Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: Noworoczny »

Nie będę oryginalny. Resovia, choć ma jeszcze matematyczne szanse, a w sporcie jest wszystko możliwe, to jednak nie zagra w szóstce. Skład play offs jest już prawie prawie znany. Dostrzegam jeszcze szanse na wejście do Katowic. Tu się musi trochę zdarzyć. Przede wszystkim sami katowiczanie muszą zawalczyć w Bełchatowie. U siebie mieli 3-0. Potem Zaxa i JW mogą jednak postanowić nie ryzykować spotkania z odradzającą się Skrą i solidarnie przegrać. Będzie im o tyle łatwiej, że grają na wyjeździe i unikają gniewu kibiców. Na koniec kędzierzynianie zepną się na ostatnią kolejkę i bye bye. Ach, to zbyt piękne. Ale...
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: Maniac`18 »

Uważam, że były podstawy myśleć o 3pkt Rzeszowa, patrząc na ostatnie ich mecze, zgranie, trzymanie się taktyki, poziom zagrywki.
Z drugiej strony falujący Olsztyn, gdzie raz grają na poziomie czołówki ligi, a kiedy indziej zastanawiam się jak do tej pory oni wygrali te wszystkie mecze.
Mógł być to jednorazowy wyskok formy Rzeszowa w ostatnich meczach, ale też zauważalne jest, że jak w jednym elemencie im nie idzie to sypie się cała gra i na odwrót- jak idzie to są nie do zatrzymania.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: aezakmi »

Też mam takie wrażenie, że Cretu już się z tego nie wygrzebie. Pożyjemy, zobaczymy.
kibic_siatki
Posty: 2596
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: kibic_siatki »

W pierwszym dzisiejszym meczu Skra pokazała swoje mankamenty w I secie, gdzie zostali zdeklasowani na własnym boisku w przyjęciu, a linia Katić, Piechocki i Ebadipour była najlepsza z możliwych w tym sezonie. Trochę dziwię się, że trener nie sięga po Milczarka (zresztą nie pierwszy raz), co poprawiłoby ten element. Zawiercie wyglądało dziś niesamowicie, ale taki poziom nie był do utrzymania przez 5 setów. Zaczynam przekonywać się powoli do Teppana, który ma jedną cechę mogącą się podobać: atakuje konkretnie, mało piłek jest podbijanych. W jednym z poprzednich meczów miał 10 ataków w secie: 6 skończył (wydaje się dobrze), 2 błędy i 2 bloki. Mecz wymęczony, ale zwycięstwo jest najważniejsze.
Resovia w Olsztynie grała pod dużą presją, a przeciwnik już o nic nie walczy więc gra się łatwiej. AZS chciał się dobrze zaprezentować i to mu się w pełni udało. Trochę przypomina to grę w ruletkę: nawet jak się ma szczęście, gdy cały czas stawia się na ten sam kolor, to działa to tylko do czasu.
Adamde
Posty: 818
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: Adamde »

A inne zespoły to nie mają kontuzji?
Mają, ale niestety w tym sezonie jest tak że jak nie ma Rossarda w grze to nie ma Resovii.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: grzegorzg »

Jak dla mnie, jesli Resovia ma przyszłosc budowac na Rossardzie, to potencjalni rywale moga spac spkojnie, i zupełnie bedzie bez znaczenia, kto bedzie dowodził. Zawsze przyjdzie taki moment, że Francuz cos zawali...
Grzesiu Łomacz to jednak kawał grajka.
karmel
Posty: 209
Rejestracja: 2 maja 2014, o 20:29
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: karmel »

Myślę, że kontuzja Rossarda w tym momencie nie ma żadnego znaczenia w kontekście jego gry. Dopiero zagrał rewelacyjne zawody ze Skrą. Zawsze był i jest po prostu bardzo chimerycznym zawodnikiem.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: pawcio006 »

