Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

bialasqq pisze: 3 lip 2021, o 14:27 Dostałem info (dość pewne ponieważ jest to jeden ze sponsorów AZSu), że JW dzwoniło po TJ'a DeFalco oferując wykup zawodnika na kwotę 1 mln. Chyba odejście Urnauta z JW jest bliskie powodzeniu.
Oby jako po ostatnią deskę ratunku w razie niewypału innych opcji - dla dobra Olsztyna, ligi i JW
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
bialasqq
Posty: 92
Rejestracja: 22 gru 2016, o 20:00
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: bialasqq »

Z tego co udało mi się jeszcze dowiedzieć to Olsztyn odmówił.
asps
Posty: 363
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: asps »

Czyżby jednak Jastrzębie ostatecznie dogadało się z AZS w sprawie Toreya ? Duża strata byłaby, która teoretycznie przekreśliłaby szanse walki Olsztynianom o top4.
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Oskejt »

Olsztyn będzie musiał wykorzystać te pieniądze i wykupić kogoś z za granicy, ale pewnie skończy się na jakimś paździerzu, ala Garett.
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Adamde »

Bonitta ma rękę do znajdywania talentów, może nie będzie tak źle. A tak poza tym to jw krytykuje Urnauta i rosyjski klub, a sam robi to samo...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Adamde pisze: 26 lip 2021, o 03:58 Bonitta ma rękę do znajdywania talentów, może nie będzie tak źle. A tak poza tym to jw krytykuje Urnauta i rosyjski klub, a sam robi to samo...
A może robi to samo inaczej? Jak pisał jeden użytkownik, zaczęli od klubu, z ofertą.

Olsztyn ma trochę inne potrzeby na też rynku niż JW - oni grają tylko w lidze i pucharze. Mogą do Andringi i Salehiego dokoptować Muagatutię i byłoby nieźle.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Vilgefortz pisze: 26 lip 2021, o 07:55
Adamde pisze: 26 lip 2021, o 03:58 Bonitta ma rękę do znajdywania talentów, może nie będzie tak źle. A tak poza tym to jw krytykuje Urnauta i rosyjski klub, a sam robi to samo...
A może robi to samo inaczej? Jak pisał jeden użytkownik, zaczęli od klubu, z ofertą.

Olsztyn ma trochę inne potrzeby na też rynku niż JW - oni grają tylko w lidze i pucharze. Mogą do Andringi i Salehiego dokoptować Muagatutię i byłoby nieźle.
JW też może wziąć Muagatutię. :] :] Może Resovia powinna zaproponować JW Deroo, bo nie gra w pucharach? :] Olsztyn z Defalco ma jakieś tam szansę na medal. Z Muagatutia będzie drugie Zawiercie z minionego sezonu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jak JW weźmie DeFalco, to przynajmniej będzie świetny przykład na to, że jakiekolwiek oceny moralne w takich sytuacjach nie mają większego sensu.

Urnaut zachował się nieetycznie i nieprofesjonalnie.

Zdecydowana większość zawodników zrobiłaby to samo (idziesz do nowego klubu, ale w międzyczasie inny klub na podobnym poziomie w podobnej lidze we fajniejszym mieście daje Ci dużo większą kasę).

Jastrzębie publicznie narzeka na nieetycznego i nieprofesjonalnego Urnauta.

Jastrzębie wykupuje DeFalco, więc to chyba oznacza, że automatycznie bierze nieetycznie, nieprofesjonalnie zachowującego się zawodnika, niegodnego miana reprezentanta kadry Stanów Zjednoczonych, nie?

A ja już czytam, że w sumie to tylko Olsztyn, więc niech sobie wezmą Muagututię. :]

I oczywiście osobiście nie miałbym pretensji do Jastrzębia (aczkolwiek wolałbym TJ w Olsztynie i Muagututię w JW, niż na odwrót), ale przynajmniej przestalibyśmy udawać, że mówimy o czymś więcej niż łańcuchu pokarmowym, gdzie bogatsi zjadają słabszych, i o czymś więcej niż ludziach chcących się realizować i zarabiać, a te narzekania to tylko wtedy mamy, gdy niestety zjada ktoś nas.

