Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Ciężko mi się zgodzić z którymkolwiek z wniosków. Po pierwsze nie uważam by od 2012 skład był coraz słabszy(przynajmniej na papierze). Do Resovii nigdy nie przychodzili zawodnicy ze światowej czołówki. Racja Grozer to jest wielki zawodnik, ale gdy przychodził to jeszcze aż tak wielkim zawodnikiem nie był. Nie był wtedy nazwiskiem większym niż Schops, Schmitt albo Kurek, którzy przychodzili w tych "chudszych" latach. Od 2012 jednak przewinęło się wiele fajnych nazwisk jak Ivović(dwukrotnie), Penchev(za młodu był gwiazdą ligi), Rosard, Perrin, Lotman, Lyneel, Jaescke i wielu reprezentantów Polski, USA, Francji i innych czołowych reprezentacji. Nie rozumiem dlaczego przy jak sam mówisz podwższaniu budżetu, prezes chciałby zatrudniać średniaków. Problemem według mnie od tego 2015 roku był raczej kiepski dobór zawodników wyglądający niczym w jakimś menadzerze siatkówki. Np. Ivović i Rossard kiepsko wyglądali obok siebie. Obaj to ofensywni, niscy, choć dynamiczni skrzydłowi. L Do tego brali wielu zawodników z nazwiskiem, lecz bez formy jak: Mika, Shoji, Marechal, Bartman no i długo by wymieniać.
A oprócz tego zazwyczaj kontraktowali kilku szklanych zawodników jak Schmitt, Lyneel, Mika i inni.
Co do 5 podpunktu to ten skład wygląda w końcu obiecująco. Można powiedzieć, że wyciągnięto wnioski. Ale przecież wszyscy wiemy, że nie budował go trener a raczej prezes Maciąg. Ale mimo tego, ze wiele osób może grzmieć tutaj i mówić o nepotyzmie to mi się wydaje człowiekiem, który zna siatkówkę i który przede wszystkim nadaje się na prezesa. Czego nie można było powiedzieć o Ignaczaku i choć ja nie spodziewałem się takiej katastrofy to już przed poprzednim sezonem mówiłem, że Ignaczak to raczej do funkcji prezesa się nie nadaje. Pamiętam te wypowiedzi przed sezonowe w których sam sobie zaprzeczał.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: barti522 »

kamil1999 pisze:Co do 5 podpunktu to ten skład wygląda w końcu obiecująco. Można powiedzieć, że wyciągnięto wnioski. Ale przecież wszyscy wiemy, że nie budował go trener a raczej prezes Maciąg. Ale mimo tego, ze wiele osób może grzmieć tutaj i mówić o nepotyzmie to mi się wydaje człowiekiem, który zna siatkówkę i który przede wszystkim nadaje się na prezesa. Czego nie można było powiedzieć o Ignaczaku i choć ja nie spodziewałem się takiej katastrofy to już przed poprzednim sezonem mówiłem, że Ignaczak to raczej do funkcji prezesa się nie nadaje. Pamiętam te wypowiedzi przed sezonowe w których sam sobie zaprzeczał.
Po pierwsze na jakiej podstawie twierdzisz, że Ignaczak się nie nadaje i kim ty jesteś żeby go oceniać, trochę szacunku. Po drugie na jakiej podstawie twierdzisz, że Maciąg się nadaje, bo nie wiedział jaki jest limit obcokrajowców, czy dlatego, że jest siostrzeńcem Górala. Po trzecie wszyscy wiemy, że składu nie budował Maciąg tylko Góral, on mógł mu najwyżej zasugerować na zasadzie, wujek wujek no ja chciałbym tego, a jak wujek się nie zgodził to następował koniec tematu. :D Po czwarte skład Resovii wygląda co roku obiecująco, piszesz jakieś głupoty, że brano zawodników bez formy, gdzie Marechal był jednym z lepiej zagrywających zawodników w Rosji przykładowo, a formę to on stracił dopiero jak przyszedł do Resovii, tak jak i wielu innych zawodników. Równie dobrze może być tak samo w tym sezonie i Butryn przestanie grać tak dobrze jak w Radomiu, Szerszeń jak w Suwałkach, czy Potera jak w Będzinie. Przy tej budowie składu, mi to wygląda jakby ktoś wszedł do rankingów na stronie Plusligi i znowu mówił właśnie, wujek wujek no zobacz jak oni wyglądają w rankingach, musimy ich wziąć i mamy finał, no zobacz wujek, to czołówka rankingu. Po piąte piszesz, że Ignaczak sam sobie zaprzeczał, a ja widzę, że sam sobie to zaprzeczasz właśnie ty, pisząc że w ubiegłych latach brano zawodników, którzy do siebie nie pasowali jak Ivovic i Rossard, a teraz zostały wyciągnięte wnioski i wzięto Cebulja i Szerszenia. ;)
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Resofan »

