Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: skrowiec »

Noworoczny pisze:Resovia nie wejdzie raczej do play offs. W kontuzji Kampy widzę natomiast szansę na wyrzucenie Skry z play offs. Realną. Najwięcej będzie zależeć od tego, czy w następnej kolejce GKS zawalczy o punkt.
Skra ma 33 i mecze z Gieksą (załóżmy, że zdobędzie 2 puntky), z Treflem (komplet) i z Zaxą (załóżmy na potrzeby tych rozważań, że 0). Razem 38.
Gieksa 32 i jeśli zdobędzie punkt ze Skrą, i 3 punkty z JW dowodzonym przez Wolańskiego, to ma już 36 i teraz zwycięstwo za 3 z Zaxą daje im nie mniej, nie więcej, niż 39.
Zaxa po kontuzji Deroo musi oszczędzać zawodników.
Nie przesadzaj... bo bedziesz zaraz jak pawcio, zespoły które są pewne playoffow nie mogą sobie totalnie odpuscić z grą, bo stracenie rytmu meczowego a co za tym idzie formy jest katastrofalne w skutkach, wiec nie wieże że zaksa jsw wyjdzie na katowice w rezerwowych składach i mając w myślach sparing...
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: kanimo »

Noworoczny pisze:Resovia nie wejdzie raczej do play offs. W kontuzji Kampy widzę natomiast szansę na wyrzucenie Skry z play offs. Realną. Najwięcej będzie zależeć od tego, czy w następnej kolejce GKS zawalczy o punkt.
Skra ma 33 i mecze z Gieksą (załóżmy, że zdobędzie 2 puntky), z Treflem (komplet) i z Zaxą (załóżmy na potrzeby tych rozważań, że 0). Razem 38.
Gieksa 32 i jeśli zdobędzie punkt ze Skrą, i 3 punkty z JW dowodzonym przez Wolańskiego, to ma już 36 i teraz zwycięstwo za 3 z Zaxą daje im nie mniej, nie więcej, niż 39.
Zaxa po kontuzji Deroo musi oszczędzać zawodników.

Zwyciestwo GKSy z Zaksa za 3 jest mozliwe.... tylko w wypadku ewidentnego podlozenia sie Zaksy. Punkt ze Skra? Na wyjezdzie? Jak grali TB z Bedzinem ostatnio?
Kiedys slyszlam, ze nienawisc rozum odbiera. Przykro mi ze akurat Ciebie trafilo. Nawet chyba bym sie zalozyla drugi raz. Druga kawa ze Smietana? Moze nie o wynik z Zaksa, bo na moralnosc wole liczyc wlasna.
Ale o wejscie Skry do PO. Skra gra z GKSa u siebie. I powinna wygrac za 3.
Resce daje 7-8 pkt. Tj 36-37 na koniec.
Skra ma 33. Moze wygrac za 3 z Treflem i Gksa i nawet jak wtopi do zera z Zaksa to przechodzi. A Zaksa cos slabuje bez Sama, zas Skra wyglada niezle ostatnio.
A Zaksa, jak sie zacznie tak podkladac, zeby miec latwiejsza droge to sie pogubi w swojej grze. Mam tylko nadzieje, ze odrobine ducha sportowego jeszcze zostalo.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2019, o 22:58 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
banksy
Posty: 23
Rejestracja: 19 sty 2019, o 14:26
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: banksy »

MVP zdecydowanie Shoji !!
Resovia fajnie gra tylko bez presji dlatego Skra- GKS 2:3. Oba te kluby przegrywaja swoje mecze z ZAKSA (3:1). I w ostatiej kolejce Resovia (pod presja) przegrywa miejsce w playoff w meczu z Radomiem :D
kanimo

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: kanimo »

