Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

towalowli pisze:
Taka linia przyjęcia ma sens, ja bym brał to w ciemno.
Oczywiście, że ma, ale czy nie jest zbyt droga? Jaki sens miałoby mieć niezłego 4 przyjmującego i zostać z parą Stępien - Droszyński?
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: mimo82 »

filippiotro pisze:
towalowli pisze:
Taka linia przyjęcia ma sens, ja bym brał to w ciemno.
Oczywiście, że ma, ale czy nie jest zbyt droga? Jaki sens miałoby mieć niezłego 4 przyjmującego i zostać z parą Stępien - Droszyński?
Jeśli chodzi o tą parę to wciąż się łudzę, że tylko jeden z nich tu trafi i będzie to Droszyński.
Liczę na lepszego sypacza na 1ego.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Dokładnie, zamiast domniemanych kontraktów np Stępnia i Andringi lepiej byłoby zainwestować w lepszego rozgrywającego, a 3 przyjmujących: Żaliński, Ishikawa, Buchowski + ktoś na uzupełnienie spokojnie by sobie poradzili.
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2020, o 13:40 przez filippiotro, łącznie zmieniany 1 raz.
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: pacos »

dyletant pisze:
pacos pisze:
dyletant pisze:Ishikawa+Sole, coś czuję, że nasz budżet tego nie dźwignie, ale od biedy jakiegoś Szalachę czy innego Kalembkę przygarnąć, może wiecznie wypożyczany Rejno, coś w tym kierunku

Rany, tylko nie Kalembkę... To już lepiej pogrzebać w juniorach AZS, większa korzyść na przyszłość.
Czemu? Czy to nie był przypadkiem drugi blokujący ligi za Seyedem? Do tego bardzo fajna zagrywka.

Kiedyś może i był w czołówce blokujących, ale skończył daleko za nią. Po prostu subiektywne odczucie: mnie nie przekonuje nawet na czwartego. Brałbym Wocha i tyle.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: mimo82 »

pacos pisze:
Kiedyś może i był w czołówce blokujących, ale skończył daleko za nią. Po prostu subiektywne odczucie: mnie nie przekonuje nawet na czwartego. Brałbym Wocha i tyle.
Żadnego Kalembki nie będzie. Będzie Poręba + zagraniczny + Woch + możliwe, że Szalacha
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: pacos »

mimo82 pisze:
pacos pisze:
Kiedyś może i był w czołówce blokujących, ale skończył daleko za nią. Po prostu subiektywne odczucie: mnie nie przekonuje nawet na czwartego. Brałbym Wocha i tyle.
Żadnego Kalembki nie będzie. Będzie Poręba + zagraniczny + Woch + możliwe, że Szalacha

Obyś miał rację.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

mimo82 pisze:
pacos pisze:
Kiedyś może i był w czołówce blokujących, ale skończył daleko za nią. Po prostu subiektywne odczucie: mnie nie przekonuje nawet na czwartego. Brałbym Wocha i tyle.
Żadnego Kalembki nie będzie. Będzie Poręba + zagraniczny + Woch + możliwe, że Szalacha
To Szalacha w takim wypadku wskoczyłby do 6-tki, a nie jak tam wcześniej podawałeś, że na rezerwie. Lepszy gracz na ten moment niż Poręba.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: mimo82 »

Ja bym w Olsztynie widział takiego Pawła Rusina z Lublina. Na 4 idealny, a Dawid Sokołowski do ogrywania do 1 ligi.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: mimo82 »

filippiotro pisze:
mimo82 pisze:
pacos pisze:
Kiedyś może i był w czołówce blokujących, ale skończył daleko za nią. Po prostu subiektywne odczucie: mnie nie przekonuje nawet na czwartego. Brałbym Wocha i tyle.
Żadnego Kalembki nie będzie. Będzie Poręba + zagraniczny + Woch + możliwe, że Szalacha
To Szalacha w takim wypadku wskoczyłby do 6-tki, a nie jak tam wcześniej podawałeś, że na rezerwie. Lepszy gracz na ten moment niż Poręba.
Zagraniczny + mega rywalizacja Szalacha z Porębą, która dałaby im duuuuużo korzyści. Wocha też bym nie skreślał...
Olsztyn będzie miał na prawdę dobry skład i dużo wewnętrznej rywalizacji.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

ja myślę, że większej rywalizacji by nie było, bo spokojnie Szalacha grałby w 6-tce. :) Poręba musiałby się zadowolić nr 3, a Woch co najwyżej powalczyć o nr 3, z założenia byłby pewnie czwartym.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: azs_oln »

