[ zamknij ]

Informacja o plikach cookies

Informujemy, że używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych techniologii w następujących celach: reklamowych, statystycznych oraz w celu umożliwienia logowania się w serwisie.

Te technologie mogą też stosować współpracujące z nami firmy badawcze, partnerskie oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W Twojej przeglądarce możesz zmieniać ustawienia dotyczące cookies. Informujemy jednak, że jeżeli to zrobisz, nie będziesz mógł w pełni wykorzystywać funkcjonalności serwisu.

Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies oznacza, że akceptujesz umieszczanie cookies na twoim urządzeniu.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2019/2020

Postby Son » 17 Feb 2020, o 19:15

No widzisz barti, jeszcze do tego superpuchar i 15-0 w champions league.
Czasem skład to nie wszystko i chwała Zaksie za to. A Olek jest obok Milada najlepszym przyjmującym ligi w tym roku.
Zaksa na maksa
Son

Warnings: 1

Postby hardy » 17 Feb 2020, o 19:36

Po co wywlekać te 15:0? Chyba tylko jako pożywka dla kibiców innych drużyn przy kolejnej przegranej. Granie w LM zacznie się od następnej rundy.
hardy

Postby PH3N-x » 17 Feb 2020, o 19:47

Son wrote: A Olek jest obok Milada najlepszym przyjmującym ligi w tym roku.

A nie Kwolek?
PH3N-x

Postby Son » 17 Feb 2020, o 19:58

Milad to może i najlepszy gracz ligi, ale Śliwka momentami w pojedynkę ciągnie Zakse pod nieobecność Kaczmarka, jest prawdziwym liderem. Warszawa gra w pełnym składzie jednak. Zreszta Kwolo tez jest znakomity.
Zaksa na maksa
Son

Postby kanimo » 17 Feb 2020, o 20:31

Jak uwazac Krola za pelny sklad to i owszem.
Jesli chodzi o ciagniecie gry w pojedynke to powiedzialabym, ze Kwolu do tej pory pokazal znacznie wiecej.
Ponadto ma znaczaco wiecej przyjec ( 498 /368 ) i wiecej atakow ( 519 /465) niz Olek w obecnym sezonie. Wiec Twoja teza o wielkim samotniku jakby nieprawdziwa.
Last edited by kanimo on 17 Feb 2020, o 20:47, edited 2 times in total.
kanimo

Postby Hrabia_Monte_Christo » 17 Feb 2020, o 20:34

Patrząc na solidny progres w grze Olka Śliwki oraz jego uniwersalność, to obawiam się, że opuści Zaksę po zakończeniu tego sezonu.
Zakładam, że jeśli Olek odejdzie, to Świder będzie chciał Szymurę wyciągnąć z Katowic.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Hrabia_Monte_Christo

Postby kanimo » 17 Feb 2020, o 20:39

A dokad ma pojsc? Do Rosji kompletnie nie pasuje, do Wloch jednak troche watpie.
Do Rzeszowa moze nie zechciec wracac, zreszta nia wiem czy to klub bogatszy od Zaksy. A i @grzegorz mi wytlumaczyl, ze do Jawora z Rzeszowa daleko.
kanimo

Postby Hrabia_Monte_Christo » 17 Feb 2020, o 21:06

@kanimo Dla Olka jest tylko jeden kierunek - Italia.

Nie zagra na pewno w czołowej drużynie, ale jakiś średniak może się po niego zgłosić. Wszystko wtedy będzie w jego rękach.

Hrabia_Monte_Christo

Postby Son » 17 Feb 2020, o 21:14

kanimo wrote:Jak uwazac Krola za pelny sklad to i owszem.
Jesli chodzi o ciagniecie gry w pojedynke to powiedzialabym, ze Kwolu do tej pory pokazal znacznie wiecej.
Ponadto ma znaczaco wiecej przyjec ( 498 /368 ) i wiecej atakow ( 519 /465) niz Olek w obecnym sezonie. Wiec Twoja teza o wielkim samotniku jakby nieprawdziwa.

A nie pełny??
A Stern ma jeszcze więcej ataków.... wystarczy czasem coś obejrzeć, bez nastawiania się negatywnie na Zaksę. Rozumiem, ze wszystkie Jakubiszaki, Kapice świetni, ale Olek nigdzie nie pasuje. No przynajmniej u Heynena w kadrze pasuje :D
Zaksa na maksa
Son

Postby Aranger » 17 Feb 2020, o 22:01

Do pewnego momentu (gdzieś tak mniej więcej do świąt) Kwolek był moim zdaniem bezapelacyjnie najlepszym przyjmującym w lidze, nie dość że trzymał grę na siatce w drużynie lidera ligi wobec Króla na prawym, to jeszcze bardzo dobrze przyjmował i dobrze serwował. Od tego czasu zaczął grać w kratkę, szczególnie w ataku, postawiłbym go mniej więcej na równi ze Śliwką.
Aranger

Postby KentuckiFan » 18 Feb 2020, o 12:04

Hrabia_Monte_Christo wrote:Patrząc na solidny progres w grze Olka Śliwki oraz jego uniwersalność, to obawiam się, że opuści Zaksę po zakończeniu tego sezonu.
Zakładam, że jeśli Olek odejdzie, to Świder będzie chciał Szymurę wyciągnąć z Katowic.

