Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: kanimo »

A latwiej zdobywa sie pkt z rozegranej czy z sytuacyjnej? O czy swiadczy 5% lepsza skutecznosc Lukasika przy 120 atakach mniej? A efektywnosci im policzyles?
Na pewno chodzi o to, ze Brizard nie lubi Lukasika. :] :] :]
I czy zespol w ktorym MVP MS zastepuje Arauje to ten sam zespol? Penczew za Wiese, Kurek za Araujo i rzeczywiscie wartosc zespolu zostaje ta sama. :o
Ciekawe wiec, dlaczego w rundzie 4 Onico przegralo 0:3 z Czarnymi. Pewnie Brizard lubi Zalinskiego.

Tak naprawde, to pomylilam sie glownie w ocenie Reski. Nawet ich chyba wstawilam jako kandydata na MP ale nie docenilam Kowala i jego maszyny losujacej. I niestety Trefla.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Xenio pisze:14.07.2018 niejaka kanimo w przewidywaniach przedsezonowych napisała. Czołowa piątka....... grupa pościgowa to Trefl, Czarni, Olsztyn. Dalej Onico, jak Łukasik odpali to przeskoczą Olsztyn, jak Lux odpali to Olsztyn się nie da. Jak nic wychodzi, że Wa-wa na 9. Czy ilość ataków zależy od atakującego, czy od wystawiacza, może Brizard nie lubi Łukasika, może nie chce go w jakiś sposób promować, że jest dobry w ataku /55% gdy Kwolek 49%/. Co by nie powiedzieć, dwójka warszawskich przyjmujących tworzy najlepszą parę w lidze. W/g statystyk Data Volley, wiem , wiem statystyki nie grają.
Bardzo tendencyjnie do tego podchodzisz, pomijąc taki mało istotny fakt jaki dołączenie do druzyny Kurka i Penczewa. Szczególnie, ze był on nie do przewidzenia przed sezonem.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: pawcio006 »

Podoba mi się ta stronniczość.
Warszawa przegrywa minimalnie, po świetnym meczu ze Skrą grającą chyba najlepiej w sezonie i od razu wielkie poruszenie. Jastrzębie przegrywa ze słabiutkim Olsztynem i nic. Dalej jest "pewniakiem do medalu" :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: grzegorzg »

Zgłaszam akces do tych, którym wiadome, imho chore obyczaje przeszkadzają. 7 :D
TommyLeeJones pisze: To ostatnie może też tłumaczy stawianie na Piotra, który ma być drugą armatą, być może Antiga ryzykuje ofensywną koncepcją, w miejscu "bezpiecznej" Kwolek-Penchev.
Może tak byc - sprawdzenie bojem pułapu Łukasika w tym sezonie, bo po Penczewie doskonale wiadomo czego sie spodziewac.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: Hirako »

pawcio006 pisze:Podoba mi się ta stronniczość.
Warszawa przegrywa minimalnie, po świetnym meczu ze Skrą grającą chyba najlepiej w sezonie i od razu wielkie poruszenie. Jastrzębie przegrywa ze słabiutkim Olsztynem i nic. Dalej jest "pewniakiem do medalu" :]
Z drugiej strony ktoś mógłby powiedzieć, że drużyna uznawana przez ciebie za przyszłego, nowego mistrza kraju, grając w pełnym składzie nie podołała Skrze bez dwóch podstawowych skrzydłowych i z trzecim dopiero wracający po urazie.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
filapczak
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2019, o 15:51
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: filapczak »

Dzień dobry.
Przeświadczenie niektórych, że oprawa muzyczna na Torwarze jest wspaniała zmusiła mnie do założenia konta. :D A więc dołączam się grupy, której oglądanie meczu przy dźwiękach tej łupaniny też się nie podoba.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: pawcio006 »