Nie będzie zagranicznego środkowego,szalachy,wocha i poręby.Zejdz na ziemie... I nie pisz tego tak jakbyś wiedział ze tak będzie.Bedzie czterech środowych w obiegu z czego narazie jest znany tylko Poręba.Zadnego Sole nie będzie napisze po raz kolejny.Rozmawiają z Wochen i Szalacha.Jesli chodzi o zagranicznych zawodników to dużo z nich przerwało rozmowy ze względu na wirusa także nie byłbym nawet pewien co do zagranicznego środkowego bo od czasu informacji o Irańczyku nie było żadnego innego nazwiska z zagranicy w kwestii środkowych.
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: pacos »

filippiotro pisze:ja myślę, że większej rywalizacji by nie było, bo spokojnie Szalacha grałby w 6-tce. :) Poręba musiałby się zadowolić nr 3, a Woch co najwyżej powalczyć o nr 3, z założenia byłby pewnie czwartym.
A ja myślę, że Poręba spokojnie powalczyłby z Szalachą, a Woch wcale by nie stał na straconej pozycji. Jak widać, każdy może myśleć, co mu się podoba... :)
towalowli
Posty: 220
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: towalowli »

filippiotro pisze:ja myślę, że większej rywalizacji by nie było, bo spokojnie Szalacha grałby w 6-tce. :) Poręba musiałby się zadowolić nr 3, a Woch co najwyżej powalczyć o nr 3, z założenia byłby pewnie czwartym.
Po co w takim razie zagraniczny środkowy przy takiej trójce? Taki zestaw w zupełności starczy. Poręba udowodnił, że potencjał ma mega, Szalacha również. Woch na 3 jest okej, a kasę za tego słynnego już na forum domniemanego Sole lepiej przeznaczyć na ważniejsze pozycje.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: mimo82 »

azs_oln pisze:Nie będzie zagranicznego środkowego,szalachy,wocha i poręby.Zejdz na ziemie... I nie pisz tego tak jakbyś wiedział ze tak będzie.Bedzie czterech środowych w obiegu z czego narazie jest znany tylko Poręba.Zadnego Sole nie będzie napisze po raz kolejny.Rozmawiają z Wochen i Szalacha.Jesli chodzi o zagranicznych zawodników to dużo z nich przerwało rozmowy ze względu na wirusa także nie byłbym nawet pewien co do zagranicznego środkowego bo od czasu informacji o Irańczyku nie było żadnego innego nazwiska z zagranicy w kwestii środkowych.
Ja tylko wiem z kim są prowadzone rozmowy..kto z nich podpisze nie wiem. Najbliżej finalizacji jest Woch :)
Co do reszty zobaczymy - na pewno Castellani chce mieć 4 środkowych!
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

pacos pisze:
filippiotro pisze:ja myślę, że większej rywalizacji by nie było, bo spokojnie Szalacha grałby w 6-tce. :) Poręba musiałby się zadowolić nr 3, a Woch co najwyżej powalczyć o nr 3, z założenia byłby pewnie czwartym.
A ja myślę, że Poręba spokojnie powalczyłby z Szalachą, a Woch wcale by nie stał na straconej pozycji. Jak widać, każdy może myśleć, co mu się podoba... :)
Jasne, że tak byleby to miało cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Szalacha jest zwyczajnie lepszy na ten moment od Poręby, czy Wocha, dodatkowo to 1 z najlepszych polskich środkowych, jacy zostali na rynku, może mieć więc sporo ofert. Był przymierzany do Katowic m.in, były też informacje o tym, że chce odejść z JW żeby grać w 6-tce, więc z pewnością przyszedłby grzać ławkę do Olsztyna. Porównujemy przecież środkowego, który był w szerokiej kadrze Reprezentacji i gościa, który przegrał rywalizację z Gałązką i Kalembką, dajcie spokój.. ale już kolega azs_oln wyjaśnił, że nie będzie takiej sytuacji i takiego nadmiaru bogactwa w Olsztynie, co od początku wydawało się mało realnym scenariuszem.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: dyletant »

