Verva Warszawa Orlen Paliwa 2019/2020

Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Bartek O »

Aquino pisze:Na Twitterze pojawiają się informację od różnych osób, że klub uratowany a skład utrzymany.
Oby to była prawda. Jedna z tych osób nawet podaje, że klub ma już pięciu inwestorów i nie ma już żadnych obaw o przyszłość Wicemistrzów Polski.
Wolę jednak poczekać na oficjalny komunikat ze strony kogoś z władz Onico. Tzn. drużyny z Warszawy ;).
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Ktoś na tt pisał nawet, że mają być wzmocnienia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Son »

Stojczew jako dyrektor?...
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Bartek O »

Noworoczny pisze:Ktoś na tt pisał nawet, że mają być wzmocnienia.
Nie wiem po co ten ironiczny komentarz pod informacją, że drużyna reprezentująca nasz kraj w Lidze Mistrzów została uratowana i nie grozi jej już upadek?
Bez obaw. Bena i Sama z Twojej ZAKSY nie wyciągną. Przynajmniej nie przed sezonem 2019-20 ;)
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Ale jaki ironiczny. W tym samym tonie, co komentarze wyżej.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Nagor »

Noworoczny pisze:Ktoś na tt pisał nawet, że mają być wzmocnienia.
W stosunku do aktualnie zakontraktowanych zawodników? Nasuwa się pytanie - skoro był taki potencjał inwestorski to czemu wcześniej się na nich nie zdecydowali :D ?

Już pozostawiając heheszki z tyłu mam nadzieję, że Warszawa rzeczywiście utrzyma skład i płynność finansową, bo po Stoczni byłby to znów wielki wizerunkowy uszczerbek naszej ligi.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Trzeba się jednak jakoś szanować. Można było wkleić link do Twittera. Można by było zobaczyć kto takie rzeczy pisze, zobaczyć liczbę obserwujących, zobaczyć jego wcześniejsze posty, czy były poważne czy żartobliwe. A informacja że na twitterze piszą nie znaczy nic albo jeszcze mniej niż nic.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1579
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: lukecik »

https://twitter.com/eltraductor90/statu ... 4525863937

Gość pracował w Radomie za czasów Lozano, kontakty siatkarskie jakieś ma, więc można się łudzić, że klub nie upadnie.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Bartek O »

Noworoczny pisze:Trzeba się jednak jakoś szanować. Można było wkleić link do Twittera. Można by było zobaczyć kto takie rzeczy pisze, zobaczyć liczbę obserwujących, zobaczyć jego wcześniejsze posty, czy były poważne czy żartobliwe. A informacja że na twitterze piszą nie znaczy nic albo jeszcze mniej niż nic.
Ja np. po wcześniejszym przeczytaniu informacji, że Twitter ćwierka o uratowanym klubie z Warszawy wykonałem bardzo skomplikowany zabieg, polegający na wpisaniu w wyszukiwarkę trzech słów: "ONICO uratowane twitter".
Faktycznie jest tam kilka kont, na których ten temat jest poruszony. Szczególnie jedno zwróciło moją uwagę. Jest to komentator RadioWKS który twierdzi, że klub jest uratowany. Powołuje się na "pewne siatkarskie źródło". Ale na ile wpis ten można traktować poważnie i na ile pewne jest źródło tego źródła, to ja nie mam bladego pojęcia.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

Bartek O pisze:
Aquino pisze:Na Twitterze pojawiają się informację od różnych osób, że klub uratowany a skład utrzymany.
Oby to była prawda. Jedna z tych osób nawet podaje, że klub ma już pięciu inwestorów i nie ma już żadnych obaw o przyszłość Wicemistrzów Polski.
Wolę jednak poczekać na oficjalny komunikat ze strony kogoś z władz Onico. Tzn. drużyny z Warszawy ;).
Można rzeczywiście tylko trzymać kciuki za to, żeby temu nowemu inwestorowi-sponsorowi, lub grupie sponsorów udało się szybko przejąć klub z Warszawy.