Lucarelli pisze:
Adamde pisze:Kontuzja Rossarda ustawiła wszystko, to jest cień zawodnika z początku sezonu. Inna sprawa że Resovia znowu wygląda jak zbiór zawodników, a nie zespół, jak mawia trener Mazur - brak chemii w zespole.
A inne zespoły to nie mają kontuzji?
No mają, ale nie we wszystkich zespołach gra jest oparta na jednym zawodniku, tak jak w Resovii.
Chyba, że mówimy o sytuacjach takich jak w Skrze, kiedy wypada 3 podstawowych. Wtedy jest większy problem.
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: kanimo »

Resovia grala pod presja. Gdyby oddali tylko punkt, albo chociaz wywiezli punkt...mozna by ich wytlumaczyc.
Ich gra rozleciala sie calkowicie.
Maslowski w odbiorze czy dograniu to jakas katastrofa.
Jesli zejdzie to musi zejsc Shoji. Wiem, on tez jest niedokladny ale to jednak inna skala niedokladnosci. Kozub, obwolywany juz zbawca Reski i najwiekszym talentem pokazal dzis, gdzie jest w swojej karierze. Dodatkowo Schoji doklada, a raczej dokladal zagrywke.
Dzis Sovie opuscila zagrywka, byli pod presja, slabiej zagra Kuba Jarosz, pekl Rossard. Buszu jakis czas trzymal jakosc gry ale i on sie posypal. To co robl Mozdzon to tez jakis dramat. Kilka dolkow indywidualnych, presja i nie ma druzyny. Ponownie.

Tak myslalam, ze to bedzie najtrudniejszy mecz Rzeszowa, ale stawialam na urwany 1 pkt.
Matematycznie to jeszcze chyba maja szanse? Ale psychologicznie raczej nie.

Skra spoko da rade. Tam jest za duzo klasowych i calkiem doswiadczonych zawodnikow, zeby tego nie przytrzymac. Najmlodsi tez z tych co nie pekaja (Kuba i Artur).
Ostatnio zmieniony 24 lut 2019, o 20:00 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: pawcio006 »

Najważniejsze teraz aby Skra wygrała wszystkie kolejne mecze i wyprzedziła Zawiercie / Radom. Inaczej play-offy ograniczą się do jednej drabinki i finału, reszta będzie oczywistością.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: Noworoczny »

Skra już nikogo nie wyprzedzi. Jedyna możliwa zmiana to Gieksa w szóstce za Skrę.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 531
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: pietrus72 »

dzisiaj tylko obserwacja wyników na live :) siostrzenica nie pozwoliła haha bajka wygra z siatkówką na 1000% :] tylko trzeci set Olsztyna z Resovią uf...ale co tam widziałem skoro już po dwóch setach 2-0 ,a trzeci to tylko preludium całego wyniku ,że Resovia już powoli żegna się z wejściem do play- off,,,pisałem wczesniej że z Olsztynem będzie ciężko ,z Treflem jeszcze jakoś przebrnęli 3-1,ale nie da się ciągnąć wózka 4 zwycięstwa pod rząd, teraz czeka JW .Zadanie praktycznie mocne,bo JW po porażce u siebie z Olsztynem ,nie pozwoli sobie na stratę pkt do Onico.Skra z Zawierciem dla jednych i drugich mecz o 6 pkt,ale jest podział 2-1,nie oglądałem meczu ale prowadząc 2-0 mogli spokojnie trzymać poziom do końca spotkania,teraz czeka ich Zaksa u siebie ,Skra ma mecz z Czarnymi ,mecz praktycznie o kolejne 6 pkt ,bo Czarni wczesniej grają z Będzinem ,na pewno 3 pkt dopiszą,,ale dopoki boisko zweryfikuje wynik końcowy w tabeli ...to sytuacja będzie wyglądac tak :

