Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: qtp »

Zaksa z Parodim czy Semenem ? Fajnie było by zobaczyć na dystansie tego pierwszego, póki zdrowy

Masz całkowitą racje że razi, nawet nie troche a bardzo, już poprawione dzięki.

Może lepiej przenieść wątek do działu ligi? W pucharze będzie dużo mniejszy ruch
Ostatnio zmieniony 23 paź 2019, o 13:22 przez qtp, łącznie zmieniany 2 razy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: weary_skier »

Przypominam, że SuperPuchar ma osobny wątek. Przenieście się tam a ja przeniosę posty jak znajdę czas.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Simao »

qtp pisze:Zaksa z Parodim czy Semenem ? Fajnie było by zobaczyć na dystansie tego pierwszego, puki zdrowy

Może lepiej przenieść wątek do działu ligi? W pucharze będzie dużo mniejszy ruch
Tak, trafne spostrzeżenie. Zbliżający się wielkimi krokami sezon zapowiada się chyba najbardziej emocjonująco. Poziom będzie bardzo wyrównany. Bydgoszcz może jednak trochę bardziej odstawać poziomem od większości drużyn. Nie odważę się wytypować podium. Mało się o tym pisze, Olsztyn zbudował bardzo ciekawą drużynę. Przy założeniu, że ominął ich urazy, jeśli chodzi o czołowych zawodników, to może być czarny koń tych rozgrywek. Jednak tak nie musi być. Na pewno będzie zacięta walka do samego końca o play offy. Tak jak miało to miejsce zeszłym sezonie.
@qtp nie chcę się czepiać, ale razi mnie trochę w oczy to "puki" :)
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: fwasilcz »

Obejrzałem ostatnią Prawdę Siatki i pomyślałem że warto (nawet tylko dla siebie, żeby zweryfikować po sezonie) zrobić ranking przewidywań. Oczywiście jest to ocena subiektywna, bardzo dużo założeń (jest kilka drużyn które mocno tracą na nawet jednej kontuzji). Myślę tu raczej o rankingu na koniec rundy zasadniczej, bo wiadomo że play offy to trochę nowe rozdanie.

1. Jastrzębie - wzmocnienie ofensywne na środku, doszedł Fornal, solidne zmiany na każdej pozycji. Myślę, że w play-off mogą nie dać rady utrzymać pierwszego miejsca.
2. Skra - Szalpuk w lepszej formie, dobry Ebadipour, bardzo mocny środek + mam nadzieję Petkovic na ataku z Wlazłym na regularne podwójne zmiany na blok + zagrywka. Rezerwy na przyjęciu trochę wątpliwe, chociaż Katić kilka niezłych meczów w zeszłym sezonie miał. Na papierze to wygląda bardzo dobrze, pytanie o atmosferę i czy trener da radę trafić z formą. No i junior, oczywiście. Ogólnie to dla mnie kandydat na mistrza (szczególnie biorąc pod uwagę, że Mario może się chcieć w ten sposób pożegnać z drużyną, a u niego cechy wolicjonalne mają ogromne znaczenie).
3. Zaksa - na początku miałem ich na 4 miejscu, ale w sumie po zasadniczym pewnie będą wyżej. W zeszłym sezonie rundę zasadniczą wymietli równą grą i nie gubieniem frajersko punktów z zespołami z dołu. W tym może być ciężej, bo w poprzednim potentaci (Skra, Resovia) wyglądali marnie. Co do personaliów, to podejrzewam, że Parodi nie będzie grał w każdym meczu, a Łukasik jednak w elementach defensywnych, bywa niedokładny. Ogólnie formacja przyjęcia wygląda dobrze, ławkowi też są wartością dodaną. Kaczmarek się trochę zagubił, Węgier jest niewiadomą (tu też mogą być problemy z limitami). Libero, wiadomo trudno o lepszego. Smith może dać radę zastąpić Bieńka, ale nie jest to pewne.
4. Resovia - mocne skrzydła, jak zawsze szeroka ławka, trochę mam wątpliwości co do środka i trenera, myślę że po play-off może się zamienić z Zaksą, która w play-off w zeszłym roku miała kolosalne problemy z drużynami które miały więcej mankamentów (teoretycznie)
5. Olsztyn - tu trochę ryzyko z kontuzjami, ale trzeba pamiętać że na przyjęciu oprócz dwóch "szklanek" jest też Żaliński, który w warunkach ligowych jest bardzo dobrym, równym i zbilansowanym przyjmującym. Pojawił się też zmiennik dla Hadravy, który może go trochę odciążyć. Dość dużo niewiadomych, ale jak wszystko zagra powinno być dobrze.
6. Warszawa - tutaj możliwe, że jeszcze więcej niewiadomych niż w Olsztynie. Jeśli Udrys dotrze to mogą być wyżej, bardzo mocna szóstka, gorzej z głębią składu. Inna sprawa, że Anastasi nie jest znany z dużych rotacji. No i w sumie nikt się chyba nie zdziwi jak przestaną płacić w połowie sezonu, a wtedy mogą być problemy z motywacją.
7. Zawiercie - teoretycznie niewiele się zmieniło, więc powinni być mocni. Jednak Masny nie robi się młodszy, mam też trochę wątpliwości, czy Perreira będzie taki dobry jak rok temu (już w play-offach trochę zszedł z poziomem). Ale tutaj mogą być rotacje na przyjęciu, bo jest 4 niezłych zawodników. Środek nie wygląda za ciekawie.
8. Radom - jakoś nie mam przekonania do tej drużyny. Nie do końca wiadomo, kto tam ma przyjmować, bo Sket z Włodarczykiem + niezbyt dobrzy libero to wydaje się straszna strzelnica. Ale rozgrywający i środkowy wicemistrzów Europy więc kto wie.
9. Katowice - mam nadzieję, że Szymura będzie wyróżniającą się postacią. Poza nim skład złożony z solidnych ligowców (Buchowski, Kwasowski, Jarosz) i perspektywicznych zawodników (Firlej, Nowakowski).
10. Będzin - może Bednaruk coś z tego poskłada, ale nie wygląda to zbyt optymistycznie
11. Gdańsk - bardzo młoda drużyna, poza Crerem i Grzybem wszyscy urodzeni w połowie lat 90, nawet później. Może być kilka pozycji wyżej (zobaczymy jak się Halaba zaaklimatyzuje w Plus Lidze, Jakubiszczak i Janiszewski mogą też wystrzelić z poziomem), może być też słabo.
12. Bydgoszcz - byliby niżej, ale ten Stern budzi jakieś nadzieje
13. Suwałki - niby ciekawie, ale nie wierzę w Kowala moim zdaniem nigdy nie zrobił wyniku ponad stan, mam nadzieję że mnie zaskoczy.
14. Cuprum - trudno znaleźć kogoś, kto by się wyróżniał w ich składzie.
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kanimo »

