MKS Będzin 2019/2020

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

MKS Będzin 2019/2020

Post autor: mewa »

viewtopic.php?f=18&t=6936 - temat z poprzedniego sezonu.

Gdybym mógł kogoś prosić o wstawienie aktualnego składy drużyny na sezon 2019/2020...
SerCos
Posty: 3014
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: SerCos »

Kadra MKS-u Będzin:

Rozgrywający: TJ Sanders (Kanada), Konrad Buczek
Atakujący: Rafał Faryna, Michał Superlak
Przyjmujący: Rafał Sobański, Jan Fornal, David Sossenheimer (Niemcy), Purya Fayazi (Iran)
Środkowi: Bartosz Schmidt, Artur Ratajczak (kapitan), Dawid Gunia, Dawid Dryja
Libero: Michał Potera, Piotr Macheta

Sztab szkoleniowy:

Trener: Jakub Bednaruk
Asystent trenera: Emil Siewiorek
Trener przygotowania fizycznego: Agnieszka Czura
Fizjoterapeuta: Adrian Brudnicki
Statystyk: Maciej Etgens
Team menedżer: Maciej Pawliński
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Simao »

W Będzinie stworzyli bardzo ciekawą drużynę. Przy charyzmatycznym trenerze, jakim jest Bednaruk można powiedziedziec z pełnym przekonaniem, że najblizszy sezon będzie lepszy dla klubu. Trzeba szczerze przyznać, że o gorszy sezon niz poprzedni było by bardzo ciężko, przy tych zmianach personalnych w klubie. W ostatnim sezonie Będzin sięgnął dosłownie samego dna. Ta kadra, moim zdaniem spokojnie na środek tabeli. W sytuacji gdyby mieli bardziej wyrazistego, solidnego i doswiadczonego atakującego to pewne. Tego trochę brakuje. Inne pozycje, patrząc na poprzedni sezon i miejsce w tabeli przynajmniej na papierze na znaczny plus.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

Drużyna jest rzeczywiście ciekawa, a mnie najbardziej interesuje jak ułoży to popularny Diabeł i dyspozycja Irańskiego przyjmującego, który może być znaczącym wzmocnieniem drużyny. Tak jak przedmówca jestem zdania, że brakuje uznanego atakującego, ale dajmy czas chłopakom, może dostosują się poziomem do reszty składu, a jak nie to większa gra środkiem też powinna w jakimś stopniu przykryć braki drużyny.
Awatar użytkownika
VBBV
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2013, o 14:07

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: VBBV »

Bednaruk do tej pory nie prowadził klubu, który realnie może bić się o podium +L, bo sam nie chciał, bo nikt go nie chciał, czy to i to?
Awatar użytkownika
kanap
Posty: 2300
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:02
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: kanap »

Dlaczego Fayazi w ogóle nie grał w meczu z Projektem Warszawa?
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: PioterZJastrzebia »

kanap pisze:Dlaczego Fayazi w ogóle nie grał w meczu z Projektem Warszawa?
Bo nie ma go w ogóle w Polsce. Jakieś formalności wizowe.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Lynn »

To Seyed szybko skombinował wize, a Fayazi nie może? Dziwne.
Domelinho
Posty: 586
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 17:53
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Domelinho »

by być precyzyjnym Seyed bardzo długo czekał na wizę,inaczej ogłosiliby go ok. 1 m-c wcześniej.
RobertBaklarzan
Posty: 145
Rejestracja: 7 lut 2018, o 14:38
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: RobertBaklarzan »

Ciekawe ile prawdy w plotce że Purya Fayazi ostatecznie w Będzinie nie zagra :/
tosterpro
Posty: 105
Rejestracja: 11 lut 2018, o 12:05
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: tosterpro »

RobertBaklarzan pisze:Ciekawe ile prawdy w plotce że Purya Fayazi ostatecznie w Będzinie nie zagra :/
Szkoda by była ogromna... Bez niego szanse MKSu na grę o coś więcej niż utrzymanie mocno spadają;(
aleksiej
Posty: 57
Rejestracja: 23 maja 2017, o 13:46
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: aleksiej »

