Stal Nysa 2020/2021

Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: rzr »

nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Biciut »

Patrząc na postawę w tym sezonie to Nysa się wzmocniła dzięki temu ruchowi... niestety
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

To gdzie teraz zagra Zibi? W Grecji,Niemczech,Belgii,Francji ma szansę liczyć na angaż, albo w jeszcze słabszych siatkarsko krajach.
Stal Nysa
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2019, o 21:34
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Stal Nysa »

Chodzą słuchy, że Bartman może wylądować w Będzinie...
Diomedea
Posty: 4336
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

W bezposrednim konkurencie?
O brzydko. Rozstanie nie musialo byc gladkie albo Zbyszek bardzo chce cos udowodnic.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Stal Nysa pisze:Chodzą słuchy, że Bartman może wylądować w Będzinie...
Jak przeczytałem o zwolnieniu Bartmana, to jakos tak bezwiednie i oczywiście z przekąsem pomyslałem, że go pewnie Bednaruk przygarnie. ;) Trochę smutna koncówka kariery i dla mnie jednak srogi zawód. Nie to, zebym był fanem, juz raczej bliżej mi zawsze było do odwrotnych odczuc, ale spodziewałem się sportowo duzo więcej. Nie wiem też, w tym nowym świetle, na ile prawdziwe były doniesienia komentatorów na początku rozgrywek o dobrej atmosferze, czy nawet wręcz przykładzie jaki dawał Bartman. Może jednak ego nie wytrzymało dawania przykładu z perspektywy ławki jednego z kandydatów do spadku, o ile taki bedzie miał miejsce rzecz jasna.
Cóż, może jest w stanie więcej dac z siebie w kategoriach sportowych na jeszcze bardziej negatywnych emocjach... ;)
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Kto jest wolny na rynku celem wzmocnienia?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Od paru dni Alex Ferreira, który pokłócił się z trenerem w Korei i chce wrócić do Europy. Podobno pytała o niego Verva. Jednak Nysie taki gość byłby o wiele bardziej przydatny. Tylko że wątpię w szanse Stali na niego, bo zarabiał naprawdę dużo w Azji.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

johnnyrotten pisze:Od paru dni Alex Ferreira, który pokłócił się z trenerem w Korei i chce wrócić do Europy. Podobno pytała o niego Verva. Jednak Nysie taki gość byłby o wiele bardziej przydatny. Tylko że wątpię w szanse Stali na niego, bo zarabiał naprawdę dużo w Azji.
Jak każdy w Azji, jakimś cudem trafił do Zawiercia, tylko tam w gre wchodziła kontuzja, nie ambicje. Sprawa Ferreiry jest jeszcze niepewna. Jednak Stali na niego raczej na pewno nie stać...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Prezes Marek Majka w radio potwierdził, że są poszukiwania zawodnika na przyjęcie za Zibiego. Rozmowy transferowe są prowadzone z zawodnikami z lig zagranicznych. Czyżby jednak Alex Ferreira? Kto jeszcze jest możliwy do wyrwania na obecną chwilę?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

dezerter pisze:Czyżby jednak Alex Ferreira?
Pewnie nie ta liga finansowa
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

dezerter pisze:Prezes Marek Majka w radio potwierdził, że są poszukiwania zawodnika na przyjęcie za Zibiego. Rozmowy transferowe są prowadzone z zawodnikami z lig zagranicznych. Czyżby jednak Alex Ferreira? Kto jeszcze jest możliwy do wyrwania na obecną chwilę?
Nieoficialnie rozmowy prowadzone sa z wlochem ktory jest najblizej przyjscia ponadto jest kolumbijczyk oraz czech
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Z Włochem? Tam nie ma zbyt wielu przyjmujących o dobrym i znanym nazwisku, więc pewnie jakiś rodem z A2
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Też tak uważam.

Kaliberda już podpisał w Niemczech. Dużych nazwisk raczej nie ma na rynku.