barti522 pisze: Po pierwsze na jakiej podstawie twierdzisz, że Ignaczak się nie nadaje i kim ty jesteś żeby go oceniać, trochę szacunku. Po drugie na jakiej podstawie twierdzisz, że Maciąg się nadaje, bo nie wiedział jaki jest limit obcokrajowców, czy dlatego, że jest siostrzeńcem Górala. Po trzecie wszyscy wiemy, że składu nie budował Maciąg tylko Góral, on mógł mu najwyżej zasugerować na zasadzie, wujek wujek no ja chciałbym tego, a jak wujek się nie zgodził to następował koniec tematu. :D Po czwarte skład Resovii wygląda co roku obiecująco, piszesz jakieś głupoty, że brano zawodników bez formy, gdzie Marechal był jednym z lepiej zagrywających zawodników w Rosji przykładowo, a formę to on stracił dopiero jak przyszedł do Resovii, tak jak i wielu innych zawodników. Równie dobrze może być tak samo w tym sezonie i Butryn przestanie grać tak dobrze jak w Radomiu, Szerszeń jak w Suwałkach, czy Potera jak w Będzinie. Przy tej budowie składu, mi to wygląda jakby ktoś wszedł do rankingów na stronie Plusligi i znowu mówił właśnie, wujek wujek no zobacz jak oni wyglądają w rankingach, musimy ich wziąć i mamy finał, no zobacz wujek, to czołówka rankingu. Po piąte piszesz, że Ignaczak sam sobie zaprzeczał, a ja widzę, że sam sobie to zaprzeczasz właśnie ty, pisząc że w ubiegłych latach brano zawodników, którzy do siebie nie pasowali jak Ivovic i Rossard, a teraz zostały wyciągnięte wnioski i wzięto Cebulja i Szerszenia. ;)
A kim ty jesteś? Agentem służb specjalnych? Bo widzę, że musisz mieć podsłuch w gabinetach Górala i Maciąga, ponieważ opisałeś ze szczegółami cały proces decyzyjny w Resovii w ostatnim półroczu.
W wypowiedzi Kamila nie widzę żadnego braku szacunku do Ignaczaka. To, że Ignaczak się nie nadaje na prezesa klubu nie ma żadnego związku z szacunkiem dla niego. Maciąg rokuje dużo lepiej. Jest jedna zasadnicza różnica Resovii Ignaczaka i Maciąga - Resovia Maciąga ma trenera. Guliani jest chyba pierwszym trenerem na miarę zadań jakie co roku są stawiane przed tym klubem. Oczywiście nie jest gwarantem sukcesu (bo nikt nie jest), ale przyznaj, że rokuje nieco lepiej od Gruszki.
I nieprawdą jest, że tegoroczny skład budował Góral czy Maciąg. Częściowo na pewno, ale o części kontraktów decydował już Giuliani. Zresztą nie sądzę, żeby ten zgodził się na objęcie stanowiska trenera, gdyby nie akceptował składu który dostał. Ma zbyt duże "nazwisko", by łapać każdy kontakt który mu się trafi. Myślę, że zatrudnienie Giulianiego to najbardziej widoczna wskazówka, że Góral wyciąga wnioski z ostatnich wtop. Sądzę, że wcześniej w Resovii nie było trenerów z "nazwiskami" po części dlatego, że tacy nie daliby sobą sterować. Wróble ćwierkają, że Cretu nie objął funkcji na stałe właśnie dlatego, że nie godził się na wpychanie mu zawodników których nie chce.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: barti522 »