Wydaje mi sie, ze latwiej wytypowac w tym sezonie dol, niz gore tabeli.
A co do dolu, to nie zgadzam sie z przedmowca.
Uwazam, ze Suwalki maja potencjal na 3-4 od od konca druzyne. Boladz moze nie jest moze mlotem super, ale jakis tam poziom powinien zapawnic. Szerszen ma spory talent, Klinkenberg to solidna marka, sporo zalezy od wejscia w profesjonalna siatkowke Tuanigi, choc Gonciarz na zmianach powinien dac rade. Nie majac 2 rownych szostek Kowal powinien sobie niezle poradzic.-4

Co do Cuprum- nie zgadzam sie , ze kompletnie brak wyrozniajacych sie zawodnikow, sa nawet reprezentanci. Maja duzy brak na ataku, za to dobrego libero i dobrego sypacza. Lipinski nie jest jakims asem ale jesli Dvoranen utrzyma przyjecie to jednak tak zle nie bedzie. Maruszczyk jak na pierwszego wchodzacego tez powinien byc ok, w I lidze mial super staty. Na srodku bez szalenstw ale i bez katastrofy, 2 niezlych ogranych, zas Zawalski i Smolinski powinni robic postepy. Zawalski ma niezle geny;)-starszy brat jest w czolowce blokujacych I Ligi.

Bydgosz odstaj i raczej ostatni plac pewny. IMHO jeden Stern nie da rady przez caly sezon. W ich kontekscie interesuje mnie jenyna sprawa-kto bedzie pierwszym sypaczem i ile pogra Radek Gil. Urbanowicz, Quiroga po kontuzji, Gryc po licznych kontuzjach i bez przyjecia-to nie jest przekonujaca linia przyjecie w zadnym aspekcie gry.

Potem podobnie jak kolega, 4 od konca Trefl, mlodziez moze odpalic, jednak jest spore prawdopodobienstwo, ze zabraknie regularnosci i doswiadczenia.

Dalej wzwyz widze Katowice i Bedzin. Bedzin ma wiecej niewiadomych, wiekszy potencjal ale i ryzyko niezaadoptowania sie do ligi, czy powrotu po kontuzjach chyba wieksze. I prawe tez jest tam wieksza niewiadoma, moze byc lepiej niz nasz Kuba Jarosz, ale niekoniecznie rowno caly czas.

Warszawa to kompletna niewiadoma. IMHO moga walczyc o zlapanie sie do PO, moga tez wskoczyc kilka pozycji wyzej. Brak lawki, puchary, spore ryzyko zmeczenia, kontuzji, falowania formy. Kwolu, Tillie, Krol jakos mnie nie przekonuja na siatce (nie indywidualnie ale jako formacja i glowna sila ofensywna druzyny). Nikogo na wysoka pilke, choc niezly odbior i srodek. Chyba, ze Udrys wroci szybko a finansowanie wypali. Trener na duzy plus, wiec szansa na 4-5 pozostaja.

Wyzej widze Radom, potem Rzeszow, gdzie niewiadoma jest trener i IMHO obaj atakujacy oraz zdrowie Marechala.

Olsztyn, tez trener i szklane zdrowie 2 z pierwszej trojki przyjmujaczych, Sokolowski nie da rady w razie kontuzji Andringi a Mika...
Jesli Andringa i Woicki wytrzymaja kondycyjnie moze byc niezle, ale niewiadomych sporo.

Wychodzi mi pierwsza 4: Zawiercie, Jastrzabki, Zaksa Skra i taka kolejnosc liczac od dolu bym obstawila. Ale zakladac sie nie bede ;) Dodatkowo trudno przewidziec na ile MMG bedzie kontynuowal program RNS, oraz na ile nowe pilki ulatwia przyjecie flota Kacprowi.
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: panoptico »

Myślę, że zaniżyłeś pozycję Warszawy. Teraz nie są gotowi na duże granie, ale ta drużyna ma duże pole do rozwoju, kluczowy będzie trener Anastasi, oraz powrót Udrysa.
Troszeczkę przesadzona opinia, bo jednak przed problemami sponsorskimi Warszawa była na różnych portalach typowana obok Kędzierzyna jako pewniak do medali. Odeszło raptem 2 rezerwowych - istotnych, ale nie na tyle by nagle mieli zająć 5 czy 6 miejsce, zakładając, że rozwiązali problemy ze sponsorem.

