PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Szary Wilk »

Grają ze sobą moje dwa ulubiony ZESPOŁY [nie mylić z klubami, bo nikomu nie kibicuje] PlusLigi, a jestem kibicem postronnym. Bardzo podoba mi się to, w jaki sposób są budowane i jakie znaczące postępy kadrowe uczyniły. Super się ich ogląda, nie to co Resovie czy Skrę w zeszłym sezonie. Takie typowe walczaki, do tego swietna atmosfera na trybunach.


Szkoda mi trochę Pencheva. Jeszcze w Resovii zapowiadał się na kawał siatkarza, chciały go kluby z Rosji, a teraz etatowa "trójka" wśród przyjmujących w różnych klubach w Polsce.
DuszanKubica
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2019, o 19:54
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: DuszanKubica »

Jestem pod duzym wrazeniem chlopakow z Katowic i Bedzina. Bardzo fajnie sie patrzy na nich. Po 2 kolejkach na pewno bardzo pozytywne "zaskoczenie".
Oby tak dalej!
uszat
Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Szary Wilk »

Ktoś wie ile jeszcze Masny pogra? Będzie ogromna strata, jak zabraknie tego grajka w PlusLidze.
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6839
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: leeon »

compact pisze:Dopóki Kacper Piechocki będzie libero w tym klubie, to nie dam im zarobić ani złotówki, to co on dzisiaj wyprawia przechodzi wszelkie pojęcie.
Jeszcze sie rozkreci :]
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Aranger »

Nie ma chyba nic przyjemniejszego do oglądania w tej lidze niż nakręcona Warta Zawiercie.

Statystyki meczu Skry: https://pbs.twimg.com/media/EIJrQ91WsAI ... name=large
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: dyletant »

Pokaz siły Zawiercia. Pocieszam się tym, że tak dobrego poziomu nie powinni utrzymać.
Malinowski już 3 asy, bestia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Aershis
Posty: 1260
Rejestracja: 26 mar 2014, o 14:27
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Aershis »

drukjul pisze: Andrzej Wrona w moim osobistym rankingu najbardziej nielubianych i wkurzających producentów oprogramowania awansował już tym samym na bardzo wysokie trzecie miejsce, zaraz za Microsoftem i Google, ale mam takie obawy że to nie jest jeszcze ostatnie słowo Andrzeja. :D
Szacunek za krytykę w stronę Microsoftu. :)


Fajne te Suwałki, Tuaniga oby tak dalej to Shoij igrzyska obejrzy w domu. :)
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2732
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Simao »

DuszanKubica pisze:Jestem pod duzym wrazeniem chlopakow z Katowic i Bedzina. Bardzo fajnie sie patrzy na nich. Po 2 kolejkach na pewno bardzo pozytywne "zaskoczenie".
Oby tak dalej!
Zaryzykuję stwierdzenie, że Będzin miałby już jakieś punkty po tych dwóch kolejkach gdyby mieli w swoim składzie Irańczyka. Oby jak najszybciej do nich dotarł, jak na razie porażki po wyrównanych pojedynkach z kandydatami do medali. Moim zdaniem z Fayazim Będzin może realnie walczyć o ósemkę, to najlepsza drużyna od kiedy ten klub gra w Plus lidze.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Pawel9221 »

Aershis pisze:
drukjul pisze: Andrzej Wrona w moim osobistym rankingu najbardziej nielubianych i wkurzających producentów oprogramowania awansował już tym samym na bardzo wysokie trzecie miejsce, zaraz za Microsoftem i Google, ale mam takie obawy że to nie jest jeszcze ostatnie słowo Andrzeja. :D
A o co się rozchodzi? Bo trochę nie w temacie jestem :D
panoptico
Posty: 144
Rejestracja: 14 paź 2019, o 12:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: panoptico »

Aranger pisze:Nie ma chyba nic przyjemniejszego do oglądania w tej lidze niż nakręcona Warta Zawiercie.