Poręba ma jednak tę przewagę nad Szalachą, że rozegrał bardzo dobry sezon, a ten drugi zmarnował go w klaskaczu. Regularne granie daje więcej i rozwija bardziej niż choćby najlepsza ławka, wystarczy spojrzeć na Malinę, Semeniuka czy Szerszenia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: azs_oln »

mimo82 pisze:
azs_oln pisze:Nie będzie zagranicznego środkowego,szalachy,wocha i poręby.Zejdz na ziemie... I nie pisz tego tak jakbyś wiedział ze tak będzie.Bedzie czterech środowych w obiegu z czego narazie jest znany tylko Poręba.Zadnego Sole nie będzie napisze po raz kolejny.Rozmawiają z Wochen i Szalacha.Jesli chodzi o zagranicznych zawodników to dużo z nich przerwało rozmowy ze względu na wirusa także nie byłbym nawet pewien co do zagranicznego środkowego bo od czasu informacji o Irańczyku nie było żadnego innego nazwiska z zagranicy w kwestii środkowych.
Ja tylko wiem z kim są prowadzone rozmowy..kto z nich podpisze nie wiem. Najbliżej finalizacji jest Woch :)
Co do reszty zobaczymy - na pewno Castellani chce mieć 4 środkowych!
Klub nie prowadzi i nigdy nie prowadził rozmów z Sole,zaufaj mi.. i przestan powielać tą plotkę w dodatku pisząc ze wiesz z kim prowadzi rozmowy.Jesli jakas informacja nie jest z zaufanego zrodla a chcesz się nią podzielić to to podkreśl a nie idziesz w zaparte z tym Sole ze trwają z nim rozmowy.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: mimo82 »

azs_oln pisze:
mimo82 pisze:
azs_oln pisze:Nie będzie zagranicznego środkowego,szalachy,wocha i poręby.Zejdz na ziemie... I nie pisz tego tak jakbyś wiedział ze tak będzie.Bedzie czterech środowych w obiegu z czego narazie jest znany tylko Poręba.Zadnego Sole nie będzie napisze po raz kolejny.Rozmawiają z Wochen i Szalacha.Jesli chodzi o zagranicznych zawodników to dużo z nich przerwało rozmowy ze względu na wirusa także nie byłbym nawet pewien co do zagranicznego środkowego bo od czasu informacji o Irańczyku nie było żadnego innego nazwiska z zagranicy w kwestii środkowych.
Ja tylko wiem z kim są prowadzone rozmowy..kto z nich podpisze nie wiem. Najbliżej finalizacji jest Woch :)
Co do reszty zobaczymy - na pewno Castellani chce mieć 4 środkowych!
Klub nie prowadzi i nigdy nie prowadził rozmów z Sole,zaufaj mi.. i przestan powielać tą plotkę w dodatku pisząc ze wiesz z kim prowadzi rozmowy.Jesli jakas informacja nie jest z zaufanego zrodla a chcesz się nią podzielić to to podkreśl a nie idziesz w zaparte z tym Sole ze trwają z nim rozmowy.
Problem w tym kolego, że Sole to plotka wyssana lub też nie nie wiem, ja piszę o zawodniku zagranicznym, który grał w lidze włoskiej - to jest moja informacja. PZDR.
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: dyletant »

Problem w tym kolego, że Sole to plotka wyssana lub też nie nie wiem, ja piszę o zawodniku zagranicznym, który grał w lidze włoskiej - to jest moja informacja. PZDR.
Może Arthur Szwarc? Świetnie by pasował i raczej niedrogi.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

dyletant pisze:
Problem w tym kolego, że Sole to plotka wyssana lub też nie nie wiem, ja piszę o zawodniku zagranicznym, który grał w lidze włoskiej - to jest moja informacja. PZDR.
Może Artur Szwarc? Świetnie by pasował i raczej niedrogi.
Jesli chodzi o środkowych z ligi włoskiej
Yosifov, Chinenyeze, Krsmanovic, Okolic, Szwarc - ktoś z nich, to już brzmi realnie.
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: pacos »

filippiotro pisze:
pacos pisze:
filippiotro pisze:ja myślę, że większej rywalizacji by nie było, bo spokojnie Szalacha grałby w 6-tce. :) Poręba musiałby się zadowolić nr 3, a Woch co najwyżej powalczyć o nr 3, z założenia byłby pewnie czwartym.
A ja myślę, że Poręba spokojnie powalczyłby z Szalachą, a Woch wcale by nie stał na straconej pozycji. Jak widać, każdy może myśleć, co mu się podoba... :)
Jasne, że tak byleby to miało cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Szalacha jest zwyczajnie lepszy na ten moment od Poręby, czy Wocha, dodatkowo to 1 z najlepszych polskich środkowych, jacy zostali na rynku, może mieć więc sporo ofert. Był przymierzany do Katowic m.in, były też informacje o tym, że chce odejść z JW żeby grać w 6-tce, więc z pewnością przyszedłby grzać ławkę do Olsztyna. Porównujemy przecież środkowego, który był w szerokiej kadrze Reprezentacji i gościa, który przegrał rywalizację z Gałązką i Kalembką, dajcie spokój.. ale już kolega azs_oln wyjaśnił, że nie będzie takiej sytuacji i takiego nadmiaru bogactwa w Olsztynie, co od początku wydawało się mało realnym scenariuszem.

