Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Bartek O »

TommyLeeJones pisze:Nie mam jak tego teraz odkopać ale jeden z użytkowników forum dokonał bardzo eleganckiego wysiłku i wstawił statystyki ligowych atakujących z ubiegłego sezonu. Faryna był wysoko. Bardzo dobra skuteczność, słabsza efektywność ale zważmy, że był jedyną sensowną opcją w będzińskim ataku. Langlois najpierw własna kontuzja, rekonwalescencja, potem grał nawet na środku, bo inni mieli urazy, Buchowski miał po prostu słaby sezon, Peszko również, Jan Fornal nie inaczej. Na środku po kontuzji rozkręcającego się Kowalskiego został tragiczny w ataku Ratajczak oraz przeciętny Grzechnik. Także Faryna dał radę, pozostaje szlifowanie muskulatury (surowa siła i ciężka ręka są) oraz kontroli ataku.
Być może chodzi Ci o to:
Screenshot_2019-05-08-19-53-10.png


Wielki szacunek dla Będzina za to okienko transferowe. Na papierze wygląda, że ich najmocniejszą stroną będzie przyjęcie zagrywki. Sossenheimer, Fayazi i Potera. Naprawdę fajnie to wygląda. Szkoda tylko, że nie udało się ściągnąć kogoś mocniejszego na atak. Z drugiej strony jeśli Rafał Faryna będzie w stanie częściej grać takie mecze, jakie grał w minionym sezonie po odejściu z Będzina Williamsa, to i na tej pozycji nie powinno być "czarnej dziury" w zespole trenera Bednaruka.
W sezonie 2018/19 widziałem w ich wykonaniu może dwa mecze. I to wątpię, że byłem w stanie wytrwać na nich od początku do końca. W tym zapewne będzie inaczej ;).

Brawo Będzin!!
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: kamil1999 »

A mnie zastanawia skąd oni mają na to pieniądze. Czyżby jakiś sponsor o którym jeszcze nie wiemy? Czy też miasto aż tak dużo im na przyszły sezon da?
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: barti522 »

Re_soviaczka pisze:Filipiak podobno już podpisany w Gdańsku.
Może po prostu nie będą mieli trzech obcokrajowców. W końcu dużo kasy to oni nie mają.
Mają jeszcze wolne miejsce na przyjęciu, może tutaj tani zawodnik zagraniczny się pojawi, czy bardziej jakiś junior z Polski na 4-tego?
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Re_soviaczka »

Czytałam, że mogą wypożyczyć Janikowskiego z ONICO.
aleksiej
Posty: 57
Rejestracja: 23 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: aleksiej »

kamil1999 pisze:A mnie zastanawia skąd oni mają na to pieniądze. Czyżby jakiś sponsor o którym jeszcze nie wiemy? Czy też miasto aż tak dużo im na przyszły sezon da?
W jednym z wywiadów Bednaruk mówił, że budżet będzie podobny do tego jaki klub miał w poprzednim sezonie, ale będzie on inaczej rozdysponowany
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: kamil1999 »

aleksiej pisze:
kamil1999 pisze:A mnie zastanawia skąd oni mają na to pieniądze. Czyżby jakiś sponsor o którym jeszcze nie wiemy? Czy też miasto aż tak dużo im na przyszły sezon da?
W jednym z wywiadów Bednaruk mówił, że budżet będzie podobny do tego jaki klub miał w poprzednim sezonie, ale będzie on inaczej rozdysponowany
To gdzie go zaoszczędzą? Bo każda pozycja z wyjątkiem ataku będzie lepiej obsadzona w następnym sezonie w Będzinie. To żeby Williams aż tak dużo kosztował? Czy to może Bednaruk i jego współpracownicy odwalają wolontariat?
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Crosby »

W Będzinie nie płacili więc niby z czego teraz zapłacą.. na miejscu Zagumnego zbadałbym dokładnie finanse klubu przed rozpoczęciem ligi
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Szampon093 »

Portugalczyk zostaje w Zawierciu. Super info
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: mbor3k »

Bartek O pisze:Wielki szacunek dla Będzina za to okienko transferowe. Na papierze wygląda, że ich najmocniejszą stroną będzie przyjęcie zagrywki. Sossenheimer, Fayazi i Potera. Naprawdę fajnie to wygląda. Szkoda tylko, że nie udało się ściągnąć kogoś mocniejszego na atak. Z drugiej strony jeśli Rafał Faryna będzie w stanie częściej grać takie mecze, jakie grał w minionym sezonie po odejściu z Będzina Williamsa, to i na tej pozycji nie powinno być "czarnej dziury" w zespole trenera Bednaruka.
W sezonie 2018/19 widziałem w ich wykonaniu może dwa mecze. I to wątpię, że byłem w stanie wytrwać na nich od początku do końca. W tym zapewne będzie inaczej ;).