Obecnie w zespole z Pragi gra Luke Smith, który występował w Cuprum Lubin dwa lata temu. Bardzo mi się podobała wtedy jego gra. Co prawda miewa czasem problemy w przyjęciu, ale ma niesamowity zasięg i gdy grał w naszej lidze przez parę miesięcy, potrafił naprawdę imponować w ofensywie.

Myślę, że kierunki jakoś tam realne pod względem finansowym to być może Grecja, Słowenia czy Francja. W lidze greckiej grają obecnie Fromm, Protopsaltis i Nikola Mijajlović, którzy naszą ligę już poznali. Ze Słowenii można by pewnie wyciągnąć Jana Pokersnika albo Mateja Koka, którzy grają w Lublanie. Ten ostatni był w Będzinie parę lat temu, ale teraz fajnie się pokazał przeciwko Zenitowi Kazań w LM.

Pytanie, na ile dla niektórych graczy jest magnesem gra tych kilku meczów w pucharach. Jednak granie w naszej lidze byłaby dla wielu graczy dużym wyróżnieniem. Jest też oczywiście Jakub Rybicki, który grał przeciw Zaksie i Skrze nie tak dawno. Moim zdaniem takie ekipy jak Nysa, Lubin czy Katowice powinny się tym przyjmującym zainteresować, bo widać progres, odkąd wyjechał z Radomia do Belgii. Ale to już pewnie kontrakt na przyszły sezon będzie, a ten Kuba dogra w Lindemans Aalst.

@Zksiak

Jeśli to prawda, to bez sensu się rozpisałem :D

Kierunki ciekawe. A o tym Włochu coś więcej wiadomo? Młody czy doświadczony? Serie A1 czy A2?
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Na Włocha mogłyby wskazywać kontakty trenera, no i oczywiście bezproblemowe dogadanie się z samym zawodnikiem.

Natomiast w przeszłości kilku Czechów już w Nysie grało, może teraz odświeżyli kontakty.
Ciekawej co z tego wyniknie.
Szary Wilk
Posty: 7935
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

Włoch na przyjęcie za Bartmana?

Zróbmy mały research

Lanza,Lavia,Antonow,Juantorena - Na pewno ważne kontrakty

Może ktoś z dwójki Cavuto-Randazzo (jeden z nich może nie grać w szóstce, bo jest też Kevin Tillie) z uwagi na to, że Cisterna ma beznadziejny sezon

A może Gabriele Maruotti do przytrzymania przyjęcia czasami, jak Parodi w ZAKSIE i teraz Resovii? Chyba odbija w 2 poziomie rozgrywkowym we Włoszech
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Szary Wilk pisze:
Cavuto-Randazzo
Prędzej Cavuto, ale młodych Włochów na poziomie raczej trudno wyciągnąć.
Gabriele Maruotti
W Sienie
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

A może Jacopo Massari? To by była niezła opcja bo przytrzymałby przyjęcie a gra w Turcji a zespoły, które nie są w czołówce tamtej ligi, są bardzo niestabilne finansowo i niejednokrotnie dany zawodnik gra tam tylko pół roku. Wspominany tutaj Luke Smith, właśnie do Cuprum w środku sezonu przyszedł z takiego Tureckiego zespołu dolnych rejonów tabeli. Jeśli chodzi o Czechów to jeśli miałbym obstawić jednego to postawiłbym na Kamila Baranka a co do tego Kolumbijczyka to t się nie podejmę wyzwania.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

kamil1999 pisze: Jacopo Massari.
Taki włoski Maruszczyk? Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale to chyba taki niski co grał kiedyś czwartego w Lube?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Bartek O »

Szary Wilk pisze: A może Gabriele Maruotti do przytrzymania przyjęcia czasami, jak Parodi w ZAKSIE i teraz Resovii? Chyba odbija w 2 poziomie rozgrywkowym we Włoszech
[quote="Vilgefortz"[/quote]
W Sienie[/quote]

Maruotti już chyba nic nigdzie nie przytrzyma, ponieważ problemy zdrowotne uniemożliwiły mu kontynuowanie sportowej kariery.
Chyba, że wyleczył się na tyle, żeby kilka zagrywek w koszulce Stali Nysa przyjąć? Ale do żadnych informacji na ten temat póki co nie udało mi się "dokopać".
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Vilgefortz pisze:
kamil1999 pisze: Jacopo Massari.
Taki włoski Maruszczyk? Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale to chyba taki niski co grał kiedyś czwartego w Lube?
185 wzrostu. Zawodnik już swoje lata ma.