Hirako pisze:
pawcio006 pisze:Podoba mi się ta stronniczość.
Warszawa przegrywa minimalnie, po świetnym meczu ze Skrą grającą chyba najlepiej w sezonie i od razu wielkie poruszenie. Jastrzębie przegrywa ze słabiutkim Olsztynem i nic. Dalej jest "pewniakiem do medalu" :]
Z drugiej strony ktoś mógłby powiedzieć, że drużyna uznawana przez ciebie za przyszłego, nowego mistrza kraju, grając w pełnym składzie nie podołała Skrze bez dwóch podstawowych skrzydłowych i z trzecim dopiero wracający po urazie.
Nie rozpędzaj się tak. Onico nie jest tu określane jako "pewniak do medali" więc im wolno przegrywać, nawet z Będzinem. Ale pewniakowi do medali to już chyba nie przystoi przegrywać z 10 drużyną tabeli.

Tym bardziej najwspanialszej nie przystoi przegrywać z jakimś post-kowalowskim zespołem, którego pokonał nawet Będzin. Przecież to takie oczywiste.

Kto więc zasługuje na mistrzostwo? Chyba tylko Radom, bo nie przegrał z nikim słabszym. Można więc się rozejść, sezon uważam za zakończony.
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: Xenio »

Ja piszę tylko o faktach. Bez Kurka Onico po 11 kolejkach było na 3-4 miejscu. Czy Kurek pomaga, czy szkodzi nie wiem i nigdy tego nie sprawdzimy a Araujo w tym roku to nie ten sam zawodnik co w ubiegłym.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: pawcio006 »

Xenio pisze:Ja piszę tylko o faktach. Bez Kurka Onico po 11 kolejkach było na 3-4 miejscu. Czy Kurek pomaga, czy szkodzi nie wiem i nigdy tego nie sprawdzimy a Araujo w tym roku to nie ten sam zawodnik co w ubiegłym.
Ale nikogo nie interesuje co by było bez Kurka. Liczy się to, co jest z Kurkiem i nie wmówisz mi, że Onico nie gra lepiej od Jastrzębia. Porażka ze Skrą to wyjątkowo słaby argument bo jak sami widzieliśmy to była najlepiej grająca Skra w tym sezonie i zapewne jeszcze nie jeden zespół z nimi przegra.

Ja jedynie nie rozumiem nazywania Jastrzębia pewniakiem do medali, skoro aktualnie, patrząc na ostatnią dyspozycję są co najmniej 4 zespoły grające lepiej od nich - Zaksa, Onico, Skra i Resovia. I nie rozumiem także tego, dlaczego Onico jest krytykowane za porażkę ze Skrą po taju na przewagi a Jastrzębie nie jest za porażkę z... Olsztynem.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: skrowiec »

pawcio006 pisze: I nie rozumiem także tego, dlaczego Onico jest krytykowane za porażkę ze Skrą po taju na przewagi a Jastrzębie nie jest za porażkę z... Olsztynem.
Bo skra to skra i o niej sie zawsze pisze. Nie wiesz o tym? O skrze z kolei zazwyczaj piszą ze jak wygrywa to tylko dlatego ze przeciwnik mial gorszy dzien lub ktorys.z zawodnikow zawalil mecz. Nigdy nie napisza ze wygrali bo grali lepiej. Jak mowi stare przyslowie ze zespol gra tak na ile przeciwnik mu pozwala.

Przyzwyczailem sie tez do tego jacy nie ktorzy znawcy tutaj są, mam na mysli tych "znajacych" sie na siatkowce.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: Noworoczny »

Skra grała wyjątkowo słabo z Onico a mimo to Onico przegrało. Jeśli nie zajmą drugiego po SZ to odpadną w 1/3. No, chyba, że Skra wejdzie do PO, to wtedy mają jakieś szanse. Ale w 1/2 to już nie.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: Chal »

kanimo pisze:Ciekawe wiec, dlaczego w rundzie 4 Onico przegralo 0:3 z Czarnymi. Pewnie Brizard lubi Zalinskiego.
Może dlatego, że zabrakło Łukasika?