W najbliższych meczach szkoleniowiec MKS-u powinien móc już wprowadzić do składu 26-letniego przyjmującego z Iranu. Purya Fayazi nie znalazł się w czternastce na mecz z Projektem Warszawa, bo w kraju zatrzymały go formalności wizowe. – Jesteśmy w stałym kontakcie. Jest już spakowany i czeka tylko na odpowiednie dokumenty, a wtedy kupuje bilet i wsiada w samolot – mówi nam Bednaruk

Może nie będzie aż tak źle ?
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: zajczik »

Oby szybko dotarł, gdyż Sossenheimer w meczu z Warszawą nie odpalił... Za to Dawid Dryja powinien spędzić sporo czasu na parkiecie by jak w 1 kolejce pokazać się z dobrej strony.
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Kauchuck »

Wiadomo już co z tym Fayazim ? Trochę słabo widzę ten Będzin bez niego. Za niedługo kluczowe mecze dla MKS-u, a Irańczyk nie miał nawet czasu na zgranie z drużyną. Kiepsko to wygląda.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Lynn »

z tego co piszą i mówią to dalej go nie ma w Polsce......................

ciekawy po czyjej stronie leży wina, że są takie jaja z wizą, bo zawodnik był ogłaszany dawno temu.....

Edit: https://www.youtube.com/watch?v=MnvHmNvKWkk

No i Irańczyk już jest
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: zajczik »

Bednaruk moim zdaniem nie ma ręki do transferów. W Bydgoszczy fatalna wtopa z Batagimem i Goasem, przeciętnie grający Ananiew i Kovacevic. Jakiś w trybie nagłym ściągany Gortsaniuk. Teraz w Będzinie na papierze lepiej, w praktyce gorzej. Sanders już odchodzi a na nim miała opierać się gra. Fayazi na razie nie zachwyca, Sossenheimer na tle Polaków też bez rewelacji. Może Pająk uratuje Diabła...
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Son »

Dlatego dziwiły mnie zawsze komentarze jaki to z Bednaruka wybitny fachowiec. Ot normalny trener i tyle.
Zaksa na maksa
kuba94
Posty: 47
Rejestracja: 22 lis 2019, o 09:11

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: kuba94 »

W Bydgoszczy za te grosze co miał do dyspozycji to i tak wyszukiwal ciekawych zawodników i udało się zawsze wygrywać jakieś spotkania mimo pewnie najniższego budżetu, teraz to jego wina znowu, że Sanders doznał kontuzji? Co wy wgl piszecie... Przypominam, iż Będzin jak na razie grał z sama czołówka. Bednaruk to jeden z ciekawszych trenerów w Polsce i kwestia paru lat aż doczeka się prowadzenia zespołu z czołówki.
Skrzypek
Posty: 2813
Rejestracja: 12 kwie 2009, o 18:09
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Skrzypek »

kuba94 pisze:teraz to jego wina znowu, że Sanders doznał kontuzji? .
Jeśli to w ogóle kontuzja. Dziwnie brzmi komunikat, w którym czytamy, że zawodnik przyszedł do klubu 'i oznajmił, że z powodu bólu pleców nie będzie w stanie pomóc drużynie w kolejnych meczach'. Rozwiązano kontrakt na podstawie opinii zawodnika? Przecież to klub powinien wykonać badania i klubowy lekarz winien ocenić sytuację. Zdanie siatkarza powinno być na ostatnim miejscu.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Lynn »

Pomiędzy Sandersem, a klubem/Bednarukiem było coś nie halo już od dłuższego czasu. Wystarczy spojrzeć na wywiad z Bednarukiem po meczu z Bełchatowem i jego reakcje na pytanie dlaczego Sanders nie zagrał przeciwko Skrze. Już wtedy wiedziałem, że niewiele z tego będzie.
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: zajczik »

