Stal Nysa 2020/2021

Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Znaczy chca rozwiazac ze Stelmachem?
Zespol gra wzglednie poukladanie, walczy w wiekszosci spotkan. Troche brakuje jakosci na skrzydlach. Zreszta srodek w bloku tez nie powala.
Sordyl to pomoze, jak Olive ze soba zabierze do Nysy.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1028
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: hunter »

Na razie chyba spokój
Zarząd STALI NYSA S.A. oświadcza, że udziela pełnego wsparcia sztabowi szkoleniowemu i zawodnikom. Jednocześnie informujemy, że Zarząd Klubu nie zamierza dokonywać żadnych zmian na stanowisku I trenera. Władze Klubu w ostatnim czasie podjęły szereg działań zmierzających do poprawy wyników osiąganych przez zespół. Wszystkich kibiców prosimy o wyrozumiałość. Bądźmy jednym zespołem i wspierajmy się nawzajem. Celem klubu jest utrzymanie się w PlusLidze i jesteśmy przekonani, że ten cel zostanie osiągnięty.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Miejska gazeta poinformowała o smutnej wiadomości rodzinę siatkarską. Zmarł Ryszard Siwek. Legenda Stali Nysa.

"Z wielkim żalem informujemy o śmierci ikony nyskiej siatkówki - Ryszarda Siwka, wieloletniego kierownika drużyny Stali Nysa, mającego udział w jej największych sukcesach - medalach Mistrzostw Polski i zdobyciu Pucharu Polski"
https://nowinynyskie.com.pl/artykul/ode ... 105907.amp
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: 17. kolejka: 12-12-2020

Post autor: grzegorzg »

Zgadzam się. Natomiast niestety czasami tak bywa, chociaz uważam, że Nysa zrobiłaby błąd, że taka zmiana i ozywienie chocby krótkotrwałe, da kilka punkcików wiecej i spokojniejsze utrzymanie, tak zresztą jak piszesz. Mysle, że zdaje sobie sprawę z tego także i Stelmach.
Przyznam jednak, że także nie bardzo w to wierzę. A tak w ogóle, to ostro jednak zawiodłem sie na Bartmanie. Spodziewałem się jego znacznie wiekszej wartości ofensywnej. Cóz, ani to nie pierwszy bład w ocenie , ani zapewne ostatni... ;)
tomaszn
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Zgierz

Re: 17. kolejka: 12-12-2020

Post autor: tomaszn »

Diomedea pisze:
Blanco pisze:Ja te mistrzostwa w Meksyku pamiętam, jak przez mgłę, ale tam się chyba graniem na 3 przyjmujących kończyło. Z Olkiem na ataku?
dezerter pisze:Podobno w Nysie zmiana trenera i decyzja zapadła jeszcze przed meczem w Gdańsku. Kandydatów dwóch. Polak i Włoch. Ciekawe, czy to plotki, czy jest coś na rzeczy.
Ze składem zbudowanym bez defensywnego przyjmującego, z od dłuższego czasu przeciętnym Komendą po okropnym sezonie, z Filipem, który się chyba załamał po Korei, z Ben Tarą, dla którego to pierwszy sezon w poważnej lidze, z przeciętnym Łapszyńskim w pierwszej szóstce, z Lemański, w którym już sam nie wiem, czy większe są nadzieje pokładane, czy może talent, czy rozczarowanie, bez drugiego środkowego i z Bartmanem, który gra fatalny sezon, ale kontuzja i pozycja, na której nie grał chyba z 10 lat. Dla mnie dziwna decyzja. Stelmacha cenię. Daszkiewicza zresztą też.
Konczylo owszem, zreszta obaj atakujacy wracali po kontuzjach. Na ile Olek stawal do przyjecia nie pamietam.
Chodzilo mi raczej o ciekawe wybory personalne KB. Zawodnicy, ktorych wybral przeskoczyli zdecydowanie pozostawionych w domu rywali z ekipy JN i dobrze pokauja sie w PL.