Ale oczywiście mam nadzieję, że to nieprawda i piękny Olsztyn utrzyma kadrę, która zapowiada się stricte sportowo jak i kibicowsko bardzo interesująco.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: miro1905 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lip 2021, o 08:56 Jak JW weźmie DeFalco, to przynajmniej będzie świetny przykład na to, że jakiekolwiek oceny moralne w takich sytuacjach nie mają większego sensu.

Urnaut zachował się nieetycznie i nieprofesjonalnie.

Zdecydowana większość zawodników zrobiłaby to samo (idziesz do nowego klubu, ale w międzyczasie inny klub na podobnym poziomie w podobnej lidze we fajniejszym mieście daje Ci dużo większą kasę).

Jastrzębie publicznie narzeka na nieetycznego i nieprofesjonalnego Urnauta.

Jastrzębie wykupuje DeFalco, więc to chyba oznacza, że automatycznie bierze nieetycznie, nieprofesjonalnie zachowującego się zawodnika, niegodnego miana reprezentanta kadry Stanów Zjednoczonych, nie?

A ja już czytam, że w sumie to tylko Olsztyn, więc niech sobie wezmą Muagututię. :]

I oczywiście osobiście nie miałbym pretensji do Jastrzębia (aczkolwiek wolałbym TJ w Olsztynie i Muagututię w JW, niż na odwrót), ale przynajmniej przestalibyśmy udawać, że mówimy o czymś więcej niż łańcuchu pokarmowym, gdzie bogatsi zjadają słabszych, i o czymś więcej niż ludziach chcących się realizować i zarabiać, a te narzekania to tylko wtedy mamy, gdy niestety zjada ktoś nas.

Ale oczywiście mam nadzieję, że to nieprawda i piękny Olsztyn utrzyma kadrę, która zapowiada się stricte sportowo jak i kibicowsko bardzo interesująco.
Pięknie podsumowane.
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: alimak »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lip 2021, o 08:56
I oczywiście osobiście nie miałbym pretensji do Jastrzębia (aczkolwiek wolałbym TJ w Olsztynie i Muagututię w JW, niż na odwrót), ale przynajmniej przestalibyśmy udawać, że mówimy o czymś więcej niż łańcuchu pokarmowym, gdzie bogatsi zjadają słabszych, i o czymś więcej niż ludziach chcących się realizować i zarabiać, a te narzekania to tylko wtedy mamy, gdy niestety zjada ktoś nas.
Ponadto pewnie zaraz przeczytasz, że to już nie pierwszy raz tak potraktowano Jastrzębie, więc mają moralne prawo sobie kogoś wykupić. ;)

Tak mi się jeszcze przypomniało, że po rozkupieniu ZAKSY w listopadzie przez JW i RR pisano, że kiedy, jak nie wtedy, później przedłużą i inne drużyny nie będą miały szans na transfery dobrych zawodników. To jak ma się takie podkupowanie z Olsztyna do ich szans na powrót do ligowej czołówki?
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

No, gdyby tak Olsztyn zachował duet Defalco-Salehi, to jeśli Butryn utrzyma dobrą formę i Firlej złapie stabilizację, to naprawdę mają szansę na grę "o coś więcej", bo według mnie wcale nie muszą być słabsi niż takie Zawiercie.

Na ile to poważna sprawa z tym wykupem Defalco przez Jastrzębie?

Transfery AZSu naprawdę petarda, szkoda byłoby, gdyby przez takiego głupiego Urnauta się to popsuło.
PabloFX
Posty: 820
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: PabloFX »

Szary Wilk pisze: 26 lip 2021, o 09:31 Transfery AZSu naprawdę petarda, szkoda byłoby, gdyby przez takiego głupiego Urnauta się to popsuło.
Nie przez Urnauta tylko przez Gorola, który najpierw podpisuje kontrakty z niekorzystnymi dla klubu klauzulami, następnie 'płacze' w oświadczeniu jak to JW nie został wystawiony do wiatru, by później robić dokładnie to samo w stosunku AZSu.
Szary Wilk
Posty: 7957
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

PabloFX pisze: 26 lip 2021, o 09:56
Szary Wilk pisze: 26 lip 2021, o 09:31 Transfery AZSu naprawdę petarda, szkoda byłoby, gdyby przez takiego głupiego Urnauta się to popsuło.
Nie przez Urnauta tylko przez Gorola, który najpierw podpisuje kontrakty z niekorzystnymi dla klubu klauzulami, następnie 'płacze' w oświadczeniu jak to JW nie został wystawiony do wiatru, by później robić dokładnie to samo w stosunku AZSu.
No dobra, ale jakie są szanse na to, że Defalco ostatecznie zagra w Jastrzębiu, a nie AZSie? Jakieś przecieki macie?
PioterZJastrzebia
Posty: 1224
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: PioterZJastrzebia »

Po moim nicku można się domyślić, że kibicuję JW i chciałbym żeby dziura po Urnaucie została zalepiona jak najlepiej.