W punktu widzenia prawnego, może okazać się w tym momencie już o tyle trudne, że spółka-matka Onico SA po rezygnacji z funkcji w miniony czwartek nowego prezesa (który miał być człowiekiem nowego inwestora i był tym nowym prezesem przez całe pięć dni) oraz drugiego poza nim członka zarządu pana Mariusza Wilkołaskiego (jednocześnie dotychczasowego wiceprezesa i dyrektora finansowego klubu siatkarskiego) od kilku dni.... w ogóle nie ma zarządu, a więc kierujących nią decyzyjnych ludzi, którzy ewentualnie mogliby teraz szybko wziąć odpowiedzialność za decyzję o sprzedaży, lub też bezpłatnego odstąpienia akcji klubu siatkarskiemu komuś trzeciemu. :o

Sytuacja jest jednak jak to się mówi "rozwojowa". Media jeszcze kilkadziesiąt godzin temu pisały o Onico SA, że
"We władzach spółki od kilku tygodni trwa walka o wpływy, czego najlepszym dowodem są ostatnie, duże zmiany w radzie i zarządzie. To powoduje chaos i na pewno nie pomaga w ratowaniu firmy, co różne osoby próbują robić [...]

[...] Generalnie walka o władzę odbywa się pomiędzy Turczynem, który kontroluje spółkę, a pozostałymi akcjonariuszami, którzy chcą go odsunąć od zarządzania – twierdzi nasz rozmówca."


-> https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/30 ... ladze.html
... a właśnie wczoraj w tej walce o wpływy w upadającej spółce najwyraźniej nastąpiło jakieś przesilenie, bo pan Turczyn - założyciel spółki i de facto też główny udziałowiec/właściciel Onico SA (nie jest też żadną tajemnicą, że o sponsorowaniu klubu siatkarskiego z Warszawy decydował personalnie właśnie on) zgodził się o godzinie 23:30 sprzedać swój pakiet kontrolny akcji spółki "inwestorowi branżowemu nie później niż do 29 listopada 2019 r" https://www.money.pl/gielda/akcjonarius ... 2593a.html

Przy czym jak i w przypadku poprzedniego pięciodniowego prezesa pana Marchlińskiego - który miał jakoby reprezentować grupę inwestorów, którzy jednak po kilku dniach najwyraźniej się rozmyślili i z przejęcia Onico SA zrezygnowali, póki co nikt nie jest w stanie podać, czy nawet tylko zgadnąć, kto może być tym kolejnym "inwestorem branżowym" wyrażającym chęć przyjęcia Onico SA, oraz czy są to w ogóle jacyś poważni ludzi i poważni biznesmeni, czy też kolejni naśladowcy Vanna Ly/Amba Fatima.

Póki co w spółce-matce panuje bezhołowie i bezwład decyzyjny. Jak to wypunktował "Parkiet" w podlinkowanym wyżej artykule; spółka-matka klubu siatkarskiego nie ma w tym momencie prezesa, zarządu, nie ma też pieniędzy, a już wkrótce, za kilkanaście dni może nie mieć już także prawa do importu paliw - czyli straci prawo do prowadzenia swojej dotychczasowej podstawowej działalności handlowej, ma za to na karku całą chmarę domagających się natychmiastowego zwrotu pieniędzy wierzycieli i złożony wniosek o upadłość, który czeka na rozpatrzenie przez sąd.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Turczyn to nazwisko czy narodowość?
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

Pan Tomasz Turczyn. Nazwisko odmiejscowe jak sądzę. ;)

Całkiem młody facet zresztą.
kamil1999
Posty: 5520
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Czyli jednak nie ma katastrofy i nie trzeba zamykać tej osłabiającej się co sezon ligi. A na poważnie to bardzo dobra wiadomość dla ligi. Tymbardziej skoro cały skład ma zostać. Większa ilość sponsorów też zawsze jest lepsza niż jeden. Klub nie jest wtedy bardzo uzależniony od tego jednego.
tosterpro
Posty: 105
Rejestracja: 11 lut 2018, o 12:05
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: tosterpro »

