Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Simao »

Przed rozpoczęciem sezonu pisałem już, że bardzo sceptycznie to wszystko widzę. W tej chwili może jeszcze za wcześnie wyciągać jakies wnioski, jednak wszystko wskazuje na to, że ten sezon będzie odzwierciedleniem poprzedniego. Większe nadzieje wiązałem z ubiegłoroczną drużyną. Moim zdaniem miała wiekszy potencjał jako grupa, niekoniecznie poszczególni zawodnicy. Siatkówka to gra zespołowa. Byłem jedynie przeciwnikiem Miki, co znalazło potwierdzenie w sezonie. Dziwne, że jeszcze znajduje zatrudnienie i to w dobrym klubie z Olsztyna, on po prostu nie ma juz zdrowia do gry na najwyższym poziomie. To jest już wypalony zawodnik. Jednak odbiegam od tematu, obawiałem się o środek i niestety te obawy sie sprawdzają. Jest po prostu za słaby. Możdzonek ma juz swoje lata i to nie jest juz poziom w ogole na Plus ligę moim zdaniem. Krulicki na dół tabeli. Kosok poniżej oczekiwań, jak na razie bardzo przeciętnie, jest w stanie wejść na wyższy poziom. Leman jest za wolny na siatce, nieregularny w zagrywce. Często doznaje różnego rodzaju urazy. Brak mu regularnej gry, co przeklada się na brak pewnosci i odbija również na skutecznosci w ofensywie. Na innych pozycjach jak na razie wszyscy ponizej oczekiwań, Bartman przyzwoicie. Schulz bez komentarza, rozegranie jak na razie tez mocno przeciętnie. Jednak determinuje to częściowo częsty brak dokładnego przyjecia. Niestety, ale to wszystko nie zapowiada się optymistycznie w perspektywie całego sezonu. Gruszce moim zdaniem ciężko będzie dograc do konca ten sezon w roli selekcjonera naszej drużyny. Uważam również, że Igła tez nie może być pewny swojego stanowiska po tym sezonie. W trakcie raczej nie będzie zmiany. Całe środowisko związane z Resovią dopadła taka degrengolada, jak widać nie jest łatwo wyjść z tego marazmu. Nie ma żadnej koncepcji, do budowy składu każdy dorzuca swoje przysłowiowe 3 grosze, później sa tego efekty. Jedyna szansa moim zdaniem, na wyjście z tego to w kolejnym sezonie zakontraktowanie klasowego trenera. Powinien on otrzymać konkretny budżet do dyspozycji w ramach tego stworzyć własną autorską drużynę bez ingerencji kogoś z boku. Następnie dac mu rozegrać caly sezon i zobaczyć jakie będą rezultaty. Jednak z naszym mecenasem siatkówki i środowiskiem będzie to ciężkie to zrealizowania, mało prawdopodobne. Wyłącznie trener i jego sztab powinien brać odpowiedzialność za budowanie drużyny, wszystkie aspekty sportowe. Prezes powinien odpowiadać tylko za ustalanie szczegółów kontraktu i sondowac czy zawodnik w kregu zainteresowania trenera jest możliwy do pozyskania przez klub. Bartosz Górski w tych aspektach, za ktore powinien byc w głównej mierze odpowiedzialny prezes świetnie się wywiazywal. Chodzi o ogolne zarządzanie klubem, sprawy administracyjno-prawne, logistyczne, marketingowe.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2019, o 12:09 przez Simao, łącznie zmieniany 1 raz.
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: PH3N-x »

No dla mnie taki Marechal, Buszek, Shoji czy Możdżonek to na dzień dzisiejszy dość przeciętni zawodnicy, którzy ze względu na swoje nazwiska zapewne zarabiają całkiem konkretne pieniądze.
Można by zmienić plany tzn. nie walka o medale ale awans do play-offów - dajmy na to cel to 6miejsce. Zmniejszyć budżet postawić na zawodników o nieco mniejszych nazwiskach. Dać im np. 2 sezony a potem zostawić tych co się sprawdzili a za zaoszczędzoną kasę kupić jakąś gwiazdę z wielkim nazwiskiem jak i poziomem sportowym.
Co do obniżenia poziomu - możliwe, choć nie mam takiej pewności. Ile osób przed poprzednim sezonem stawiało wyżej Resovie niż Zawiercie czy Radom? Pewnie większość, a jak było dobrze wiemy.
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: dezerter »