Nysa zrobi bzdure zmieniajac trenera. Graja naprawde solidnie, w sposob poukladany.
Chociaz powrot Sordyla do Polski tez bylby sympatyczny. Jednak watpie, czy poza efektem wstrzasowym duzo by sie zmienilo.
Nawet takie Cuprum na obecna pozycje troche pracowalo. Tavares jest tam juz drugi sezon, dostal znajomego atakujacego. Na srodku tez troche stabilnosci i generalnie sporo lepsze personalia.
Stal poleciala na nazwiska. Moze ZB mial tam pelnic role energetycznego, doswiadczonego kolegi jaka pelni MW w Gdansku.
Leman naprawde poprawil serwis. Zeby jeszcze ogarnal sie w bloku.
Brakuje drugiego solidnego przyjmujacego, zamiast Bucki, ktory faluje. Dlatego przywolalam tamte MSJ, wtedy pojechal Lipa zamiast Bucki.
Celem Nysy mialo byc utrzymanie i raczej to sie uda. Bedzin jest zbyt chimeryczny.
Daszkiewicz nie jest lepszym trenerem od Stelmacha IMHO.
Nie wiem jaki Wloch jest wolny. Giuliani pokazuje, ze wejscie w nasza lige nie jest tak ewidentne, jak dostaje sie juz ulepiony zespol. A jeden mecz po zmianie to wygral chyba i S. Tanik debiutujacy w roli trenera.
Też uważam, że Stelmach jest dobrym trenerem. Gdyby miał do dyspozycji lepszą ekipę gra by wyglądała super, bo widać jak bardzo poukładany jest zespół w obronie, taktyce, bloku. Widać, że chłopaki na prawdę chcą {6 tie-breaków} i im zależy, ale brak im po prostu umiejętności. Dlatego, niestety zawodzą. Beniaminek nigdy łatwo nie miał {granie z "całą górą" na początek ligi}, do tego dochodzi sytuacja covidowa, zamieszanie z kalendarzem i jak sądzę nie najwyższy budżet.
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: 17. kolejka: 12-12-2020

Post autor: Diomedea »

grzegorzg pisze:Zgadzam się. Natomiast niestety czasami tak bywa, chociaz uważam, że Nysa zrobiłaby błąd, że taka zmiana i ozywienie chocby krótkotrwałe, da kilka punkcików wiecej i spokojniejsze utrzymanie, tak zresztą jak piszesz. Mysle, że zdaje sobie sprawę z tego także i Stelmach.
Przyznam jednak, że także nie bardzo w to wierzę. A tak w ogóle, to ostro jednak zawiodłem sie na Bartmanie. Spodziewałem się jego znacznie wiekszej wartości ofensywnej. Cóz, ani to nie pierwszy bład w ocenie , ani zapewne ostatni... ;)
To troche tak, jak z Cebulijem, choc na innym poziomie. Celuja w nich serwisem wszyscy. Niby przyjecie jakos utrzymuja, ale w ataku juz gorzej. I obaj nie maja klasycznego defensywnego obok i nie sa kryci w przyjeciu.
Ciekawa jestem, na ile Stelmach mial wplyw na obsade przyjecia. O ile pamietam to czasowo Stal tez miala problem, bo pozno zdecydowano o jej dolaczeniu do PL. Wiec i rynek byl ubozszy.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: 17. kolejka: 12-12-2020

Post autor: MWi »