kuba94 pisze:W Bydgoszczy za te grosze co miał do dyspozycji to i tak wyszukiwal ciekawych zawodników i udało się zawsze wygrywać jakieś spotkania mimo pewnie najniższego budżetu, teraz to jego wina znowu, że Sanders doznał kontuzji? Co wy wgl piszecie... Przypominam, iż Będzin jak na razie grał z sama czołówka. Bednaruk to jeden z ciekawszych trenerów w Polsce i kwestia paru lat aż doczeka się prowadzenia zespołu z czołówki.
Tak Kuba wiem co piszę. W przeciwieństwie do CIebie. Budżet Bydgoszczy i Będzina nie był dramatycznie różny. Sam Bednaruk stwierdził to w jakimś wywiadzie. Napisałem, że nie ma ręki jak inni do transferów a nie o zastrzeżeniach do trenerki. Przypomnę, że miał propozycje z lepszych klubów i odmówił.
kanimo

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: kanimo »

Zabawne, ale zgadzam sie i IMHO najgorsza reke ma do sypaczy. Albo najgorzej mu sie z nimi uklad. Guma i Firlej byli wyjatkami.
iron
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: iron »

Pająk był na liście życzeń Bednaruka przed Sandersem jednak odmówił ze względu na Turcję. Teraz "wraca" i zobaczymy co z tego będzie.
No sympathy for fools...
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Kiepski »

Jeśli by zakontraktowali Pająka ne rozegranie to zwalnia się miejsce dla obcokrajowca w szóstce i nie wiem czy nie warto byłoby rozejrzeć się za ciekawym atakującym. Faryna który miał być pierwszym w tym sezonie już nie gra, a Superlak raczej też nie jest typem zawodnika do pierwszej szóstki Plusligowego zespołu.
VolleyFan10
Posty: 418
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:37
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: VolleyFan10 »

Kiepski pisze:Jeśli by zakontraktowali Pająka ne rozegranie to zwalnia się miejsce dla obcokrajowca w szóstce i nie wiem czy nie warto byłoby rozejrzeć się za ciekawym atakującym. Faryna który miał być pierwszym w tym sezonie już nie gra, a Superlak raczej też nie jest typem zawodnika do pierwszej szóstki Plusligowego zespołu.
Bednaruk rotuje atakującymi w tym sezonie podobnie jak Gogol w Bełchatowie i o dziwo którykolwiek dostaje szansę występu prezentuje się najlepiej w zespole. Superlak ostatnio nastukał nawet 26 punktów przy dobrej skuteczności. Sam trener powiedział w wywiadzie, że gdyby mógł grać na dwóch napastników to by tak zrobił. Więc nie spodziewałbym się jakiejkolwiek woli ściągania do Będzina trzeciego atakującego.

Słabego punktu upatrywałbym bardziej na pozycji przyjmującego gdzie ani Fayazi ani Sossenheimer nie grają tego co potrafią. Irańczyk ma/miał problemy zdrowotne a Niemiec zdobywa w meczu średnio raptem kilka punktów.

Będzin jeszcze nie zdobył punktu nie mówiąc już o wygranym meczu :D Odejście Sandersa z pewnością nie pomoże bo zanim Pająk się zgra z całym zespołem to skończy się runda zasadnicza.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Crosby »

