Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Paragon »

Zaczynamy. Skład na nowy sezon:
Rozgrywający: Michał Kędzierski, Dejan Vincić
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Damian Boruch, Alen Pajenk
Przyjmujący: Wojciech Włodarczyk, Thanasis Protopsaltis, Alen Sket, Bartosz Firszt
Atakujący: Michał Filip, Karol Butryn
Libero: Michał Ruciak, Mateusz Masłowski
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Paragon »

Jak myślicie, gorszy skład niz rok temu?

Jak dla mnie wzmocniona i na plus pozycja libero (Masło lepszy niż Wasyl), rozgrywającego (Kędzierski powalczy ze Słoweńcem i na zmianach będzie prezentował wyższy poziom niż Giger), to ze względu na kontuzję i mało grania Żygałowa, to Filip wzmocniony Butrynem (dwóch równorzędnych atakujących) będzie miał oddech i atak powinien być bardziej stabilny.
Słabszy będzie środek, bo jednak Huber to inny pułap niż Grzechnik/Boruch.
Największą niewiadomą jest przyjęcie, wszystko zależy jak spiszą się w naszej lidze Sket i Grek, a obaj to kawał graczy. Choć tu jestem optymistą. Włodarczyk z ostatniego sezonu we Włoszech to wzmocnienie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Problem Czarnych jest chyba taki, że Sket nieszczególnie potrafi przyjmować, więc granie nim obok Włodarczyka może być w naszej lidze problematyczne, a o ile od Włodarczyka jest raczej trochę lepszym zawodnikiem (w ofensywie to naprawdę dobry zawodnik), tak np. granie dwoma obcokrajowcami na przyjęciu zamyka limity. Wtedy ta wyliczanka, kto jest od kogo lepszy, też zaczyna wyglądać inaczej, bo np. Żaliński w elementach ofensywnych i bloku był na poziomie ligowym świetny.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Son »

Zaryzykuję stwierdzenie, że Żaliński był od wszystkich, którzy będą grać na przyjęciu w Radomiu 2019/20 lepszy w statystyce overall. Zresztą według data volley był najlepszym przyjmującym ligi w poprzednim sezonie, a do tego był swój, grał u siebie w domu, a to też ma duże znaczenie. To zawodnik bardzo niedoceniony, przez brak gry w kadrze. Uważam go za jednego z najlepszych przyjmujących jacy grali w naszej lidze.

Stawiam, że będą niżej o jedną/dwie pozycje.
Zaksa na maksa
kibic1998
Posty: 27
Rejestracja: 3 gru 2014, o 16:45
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kibic1998 »

Zauważy należy , że patrząc zarówno na poszczególne pozycje jak i przede wszystkim na całość dużo gorsza drużyna.
1.Jako drużyna przede wszystkim poprzednia była zgrana(byli ze sobą niektórzy ponad dwa lata) i to pod każdym względem: charakteru,umiejętności,każdy znał swoje miejsce w szeregu zarówno na boisku jak i poza nim, była zdrowa rywalizacja. Szczerze nie widzę w niej lidera jakim był Wojtek Żaliński (mimo, iż z niewiadomych przyczyn na pewno nie sportowych został pozbawiony funkcji kapitana w ostatnim roku), takim liderem był i nie podlega to dyskusji . Jak zespół przegra pierwsze trzy mecze ,osoba obecnego trenera i prezesa( z całym szacunkiem do obydwu Panów) jestem pewien nie ugasi tego pożaru ( bo dolewając oliwy ,się nie da ).I Jeszcze ta kolonia słoweńska , żeby się nie odbiła czkawką. Fizycznie wydaje się ,że niższy zespół na newralgicznych pozycjach.
2.Rozegranie minimalny plus tylko za to ,że będzie ogrywany Polak ,
3.Środek na minus ,więcej za więcej nie znaczy lepiej ,
4.Przyjecie DRAMAT!!!, każdy za zmienionych klasa niżej,
5.Atak ,fajne chłopaki i tyle w tym temacie ( tacy sami pod względem charakterystyki, z przewagą na Filipa chart i mega silny młot ,żeby się tylko nie zaciął), niewątpliwie Maksim technicznie dużo lepszy zawodnik o innej charakterystyce ( żeby nie kontuzja), reasumując na minus,
6.Libero czas pokaże (stary orzeł z młodym kogutem,byle rywalizacja skończyła się dobrze dla drużyny),generalnie na minus, za garść śliwek nie przyszli, a obaj mają coś do udowodnienia, bo tak naprawdę obaj panowie na tej pozycji w Plus Lidze szału nie zrobili.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2019, o 14:06 przez kibic1998, łącznie zmieniany 1 raz.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: qtp »

WysokiPortorykanczyk pisze:Problem Czarnych jest chyba taki, że Sket nieszczególnie potrafi przyjmować,
A dodając do tego Masłowskiego robi się już znaczny problemik.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Nagor »

Ja nie wierzę w Greka w ofensywie, więc moim zdaniem będzie nierówno rozłożony atak + wszystkie zagrywki we Włodarczyka. Jego skuteczność w przyjęciu będzie kluczowa w grze Radomia.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Aranger »

