PlusLiga 2019/2020 - 14/15 kolejka -04.02-05.02.2020r.

kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 14/15 kolejka -04.02-05.02.2020r.

Post autor: kanimo »

johnnyrotten pisze:
kanimo pisze: W Spale dojrzewa 2 mlodziencow majacych ponad 2 metry i juz zasieg powyzej 350 i niezla regularnosc. Kupka i mlodzszy od niego Dulski.
Tak się składa, że we wtorek leciał mecz Spały z Bielskiem i oglądałem półtora seta. Z tych wszystkich dzieciaków najfajniej wygląda przyjmujący Gierżot i myślę, że mógłby już się gdzieś zaczepić w przyszłym sezonie (zresztą sama go chwaliłaś nie raz). Pozostali jakoś nie zrobili wrażenia. Całkiem nieźle grał środkowy 2,11 w okularach - Markiewicz, ale Kupka akurat w kratkę. Zauważyłem też, że rozgrywający strasznie niziutki i technicznie póki co bez szału, ale ta pozycja akurat obsadzona na przyszłość.

Patrz, nie widzialam, dzieki za info, obejrze na ipli. Bazuje na statach i wiesciach min od Zajczika, plus jakichs nielicznych filmikach i relacjach z MP.
Ciekawe, bo Gierzot ostatnio w statystykach pojechal mocno w dol, zas Kupka w gore. Zas Dulski jest mlodszy, jeszcze slabiutko umiesniony, wysoki (2007) i troszke jeszcze nieskoordynowany (wzrost). Ale juz wchodzi i IMHO prezentuje spory potencjal. Mysli, widzi blok, jest spokojny.
Licze, ze na PL zalapie sie Gierzot, moze ze 2 srodkowych, moze Kupka i Czerwinski. Oni jeszcze wszyscy mocno faluja, przegrywaja mase koncowek.

Robimy OT. Moze poprosze o przeniesienie.
Ostatnio zmieniony 6 lut 2020, o 15:08 przez kanimo, łącznie zmieniany 1 raz.
raff1322
Posty: 27
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 10:00
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 14/15 kolejka -04.02-05.02.2020r.

Post autor: raff1322 »

Dulski (na co dzień Chemik Bydgoszcz) został MVP silnie obsadzonego turnieju juniorów w Bydgoszczy (Memoriał Wedera, grudzień 2019).
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 14/15 kolejka -04.02-05.02.2020r.

Post autor: johnnyrotten »

kanimo pisze:
Bazuje na statach
No cóż - staty z ostatniego meczu Resovii pokazują pewnie niezłą skuteczność Zbycha, ale jego plasu w pierwszy metr własnego boiska i ataków w siatkę już niekoniecznie :D

Jestem polonistą, nigdy nie lubiłem cyferek i w ogóle sobie statystykami nie zawracam głowy - oglądanie meczu może pokazać jego przebieg. Statystyki są jak te cienie z mitu jaskini Platona. Niby coś tam odbijają, ale nie widać odbijanej piłki ;)

I z kultu cyferek wyrastają np. "miłośnicy" Kaczmarka i podpierają się procentami na każdym kroku (oczywiście - podpieranie się i procenty często idą w parze...). A cyferki owe już jego klepnięć i nabić na blok, dzięki którym można kontynuować akcję, nie pokazują, więc fałszują rzeczywistość.

Już o tym kiedyś pisałem pewnemu fanatykowi statystyk i nie chcę się powtarzać. Może mają one jakąś wartość, ale jeżeli ogląda się mecz, to raczej są dodatkiem i to takim, bez którego się można obejść.
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 14/15 kolejka -04.02-05.02.2020r.

Post autor: kanimo »

Co innego staty widziane raz, a co innego analize przez kilka sezonow polaczona z jednak obejrzeniam kilku/nastu spotkan co roku (MP, EEVZA, mecze ligowe).
O Dulskim napisal kolega tuz przed Toba. Bardzo obiecujaco to wyglada. A co wyjdzie...???
A Kupke widzialam na min na ostatniej EEVZie, wygranej przez nasza ekipe, gdzie niezle ciagnal gre w ataku i byl regularny (Gierzota jeszcze wtedy nie bylo w ekipie).