Blanco pisze: (...)
Ze składem zbudowanym bez defensywnego przyjmującego, z od dłuższego czasu przeciętnym Komendą po okropnym sezonie, z Filipem, który się chyba załamał po Korei, z Ben Tarą, dla którego to pierwszy sezon w poważnej lidze, z przeciętnym Łapszyńskim w pierwszej szóstce...
Powtórnie nie zgodzę się z Twoją oceną Łapszyńskiego i będę bronił tego zawodnika. Jeśli Łapszyński nie wygląda na "defensywnego" przyjmującego ("uniwersalnego"?), to nie wiem, kto wygląda. Nie ma wybitnych warunków fizycznych, dobrze przyjmował w juniorze i na pewno nie jest dziurą w elementach defensywnych. Jeśli nie ma dobrych statystyk w tym sezonie, to może problemem jest... z kim w tym przyjęciu staje? Mając obok siebie Ruciaka - w mojej opinii najsłabszego obecnie, szczególnie w samym przyjęciu, podstawowego libero w lidze (i piszę to z wielkim smutkiem) oraz wyjątkowo elektrycznych Bućkę/Bartmana - no to raczej trudno jest świecić statystykami. Wizualnie, w moim odczuciu, Łapszyński sprawuje się naprawdę nieźle - najlepiej w całej drużynie, znacznie lepiej niż Bućko i chyba Ruciak, nie mówiąc o Bartmanie. To przecież wszystko zawodnicy przestawieni w ostatnich latach z bardziej naturalnych pozycji (był już kiedyś wcześniej taki case w innej drużynie na takim poziomie ligowym?)! Bartman i Bućko grali wcześniej dużo na ataku, a Ruciak był przez większość kariery przyjmującym.

Co więcej, jest to zawodnik z minimalnym do tej pory doświadczeniem w Lidze z Plusem. A bardzo niewielu zawodników radziło sobie w pierwszym składzie od razu po takim przeskoku, więc tym większy plus dla niego. Każdy przed sezonem spodziewał się, że Łapszyński może być najsłabszym ogniwem zespołu, a jak na razie, to chyba jest jego najmocniejszym punktem. Co jeszcze bardziej dla mnie szokujące, jest to zawodnik świetnie grający na zagrywce i nie ustępujący w ofensywie partnerom z zespołu.

Jedyny do tej pory wygrany mecz Stali to mecz, w którym wyjątkowo błysnął właśnie Łapszyński (i Ben Tara), co pokazuje, jak ważni są to zawodnicy dla zespołu.

Tak jak już kiedyś pisałem i co chyba wszyscy widzimy, to nie "przeciętność" Łapszyńskiego jest tutaj problemem.Będzin czy Radom z takim "defensywnym" zawodnikiem w formie z tego sezonu byłyby o wiele groźniejsze. Problemem jest wydanie dużej kasy na drogich zawodników, którzy grają nierówno (Filip, Lemański) lub niestety beznadziejnie (Bartman, Ruciak) i budowanie drużyny bazując na "nazwiskach".
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: 17. kolejka: 12-12-2020

Post autor: dyletant »

A co do Nysy to więcej się spodziewałem po Mbaye, w pierwszej lidze prezentował się znacznie lepiej. W ogóle mam wrażenie, że dostaje za mało piłek, bo skuteczność z reguły utrzymuje.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Stal Nysa
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2019, o 21:34
Płeć: M

Re: 17. kolejka: 12-12-2020

Post autor: Stal Nysa »

Nysy nie stać na zwolnienie Stelmacha, chyba że znalazły się jakieś extra pieniądze.....
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: 17. kolejka: 12-12-2020

Post autor: johnnyrotten »

A jaki ma sens zwalnianie trenera w Stali?

Przecież ten skład został tak zbudowany, że trudno cokolwiek więcej wycisnąć. Utrzymanie na 13 lub 12 miejscu to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz i przyjście nowego trenera wiele nie zmieni.

Niech decydują się na takie zmiany po sezonie, gdy się utrzymają. Teraz to nie ma absolutnie żadnego sensu. Playoffów nie będzie, a spadek też chyba im aż tak nie zagląda w oczy dzięki tym punktom zdobytym po pięciosetowych meczach.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Szampon093 »

Zgadzam się z przedmówcą. Skład jest po prostu źle zbudowany.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Pytam, fachowców, co Stal musi zrobić w pierwszym sezonie, żeby się utrzymać. W Mojej opinii, trener musi zostać, ale czasami jest himeryczny.
Ok. Czy zarząd, korty ma pieniądze, powinien zwalniać trenera, czy, dać mu drogę, i kupić przyjęcie? Wyjebć Zibiego. Ruciak też poniżej swoich mocy. Co robić?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

dezerter pisze:Pytam, fachowców, co Stal musi zrobić w pierwszym sezonie, żeby się utrzymać. W Mojej opinii, trener musi zostać, ale czasami jest himeryczny.
Ok. Czy zarząd, korty ma pieniądze, powinien zwalniać trenera, czy, dać mu drogę, i kupić przyjęcie? Wyjebć Zibiego. Ruciak też poniżej swoich mocy. Co robić?
Nic, bo ponoć są plany poszerzenia ligi - twitter szumi na ten temat
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