Iście rzeszowska konstrukcja składu, ciężko wywnioskować kto jest szykowany do gry w szóstce. Ta liga się coraz bardziej spłaszcza poziomem i ciężko powiedzieć kto zawalczy o mistrza, a kto okaże się rozczarowaniem, więc trudno ocenić na co stać Czarnych. Tym niemniej cieszy, że mimo gruntownej przebudowy składu klub się szczególnie nie osłabił i na papierze trzyma poziom.
WysokiPortorykanczyk pisze:granie dwoma obcokrajowcami na przyjęciu zamyka limity
Chyba po to sprowadzono Kędzierskiego żeby mieć tu rezerwę, bo dwóch ofensywnych + Masłowski to rzeczywiście karkołomna konstrukcja przyjęcia.
Gibson
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2018, o 14:20
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Gibson »

Czyli Vinci na ławkę?
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Gibson pisze:Czyli Vinci na ławkę?
Czyli w niektórych meczach pewnie Vincić, w innych Grek a innych może nawet Pajenk. W każdym razie będzie rotacja i prawdopodobnie duże zmiany składzie w zależności od sytuacji na boisku.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Aquino »

Albo Sket albo Thanasis na ławkę bo Włodarczyk grać musi.
Radom poziom z poprzedniego sezonu raczej utrzyma.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Son »

Nie przekonuje mnie budowanie składu na zbyt dużej liczbie zagranicznych zawodników i nadzieja, jakoś upchniemy czterech w trzy osobowy limit. Jak to wyglądało widzieliśmy w Rzeszowie. Jedna kontuzja, jeden niewypał i koncepcja drużyny leży.
Zaksa na maksa
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Son »

kamil1999 pisze:
Gibson pisze:Czyli Vinci na ławkę?
Czyli w niektórych meczach pewnie Vincić, w innych Grek a innych może nawet Pajenk. W każdym razie będzie rotacja i prawdopodobnie duże zmiany składzie w zależności od sytuacji na boisku.
To się nie sprawdza
Musi być pierwszy skład, a nie dziś grasz ty, jutro ty i ty, a za tydzień tamci razem.
Zaksa na maksa
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Nie mówię, że to się sprawdzi. Po prostu wyraźnie widać, że taki jest pomysł Cerradu. Ale też mi się nie podoba a szczególnie tq zbyt ofensywna para przyjmujących, ale podejrzewam, że w planach był Penchev, ale Stojczew go do Werony przekonał.
Camillo Marcotti

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

A jak Włodarczyk spisywał się we Włoszech? Może coś się nauczył przyjmować :)

Zawsze w opcji numer 8 czy tam ile można wpuścić Ruciaka na przyjęcie :) widziałem go niedawno w jakimś charytatywnym meczu plażowym w Krakowie, nawet się jeszcze odbijał od piasku. A tak na poważnie to ja obstawiam grę Włodarczyk / Sket właściwie wszędzie, a w razie dramatu w przyjęciu wejścia Greka.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kiepski »

Dla mnie skład bez szału, po zapowiedziach czego innego się spodziewałem.
Na plus rozegranie, bo przy limitach Kędzierski może ratować sytuację, we Włoszech też złapał doświadczenia i innej kultury gry.
Na ataku - ciężko powiedzieć, do kontuzji Zygałov i jego gra mi się bardzo podobała, ale potem zostali w sumie tylko z Filipem. Butryn - ze względu na limity - nie jest złym transferem, o lepszej klasy polskiego atakującego byłoby ciężko i dla mnie to on będzie pierwszym atakującym niż Filip (jest dla mnie zbyt nierówny).
Środek tu na duży minus. Szkoda że nie dało się zatrzymać Hubera. Pajenk wydaję się być z każdym kolejnym sezonem coraz słabszy. Resztę przemilczę, aczkolwiek kto ma druha Borucha.... :D :D :D :D .
Przyjęcie - raczej wzmocnione nie zostało. Nie wiem czy Sket wypali, ale mnie ten zawodnik jak dotychczas nie przekonuje. Bardziej widziałbym parę Protopsaltis - Włodarczyk.
Na libero taki plus że będzie dwóch, który każdy może wystąpić w podstawowym składzie. Ale dużych zysków z tego powodu także bym nie oczekiwał.
Myślę że koncepcja budowy Czarnych była inna, ale rynek (odmowy zawodników) zmusiły zarząd do zbudowania takiego a nie innego składu przy budżecie którzy posiadali. Nie wiem tylko jak to Prygiel ogarnie.
Na jesieni mam zamiar wybrać się na jakiś mecz Czarnych i mam nadzieję że mnie zaskoczą pozytywnie swoją grą.
kaCuCh
Posty: 35
Rejestracja: 2 sie 2013, o 08:59
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kaCuCh »

Cerrad oraz Enea sponsorami tytularnymi drużyny Cerrad Enea Czarni Radom
tosterpro
Posty: 105
Rejestracja: 11 lut 2018, o 12:05
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: tosterpro »

