkiem mocne uderzenie. Na pewno jego dotychczasowe statystyki nie powalają na kolana, szczególnie w ataku, ale gry miał niewiele i kiedy wchodził na boisku miał raczej zachowawcze podejście i grał 'byle nie zepsuć'. Ty na pewno masz więcej do napisania o nim i sam ciekaw jestem jak oceniasz jego perspektywy. Może czeka go ścieżka kariery w stylu Semeniuka, czyli wejście do szóstki w późniejszym wieku, ale przy większym ukształtowaniu i od razu dobra, stabilna gra.

A w meczu Onico - Resovia nie wszyscy warszawiacy zwyciężyli. Przegrał Kwolek, bo okazało się, że Onico może bez niego nie tylko wygrywać, ale nawet dominować. Ciekawe jak Bartek podejdzie do zmiany swojej roli w drużynie, bo on przez ostatnie półtora roku był liderem Onico, które bez niego na boisku nie istniało, a jemu samemu za pewne takie miejsce w hierarchii bardzo pasowało i świetnie się wywiązywał ze swoich zadań.

Zastanawiam się również, jak Stephane rozwiąże problem nadmiaru na pozycji przyjmujących. Widać, że mocno stawia na Łukasika, więc logiczna zdaje się para Łukasik - Kwolek. Nie powinno to powodować kwasu, bo Penczew zaakceptuje miejsce na ławce i pozycję jokera. Problem tylko w tym, że w takim zestawieniu Warszawa jest bardzo wrażliwa w przyjęciu, a obie alternatywy (P - K i P - Ł) też mają swoje atuty.
kamil1999
Posty: 5519
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kamil1999 »

@Up
No nie wiem czy Penchev zaakceptuje bycie rezerwowym. Ze Skry odchodził by grać w pierwszym składzie. Wybrał Onico a nie Jastrzębie bo myśla ł ,że tu ma większe szanse na grę w "6". On chce grać i nie podda się w walce o miejsce w wyjściowym składzie.
ketjow
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2017, o 19:33
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: ketjow »

kamil1999 pisze:@Up
No nie wiem czy Penchev zaakceptuje bycie rezerwowym. Ze Skry odchodził by grać w pierwszym składzie. Wybrał Onico a nie Jastrzębie bo myśla ł ,że tu ma większe szanse na grę w "6". On chce grać i nie podda się w walce o miejsce w wyjściowym składzie.
Zaakceptuje, skoro nie robił problemów we wcześniejszych sezonach. Przynajmniej ja o niczym takim nie słyszałem. To wszystko nie oznacza oczywiście, że odpuści, bo pod nieobecność Kwolka wyszedł ogromnie zmobilizowany i pokazał wszystkie swoje atuty.
Ja osobiście liczę na ostateczne wykrystalizowanie się pary Kwolek-Penczew, bo zapewnia ono stabilność w przyjęciu i moc na zagrywce. Szkoda wtedy braku Łukasika na siatce, bo w bloku jest z niego prawdziwe monstrum i w ataku, mimo, że jest oszczędzany, gra świetnie. Ale trudno, nie można mieć wszystkiego, a tego Łukasika i jego mocy w bloku to chyba najmniej szkoda przy słabości konkurencji na pozycji atakującego.
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kibic_siatki »

Penczew odchodził ze Skry nie dlatego, że nie mógł grać w I składzie, tylko dlatego, że w Stoczni obiecywali mu więcej. Wiadomo jak się to skończyło... W Onico też jest zmiennikiem, ale w środku sezonu nie miał za bardzo wyboru. Co ciekawe może być chyba pierwszym siatkarzem zagranicznym, który zdobędzie MP w 3 różnych klubach w Polsce.
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - 15 kolejka

Post autor: kanimo »

Tez mi sie podoba para Penczew/Kwolek. Tylko czy spodoba sie Antidze?
Zreszta to chyba zalezy od tego jaka siatkowke sie lubi i ceni. Jesli bardziej kombinacyjna to Penczew. Jesli mocne uderzenie to Lukasik. Zawsze moga sie zmieniac w drugiej linii i pod siatka.

Mysle, ze mimo wszystko Janikowski bedzie wchodzil. Nawet chocby na dogranie koncowek o przesadzonym rezultacie.
W zeszlym roku trenowal z Onico (jak mieli 3 przyjmujacych a Janikowski gral w Metrze). Chyba Antiga cos w nim widzi.
Sama mam watpliwosci. Zeby formulowac jakies oceny to mam za malo danych. Nie widzialam na zywo choc troche sledze od konca mlodzika w statach i filmikach na YT. Za malo znam od strony charakterologicznej. W pewnym momencie wlasnie co do tej nieustepliwosci i wiary w siebie mialam watpliwosci. Ale Metro gralo wtedy mlodszymi o rok grajkami wiec to moglo byc nieuzasadnione. Niemniej zdrowie nie pozwolilo mu okrzepnac przy graniu wiekszych miedzynarodowych imprez mlodziezowych, tak jak to sie stalo z jego parterem z przyjecia Metra, Firsztem (obecnie najlepiej przyjmujacy przyjmujacy w I Lidze). Firszt stopniowo dorastal do roli lidera.
Do tego dochodza nawracajace problemy z kolanami, ktore zaczely sie wczesnie.
Na pewno jeden z ciekawszych grajkow tego rocznika, obok Firszta, Adamczyka, Witka i Nowaka ( 3 z Metra 2 ze Skry)
Co do rozwoju w stylu Semena to mam watpliwosci. Semeniuk zawsze na boisku wydawal mi sie bardzo przebojowy.
Troche wyszedl OT, lepiej by pasowalo w temacie o mlodych perspektywicznych. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”