Vilgefortz pisze:
dezerter pisze:Pytam, fachowców, co Stal musi zrobić w pierwszym sezonie, żeby się utrzymać. W Mojej opinii, trener musi zostać, ale czasami jest himeryczny.
Ok. Czy zarząd, korty ma pieniądze, powinien zwalniać trenera, czy, dać mu drogę, i kupić przyjęcie? Wyjebć Zibiego. Ruciak też poniżej swoich mocy. Co robić?
Nic, bo ponoć są plany poszerzenia ligi - twitter szumi na ten temat
Moge prosic o zrodlo(link) o tych planach poszerzenia ligi???
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Zksiak pisze:
Moge prosic o zrodlo(link) o tych planach poszerzenia ligi???
https://twitter.com/OlaPiskorska/status ... 2575933444

Osoba w środowisku nieprzypadkowa i raczej by głupot nie wymyślała.

"Wchodzą dwie z 1 ligi i gramy powiększoną przez rok. Nie znam więcej detali tego pomysłu."

Tak już raz chyba było. Jak widać, zmiana prezesa PLS niekoniecznie może oznaczać poprawę. Może to być jeszcze mocniejszy powrót do układów i układzików z prezesami klubów, aby zdobyć poparcie. Niby Popko jest tam szarą eminencją, ale zapewne obiecał coś tym, którzy go wybrali. Być może tym prezentem jest właśnie to...
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Sietny pomysł na cięzsze czasy -więcej opłat , więcej meczy dla sędziów, wdzięcznosc dołaczonych i tych , którzy nie spadną. Jakos się upchnie...
Trochę w innym świetle jednak widac tę zmianę prezesa.

Z tej samej beczki, to także w innym świetle odbvieram teraz wypowiedz Grabowskiego z Gwardii chwalacego zmianę sternika. Prezynam, ze odebrałem ją z niesmakiem, nie rozwijając już, ale pewnie dołaczy Gwardia.Na czwartym doczłapie, zaplecze ma, jakis plan się napisze, autorów dyrdymał u nas dostatek...
Diomedea
Posty: 4248
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Cos zreszta bakano o tym na poczatku sezonu.
Niestety...
Trudno, ogladalnosc im spadnie bo i poziom spadnie, nawet przy przeorganizowaniu i podziale na dywizje.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Diomedea pisze: nawet przy przeorganizowaniu i podziale na dywizje.
W sumie ciekawy pomysł. Tylko siatkarska geografia jest dosyć specyficzna, bo południe ma dużą przewagę nad północą Polski. Jakby się tak pobawić, to mogłoby być:

Konferencja Północna
1. Gdańsk
2. Olsztyn
3. Suwałki
4. Warszawa
5. Radom
6. Lublin (prawdopodobnie wejdzie)
7. Bydgoszcz (jak wyżej)
8. Bełchatów (na doczepnego trochę)

Konferencja Południowa
1. Jastrzębie
2. Rzeszów
3. Kędzierzyn
4. Katowice
5. Lubin
6. Będzin
7. Nysa
8. Zawiercie

Widać wyraźnie, że grupa południowa byłaby wyraźnie mocniejsza. Kształt rozgrywek też musiałby być dość dziwny. Jak widać robienie na siłę NBA czy innego NHL w kraju, gdzie potencjał siatkarski jest bardzo duży, ale jednak ograniczony, to niełatwa kwestia.

Takie rozgrywki mogłyby być jednak ciekawe, bo klasyczne granie ligi każdy z każdym razy dwa i do tego playoffy, to męczarnia dla widzów i zawodników. Moim zdaniem Lublin i Bydgoszcz już teraz mają niezłe składy, a będzie mocno pukać też do elity Bielsko, dlatego tragedii być nie powinno.

