Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: dezerter »

adamow pisze:Kontrakt to nie problem - jeśli klub uzna, że Stefan jest bardziej potrzebny męskiej drużynie i sam trener będzie tego chciał to zapewne kontrakt zostanie rozwiązany za porozumieniem stron i podpisany nowy z męską sekcją. Tylko wątpię aby na tym etapie sezonu Antiga chciał przejmować zespół, który jest w całkowitej rozsypce.
Przede wszystkim to dwa różne byty. Ass. i Dev.
No i nic nie pisałem o obecnym sezonie, lecz o przyszlym.
O ile się utrzymają (joke)
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: adamow »

mbor3k pisze: Jaką męską sekcją? Asseco Resovia i Developres SkyRes to oddzielne byty...
Mogą sobie mieć dwie osobne sportowe spółki akcyjne ale wiadomo, że obie drużyny reprezentują miasto Rzeszów i siatkarskie tradycje Resovii. Sekcja żeńska to tylko dodatek do drużyny męskiej (wiadomo z jakich względów), która jest priorytetem
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Klugenhammer »

adamow pisze: Mogą sobie mieć dwie osobne sportowe spółki akcyjne ale wiadomo, że obie drużyny reprezentują miasto Rzeszów i siatkarskie tradycje Resovii. Sekcja żeńska to tylko dodatek do drużyny męskiej (wiadomo z jakich względów), która jest priorytetem
Koledzy tłumaczą Ci, że to dwa różne kluby, z różnymi zarządami i właścicielami, a Ty dalej brniesz w swoje :D
Stosując twój tok rozumowania trzeba byłoby uznać, że np ŁKS i Grot Budowlani to ten sam klub z Łodzi :]
Re_soviaczka
Posty: 501
Rejestracja: 10 lis 2017, o 12:02
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Re_soviaczka »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 5 lut 2020, o 21:22 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zachowaj osobiste wycieczki na inne okazje
Awatar użytkownika
mbor3k
Posty: 533
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:07
Płeć: M
Lokalizacja: Resovia

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: mbor3k »

adamow pisze:
mbor3k pisze: Jaką męską sekcją? Asseco Resovia i Developres SkyRes to oddzielne byty...
Mogą sobie mieć dwie osobne sportowe spółki akcyjne ale wiadomo, że obie drużyny reprezentują miasto Rzeszów i siatkarskie tradycje Resovii. Sekcja żeńska to tylko dodatek do drużyny męskiej (wiadomo z jakich względów), która jest priorytetem
Ahaaa, to dzięki za wyjaśnienie. Jednak mylisz się. To dwa osobne kluby.
Często pleciesz, więc to nie nowość.
Na marginesie, żeński klub siatkarski to nie żaden dodatek do męskiego. Jak tak dalej pójdzie, to na mecze Developresu będzie chodzić więcej kibiców niż na Resovię.
To co oczywiste, przeczytaj jeszcze raz.
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kanimo »

Zdaje sie, ze wymyslony program naprawczy jest bardziej radykalny od choroby. :o
Czasem mam wrazenie, ze jakis chochlik cos tam kombinuje na podstawie moich wpisow, przeinaczajac ich ducha.
Moze ze wzgledow proceduralnych do tego nie dojdzie.
Podstawa jest dobry trener.
jupi_1991
Posty: 357
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: jupi_1991 »

kanimo pisze:Zdaje sie, ze wymyslony program naprawczy jest bardziej radykalny od choroby. :o
Czasem mam wrazenie, ze jakis chochlik cos tam kombinuje na podstawie moich wpisow, przeinaczajac ich ducha.
Moze ze wzgledow proceduralnych do tego nie dojdzie.
Podstawa jest dobry trener.
Co masz na myśli?
mmb
Posty: 1762
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: mmb »

https://www.assecoresovia.pl/2020/02/w- ... manskiego/

Cały Leman, ma chwilę zdrowia, zacznie grać dobrze, to za chwilę jakiś uraz i od nowa :(
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: pigula »

Ten Lemański to ze szkła jest.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: adamow »

Takie uroki wysokich i lekkich siatkarzy. Przy jego wzrośnie powinien ważyć min. 115 kg. Podobnie jest z Udrysem czy Miką. Jakby byli mocniej obudowani mięśniowo nie łapali by tak często kontuzji.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: qtp »

adamow pisze:Takie uroki wysokich i lekkich siatkarzy. Przy jego wzrośnie powinien ważyć min. 115 kg. Podobnie jest z Udrysem czy Miką. Jakby byli mocniej obudowani mięśniowo nie łapali by tak często kontuzji.
:]

