Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Resoviak333 »

Adriano pisze:Rozegranie: Drzyzga, Woicki
Środek: Jendryk, Tammemaa, Hain, Krulicki
Atak: Butryn, Domagała
Przyjęcie: Cebulj, Taht, Szerszeń, Buszek
Libero: Potera, Mariański

Tak będzie prezentował się skład Resovi. Kropka. Żadnych Boyerów ani Lanzów tego świata nie będzie.
Zobaczymy, mi sie skład podoba!
Mlody922
Posty: 61
Rejestracja: 23 mar 2019, o 17:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Mlody922 »

Zapewne taki skład będzie, ale myślę że jeszcze będzie jakiś zagraniczny atakujący
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Mlody922 pisze:Zapewne taki skład będzie, ale myślę że jeszcze będzie jakiś zagraniczny atakujący
To by było niepotrzebne babranie się w limity.
Adriano
Posty: 574
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Adriano »

Mlody922 pisze:Zapewne taki skład będzie, ale myślę że jeszcze będzie jakiś zagraniczny atakujący
Nie będzie(zagraniczny atakujący)
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Giulani z Tobą konsultuje skład
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Simao »

Nie do końca odpowiada mi ten Woicki, konkretnie to jego charakter, osobowość. Chętniej widziałbym kogoś takiego jak Kozłowski, podaję tylko taki przykład. Wiem, że ma już klub. Tak odnośnie drużyny, jest już pełna kadra. Jednak trzeba podkreślić to, że dopóki nie zostanie oficjalnie ogłoszona, mogą być jeszcze zmiany. Wiemy chociażby z perspektywy przeszłości, że wszystko jest możliwe. Sytuacja z Fabianem wyszła nagle i niespodziewanie dla wszystkich. Możliwe, że rozglądają się jeszcze za atakującym, jednak jest trochę ograniczone pole manewru. Kwestia limitów, dwóch zagranicznych środkowych, co ogranicza zakontraktowanie obcokrajowca na atak. Wtedy kwestia z limitami będzie trochę skomplikowana. Zobaczymy jak ostatecznie będzie wyglądał skład drużyny.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Prezes w w wywiadzie mówi. że jeszcze czekają na okazję
https://sport.tvp.pl/48234049/piotr-mac ... na-komendy
themiel
Posty: 92
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: themiel »

reeman pisze:Prezes w w wywiadzie mówi. że jeszcze czekają na okazję
https://sport.tvp.pl/48234049/piotr-mac ... na-komendy
Pewnie pozycja atakującego, ewentualnie libero zagraniczny jeśli zostaniemy przy 2 środkowych zza granicy i polskim atakiem.
Przemyslaw
Posty: 737
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Przemyslaw »

Najlepsze co mogło się przydarzyć to pozyskanie Drzyzgi.
Dzisiaj siatkówka jest tak wyrównana, że na dobrą sprawę tylko niuanse sprawiają kto skończy a kto nie piłkę.
Jeśli Resovia utrzyma przyjęcie i "względnie" dobrze dogra do Fabiana to skończy to każdy, czy skrzydłowy, atakujący czy środkowy.
Pozyskanie Fabiana uważam za najlepszy krok Resovii od lat. Po pierwsze to światowej klasy rozgrywający, po drugie, jak sam o tym mówi, w Rzeszowie czuje się doskonale i to ma bardzo duże znaczenie. Dwa lata temu Fabian nie chciał odchodzić z Rzeszowa, wyszło jak wyszło, sam podkreślał, że czuje się w Rzeszowie dobrze i chciałby tu grać i mieszkać, uważam więc, że wielka siatkówka do Rzeszowa powróci .
Kto będzie na ataku ? W zasadzie dużego znaczenia nie ma. Jeśli przyjęcie będzie przynajmniej poprawne to Drzyzga sobie poradzi i blok rozrzuci.
Rok temu się pomyliłem, miałem przekonanie, że taki zespół zrobi sporo. Nie zrobił nic, obym w tym roku się nie pomylił.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: compact »

Ten sam Drzyzga vel Dyszel, na którego większość kibiców Resovii nie mogła już patrzeć te 3 lata temu?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5926
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: weary_skier »

Tak, z wielu powodów:
- Drzyzga'20 > Drzyzga'17
- Drzyzga >Komenda
- Reprezentant kraju przychodzi do 13 drużyny ligi
- Mam nadzieję, że poczuje większy respekt do Giulianiego niż do Kowala.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Aranger »

weary_skier pisze:Tak, z wielu powodów:
- Drzyzga'20 > Drzyzga'17
A to się u niego bardzo szybko zmienia, nie dalej jak kilka miesięcy temu część forum grzmiała, że trzeba go koniecznie odpulić z kadry i postawić na Komendę, bo on potrafi lepiej wystawiać Leonowi.