Ja obstawiam w czołowej trójce Warszawę, Zaksę i Skrę, choć zostawiam margines błędu na Resovię, która może nieźle zaskoczyć.
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kanimo »

Jakos dotychczas tak bylo, ze jak zaczynaly sie problemy finansowe, to nikt nie wychodzil z nich sucha noga. Taki Trefl zdolal sie zmobilizowac na puchary-to latwiejsze na kilka spotkan, niz zagranie calej ligi z mniejsza motywacja i niepewnoscia przyszlosci. Teraz robia « Wilki Bednaruka bis". I dodatkowo maja oparcie w jednym z lepszych klubow mlodziezowych a i tak raczej wysoko nie beda. Warszawa za Bednaruka szarpala jak mogla, ale glownie mlodoscia i energia. Bydzia, Szczecin, Kielce, Czestochowa, Jadar...
Wszedzie tam albo braklo pieniedzy caly czas albo przychodzilo to dosyc niespodziewania ale skutki byly podobne. To zostaje gdzies z tylu glowy.

Lukasik to moze i rezerwowy, ale tez i Grobelny jest troche mniejszego kalibru graczem i nie ma zbytnio warunkow fizycznych. Ponadto moze mi umknelo, ale kto po odejsciu Lukasika jest 4tym przyjmujacym? Jesli go brak, to w perspektywie pucharow moze byc cienko. Juz raz Wawa grala z 3 przyjmujacych i nie weszla wtedy do PO (wyrostek Kwola).

VDD to niby zmiennik ale biorac pod uwage nieobecnosc podstawowego przez niesprecyzowany okres to robi duza roznice. Budzet jest krotki, inaczej nie byloby mowy o podpieraniu sie zawodnikami Metra.
Ponadto niepelna lawka wplywa na jakosc treningow.

IMHO maks 4, min 8 w obecnej sytuacji personalnej.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2019, o 17:23 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: drukjul »

panoptico pisze:Myślę, że zaniżyłeś pozycję Warszawy. Teraz nie są gotowi na duże granie, ale ta drużyna ma duże pole do rozwoju, kluczowy będzie trener Anastasi, oraz powrót Udrysa.
Troszeczkę przesadzona opinia, bo jednak przed problemami sponsorskimi Warszawa była na różnych portalach typowana obok Kędzierzyna jako pewniak do medali. Odeszło raptem 2 rezerwowych - istotnych, ale nie na tyle by nagle mieli zająć 5 czy 6 miejsce, zakładając, że rozwiązali problemy ze sponsorem.
Brak rezerwowych to jednak może być jednak klucz i czynnik decydujący, nawet w wypadku jakieś lekkiej kontuzji szczególnie Kwola (od razu odpukuje w niemalowane). W przypadku Warszawy AA obecnie nie ma teraz w zapasie nawet jednego skrzydłowego, który w razie czego mógłby wejść na boisko i nie przynieść wstydu - szczególnie za Bartka Kwolka, choć zmiana Kevina Tillie jeżeli zaczną grać z Grobelnym na trzech przyjmujących, jak to widzieliśmy już zresztą na superpucharze od pewnego momentu, też robi się bardzo problematyczna. Kontuzje - mniejsze, lub większe chodzą po ludziach, a przecież tego grania Warszawa ma szczególnie teraz naprawdę dużo.

Ściągnięcie Janka Króla w miejsce Brama van den Driesa wydaje mi się mimo wszystko desperackim, bo nie rozwiązującym tak naprawdę żadnego problemu klubu i AA posunięciem. Równie dobrze można byłoby pewnie namówić Pawła Mikołajczaka, skoro i tak jest zatrudniony nadal w klubie, do odwieszenia butów z kołka. Mikołajczak, który wcześniej był rozgrywającym, swoją karierę na ataku chyba zresztą nawet zaczynał w BBTS-e właśnie jeszcze przy Janku Królu jako wtedy pierwszym atakujący Bielska.
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kanimo »

Nawet nie kontuzja ale przedluzona grypa, duzy spadek formy z przemeczenia itp.
Szanse ze to sie uda zawsze sa. Jak duze? Mysle, ze nieduze. Gdyby doszedl jeszcze jakis sponsor (przypominam, ze dotychczas nawet nie znamy podstawowego i tytularnego) i uzupelnienia, to co innego.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Aranger »

Jutro po meczu ma być konferencja prasowa z udziałem najważniejszych osób w klubie, więc wydaje się, że powinni tego sponsora tytularnego ogłosić.
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kanimo »

kanimo pisze:Nawet nie kontuzja ale przedluzona grypa, duzy spadek formy z przemeczenia itp.
Szanse ze to sie uda zawsze sa. Jak duze? Mysle, ze nieduze. Gdyby doszedl jeszcze jakis sponsor (przypominam, ze dotychczas nawet nie znamy podstawowego i tytularnego) i uzupelnienia, to co innego.
Dodatkowo stracili Penczewa. A ostatnio druzyny opuszczane przez bulgarskiego super-zadaniowca w kolejnych sezonach pikowaly w dol. ;) :D Wprawdzie Resovia zjechala rowniez z nim, ale nie az tak nisko jak pozniej i nie ostatnio a przedostatnio. To odwrotnosc dzialania Gumy.