Co do Resovii i presji to sie zgodze. Moze wygrac, moze wtopic. Ale gra w domu, Radom jednak sporo traci poza wlasna hala. A i nie wiadomo, kiedy wraca Vincic.
Co raczej nie wystarczy do przegonienia Skry.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: adamow »

kanimo pisze:Zwyciestwo GKSy z Zaksa za 3 jest mozliwe.... tylko w wypadku ewidentnego podlozenia sie Zaksy. Punkt ze Skra? Na wyjezdzie? Jak grali TB z Bedzinem ostatnio?
W pierwszej rundzie 10 grudnia GKS też grał TB z Będzinem a dwa dni później 12 grudnia pokonał Skrę 3:0 ;)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: Simao »

Dzisiaj można by zaryzykować i postawic na Zawiercie, na pewno u siebie sa w stanie wygrac, nawet za 3 punkty, kursy są niezłe :)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1575
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: lukecik »

Już w pucharze Warta miała sprawić niespodziankę, a skończyło się jak zwykle. I dziś też tak będzie, tradycyjne w starciach między tymi zespołami 1-3 i tyle. Bociek jest bez formy, Malina na Zaksę nie wystarczy, a środek jest jakieś dwie klasy słabszy.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: Simao »

Może jednak to Zawiercie wygra ten mecz za 3 punkty. Grają u siebie, ZAKSA nie ma takiej zagrywki jak Skra czy Onico aby przycisnąć. Muszą liczyć na to, że Zawiercie nie utrzyma wysokiego pozionu przez caly mecz na zagrywce i przede wszystkim w ataku.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: pawcio006 »

Typowe Zawiercie. Czyli cisną na maksa w pierwszym secie a potem się posypują i popełniają błąd za błędem. Zresztą Radom jest bardzo podobny. Obecność którejkolwiek z tych drużyn w półfinale to byłoby niezłe nieporozumienie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1575
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: lukecik »

Dzikiej karty nie dostaną. Jeśli się tam znajdą, będzie to oznaczać, że ktoś był od nich jednak słabszy.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: pawcio006 »

lukecik pisze:Dzikiej karty nie dostaną. Jeśli się tam znajdą, będzie to oznaczać, że ktoś był od nich jednak słabszy.
Nie. Znajdą się tam tylko dlatego, że Skra przegrywała z Bydgoszczą a Resovia z Będzinem ;)
Ale nie ma to nic wspólnego z wyższą wartością czy potencjałem sportowym.
astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: astronauta »

pawcio006 pisze:
lukecik pisze:Dzikiej karty nie dostaną. Jeśli się tam znajdą, będzie to oznaczać, że ktoś był od nich jednak słabszy.
Nie. Znajdą się tam tylko dlatego, że Skra przegrywała z Bydgoszczą a Resovia z Będzinem ;)
Ale nie ma to nic wspólnego z wyższą wartością czy potencjałem sportowym.
Czyli sprawiedliwie, bo na tym polega liga. Potencjał nie znaczy kompletnie nic jeśli nie jest wykorzystany.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: tomasol »

Brakuje Zawiercianom dziś Walińskiego i jego punktów, gra po prostu słabo. No i gospodarze wyglądają jakby już się trochę wyprztykali. Ale nie można niczego przesądzać jeszcze, bo ZAKSA jakby straciła już nietykalność. Dobra seria zagrywek jest w stanie ich rozbić, tak jak w pierwszym secie.
pawcio006
Posty: 261
Rejestracja: 31 sty 2019, o 19:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: pawcio006 »

Teorytycznie sprawiedliwie, ale tylko za sprawą mega fuksa z rozregulowanymi Resovią i Skrą.
I dojdzie do takiej sytuacji, gdzie już po rundzie zasadniczej będziemy znali pierwszego finalistę, a po ćwierćfinałach drużynę, która zajmie 4 miejsce. Takie to będą emocje w PO, które ograniczą się do półfinału Onico - Skra i finału Onico / Skra - Zaksa.