Brawo Będzin!!
W moim odczuciu dobrze się stało, że Rafał dostanie szansę. Zawsze są te dwie strony. Jedna: zespół ściąga zawodnika zza granicy i słyszy się komentarze, że no nie daje się szansy swoim, młodym, obiecującym. Druga: daje się tę okazję i pojawiają się opinie, że można było próbować kimś zza granicy. Dlatego przychylam się do drugiej części Twojego stwierdzenia i liczę, że Faryna pokaże pazur.
Linia przyjęcia wygląda faktycznie obiecująco. Do tego Sobański, który słaby nie jest. Może nawet ze względu na długi sezon reprezentacyjny rozpocznie sezon ligowy w podstawowym składzie.
Dobrze, że Dryja dostanie szanse na granie. Za dużo już przesiedział na ławce.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
aleksiej
Posty: 57
Rejestracja: 23 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: aleksiej »

kamil1999 pisze:
aleksiej pisze:
kamil1999 pisze:A mnie zastanawia skąd oni mają na to pieniądze. Czyżby jakiś sponsor o którym jeszcze nie wiemy? Czy też miasto aż tak dużo im na przyszły sezon da?
W jednym z wywiadów Bednaruk mówił, że budżet będzie podobny do tego jaki klub miał w poprzednim sezonie, ale będzie on inaczej rozdysponowany
To gdzie go zaoszczędzą? Bo każda pozycja z wyjątkiem ataku będzie lepiej obsadzona w następnym sezonie w Będzinie. To żeby Williams aż tak dużo kosztował? Czy to może Bednaruk i jego współpracownicy odwalają wolontariat?
Był też Langlois, który z tego co słyszałem nie był tani, ale wiadomo, że nie zaoszczędzili tyle pozbywając się jednego gościa. Może opłaciło im się to, że rozstali się przedwcześnie z Williamsem :D
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Papito13 »

W Będzinie zmienił się prezes, rozpoczęto budowę nowej hali i ostatnio na mediach społecznościowych pochwalili się współpracą z firmą Hummel. Także nieco większy budżet jest bardzo możliwy. Poza tym głupio by było organizować budowę hali i spaść ligę niżej zanim budowa zostanie ukończona.
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: lipa210 »

Watten już oficjalnie w GKS. Ciekawe czy Skra szuka jakiegoś libero czy zostanie Milczarek, bo Piechocki na pewno zostanie. Czy Danani zostaje w Padwie? Na pewno jeden z ciekawszych libero przynajmniej patrząc w statystyki ligi włoskiej i ligi narodów.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: RobertBaklarzan »

Andreas Takvam wzmacnia beniaminka na środku. Tudzież kieruje moje pytanie do ekspertów ligi niemieckiej, jak grał Norweg niestety nie miałem możliwości oglądać jego meczów, czy będzie do wzmocnienie i ma szansę wyróżniać się że środkowych ligi czy transfer raczej marny?
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: madlark »

Łukasz Żygadło zagra w lidze katarskiej, w Al Arabi.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: barti522 »

Brakujące pozycje na ten moment, przy założeniu, że np Superlak jest już w Będzinie, Ostrowski zostaje w Radomiu itp wyglądają następująco:
Atakujący: Bydgoszcz
Przyjmujący: Radom x4(Penchev?, Protopsaltis?, Firszt?), Gdańsk(Janikowski?), Bydgoszcz
Środkowi: Skra, Olsztyn, Radom x2(Grzechnik?, Adamczyk?), Bydgoszcz
Libero: Zaksa(Banach?), Skra(Milczarek?), Będzin
Ktoś coś na temat brakujących ogniw?
febel
Posty: 141
Rejestracja: 27 sie 2008, o 14:34

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: febel »