Szkoda Janikowsiego, moze by troche pogral? Choc przy AA to niepewne. Ale w Treflu chyba bedzie 4tym.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2019, o 17:44 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kamil1999 »

1.No to według mnie Jastrzębie jest faworytem bo ma chyba najmniej słabych punktów. No i to będzie prawdopodobnie najlepsze przyjęcie oraz najlepsza zagrywką w lidze.
2.Zaksa. Toniutti i Zatorski są czołowymi siatkarz ami na swoich pozycjach. Do tego Śliwka który ciągle robi postępy, bardzo solidny środek i atakujący. No i w końcu maja ławkę.
3. Projekt. Takie miejsce typuję im w play-off bo w fazie zasadniczej bez Idrysa będzie im ciężko. Bardzo silny pierwszy skład ale słaba ławka.
4. Zawiercie. Para przyjmujących to czołówka ligowa. Penchev z Kogą odciażą w przyjęciu Ferreire co też jest dobrze pomyślane i nie rozumiem zastanawiania się czy Ferreira będzie miał dobry sezon. Równie dobrze można się zastanawiać czy Tillie, Lyneel albo Ebadipour taki będą mieć. To ta sama półka. Do tego wierzę w dalszy rozwój Malinowskiego. Środek na minus mimo tego, że też się wzmocnił.
5. Resovia Rzeszów. Znów mocna 14 i ciężko stwierdzić kto będzie grał. Jastrzebski też ma mocną cała 14,ale tam łatwiej jednak wytypować kto będzie grał. Może być zarówno 1 jak i 8 czy 9, więc umieszczę ich tak po środku tej skali. Co się rzuca w oczy to dobry atak.
6. Indykpol AZS Olsztyn. No tu zależy wszystko od Woickiego czy jest w stanie zagrać tak jak 2 sezony temu. Jeśli tak to może być medal. Czołowy atakujący ligi. Czołowy przyjmujący w postaci Żalińskiego, który przy Andrindze powinien dobrze wyglądać. Do tego Mika, który może odpalić ale para Andrnga-Żalinski powoduje, że nie musi. No i ten Seyed na środku.
7. PGE Skra Bełchatów. Para przyjmujących świetna, ale bez zamiennika. Libero nie przekonuje. Na ataku taki typowy drwal albo nie młody Wlazły. Najlepiej jak będą się zmieniać. Środek za to najlepszy w lidze koło Jastrzębia.
8. MKS Będzin. Dużo niewiadomych. Sanders po kontuzji. Fayazi nie wiadomo jak się zaprezentuje no i ten Faryna końcówkę zeszłego sezonu miał naprawdę dobra, ale jak będzie wyglądać na dystansie? Choć potencjał maja duży.
9. Czarni Radom. Nazwiska niby duże, ale jakoś mnie to wszystko nie przekonuje. Przyjęcie będzie bardzo kruche. Mogą wystąpić problemy z limitami no i tak jak w Rzeszowie zbyt wyrównana ta 14.
10. Cuprum Lubin. Jest parę indywidualności jak Tavares czy Lipiński, którzy mogą pociągnąć a na pozostałych pozycjach wygląda to naprawdę nieźle, lecz bez szału. Niewiadomą atakujący no i nie wiem na co stać Dvoranena, ale tu chyba Fronckowiak wiie co robi.
11.Ślepsk Suwałki. Niexle w sparingach. Bez gwiazd, ale jest paru zdolnych jak Szerszeń czy Tuaniga i solidniaków jak Klinkenberg, Takvam czy Bolądź.
12. Gdańsk. Skład naprawdę dobry a to że tylk tutaj ich umieściłem świadczy o sile ligi. No i też brakuje im gwiazd poza powiedzmy Schottem, który miał niezły zeszły sezon. Niepewny drugi przyjmujący, nie przekonuje mnie atakujący no i brak drugiego środkowego bo Grzyb to chyba już nie ten wiek.
13. Katowice. Gdyby nie ta dziura na drugim przyjęciu to byliby wyżej, ale liga w tym sezonie za silna by ich wyżej umieścić z Buchowskim czy Kwasowskim na tak ważnej pozycji w składzie. Na wielki plus Szymura i Nowakowski.
14. Bydgoszcz. Jedna wątpliwa gwiazda w postaci Sterna chyba jednak ich nie uratuje. Brakuje porządnego przyjmującego do pary z Quirogą no i doswiadczonego sypacza. Spadek i awans Nysy
, względnie Bielska.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Nie stawiałbym Skry aż tak wysoko.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: compact »

Jeśli dalej będzie kontynuowane forsowanie Wlazłego w pierwszym składzie i ten postawiony na głowie rozkład ataku, to rzeczywiście Skra będzie bliżej siódmego niż pierwszego miejsca xD. On w playoffach oddał przeciwnikom 9 punktów więcej, niż zdobył dla Skry, z czym do ludzi. A i tak nie dostawał żadnych sytuacyjnych, ani nawet kluczowych rozegranych piłek.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6837
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: leeon »

Typowanie tego sezonu to ruletka do kwadratu. Na papierze o rolę faworyta prosi się JW. Gdzieś tam w tyle majaczy Resovia, Skra, Kentucky. Każdy z tych zespołów ma swoje potencjalne miny. JW zwykle w ważnych meczach rozczarowuje. Rzeszów robi 75 rewolucję, Skra balansuje miedzy klubem sportowym a programem społecznym. No i KK słabe na skrzydłach aż strach.
Może w takim otoczeniu Olsztyn namiesza?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: johnnyrotten »