Ale dlaczego miał by odejść? Jak popatrzysz na skład ZAKSy to widać, że zespół jest budowany jako długofalowa strategia i myślę, że zawodnicy są tak dobierani charakterologicznie żeby tutaj chcieli się realizować na dłużej. Jeżeli zawodnik ma komfort pracy, status gwiazdy i dobre warunki finansowe to myślę, że nie musi szukać ofert w innych ligach, bo tutaj się realizuje. Patrz Toniutti, Deroo, Zatorski, Wiśniewski, wcześniej Gladyr, Witczak. Oni w wywiadach często podkreślają, że tutaj w profesjonalnym klubie mają wszystko czego potrzeba - kasa, baza trenigowa, fizjo, sprzęt sportowy, auta, opieka klubu itp. Oni się muszą martwic tylko tym, żeby trenować.
Dyskutować zawsze warto.
KentuckiFan

Postby mitam » 19 Feb 2020, o 16:48

KentuckiFan wrote:
Hrabia_Monte_Christo wrote:Patrząc na solidny progres w grze Olka Śliwki oraz jego uniwersalność, to obawiam się, że opuści Zaksę po zakończeniu tego sezonu.

Ale dlaczego miał by odejść? Jak popatrzysz na skład ZAKSy to widać, że zespół jest budowany jako długofalowa strategia i myślę, że zawodnicy są tak dobierani charakterologicznie żeby tutaj chcieli się realizować na dłużej. Jeżeli zawodnik ma komfort pracy, status gwiazdy i dobre warunki finansowe to myślę, że nie musi szukać ofert w innych ligach, bo tutaj się realizuje. Patrz Toniutti, Deroo, Zatorski, Wiśniewski, wcześniej Gladyr, Witczak. Oni w wywiadach często podkreślają, że tutaj w profesjonalnym klubie mają wszystko czego potrzeba - kasa, baza trenigowa, fizjo, sprzęt sportowy, auta, opieka klubu itp. Oni się muszą martwic tylko tym, żeby trenować.

To dlaczego Bieniek poszedł grać do Włoch? Bo dostał duuuużo więcej kasiory a zawodnicy szczególnie młodzi mają teraz czas żeby tą kasiorę zarabiać. I równiez się obawiam że Olek podziękuje ZAKSIE i wybierze południe Europy.....
mitam

Postby Kicu » 19 Feb 2020, o 18:19

Nie jestem przekonany czy któryś z czołowych klubów włoskich będzie zainteresowany Olkiem. A jeśli już to pewnie będzie grzał ławę. Natomiast pójście do włoskiego średniaka mija się z celem, bo IMO progresu tam nie zrobi.
Kicu

Postby Biciut » 19 Feb 2020, o 19:37

Kicu wrote:Nie jestem przekonany czy któryś z czołowych klubów włoskich będzie zainteresowany Olkiem. A jeśli już to pewnie będzie grzał ławę. Natomiast pójście do włoskiego średniaka mija się z celem, bo IMO progresu tam nie zrobi.

Rozsądnym kierunkiem jest dla niego Trento lub Perugia o ile limity się będą zgadzać. Śliwka to kawał gracza. Doceńcie swoich ;)
"Osoba, która twierdzi, że coś nie może być zrobione nie powinna
przeszkadzać tej, która właśnie to robi."
Biciut

Postby knightrider » 19 Feb 2020, o 20:08

mitam wrote:
KentuckiFan wrote:

To dlaczego Bieniek poszedł grać do Włoch? Bo dostał duuuużo więcej kasiory a zawodnicy szczególnie młodzi mają teraz czas żeby tą kasiorę zarabiać. I równiez się obawiam że Olek podziękuje ZAKSIE i wybierze południe Europy.....