Ale nie w taki sposób. Cieszyłbym się z gracza pokroju DeFalco w Jastrzębiu, ale gdyby został zakontraktowany w "normalnym" trybie. Wybrał Olsztyn więc niech w Olsztynie gra. JW jeśli już musi kogoś wykupić, to niech wykupią kogoś z zagranicznej ligi, zamiast mieszać u sąsiadów.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lip 2021, o 08:56 Jak JW weźmie DeFalco, to przynajmniej będzie świetny przykład na to, że jakiekolwiek oceny moralne w takich sytuacjach nie mają większego sensu.
Czemu? Zarówno Urnaut zachowała się etycznie nie w porządku jak i można będzie powiedzieć o DeFalco, że zachowa się bardzo słabo jeśli do tego dojdzie. Zrywanie kontraktów to rzecz, którą trzeba piętnować nie ważne, którego klubu dotyczy i nie ważne czy poszkodowany jest klub czy zawodnik. Nie ma co tego usrawiedliwiać tym: "że większość zrobiła by to samo". Słabe zachowanie i niesłowność to słabe zachowanie i niesłowność. Nie ma co tego relatywizować.
Poza tym JW nie pisało, że to nie przystoi reprezentantowi kraju ja piszesz a kapitanowi reprezentacji kraju. Jest to też drobna różnic.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Adamde pisze: 26 lip 2021, o 03:58 Bonitta ma rękę do znajdywania talentów, może nie będzie tak źle. A tak poza tym to jw krytykuje Urnauta i rosyjski klub, a sam robi to samo...
JW nie krytykuje rosyjskiego klubu a tylko Urnauta...
Zarzucić, więc hipokryzji im nie można.
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Klugenhammer »

kamil1999 pisze: 26 lip 2021, o 10:24 JW nie krytykuje rosyjskiego klubu a tylko Urnauta...
Zarzucić, więc hipokryzji im nie można.
Dobre :D
JW jednemu siatkarzowi zarzuca nieetyczne zachowanie, a równocześnie samo namawia innego gracza do takiego samego zachowania.
Nie, to nie jest hipokryzja :D
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Oczywiście, że to jest hipokryzja - życie jest jakie jest - nam ucieka Urnaut, ale są środki, więc wykupujemy kontrakt zawodnika na poziomie, który jest potrzebny. Sportowy ekosystem. JW jest w potrzasku i pod presją - jedyna opcja na rynku to Kooy, ale on wg. wielu w Bełku.

Szkoda Olsztyna bardzo, bo mi się ta drużyna podobała, ale z racji klubowych sympatii trudno o jakiś większy obiektywizm :|
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
PabloFX
Posty: 820
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: PabloFX »

Vilgefortz pisze: 26 lip 2021, o 10:54 Oczywiście, że to jest hipokryzja - życie jest jakie jest - nam ucieka Urnaut, ale są środki, więc wykupujemy kontrakt zawodnika na poziomie, który jest potrzebny. Sportowy ekosystem. JW jest w potrzasku i pod presją - jedyna opcja na rynku to Kooy, ale on wg. wielu w Bełku.
Tylko po co bicie piany w oświadczeniu jak zaraz będzie sie robić to samo?
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Klugenhammer pisze: 26 lip 2021, o 10:40
kamil1999 pisze: 26 lip 2021, o 10:24 JW nie krytykuje rosyjskiego klubu a tylko Urnauta...
Zarzucić, więc hipokryzji im nie można.
Dobre :D
JW jednemu siatkarzowi zarzuca nieetyczne zachowanie, a równocześnie samo namawia innego gracza do takiego samego zachowania.
Nie, to nie jest hipokryzja :D
No nie jest. Tak jak w życiu z braku wyboru możesz zatrudnić jakiegoś specjalistę, który oszukał swojego pracodawcę i nie wykonał zleconej mu roboty. Możesz taką postawą pogardzać, ale potrzebujesz by ktoś wykonał daną robotę. Dlatego o hipokryzji mozna by było mówić gdyby JW bardzo krytycznie odniosło się do działań Zenitu a t onie miało miejsca. Bo wtedy oni by zrobili to co skrytykowali. To, że zatrudnią Amerykanina bo też nie mówmy o tym jako o fakcie dokonanym (Ktoś nawet mówił, że był temat, ale Olsztyn odmówił) nie znaczy, że nagle zarząd JW będzie szanował taką postawę.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2021, o 11:00 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