Resofan pisze:
A kim ty jesteś? Agentem służb specjalnych? Bo widzę, że musisz mieć podsłuch w gabinetach Górala i Maciąga, ponieważ opisałeś ze szczegółami cały proces decyzyjny w Resovii w ostatnim półroczu.
W wypowiedzi Kamila nie widzę żadnego braku szacunku do Ignaczaka. To, że Ignaczak się nie nadaje na prezesa klubu nie ma żadnego związku z szacunkiem dla niego. Maciąg rokuje dużo lepiej. Jest jedna zasadnicza różnica Resovii Ignaczaka i Maciąga - Resovia Maciąga ma trenera. Guliani jest chyba pierwszym trenerem na miarę zadań jakie co roku są stawiane przed tym klubem. Oczywiście nie jest gwarantem sukcesu (bo nikt nie jest), ale przyznaj, że rokuje nieco lepiej od Gruszki.
I nieprawdą jest, że tegoroczny skład budował Góral czy Maciąg. Częściowo na pewno, ale o części kontraktów decydował już Giuliani. Zresztą nie sądzę, żeby ten zgodził się na objęcie stanowiska trenera, gdyby nie akceptował składu który dostał. Ma zbyt duże "nazwisko", by łapać każdy kontakt który mu się trafi. Myślę, że zatrudnienie Giulianiego to najbardziej widoczna wskazówka, że Góral wyciąga wnioski z ostatnich wtop. Sądzę, że wcześniej w Resovii nie było trenerów z "nazwiskami" po części dlatego, że tacy nie daliby sobą sterować. Wróble ćwierkają, że Cretu nie objął funkcji na stałe właśnie dlatego, że nie godził się na wpychanie mu zawodników których nie chce.
Ja nie jestem kimś istotnym, tak jak i on i nawet średnio chce mi się tu tworzyć jakieś epopeje w związku z budową składu Resovii, ale jak ktoś ciśnie po Igle, bo tak mu się podoba, to przyzwolenia na to być nie powinno, co by nie powiedzieć facet jest dość zasłużony dla polskiej siatkówki. Wiadomo, że się trochę śmiałem z tymi wujkami i brakiem wiedzy w sprawie limitów, ale czy ktoś myśli, że Ignaczak nie chciałby mieć w składzie Drzyzgi czy Cebulja? Przecież to dość oczywiste, że gdyby mógł ich mieć, to też by ich ściągnął i to dość śmieszne, jak ktoś teraz będzie wychwalał pod niebiosa tego siostrzeńca, że to niby jego zasługa, że ich ściągnął. ;) Oczywiście, że Giuliani jest zdecydowanie lepszy niż Gruszka i to możliwe, że największa zaleta tego składu, absolutnie nie neguję tego, ale jak wspomniałeś w dalszej części swojej wypowiedzi, Góral wyciąga wnioski z wcześniejszych wtop, Góral, nie Maciąg. Od momentu kiedy pojawił się Giuliani, ten skład został przebudowywany, Jendryk i Drzyzga to pewnie jego transfery, reszta dość prawdopodobne, że była już wcześniej. Jednak ja się po prostu nie będę jakoś strasznie podniecał tym składem, zobaczymy jak to wszystko zagra, bo już masa zawodników przychodzących w formie do Resovii, nagle ją później traciła, być może teraz będzie inaczej ze względu na trenera, zobaczymy. Środek jest dość dziwnie zbudowany moim zdaniem, zamiast kontraktów Haina, Krulickiego czy Estończyka można było śmiało ściągnąć choćby Seyeda lub Yosifova, którzy są obecnie przymierzani do Radomia i już znacznie lepiej wyglądałaby ta pozycja.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2020, o 11:03 przez barti522, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