@kamil1999

Katowice przedostatnie? Z niektórymi wnioskami (czy nawet większością z nich) się zgadzam, ale mimo tego Kwasowskiego i Buchowskiego, to Szymura, Jarosz i środkowi będą ciągnąć ten wózek. Do tego Firlej na rozegraniu, którego obserwowałem w sparingach i wypadał bardzo przyzwoicie - solidna i zmienna zagrywka, szybkie piłki i całkiem dokładne. Rewolucja w GKSie jest całkowita, ale jednak i Suwałki, i Gdańsk, i Lubin, a może jeszcze ktoś, będą według mnie pod Katowicami. Ja bym ich stawiał raczej na granicy wejścia do ósemki. Czy wyżej, czy niżej - nie wiem, bo trudno wróżyć.
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: panoptico »

Na dokładniejsze typowanie należy poczekać przede wszystkim do rozwoju sytuacji w Warszawie. Oczywiście problem z rezerwami może być, to jednak z Udrysem mają chyba najsilniejszą i najbardziej kompletną podstawę. A że da się grać żelazną szóstką pokazywała Zaksa w poprzednim sezonie, gdzie chyba tylko Szymura był częściej angażowany (i jak się okazało, kluczowy) do gry w ważnych spotkaniach.

Osobiście zadziwia mnie tak wysoka pozycja Jastrzębia w waszych typowaniach. Oczywiście skład mają dobry, ale pamiętajmy co się stało w końcówce poprzedniego sezonu. Tak naprawdę wszystko zależeć będzie od Tomka Fornala, bo Fromm nie dość, że gra słabo, to jeszcze blokuje występy Vigrassa, który może dużo dać temu zespołowi.

Z kolei zaskakuje mnie tak niska pozycja Skry. Pamiętajmy, że to ekipa nadal zbliżona do składu personalnego z sezonu 17\18, w którym potrafili grać na znakomitym poziomie. W poprzednim sezonie dobiły ich kontuzje oraz fatalne prowadzenie, być może z nakazu prezesa, zespołu przez Piazzę - mam tu na myśli kuriozalne zmiany i przede wszystkim jeszcze bardziej kuriozalne samobójstwo pod tytułem "Wlazły i Piechocki nieruszalni". Wątpię jednak aby znów popełniono te same błędy, a poszczególni siatkarze, jak Kłos, Szalpuk czy nawet Wlazły, zdają się wracać do odpowiedniej formy.


Tak czy inaczej, szykuje się najbardziej wyrównany sezon od lat. Brak wyraźnego faworyta, 5 ekip celujących w tytuł mistrzowski, co najmniej 3 kolejne mogące powalczyć o medal. Mam tylko nadzieję, że w parze z tym, w przeciwieństwie choćby do ostatniego sezonu, pójdzie poziom sportowy.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Aranger »

panoptico pisze:Tak naprawdę wszystko zależeć będzie od Tomka Fornala, bo Fromm nie dość, że gra słabo, to jeszcze blokuje występy Vigrassa, który może dużo dać temu zespołowi.
Plus fakt, że para środkowych Vigrass-Gladyr powinna stanowić bardzo duże zagrożenie w ofensywie, więc dobre przyjęcie się przyda, a tym Tomasz dysponuje. Gdzieś już to pisałem, ale według mnie to dla niego sezon z cyklu tych kluczowych - mocny klub, dobry trener, on sam wpisuje się w potrzeby tego zespołu, nawet te limity są po jego stronie. 23 lata, chyba najwyższy czas, żeby skala jego potencjału zaczęła się wyraźniej uwidaczniać na plusligowych boiskach. W Radomiu w każdym sezonie miał tylko momenty bardzo dobrej gry.
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: DuszanKubica »

Jak w ubiegłym sezonie. Wyrównanych 5 ekip bez faworyta.
Co roku to czytam i co roku sie smieje.

Faworytow jest trzech, tradycyjnie Skra i Zaksa oraz minimalnie za nimi Resovia.
Tyle.
uszat
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Son »

Jakiś ta Resovia do mnie nie przemawia. Zaksa ze Skra to rozstrzygną.
Zaksa na maksa
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: panoptico »

DuszanKubica pisze:Jak w ubiegłym sezonie. Wyrównanych 5 ekip bez faworyta.
Co roku to czytam i co roku sie smieje.

Faworytow jest trzech, tradycyjnie Skra i Zaksa oraz minimalnie za nimi Resovia.
Tyle.
A może przedstawisz argumentację, w czym niby Jastrzębie, a zwłaszcza Warszawa są gorsze od tej trójki? Tylko proszę nie podawać jedynie argumentów z brakiem klasowego zmiennika na ataku czy brakiem 4-tego przyjmującego, bo Zaksa w ostatnim sezonie wygrała ligę grając na poważnie 8 graczami.