PabloFX pisze: 26 lip 2021, o 10:55
Vilgefortz pisze: 26 lip 2021, o 10:54 Oczywiście, że to jest hipokryzja - życie jest jakie jest - nam ucieka Urnaut, ale są środki, więc wykupujemy kontrakt zawodnika na poziomie, który jest potrzebny. Sportowy ekosystem. JW jest w potrzasku i pod presją - jedyna opcja na rynku to Kooy, ale on wg. wielu w Bełku.
Tylko po co bicie piany w oświadczeniu jak zaraz będzie sie robić to samo?
Zacytuję tutaj @bialasqq
bialasqq pisze: 3 lip 2021, o 14:27 Dostałem info (dość pewne ponieważ jest to jeden ze sponsorów AZSu), że JW dzwoniło po TJ'a DeFalco oferując wykup zawodnika na kwotę 1 mln.
Tutaj jest pewna różnica - JW proponuje wykup KLUBOWI, a nie kusi ZAWODNIKA i potem dzwoni do klubu - dla mnie to spora różnica. Przynajmniej ja to tak interpretuję.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Klugenhammer »

Nie będę tu ciskał gromów w JW, bo na ich miejscu ZAKSA czy inny bogatszy klub prawdopodobnie zachowałaby się podobnie.
Ale próby "wybielania" tego, co teraz robi JW są po prostu zabawne i z góry skazane na porażkę.
Etycznie nie da się tego obronić. Po prostu silniejszy i bogatszy otwiera sobie kopniakiem drzwi i zwyczajnie łupi tego słabszego.
Tak zrobił Zenit z JW, tak teraz JW zrobi z Olsztynem i tak być może AZS zrobi z jakimś innym klubem w Polsce lub za granicą.
Takie są prawa siatkarskiego rynku i nie ma w tym nic dziwnego.
Więc drodzy kibice JW, nie piszcie że Urnaut i Zenit zachowali się obrzydliwie, a Jastrzębie załatwia wszystko po dżentelmeńsku i olsztynianie będą ich jeszcze po rękach całować za ten manewr.
Nie, nie jest to fair, ale takie są zwyczaje w tej siatkarskiej dżungli: nas okradli, więc i my kogoś okradniemy.
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: iron »

PabloFX pisze: 26 lip 2021, o 09:56
Szary Wilk pisze: 26 lip 2021, o 09:31 Transfery AZSu naprawdę petarda, szkoda byłoby, gdyby przez takiego głupiego Urnauta się to popsuło.
Nie przez Urnauta tylko przez Gorola, który najpierw podpisuje kontrakty z niekorzystnymi dla klubu klauzulami, następnie 'płacze' w oświadczeniu jak to JW nie został wystawiony do wiatru, by później robić dokładnie to samo w stosunku AZSu.
A jakież to niekorzystne klauzule były w kontrakcie z Urnautem?
No sympathy for fools...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7858
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Klugenhammer pisze: 26 lip 2021, o 10:40Dobre :D
JW jednemu siatkarzowi zarzuca nieetyczne zachowanie, a równocześnie samo namawia innego gracza do takiego samego zachowania.
Nie, to nie jest hipokryzja :D
I do tego wyraża ''głęboką dezaprobatę dla tego typu praktyk''. ;)
kamil1999 pisze: 26 lip 2021, o 10:22 Zrywanie kontraktów to rzecz, którą trzeba piętnować nie ważne, którego klubu dotyczy i nie ważne czy poszkodowany jest klub czy zawodnik. Nie ma co tego usrawiedliwiać tym: "że większość zrobiła by to samo". Słabe zachowanie i niesłowność to słabe zachowanie i niesłowność. Nie ma co tego relatywizować.
Sedno tej sytuacji polega na tym, że jeżeli Jastrzębie wykupi innego gracza to całe piętnowanie Urnauta będzie wyglądać karykaturalnie. Twoje ''zrywanie kontraktów to rzecz, którą trzeba piętnować nieważne którego klubu dotyczy'' to bardzo szczytny postulat - zobaczymy, czy Jastrzębski Węgiel w komunikacie o ogłoszeniu DeFalco (załóżmy, że się potwierdzi) napisze, że to pozbawiony profesjonalizmu i etyki gracz zostawiający poprzedni klub na ludzie. Bo jak nie napisze, a oczywiście nie napisze, to się okaże, że słabe zachowanie i niesłowność jednak można relatywizować w zależności od tego którego klubu to dotyczy. ;)