Dobrze że nic groźnego.
Riad69
Posty: 493
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Riad69 »

pigula pisze:Ten Lemański to ze szkła jest.
Drugi Mika. Wielki talent ale zdrowie krzyżuje plany.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1574
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: lukecik »

Czy ktoś na tym forum podjął próbę zdiagnozowania tego, co się dzieje z tym klubem, że z roku na rok się coraz bardziej kompromituje? Jaka jest tego przyczyna? Fatalne przygotowanie do sezonu + spasione koty w kadrze (Buszek, Bartman, Możdżonek, Kosok, Marszałek) + ligowe średniaki (Krulicki, Mariański, Komenda)? Jak to jest możliwe, że Schulz, który w Gdańsku był fenomenalny, Hoag do momentu znalezienia się w Rzeszowie również był w moim przekonaniu przekozakiem, wyglądają obecnie jak amatorzy? Nawet nie wiem, jak mogą sobie pomóc. Co rok wymieniają połowę składu i kończy się to tak samo. Chyba, że zostają wymieniani nie ci, co potrzeba. Trener z prawdziwego zdarzenie też by się na pewno przydał. To jest naprawdę niepojęte, co się z nimi dzieje. Wstyd się przyznać, ale przed sezonem w typerze postawiłem, że skończą na podium, bo na papierze skład wydawał mi się całkiem solidny. Przeceniłem, jako ich fan, Bartmana i Hoaga, ale takiej żenady to chyba nikt się nie spodziewał.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: ursula127 »

post skasowany
Ostatnio zmieniony 10 lut 2020, o 22:50 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zupełnie nie na temat
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
beatrix
Posty: 179
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: beatrix »

Sama tylko wymiana składu do aż takiej katastrofy nie mogłaby chyba doprowadzić. Np. w sezonie 2014/2015 gdzie zupełnie nowy Trefl sięgnął po wicemistrzostwo Polski, w kolejnym sezonie był dopiero czwarty, ale przecież dla tej drużyny to nie była klęska. Tak samo zbudowana w zasadzie od zera drużyna z 2017/2018 zdobyła brązowy medal. Podobna historia dotyczy Onico w ubiegłym sezonie, cała drużna przecież była w zasadzie "nowa".
Wygląda na to, że skład jest nieprzemyślany, jest to przypadkowa grupa, bez lidera i kogoś, kto potrafi zrobić z tej grupy drużynę. Każdy kto może (prezes, trener, właściciel) dorzucił do koszyczka swój pomysł i mamy Resovię. Jedyny, który trwa w tej drużynie nieprzerwanie przez te wszystkie klęski to Możdżonek, ale czy on jest aż taki zdolny, żeby psuć zespół trzeci rok z rzędu? :o
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

Nie przypominam sobie, aby tak źle działo się w takim klubie jak Rzeszów.
Życze jak najlepiej, przyszły sezon zapowiada po raz kolejny czyszczenie szatni.
Nie mam zamiaru się naśmiewać natomiast biorąc pod uwagę terminarz opcja spadku to nie są żarty.
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: pigula »

Aż taka katastrofa jak spadek tam się chyba nie wydarzy.Ale ten sezon weryfikuje i zawodników którzy tam sa i jednak Ignaczaka również.Miała być drużyna walczaków a jest kilku zmęczonych sobą, mających strach w oczach facetów.Przecież ten filmik zachęcający do zakupu karnetów, w którym Ignaczak tak pięknie mówi, ogląda się teraz jak dobrą komedię.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: jaet »