barti522 pisze: Po pierwsze na jakiej podstawie twierdzisz, że Ignaczak się nie nadaje i kim ty jesteś żeby go oceniać, trochę szacunku. Po drugie na jakiej podstawie twierdzisz, że Maciąg się nadaje, bo nie wiedział jaki jest limit obcokrajowców, czy dlatego, że jest siostrzeńcem Górala. Po trzecie wszyscy wiemy, że składu nie budował Maciąg tylko Góral, on mógł mu najwyżej zasugerować na zasadzie, wujek wujek no ja chciałbym tego, a jak wujek się nie zgodził to następował koniec tematu. :D Po czwarte skład Resovii wygląda co roku obiecująco, piszesz jakieś głupoty, że brano zawodników bez formy, gdzie Marechal był jednym z lepiej zagrywających zawodników w Rosji przykładowo, a formę to on stracił dopiero jak przyszedł do Resovii, tak jak i wielu innych zawodników. Równie dobrze może być tak samo w tym sezonie i Butryn przestanie grać tak dobrze jak w Radomiu, Szerszeń jak w Suwałkach, czy Potera jak w Będzinie. Przy tej budowie składu, mi to wygląda jakby ktoś wszedł do rankingów na stronie Plusligi i znowu mówił właśnie, wujek wujek no zobacz jak oni wyglądają w rankingach, musimy ich wziąć i mamy finał, no zobacz wujek, to czołówka rankingu. Po piąte piszesz, że Ignaczak sam sobie zaprzeczał, a ja widzę, że sam sobie to zaprzeczasz właśnie ty, pisząc że w ubiegłych latach brano zawodników, którzy do siebie nie pasowali jak Ivovic i Rossard, a teraz zostały wyciągnięte wnioski i wzięto Cebulja i Szerszenia. ;)
Na jakiej podstawie? No mowie, że wywiadów i konferencji. Mimo zarzucanego mi braku szacunku to lubię Ignaczaka i byłem ciekaw jak będzie radził sobie w nowej roli. Na samym początku byłem zadowolony z tej decyzji, ale jego kolejne wypowiedzi nastawiały mnie coraz bardziej sceptycznie. Ciężko mi podać jakiś konkret, pamiętam ogólne wrażenia, że często sobie zaprzeczał i td. Tak uważam po prostu, że się nie nadaje na funkcję prezesa. Kim jestem? Kibicem. Nie twierdzę, że koniecznie mam rację, ale tak uważam na podstawie tego co widziałem. A Ignaczak jest osobą publiczna, która siła rzeczy jest poddawana krytyce czy to dziennikarzy czy kibiców czy przełożonych. A więc mam prawo wygłasza swoje opinie, które nie wynikają z braku szacunku czy antypatii a z tego co widziałem. Mogę ci na przykład powiedzieć, że ja nie nadaje się na pilota samolotu. Nie szanuje siebie? Nie, tak uważam na podstawie takich zmiennych jak mój lek wysokości:) A jego sukcesy jako reprezentanta Polski, gracza Asseco Resovii nie wiem co mają do rzeczy jeśli chodzi o jego prezesurę. Może mi wyjasnisz?
W wypowiedzi twojej i niektórych tutaj jedna rzecz mnie dziwi. Pewność co do tego, że to Góral dobiera sobie zawodników. Sam Góral temu zaprzecza, Kowal też z tego co wiem nawet w przypadku porażek nie skarżył się, że to nie on odbierał sobie siatkarzy. Skąd więc takie przekonanie? Masz te podsłuchy o których mówił kolega wyżej? Jeśli tak to wyślij chociaż na priv bo jestem ciekawy ich treści;) Masz też po części rację, że para Cebulj, Szerszeń jest pewnie też zbyt ofensywa. Ale tu raz, że jest lepszy libero w przyjęciu niż wtedy Wojtaszek a dwa, że Cebulj to wysoki zawodnik a Rossard i Ivović to dwóch niskich było, choć był wtedy też i Perrin. A co do formy Marechala to zdanie, że był w formie bo był w czołówce zagrywających jest trochę śmieszne. Już dość tu takich dla których to zagrywka jest ważniejsza od ataku czy przyjęcia u przyjmującego. Marechal od kiedy opuścił Skrę to już nie ten sam zawodnik. Widać to było choćby po tym że grał w coraz słabszych klubach a w reprezentacji stracił miejsce w składzie.
Kiko
Posty: 278
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 18:46

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Kiko »

Drodzy Państwo należy pamiętać, że gdyby nie osoba Ś.P. Adama Rusinka, fana siatkówki i wiceprezesa firmy Asseco, Resovia nie miałaby takiego wsparcie ww. firmy. To właśnie ten człowiek stoi za zaangażowaniem się i odbudową klubu. Pan Góral kontynuuje pracę swojego przyjaciela. Natomiast w jaki sposób to robi ? To już chyba wszyscy wiedzą.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: barti522 »

Na podstawie wywiadów i konferencji twierdzisz, że Ignaczak był złym Prezesem a to dobre, sam sobie zaprzeczał, to też ciekawe, do tego ciężko Ci podać jakiś konkret. Wgl nie rozumiem jaki jest wyznacznik tego, czy ktoś się nadaje na funkcję Prezesa, czy nie, jeśli teraz cała trójka z Rzeszowa w Nysie zagra bardzo dobry sezon, to może będzie znaczyło, że Prezes Nysy nadaje się na tą funkcję xD jeśli zagrają słaby sezon, to być może będzie znaczyło wg Ciebie, że się nie nadaje, a do tego nie daj Boże udzieli jakiegoś kontrowersyjnego wywiadu. Wyjaśnię Ci, że to nie Igła ich trenował i doprowadził do takiej a nie innej formy poszczególnych zawodników, tak wgl Komenda też był bez formy przed sezonem? Lemański też? Perry także? Hoag również? Kosok do Resovii przychodził jako zawodnik kompletnie bez formy? i to że ją stracił to wina Ignaczaka jak rozumiem. Odnośnie pewności co do Górala, jest ona taka sama jak Twoja pewność, że Ignaczak chciał taki, a nie inny skład skoro on sam mówił, że miał inny pomysł na ten skład złożony z młodych zawodników jednak nie znalazł on akceptacji, no i co teraz dlaczego mam mu nie wierzyć? Skoro ty dziwisz się, że nie wierzę w coś co przecież mówił sam Góral hehe. Dlaczego mu nie wierzę, choćby dlatego, że wiem z prywatnego źródła, że był szukany inny atakujący o ,,większym'' nazwisku niż obecna para, a on sam mówił, że ta para miała być od początku i nie szukali innego atakującego, więc na podstawie tych informacji, które posiadam, twierdzę, że zwyczajnie kłamał w tym wywiadzie. Czy tak było? nikt tego nie wie na 100%, to źródło mogło się tym razem nie sprawdzić, a równie dobrze Góral mógł nie mówić prawdy, mi jest bliżej uwierzyć w te 2 opcję. To żarty o lęku wysokości i o wysyłaniu podsłuchu tak na poziomie szkoły podstawowej, więc odnosił się nie będę. Śmieszne jest to, że ty twierdzisz, iż trójka na przyjęciu, Ivovic, Rossard, Perrin była źle dobrana, nie wiem kogo mieliby ściągnąć na realia Plusligi żeby byli dobrze dobrani i jaka jest niby pewność, że trójka Cebulj, Szerszeń, Taht będzie wyraźnie lepsza. Marechal to był po prostu przykład zawodnika, który w Rosji spisywał się lepiej niż w Resovii, ja akurat co do niego nie byłem jakoś bardzo przekonany aczkolwiek w Resovii i ta zagrywka nawet nie była jakimś jego wielkim atutem. Widzę jednak, że musisz się czepiać każdego słowa, więc mało było zawodników, co w Resovii stracili formę? Kosok z Jastrzębia jak przechodził to było wiadomo jeszcze przed startem, że to będzie klapa? Schulz po sezonie w Gdańsku także do przewidzenia, że w Rzeszowie będzie słaby? Pewnie to także jest wina Ignaczaka, ta forma Schulza z tego sezonu, jak i z poprzedniego, gdzie nawet nie był jeszcze tym Prezesem ;) więc od Igły to ty się po prostu odwal i w sumie tyle w tym temacie.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Największą "winą" Igły było to, że mając Cretu pod ręką wybrał kolesia Gruszkę i zaciąg katowicki
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