Scenariusz będzie taki, że klub przystąpi do rozgrywek bez Francuza, Belga, Białorusina oraz Kwolka i Brizarda. Są to na tyle dobre nazwiska, że chętni się znajdą. Szczególnie na pierwszego, czwartego i ostatniego. Anastasi chłop honorowy to z tonącego okrętu pierwszy nie zejdzie. Nowakowski i Niemiec, klasowy i zapowiadający się na klasowego środkowego zrobią to co Anastasi. Tacy zawodnicy jak Łukasik, Kozłowski, Janikowski, Wrona, Jaglarski, Kowalczyk zostaną wg. mnie i będą stanowiły trzon zespołu w najbliższym sezonie. Swoją drogą to będzie dla nich prawdziwy sprawdzian wartości. Nie wiem co zrobią Wojtaszek i Grobelny. Moja subiektywna szklana kula przekazała mi takie właśnie informacje. Za dwa miesiące obaczymy czy jest coś warta czy ją potłukę i wywalę;)
Ostatnio zmieniony 13 sie 2019, o 08:26 przez tosterpro, łącznie zmieniany 2 razy.
kamil1999
Posty: 5520
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Jeśli ma odejść Udrys to Belg raczej nie odejdzie bo ktoś na ataku grać musi. No i belgijski atakujący to nie jest jakaś wielka gwiazda a na pewno nie większa niż na przykład Wrona czy Brizard albo Wojtaszek. Moja subiektywna szklana kula mi nic nie podpowiada gdyż nie posiadam żadnych informacji odnośnie potencjalnych sponsorów, więc bazuję na ekspertach sportowych i dziennikarzach, którzy jakąś tam wiedzę pewnie mają.
tosterpro
Posty: 105
Rejestracja: 11 lut 2018, o 12:05
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: tosterpro »

kamil1999 pisze:Jeśli ma odejść Udrys to Belg raczej nie odejdzie bo ktoś na ataku grać musi. No i belgijski atakujący to nie jest jakaś wielka gwiazda a na pewno nie większa niż na przykład Wrona czy Brizard albo Wojtaszek. Moja subiektywna szklana kula mi nic nie podpowiada gdyż nie posiadam żadnych informacji odnośnie potencjalnych sponsorów, więc bazuję na ekspertach sportowych i dziennikarzach, którzy jakąś tam wiedzę pewnie mają.
Po co ma zostawać w obcym kraju van den Dries, dodatkowo w jego najdroższym do życia miejscu bez kasy. Młodzi Polacy zagrają za obietnicę aby spróbować zawalczyć o przyszłość, dojrzali za obietnicę aby pokazać, że jeszcze nie są dziadkami. Bydgoszcz kilka sezonów rozgrywa za obietnice...zresztą kolejny zapowiada się podobnie, ale to nie wątek klubu znad Brdy. Na atak znajdą kogoś za obietnicę. Obietnica + Anastasi+ gra to nie taka najgorsza perspektywa. Niektórzy wolą to niż kasę i ławę. Czy słusznie to już ich indywidualna sprawa.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: krzysiu »

Janikowski tak zostal ze juz jest w Treflu
tosterpro
Posty: 105
Rejestracja: 11 lut 2018, o 12:05
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: tosterpro »

krzysiu pisze:Janikowski tak zostal ze juz jest w Treflu
Uuuuuuu jak "najmniejszy szczurek" opuścił tonący okręt, to znaczy, że "doświadczone szczury" już są na szalupach w kierunku innych okrętów. No to będzie się działo :o
anty-hejter
Posty: 55
Rejestracja: 27 lip 2019, o 03:17

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: anty-hejter »