Statystyki meczu Skry: https://pbs.twimg.com/media/EIJrQ91WsAI ... name=large
Wlazły prawie 60% w ataku. Kiedy on ostatni raz zanotował taką wartość w 5-setowym meczu?
Mi się kojarzy ten mecz z Zaksą w 2017 roku w Bełchatowie, gdzie niemal w pojedynkę rozmontował rywala. To już grubo ponad 2 lata jeśli dobrze liczę.
waldek 28
Posty: 159
Rejestracja: 14 cze 2012, o 18:39
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: waldek 28 »

Poratujcie linkiem do meczu Warty...
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: dyletant »

Można ugryźć to Zawiercie, wystarczy mieć sułtana bloku
Ostatnio zmieniony 30 paź 2019, o 21:35 przez dyletant, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
beatrix
Posty: 179
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: beatrix »

A mój Trefl Gdańsk wygrał z Czarnymi z Radomia 3:1 :D Bardzo fajnie ogląda się tę drużynę, o wiele lepiej niż tę z ubiegłego sezonu. Jest duch walki, jest czasami fajny luz i ciekawe akcje, w dzisiejszym meczu Crer o wiele lepiej z Januszem niż w meczu ze Skrą. Niesamowicie pozytywna postać to Paweł Halaba, chłopak ma energię za trzech, fajnie zagrywa. Bardzo dobrze po raz kolejny Bartek Filipiak, były asy i fajne ataki. Na pewno brakuje trochę bloku i musi poprawić się gra w obronie. Olenderek kontuzjowany, a Fabian Majcherski po raz kolejny w takiej sytuacji pokazuję, że od swojego starszego kolegi nie odstaje. Radom miał słabszą zagrywkę niż Skra, ale bez przesady, nie była to jakaś przepaść i Majcherski radził sobie, moim zdaniem lepiej niż Olenderek (przypominam, że w PP 2018, wygranym przez Trefl, to właśnie Majcherski grał, Olenderek wówczas też był poza grą z powodu kontuzji). Będziemy mieć fajny sezon w Gdańsku - może nie zagramy o medale, ale przed nami dużo naprawdę fajnej siatkówki. Winiar żyje meczem i widać, że w drużynie panuje bardzo dobra atmosfera.
Pierwsze trzy punkty Winiara w lidze o WIARA W WINIARA umacnia się w Gdańsku :D
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: MWi »

Fantastyczny mecz Olsztyna z Zawierciem, szczególnie patrząc na to, że to dopiero druga kolejka. W Olsztynie Mousavi pokazuje super czucie na bloku w kluczowych momentach.

Resovia w obecnej formie mogłaby mieć problem z ugraniem seta z którąkolwiek z tych drużyn.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Aranger »

beatrix pisze:A mój Trefl Gdańsk wygrał z Czarnymi z Radomia 3:1 :D Bardzo fajnie ogląda się tę drużynę, o wiele lepiej niż tę z ubiegłego sezonu. Jest duch walki, jest czasami fajny luz i ciekawe akcje, w dzisiejszym meczu Crer o wiele lepiej z Januszem niż w meczu ze Skrą. Niesamowicie pozytywna postać to Paweł Halaba, chłopak ma energię za trzech, fajnie zagrywa. Bardzo dobrze po raz kolejny Bartek Filipiak, były asy i fajne ataki. Na pewno brakuje trochę bloku i musi poprawić się gra w obronie. Olenderek kontuzjowany, a Fabian Majcherski po raz kolejny w takiej sytuacji pokazuję, że od swojego starszego kolego nie odstaje. Radom miał słabszą zagrywkę niż Skra, ale bez przesady, nie była to jakaś przepaść i Majcherski radził sobie, moim zdaniem lepiej niż Olenderek (przypominam, że w PP 2018, wygranym przez Trefl, to właśnie Majcherki grał, Olenderek wówczas też był poza grą z powodu kontuzji). Będziemy mieć fajny sezon w Gdańsku - może nie zagramy o medale, ale przed nami dużo naprawdę fajnej siatkówki. Winiar żyje meczem i widać, że w drużynie panuje bardzo dobra atmosfera.
Pierwsze trzy punkty Winiara w lidze o WIARA W WINIARA umacnia się w Gdańsku :D
Staty: https://pbs.twimg.com/media/EIJsx6xX0AI ... me=900x900