Chyba największym problemem Drzyzgi od lat jest niestabilność formy, jak ma dobry okres, to gra na poziomie klasy światowej, a jak zły, to wygląda jak jakiś co najwyżej przeciętnej klasy sypacz - niby oczywistość, bo tak jest z wieloma graczami, ale Drzyzdze takie wahania przytrafiają się za często. Ruch dobry, bo jak to zaskoczy, to Fabian pewnie będzie gdzieś obok Toniuttiego najlepszym rozgrywającym w lidze, grając na poziomie jaki raczej ciężko byłoby osiągnąć Komendzie, ale ryzyko wielkiego powrotu ksywy "Dyszelek" też występuje.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Drzyzga w formie nie jest na poziomie Toniuttiego. Francuz to artysta. Fabian rzemieślnik, ale bardzo dobry w tym co robi, dlatego w stu procentach zgadzam się z weary_skier. To idealna opcja dla Rzeszowa.
Simao pisze:Dlatego też, przydałby się trochę lepszy zmiennik dla Drzyzgi. Woicki ma już swoje lata, słabe warunki. Prawda jest taka, że ubiegły sezon był bardzo słaby w jego wykonaniu.
Wydawało mi się, że Resovia od równych szóstek ma powoli odchodzić? Woicki choć swego czasu też miał coś z artysty to na chwilę obecną gorszy od Fabiana rozgrywajacy. Nie jest w stanie udwignąć poziomu będąc pierwszym, ale jest w stanie zastąpić Fabiana wchodząc z ławki, wypoczęty. To też nie jest jakiś Kowalski czy Buczek. Resovia powinna unikać wyrównanych duatów jak Komenda- Shoji. Woicki to idealny zawodnik na ławkę. Wiadomo, że będzie drugim a ma spore doświadczenie w PlusLidze. Jedynie jego charakter może byc problemem.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2020, o 12:46 przez kamil1999, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Simao »

Dlatego też, przydałby się trochę lepszy zmiennik dla Drzyzgi. Woicki ma już swoje lata, słabe warunki. Prawda jest taka, że ubiegły sezon był bardzo słaby w jego wykonaniu.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

kamil1999 pisze:Drzyzga w formie nie jest na poziomie Toniuttiego. Francuz to artysta. Fabian rzemieślnik, ale bardzo dobry w tym co robi, dlatego w stu procentach zgadzam się z weary_skier. To idealna opcja dla Rzeszowa.
.
Ten "artysta" wysyłał środkowych podczaa 1/2 ME na potrójny blok, w końcu był zmieniany przez rzemieślnika Brizarda, eliminacje do IO wygrał ten drugi, to tak o kunszcie Tonittiego.
Przemyslaw
Posty: 737
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Przemyslaw »

Nie nazwałbym Toniuttiego "artystą". Tym bardziej nie nazwałbym Drzyzgę "rzemieślnikiem". Fabian ma swoje zalety i wady, w zasadzie jak każdy. Jeśli popuści, zacznie się lenić to pojawi się brzuszek, trochę niepotrzebnych kilogramów. Natomiast jak twierdzi weźmie się za robotę, o czym mówił w wywiadzie (sam osobiście z nim rozmawiałem i to potwierdził) to nie przyjechał do Rzeszowa na ciepłą posadę. Dostał duży kontrakt, to fakt ale sam zaznaczył, że Resovia musi się odbudować. Może niekoniecznie po roku ale może po dwóch latach ? Fabian chce tam zostać i miło to słyszeć
Nie wiem czy do końca możliwe jest porównanie obu sytuacji ale przypominam sobie jak Zatorskiego "wygnano" ze Skry do ZAKSY. Najlepszy polski libero wyrzucony z klubu? Najlepszy polski rozgrywający wyrzucony z klubu?
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Igrzyska za pasem, musi się starać.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: compact »

reeman pisze:Igrzyska za pasem, musi się starać.
Chyba starać się nie poślizgnąć na kartonie po pizzy, bo jeśli będzie w stanie trzymać się na nogach, to na IO jest pewniakiem u Heynena. 8-)
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Bezowy »