Czarni 35 pkt / 25.02 MKS /w/ --02.03 Skra/d/ liczmy że będą 4 pkt =39 pkt
Zawiercie 34 pkt -- 03.03 Zaksa /d/ liczmy 0pkt =34 pkt
GKS 30 pkt ---01.03 MKS /d/ liczmy 3 pkt -33 pkt
Skra 31 pkt -- 02.03 Czarni /w/ liczmy 2 pkt =33 pkt
Olsztyn 27 pkt --03.03 Cuprum /w/ liczmy max 2 pkt =29 pkt
Resovia 26 pkt ---02.03 JW /d/ liczmy max 1 pkt =27 pkt
Trefl 23 pkt -- male szanse na awans do top6 -- Onico /w/ ZAksa/d/
więc można zauważyć kto zyska ponownie po następnej kolejce ;) Olsztyn powinien dołączyć do tej trójki zespołów.

potem możemy gdybać w kolejnej fazie kolejki na dn.07-11.03 :D będzie ciekawie:

07.03. 17:30 Jastrzębski Węgiel-Cuprum Lubin 3 pkt
07.03. 20:30 Skra Bełchatów-GKS Katowice mecz o 6 pkt jak wspomniałem :)
08.03. 17:30 Trefl Gdańsk-Warta Zawiercie przegrana Warty komplikuje sytuację
08.03. 20:30 Olsztyn-ONICO Warszawa szansa Olsztyna ale tutaj max 1 pkt
10.03. 20:30 Kędzierzyn-Koźle-Czarni Radom Zaksa poradzi sobie
11.03. 17:30 Bydgoszcz -Asseco Resovia Resovia doklada max 2 pkt
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: dyletant »

Mówiłem, że Olsztyn w fazie zasadniczej dawno nie przegrał już z Resovią, ale przyznam szczerze, że tak łatwej wygranej się nie spodziewałem.
Hadrava dziś rewelacyjny, ale statystyk go skrzywdził imo, bo te 3 przyjęcia były naprawdę bardzo dobre i nie zasługiwał na 0% perf., generalnie dziś tylko środek nie chodził, ale to też było konsekwencją często jakiegoś szczęśliwego lub dobrego podbicia w obronie. Mecz pod pełną kontrolą poza początkiem drugiego seta.

Ciekawi mnie czy Schulz i Perry zostaną po tym sezonie. Nie sprowadzali ich z myślą wypełnienia kwadratu.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Elgarten
Posty: 2190
Rejestracja: 2 lut 2008, o 19:43
Płeć: M
Lokalizacja: Wołomin

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: Elgarten »

pawcio006 pisze:Najważniejsze teraz aby Skra wygrała wszystkie kolejne mecze i wyprzedziła Zawiercie / Radom. Inaczej play-offy ograniczą się do jednej drabinki i finału, reszta będzie oczywistością.
Czy musisz w co drugim swoim poście pisać dokładnie to samo?
W ekstraklasie:
2000/2001 - 6 miejsce
2001/2002 - 6 miejsce
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: kanimo »

Czarni 35 pkt / 25.02 MKS /w/ --02.03 Skra/d/ liczmy że będą 4 pkt =39 pkt
Zawiercie 34 pkt -- 03.03 Zaksa /d/ liczmy 0pkt =34 pkt
GKS 30 pkt ---01.03 MKS /d/ liczmy 3 pkt -33 pkt
Skra 31 pkt -- 02.03 Czarni /w/ liczmy 2 pkt =33 pkt
Olsztyn 27 pkt --03.03 Cuprum /w/ liczmy max 2 pkt =29 pkt
Resovia 26 pkt ---02.03 JW /d/ liczmy max 1 pkt =27 pkt
Trefl 23 pkt -- male szanse na awans do top6 -- Onico /w/ ZAksa/d/
więc można zauważyć kto zyska ponownie po następnej kolejce ;) Olsztyn powinien dołączyć do tej trójki zespołów.
Mysle, ze Olsztyn moze wygrac z Cuprum. Cuprum gra bez prawego i Yanagida wrocil do Japonii. Nawet za 3.
I Reska moze wygrac z JW jak sie pozbiera. Powiedzmy za 2. Czyli 28 Pkt Reski.
Pozostale punkty daje podobnie
potem możemy gdybać w kolejnej fazie kolejki na dn.07-11.03 :D będzie ciekawie:
07.03. 17:30 Jastrzębski Węgiel-Cuprum Lubin 3 pkt
07.03. 20:30 Skra Bełchatów-GKS Katowice mecz o 6 pkt jak wspomniałem :)
08.03. 17:30 Trefl Gdańsk-Warta Zawiercie przegrana Warty komplikuje sytuację
08.03. 20:30 Olsztyn-ONICO Warszawa szansa Olsztyna ale tutaj max 1 pkt
10.03. 20:30 Kędzierzyn-Koźle-Czarni Radom Zaksa poradzi sobie
11.03. 17:30 Bydgoszcz -Asseco Resovia Resovia doklada max 2 pkt
Przesadziles. Daje Resce 3. Zechca jeszcze sie pokazac. Co daje im 31. Moga przeskoczyc Olsztyn jesli ten polegnie z Oniko Ttak sadze) badz zrownac sie punktowo.
W walce o pozycje 7-8
Ostatnio zmieniony 24 lut 2019, o 20:15 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: ursula127 »