Zresztą, na pierwszej stronie tego tematu były typowania z lipca i sierpnia, i nie było osoby, która by umieściła Warszawę poza finałową dwójką, a teraz po stracie Driesa i Łukasika (dwóch rezerwowych) nagle są bez szans? Nielogiczne te typy, ale sezon zweryfikuje.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: skrowiec »

kamil1999 pisze:1.No to według mnie Jastrzębie jest faworytem bo ma chyba najmniej słabych punktów. No i to będzie prawdopodobnie najlepsze przyjęcie oraz najlepsza zagrywką w lidze.
2.Zaksa. Toniutti i Zatorski są czołowymi siatkarz ami na swoich pozycjach. Do tego Śliwka który ciągle robi postępy, bardzo solidny środek i atakujący. No i w końcu maja ławkę.
3. Projekt. Takie miejsce typuję im w play-off bo w fazie zasadniczej bez Idrysa będzie im ciężko. Bardzo silny pierwszy skład ale słaba ławka.
4. Zawiercie. Para przyjmujących to czołówka ligowa. Penchev z Kogą odciażą w przyjęciu Ferreire co też jest dobrze pomyślane i nie rozumiem zastanawiania się czy Ferreira będzie miał dobry sezon. Równie dobrze można się zastanawiać czy Tillie, Lyneel albo Ebadipour taki będą mieć. To ta sama półka. Do tego wierzę w dalszy rozwój Malinowskiego. Środek na minus mimo tego, że też się wzmocnił.
5. Resovia Rzeszów. Znów mocna 14 i ciężko stwierdzić kto będzie grał. Jastrzebski też ma mocną cała 14,ale tam łatwiej jednak wytypować kto będzie grał. Może być zarówno 1 jak i 8 czy 9, więc umieszczę ich tak po środku tej skali. Co się rzuca w oczy to dobry atak.
6. Indykpol AZS Olsztyn. No tu zależy wszystko od Woickiego czy jest w stanie zagrać tak jak 2 sezony temu. Jeśli tak to może być medal. Czołowy atakujący ligi. Czołowy przyjmujący w postaci Żalińskiego, który przy Andrindze powinien dobrze wyglądać. Do tego Mika, który może odpalić ale para Andrnga-Żalinski powoduje, że nie musi. No i ten Seyed na środku.
7. PGE Skra Bełchatów. Para przyjmujących świetna, ale bez zamiennika. Libero nie przekonuje. Na ataku taki typowy drwal albo nie młody Wlazły. Najlepiej jak będą się zmieniać. Środek za to najlepszy w lidze koło Jastrzębia.
8. MKS Będzin. Dużo niewiadomych. Sanders po kontuzji. Fayazi nie wiadomo jak się zaprezentuje no i ten Faryna końcówkę zeszłego sezonu miał naprawdę dobra, ale jak będzie wyglądać na dystansie? Choć potencjał maja duży.
9. Czarni Radom. Nazwiska niby duże, ale jakoś mnie to wszystko nie przekonuje. Przyjęcie będzie bardzo kruche. Mogą wystąpić problemy z limitami no i tak jak w Rzeszowie zbyt wyrównana ta 14.
10. Cuprum Lubin. Jest parę indywidualności jak Tavares czy Lipiński, którzy mogą pociągnąć a na pozostałych pozycjach wygląda to naprawdę nieźle, lecz bez szału. Niewiadomą atakujący no i nie wiem na co stać Dvoranena, ale tu chyba Fronckowiak wiie co robi.
11.Ślepsk Suwałki. Niexle w sparingach. Bez gwiazd, ale jest paru zdolnych jak Szerszeń czy Tuaniga i solidniaków jak Klinkenberg, Takvam czy Bolądź.
12. Gdańsk. Skład naprawdę dobry a to że tylk tutaj ich umieściłem świadczy o sile ligi. No i też brakuje im gwiazd poza powiedzmy Schottem, który miał niezły zeszły sezon. Niepewny drugi przyjmujący, nie przekonuje mnie atakujący no i brak drugiego środkowego bo Grzyb to chyba już nie ten wiek.
13. Katowice. Gdyby nie ta dziura na drugim przyjęciu to byliby wyżej, ale liga w tym sezonie za silna by ich wyżej umieścić z Buchowskim czy Kwasowskim na tak ważnej pozycji w składzie. Na wielki plus Szymura i Nowakowski.
14. Bydgoszcz. Jedna wątpliwa gwiazda w postaci Sterna chyba jednak ich nie uratuje. Brakuje porządnego przyjmującego do pary z Quirogą no i doswiadczonego sypacza. Spadek i awans Nysy
, względnie Bielska.

O Matko Boska.... nie żebym sie czepiał... ale gdybyś napisał że Skra na 3 czy 4 miejscu to bym nawet się nie odzywał, ale na 7???? człowiekuuu przy weekendzie alko tak na ciebie wpłyneło czy co??? To tak jak bym odstawił Bydgoszcz w PO. Skra nie zagra gorszego sezonu od poprzedniego, masz moje słowo. Powiem więcej, i myślę ze większość się ze mną zgodzi... Skra, gdyby nie nieodpowiedzialne i nonszalanckie przygotowanie fizyczne przez gościa który rozpierdziela pod tym względem któryś zespół z kolei, lub zwyczajny zbieg okoliczności pod względem kontuzji... (wlazły, szalpuk, ebadipour, łomacz) miałaby co najmniej medal. W nadchodzącym sezonie nie ma Teppana tylko jest Petković (dla przypomnienia najlepiej punktujący włoskiej serie A), poza tym, jest Kochanowski, i moim zdaniem najlepszy na obecną chwile środkowy w naszej lidze Kłos, Ebadipour.... sądzę że również Kacper raczej gorzej nie zagra.... Więc nie byłbym "aż tak" sceptycznie nastawiony, lub (co niektórzy) natchniony nadzieją, że Skra zagra tak fatalny sezon jak poprzedni...
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: Son »

Mocno mnie dziwi pisanie o Klinkenbergu, ze to uznana marka, czy solidny gracz.
Zaksa na maksa
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Wydaje mi się, że jest straszny rozdźwięk między tym, co pod względem potencjału mogą grać poszczególne zespoły - a które zespoły mają największe znaki zapytania.