To już nawet rok temu Olsztyn bardziej zasługiwał na półfinał (a nawet medal!) niż w tym roku Zawiercie albo Radom.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7840
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pawel909 pisze:Ja mam wrażenie że koleś jest robotem który klepie teksty zaprogramowane przez twórcę...
A ja mam wrażenie, że gdyby naprawdę Wam przeszkadzała aktywność tego usera, to nie odpowiadalibyście na jego posty. Chyba, że piszesz o czymś innym. :D

Dzisiaj Śliwka i Szymura (wyłączyłem po trzecim secie) wyglądają tak w przyjęciu jak ludzie po MEJ 2014 myśleli, że będą wyglądać w profesjonalnej karierze. :P
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1575
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: lukecik »

Wszystko zgodnie z oczekiwaniami, choć postawa Warty po wygranym w niezłym stylu pierwszym secie zaskoczyła in minus, spodziewałem się, że mimo wszystko lepiej to będzie wyglądać. Tymczasem nagle zniknęła zagrywka, jeden cały set został oddany poprzez zepsute zagrywki. Patrzeć się na to nie dało, co jeden wszedł w pole serwisowe, to większy aut lub niżej górnej taśmy. Gawryszewski to po tym meczu powinien zostać zamknięty do jutra na hali i ćwiczyć przebijanie piłki na drugą stronę, większej żenady dawno nie widziałem, żeby takie pseudo zagrywki raz za razem ładować w siatkę. Szkoda strzępić ryja, dno i jeszcze raz dno, co Warta zaczęła grać od drugiego seta. Passa ośmiu zwycięstw z rzędu u siebie przerwana i śmiem twierdzić, że czas na passę innego typu, porażek z rzędu. Nie sądzę, by z Gdańska wywieźli więcej niż jeden punkt. Nie zdziwię się też, jak Olsztyn, z którym zawiercianie za każdym razem toczą heroiczne boje, wywiezie z Blanowskiej 2 lub 3 punkty. Potem efekt kuli śniegowej i niespodziewana strata punktów w Lubinie (a nawet jeśli nie, to i tak samo zwycięstwo z Cuprum nie wystarczy) i Warta wypada z szóstki, niestety.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: Hirako »

Bez przesady. Warta ma duże szanse wygrać 3 ostatnie spotkania.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
kuchcik77
Posty: 2339
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: kuchcik77 »

Zaksa nie chciala konbinowac i dobrze.ostatni mecz regular season ze Skrą wciaz może decydować o tym.kto zajmie 5/6miejsce, reszta chyba juz ustalona.liczyłem na tiebreak dziś..
Onico ma szerszą autostrade do finału Ptaki lub bajpewniej Zawiercie niz Zaksa v Skra, jesli ta wskoczy na piate miejsce
Chyba że Radom wszystko przegra a Skra wszystko wygra..i zamiana miejsc:)
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: jarek8dywan »

Woicki kladzie mecz. Co za niedokladnosc...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: grzegorzg »

Uwaga Gogola n/t bloku mnie powaliła. Dla mnie to herezje.

Jak zobaczyłem pierwszy raz Australijczyka, kilka kolejek temu, to myslałem, że jest lepszym graczem. Wida zagrał na świerzości.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: jarek8dywan »

Mecz na tak niskim poziomie, ze na miejscu komisarza bym nie wiedzial komu dac MVP, niezaleznie ktora druzyna wygra...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: grzegorzg »

Błąd sedziwowski przy ataku Tobbala.
Awatar użytkownika
laanca
Posty: 318
Rejestracja: 17 lut 2017, o 14:02
Płeć: M
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: laanca »

Żenujący mecz. Kwintesencją zagrywka-balonik Luxa, która trafia w głowę Hadravy. I mvp dla Woickiego, chyba po prostu był najlepszy z najgorszych.
Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: Adamde »

Rzeczywiście poziom żenujący, ciężko nawet cieszyć się ze zwycięstwa będąc kibicem azs. Mvp jak już coś to Kapelus, z Luxem w składzie przez cały mecz byśmy tego na pewno nie wygrali. Woicki nie dokładny, na plus że pograł trochę z Porębą.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: tomasol »