w grze o PO jest jeszcze Gdańsk.
Ma ciężki mecz z Onico i jeśli da radę mecz o bezpośredni awans do 6 z Radomiem
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: kanimo »

Onico ma wiecej argumentow. Teraz, gdy Antiga odwazyl sie zdjac Lukasika zaraz po tym, jak ten zostal ugotowany, bedzie (powinien) ciagnal w tym stylu. Wiec moga grac na wymiane ciosow ze swieczek, albo na szybka pilke. I maja moc na zagrywce, jesli Lukasik, Kwolek, Kuras i Penczew zaskocza, to jedna z wiekszych w lidze.

Rzeczywiscie, z punktu widzenia widowiska to fajnie by bylo jakby Skra wyprzedzila Radom. Ale to chyba pobozne zyczenia.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2019, o 20:25 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2732
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: Simao »

W grze o PO może byc ciekawie do samego konca, po dzisiejszych meczach, wiadomo, ze Resovia sie juz nie liczy. Co tu powiedziec? Najgorszy sezon jaki pamietam, patrząc na potencjał jakim dysponowalismy i szklarniowe warunki jakie maja zapewnione siatkarze, o nic nie musza się martwic, czy jakies przeklenstwo na nas spadło ehh. Pamietam jak Kowal przed sezonem w jednym z wywiadów mowil, ze bierze pełną odpowiedzialnosc za tą druzyne i ze jest ona w stanie walczyć o MP. Jest największym rozczarowaniem i zaskoczeniem w obecnym sezonie ligowym w polskiej siatkówce po upadku Stoczni Szczeci.
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: kanimo »

Tylko jeden uczestnik obstawial Reske nisko.
Wierzyl w reke Kowala :(
Tylko nie wiem, czy gratulowac narciarzowi...
Ostatnio zmieniony 24 lut 2019, o 20:28 przez kanimo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pietrus72
Posty: 531
Rejestracja: 28 cze 2013, o 19:14
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: pietrus72 »

kanimo moim zdaniem Olsztyn może wygrać za trzy z Cuprum więc możemy dołozyć 1 pkt czyli 30 pkt,a Resovia -naprawdę nie liczę na wygraną bo szczerze JW od początku spotkania może zagrać o pulę 3 pkt, wiedzą że Onico nie popuści do końca rozgrywek ,tym bardziej uwierzyli po wygranej z Zaksą. Natomiast mecz z Chemikiem to mnie martwi dyspozycja kadry ;) , że może być różnie w tym meczu :] każdy wynik będzie zagadką.
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: kanimo »

Reska moze sie podniesc. Wazne, co uloza sobie w glowach. Czy uwierza w siebie.
Graja w domu. Zagrywka powinna im siasc.
No i zobaczymy pojedynek Jarosza z Konarem ;) .
Rossard jest mniej stabilny nie Lyneel, ale w zagrywce jest w stanie dac wiecej, a Buszu pokazal, ze jest w niezlej formie.
Maselko-zakaz silki i cwiczenie przyjecia plus dogrania.