Resovia chcąc się odbudować musi w składzie postawić na 2 (jak kiedyś Groozer/Achrem), a przynajmniej 1 lidera. I to nie lidera na papierze, tylko siatkarza, co do którego będą mieli przekonanie graniczące z pewnością, że w realiach obecnej polskiej ligi będzie gwiazdą. Siatkarza wokół którego będą mogli budować resztę zespołu i który będzie mentalnym i sportowym wodzem. Taki kontrakt nie będzie niski, ale w Rzeszowie już nic głupszego niż stada równych, ale przeciętnych siatkarzy wymyślić się nie da, więc czas na sensowne wydawanie pieniędzy. Oczywiście, o ile Góralowi jeszcze się chce, także w kontekście niemałych pieniędzy...
Na przyjęciu pierwsze nazwisko, jakie przychodzi mi do głowy to Urnaut, a na ataku chociażby Patry (choć wobec świetnego sezonu i zainteresowaniu Madiolanu wątpliwe), może Boyer (nie wiem jak jego kontrakt w Veronie) lub Rychlicki. Można też kombinować przy tej układance. Lepszy atakujący, to na przyjęciu np. para Szerszeń/Szymura. Jeżeli na przyjęciu Urnaut, to do towarzystwa na ataku może pojawić się Toncek Stern, który w naszym środowisku bez problemu utrzyma odpowiedni poziom.
Nie wiem czy Resovię na takie nazwiska stać (poza Sternem), ale wiem że obecna formuła zwyczajnie się wypaliła. Wyjścia są dwa - ucieczka do przodu lub całkowity reset, spuszczenie powietrza z klubu i środowiska plus bezstresowa gra składem coś a'la Trefl Gdańsk, gdzie miejsca 5-8 uznane zostaną za całkowicie ok.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, o 08:57 przez jaet, łącznie zmieniany 1 raz.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

pigula pisze:Aż taka katastrofa jak spadek tam się chyba nie wydarzy.Ale ten sezon weryfikuje i zawodników którzy tam sa i jednak Ignaczaka również.Miała być drużyna walczaków a jest kilku zmęczonych sobą, mających strach w oczach facetów.Przecież ten filmik zachęcający do zakupu karnetów, w którym Ignaczak tak pięknie mówi, ogląda się teraz jak dobrą komedię.
Oj spojrzałbym na terminarz, nie sądzę aby Bydgoszcz odrobiła aż tyle, jednak terminarz Resovii..
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: pigula »

Szampon093 pisze:
pigula pisze:Aż taka katastrofa jak spadek tam się chyba nie wydarzy.Ale ten sezon weryfikuje i zawodników którzy tam sa i jednak Ignaczaka również.Miała być drużyna walczaków a jest kilku zmęczonych sobą, mających strach w oczach facetów.Przecież ten filmik zachęcający do zakupu karnetów, w którym Ignaczak tak pięknie mówi, ogląda się teraz jak dobrą komedię.
Oj spojrzałbym na terminarz, nie sądzę aby Bydgoszcz odrobiła aż tyle, jednak terminarz Resovii..
Nie wiem z kim Resovia może pokusić się o zdobycie punktów.Przy takiej grze i co chyba ważniejsze, beznadziejnej atmosferze w szatni nie maja szans z nikim.A teraz będzie kolejny łomot z Będzinem, który wyjdzie na nich zmotywowany okrutnie.
Lecz przy całej beznadziei Rzeszowa, Bydgoszcz nagle się nie przebudzi żeby punktowac regularnie.
Wilinho10
Posty: 132
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Wilinho10 »

jaet pisze:Resovia chcąc się odbudować musi w składzie postawić na 2 (jak kiedyś Groozer/Achrem), a przynajmniej 1 lidera. I to nie lidera na papierze, tylko siatkarza, co do którego będą mieli przekonanie graniczące z pewnością, że w realiach obecnej polskiej ligi będzie gwiazdą. Siatkarza wokół którego będą mogli budować resztę zespołu i który będzie mentalnym i sportowym wodzem. Taki kontrakt nie będzie niski, ale w Rzeszowie już nic głupszego niż stada równych, ale przeciętnych siatkarzy wymyślić się nie da, więc czas na sensowne wydawanie pieniędzy. Oczywiście, o ile Góralowi jeszcze się chce, także w kontekście niemałych pieniędzy...
Na przyjęciu pierwsze nazwisko, jakie przychodzi mi do głowy to Urnaut, a na ataku chociażby Patry (choć wobec świetnego sezonu i zainteresowaniu Madiolanu wątpliwe), może Boyer (nie wiem jak jego kontrakt w Veronie) lub Rychlicki. Można też kombinować przy tej układance. Lepszy atakujący, to na przyjęciu np. para Szerszeń/Szymura. Jeżeli na przyjęciu Urnaut, to do towarzystwa na ataku może pojawić się Toncek Stern, który w naszym środowisku bez problemu utrzyma odpowiedni poziom.
Nie wiem czy Resovię na takie nazwiska stać (poza Sternem), ale wiem że obecna formuła zwyczajnie się wypaliła. Wyjścia są dwa - ucieczka do przodu lub całkowity reset, spuszczenie powietrza z klubu i środowiska plus bezstresowa gra składem coś a'la Trefl Gdańsk, gdzie miejsca 5-8 uznane zostaną za całkowicie ok.
Z pierwszą częścią twojej wypowiedzi się zgodzę. Trzeba tutaj ściągnąć gościa typu Grozer, który będzie liderem nie tylko na boisku ale i poza nim. Ale ilu takich gości z naprawdę wysokiej półki jest? Sokołow, Atan, Zajcew, Anderson, Nimir ? Wszyscy nierealni.
Patry, kapitalna sprawa, ale na niego to już chyba pół Europy poluje.