Myślę, że mvp zdecydowanie powinno powędrować do Hadravy. To dzięki niemu i błędom rywali wygraliśmy ten mecz. Dobre wejście Kapelusa, choć w czwartym secie trochę się zaciął. Solidnie Zniszczoł i Żurek, Poręba może i wiele nie pomógł ale i nie zaszkodził. Najsłabiej za to Woicki i Lux, choć Słowak drugie wejście miał lepsze a i nasz rozgrywający w miarę trwania spotkania ogarnął się. Szkoda kontuzji Holendra który grał nieźle, przynajmniej w defensywie.
Po stronie Lubinian wyróżnić można chyba tylko libero i Grobelnego, plus dobre wejście Toobala. Reszta albo słabo albo nijako, w każdym razie nie wystarczyło na pokonanie nie najlepiej dziś dysponowanego AZS-u. Ogólnie mecz, znaczy jego poziom, dobrze pokazał dlaczego oba zespoły nie odegrały większej roli w tegorocznej lidze.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: MWi »

Komisarz dał MVP Wujkowi chyba na zasadzie "nie ma kogo wyróżnić, to damy sypaczowi". Tylko że sypacz był jednym z powodów tego, że nie było kogo wyróżnić. Trudno się atakuje z tak niedokładnych piłek. Nagrodę przyznałbym Żurkowi - najmniej zepsuł - albo Andrindze, ale ten musiał zejść z boiska.

Lubin mógłby być znacznie lepszą drużyną, kto wie, może nawet mogliby powalczyć z Katowicami, gdyby nie sypacz i atakujący. Na obu pozycjach zawodnicy nie przystający do tej ligi. Toobal nie radził sobie nawet lata temu w Olsztynie, a co mówić o obecnej formie w wieku lat 40. Ziobrowski szlachetnie dokłada swoją sztachetę do legendarnego lubińskiego lasu zakorzenionego przez Gromadowskiego i Romacia. Patucha mógłby mieć problem w 1. lidze i tylko Gorzkiewicz solidnie wywiązuje się ze swojej roli rezerwowego rozgrywającego przedostatniej drużyny ligi.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: Aranger »

WysokiPortorykanczyk pisze:A ja mam wrażenie, że gdyby naprawdę Wam przeszkadzała aktywność tego usera, to nie odpowiadalibyście na jego posty.
Podbijam i polecam ten styl życia.

Zastanawiam się tak o co chodzi z tym Konarskim ? Wiem, że zaraz mi ktoś wyjedzie, że bez Toniuttiego nic nie znaczy, ale już pomijając czas spędzony w Kędzierzynie, to gość gra najgorszy sezon w życiu i to bezapelacyjnie.
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: knightrider »

Aranger pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:A ja mam wrażenie, że gdyby naprawdę Wam przeszkadzała aktywność tego usera, to nie odpowiadalibyście na jego posty.
Podbijam i polecam ten styl życia.

Zastanawiam się tak o co chodzi z tym Konarskim ? Wiem, że zaraz mi ktoś wyjedzie, że bez Toniuttiego nic nie znaczy, ale już pomijając czas spędzony w Kędzierzynie, to gość gra najgorszy sezon w życiu i to bezapelacyjnie.
Rok w Turcji spowodował to że Konar obniżył tak poziom + kontuzja w tamtym sezonie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: Simao »

Jest bardzo przeciętny, zeby nie napisać słaby, jesli sie nie ogarnie i w przyszlym sezonie bedzie prezentował sie na obecnym poziomie to JW bedzie mial problem. Ma za pewne nie maly kontrakt i za te pieniadze spokojnie mogliby miec duzo lepszego zawodnika, niz jest obecnie Konar.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusliga 2018/2019 - 23. kolejka

Post autor: weary_skier »

Ciężko o wyraźnie lepszego gracza niż Konar jeśli mówimy o krajowych graczach.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”