Gruszka na ławce trenerskiej mi nie pasuje, ale zobaczymy co z tego będzie.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Simao »

dezerter pisze:Gruszka na ławce trenerskiej mi nie pasuje, ale zobaczymy co z tego będzie.
Myślę, że raczej się utrzymamy. Jednak, jeśli bedziemy grać i prezentować taki poziom jak w 2 i 3 secie meczu z Suwałkami to może być trochę problem... Na pewno do ósemki nie awansujemy z taką grą.
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Dijkstra »

Zapowiada się walka o utrzymanie w lidze, tutaj nawet nie widać walki, ognia, chęci do gry, nie ma drużyny, nic nie jest na swoim miejscu a najgorszym jest fakt że nawet po poprzednim sezonie nie wyciągnięto żadnych wniosków i nie zakończono współpracy z Schulzem który kładzie cały atak, Buszkiem który ani nie atakuje ani nie przyjmuje oraz z Możdżonkiem który klepie jak w orlenlidze.
Na to co oni robią nie da się patrzeć, Zibi próbował coś szarpać a reszta dno i zero zaangażowania, Marechal grał katastrofalnie, przy nim Rohnka wyglądał jak Bóg.
Przemyslaw
Posty: 790
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Przemyslaw »

Od przeszło dwóch lat za każdym razem kiedy idę na mecz Resovii to ta przegrywa (aby było śmieszniej Developres również). Mam nadzieje, że dzisiaj ta klątwa minie bo nie bawi mnie chodzenie na mecze, które Resovia w kółko przegrywa.
Ponadto, jak ktoś wcześniej zauważył, na Podpromiu nie ma już tego klimatu co kiedyś, jakoś nie czuje tych ciarek na plecach, jak kilka lat temu, gdzie dosłownie cała "Twierdza" drżała w posadach.
Coś się w Rzeszowie zmieniło i nie sposób ogarnąć co dokładnie.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Murilo0 »

Zmieniło się to, że kiedyś były indywidualności przyciągające kibiców, a ostatnio stawiano na armie przeciętniaków.
All work and no play makes Jack a dull boy...
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: dezerter »

Simao pisze:
dezerter pisze:Gruszka na ławce trenerskiej mi nie pasuje, ale zobaczymy co z tego będzie.
Myślę, że raczej się utrzymamy. Jednak, jeśli bedziemy grać i prezentować taki poziom jak w 2 i 3 secie meczu z Suwałkami to może być trochę problem... Na pewno do ósemki nie awansujemy z taką grą.
Jaki mieliście budżet na ten sezon? Nic nie dało się za te pieniądze zmontować?
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Simao »

Dokładną wiedzę na ten delikatny temat, jakim są kwestie finansowe mają tylko osoby najwyżej postawione w hierarchii klubowej. Z tego co ja wiem to budżet jest zbliżony do tego z ubiegłego sezonu. Jak widać nie przeklada się to na większą jakość i poziom. Resovia zawsze była stabilna finansowo, nigdy nie było żadnych poważnych problemów w tym aspekcie jak w niektórych naszych klubach. Trzeba też przyznać, że nasz klub jest znany z tego, że zawodnicy często sa przeplacani, w ostatnim czasie to bardziej patrzy się na nazwiska niż aktualny poziom sportowy. Na ten sezon to klub taki budowany na sentymencie, Gruszka wziął ze sobą część byłej drużyny i koledzy, przyjaciele Ignaczaka. Po prostu zwykłe kumoterstwo. Mało ma to wspólnego z profesjonalizmem. Jednak nawet ta druzyna przynajmniej do ósemki powinna awansować.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 949
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Indyk AZS Ol »

Simao pisze:Dokładną wiedzę na ten delikatny temat, jakim są kwestie finansowe mają tylko osoby najwyżej postawione w hierarchii klubowej. Z tego co ja wiem to budżet jest zbliżony do tego z ubiegłego sezonu. Jak widać nie przeklada się to na większą jakość i poziom. Resovia zawsze była stabilna finansowo, nigdy nie było żadnych poważnych problemów w tym aspekcie jak w niektórych naszych klubach. Trzeba też przyznać, że nasz klub jest znany z tego, że zawodnicy często sa przeplacani, w ostatnim czasie to bardziej patrzy się na nazwiska niż aktualny poziom sportowy. Na ten sezon to klub taki budowany na sentymencie, Gruszka wziął ze sobą część byłej drużyny i koledzy, przyjaciele Ignaczaka. Po prostu zwykłe kumoterstwo. Mało ma to wspólnego z profesjonalizmem. Jednak nawet ta druzyna przynajmniej do ósemki powinna awansować.
Ma duże szanse awansować do 8 ale jak tak dalej będą grać jak do tej pory to może ich zabraknąć w play-offach.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: rzr »