Z tych wszystkich możliwości, najchętniej widziałbym Oreste Cavuto, ale wątpię, że jest do "wyjecia".
Z tego co widziałem: Dobra zagrywka, dobra gra blokiem, dobry atak. Tylko, jak ten zawodnik wygląda w przyjęciu i grze w obronie?
Jeżeli za bardzo nie krwawi, to byłby idealny dla Nysy. Z drugiej strony, ciężko, by ktoś krwawił bardziej od Zibiego :]
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Kto tam przyjdzie nie wiem, ale jak bedziecie grali z Będzinem jakies mecze, to nie mówcie - na wszelki wypadek, ze tam juz tylko koszulka...
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Vilgefortz pisze:
kamil1999 pisze: Jacopo Massari.
Taki włoski Maruszczyk? Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale to chyba taki niski co grał kiedyś czwartego w Lube?
On będzie najpredzej do wyjęcia bo tacy zawodnicy jak Cavuto czy Randazzo mają ważne kontrakt w Serie A, Z tą ligą turecką jak pisałem jest różnie. A kojarzysz bardzo dobrze. Nie jest to wybitny zawodnik, ale przyzwoicie przyjmuje i jako zastępstwo za rezerwowego zwodnika to nie jest chyba zła opcja. Nysa raczej nie będzie teraz szarżowała z drogimi kontraktami i ci zawodnicy to będzie półka czy dwie niżej od takiego Randazzo. Po prostu pewnie zakontraktują taniego zawodnika do treningów i by pomógł się utrzymać w lidze. Gwiazdy kontraktować raczej nie będą.
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

grzegorzg pisze:Kto tam przyjdzie nie wiem, ale jak bedziecie grali z Będzinem jakies mecze, to nie mówcie - na wszelki wypadek, ze tam juz tylko koszulka...
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

To tak naweiązując do dawnej rywalizacji Skry z Resovią i wypowiedzi Plińskiego ja poprzedzajacą. ;)
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: miro1905 »

dezerter pisze:
grzegorzg pisze:Kto tam przyjdzie nie wiem, ale jak bedziecie grali z Będzinem jakies mecze, to nie mówcie - na wszelki wypadek, ze tam juz tylko koszulka...
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.
Skra grała z Resovią playoff w sezonie po odejściu Grozera. Bartman tak jak Grozer gra z nr9 i Pliński powiedział że po nr9 została tylko koszulka czy coś takiego. Potem Bartman dał fenomenalną zmianę w tie breaku i został MVP meczu.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Blanco »

Łapszyński do pewnego momentu 0/12. Niby Zibiego nie ma, a jakby był :)
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Blanco pisze:Łapszyński do pewnego momentu 0/12. Niby Zibiego nie ma, a jakby był :)
To chyba jego pierwszy tak bardzo słaby mecz, tak więc...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Z Włochów wolny jest jeszcz niejaki Francesco de Marchi, kiedys grywał w Berlinie i Chaumont.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Blanco »

Vilgefortz pisze:Z Włochów wolny jest jeszcz niejaki Francesco de Marchi, kiedys grywał w Berlinie i Chaumont.
Niski, defensywny, nie wiem, czy nie miał epizodu na libero. Grał przeciwko któremuś z polskich klubów w Lidze Mistrzów, w barwach Berlina. Chyba przeciwko Resovii.

Wrzuciłem go sobie w wyszukiwarkę zdjęć: długie włosy, opaska, tak to on. Był rezerwowym.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”