barti522 pisze: tak wgl Komenda też był bez formy przed sezonem? Lemański też? Perry także? Hoag również? Kosok do Resovii przychodził jako zawodnik kompletnie bez formy? i to że ją stracił to wina Ignaczaka jak rozumiem.
Schulz po sezonie w Gdańsku także do przewidzenia, że w Rzeszowie będzie słaby? Pewnie to także jest wina Ignaczaka, ta forma Schulza z tego sezonu, jak i z poprzedniego, gdzie nawet nie był jeszcze tym Prezesem ;) więc od Igły to ty się po prostu odwal i w sumie tyle w tym temacie.
Lemański był akurat w zeszłym sezonie w formie dość dobrej, Perry też. Komenda to zawodnik po prostu za słaby jeszcze na Rzeszów(przede wszystkim gra zbyt wolno), Hoag przychodził przecież jako 4 przyjmujący w Perugii, który powąchał parkiet tylko wtedy gdy wchodził na zagrywkę. Mocno przeceniany przez polskich kibiców zawodnik. Pamiętam jak wielu go zestawiało z Deroo, który jest klasą samą w sobie. Faktycznie Kosok przychodził w formie. Nie wiem co się stało. Tak samo Schulz. Akurat w tamten zespół z Schulzem, Rossardem, Shojim czy Perrym wierzyłem. Było potencjalnie świetnie przyjęcie, świetna zagrywka, tamten dobór zawodników wydawał mi się w sumie niezły. Ale grali z jednym skrzydłem bo Mika był zbyt nie pewny a z Schulzem to do dziś nie wiem co się stało. Toksyczne środowisko Rzeszowskie jemu zaszkodziło chyba w największym stopniu. Ja myślę, że to Igła wybierał sobie zawodników bo to tak wyglądało jakby chciał postawić na dawnych kolegów z boiska(Gruszka, Marechal, Bartman, Kosok). Budowa składu w latach Kowal wyglądało trochę inaczej. Co nie znaczy, że nie było błędów. Trudno mi z tobą dyskutować bo wszystko bardzo skrajnie odbierasz. Nie mówię, że wszystko złe w Resovii to Ignaczak. Mówię, że uważam iż miał spory wpływ na wybór zawodników do składu w poprzednim sezonie. Tylko tyle. Jest więcej zmiennych, które powodują to co oglądaliśmy. Np. owa toksyczna presja i pewnie multum innych zmiennych o których nie mam pojęcia ani ja ani ty. Więc powtórzę raz jeszcze i może uda ci się zrozumieć. Ignaczak w mojej SUBIEKTYWNEJ ocenie był słabym prezesem(uważam, że prezesa powinniśmy oceniać przede wszystkim po wynikach jako prezes a nie po tym, że dużo zrobił dla reprezentacji o czym ty mówiłeś). Tak więc w mojej opinii był słabym prezesem, ale nie znaczy to, że on jest wszystkiemu winny. Ja właśnie nie chcę zrzucać całej winy na jednego człowieka jak ty i niektórzy robicie z Góralem. A co do złego dobranai zawodników w sezonie 2016/ 2017 to przede wszystkim linia przyjęcia leżała i kwiczała. Najlepiej przyjmował Perrin, ale to też bardziej ofensywny niż defensywny zawodnik. Pamiętam dwumecz Resovii z Cucine lube wtedy. To było żal oglądać. Lube zagrywką robiło to co chciało wtedy bo linia przyjęcia była po prostu zbyt słaba.
O ten komentarz, że mam się odwalić to zbyt na poziomie też nie jest i nie wiem czy też nie łamie przypadkiem któregoś punktu z regulaminu.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: barti522 »

