Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

mmp
Posty: 81
Rejestracja: 17 mar 2020, o 10:23
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: mmp »

Coś cisza u nas na forum :) jakieś nowości? :)
IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: IISAC »

Cavanna w Zawierciu. Szkoda, że nie w Olsztynie.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: alimak »

mmp pisze:Coś cisza u nas na forum :) jakieś nowości? :)
Brak pieniędzy, ale to w sumie od 2 tygodni żadna nowość.
IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: IISAC »

Na którym jesteśmy miejscu jeśli chodzi o budżety? W dole czy w środku zestawienia?
Fumanaki
Posty: 29
Rejestracja: 24 mar 2020, o 17:05

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: Fumanaki »

Nie wygląda ten skład na przyszły sezon dobrze...
Nie sądzę że utrzymamy 8 pozycje...
IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: IISAC »

Żaliński, Gruszczyński, Schulz, Poręba, Kapica, kto jeszcze?
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: azs_oln »

No i Cavanna festiwalowo zabrany sprzed nosa przez Zawiercie,byłem pewien ze chodzi o Warszawę ale niestety transfery u nas leżą.Mam nadzieje ze postawili w takim razie na wspominanego tutaj Ordune mimo że o nim żadnej informacji z klubu nie było.
IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: IISAC »

Warszawa chyba zrezygnowała z Cavanny, kiedy Drzyzga został wolnym zawodnikiem.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: azs_oln »

W tym sezonie mieliśmy 8 budżet w lidze czyli największy od lat ale w nadchodzącym napewno będziemy niżej myśle ze 10-11 co nie oznacza ze nie da się zbudować fajnej drużyny.Budzet będzie na podobnym poziomie ale Radom,Suwałki i Katowice zwiększają budzet.Trefl mimo podobnego budżetu rok w rok potrafi zrobić ciekawa drużynę,bronią się poziomem sportowym i w ten sposób zachęcają do przyjścia do siebie,pomijając świetna hale,miasto i cały marketing.Swietnie zarządzany klub.Wracają do azsu to w sezonie 17/18 mieliśmy budzet większy tylko od espadonu,Kielc,Bydgoszczy,Bielska i Będzina a wykręciliśmy 4 miejsce w tabeli,rok wcześniej było podobnie.Jesli drużyna jest budowana mądrze a raz na jakiś czas nam się to udaje to i wyniki są ale ściąganie zawodników po nazwisku i dawanie im szansy na odbudowanie się żeby ewentualnie uciekli po sezonie nie da nam sportowej jakości a co najwyżej senatorium dla takich zawodników i pewne 10 miejsce w tabeli.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: azs_oln »

Mam nadzieje ze to Daniel Castellani odpowiada za transfery tak jak mówi prezes i nie będzie podobnych sytuacji jak w tym sezonie gdzie to Prezes wraz Marcinem Mierzejewskim budował drużynę.
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: pigula »

azs_oln pisze:W tym sezonie mieliśmy 8 budżet w lidze czyli największy od lat ale w nadchodzącym napewno będziemy niżej myśle ze 10-11 co nie oznacza ze nie da się zbudować fajnej drużyny.Budzet będzie na podobnym poziomie ale Radom,Suwałki i Katowice zwiększają budzet.
Bardzo ciekawa teza i mam wrażenie że napisałeś sobie to ot tak.Katowice są praktycznie w 100% finansowane przez samorząd a wiadomo jaka będzie sytuacja z publicznymi pieniążkami.Tam bardzie muszą sie martwić o przetrwanie niż o zwiększanie budżetu.Radom zresztą może mieć podobne problemy.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: azs_oln »

Faktycznie te informacje są sprzed czasu całego wirusa ale każdy na tym ucierpi tak samo więc każdy straci nie tylko Katowice czy Radom które miały mieć dużo większe budżety,będą one poprostu zwiększone nie i tyle ile planowano.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: jinx »

azs_oln pisze:Faktycznie te informacje są sprzed czasu całego wirusa ale każdy na tym ucierpi tak samo więc każdy straci nie tylko Katowice czy Radom które miały mieć dużo większe budżety,będą one poprostu zwiększone nie i tyle ile planowano.
GKS większe budżety? Przecież budżet Katowic idzie głównie z samorządu. Powodzenia.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: azs_oln »