[ingerencja moderatora] Janikowski ma zostać wypożyczony na sezon do Gdańska, gdyż tak miało być od samego początku natomiast co do pozostałej 14-tki są czynione starania, aby wszyscy pozostali w Warszawie.
kamil1999
Posty: 5520
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

tosterpro pisze:
kamil1999 pisze:Jeśli ma odejść Udrys to Belg raczej nie odejdzie bo ktoś na ataku grać musi. No i belgijski atakujący to nie jest jakaś wielka gwiazda a na pewno nie większa niż na przykład Wrona czy Brizard albo Wojtaszek. Moja subiektywna szklana kula mi nic nie podpowiada gdyż nie posiadam żadnych informacji odnośnie potencjalnych sponsorów, więc bazuję na ekspertach sportowych i dziennikarzach, którzy jakąś tam wiedzę pewnie mają.
Po co ma zostawać w obcym kraju van den Dries, dodatkowo w jego najdroższym do życia miejscu bez kasy. Młodzi Polacy zagrają za obietnicę aby spróbować zawalczyć o przyszłość, dojrzali za obietnicę aby pokazać, że jeszcze nie są dziadkami. Bydgoszcz kilka sezonów rozgrywa za obietnice...zresztą kolejny zapowiada się podobnie, ale to nie wątek klubu znad Brdy. Na atak znajdą kogoś za obietnicę. Obietnica + Anastasi+ gra to nie taka najgorsza perspektywa. Niektórzy wolą to niż kasę i ławę. Czy słusznie to już ich indywidualna sprawa.
To skoro tak stawiasz sprawę to po co Nowakowski czy Wrona mają grać w najdroższym do życia miejscu w kraju bez kasy. Tymbardziej, że podejrzewam iż zwłaszcza za tego pierwszego inne kluby wyłożą więcej kasy. Chociaż to jest kwestia spora bo ta kasa może być.
A odejście Jankowskiego dobrze wróży klubowi z Warszawy bo gdyby z Onico druga Bydgoszcz miała się zrobić to on by chyba jednak akurat został by grać. Już przed problemami mówiono o tym, że ma trafić do Gdańska.
lobmar
Posty: 760
Rejestracja: 22 mar 2015, o 23:38
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: lobmar »

Onico definitywnie wycofuje się ze sponsoringu siatkarzy,ew nowy właściciel także.
greatworldofvolley
Posty: 131
Rejestracja: 18 maja 2018, o 14:37
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: greatworldofvolley »

Janikowski przedłużył kontrakt do 2023 i udał się na wypożyczenie. Gdyby nie miał gdzie wracać to chyba by nie decydował się na podpis pod umową z Onico.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Son »

No tak, klub nie jest proioyteyem kiedy wszystko się wali. Jakby wszystko miało być dobrze, to by coś pisali wcześniej. A tu żyliśmy nadzieją o jakimś bliżej nieokreślonym inwestorze, który jak się okazuje nie kwapi się do pompowania kasy w klub. Zreszta można poczytać. Na necie są już jakieś informacje. Nawet jakby mieli wystartować, to jakoś dalej nie wierze, zeby dograła do końca. Nic tu nie trzyma się całości w tym onico, za dużo niewiadomych, żeby miało być dobrze.
Zaksa na maksa
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Son »

greatworldofvolley pisze:Janikowski przedłużył kontrakt do 2023 i udał się na wypożyczenie. Gdyby nie miał gdzie wracać to chyba by nie decydował się na podpis pod umową z Onico.
W stoczni tez rozdawali kontrakty na prawo i lewo, żaden wyznacznik.
Zaksa na maksa
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

To chyba nie jest tak, że ci tajemniczy goście na twitterze pisali, że nabywca poprzedniego właściciela będzie sponsorował siatkówkę. Prawdopodobnie są nowi sponsorzy zupełnie inni, niż nowy właściciel onico. Nie znam się na tym, ale z tego co wyczytałem tutaj w poprzednich postach, włodarze oniko prowadzili Kreatywną księgowość i nie przekazywali pieniędzy klubowi, tylko żeby to lepiej wyglądało w ich papierach, uzbierali klubowi pożyczki. Tak samo prawdopodobnie było w poprzednim sezonie. I teraz klub ma dług wobec oNico a tym samym wobec jego nabywcy. Więc nawet gdyby klub zebrał 10 000 000 to i tak będzie musiał oddać te pieniądze nowemu nabywcy oniko. Żeby normalnie funkcjonować, musiałby zebrać 20 000 000. To tylko moje przypuszczenia, bo jak napisałem, zupełnie się na tym nie znam
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kamil1999
Posty: 5520
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Dokładnie zgadza się to co mówisz. Ale jeśli ten nowy nabywca Onico chce te pieniądze od klubu to nie może doprowadzić do jego upadłości i odstraszyć potencjalnych sponsorów bo nic nie dostanie gdy klub upadnie. Rozsadniejszą opcją była by ugoda i wymaganie by klub zwracał pieniądze w wygodnych ratach no i może zarządanie na przykład tylko połowy kwoty, którą jest lepsza niż nic.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Son »