Mi także trudno z Tobą dyskutować, jak z nikim innym na tym forum, musi Ci się chyba strasznie nudzić, bo nie ma wątku na tym forum, w którym ty nie byłbyś aktywny, po tym jak oceniłeś wszystkich zawodników po kolei, uważam, że w połowie źle i niesprawiedliwie, to teraz z braku nowych transferów i nie wiem tej nudy, zabierasz się za ocenianie Prezesów, nic tylko czekać jak ktoś napisze coś o Piechockim w wątku Skry, a ty strzelisz swój wywód na temat tego, czy jest dobrym Prezesem, bo ściąga Sandera, czy słabym, bo dalej trzyma w składzie syna. Moim subiektywnym zdaniem, ty także nie nadajesz się na forumowego eksperta oceniającego poszczególnych zawodników, czy(o sic!) Prezesów, a jednak robisz to dzień w dzień i pewnie nie odpuścisz, choć bardzo chciałbym, aby forum było wolne od Twoich wypowiedzi i poczytać sobie w spokoju opinie innych. Jednak nie piszę tego notorycznie, że się nie nadajesz, tak jak ty z tym Ignaczakiem, Igła popełnił błędy, to na pewno, jednak kto ich nie popełnia, być może w przyszłości dostanie taką rolę w innym zespole, wyciągnie wnioski i dobrze wywiąże się ze swojej roli dlatego dla mnie, jest dosyć żałosne pisać, że nie nadaje się do konkretnej roli, tak samo jakby twierdzić, że przykładowo Lebiediew nie nadaje się do roli trenera, bo słabo to wyszło w Zawierciu. Zarówno Ignaczak mógłby mieć szansę w innym klubie w roli Prezesa się dobrze spisać, tak samo Lebiediew jako trener, czy nawet Gruszka, bo przecież to, że nie wyszło mu w Rzeszowie, nie przekreśla go do końca życia, a kto wie, może nawet ty w przyszłości będziesz lepiej oceniał poszczególnych zawodników i... Prezesów no i zaczniemy się w końcu zgadzać w jakimkolwiek stopniu. Ja nie zwalam wszystkiego na Górala, uważam że wina leży gdzieś po środku i zawinił tak samo Góral, jak i Ignaczak, jak i Gruszka, ktoś mniej, ktoś więcej, a pewnie nikt nie jest bez winy, co nie oznacza, że wszyscy oni nie nadają się do poszczególnych roli, jakie mieli w tym klubie. Mówisz, że wtedy leżała linia przyjęcia, czyli tak samo jak teraz, również może ona leżeć, a jak będzie to się przekonamy w sezonie, bo teraz to sobie można tylko gdybać. Tak więc powtórzę raz jeszcze, może tym razem uda się zrozumieć, odczep się od Ignaczaka. Co do komentarza, może i nie był, ale czasami człowiekowi puszczają nerwy, jak się widzi, że forumowicz kolejny raz atakuje Ignaczaka i wygłasza opinie, że nie nadaje się do danej roli, nawet jeśli wziął tego Gruszkę czy Kosoka, to jasnowidzem nie był i nie wiedział, że jeden nie podoła jako zawodnik, a 2 jako trener. W Katowicach i Jastrzębiu wyglądało to zdecydowanie inaczej. Skoro ty piszesz, takie rzeczy, to nie dziw się, że później ktoś ośmieli się Ciebie skontrować i nie podpieraj się regulaminem, tylko może czasami warto dać sobie spokój z takimi stwierdzeniami.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