Chemik jednak nie ma jakichs znakomitych grajkow. Raczej gra nieustepliwoscia, sporo na wysokiej, skrzydlami.

Jesli Reska zresetuje glowy i powalczy... zeby sie pokazac.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2019, o 20:44 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: Noworoczny »

Kanimo, przeszkodą do wejścia RRZ do 6 jest nie tylko pięć punktów straty, ale aż trzy zwycięstwa mniej na 4 kolejki przed końcem, a także, że nie walczą o awans z jedną tylko drużyną a z trzema. Tam się musi naprawdę dużo zdarzyć. Nie postawię złotówki przy kursie 100-1. Prędzej postawię na awans wyższego Piotra G.

p.s. Stopka zaktualizowana
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: kanimo »

Alez ja uwazam, ze Reska nie wejdzie, tylko Skra.
Mysle, ze maja (Reska) szanse na 7 miejsce.
To nie przypomina slynnego wyscigo slimakow i az tyle rzeczy sie nie zdarzy.

Wg naszych poprzednich wyliczen Reska mogla miec punkt przewagi na koniec. To wg moich juz te mozliwosc stracila. Ja im chyba liczylam 1 pkt dzisiaj (albo 0 przy wygraniu z JW). W kazdym razie to baardzo malo prawdopodobne, ze wyniki uloza sie dla nich korzystnie.
Skra wita sie z gaska.

Tylko, ze kibicuje Resce bardziej niz GKSie. W koncu prywatny sponsor od lat wyklada spora kase na polski klub, nie chce zeby sie zniechecil :D . I pare przyjemnych wspomnien zwiazanych z ich gra tez mam. Oraz duze uznanie dla szkolenia mlodziezy.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: Noworoczny »

7. miejsce nic nie znaczy. To dokładnie takie samo miejsce, jak 13.

I pytanie nie brzmi, czy bardziej kibicujesz Resce czy Gieksie, lecz Gieksie czy Skrze.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
ketjow
Posty: 22
Rejestracja: 26 sie 2017, o 19:33
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: ketjow »

kanimo pisze:I maja moc na zagrywce, jesli Lukasik, Kwolek, Kuras i Penczew zaskocza, to jedna z wiekszych w lidze.
Moim zdaniem największą. Tam tylko Wrona nie serwuje, a tak każdy kto pójdzie zagrywać stanowi duże zagrożenie. Przyczepię się tylko, że nie wymieniłaś ostatnio najlepszego, czyli Vigrassa. W ostatnich dwóch meczach serwował zdecydowanie najczęściej. Jest dodatkowo bardzo powtarzalny i mało psuje. Wiem, że nie jest spektakularny i nie bombarduje po 120 km/h, ale po cichu swoje robi i to należy doceniać.

Do PO obstawiam, że jednak awansują Skra i Zawiercie. Zawiercie ma już całkiem pokaźną przewagę i mogą się czuć relatywnie spokojnie. Resovia z kolei załatwiła się tym meczem z Olsztynem i powinni mieć do siebie spory żal, bo nie wykorzystali korzystnego kalendarza, który mieli już do końca ligi. Obecnie ich strata jest za duża i nie mają meczy z bezpośrednimi rywalami do awansu.

W Katowice nie wierzę, bo mają strasznie trudny terminarz: Będzin, Skra, Zaksa, Jastrzębski. Chociaż, jeżeli doszłoby do mega sensacji w Bełchatowie to może być jeszcze ciekawie.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: dyletant »

Ale to będzie historia, gdy po takim sezonie na koniec się okaże, że Olsztynowi zabrakło wygranej albo może nawet jednego punktu w Bydgoszczy a Resovii z Będzinem i to jeszcze u siebie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: perykles »

dyletant pisze:Ale to będzie historia, gdy po takim sezonie na koniec się okaże, że Olsztynowi zabrakło wygranej albo może nawet jednego punktu w Bydgoszczy a Resovii z Będzinem i to jeszcze u siebie.
No a Gieksie choćby z 3/4 punktów z Lubinem ;) (oczywiście pół żartem pół serio)
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: kanimo »