Ile by mieli nie oddać, to wydaje mi się, że łatwiej będzie oddać zaległości utrzymując drużynę za 3 mln niż za kolejne 10 mln. Tak na chłopski rozum. Ale mogę się mylić, nie jestem stołecznym biznesmanem.
Zaksa na maksa
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: reeman »

Dużo będzie miał do powiedzenia syndyk masy opadłościowej Onico
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

reeman pisze:Dużo będzie miał do powiedzenia syndyk masy upadłościowej Onico
Tak jak pisali już wyżej koledzy, wygląda na to że spółka-matka Onico znalazła wreszcie poważnego kandydata na nowego właściciela spółki - jest nią grupa Eneris, a założyciel firmy, pan prezes Turczyn zgodził się sprzedać temu inwestorowi należący do tej pory do niego pakiet kontrolny akcji spółki.

Dla klubu siatkarskiego problem w tym, że ten nowy, potencjalny właściciel Onico SA jak twierdzi "Puls Biznesu" nie jest zainteresowany utrzymywaniem i wspieraniem klubu siatkarskiego:
"Według naszych informacji potencjalny nabywca nie jest natomiast zainteresowany sportową działalnością Onico. Przypomnijmy, że paliwowa spółka jest właścicielem i nadal jeszcze głównym sponsorem klubu Onico Warszawa, aktualnego wicemistrza Polski w siatkówce mężczyzn. W zeszłym roku na rozwój drużyny spółka przekazała znaczącą sumę, bo prawie 10 mln zł. Już na początku sierpnia zarząd klubu zdecydował, że wobec kłopotów finansowych właściciela nie przedłuży obowiązującej do końca miesiąca umowy sponsorskiej. "Eneris" siatkarskiego klubu przejmować nie chce. Stołeczna drużyna będzie więc musiała znaleźć sobie mecenasa. Zarząd klubu twierdzi, że rozmowy z potencjalnymi inwestorami i sponsorami są na zaawansowanym etapie i dają nadzieję na utrzymanie wysokiego poziomu sportowego zespołu. Według naszych informacji nowych potencjalnych inwestorów odstrasza zadłużenie, które ma klub względem aktualnego właściciela. Gdyby zostało przynajmniej w części umorzone, szansa na uratowanie klubu znacząco by wzrosła"

więcej -> https://www.pb.pl/eneris-rzuci-onico-ko ... owe-967995
kamil1999 pisze:Dokładnie zgadza się to co mówisz. Ale jeśli ten nowy nabywca Onico chce te pieniądze od klubu to nie może doprowadzić do jego upadłości i odstraszyć potencjalnych sponsorów bo nic nie dostanie gdy klub upadnie. Rozsadniejszą opcją była by ugoda i wymaganie by klub zwracał pieniądze w wygodnych ratach no i może zarządanie na przykład tylko połowy kwoty, którą jest lepsza niż nic.