Jestem na wczasach na Cyprze i dzisiaj facet z wypożyczalni samochodów zaglądał skąd jestem, jak usłyszał Polska, Kędzierzyn - Koźle, Zaksa to od razu stwierdził że jego kuzyn Grek będzie grał w Radomiu a wcześniej grał w Fredrischafen. Mój angielski niestety nie pozwolił na rozszeżenie tematu.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: RobertBaklarzan »

febel pisze:Jestem na wczasach na Cyprze i dzisiaj facet z wypożyczalni samochodów zaglądał skąd jestem, jak usłyszał Polska, Kędzierzyn - Koźle, Zaksa to od razu stwierdził że jego kuzyn Grek będzie grał w Radomiu a wcześniej grał w Fredrischafen. Mój angielski niestety nie pozwolił na rozszeżenie tematu.
Takiego czegoś jeszcze nie było gratuluję wyobraźni xD
febel
Posty: 141
Rejestracja: 27 sie 2008, o 14:34

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: febel »

Piszę jak było a czy to prawda zobaczymy. Do fantazjowania mi daleko. Pozdrawiam z Pafos
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Dijkstra »

Słabo się zapowiada w Radomiu... po co przedłużali kontrakt z średnim Pajenkiem który dodatkowo blokuje miejsce dla zagranicznego przyjmującego to nie jestem w stanie rozszyfrować skoro nie ma na rynku wolnych Polaków o odpowiedniej jakości sportowej.
brzydal
Posty: 141
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 17:45
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: brzydal »

barti522 pisze:Brakujące pozycje na ten moment, przy założeniu, że np Superlak jest już w Będzinie, Ostrowski zostaje w Radomiu itp wyglądają następująco:
Atakujący: Bydgoszcz
Przyjmujący: Radom x4(Penchev?, Protopsaltis?, Firszt?), Gdańsk(Janikowski?), Bydgoszcz
Środkowi: Skra, Olsztyn, Radom x2(Grzechnik?, Adamczyk?), Bydgoszcz
Libero: Zaksa(Banach?), Skra(Milczarek?), Będzin
Ktoś coś na temat brakujących ogniw?
Na libero w Zaksie wraca Banach a do Skry wybiera się Adam Kowalski
Miszczu-xdd
Posty: 544
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Miszczu-xdd »

brzydal pisze:
barti522 pisze:
Na libero w Zaksie wraca Banach a do Skry wybiera się Adam Kowalski
Z tym Kowaskim to tak serio? :o
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: leeon »

Kondzio mistrz. Znalazł słabszego libero od juniora
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Nagor »

leeon pisze:Kondzio mistrz. Znalazł słabszego libero od juniora
Nie uwierzę póki nie zobaczę :o
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: barti522 »

To ławka Zaksy w przyszłym sezonie ma wyglądać następująco:
Jungiewicz - Stępień - Semeniuk - Smolarczyk - Rejno - Warda - Banach :)
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: VolleyFan10 »

leeon pisze:Kondzio mistrz. Znalazł słabszego libero od juniora
Nie ma słabszego libero grającego w pierwszym składzie od juniora w naszej lidze. Jeśli faktycznie przyjdzie Kowalski to za Milczarka.
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Dijkstra »

Zaksa mocno ryzykuje w przypadku ewentualnych kontuzji będzie ciężko wygrać nawet ze średniakami bo taki Stępień czy Jungiewicz nie są gwarancją chociaż solidnego poziomu a ten drugi jeszcze ma olbrzymią podatność na urazy.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: madlark »

Kolejnym zawodnikiem, który podpisał kontrakt z bydgoskim Chemikiem jest 22-letni środkowy, Dawid Woch. W ostatnim sezonie grał w GKS-ie Katowice.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: Szampon093 »

Kacper Bobrowski wypożyczony z Chemika Bydgoszcz do Głogowa.
HalaMadrid
Posty: 35
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 00:20

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: HalaMadrid »

Jordon Richards (Australia) będzie grał w Bydgoszczy
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Transfery prawdopodobne przed sezonem 2019/20

Post autor: kamil1999 »

HalaMadrid pisze:Jordon Richards (Australia) będzie grał w Bydgoszczy
Szału nie robi, ale wiadomo było jak to w Bydgoszczy będzie wyglądać. Będzie rywalizował o miejsce w składzie z Peszką. Zatem prawie wszystko już wiemy jeśli chodzi o Bydgoszcz. Pozostaje atakujący, drugi libero i w zależności od pozycji Gryca 2 atakujący albo 4 przyjmujący.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”