ketjow pisze:
kanimo pisze:I maja moc na zagrywce, jesli Lukasik, Kwolek, Kuras i Penczew zaskocza, to jedna z wiekszych w lidze.
Moim zdaniem największą. Tam tylko Wrona nie serwuje, a tak każdy kto pójdzie zagrywać stanowi duże zagrożenie. Przyczepię się tylko, że nie wymieniłaś ostatnio najlepszego, czyli Vigrassa. W ostatnich dwóch meczach serwował zdecydowanie najczęściej. Jest dodatkowo bardzo powtarzalny i mało psuje. Wiem, że nie jest spektakularny i nie bombarduje po 120 km/h, ale po cichu swoje robi i to należy doceniać.

Do PO obstawiam, że jednak awansują Skra i Zawiercie. Zawiercie ma już całkiem pokaźną przewagę i mogą się czuć relatywnie spokojnie. Resovia z kolei załatwiła się tym meczem z Olsztynem i powinni mieć do siebie spory żal, bo nie wykorzystali korzystnego kalendarza, który mieli już do końca ligi. Obecnie ich strata jest za duża i nie mają meczy z bezpośrednimi rywalami do awansu.

W Katowice nie wierzę, bo mają strasznie trudny terminarz: Będzin, Skra, Zaksa, Jastrzębski. Chociaż, jeżeli doszłoby do mega sensacji w Bełchatowie to może być jeszcze ciekawie.

No nie wymienilam, bo on nie musi zaskoczyc. Jest regularny od poczatku sezonu. Podobnie zreszta Brizard, chociaz ostatnio zaczal wiecej psuc.

A z cala reszta sie zgadzam.

Zreszta chyba czesto sie zgadzamy.

@Noworoczny- moze dla Reski liczy sie czy beda na pozycji 7, czy 9. Tak zeby w lustro moc spojrzec.
I chyba wole Skre. Gieksa jednak ociera sie o przecietnosc. Skra da lepsza jakosc w finalach. A ponadto od dawien dawna kibicowalam Szalupie, nalezalam tez do pierwszych fanow Kuby (jak mial 16 lat). W koncu chodzi o to, by wygral lepszy, a nie o to, by nie byla to Skra ;) :D. Komende cenie, ale nie do tego stopnie.

Choc dzisiaj mnie wkurzylo, jak Kuba Kochanowski z lawki biegl pod slupek, wymachujac lapami. Tak szybko zlapal ten styl :(
To jakies bardzo zarazliwe w Skrze, moze tez od grania z Pilina tak ma. Bo kapitanem to on byl ostatnio jakis czas temu.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2732
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: Simao »

Jak ma sie drużynę zbudowaną z zawodnikow, ktorzy może maja umiejętności, jednak nie mają charakteru, chimeryczni, o kruchej konstrukcji psychicznej, bezwyrazu, nie ma nikogo z charakterem wojownika, jesli jest to brakuje mu umiejętności to ciezko coś zdobyć. Gdy widze faceta, ktory mając 210 wzrostu klepie piłkę jak dziewczyny z Orlen ligi, z lepsza druzyna ciężko mu cos skończyć to nie mam pytan. Po prostu nie zasługujemy na PO obecnie, boisko nas zweryfikowalo. Głównym powodem jest to, ze to od początku nie była druzyna, tylko grupa ludzi, ktora przychodzi poklepac, odwalic swoje, wypełnić kontrakt i pójść w świat. W ostatnich meczach widziałem dopiero jakieś zaangazowanie, walkę, pasję i przyjemność z gry. Dzisiaj znow wszystko sie posypało.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plusliga 2018/2019 - 22. kolejka

Post autor: skrowiec »

Dlatego nie od dziś wiadomo że nazwiska nie grają. Tylko chodzi tu o coś więcej, mam na myśli umiejętnośc skomponowania drużyny, a konkretniej charakterów. Sztuką jest właśnie tego dokonać a nie podpisywać kontrakty na prawo i lewo, bo bo jeśli jest znany, dobry to da sobie rade.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”