Jakbym miał sobie oceniać czołówkę pod względem potencjału (czyli max co mogą wyciągnąć te drużyny), to wyszłoby mi coś takiego:

1. Skra
2. Jastrzębski
3. Zaksa
4. Onico
5. Olsztyn
6. Resovia
7. Zawiercie

Ale pod względem przekonania, które zespoły zagrają swoje (tzn. nie zrobią tzw. Piazzy) w następnym sezonie, to wyszłoby mi coś takiego:

1. Zaksa
2. Zawiercie
3. Jastrzębski
4. Skra
5. Resovia
6. Onico
7. Olsztyn

Ale nawet ta Zaksa nie jest jakimś wielkim pewniakiem, bo dużego zaufania do Nikoli Grbicia raczej nie mam. Skra ma IMHO największy potencjał - jak będzie w formie, to Łomacz nie będzie odstawać od innych rozgrywających, najbardziej zbilansowana para przyjmujących, najlepsza trójka środkowych, bardzo mocny na papierze atakujący. Ale jakbym miał umierać za tych wszystkich Piechockich, Gogolów, Wlazłych- i postawić Skrę ponad Zaksę - to czułbym się niezręcznie, więc nic takiego nie napiszę. Na początku sezonu na pewno trójka Zaksa-JW-Skra wygląda najstabilniej biorąc pod uwagę oba czynniki.

Wróżenie z fusów. Jedyna stanowcza opinia jaką bym wyraził, to że Mika nie wróci do formy (dlatego Olsztyn mam raczej niżej) a Zawiercie nie zrobi czwórki - oni rok temu byli na poziomie podobnym do Radomia, a teraz liga będzie mocniejsza, bardzo ciężko będzie im to powtórzyć.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2019, o 22:22 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kamil1999 »

@Skrowiec
Nie tyle nawet uważam Skre za tak słabą tylko te zespoły co postawiłem wyżej za tak silne. Choć poziom i tak wyrównany a zatem nie wykluczam medalu dla Skry. Po prostu inne zespoły w mojej ocenie posiadają albo lepsze składy albo lepiej skomponowane. W Skrze jest słaba linia przyjęcia w sensie nie przyjmujący bo ci są wysokich lotów, ale źle ta linia jest skomponowana pod kątem przyjęcia zagrywki bo Ebadipour może nie wystarczyć by pokryć Szalpuka i Piechockego. Zagrywką też taka średnia bo tylko 3 będzie miało mocną zagrywkę a floty mają podobno mniejsze wrażenie w przyszłym sezonie robić. No i ten brak zamiennika na pozycji przyjmującego. Skra i Warszawa mogą mieć z tym problem, ale Warszawa lepiej wygląda na innych pozycjach dlatego jest wyżej.
@wysoki Portorykanczyk
Liga się wzmocniła, ale Zawiercie też więc czemu nie mieli by powtórzyć czwórkę?
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: skrowiec »

kamil1999 pisze:@Skrowiec
Nie tyle nawet uważam Skre za tak słabą tylko te zespoły co postawiłem wyżej za tak silne. Choć poziom i tak wyrównany a zatem nie wykluczam medalu dla Skry. Po prostu inne zespoły w mojej ocenie posiadają albo lepsze składy albo lepiej skomponowane. W Skrze jest słaba linia przyjęcia w sensie nie przyjmujący bo ci są wysokich lotów, ale źle ta linia jest skomponowana pod kątem przyjęcia zagrywki bo Ebadipour może nie wystarczyć by pokryć Szalpuka i Piechockego. Zagrywką też taka średnia bo tylko 3 będzie miało mocną zagrywkę a floty mają podobno mniejsze wrażenie w przyszłym sezonie robić. No i ten brak zamiennika na pozycji przyjmującego. Skra i Warszawa mogą mieć z tym problem, ale Warszawa lepiej wygląda na innych pozycjach dlatego jest wyżej.
hehe :) widzisz.... jak Ci to wytłumaczyć.... Ja i wielu innych (czytaj większość) widzi linię przyjęcia -Ebadipour-szalpuk- jako najsilniejszą w lidze....(biorąc pod uwage odejście Derro) o środkowych nie będę nawet wspominał... kłos, kochanowski, huber...
Co do zagrywki... to po pierwsze nie łudźcie sie ludzie że materiał piłki lub jej schemat szycia będzie miał wpływ na parabolę jej lotu, co za tym idzie, nagle floty będą banalne do przyjęcia, przecież to by zabiło obraz gry. po drugie co do mocnej zagrywki Skry wlazły, ebadipour, petkovic, kochanowski, katić(o którym wciąż wszyscy zapominają) mi wychodzi 5 a nie 3. Skra nie jest źle skomponowana, Skra została spieprzona pod względem fizycznym w zeszłym sezonie. Szóstkowi zawodnicy znają się jak łyse konie min. z reprezentacji... więc tu nie ma mowy o braku zgrania Łomacza z kłosem, kochanowskim, szalpukiem czy nawet huberem z którym przez jakiś czas już pogrywali na LN , dodaj do tego Gogola który ten wózek będzie ciągnął, a z reprezentacji napewno nie jedno od Heynena liznął (bo też po to tam jest).

A Twój błąd polega na tym że wszystko co piszesz popierasz właśnie poprzednim sezonem, a serio nie liczyłbym na to że się on w Bełchatowie powtórzy, bo tam zawsze po roku posuchy były obfite plony.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2019, o 22:40 przez skrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Zawiercie się niby-wzmocniło, Penczew nie zagra obok Ferreiry przez limity, a Verhees w ogóle będzie mieć problem z minutami na parkiecie, gdy Zawiercie ma czterech obcokrajowców w teorii przed nim do grania. Ciężko to porównywać do sytuacji, gdzie nawet Jastrzębie dołożyło przyjmującego do rotacji z szansami na szóstkę i potencjalnie dwóch mocnych środkowych, a Skra znalazła w końcu mocnego (moim zdaniem) atakującego.