Miałem się tutaj odnieść do "ciekawych" przemyśleń użytkownika Szary Wilk, żeby nie zaśmiecać wątku o transferach, ale... jak mawia klasyk xD
Natomiast jedna rzecz nurtuje mnie szczególnie - mianowicie już sami kibice Resovii ulegają przedziwnej dla mnie narracji - "czy Butryn udźwignie presję" ?! O co chodzi? Przecież klub nie wyciągnął chłopa z krzaków nad Wisłokiem. To otrzaskany w lidze zawodowiec, ze stabilną formą od kilku sezonów. A w tym ostatnim sam praktycznie ciągnął swój zespół. U nas będzie miał ten komfort, że nie będzie musiał tego robić bo siła ofensywna zespołu powinna być spora. Do tego będzie miał świetnego sypacza i trenera. Jaka presja? Że będą wymagać od najlepszego atakującego minionego sezonu porządnej gry? Chyba tak powinno być i chyba się z tym liczy? Ja tam chcę chłopaka zobaczyć i mam nadzieję, że żadnego zagranicznego młota nie będzie. A jak mu nie będzie szło? No to się przekonamy czy ten cały Domagała to faktycznie taki talent jak piszą niektórzy. Tez chciałbym to zobaczyć.
Drużyna w końcu jest zbudowana sensownie i z głową, ale dla mnie jej największą zaletą jest to, że jest... ciekawa. Naprawdę nie mogę się doczekać rozgrywek. Jest spory potencjał na porządną i bardzo atrakcyjną dla oka siatkówkę. Ciekawe co pokaże Jendryk, ciekawe czy Cebujl będzie tym mentalnym liderem jak sam zapowiada? Czy Szerszeń się jeszcze rozwinie, a może to on sam będzie chciał liderować? Jak trener poukłada zespół itd. Drużynę stać na walkę o medal, ale jeżeli go nie będzie po ambitnej walce i dobrej grze, to trudno.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: bono »

https://www.youtube.com/watch?v=YlqUvCN7eUc

Trochę stare ale ciekaw jestem opinii ile osób podziela zdanie że w przyszłym roku Resovia będzie MP
nie ma już nic... :<
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Królem polowania jest Skra.
A ponieważ już jedno tylem do siatki było, a transfery na ważne pozycje do kilku klubów sa jeszcze nie potwierdzone, to chyba warto sie wstrzymac.
Ostatnio zmieniony 2 cze 2020, o 15:13 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Matson »

bono pisze:https://www.youtube.com/watch?v=YlqUvCN7eUc

Trochę stare ale ciekaw jestem opinii ile osób podziela zdanie że w przyszłym roku Resovia będzie MP
Chyba tylko najbardziej optymistyczni kibice resovii i hazardziści :D
gregory1228
Posty: 162
Rejestracja: 27 maja 2012, o 16:31
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: gregory1228 »

Hmm a Reska nadal czeka na jakąś "okazję" z atakującym czy zostajemy z parą Butryn-Domagała? ktoś coś wie?
Camillo Marcotti

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Prezes powiedział, że jak coś się trafi to kupią, a jak nie to ogłoszą Domagałę, więc chyba wszystko w temacie jasne.

- Puk puk
- Kto tam?
- Na pewno nie Boyer.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Tharaster »

Camillo Marcotti pisze:Prezes powiedział, że jak coś się trafi to kupią, a jak nie to ogłoszą Domagałę, więc chyba wszystko w temacie jasne.

