PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Simao »

Naprawdę świetny mecz w wykonaniu JW, pierwszy mecz nieprzypadkowy, dzis mocno przypieczetowany awans. W dwu meczu mogło być nawet 6:0 hehe
Zasłużone zwycięstwo, druzyny, ktora zasłużyła na ten awans za całą rundę zasadniczą. W sumie nie ma się co dziwić, 3 drużyna wygrała pewnie rywalizację z 6 praktycznie do końca walczącą o ten awans do PO.
Tak na marginesie, gdzie jest ten ekspert, ktory to uważał wszystkich użytkowników stawiajacych JW jako pewniaka do medali za żalosnych. Kto w tej chwili jest śmieszny i żałosny? Dzisiaj została zweryfikowana jego wiedza na temat siatkówki. Mam na myśli użytkownika pawcio006 :]
Śmieszny też jest taki Milewski i inni dziennikarze, ciągle mówiący o tym walcu Bełchatowskim, w ich mniemaniu JW nie mial większych szans na awans, a Skra duże szanse na obronę tytułu :]
Ostatnio zmieniony 30 mar 2019, o 16:44 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: grzegorzg »

Wielkie gratulacje dla Jastrzębia. Przez szacunek dla minionych lat nie napiszę, komu kbicowałem...

Daleki jednak jestem od zachwytów nad grą jastrzębian. Zagrali solidnie, dobrze, poprawnie. To wystarczyło na zespół, w którym najlepszym ratio na poziomie +3 wykazał się Kochanowski. Oczywiście, Konarski wreszcie zblizył się do oczzekiwanego poziomu, Gunia na zagrywce był niczym kat dla Skry, a Kampa nie sabotował gry, tak jak w finałach PP. Na pewno jednak są na wznoszącej i na następne spotkania można czekac z optymizmem.
VMDan
Posty: 7
Rejestracja: 24 lut 2019, o 21:34
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: VMDan »

Kiedy Onico gra z JW?
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: reeman »

Polityka prorodzinna wyszła Skrze bokiem, powtórka z sezonu 12/13 i walka o 5 miejsce
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: leeon »

Oby byl taki sam efekt. Po zastanowieniu się - wtedy prezesa nie zmieniono.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: aezakmi »

Stół z powyłamywanymi obiema nogami. Trzeba wstawić nowe, bo tym razem - skleić, to tego już się nie da.
Mi również najbardziej szkoda Teppana, bo bez niego nie byłoby tych meczów z Sankt Petersburgiem oraz meczów z JW. Wykonał kawał dobrej roboty. A skończył w kwadracie, bo ważniejszy był Wlazły, a nie drużyna.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: leeon »

Conte antycypował w 2015 :] szczerze to jak kiedyś Skra przegrywała to miałem wk.... Teraz to mi latatamto
kanimo

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: kanimo »

No wlasnie, efekt bedzie taki sam. Wtedy byly zmiany w skladzie, teraz tez beda, ale nie takie o jakie prosza kibice.
Szkoda mi kilku grajkow Skry, glownie Kochanowskiego i Szalupy oraz oczywiscie Milada.

Watpie zeby program rodzinny Skry zostal zatrzymany przez taki drobiazg. Moze bardziej licze na kibicow. Jakby troche mocniej okazali co mysla, to kto wie...
Szkoda mi Teppana. Dlugo wchodzil w nasza lige, ale ostatnio gral fajnie. I nawet zaczal sie cieszyc i demonstrowac entuzjazm po wygranych akcjach. Wepchniecie tego chlopaka na lawke, by obserwowal poczynania kapitana to bezsensowna i krzywdzaca decyzja.
Verdungo
Posty: 1926
Rejestracja: 4 lip 2017, o 20:46
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Verdungo »

aezakmi pisze:Stół z powyłamywanymi obiema nogami. Trzeba wstawić nowe, bo tym razem - skleić, to tego już się nie da.
Mi również najbardziej szkoda Teppana, bo bez niego nie byłoby tych meczów z Sankt Petersburgiem oraz meczów z JW. Wykonał kawał dobrej roboty. A skończył w kwadracie, bo ważniejszy był Wlazły, a nie drużyna.
Zacytuję Piazzę po pierwszym meczu z Zenitem.