Hajs hajsem ale ambicja sportowa robi swoje. Jak Zaksa oddaje lidera drużyny mimo ważnego kontraktu oraz zastępuje go szklanym emerytem co tylko potęguje osłabianie się drużyny.
knightrider

Postby bono » 19 Feb 2020, o 20:15

Po co w ogóle ta gatka gdzie kto ma grać, jak przed nami Puchar, LM i +L - będzie jeszcze ku temu czas.
Środek sezonu a tu wywody od czapy...Śliwka do Perugii?Po co?
...nie można ciągle wygrywać...
bono

Postby ciorny17 » 19 Feb 2020, o 20:18

bono wrote:Po co w ogóle ta gatka gdzie kto ma grać, jak przed nami Puchar, LM i +L - będzie jeszcze ku temu czas.

Temat się rodzi dlatego, że we Włoszech okres transferowy i dopinanie składów jest już w pełni. W Polsce to trochę inaczej wygląda i oczywiście masz racje, jeszcze wiele grania, ale jak ktoś chce najlepszych zawodników powyciągać, to musi się spieszyć.
ciorny17

Postby kamil1999 » 19 Feb 2020, o 20:53

Śliwka obecnie prezentuje nawet wyższą formę niż Bednorz gdy odchodził do Modeny. Też uważam, że bardzo nie doceniamy Polaków. Zobaczymy co będzie to będzie, ale pewnie Zaksa jego nie odda tak łatwo jak Bieńka.
kamil1999

Postby Hrabia_Monte_Christo » 19 Feb 2020, o 20:58

kamil1999 wrote:Śliwka obecnie prezentuje nawet wyższą formę niż Bednorz gdy odchodził do Modeny. Też uważam, że bardzo nie doceniamy Polaków. Zobaczymy co będzie to będzie, ale pewnie Zaksa jego nie odda tak łatwo jak Bieńka.
Bieńka Zaksa frajersko oddała. Doprawdy sądziłem, że był telefon z Lube i z wiadomych przyczyn Świder nie miał możliwości Go zatrzymać. Okazało się jednak, że nie było kasy na kontrakt i Prezes nie był w stanie zagwarantować nowej umowy.

Hrabia_Monte_Christo

Postby kamil1999 » 19 Feb 2020, o 21:05

Hrabia_Monte_Christo wrote:
kamil1999 wrote:Śliwka obecnie prezentuje nawet wyższą formę niż Bednorz gdy odchodził do Modeny. Też uważam, że bardzo nie doceniamy Polaków. Zobaczymy co będzie to będzie, ale pewnie Zaksa jego nie odda tak łatwo jak Bieńka.
Bieńka Zaksa frajersko oddała. Doprawdy sądziłem, że był telefon z Lube i z wiadomych przyczyn Świder nie miał możliwości Go zatrzymać. Okazało się jednak, że nie było kasy na kontrakt i Prezes nie był w stanie zagwarantować nowej umowy.

Pewnie gdyby nie kontrakt dla Deroo to Bieniek grałby w Zaksie. Ale prezes nie był w stanie przewidzieć tego co się stanie a przyjmujący jest ważniejszy niż środkowy. Dlatego sądzę, że Śliwkę łatwo prezes nie odda.
kamil1999

Postby hardy » 19 Feb 2020, o 21:11

Przecież Bieniek przychodząc do Zaksy mówił że jego celem za 2 lata są Włochy. Myślę że raczej nie było jak go zatrzymać.
hardy

Postby Biciut » 19 Feb 2020, o 21:35

bono wrote:Po co w ogóle ta gatka gdzie kto ma grać, jak przed nami Puchar, LM i +L - będzie jeszcze ku temu czas.

Zespół topowy, który może mu zagwarantować progres... jak nie celować w takie kluby to gdzie? :)
"Osoba, która twierdzi, że coś nie może być zrobione nie powinna
przeszkadzać tej, która właśnie to robi."
Biciut

Postby NIEMAMLANCII » 19 Feb 2020, o 21:45

...."Jeżeli zawodnik ma komfort pracy, status gwiazdy i dobre warunki finansowe to myślę, że nie musi szukać ofert w innych ligach, bo tutaj się realizuje...." CYTAT
Sliwka to taki drugi Wlazły, wieczny Plusligowiec i tyle. Niech sobie tu gra
NIEMAMLANCII

Postby firefoxkk » 19 Feb 2020, o 21:54

NIEMAMLANCII wrote:...."Jeżeli zawodnik ma komfort pracy, status gwiazdy i dobre warunki finansowe to myślę, że nie musi szukać ofert w innych ligach, bo tutaj się realizuje...." CYTAT

Śliwka dopiero w tym roku, jak to powiedzieć coś mu przeskoczyło w głowie i stał się liderem zespołu,chyba to odejście Deroo i więcej gry na niego oraz wiara Heynena w kadrze pozwoliła taki poziom przeskoczyć. Nie chcę wypominać ale w poprzednim sezonie został zjedzony przez Szymure, który go po połowie sezonu wygryzł że składu i jakby nie kontuzja Deroo, ZAKSA grałaby całe play-offy parą własnie Deroo-Szymura, więc z tym wysyłaniem do Włoch po 1 lepszym sezonie bym nie przesadzał.
firefoxkk