Po obejrzeniu wczorajszego meczu mam mieszane uczucia co do Radomia. Z pewnością w polu serwisowym bardzo groźni. Każdy oprócz Ostrowskiego kopie zagrywką mniej lub bardziej. Przyjęcie już słabsze, Ruciak uspokoił je trochę. Myślę, że to drużyna dużych niespodzianek tak in plus jak i in minus. Podejrzewam, że młody Firszt na koniec sezonu będzie grał w szóstce za Greka.
ciorny17
Posty: 8466
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

tosterpro pisze: Przyjęcie już słabsze, Ruciak uspokoił je trochę. Myślę, że to drużyna dużych niespodzianek tak in plus jak i in minus. Podejrzewam, że młody Firszt na koniec sezonu będzie grał w szóstce za Greka.
Ani Ruciak ani Masłowski to nie libero na poważne granie. Jak Grek je w miarę utrzyma, Włodi zacznie ofensywnie grać jak we Włoszech to aż tak brak przyjęcia nie będzie odczuwalny, ale dalej nie pozwoli to na zbliżenie się do podium. Co do Firszta, to źle wybrał, bo nie pogra. Będzin, Lubin czy Bydgoszcz z sinusoidalnym Grycem, to byłby odpowiednie wybory. Jestem fanem jego talentu, ale obawiam się, że to rok w plecy.
Kłamca.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Murilo0 »

W Radomiu nawet libero zatrudnili z dobrą, atakującą zagrywką :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: dyletant »

Podejrzewam, że młody Firszt na koniec sezonu będzie grał w szóstce za Greka.
Wątpię. To bardzo fajnie ułożony zawodnik, a jak zmieścił się w trzecim metrze po skosie na naszym trójbloku to zbierałem szczękę z podłogi. Do tego fajna zagrywka i czucie na bloku.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

Alen Sket z powodu kontuzji kolana wraca do kraju. Kontrakt rozwiązany. Po słowie z zawodnikiem na zastępstwo
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

A szkoda, bardzo dobry, szczególnie w ofensywie przyjmujący. Coraz więcej tych kontuzji. Powinni skrócić sezon reprezentacyjny. No i ciekawe o kogo postarają się Czarni. Pewnie będą musieli wykupić jakiś kontakt.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

kamil1999 pisze:A szkoda, bardzo dobry, szczególnie w ofensywie przyjmujący. Coraz więcej tych kontuzji. Powinni skrócić sezon reprezentacyjny. No i ciekawe o kogo postarają się Czarni. Pewnie będą musieli wykupić jakiś kontakt.
To niesamowity absurd, że zawodnicy reprezentacyjni nie mają w ogóle przerwy od grania, a ci, którzy grają tylko w lidze, kończą rozgrywki w maju, a zaczynają pod koniec października. Taki GKS Katowice trenuje podobno w niemal pełnym składzie od trzech miesięcy i tak powinno być. Turnieje mistrzowskie w piłce ręcznej organizowane są w środku sezonu, a mecze piłkarskich reprezentacji i od niedawna koszykarskich grane są w okienkach w trakcie sezonu, a potem gracze wracają do klubów. Pazerność FIVB i granie Ligi Narodów rokrocznie sprawia, że najlepsi zawodnicy w ogóle nie odpoczywają, jeżeli trenerzy są pozbawieni możliwości rotacji.

A co do następcy Sketa, to ciekawe, kto nim będzie, bo o tej porze raczej wielu graczy bez kontraktu nie ma.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7763
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Sket na kadrze za wiele się nie nagrał.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Son »

Może Klobucar?
Zaksa na maksa
kamil1999
Posty: 5450
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Son pisze:Może Klobucar?
Mam nadzieję, ze nie bo to nie ten poziom. Może jakiś wykup kontraktu? Na przykład Atanasowa?
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: PioterZJastrzebia »

Son pisze:Może Klobucar?
W temacie Indykpolu piszą, że Klobucar jest już zaklepany w Olsztynie.

Przeglądam sobie składy z +Ligi w poprzednim sezonie, no i z przyjmujących bez klubu są jeszcze Achrem, Wika, Langlois i Czyrniański. Ale żadnego z nich nie widziałbym w Radomiu.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Bartek O »

PioterZJastrzebia pisze: Przeglądam sobie składy z +Ligi w poprzednim sezonie, no i z przyjmujących bez klubu są jeszcze Achrem, Wika, Langlois i Czyrniański. Ale żadnego z nich nie widziałbym w Radomiu.
Np. Levi Cabral, Guillaume Quesque, Ramon Martinez Gion są chyba nadal bez klubu.
Przy czym to tylko moje "gdybania", nie mam żadnych "przecieków" jeśli chodzi o następce Słoweńca.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: zajczik »

PioterZJastrzebia pisze:
Son pisze:Może Klobucar?
W temacie Indykpolu piszą, że Klobucar jest już zaklepany w Olsztynie.

Przeglądam sobie składy z +Ligi w poprzednim sezonie, no i z przyjmujących bez klubu są jeszcze Achrem, Wika, Langlois i Czyrniański. Ale żadnego z nich nie widziałbym w Radomiu.
Langlois nie gra w Korei?
https://volleybox.net/woori-card-wibee-t2000/players
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”