Dość odważna teza: pisać tak kategorycznie, że gość, który przestał sezon w kwadracie, jest "zwyczajnie lepszy na ten moment" od Poręby. Otóż właśnie na ten moment może być dokładnie odwrotnie, bo - jak słusznie zauważył kolega "dyletant" - Poręba grał i to grał nieźle, a Szalacha sterczał w "zamrażarce". Poza tym wcale nie porównywałem tego drugiego do Wocha. Napisałem tylko, i dalej się tego trzymam, że Woch wcale by nie stał na straconej pozycji. W domyśle: jeśli chodzi o plac, a nie o wygryzienie Szalachy. Zresztą na razie to są czysto akademickie dywagacje, bo nie wiadomo, kto tu wyląduje...
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Jasne, że gra daje dużo więcej, ale to, że Szalacha był 3 w JW, Niemiec 3 w Warszawie, a Huber 3 w Bełchatowie przez 1 sezon natomiast Poręba 2 w Olsztynie, nie robi z niego od razu lepszego gracza od wszystkich wyżej wymienionych. Co innego, gdyby taka sytuacja utrzymywała się przez dłuższy okres czasu. Szalacha przechodząc z JW do klubu, gdzie grałby w 6-tce mógłby szybko wrócić do swojej optymalnej formy, ale też sądzę, że można zakończyć tę dyskusję, gdyż Szalachy, Wocha, Poręby i jeszcze solidnego zagranicznego raczej tutaj nie będzie. Zagraniczny lub Szalacha + Poręba + Woch + ktoś na uzupełnienie wydaje się bardziej realnym scenariuszem.
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: pacos »

filippiotro pisze:Jasne, że gra daje dużo więcej, ale to, że Szalacha był 3 w JW, Niemiec 3 w Warszawie, a Huber 3 w Bełchatowie przez 1 sezon natomiast Poręba 2 w Olsztynie, nie robi z niego od razu lepszego gracza od wszystkich wyżej wymienionych. Co innego, gdyby taka sytuacja utrzymywała się przez dłuższy okres czasu. Szalacha przechodząc z JW do klubu, gdzie grałby w 6-tce mógłby szybko wrócić do swojej optymalnej formy, ale też sądzę, że można zakończyć tę dyskusję, gdyż Szalachy, Wocha, Poręby i jeszcze solidnego zagranicznego raczej tutaj nie będzie. Zagraniczny lub Szalacha + Poręba + Woch + ktoś na uzupełnienie wydaje się bardziej realnym scenariuszem.
A już naprawdę kończąc: Szalacha pozytywnie rzucał się w oczy jeszcze w ś.p. AZS Częstochowa. I na pewno nigdzie nie twierdziłem, że Poręba jest od niego lepszy... :) W każdym razie: gdyby miało się skończyć na tym, że na środku AZS wyląduje z Szalachą, Porębą i Wochem, to ja w to wchodzę. Zero "odcinaczy" kuponów, trzech głodnych grania, cała trójka z potencjałem, a najstarszy z nich ma 26 lat.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Sport Info News donosi, że Buchowski może trafić do Olsztyna.
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Nie będzie Buchowskiego
dyletant
Posty: 5034
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: dyletant »

AZS OLSZTYN 1978 pisze:Nie będzie Buchowskiego
Szkoda. Strasznie lubię tego zawodnika. Jak ma swój dzień to jest niesamowicie pożyteczny w każdym elemencie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: pigula »

dyletant pisze:
AZS OLSZTYN 1978 pisze:Nie będzie Buchowskiego
Szkoda. Strasznie lubię tego zawodnika. Jak ma swój dzień to jest niesamowicie pożyteczny w każdym elemencie.
Szkoda tylko że niezbyt często ma ten swój dzień.Mnie on nie przekonuje.Był już w Olsztynie i kompletnie nie zachwycił.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Był w Olsztynie jako rezerwowy a nieraz wygrywał rywalizację o miejsce w składzie z Roussoux.
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: Adriano »

Jaki Buchowski...przecież do Olsztyna ma trafić Ishikawa Sole Orduna czy inny Ter Horst :] :] :]
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: bialasqq »

Ta, i jeszcze Grabian Drzyzga :D
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”