Co do muzyki na Torwarze, sam rodzaj zależy od gustu. Mi przeszkadza liczba decybeli, nie da się nawet zamienić słowa z kimś siedzącym obok bez darcia się mu do ucha. Wychodzisz z hali z gardłem zdartym, jakbyś prowadził doping.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2019, o 18:27 przez Chal, łącznie zmieniany 1 raz.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
kamil1999
Posty: 5520
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: kamil1999 »

pawcio006 pisze: Ale nikogo nie interesuje co by było bez Kurka. Liczy się to, co jest z Kurkiem i nie wmówisz mi, że Onico nie gra lepiej od Jastrzębia. Porażka ze Skrą to wyjątkowo słaby argument bo jak sami widzieliśmy to była najlepiej grająca Skra w tym sezonie i zapewne jeszcze nie jeden zespół z nimi przegra.

Ja jedynie nie rozumiem nazywania Jastrzębia pewniakiem do medali, skoro aktualnie, patrząc na ostatnią dyspozycję są co najmniej 4 zespoły grające lepiej od nich - Zaksa, Onico, Skra i Resovia. I nie rozumiem także tego, dlaczego Onico jest krytykowane za porażkę ze Skrą po taju na przewagi a Jastrzębie nie jest za porażkę z... Olsztynem.
Onico nie gra lepiej od Jastrzębia. Przecież ich gra też wygląda dość niespecjalnie. Opierają ją na jednm zawodniku plus środek a przjęcie u nich kuleje. Każdy ma swoje problemy. Jedyny zespół który gra chyba lepiej niż inni to Zaksa ,więc twoje teorie ,że to Onico jest wielkim faworytem do mistrzostwa to wiesz o jaką część ciała rozbić.
filapczak pisze:Dzień dobry.
Przeświadczenie niektórych, że oprawa muzyczna na Torwarze jest wspaniała zmusiła mnie do założenia konta. :D A więc dołączam się grupy, której oglądanie meczu przy dźwiękach tej łupaniny też się nie podoba.
Też mi się nie podoba ,ale to sprawa gustu. Są tacy ,którym to podoba a innym nie ,wszystkich DJ nie zadowoli.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: MWi »

filapczak pisze:Dzień dobry.
Przeświadczenie niektórych, że oprawa muzyczna na Torwarze jest wspaniała zmusiła mnie do założenia konta. :D A więc dołączam się grupy, której oglądanie meczu przy dźwiękach tej łupaniny też się nie podoba.
No to ja chyba 9ty. Ta wspaniała oprawa skutecznie odrzuciła mnie od oglądania meczów na żywo, mimo że mieszkam w Warszawie.

Ogólnie szkoda, rozwój organizacyjny, finansowy i sportowy Onico jest niesamowity. W porównaniu do czasów BT Wózków Widłowych to zupełnie inna galaktyka. Antiga, Kurek, wypełniony Torwar, jeszcze niedawno Zagumny. No ale słysząc tę pszenno-buraczaną oprawę nie jestem w stanie się przemóc. Po prostu boli mnie głowa i nie mogę skupić się na meczu. Obecnie widowisko ma bliżej do Disney on Ice niż do oprawy chociażby "siostrzanego" szczypiorniaka.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: pewniak »

#10
Od MŚ'14 jestem na NIE! Nie da się oglądać siatkówki przy tak nachalnej muzyce. Pamięć mam odświeżoną, bo temat powrócił na tegorocznych KMŚ w Rzeszowie. Na szczęście tylko pierwszego dnia, bo po uwagach już w kolejnym dniu było lepiej.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: kanimo »

pawcio006 pisze:Podoba mi się ta stronniczość.
Warszawa przegrywa minimalnie, po świetnym meczu ze Skrą grającą chyba najlepiej w sezonie i od razu wielkie poruszenie. Jastrzębie przegrywa ze słabiutkim Olsztynem i nic. Dalej jest "pewniakiem do medalu" :]

Skra zlapala forme a rezerwowi podniesli swoj poziom o szczebelek. Decydujacy byl powrot Milada, z Orczykiem bylo srednio.
Jesli wroci Szalpuk, a Katic utrzyma forme przy ewentualnych wejsciach do drugiej linii to Skra bedzie w PO.
Chwilowo najslabszy jest junior, moim zdaniem to problemy z koncentracja. Moze je wyeliminowac.