1. Nie dziwię się, że ktoś mnie kontruje a nawet pisząc pewne rzeczy liczę na to. Lubię się kłócić. I chciałbym by to forum żyło. Przeszkadza mi jednak gdy ktoś odpisuje dość chamsko. Nie panujesz nad emocjami? To może się naucz. Dorosły człowiek powinien. A nie że będziesz kopał nóżką za każdym razem gdy ktoś cię zdenerwuje bo nie podziela twoich poglądów.
2. "A kto wie, może nawet ty w przyszłości będziesz lepiej oceniał poszczególnych zawodników i... Prezesów no i zaczniemy się w końcu zgadzać w jakimkolwiek stopniu"- to twoje zdanie pokazuje gdzie najbardziej się różnimy. Ty uważasz, że tylko ty masz rację i ja muszę się poprawić czy tam doedukować siatkarsko by osiągnąć twój poziom a przynajmniej poziom w którym choć w małej części będziesz się mógł ze mną zgodzić. Ja tak nie uważam. Ja mam swoje opinie, które mogą być zarówno prawdziwe jak i błędne lub być czymś po środku. Nie uważam, że są koniecznie prawdą. Jeżeli dostarczysz mi solidnych argumentów to przyznam ci rację. Sparafrazuję Sokratesa. Mówił on, że po dyskusji z bliźnim dochodzi do wniosku, że to on(Sokrates) jest mądrzejszy. Mówił bowiem, że zarówno on jak i ten bliźni nie wiedzą co dobre i piękne, ale jego bliźni choć nie wie to jest przekonany, że wie tak Sokrates jak nie wie to też nie udaje, że wie. Na tej podstawie Sokrates uważa, że jest jednak mądrzejszy. Tak więc żyjemy w świecie swoich własnych iluzji. Mało wiemy a to na czym bazujemy to w większości uproszczenia i fikcja. Przemyśl to zanim będziesz mówił takie rzeczy jak w cytowanym fragmencie twojej wypowiedzi.
3. Gruszka czy Lebediev już osiągali sukcesy. Ignaczak jako prezes nie. Jeśli ponownie zostanie prezesem jakiegoś klubu i da sobie radę to może zmienię zdanie. Teraz nie mam ku temu żadnych logicznych przesłanek.
4. Forumowego eksperta? Ja nie zgłaszam akcesu do tytułu jakiegoś forumowego eksperta. Czy w regulaminie jest napisane, że tylko tacy mogą tutaj pisać? Jestem po prostu fanem siatkówki, który od lat ogląda ją czy to z telewizji czy z hali w Jastrzębiu.
5. Nie bierz tylko niczego mocno do siebie. Takie rzeczy jak o tym opanowywaniu emocji potraktuj jako rady bo nie wiem ile masz lat, ale to w życiu konieczne. W każdym razie nie bęe już zaśmiecał forum i za to przepraszam innych, że po raz kolejny wdaję się z tobą, trzeba to przyznać, że dość jałową dyskusję. W każdym razie to mój ostatni wpis, na priv też mi nic tym razem nie pisz bo tam też ci nie odpiszę. Mam masę swoich obowiązków.
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: barti522 »

kamil1999 pisze: Lubię się kłócić.
No widzisz, w końcu to przyznałeś, a ja nie bardzo, jednak czasami nie da się przejść obojętnie obok niektórych Twoich wpisów i jeśli ktoś ,,tupie tutaj nóżką'' to raczej ty i to w wielu wątkach, co chwilę się z kimś sprzeczasz w danej kwestii, ale jak sam przyznajesz przecież lubisz się kłócić, to wiele wyjaśnia. Też chciałbym, aby to forum żyło, ale niekoniecznie w głównej mierze Twoimi wpisami. Absolutnie nie uważam, iż tylko ja mam rację, jest tutaj wielu siatkarskich ekspertów z dużą wiedzą, niektórzy zapewne z większą niż ja, odnosiłem się tylko do Ciebie, a ty się unosisz, jednocześnie pisząc coś o panowaniu nad emocjami hihi, po prostu podałem przykład w jaki sposób ja mogę oceniać Ciebie, tak samo jak ty oceniasz co chwilę Ignaczaka, a uważam, że jedna i druga ocena jest tutaj zbędna i niepotrzebna. Jako forumowego eksperta określałem ogólnie po prostu użytkownika tego forum, w tym sensie, może być fana siatkówki, jak to określasz, co nie zmienia mojej opinii w żaden sposób na temat Twoich ocen. Nie musisz mieć żadnych przesłanek, co do zmiany zdania na temat Ignaczaka, możesz sobie myśleć o nim co chcesz, ale zachowaj te opinie po prostu dla siebie, dla mnie kompletnie nie na miejscu jest twierdzić, że on nie nadaje się na funkcję Prezesa, gdzie objął taką posadę dopiero 1 raz w życiu, do tego w tak trudnym siatkarskim środowisku dlatego postanowiłem stanąć w jego obronie. Takie wnioski można byłoby wysnuwać, gdyby pełnił taką funkcję w kilku klubach i za każdym razem kończyłoby się to niewypałem, a jak mówię, być może kiedyś dostanie taką posadę w innym zespole i się sprawdzi, ale tego wiedzieć nie możemy, tak samo jak to, czy on się nadaje na tą funkcję, czy nie i czy to jego wina, taki a nie inny sezon zespołu, czy jednak zdecydowanie przez inne czynniki tak, a nie inaczej się to skończyło. Nie biorę niczego mocno do siebie, rad też nie musisz mi udzielać, bo zapewne z nich nie skorzystam, lat mam więcej od Ciebie patrząc na Twój rocznik urodzenia podany w nicku, jeśli to też jest istotne;) Skoro to Twój ostatni wpis, to bardzo mnie to cieszy, na priv absolutnie nie zamierzam pisać, jeśli masz masę obowiązków, to świetnie i życzę Ci powodzenia w ich realizacji. ;)
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Z jednej stony Resovia jest rzeczywiscie trudnym srodowiskiem, a Igla nie pelnil swojej funkcji dlugo.
Z drugiej strony ocenialismy np zasluzonego dla polskiej siatkowki Swidra jako zlego trenera. Czy to bylo niesprawiedliwe? A prezesem jest dobrym.
Ekspertem w TV tez byl Igla takim sobie. Nie wszyscy moga byc swietni we wszystkich rolach.
Na tym forum jest jechanie po Wojtowiczu, ktore mnie osobiscie troche dotyka, ale rozumiem, ze mozna nielubic jego "medialnosci". Kolejna, bardzo zasluzona postac, oceniana raczej surowo.
W tym kontekscie moze nie warto bic sie o Igle. Bedzie pewnie cos robil wokol siatkowki, zobaczymy gdzie sie odnajdzie.
Jesli chodzi o niekonsekwencje to Igla jako komentator nabijal sie z maszyny losujacej w Resovii, a jako prezes przypieczetowal swoim nazwiskiem 2 rowne czworki. I bez zewnetrznych oznak buntu.
Cretu nie zgadzal sie na zdalne sterowanie, to odszedl. Sytuacja klarowna.
Inna zabawna sprzecznnoscia jest opowiadanie przez autora slynnego bąmocika o sianku i granku, ze za jego czasow to gralo sie dla klubu a nie dla kasy. :D