Ja jestem jednak zatwardziałym zwolennikiem rozwiązania znanego choćby z Bundesligi w piłce ręcznej, czyli 2 mecze każdy z każdym i koniec. Mistrzem zostaje najlepsza drużyna - w przypadku 16 zespołów po 30 kolejkach. To jest potężny natłok meczów i wystarczy, by wyłonić najrówniej i najlepiej grającą ekipę. Bo teraz taka Skra czy Verva grają padlinę, ale doczołgają się do miejsc powiedzmy 4-6 i jak przygotują formę na kilka meczów, to mogą wygrać medal albo i mistrzostwo. I jaki ma sens wtedy granie tych meczów rundy zasadniczej?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Pewnie, mozna podzielić włos i na dziesiecioro. Nic jednek nie zmieni tego, ze taki podział ligi z powiekszeniem to jest wprost ograniczenie kontaktu z najlepszymi i powiekszenie ze słabymi. Jakie sa tego implikacje można napisac niejeden elaborat.
Dla mnioe intencja jest jasna - w wiekszym zamieszaniu łatwiej przemycać rózne sprawy...
Na tu i teraz nie bardzo wierzę w potrencjał I ligi. To są rozgrywki na ewentualne "wyciaganie" kilku graczy co sezon i próbe w bojach. Na dwa zespoły? :]
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Być może masz dużo racji w kwestii poziomu sportowego.

W tym sezonie z I ligi zostali wyciągnięci Pasiński, Zawalski czy Lorenc, którzy byli w czołówce różnych klasyfikacji - zagrywki, bloku czy MVP. Żaden z nich nie odgrywa wielkiej roli w nowych klubach na wyższym poziomie. Czasem Magnuszewski czy Nowosielski się pokażą na rozegraniu.

Ale akurat Lublin i Bydgoszcz mają dobrą bazę - trzon kadry przyzwoity i jednak jakieś ambicje chyba też, zwłaszcza ci pierwsi.

A co masz na myśli, gdy piszesz o "przemycaniu różnych spraw"?
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

johnnyrotten pisze: co masz na myśli, gdy piszesz o "przemycaniu różnych spraw"?

Ja niczego nie pisałem... :D ;)

Mamy w tym sezonie jedna z czołowych postaci I ligi - Kamila Maruszczyka. Fajny zawodnik, ale naprawdę nie mam pojęcia, czy na duystansie całego sezonu byłby np postacią dającą istotny wkład w utrzymanie zespołu w lidze obecnego kształcie. I naprawdę nie wiem, czy gracze własnie tego rodzaju znajdują się obecnie w zespołach czołówki. Moim zdaniem graliby juz np w Nysie u Stelmacha.
Baża się niestety nie gra, ani ta baza rozwoju sportowego nie robi. A chyba o jakis tam rozwój, albo chcociaż utrzymanie poziomu chodzi? ;)
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: titerlitury »

Gwoli ścisłości, to Maruszczyka mieliśmy w Plus Lidze już w poprzednim sezonie i wtedy grał dużo więcej i całkiem przyzwoicie, biorąc pod uwagę przeskok i takie sobie warunki fizyczne.
Powiększenie ligi to durny pomysł. Już teraz drużyn jest za dużo. Już lepiej zrobić dwie grupy w 1 Lidze.
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7684
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: grzegorzg »

Dzięki za uwagę. :D To juz kolejny raz łapię się na tym, ze sezon mi "uciekł", i to ostatni... Chyba skleroza. :]
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: PabloFX »

johnnyrotten pisze:
Diomedea pisze:
W sumie ciekawy pomysł. Tylko siatkarska geografia jest dosyć specyficzna, bo południe ma dużą przewagę nad północą Polski. Jakby się tak pobawić, to mogłoby być:

Konferencja Północna
1. Gdańsk
2. Olsztyn
3. Suwałki
4. Warszawa
5. Radom
6. Lublin (prawdopodobnie wejdzie)
7. Bydgoszcz (jak wyżej)
8. Bełchatów (na doczepnego trochę)