Skoro wiesz lepiej czy będzie miało większy budzet to zostawiam cie z twoim przekonaniem
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: pigula »

azs_oln pisze:Skoro wiesz lepiej czy będzie miało większy budzet to zostawiam cie z twoim przekonaniem
Przecież nie trzeba być żadnym magiem żeby stwierdzić że Katowice na ten sam lub większy budżet szans nie mają...
Zreszta tam już jakieś tarcia się zaczynają - https://siatka.org/pokaz/sporo-dzieje-s ... -katowice/

GKS to klub wielosekcyjny, jak samorząd utnie to najbardziej oberwie się siatkówce....
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: azs_oln »

Pieniądze które będą dołożone i budżety na kolejny sezon sa znane już w styczniu/lutym także te pieniądze nagle nie uciekną co najwyżej klub może nie dostać dodatkowych pieniędzy ale budżet miasta to nie kieszeń Kowalskiego,są pieniądze na sport i musza być na ten sport wydane myśle ze Ameryki nie odkryłem,jeśli by nie mieli to nie byłoby w środowisku informacji o tym ze budzet będzie większy
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: azs_oln »

W styczniu były informacje o znacznym zastrzyku gotówki do ich budżetu,jeśli cała ta epidemia trwająca póki co naprawdę krótko aż tak krzyżuje im plany to musi być jeszcze coś innego na rzeczy,być może sponsorzy zaczęli się wycofywać.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: jinx »

azs_oln pisze:Pieniądze które będą dołożone i budżety na kolejny sezon sa znane już w styczniu/lutym także te pieniądze nagle nie uciekną co najwyżej klub może nie dostać dodatkowych pieniędzy ale budżet miasta to nie kieszeń Kowalskiego,są pieniądze na sport i musza być na ten sport wydane myśle ze Ameryki nie odkryłem,jeśli by nie mieli to nie byłoby w środowisku informacji o tym ze budzet będzie większy
To tylko w teorii tak wygląda:) Rzeczywistość w klubach wielosekcyjnych wygląda różnie. Nie życzę oczywiście źle Gieksie.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: pigula »

azs_oln pisze:Pieniądze które będą dołożone i budżety na kolejny sezon sa znane już w styczniu/lutym także te pieniądze nagle nie uciekną co najwyżej klub może nie dostać dodatkowych pieniędzy ale budżet miasta to nie kieszeń Kowalskiego,są pieniądze na sport i musza być na ten sport wydane myśle ze Ameryki nie odkryłem,jeśli by nie mieli to nie byłoby w środowisku informacji o tym ze budzet będzie większy
Do tej pory były te pieniądze w budżecie na sport, giekse itp., teraz zostaną przeniesione na pilniejsze tematy.I nic nie muszą.Sport i marketing będą na szarym końcu wydatków.
Ale nie róbmy tu niepotrzebnego bałaganu, temat jest o Olsztynie.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: perykles »

Jako kibic Gieksy myślę, że mogę się wypowiedzieć trochę w temacie, który został tu wywołany. W pierwszym sezonie Gieksy w Pluslidze klub miał budżet na poziomie właśnie Olsztyna. Później zwiększał się on nieznacznie. Przed tym sezonem dyrektor sportowy powiedział że przewiduje plan 3 letni, w którym zarówno budżet jak i poziom sportowy ma rosnąć co sezon. W związku z ostatnimi wydarzeniami trochę się jednak pozmieniało. Klub (wszystkie sekcje) otrzymały wprawdzie dofinansowanie ok 3 mln zł chyba w lutym. Natomiast na tą chwile sytuacja wygląda tak: 1) z klubem pożegnał się dyrektor sportowy odpowiedzialny za budowę tej drużyny, któremu nie po drodze było z prezesem Gieksy 2) z trenerem Daszkiewiczem nie przeprowadzono rozmów co do przedłużenia kontraktu 3) możliwości jest kilka: od całkowitej zmiany koncepcji prowadzenia sekcji siatkówki (za którą swoją drogą prezes Gieksy nie przepada) czego oznaką może być m.in zainteresowanie trenerem Lebedew, nawet do całkowitego zamknięcia sekcji siatkówki w mieście czemu niestety sprzyja sytuacja związana z koronawirusem (co moim zdaniem jest kpiną patrząc np. na to co wyprawiają piłkarze i ile co roku pieniędzy jest na nich marnowane) Sorry za offtop ale lepiej wyjaśnić sytuacje żeby nie było jakichś nieodmówień.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: mimo82 »