W mojej opinii prezes powinien byc nie tyle znawca siatkowk (choc oczywiscie nie zaszkodzi, a nawet pomoze) i siatkarskiego rynku, i ile dobrym organizatorem i wytyczac jasno cele. No i miec odpowiednio sztywny kark, albo zdolnosci dyplomatyczne, by radzic sobie i ze sponsorami, i z trenerami. Do tego zdolonosc analizy kompleksowych sytuacji, umiejetnosc dobierania wspolpracownikow. Inaczej jest figurantem.
Stopnie samodzielnosci czy swobody prezesa w Skrze i Resovii sa prawdopodobnie zupenie rozne. Czy to oznacza, ze w Skrze Igla poradzilby sobie swietnie? Chyba niekoniecznie.
Siekier
Posty: 300
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Siekier »

Marcin Możdżonek udzielił nam wywiadu i wypowiedział się na temat poprzedniego sezonu również: https://www.youtube.com/watch?v=khqgqhI0w50&t.
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Właśnie, że nic nie powiedział.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Matson »

Czy ma ktoś jakieś materiały z konferencji prasowej z prezesem i trenerem, która odbyła się kilka dni temu?
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Matson »

drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: drukjul »

Tharaster pisze:"


Trenuje z wami Michał Baranowicz?
Tak. Michał będzie z nami do czasu kiedy Fabian Drzyzga będzie na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Dla trenera ważne jest, żeby była mocna drużyna na treningu. Bo jakość treningu pełni ważną rolę w kontekście odpowiedniego przygotowania do sezonu.


https://nowiny24.pl/piotr-maciag-prezes ... 2-15095115
Z jednej strony niby fajnie, że Michał po 10 latach chociaż na moment wrócił do swojego byłego klubu, ale z drugiej sytuacja w której się znalazł jest nie do pozazdroszczenia, bo w sumie jest jeszcze dziwniejsza i bardziej kuriozalna niż ta Filippo Lanzy uwięzionego obecnie w swoistym "klubie kokosa" prezesa Sirci w Perugii.

Wejście w otwarty konflikt z menadżerem Lucą Novi w Serie A1 jak widać nie popłaca, bo nawet dla zawodnika o ugruntowanej pozycji, jeszcze niedawno reprezentanta Włoch może się zakończyć wilczym biletem we włoskiej lidze. :(
skysplif
Posty: 160
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: skysplif »

O jaki konflikt chodzi? Myślałem ze Baranowicz już ma klub na ten sezon.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Tharaster »

skysplif pisze:O jaki konflikt chodzi? Myślałem ze Baranowicz już ma klub na ten sezon.
Chyba o sprawę sprzed roku, ale nie jestem pewny
https://siatka.org/pokaz/michele-barano ... j-sprawie/
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Matson »

Coś wiadomo na temat Cebulija? Nie widać go na dzisiejszym treningu
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”