Ciekawe czy Gruszka zdąży zobaczyć jak Ferenc przystroi miasto na święta :(
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Dijkstra »

Nie wiem czy zmiana trenera coś da - za dużo wypalonych pseudo gwiazd w składzie którzy dobrze grali jakieś 5 - 6 lat temu.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Prezes Ignaczak i trener Gruszka zmontowali ten skład, nie ma w +L słabszego środka niż nasz
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: rzr »

Chyba Prezes Góral, Ignaczak z Gruszką podejrzewam mogli sobie najwyżej wybrać paru rezerwowych.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Nagor »

Reska z grubej rury zaczyna jak rok temu
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Szary Wilk »

Złota zasada - dwie wyrównane szóstki
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

rzr pisze:Chyba Prezes Góral, Ignaczak z Gruszką podejrzewam mogli sobie najwyżej wybrać paru rezerwowych.
Jeżeli tak, to tym gorzej dla obu, bo zgodzili się być figurantami
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: rzr »

reeman pisze:
rzr pisze:Chyba Prezes Góral, Ignaczak z Gruszką podejrzewam mogli sobie najwyżej wybrać paru rezerwowych.
Jeżeli tak, to tym gorzej dla obu, bo zgodzili się być figurantami
Już od bardzo dawna miałem info od dość pewnej osoby że było tak że jak Góral uparł się że chce konkretnych zawodników to Górski (a teraz Ignaczak) miał zrobić wszystko żeby ich ściągnąć, a że menedżerzy dobrze o tym wiedzieli to krzyczeli sobie większą kasę za zawodnika.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Kiko »

Największym nieszczęściem Resovii jest jej główny sponsor, a dokładniej szef tegoż sponsora. We wszystko musi się Góral wpier.....ć i mamy tego efekt. Teraz wziął sobie nowego przydupa...a na prezesa i udają, że coś się zmienia.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: RobertBaklarzan »

[quote="Kiko"]Największym nieszczęściem Resovii jest jej główny sponsor, a dokładniej szef tegoż sponsora. We wszystko musi się Góral wpier.....ć i mamy tego efekt. Teraz wziął sobie nowego przydupa...a na prezesa i udają, że coś się zmienia.[/quote

I tu jest prawda od czasów poprzedniego rządu nie widziałem by gdzieś pracę były załatwianie tak po znajomości. Ignaczak to taki prezes jak z koziej dupy fujarka
RafaNada
Posty: 46
Rejestracja: 26 paź 2019, o 05:00
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: RafaNada »

reeman pisze:
rzr pisze:Chyba Prezes Góral, Ignaczak z Gruszką podejrzewam mogli sobie najwyżej wybrać paru rezerwowych.
Jeżeli tak, to tym gorzej dla obu, bo zgodzili się być figurantami
Petunia non omlet.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: rzr »

Kiko pisze:Największym nieszczęściem Resovii jest jej główny sponsor, a dokładniej szef tegoż sponsora. We wszystko musi się Góral wpier.....ć i mamy tego efekt. Teraz wziął sobie nowego przydupa...a na prezesa i udają, że coś się zmienia.
Nie no bez przesady, bez Górala Resovia rozbijałaby się po jakichś niskich ligach. Problemem jest to że bawi się w "wygraj plusligę" i chce większością rzeczy sterować ręcznie.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Nie wierzę, że A. Góral uparł się na Kosoka, Krulickiego, Marechala, Mariańskiego bo o ich istnieniu mógł nie wiedzieć ( z wyjątkiem Kosoka).
repres1
Posty: 664
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 07:13
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: repres1 »

Tym razem prezes Góral nie ingerował w skład - nie wskazał swojego ulubieńca.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Simao »

To akurat zwykłe insynuacje, za drużynę w głównej mierze odpowiadał Igła i Gruszka. Zresztą ta dzisiejsza zafrasowana twarz Igły jest wymowna. Gdyby to Pan Góral decydował kto ma być w drużynie tak jak niektórzy sugerują to Igła miałby całkiem inne podejście, mniejszą presję wyniku. To wszystko aż z daleka daje się odczuć, ta drużyna to jest "autorski projekt" Igły i Gruszki, może z kilkoma wyjątkami, sugestiami. Jednak, jeśli ktoś wykłada duże pieniądze, to jednak swoje 3 grosze może dorzucić...
Przemyslaw
Posty: 790
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Przemyslaw »