W sobotę wieczorem Trefl z Katowicami, ostrzę sobie zęby na ten mecz, mogą być niezłe grzmoty.
Można ugryźć to Zawiercie, wystarczy mieć sułtana bloku
Albo Wojtka Żalińskiego. :)
Wilinho10
Posty: 132
Rejestracja: 25 maja 2010, o 12:23
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Wilinho10 »

Moja Mama ciekawie skwitowała dzisiejszy mecz Resovii:

Jakby tych zawodników ubrać w koszulki Lubina,Gdańska czy np.Katowic to taki zespół spokojnie gra o medale w Pluslidze.:)

Analogicznie, jakby w koszulki Resovii poubierać Leonów, Michajłowów, Kubiaków czy innych Andersonów, to może by taki zespół wygrywał mecze, ale po niesamowitych mękach i niekiedy przy ogromnym farcie. Do tego często od tej gry oczy by bolały. :)

Coś w tym chyba jest...
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: PH3N-x »

To co, Resovia zamiast walczyć o medale będzie musiała się skupić by z ligi nie spaść. :D
Pewnie atmosfera jest słaba, jak dojdą jeszcze jakieś porażki to będzie fatalnie.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: dyletant »

Jakby jeszcze Hadrava się włączył to jest szansa to wygrać, bo Andringa z Żalińskim na świetnej skuteczności.

No nie z taką grą Woickiego...
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 7956
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Szary Wilk »

PH3N-x pisze:To co, Resovia zamiast walczyć o medale będzie musiała się skupić by z ligi nie spaść. :D
Pewnie atmosfera jest słaba, jak dojdą jeszcze jakieś porażki to będzie fatalnie.
Schulz+Bartman to raczej mieszanka wybuchowa.
beatrix
Posty: 179
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: beatrix »

W zeszłym roku pierwsze punkty w lidze Resovia ugrała w Gdańsku...w tym roku nie wróżę im takiego sukcesu :] Choć oczywiście dla Trefla spacerek to nie będzie. Może Resovię paraliżuje Podpromie?

Ciekawy gracz ten Bartek Filipiak. Nie jest on potencjalnym geniuszem siatkówki, jak Muzaj, ale gdybym ja miała wybierać między nimi dwoma, wybrałabym Filipiaka; jest zdecydowanie bardziej stabilny (również psychicznie, nie daje się zagotować po jednej czapie) i solidny.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: dyletant »

Ciekawe czy najlepszy atakujący tej ligi zagra kiedyś w kadrze. Za Heynena wiadomo nie, ale to jest chyba jego prime i za 2 lata już tak dobry nie będzie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dodonek
Posty: 1057
Rejestracja: 27 maja 2009, o 12:29
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: dodonek »

Dobry meczyk. Seyed daje radę. Żaliński jak wino. Hadrava trochę kapryśny ale Wujek delikatnie mówiąc nie rozpieszcza dokładnością. Straszne niedbałe co trzecie rozzegranie, zwłaszcza w kontrze.
Po drugiej stronie Masny... Żeby on miał 20cm więcej miałby propozycje z topowych klubów świata. Niech gra jak najdłużej bo wprowadza dużo kolorytu w naszą ligę.
Wielu zawodników przy nim gra dużo lepiej. Malinowski świeży, dynamiczny, Alex bardzo solidny i stabilny, Waliński gra coraz efektywniej i efektowniej, te skosy na potrojnym w drugi metr to już chyba firmowe jego zagranie.
Koga jest szybszy od wściekłej muchy. Środkowi uzupełniają resztę bez większych fajerwerków i baboli.
Bardzo fajnie zbilansowany skład i świetni kibice. Miło się patrzy na mecze z udziałem Zawiercia.
[URL=https://matchnow.life]Real Women[/URL]
PH3N-x
Posty: 765
Rejestracja: 6 lip 2011, o 16:03
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: PH3N-x »

dyletant pisze:Ciekawe czy najlepszy atakujący tej ligi zagra kiedyś w kadrze. Za Heynena wiadomo nie, ale to jest chyba jego prime i za 2 lata już tak dobry nie będzie.
Przecież Hadrava nie ma naszego obywatelstwa xD
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Pawel9221 »