Co do drugiej części, żadnych Urnautów. W przyszłym sezonie gość będzie miał już 32 lata i jestem pewny że poszedlby drogą którą wyznacza Marechal, a w przeszłości wyznaczali ją: Cernic, Kovacevic czy Veres.

Wczoraj kolega Sander pokazał Resovii jak się gra w siatkówkę. Ja to bym poszedł w stronę takich grajków. :D
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Marcy$ »

Wilinho10 pisze:
Z pierwszą częścią twojej wypowiedzi się zgodzę. Trzeba tutaj ściągnąć gościa typu Grozer, który będzie liderem nie tylko na boisku ale i poza nim. Ale ilu takich gości z naprawdę wysokiej półki jest? Sokołow, Atan, Zajcew, Anderson, Nimir ? Wszyscy nierealni.
Patry, kapitalna sprawa, ale na niego to już chyba pół Europy poluje.

Co do drugiej części, żadnych Urnautów. W przyszłym sezonie gość będzie miał już 32 lata i jestem pewny że poszedlby drogą którą wyznacza Marechal, a w przeszłości wyznaczali ją: Cernic, Kovacevic czy Veres.

Wczoraj kolega Sander pokazał Resovii jak się gra w siatkówkę. Ja to bym poszedł w stronę takich grajków. :D
To doradź - kogoś takiego jak Sander? Łatwo się mówi gdy wypalił... ale nie każdy jest pewniakiem że tak się stanie (wręcz odwrotnie).
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Aquino »

Głównym problemem Resovii są zbyt wysokie oczekiwania względem potencjału składu. Nie wiem kto był odpowiedzialny za zmontowanie takiej kaszany za jeden z najwyższych budżetów w lidze(jak nie najwyższy). Wyjściowa szóstka: Komenda, Bartman, Hoag, Rousseaux, Lemański, Kosok i Perry powinna spokojnie wejść do play off z 6 może 7 miejsca. Taki jest ich realny potencjał. Natomiast jak każe im się grać o medale to zawodnicy są poddawani olbrzymiej presji z którą sobie nie radzą bo nie są w stanie.
Gdyby Igła postawił za cel na ten sezon awans do play-off to Resovia weszła by spokojnie być może nawet z 5 miejsca.
Zobaczcie na Gdańsk. Potencjał składu podobny a gra o niebo lepsza bo tam niema tej presji i parcia na niemożliwe do zrealizowania cele.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Marcy$ »

Presja? Może i tak.
Według mnie siedzi totalnie przygotowanie fizyczne,
stani3
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2015, o 15:54
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: stani3 »

Z przygotowaniem fizycznym musi być nie najlepiej czego przykładem jest Lemański.Jego próby serwów z wyskoku przy nie dobudowaniu masy mięśniowej brzucha spowodowały kontuzję.Dla niego sezon jest już stracony.
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: NIEMAMLANCII »

Co ten Masłowski tak zygał do kolegi w koszulce macierzystego klubu? Zapomniał ,że stamtąd jest? Może kiedyś by chciał wrócić np, a tu takie feee zachowanie. :o :o
Wilinho10
Posty: 132
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Wilinho10 »

Marcy$ pisze:
Wilinho10 pisze:
Z pierwszą częścią twojej wypowiedzi się zgodzę. Trzeba tutaj ściągnąć gościa typu Grozer, który będzie liderem nie tylko na boisku ale i poza nim. Ale ilu takich gości z naprawdę wysokiej półki jest? Sokołow, Atan, Zajcew, Anderson, Nimir ? Wszyscy nierealni.
Patry, kapitalna sprawa, ale na niego to już chyba pół Europy poluje.

Co do drugiej części, żadnych Urnautów. W przyszłym sezonie gość będzie miał już 32 lata i jestem pewny że poszedlby drogą którą wyznacza Marechal, a w przeszłości wyznaczali ją: Cernic, Kovacevic czy Veres.