"Szalupa jest na najlepszej drodze, żeby wrócić na boisko. Wszedł na boisko w drugim secie, ale Milan Katić rozgrywał niesamowity mecz. Muszę myśleć o drużynie, a nie o indywidualnościach. Być może Artur będzie bardzo ważnym graczem w rewanżu w Sankt Petersburgu, ale to się jeszcze okaże".

Jak widać to stwierdzenie nijak się ma w stosunku do dwóch zawodników.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Simao »

Oj tam, teraz Skra może juz skupić tylko na LM, są pozytywy. Negatywne na pewno dla klubu jest brak LM w przyszłym sezonie. Zawsze mogło by jeszcze gorzej. Sezon w naszym wykonaniu jest wręcz tragiczny, nie weszliśmy nawet do PO. Szczerze, w przeciągu całego sezonu, moim zdaniem Skra nie zasługiwala na strefę medalową w obecnym sezonie. Ta rywalizacja teraz potwierdziła to. Nie zmieniam zdania, że JW będzie mocniejszy w przyszłym sezonie, już teraz zaczyna po woli grać na miarę swojego potencjału. Myślę, że w przyszłym sezonie zagrają w LM i będą godnie prezentować naszą ligę. Zresztą tak jak w ubiegłych latach, gdy grali w tej lidze. Zresztą w jedym sezonie ukończyli nawet na 3 miejscu. Pokonując sam Zenit Kazań, wtedy jeszcze bez Leona.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Noworoczny »

Garść impresji (niektórych lekko złośliwych (-; po dzisiejszym meczu:

1. Kacper dzisiaj słabo przyjmował, bo brał całe boisko. Szacun dla niego.
2. Fajnie, że Maniek przedłużył. To prawdziwa legenda.
3. Jak się zakłada petycje? LM nie może odbyć się bez DN.
4. Nie wiem, kogo obstawić w 1/2. Onico czy Skrę? Pomożecie?
5. Gunię zawsze propsowałem (można sprawdzić). W dwumeczu miał swój duży udział w pogrążeniu rywala. Przede wszystkim w pierwszych paru punktach drugiego meczu wskazał kierunek zagrywki (-:
6. Faktycznie trochę dziwne z tym Pizzą. Jest na wylocie, mógł robić wszystko. Odważył się na to dopiero w trzecim secie - za późno. Gdyby zaczął od początku, miałby szansę. Dobrze się stało.
7. Makak w formie. Będzie ciekawe w 1/2.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Simao »

Jest naprawdę duże prawdopodobieństwo, że pary półfinałowe będą takie same jak w PP. Jedna para juz sie powtórzy. Finał MP może być taki sam jak finał PP, w tej chwili jest to dość prawdopodobne. Odnosnie Onico to wszystko będzie zależeć od Kurka. Jednak, jeśli wszyscy zawodnicy utrzymają obecny poziom, dyspozycję w JW to stawiam na taki sam finał jak w PP. Mam nadzieję, że będzie inny triumfator :)
Karykatura13
Posty: 32
Rejestracja: 28 mar 2019, o 15:47
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Karykatura13 »

Nie zapędzajcie się, Onico to nie badziewna Skra. Nie zdziwie się jak Jastrzębie zostanie 2 razy zbite.
No a przede wszystkim Jastrzębie nie będzie miało przewagi liczebnej - wszak nie będzie Wlazłego i Juniora.
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: mac 1 »

Komentarz w punkt
Karykatura13 pisze: No a przede wszystkim Jastrzębie nie będzie miało przewagi liczebnej - wszak nie będzie Wlazłego i Juniora.
Nic wiecej do dodania.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: fwasilcz »