Cyferki tez warto interpretowac w kontekscie, i to staram sie robic. I taki Kaczmarek w formie moze byc niezlym rezerwowym atakujacycm.
Zreszta on tez stanal w rozwoju, a nie jest powiedziane, ze nie zrobi kroku naprzod (moze nawet skoku).
A owszem, staty pokazuja te klepniecia. Przeciez to jest minus do skutecznosci, na ktora powoluje sie czesciej niz na efektywnosc. :D
Problemem jest raczej zubozenie statystyk, bo te z data volleya byly szersze.
Gdyby mozna bylo sie obejsc bez cyferek, to statysycy by nie mieli racji bytu. Po prostu sa jednym z elementow, przydatnych min do tworzenia taktyki czy delikatnych wyborow. To tak jak z zasiegiem.
Wizualna ocena jest tez zawodna. Wynika z niej min ilosc zwolennikow mocnego p... i dobrej sylwetki w locie, i malo analizy przydatnosci dla druzyny (ratio, BP), stabilnosci.
Wizualnie zreszta kazdy ocenia co innego. Jedni wlasnie sile, inni rozwiazywanie trudnych sytuacji i np korekcje bladow.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PlusLiga 2019/2020 - 14/15 kolejka -04.02-05.02.2020r.

Post autor: johnnyrotten »

kanimo pisze:Co innego staty widziane raz, a co innego analize przez kilka sezonow polaczona z jednak obejrzeniam kilku/nastu spotkan co roku (MP, EEVZA, mecze ligowe).
O Dulskim napisal kolega tuz przed Toba. Bardzo obiecujaco to wyglada. A co wyjdzie...???
A Kupke widzialam na min na ostatniej EEVZie, wygranej przez nasza ekipe, gdzie niezle ciagnal gre w ataku i byl regularny (Gierzota jeszcze wtedy nie bylo w ekipie).

Cyferki tez warto interpretowac w kontekscie, i to staram sie robic. I taki Kaczmarek w formie moze byc niezlym rezerwowym atakujacycm.
Zreszta on tez stanal w rozwoju a nie jest powiedziane, ze nie zrobi kroku naprzod (moze nawet skoku).
To nie było akurat do Ciebie skierowane, tylko takie ogólne uwagi. Widać, że się interesujesz tymi rozgrywkami młodzieży i masz o nich pojęcie, dlatego zawsze fajnie takie proroctwa poczytać ;) Popadliśmy w głęboką dygresję, ale jednak siatkarską, więc może tu zostanie.

A co do kolejki, o której ma być ten wątek, to widziałem tylko fragmencik meczu Będzina z Warszawą i widać po Udrysie, że jakby coś się poprawiło. Zagrywa trochę lepiej, coś tam czasem podbije i nie jest już takim entem jak na początku. Co do Faryny, to widzę tu pewne podobieństwo do Malinowskiego z zeszłego sezonu. Tutaj również nie było jasnego podziału na szóstkowego i rezerwowego, stąd może w połowie sezonu Rafał wygląda tak solidnie.

Cuprum co prawda łomot od Jastrzębia w ostatnim secie (zupełnie jak w pierwszym meczu), ale fajnie gra ta drużyna i w sumie chciałbym, żeby Lubin się załapał do ósemki. No i ten "portugalski Toniutti", jak go ktoś tutaj nazwał, zanim go jeszcze zobaczyłem w grze, mógłby w lidze zostać. Zawiercie czy Olsztyn mają akurat problem z sypaczem. Do Skry ani JW raczej nie pójdzie, bo Łomacz i Kampa grają bardzo dobrze - wiek ich się nie ima. Ale pajpy Tavaresa z Ferreirą pooglądałbym bardzo chętnie 8-)
kanimo

Re: PlusLiga 2019/2020 - 14/15 kolejka -04.02-05.02.2020r.

Post autor: kanimo »

A ja z Kwolkiem.

A Malina to chyba jednak odwrotnie. Tzn w zeszlym roku byl podstawowym i szlo mu lepiej. Wiec albo jakis problem zdrowotny, albo musi sporo grac by zbudowac odpowiednia pewnosc siebie. W koncu wiekszosc kariery byl tym drugim. Bociek zdobyl wieksze uznanie, gral w wiekszych imprezach, tylko zdrowia nie starczylo. Wiec moze Bocius ma tej pewnosci siebie wiecej, a Malina mniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”