Zęby bolały, razem z dziąsłami.
Nie wiem czy większość się zgodzi ale moim zdaniem problemem jest przygotowanie fizyczne. Widać to w zasadzie u wszystkich, no może poza Kawiką i Perym, którzy prezentują się dość dobrze pod tym względem.
Albo są kompletnie przemęczeni albo po prostu rozleniwieni. Sztab powinien teraz zdecydować czy dać im więcej luzu i trenować techniczno-taktycznie czy najnormalniej w świecie dać im mocno w dupę.
Na koniec, podobało mi się dzisiaj podejście Perego, Bartmana i Komendy, pod względem mentalnym. Widać było, że chcą, że próbują podbudować innych, że nie wychodziło to inna inszość, niemniej moim zdaniem zaangażowania tej trójce odmówić nie można.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: adamow »

reeman pisze:Prezes Ignaczak i trener Gruszka zmontowali ten skład, nie ma w +L słabszego środka niż nasz
Większej głupoty już nie byłeś w stanie wymyślić? Kosa, Możdżon i Leman to reprezentanci Polski. Leman 217 cm, Możdżon 212 cm - jeśli się nie mylę to w tej chwili dwie największe wieże w +lidze. Kosa z 206 cm wzrostu do łomków też nie należy a ten świeżak też ma konkretnie ponad 2 metry więc o jakim słabym środku piszesz? Taki np. Smith z Wiśniewskim przy środkowych Sovii to prawie o głowę niżsi.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: dodonek »

adamow pisze:
reeman pisze:Prezes Ignaczak i trener Gruszka zmontowali ten skład, nie ma w +L słabszego środka niż nasz
Większej głupoty już nie byłeś w stanie wymyślić? Kosa, Możdżon i Leman to reprezentanci Polski. Leman 217 cm, Możdżon 212 cm - jeśli się nie mylę to w tej chwili dwie największe wieże w +lidze. Kosa z 206 cm wzrostu do łomków też nie należy a ten świeżak też ma konkretnie ponad 2 metry więc o jakim słabym środku piszesz? Taki np. Smith z Wiśniewskim przy środkowych Sovii to prawie o głowę niżsi.
Wzrost to nie wszystko. Leman u Heynena coś tam pokazał rokującego nadzieję że będzie z niego grajek ale dotychczas to słabo to wyglądało. Poza tym .. Nie gra. Z takich czy innych przyczyn. Ale nie gra. Możdżona posadził na ławce Tuaniga, przez którego Marcinowi do dzisiaj się w głowie kręci. Niestety z całym szacunkiem dla MM bo go bardzo lubię ale siatkówka już dla niego jest za szybka. Kosok łapie drugie życie w lidze i tutaj mogę się zgodzić że on poniżej pewnego poziomu nie schodzi ale sam niewiele zdziała w tej drużynie to raz a dwa że i tak to nie jest jakiś szal ciał. Krulicki wygląda też średnio.
Mówienie o najgorszym środku w lidze to może i przesada ale za takie pieniądze... 4 Polaków i praktycznie żaden z nich nie łapie się w kadrze, nawet tej B..a wiemy jakie mamy bogactwo na tej pozycji.
Póki co można powiedzieć że na każdej pozycji jest najsłabszy zestaw w lidze bo wyniki są jakie są. Zespół jest źle skomponowany i tutaj wina skautów, prezesa i trenera. To też fakt.
[URL=https://matchnow.life]Real Women[/URL]
xxwolverinexx
Posty: 16
Rejestracja: 7 maja 2013, o 09:00
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: xxwolverinexx »

Moi drodzy, coś mi mówi, że przed następnym sezonem będziemy czytać, że wracają Górski i Kowal. :]
Świeżak
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: dodonek »

xxwolverinexx pisze:Moi drodzy, coś mi mówi, że przed następnym sezonem będziemy czytać, że wracają Górski i Kowal. :]
Oni też nie wylecieli bez powodu. Kowal nie poszedł trenować Perugii przecież...
Z deszczu pod rynnę póki co.
[URL=https://matchnow.life]Real Women[/URL]
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”