Ze względu na to że w tym sezonie ostatnia drużyna opuści plus ligę to wydaje mi się że Kuba Bednaruk nie dotrwa do końca sezonu jako trener Mksu Będzin.. I tu nawet nie chodzi o sam warsztat trenerski tylko o to że Będzinianie mogą do samego końca walczyć o utrzymanie a prezes aby szukać punktów będzie chciał zastosować zmianę na zasadzie " nowa miotła" co często widzimy w ekstraklasie piłkarskiej.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Crosby pisze:Ze względu na to że w tym sezonie ostatnia drużyna opuści plus ligę to wydaje mi się że Kuba Bednaruk nie dotrwa do końca sezonu jako trener Mksu Będzin.. I tu nawet nie chodzi o sam warsztat trenerski tylko o to że Będzinianie mogą do samego końca walczyć o utrzymanie a prezes aby szukać punktów będzie chciał zastosować zmianę na zasadzie " nowa miotła" co często widzimy w ekstraklasie piłkarskiej.
Nie sądzę, żeby miało się tak stać. Oczywiście Będzin jest według mnie obok Bydgoszczy, Katowic i Lubina głównym kandydatem w walce o - jak powiedziałby Franciszek Smuda - spadek, ale jakość siatkarska jest jednak po ich stronie w zestawieniu z klubem znad Brdy.
Potencjał MKS-u jest według mnie równoważny z Cuprum, bo Katowice (przynajmniej na papierze) są raczej zespołem lepszym. Pamiętajmy, że Będzin grał z trudnymi rywalami i wyglądał momentami nieźle. Może rozczarowaniem była porażka z Czarnymi, ale ci jednak już wtedy zaczynali dochodzić do formy. Mnie również Sossenheimer nie przekonuje, ale jeśli Fayazi, Dryja i Buczek (lub nowy rozgrywający) będą w dobrej dyspozycji - przede wszystkim zdrowotnej, to razem z atakującymi i Poterą wydźwigną się dość prędko z zerowego dorobku.
Ja bym takich wniosków pochopnych o zwalnianiu nie wyciągał. To prezes Będzina chciał Bednaruka i miał pomysł na nowy kształt zespołu, więc raczej dziwne byłoby, gdyby go teraz zwolnił. W zeszłym sezonie co prawda wyleciał Holender, ale tam i z Williamsem w składzie, i bez niego było już widać wypalenie. A Bednaruk może wyjść z kryzysu, bo skład personalny, jakim dysponuje, zdecydowanie mu to umożliwia.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

johnnyrotten pisze:
Crosby pisze:Ze względu na to że w tym sezonie ostatnia drużyna opuści plus ligę to wydaje mi się że Kuba Bednaruk nie dotrwa do końca sezonu jako trener Mksu Będzin.. I tu nawet nie chodzi o sam warsztat trenerski tylko o to że Będzinianie mogą do samego końca walczyć o utrzymanie a prezes aby szukać punktów będzie chciał zastosować zmianę na zasadzie " nowa miotła" co często widzimy w ekstraklasie piłkarskiej.
Nie sądzę, żeby miało się tak stać. Oczywiście Będzin jest według mnie obok Bydgoszczy, Katowic i Lubina głównym kandydatem w walce o - jak powiedziałby Franciszek Smuda - spadek, ale jakość siatkarska jest jednak po ich stronie w zestawieniu z klubem znad Brdy.
Potencjał MKS-u jest według mnie równoważny z Cuprum, bo Katowice (przynajmniej na papierze) są raczej zespołem lepszym. Pamiętajmy, że Będzin grał z trudnymi rywalami i wyglądał momentami nieźle. Może rozczarowaniem była porażka z Czarnymi, ale ci jednak już wtedy zaczynali dochodzić do formy. Mnie również Sossenheimer nie przekonuje, ale jeśli Fayazi, Dryja i Buczek (lub nowy rozgrywający) będą w dobrej dyspozycji - przede wszystkim zdrowotnej, to razem z atakującymi i Poterą wydźwigną się dość prędko z zerowego dorobku.
Ja bym takich wniosków pochopnych o zwalnianiu nie wyciągał. To prezes Będzina chciał Bednaruka i miał pomysł na nowy kształt zespołu, więc raczej dziwne byłoby, gdyby go teraz zwolnił. W zeszłym sezonie co prawda wyleciał Holender, ale tam i z Williamsem w składzie, i bez niego było już widać wypalenie. A Bednaruk może wyjść z kryzysu, bo skład personalny, jakim dysponuje, zdecydowanie mu to umożliwia.
Uważam, że Katowice spokojnie powinny się obronić. Ciekawy zespół, zawodnicy mający coś do udowodnienia. Na spadek bym ich nie skazywał. Tylko treneiro brak.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Nie zapominajmy jak wyglądał terminarz Będzina. Przecież oni tylko z Czarnymi mieli prawo wygrać. Nie spadną bo są o niebo nad Bydgoszczą i teraz jak już będą mieli słabszych przeciwników to zapunktują. Ja bym ich nie skreślał nawet na top 8.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: MKS Będzin 2019/2020

Post autor: Crosby »

Absolutnie się nie zgadzam.. uważam że w tej lidze przy dobrej grze można punktować z każdym ;)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”