Od razu uprzedzę, że nowe konto mam założone bo nie mogę sobie przypomnieć loginu starego konta, aby zresetować hasło :(

Do Olsztyna przymierzani są:
rozegranie: Droszyński (podpisany), Stępień, Orduna
Atakujący: Schulz (podpisany), Wlazły (tylko przymierzany)
Przyjmujacy: Ten Horst, Buchowski, Halaba, Depowski
Środkowy: Lemański, Yosifov, Crer, Gałązka(na 4), Gawryszewski
libero: Gruszczyński (podpisany)

Realinie skład mógłby wyglądać tak:

Droszyński, Orduna (chciałbym bardzo)
Schulz, Kapica
Ten Horst, Żaliński, Andringa, Buchowski
Poręba, Crer, Gawryszewski, Gałązka
Gruszczyński, Zabłocki

Walka o półfinał nierealna chyba.
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: towalowli »

Szczerze, to nie widziałem nigdy w akcji Orduny.
Patrzę na same cyferki - rocznik 83, 185 cm. Już jednego takiego właśnie Olsztyn pożegnał...
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

mimo82 pisze: Ten Horst, Żaliński, Andringa, Buchowski
Takie przyjęcie nierealne chyba, bo na 4 miał zostać Sokołowski, który ma ważny kontrakt ?
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: mimo82 »

filippiotro pisze:
mimo82 pisze: Ten Horst, Żaliński, Andringa, Buchowski
Takie przyjęcie nierealne chyba, bo na 4 miał zostać Sokołowski, który ma ważny kontrakt ?
Myślę, że Dawida powinno się wypożyczyć .. chłopak ma potencjał i szkoda go na kwadrat na cały sezon.
Masz jednak racje takie przyjęcie może być nierealne w dobie epidemii.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: dyletant »

Ci przymierzani to wygląda jak zestawienie z kilku stron tutaj. Jeśli Josifow to nie Crer i na odwrót. Poręba fajnie się rozwija i będzie szóstkowym zawodnikiem.
Wlazły nie jest przymierzany (tzn. jest, ale do 4 klubów, żeby w Przeglądzie Sportowym albo inny wupe się nie nudzili), skoro jest Schulz i Kapica.

Odróżnijmy przymierzani od lista życzeń. Już widzę jak Halaba tu przychodzi po tak dobrym sezonie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
kamil1999
Posty: 5523
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Ciężko mi uwierzyć w Josifova albo Ordunę w Olsztynie. Obaj wyrobili sobie we Włoszech świetną markę. Oczywiście gdyby choćby jeden z nich trafił do Olsztyna to był by to bardzo dobry transfer. Trzymam kciuki by było coś na rzeczy.
Adamde
Posty: 820
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: Adamde »

Ciężko mi uwierzyć w Josifova albo Ordunę w Olsztynie. Obaj wyrobili sobie we Włoszech świetną markę. Oczywiście gdyby choćby jeden z nich trafił do Olsztyna to był by to bardzo dobry transfer. Trzymam kciuki by było coś na rzeczy.
Nie wiem czemu temat zagranicznego środkowego powraca jak bumerang. Nie lepiej znaleźć polaka, a limit zostawić dla zagranicznego rozgrywającego. Łatwiej jest znaleźć polskiego dobrego środkowego, niż polskiego dobrego rozgrywającego. W wywiadzie z prezesem jest napisane, że tym razem trener będzie w 100% odpowiedzialny za dobór składu. Myślę, że to dobra wiadomość, o ile Castellani zostanie.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Ale zagraniczny rozgrywający w niczym nie przeszkadza zagranicznemu środkowemu, gdyż atak ma być polski. :)
Adamde
Posty: 820
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: Adamde »

W sumie racja o ile rzeczywiscie klepnal schulza.
Wess
Posty: 201
Rejestracja: 12 maja 2014, o 16:01
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2019/2020

Post autor: Wess »

Hadrava chciał zostać w Olsztynie, a Ci z Niego rezygnują i biorą Schulza :]

Hadrava to pewny atakujący, więc po co było go zmieniać? Wystarczyło zrobić polski środek, utrzymać Hadrave na ataku, do tego zagraniczny sypacz i przyjmujący do pary z Żalińskim.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”