I jak wspomniałem, ja nie mam najmniejszego problemu z Jastrzębiem wykupującym DeFalco (chociaż chciałbym żeby został w Olsztynie), ale ta cała sytuacja z kopniakiem dla Urnauta to jest - jak słusznie zauważył @Klugenhammer - teatrzyk dla kibiców klubu.

Taki absolutyzm moralny mogą stosować jedynie kibice którzy nigdy przed takimi wyborami w życiu nie staną. I ja się zgadzam, że zachowanie Urnauta jest nieprofesjonalne i nieetyczne, ale w praktyce wiem, że zdecydowana większość krytykujących, być może także ja, zrobiłaby to samo. Bo my w życiu dokonujemy non stop takich partykularnych wyborów, tylko nie ocenia nas rzesza siatkarskich kibiców, bo nie jesteśmy na świeczniku. Ale jak jakiś klub, i to z czołówki, więc na szczycie piramidy, bawi się w takie sądy z perspektywy bezpośrednio zaangażowanego w ten system podmiotu, to prędzej czy później obróci się to przeciwko niemu.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Tharaster »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lip 2021, o 11:27 I jak wspomniałem, ja nie mam najmniejszego problemu z Jastrzębiem wykupującym DeFalco (chociaż chciałbym żeby został w Olsztynie), ale ta cała sytuacja z kopniakiem dla Urnauta to jest - jak słusznie zauważył @Klugenhammer - teatrzyk dla kibiców klubu.
A na koniec ktoś zaśpiewa Kazika "Twój ból jest większy niż mój"
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: mimo82 »

Jeśli Olsztyn zgodzi się na takie rozwiązanie to prezes będzie ,,największym frajerem'' w całej tej zabawie. Wg mnie JSW nic nie straci na tej podmianie, a Olsztyn bardzo dużo. No chyba, że znów walka o 10 miejsce to lepiej zgarnąć 1.5 mln i faktycznie być szczęśliwym ,,Prezesem Jankowskim''.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lip 2021, o 11:27
Sedno tej sytuacji polega na tym, że jeżeli Jastrzębie wykupi innego gracza to całe piętnowanie Urnauta będzie wyglądać karykaturalnie. Twoje ''zrywanie kontraktów to rzecz, którą trzeba piętnować nieważne którego klubu dotyczy'' to bardzo szczytny postulat - zobaczymy, czy Jastrzębski Węgiel w komunikacie o ogłoszeniu DeFalco (załóżmy, że się potwierdzi) napisze, że to pozbawiony profesjonalizmu i etyki gracz zostawiający poprzedni klub na ludzie. Bo jak nie napisze, a oczywiście nie napisze, to się okaże, że słabe zachowanie i niesłowność jednak można relatywizować w zależności od tego którego klubu to dotyczy. ;)

Ja mimo wszystko nadal widzę różnicę w treści oświadczenia JW:
,,Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że zawodnik Tine Urnaut zwrócił się do naszego Klubu z prośbą o rozwiązanie – na zasadzie porozumienia stron – wiążącej nas umowy."
A potencjalnym oświadczeniem o treści:
,,KS JW zwrócił się do nas z propozycją wykupu kontraktu czy cos w ten deseń"