Reska odpalila, ale mam wrazenie, ze ciagle jest lekko chwiejna.

A o JW nie pisze bo ta druzyna mnie nie porywa i srednio interesuje, nie mam do niej zadnego stosunku emocjonalnego a ponadto i nie obejrzalam meczu, wiec nie mam zamiaru wypisywac byle czego po obejrzeniu statystyk.
Medali chyba daja 3, a przed sezonem o pewniakach malo kto pisal. Wiekszosc osob wahala sie w ustawieniu kolejnosci pierwszej piatki.

Nie wiem tez jak zagral Olsztyn. Jakis potencjal tam jest, podobnie jak w Treflu.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2019, o 20:06 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: dyletant »

11ty. Tandeta i tyle. Może zrobimy jakąś ankietę?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: pawcio006 »

Przepraszam bardzo, ale może mi ktoś wskazać, gdzie napisałem, że Onico to cytując "wielki faworyt do mistrzostwa"? Czy może mój scenariusz na dalszą część sezonu traktujecie jako rozdawanie medali? Przykro mi, ale nie ;)

Proponuję sobie porównać mecz Onico - Skra i Jastrzębie - Olsztyn, a następnie wywnioskować, który mecz był na lepszym poziomie sportowym i emocjonalnym.
Bo to faworyzowanie Jastrzębia aż bije po oczach, mimo, że aktualnie poziomem gry przewyższają ich co najmniej 4 drużyny. W zasadzie samo Jastrzębie od początku sezonu z wyjątkiem jednego meczu gra totalną przeciętność. No ale to "pewniak do medali", wiadomo.
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: kanimo »

dyletant pisze:11ty. Tandeta i tyle. Może zrobimy jakąś ankietę?

Przeciez widac, ze jestesmy w wiekszosci. Dodatkowo chyba nie policzono co najmniej jednej wypowiedzi, gdzie forumowicz nie wstawil sobie numerka.

I sprecyzujmy-nie chodzi o rodzaj muzyki ale o jej glosnosc, puszczenie w czasie akcji plus te szydercze jingle.
Jak na razie nikt nie byl ze takim sposobem realizacji.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: Noworoczny »

Na szczęście ta przeciętność wystarcza na lanie Skry. 6:2 w dwóch meczach.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: pawcio006 »

Noworoczny pisze:Na szczęście ta przeciętność wystarcza na lanie Skry. 6:2 w dwóch meczach.
O i tu masz rację. Ale na Olsztyn to już za mało.
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: kanimo »

Co pokazuje, ze wszyscy faluja. I tyle.
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Dobra, niech będzie, wypowiem sie co do muzyki.
Pełna zgoda, że nie absolutnie nic nie powinno być puszczane z głośników w trakcie trwania akcji, dodatkowo nie kojarze prześmiewczych jingli, a oglądałem wszystkie transmitowane mecze Onico, ale jeśli coś takiego miało miejsce to mega słabo.

Co do rodzaju muzyki to nigdy nie zapomnę jak wszedłem do Max Schmeling Halle w Berlinie podczas tych słynnych kwalifikacji do IO, w którcyh po takim horrorze wywalczyliśmy trzecie miejsce. Było bardzo głośno, Niemcy stawiali na mocną, elektroniczną muzykę, oprawa i wrażenia były niesamowite. W moim subiektywnym rakningu najlepsza, na jakiej byłem.
Dalej weźmy zeszłoroczne mistrzostwa świata. Oglądając transmisję od razu mówiłem, że zdobędziemy MŚ w rytmie techno, bo na taka muzykę postawili Włosi.
Po prostu z moich doświadczeń muzyka klubowa najlepiej sprawdza się podczas show, jakim musi być mecz siatkówki dla przecietnego widza ze względu na charakter tego ukochanego sportu (dużo przerw, na boisku dzieją się często rzeczy niezrozumiałe dla laika).
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 21. kolejka

Post autor: kuchcik77 »

Zadyszka Zaksy i...walka o pierwszy plac po RZ jeszcze trwa...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”