Mnie trochę dziwi, że w 3 secie Łomacz nie zareagował na zmianę atakującego i dalej omijał prawe przy wystawach. Aż się prosilo dać do Teppana, jak na lewym się przyjmujący męczyli. Na pewno nie było nic do stracenia, a może miałby dzień konia.
bartek_em
Posty: 175
Rejestracja: 2 maja 2014, o 10:00
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: bartek_em »

mac 1 pisze:Komentarz w punkt
Karykatura13 pisze: No a przede wszystkim Jastrzębie nie będzie miało przewagi liczebnej - wszak nie będzie Wlazłego i Juniora.
Nic wiecej do dodania.
Wiadomo mecz meczowi nierówny i trudno się spierać przed meczem kto wygra.. ale też nie rozumiem tej pewności,że Warszawa to już sobie nie pozwoli i łatwo wygra dwa razy, kiedy przegrała z podobnie grającym Jastrzębiem( nawet ciut gorszym) w PP .
Moim zdaniem właśnie ten mecz jest najbardziej miarodajny. Obie drużyny prezentują podobny poziom na tą chwilę co wtedy. Ale wiadomo jak pisałem, mecz meczowi nie równy, dyspozycja dnia.. do tego pierwszy mecz będzie dopiero za 2 tygodnie.. Różnie może być.
aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: aezakmi »

fwasilcz pisze:Mnie trochę dziwi, że w 3 secie Łomacz nie zareagował na zmianę atakującego i dalej omijał prawe przy wystawach. Aż się prosilo dać do Teppana, jak na lewym się przyjmujący męczyli. Na pewno nie było nic do stracenia, a może miałby dzień konia.
W temacie Skry ta kwestia była również poruszona. Ja mam swoje wytłumaczenie na ten temat, inne spojrzenie. Bo tu sama taktyka, to zdaje się, że nie wszystko. Łomacz ma po prostu zakodowanego w głowie: Wlazłego (grę z nim, złe wzorce), ma zakodowany tryb Mariusza Wlazłego. :] A jak wiadomo, dotychczasowe nawyki trudno zmienić, przestawić się - stąd efekt był taki, że Łomacz nie chciał grać prawym skrzydłem, z wiadomych względów. Nie był to pierwszy mecz w wykonaniu Łomacza, gdy na boisku był Teppan, a mimo tego - gra toczyła się, jakby stał tam Wlazły. To, że Łomacz nie chciał rozgrywać do Estończyka, było już zauważone i poruszane w temacie którejś kolejki lub w temacie ligi mistrzów.
W momencie, gdy Wlazły był kontuzjowany, a grał Teppan, również występowało to "zjawisko", ten lęk, ta dziwna inklinacja - niechęci rozgrywania na prawe skrzydło, tym bardziej było to niezrozumiałe, bo Teppan grał świetnie. Jednak w pewnym momencie: Grzesiu, w końcu otworzył się na tego Teppana w 100% i mu zaufał, i razem grali, jak z nut, lecz wrócił Mario i wszystko popsuł. Automatycznie wróciły stare przyzwyczajenia Grześka do gry z Mariuszem i wszystko poszło, jak krew w piach. Cały trud gry z Teppanem poszedł na marne. Stare i złe nawyki nie tak łatwo wyplenić. Wróciliśmy do gry z Mariuszem i tego trendu na nierozgrywanie do atakującego - już nie udało się odwrócić, zabrakło czasu, który znów był potrzebny. Teppan pozostał niezauważoną koszulką i mógł na spokojnie szykować się do wywiadu z dziennikarzami. Nastał pogrzeb Skry. Ot i cała historyja. ;)
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Szary Wilk »

Muzaj cały sezon mistrzowskie statystyki, lider w ataku, wczoraj 24 punkty. Cały Trefl praktycznie opierał grę w ataku na jednym zawodniku, a i tak pierwszeństwo w kadrze będą mieć Konarski, bo świetny playoff i prawdopodobny medal MP i Kaczmarek, bo wygra z ZAKSĄ złoto/srebro MP :D
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Szary Wilk pisze:Muzaj cały sezon mistrzowskie statystyki, lider w ataku, wczoraj 24 punkty. Cały Trefl praktycznie opierał grę w ataku na jednym zawodniku, a i tak pierwszeństwo w kadrze będą mieć Konarski, bo świetny playoff i prawdopodobny medal MP i Kaczmarek, bo wygra z ZAKSĄ złoto/srebro MP :D
Budowanie składu druzyny to nie jest wybieranie zawodników jak w wygraj plusligę czy tam innych fantasy. Chodzi o to, żeby zbudować maksymalnie efektywny i dopasowany skład pod kątem wyzwań zespołu. Dlatego Konarski od kilku dobrych lat pełni rolę drugiego atakującego (z wyjątkiem sezonu Fefe), bo jest najbardziej efektywny w tej roli.