Ja wiem, że wykup to wykup, ale różnica w treści by istniała
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Vilgefortz pisze: 26 lip 2021, o 15:16
WysokiPortorykanczyk pisze: 26 lip 2021, o 11:27
Sedno tej sytuacji polega na tym, że jeżeli Jastrzębie wykupi innego gracza to całe piętnowanie Urnauta będzie wyglądać karykaturalnie. Twoje ''zrywanie kontraktów to rzecz, którą trzeba piętnować nieważne którego klubu dotyczy'' to bardzo szczytny postulat - zobaczymy, czy Jastrzębski Węgiel w komunikacie o ogłoszeniu DeFalco (załóżmy, że się potwierdzi) napisze, że to pozbawiony profesjonalizmu i etyki gracz zostawiający poprzedni klub na ludzie. Bo jak nie napisze, a oczywiście nie napisze, to się okaże, że słabe zachowanie i niesłowność jednak można relatywizować w zależności od tego którego klubu to dotyczy. ;)

Ja mimo wszystko nadal widzę różnicę w treści oświadczenia JW:
,,Zarząd Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że zawodnik Tine Urnaut zwrócił się do naszego Klubu z prośbą o rozwiązanie – na zasadzie porozumienia stron – wiążącej nas umowy."
A potencjalnym oświadczeniem o treści:
,,KS JW zwrócił się do nas z propozycją wykupu kontraktu czy cos w ten deseń"

Ja wiem, że wykup to wykup, ale różnica w treści by istniała
1,5 bańki i ten Defalco gra u nas co wy na to? vs Masz tu 1,5 bańki na rozwiązanie umowy i grasz u nas co ty na to? Różnicy moim zdaniem nie ma, bo decyduje i tak zawodnik. Wątpię, że AZS nie poinformowałby Defalco o ofercie z JW. Jeśli Amerykanin nie chciałby pójść to AZS raczej nie zaakceptowałby tej oferty, a jakby chciał to, by nie odrzucił. Po plotkach widać, że jednak chciał, bo lepszy klub, bo pewnie większa kwota w kontrakcie, czyli tak samo jak w sytuacji Urnauta. :D
PioterZJastrzebia
Posty: 1224
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: PioterZJastrzebia »

Przejście DeFalco do JW z Olsztyna to transakcja na której obie strony tracą. Olsztyn traci kluczowego zawodnika, JW traci wizerunek. Zwłaszcza w kontekście niedawnego komunikatu.

I nie co na siłę bronić JW, że zachowali się lepiej niż Petersburg. Nie ważne czy najpierw zwrócili się do klubu czy do zawodnika, efekt jest taki sam co z Urnautem. Wykupienie kontraktu z innego klubu przez JW było oczywiście do przewidzenia, a wręcz oczywiste że będą musieli to zrobić, ale to co mnie w tym najbardziej boli, to pójście na łatwiznę i wykupienie zawodnika z polskiej ligi i osłabienie jednego z lokalnych rywali, zamiast szukania takiego za granicą. Tu też efekt byłby ten sam - osłabienie innego klubu - ale niesmak byłby choć trochę mniejszy.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: mimo82 »

PioterZJastrzebia pisze: 26 lip 2021, o 15:50 Przejście DeFalco do JW z Olsztyna to transakcja na której obie strony tracą. Olsztyn traci kluczowego zawodnika, JW traci wizerunek. Zwłaszcza w kontekście niedawnego komunikatu.

I nie co na siłę bronić JW, że zachowali się lepiej niż Petersburg. Nie ważne czy najpierw zwrócili się do klubu czy do zawodnika, efekt jest taki sam co z Urnautem. Wykupienie kontraktu z innego klubu przez JW było oczywiście do przewidzenia, a wręcz oczywiste że będą musieli to zrobić, ale to co mnie w tym najbardziej boli, to pójście na łatwiznę i wykupienie zawodnika z polskiej ligi i osłabienie jednego z lokalnych rywali, zamiast szukania takiego za granicą. Tu też efekt byłby ten sam - osłabienie innego klubu - ale niesmak byłby choć trochę mniejszy.
Dokładnie tak. Dla mnie w tym momencie skończyła się sympatia dla JW i od teraz nie cierpię ich bardziej niż Bełchatowa.

Czy ktoś wie kto w miejsce Defalco może przyjść do Olsztyna?
Może przymierzany przed sezonem młody Palonsky?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”