- Puk puk
- Kto tam?
- Na pewno nie Boyer.
No to czekamy. Nikt o niego nie prosił, ale każdy potrzebował :D
Załączniki
1.png
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Simao »

Wszystko wskazuje na to, że drużyna jest już w pełni skompletowana, choć prezes zostawił sobie jeszcze otwartą furtkę. Tzn. nie powiedział, że skład jest definitywnie zamknięty, mając w pamięci sytuację z poprzednich lat to jak najbardziej logiczne podejście. Wiadomo, że mogą mieć miejsce jeszcze różne sytuacje. W szczególności w obecnym czasie, gdy sytuacja społeczno-ekonomiczna jest bardzo niestabilna. W najbliższym czasie mogą dziać się jeszcze różne rzeczy, oby nie. Tak abstrachując podoba mi się sposób wypowiedzi, komunikacji z mediami naszego prezesa. To jest naprawdę inteligentny człowiek. Sprawia dużo lepsze wrażenie niż Ignaczak, moim zdaniem wygląda na lepiej predysponowanego do tej funkcji pod względem merytorycznym, organizacyjnym i marketingowym. W aspekcie sportowym da się zauważyć, że bardziej polega na kompetencjach i doświadczeniach trenera, sztabu trenerskiego, który ma raczej dużo więcej wolnej przestrzeni w budowie drużyny niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Moim zdaniem wszystko zmierza w dobrym kierunku, aby Resovia mogła odbudować tą swoją pozycję utraconą w ostatnich kilku sezonach. Wierzę w to, że tak właśnie będzie. Naprawdę jest dużo przesłanek ku temu, aby tak myśleć.
Diomedea
Posty: 4245
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Simao pisze:Wszystko wskazuje na to, że drużyna jest już w pełni skompletowana, choć prezes zostawił sobie jeszcze otwartą furtkę. Tzn. nie powiedział, że skład jest definitywnie zamknięty, mając w pamięci sytuację z poprzednich lat to jak najbardziej logiczne podejście. Wiadomo, że mogą mieć miejsce jeszcze różne sytuacje. W szczególności w obecnym czasie, gdy sytuacja społeczno-ekonomiczna jest bardzo niestabilna. W najbliższym czasie mogą dziać się jeszcze różne rzeczy, oby nie. Tak abstrachując podoba mi się sposób wypowiedzi, komunikacji z mediami naszego prezesa. To jest naprawdę inteligentny człowiek. Sprawia dużo lepsze wrażenie niż Ignaczak, moim zdaniem wygląda na lepiej predysponowanego do tej funkcji pod względem merytorycznym, organizacyjnym i marketingowym. W aspekcie sportowym da się zauważyć, że bardziej polega na kompetencjach i doświadczeniach trenera, sztabu trenerskiego, który ma raczej dużo więcej wolnej przestrzeni w budowie drużyny niż miało to miejsce w ubiegłych latach. Moim zdaniem wszystko zmierza w dobrym kierunku, aby Resovia mogła odbudować tą swoją pozycję utraconą w ostatnich kilku sezonach. Wierzę w to, że tak właśnie będzie. Naprawdę jest dużo przesłanek ku temu, aby tak myśleć.
`Co do poprzednich lat, to nie chce byc zlosliwa ale ostatni sklad budowany przez Kowala byl skladem w pelni autorskim i na walke o medale wg autora.
Ten z zeszlego roku byl autorskim Igly i Gruszki.

Nie sluchalam wywiadu ale druzyna wydaje sie madrzej zbudowana. Przede wszystkim nie na nazwiskach, lecz na graczach w formie i nie wypalonych.
A co do kompetencji do prezesowania to absolutnie uwazam, ze w przypadku bylych sportowcow sa one bardzo ograniczone.
Sa mniej wiecej takie, jak moje do objecia teraz funkcji Ministra Zdrowia.
Jeden sie pokaze lepiej, drugi gorzej. Potrzeba kogos kto ma i wiedze menadzerska i jakas podstawowa siatkarska, plus pasje do tego sportu. Piechocki mimo swoich wad, Baran, moze tez Swider.
Wydaje sie, ze obecny prezes Reski wpisze sie w ten schemat.

Nie jestem tylko pewna, czy przyjecie da rade. Wiecie jak gra Fabie z 4 metra i dalej...
W kadrze gra fajnie jak ma dograne. Jak nie, to dyszlem do Leona lub dyszlem na prawe. Cos sie zmienilo w Rosji?
Cebul to nie Leon, Butryn to nie Kurek. Butryn fajnie idzie na szybkie pilki. Czy Cebulij da rade konczyc wiekszosc wysokich, i ile ich bedzie?
W kontekscie jakosci przyjecia osoba rozgrywajacego mnie lekko niepokoi, tzn unikalabym obecnej ekstazy.
Cebul/Szerszen/Marianski to w sumie srednio.
Moze byc fajnie, moze byc kiepawo.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”