Postby kamil1999 » 19 Feb 2020, o 22:00

firefoxkk wrote:
NIEMAMLANCII wrote:...."Jeżeli zawodnik ma komfort pracy, status gwiazdy i dobre warunki finansowe to myślę, że nie musi szukać ofert w innych ligach, bo tutaj się realizuje...." CYTAT

Śliwka dopiero w tym roku, jak to powiedzieć coś mu przeskoczyło w głowie i stał się liderem zespołu,chyba to odejście Deroo i więcej gry na niego oraz wiara Heynena w kadrze pozwoliła taki poziom przeskoczyć. Nie chcę wypominać ale w poprzednim sezonie został zjedzony przez Szymure, który go po połowie sezonu wygryzł że składu i jakby nie kontuzja Deroo, ZAKSA grałaby całe play-offy parą własnie Deroo-Szymura, więc z tym wysyłaniem do Włoch po 1 lepszym sezonie bym nie przesadzał.

Z jednej strony tak, ale z drugiej Bednorz do Włoch poszedł jako zawodnik zmieniany przez Pencheva w finale PlusLigi.
kamil1999

Postby firefoxkk » 19 Feb 2020, o 22:03

Bardziej chodzi fakt, że we Włoszech na przyjęciu każda słabsza drużyna lub nawet dziadowska jak Monza ma już parę Louati i Dzavoronok, którzy by w naszej lidze obojętnie do kogo przyszli, byli by uważani za MEGA gwiazdy, a tam grają w drużynie która walczy o playoffy. Więc do jakiej drużyny miałby szansę załapać się Śliwka, i jeszcze ta jego zagrywka to tez nie ten poziom na tą chwilę,. ;)
firefoxkk

Postby bono » 19 Feb 2020, o 22:16

Biciut wrote:

Zespół topowy, który może mu zagwarantować progres... jak nie celować w takie kluby to gdzie? :)

Śliwka w dalszym ciągu nie ma zagrywki - we Włoszech to podstawa - na ławkę do Perugii?Bez sensu.Jak już to do Mediolanu lub Trentino.

Bednorz miał zagrywkę - dzięki której Skra wygrała MP - jedyne czego nie miał to ustabilizowanego przyjęcia i przez to siedział na ławie w Bełchatowie.To gdzie miał iść?
bono

Postby kamil1999 » 19 Feb 2020, o 22:20

bono wrote:
Biciut wrote:

Śliwka w dalszym ciągu nie ma zagrywki - we Włoszech to podstawa - na ławkę do Perugii?Bez sensu.Jak już to do Mediolanu lub Trentino.

Bednorz miał zagrywkę - dzięki której Skra wygrała MP - jedyne czego nie miał to ustabilizowanego przyjęcia i przez to siedział na ławie w Bełchatowie.To gdzie miał iść?

Kovacević też nie zawsze bije mocno z zagrywki. Zagrywka to jeden z elementów. Śliwka obroni się atakiem i przyjęciem. A akurat takiemu Trentino by się pewnie przydał. Bo odchodzi stamtąd Serb. Chodź co do zagrywki to i Śliwka jak i Kovacević, gdy chce to potrafi mocno uderzyć.
kamil1999

Postby bono » 19 Feb 2020, o 22:28

Dużo będzie zależeć od występu w LM jak Zaksa dobrze zagra oraz wykorzysta fakt grania u siebie rewanżu i wejdzie do F4 - i Śliwka zagra fajne zawody - wtedy jest szansa dobrze sprzedać się w Europie.
Te Trento nie było by głupie.
bono

Postby Pawel909 » 20 Feb 2020, o 11:02

Wielki sukces kędzierzyńskiej publiczności w rankingu FREKWENCJI na hali w fazie grupowej LM

Drugi wynik

Od końca...

Wstyd, naprawdę wielki wstyd dla mieszkańców KK. Mieć taką ekipę pod nosem i ją olewać. I darujcie sobie usprawiedliwienia w stylu godzina nie pasuje, jutro trzeba iść do pracy. Im żadna godzina nie pasuje, czy to środa 18:00, sobota 14:45, niedziela 20:00 hala świeci pustkami.

Mieszkańcy KK nie zasługują na taką drużynę. Nie w całości oczywiście bo szacun dla tych, którzy regularnie chodzą. Mam nadzieję, że Świder się wreszcie wkurzy i przeniesie LM na stałe do Gliwic. Zresztą w Pluslidze też to słabo wygląda
Pawel909

PreviousNext

Return to PlusLiga