Wczoraj kolega Sander pokazał Resovii jak się gra w siatkówkę. Ja to bym poszedł w stronę takich grajków. :D
To doradź - kogoś takiego jak Sander? Łatwo się mówi gdy wypalił... ale nie każdy jest pewniakiem że tak się stanie (wręcz odwrotnie).
Sander, powrót Szerszenia, Bisset, De Falco, Carle, Clevenot, Dzavoronok, może Taht.

Jak przed sezonem stać nas było na wyjęcie Hoaga, to tym bardziej na wymienionych wyżej grajków. A napewno uciekał bym od kontraktowania gości typu: Urnaut, Kooy, Ter Horst, Petric, Berger czy Skrimov.
Głównym problemem Resovii są zbyt wysokie oczekiwania względem potencjału składu. Nie wiem kto był odpowiedzialny za zmontowanie takiej kaszany za jeden z najwyższych budżetów w lidze(jak nie najwyższy). Wyjściowa szóstka: Komenda, Bartman, Hoag, Rousseaux, Lemański, Kosok i Perry powinna spokojnie wejść do play off z 6 może 7 miejsca. Taki jest ich realny potencjał. Natomiast jak każe im się grać o medale to zawodnicy są poddawani olbrzymiej presji z którą sobie nie radzą bo nie są w stanie.
Gdyby Igła postawił za cel na ten sezon awans do play-off to Resovia weszła by spokojnie być może nawet z 5 miejsca.
Zobaczcie na Gdańsk. Potencjał składu podobny a gra o niebo lepsza bo tam niema tej presji i parcia na niemożliwe do zrealizowania cele.
Amen. Od tego bym zaczął w przyszłym sezonie. Panowie, celem to Playoffy i to już sukces, a jak będzie wyżej to tylko się cieszyć. A w Rzeszowie 70% kibiców żyje sukcesami sprzed 8 lat i nazwiskami byłych reprezentantów Polski co bliżej im do powieszenia butów niż gry o kolejne medale.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Marcy$ »

Wilinho10 pisze: Sander, powrót Szerszenia, Bisset, De Falco, Carle, Clevenot, Dzavoronok, może Taht.

Jak przed sezonem stać nas było na wyjęcie Hoaga, to tym bardziej na wymienionych wyżej grajków. A napewno uciekał bym od kontraktowania gości typu: Urnaut, Kooy, Ter Horst, Petric, Berger czy Skrimov.


Amen. Od tego bym zaczął w przyszłym sezonie. Panowie, celem to Playoffy i to już sukces, a jak będzie wyżej to tylko się cieszyć. A w Rzeszowie 70% kibiców żyje sukcesami sprzed 8 lat i nazwiskami byłych reprezentantów Polski co bliżej im do powieszenia butów niż gry o kolejne medale.
Czyli Szerszeń, De Falco, Celvenot, Dzavornok czy Taht są w tej chwili warci tyle ile Brenden Sander przed sezonem 2019/2020?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: jaet »

Moim zdaniem Urnaut spokojnie zagra jeszcze sezon na bardzo wysokim poziomie. W moim odczuciu porównania do Veresa czy Cernića trochę z d...
Natomiast oczywiście wolałbym kogoś pokroju Dzavornoka, Clevenota albo DeFalco. Spokojnie można też dodać do tej grupy np. Cebulja. Tylko, że po pierwsze zobaczcie do jakich ekip są po sezonie wymienieni siatkarze przymierzani (no, może poza DeFalco), a po drugie - czy macie przekonanie, że na barkach jednego czy drugiego odbudujecie w ciągu kilku miesięcy sens męskiej siatkówki w Rzeszowie? Co do Urnauta jedno jest pewne - na jego plecach Słoweńcy zbudowali więcej niż przyzwoitą reprezentację. Dla mnie to wystarczająca rekomendacja. A wiek? Przecież to praktycznie rówieśnik Kubiego i Kurka. Też byście podnosili casus wieku, gdyby któregoś z nich przymierzali do Resovii :] ?
A Sander? Zagrał jeden fajny mecz, a Wy robicie z niego kierunek i potencjalnego zbawcę rzeszowskiej siatkówki. Nie tędy droga, pokazał to chociażby rok temu Szerszeń. Tam z miejsca trzeba poziomu i doświadczenia równocześnie. Specyficzna miejscówka i duża presja. A im większe tyły, tym presja większa...
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, o 18:26 przez jaet, łącznie zmieniany 2 razy.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: mewa »

Zanini będzie próbował to ogarnąć. Pierwszy krok zrobili, ciekawe, czy zdecydują się na wyrzucenie jednego, czy dwóch najbardziej konfliktowych...
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”