IMHO narosła dziwna narracja przez te półfinały między Zawierciem a Zaksą - gdzie Zaksa grała może na 50% swoich możliwości - tak naprawdę Zawiercie grało wyrównane ćwierćfinały z Radomiem (zwłaszcza ten pierwszy mecz mógł pójść w drugą stronę i wtedy w półfinale mogliby zameldować się Czarni), a w meczach o brąz nie ugrało pojedynczego meczu z ot co niezłym Jastrzębskim. Dobry zespół, ale jak Resovia i Skra będą grać swoje to nie ma tam materiału ludzkiego na półfinały. A czy Resovia i Skra znowu zagrają tak katastrofalny sezon - nie sądzę. I to nawet nie biorąc pod uwage, że sama w sobie forma z końcówki sezonu - która i tak nie dała medalu na tle ubiegłorocznej ligi - będzie bardzo ciężka do powtórzenia.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2019, o 22:56 przez WysokiPortorykanczyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: skrowiec »

WysokiPortorykanczyk pisze:Zawiercie się niby-wzmocniło, Penczew nie zagra obok Ferreiry przez limity, a Verhees w ogóle będzie mieć problem z minutami na parkiecie, gdy Zawiercie ma czterech obcokrajowców w teorii przed nim do grania. Ciężko to porównywać do sytuacji, gdzie nawet Jastrzębie dołożyło przyjmującego do rotacji z szansami na szóstkę i potencjalnie dwóch mocnych środkowych, a Skra znalazła w końcu mocnego (moim zdaniem) atakującego.

IMHO narosła dziwna narracja przez te półfinały między Zawierciem a Zaksą - gdzie Zaksa grała może na 50% swojej możliwości - tak naprawdę Zawiercie grało wyrównane ćwierćfinały z Radomiem (zwłaszcza ten pierwszy mecz mógł pójść w drugą stronę i wtedy w półfinale mogliby zameldować się Czarni), a w meczach o brąz nie ugrało pojedynczego meczu z ot co niezłym Jastrzębskim. Dobry zespół, ale jak Resovia i Skra będą grać swoje to nie ma tam materiału ludzkiego na półfinały. A czy Resovia i Skra znowu zagrają tak katastrofalny sezon - nie sądzę. I to nawet nie biorąc pod uwage, że sama w sobie forma z końcówki sezonu - która i tak nie dała medalu na tle ubiegłorocznej ligi - będzie bardzo ciężka do powtórzenia.
Moje skromne zdanie również jest takie że Resovia nie zrobi już kolejny raz takiej plamy jak ostatnio... Powiem więcej... w moim odczuciu wydaje mi się że skończą fazę zasadniczą wyżej niż ZAKSA, oczywiście mogę sie mylić ale charakter tej drużyny jak i drużyny Skry był tak nadszarpnięty że uważam że będą to zespoły na dwóch pierwszych miejscach.
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kamil1999 »

@Skrowiec
Ależ dla mnie para Szalpuk- Ebadipour też jest pod kątem nazwisk najsilniejszą w lidze, lae jak Piechocki nie poprawi przyjęcia to może być krucho przy Szalpuku. No i brak zmiennika bo Katić to nie poziom Parodiego, Fromma czy Walińskiego względnie Pencheva. A skoro przy nim jesteśmy to w końcu on ma grać czy Szalpuk bo jego policzyłeś przy liczeniu kto ma silną a to będzie łąwkowy przecież. I tak patrzę przez pryzmat zeszłego sezonu bo jak inaczej mam patrzeć. Musze mieć jakieś podstawy do ferowania opinii. Zresztą przekonamy się, może nie będę miał racji i to faktycznie wszystko zepsuło słabe przygotowanie fizyczne. A Petković może okaże się gwiazdą ligi i liderem, ale sytuacja z nim przypomina mi Torresa, który też przychodził jako lider włoskiego zespołu z dolnej połowy tabeli, choć nie wiem czy wtedy Ravenna nie była przypadkiem na górze.
@Wysoki Portorykańczyk
Chyba przegapiłeś przyznanie polskiego obywatelstwa Masnemu a zarówno Zawiercie jak i Radom też przez ciebie wspomniany bez powodu nie dostali się tam gdzie się dostali.
kanimo

Re: Prognozy i przewidywania przed sezonem 2019/20

Post autor: kanimo »

Masny bedzie gral druga polowe sezonu, te z PO, jako Polak. Wiec problem z limitami jakby znika.
Co do materialu ludzkiego -trener tez sie liczy. Tutaj Zawiercie ma przewage nad Reska. Oraz w zgraniu i troche jasniejszym podziale rol. Jak Wysoki powiem-jesli z Reski wyciagnac maksa, to potencjal od Zawiercia wyzszy. Ale jakos bardziej wierze, ze to Zawiercie zagra swoje.



Skra i jaj zagrywka. Flot Klosa na PS nawet nowa pilka ruszal przeciwnikow. Szalpuk probuje hybrydowej, jesli nie bedzie klopotu z miesniami brzucha to moze byc niezle. Fakt-przyjecie takie sobie, moze Kacper zrobi kolejny kroczek, tym razem do przodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”