PH3N-x pisze:
dyletant pisze:Ciekawe czy najlepszy atakujący tej ligi zagra kiedyś w kadrze. Za Heynena wiadomo nie, ale to jest chyba jego prime i za 2 lata już tak dobry nie będzie.
Przecież Hadrava nie ma naszego obywatelstwa xD
Tez o Hadravie bym pomyslal jako o najlepszym atakuajacym ligi, ale tu chyba chodzilo o Maline, chyba ze to zart, ktorego nie zrozumialem i padlem ofiara :D
Pawel909
Posty: 740
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 13:16
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: Pawel909 »

dyletant pisze:Ciekawe czy najlepszy atakujący tej ligi zagra kiedyś w kadrze. Za Heynena wiadomo nie, ale to jest chyba jego prime i za 2 lata już tak dobry nie będzie.
Przecież Kaczmarek już gra :] :] :] :]
JanuszzPodkarpacia
Posty: 400
Rejestracja: 17 mar 2015, o 14:16
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: JanuszzPodkarpacia »

Świetny mecz, szczególnie w zestawieniu z poprzednim. Szkoda, że Olsztynowi nie udało sie nieco bardziej docisnąć, mielibyśmy przedłużone widowisko. Bardzo podoba mi się styl, elastyczność i użyteczność dla zespołu Walińskiego. Robi tak samo dobrą robotę jak w zeszłym sezonie, ale jest przy tym znacznie pewniejszy.

Warto odnotować niezłe wejścia na zagrywkę Kapicy.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: dyletant »

Szkoda porażki, ale to nie było już lanie, tylko wyrównana walka. No i jestem zbudowany skutecznością na lewym skrzydle. Gramy teraz ze słabszą drużyną, ale z nożem na gardle.
Chodziło o Malinę, zastanawiałem się czy jest lepszy od Hadravy i chyba jednak jest.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: TommyLeeJones »

dyletant pisze:Chodziło o Malinę, zastanawiałem się czy jest lepszy od Hadravy i chyba jednak jest.
Nie jest. Malinowski jest jednak beneficjentem Ferreiry, Hadrava często ciągnął wózek sam.

Radom wyrwał w trąbę i jak dla mnie może oberwać jeszcze nie raz. Ciekawe czy Prygiel utrzyma stanowisko, bo tkwi w nim mocno ale tegoroczny sezon zapowiada się bardzo nieciekawie.

Wedle plusliga.pl Seyed miał dzisiaj 8 bloków. To można było przewidywać wcześniej ale Irańczyk zgłasza mocny akces w rywalizacji na najlepiej blokującego w tym sezonie.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2019, o 22:51 przez TommyLeeJones, łącznie zmieniany 1 raz.
mily66
Posty: 953
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 14:43
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: mily66 »

PH3N-x pisze:
dyletant pisze:Ciekawe czy najlepszy atakujący tej ligi zagra kiedyś w kadrze. Za Heynena wiadomo nie, ale to jest chyba jego prime i za 2 lata już tak dobry nie będzie.
Przecież Hadrava nie ma naszego obywatelstwa xD
Dokładnie to samo przyszło mi na myśl.
"Jeszcze się nie zdarzyło, żeby piłka do siatkówki kogoś zabiła."
H.Wagner
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 2 kolejka

Post autor: adamow »

DuszanKubica pisze:Jestem pod duzym wrazeniem chlopakow z Katowic i Bedzina. Bardzo fajnie sie patrzy na nich. Po 2 kolejkach na pewno bardzo pozytywne "zaskoczenie".
Oby tak dalej!
No Będzin faktycznie robi wrażenie z tym 0 (słownie zerem) punktów :] Po dwóch kolejkach jednoznacznie ustawili się w czwórce outsiderów wraz z Lubinem, Suwałkami i Bydgoszczą :]
dyletant pisze:Ciekawe czy najlepszy atakujący tej ligi zagra kiedyś w kadrze. Za Heynena wiadomo nie, ale to jest chyba jego prime i za 2 lata już tak dobry nie będzie.
Wlazły w 2014 zakończył karierę reprezentacyjną jako MVP MŚ i powrotu do kadry nie planuje. Za 2 lata to prawdopodobnie nawet klubową karierę zakończy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”