Dla Muzaja w mojej opini będzie rozegrać cały Puchar Świata plus trochę ligi Narodów niż grzać ławę przy Kurku.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Aershis »

Szary Wilk pisze:Muzaj cały sezon mistrzowskie statystyki, lider w ataku, wczoraj 24 punkty. Cały Trefl praktycznie opierał grę w ataku na jednym zawodniku, a i tak pierwszeństwo w kadrze będą mieć Konarski, bo świetny playoff i prawdopodobny medal MP i Kaczmarek, bo wygra z ZAKSĄ złoto/srebro MP :D
Z drugiej zaś strony, w ubiegłym roku forsowałeś Kurka, mimo tragicznego sezonu w Turcji. Postawienie na niego się opłaciło, ale gdzie tu logika? ;)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Lucarelli »

Kompletnie nie podoba mi się język ciała Fornala, po prawie każdej nieudanej akcji okazuje wyraźne pretensje względem swoich kolegów.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Aranger »

Lucarelli pisze:Kompletnie nie podoba mi się język ciała Fornala, po prawie każdej nieudanej akcji okazuje wyraźne pretensje względem swoich kolegów.
Oglądając mecz w telewizji wydajesz osąd, że Fornal okazuje pretensje względem kolegów ?
dyletant
Posty: 5081
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: dyletant »

Malinowski i Muzaj to w tej chwili pewniacy do kadry. Jeden techniczny, drugi siłowy, ale obaj skuteczni. Jeden lepiej zagrywa, drugi lepiej blokuje. Zobaczymy co zrobi Heynen
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Lucarelli »

Aranger pisze:
Lucarelli pisze:Kompletnie nie podoba mi się język ciała Fornala, po prawie każdej nieudanej akcji okazuje wyraźne pretensje względem swoich kolegów.
Oglądając mecz w telewizji wydajesz osąd, że Fornal okazuje pretensje względem kolegów ?
No dasz wiarę, że w telewizji widać rzeczy kolego, to nie radio.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Aranger »

Lucarelli pisze:No dasz wiarę, że w telewizji widać rzeczy kolego, to nie radio.
A to może masz jakiś nowszy model niż mój i dzięki temu dokładnie wiesz jakie ruchy Fornala symbolizują w jego przypadku pretensje do kolegów, albo jeszcze słyszysz, co do nich mówi.

Fajnie Huber chodzi na bloku, a Vincic IMHO dzisiaj za dużo kombinuje.
skysplif
Posty: 160
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: skysplif »

Lucarelli pisze:Kompletnie nie podoba mi się język ciała Fornala, po prawie każdej nieudanej akcji okazuje wyraźne pretensje względem swoich kolegów.
Oglądając poprzedni mecz również zauważyłem to samo. Zreszta mimo świetnej gry Hubera, jego zachowanie również mi się nie podobało w Zawierciu.
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Szary Wilk »

Szkoda, że Michał FIlip nie jest z 8 cm wyższy i 3 lata młodszy :)
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Lucarelli »

Aranger pisze:
Lucarelli pisze:No dasz wiarę, że w telewizji widać rzeczy kolego, to nie radio.
A to może masz jakiś nowszy model niż mój i dzięki temu dokładnie wiesz jakie ruchy Fornala symbolizują w jego przypadku pretensje do kolegów, albo jeszcze słyszysz, co do nich mówi.

Fajnie Huber chodzi na bloku, a Vincic IMHO dzisiaj za dużo kombinuje.
Nie trzeba nowszego modelu, wystarczy rozumieć podstawową mowę ciała.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: grzegorzg »

Jedyne co zauważyłem u Fornala, to pewna asceza w ruchach, a ta moze miec rózne podłoże. Ja pretensjonalności też nie zauwazyłem.
Zresztą, radomianie już zaczynaja oddychac rękawami, Fornal też
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2018/2019 - play offs 1/3

Post autor: Aranger »

Ale Fornal show w końcówce. :D
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”