Gdyby potencjalny, nowy właściciel Onico SA naprawdę liczył na odzyskanie "pożyczonych" pieniędzy klubowi siatkarskiemu to by jednak musiało oznaczać, że wcześniej bardzo mocno upadł na głowę. Siatkówka to na pewno nie piłka nożna - więc pomimo tego, że Onico zdetronizowało tutaj ostatnio nawet Resovie i Trefl, bo ze wszystkich klubów polskich mogło liczyć na najwięcej kibiców chodzących na mecze w Pluslidze w poprzednim sezonie to i tak przychody klubów siatkarskich - a już zwłaszcza tych czołowych z największymi budżetami ze sprzedaży biletów, czy praw medialnych i reklamowych to nie więcej niż kilkanaście procent budżetu. "Korzyści ekonomiczne" w cudzysłowie z prowadzenia takiej działalności jak profesjonalny klub siatkarski są naprawdę żadne. Jest odwrotnie - utrzymywanie klasowego zespołu siatkarskiego wszędzie na świecie generuje tylko i wyłącznie duże straty. Także dlatego, że przy statusie zawodników i powszechnym w siatkówce systemie zawierania bardzo krótkich, dość często tylko rocznych kontraktów, nie ma co liczyć, że jak to się często dzieje właśnie w piłce nożnej, klub bardziej możny któregoś wyróżniającego się zawodnika, czy zawodniczkę posiadającą wieloletni kontrakt z danym klubem za grube miliony wykupi.

Każdy twardo stąpający po ziemi inwestor musi się więc pogodzić z góry z tym, że przy dużych długach jakie ma oficjalnie Onico Warszawa wobec spółki-matki Onico SA - a jak podawaliśmy już wcześniej w tym wątku są to naprawdę spore pieniądze, bo pewnie przynajmniej circa 14-15 milionów (skoro tylko w dwóch ostatnich latach Onico SA pożyczyło klubowi siatkarskiemu około 9.5 miliona w ubiegłym roku kalendarzowym i jeszcze około 4.5 miliona w 2017) jest zupełnie oczywiste i jasne, że akurat od klubu siatkarskiego, którego jedynymi zasobami majątkowymi są na dobrą sprawę biurko, laptop i skórzana służbowa aktówka prezesa Gacka, tych milionów nawet gdyby się bardzo tego chciało, nie da się już ściągnąć. Ponieważ żaden komornik nie zajmie na poczet zadłużenia klubu dajmy na to Bartka Kwolka, Andrzeja Wrony, Piotrka Łukasika, a tym bardziej członków klubu kibica, lub też mojego ulubionego DJ-a na Torwarze, więc jak całkiem słusznie podsuwa i sugeruje "PB" w podlinkowanym wyżej artykule tak naprawdę można te dotychczasowe długi klubu siatkarskiego wobec spółki-matki tylko spisać na straty i umorzyć.

Ale żeby do tego doszło, to muszą zostać w spółce-matce, czyli Onico SA wyjaśnione nowe relacje właścicielskie, czyli dopiero musi wejść do spółki oficjalnie nowy inwestor/właściciel, ukonstytuować nowa rada nadzorcza i zostać wybrany zupełnie nowy zarząd - czyli pojawić się muszą ludzie, którzy będą posiadać nowy mandat i prawne umocowanie, aby podjąć taką odpowiedzialną decyzję. Wszystko to wymaga jednak czasu, a klub siatkarski tego czasu za bardzo już nie ma - i w efekcie poza samym pozyskaniem nowego, szczodrego "dobrodzieja" w miejsce Onico - sponsora, bądź grupy sponsorów, także tutaj widać naprawdę duży problem. :(
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Radomiak97 »

Son pisze:Ile by mieli nie oddać, to wydaje mi się, że łatwiej będzie oddać zaległości utrzymując drużynę za 3 mln niż za kolejne 10 mln. Tak na chłopski rozum. Ale mogę się mylić, nie jestem stołecznym biznesmanem.
Widzę, że nawet się nie próbujesz ukrywać z tym, że chciałbyś aby rozebrano klub z większości składu i zrobiono z niego drugą Bydgoszcz ;)

Ależ się tutaj co poniektórzy troszczą o warszawski klub. A jakie przejęcie, żeby tylko nie miał za ciężko finansowo i najlepiej sprzedał cały skład i grał o utrzymanie. Bo przecież jest to zupełnie różne od upadku klubu i absolutnie nie byłoby wstydu.

Żeby nie było - takie rozwiązanie i ja poprę, ale tylko w ostateczności.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”