Konferencja Południowa
1. Jastrzębie
2. Rzeszów
3. Kędzierzyn
4. Katowice
5. Lubin
6. Będzin
7. Nysa
8. Zawiercie
Wydaje mi się, że umowny podział Wschód-Zachód byłby trochę bardziej wyrównany:

Zachód:
1. Lubin
2. Nysa
3. Kędzierzyn
4. Bełchatów
5. Jastrzębie
6. Katowice
7. Będzin*
8. Zawiercie*

Wschód:
1. Olsztyn
2. Suwałki
3. Warszawa
4. Radom
5. Lublin
6. Rzeszów
7. Gdańsk*
8. Bydgoszcz*

*tak, wiem że Gdańsk i Bydgoszcz są bardziej na zachodzie niż Będzin i Zawiercie ale bez sensu byłoby rozdzielać zespoły z woj. śląskiego. Po rozpadzie Szczecina, nie ma żadnego zespołu z północno-zachodniej części kraju a Bydgoszcz i Gdańsk wcale nie są jakoś daleko od drużyn z Płn-Wsch ćwiartki ;)
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Blanco »

Vilgefortz pisze:Nic, bo ponoć są plany poszerzenia ligi - twitter szumi na ten temat
Dramat.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Adamde »

Chyba musieliby zorganizowac jakies finansowanie dla slabszych druzyn z transmisji telewizyjnych czy cos, bo ogladanie co tydzien jak zaksa czy skra leje druzyny z dolu tabeli to chyba troche bez sensu - juz teraz przy nie powiekszonej lidze jest sporo takich meczow - do jednej bramki,gdzie emocji jest jak na rybach.
tomaszn
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Zgierz

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: tomaszn »

Adamde pisze:Chyba musieliby zorganizowac jakies finansowanie dla slabszych druzyn z transmisji telewizyjnych czy cos, bo ogladanie co tydzien jak zaksa czy skra leje druzyny z dolu tabeli to chyba troche bez sensu - juz teraz przy nie powiekszonej lidze jest sporo takich meczow - do jednej bramki,gdzie emocji jest jak na rybach.
Mówisz o meczu Lubin - Skra ?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

tomaszn pisze:
Adamde pisze:Chyba musieliby zorganizowac jakies finansowanie dla slabszych druzyn z transmisji telewizyjnych czy cos, bo ogladanie co tydzien jak zaksa czy skra leje druzyny z dolu tabeli to chyba troche bez sensu - juz teraz przy nie powiekszonej lidze jest sporo takich meczow - do jednej bramki,gdzie emocji jest jak na rybach.
Mówisz o meczu Lubin - Skra ?
Celna riposta :D

Ogólnie takich meczów nie ma wcale tak dużo. Może ostatnio się trafił słabszy dzień Gieksie i dostała od Resovii. Ale zazwyczaj mecze drużyn środka i dołu tabeli między sobą są bardzo ciekawe. Z czołówką też Nysa, Lubin, Katowice czy nawet momentami Będzin dzielnie walczą. Przecież Cuprum ma na rozkładzie Resovię i Skrę. Jeśli to były jednostronne mecze, to jak słusznie tomaszn zauważył, na korzyść underdoga, a nie faworyta.

Moim zdaniem poziomem odstaje tylko Będzin. W I lidze czołówka ma swoje ambicje i będę się przy tym upierał, dlatego lekceważenie tych słabszych ekip mnie trochę razi. Ja osobiście lubię oglądać środek i dół tabeli, bo są tam często niedoceniani gracze, którzy potrafią naprawdę sporo i nie ma co ich dyskredytować. Bo są np. tacy, którzy twierdzą, że liga powinna mieć 12 lub nawet 10 zespołów. Z tym się zupełnie nie zgadzam.
tomaszn
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, o 17:57
Płeć: M
Lokalizacja: Zgierz

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: tomaszn »

johnnyrotten pisze:
tomaszn pisze:
Adamde pisze:Chyba musieliby zorganizowac jakies finansowanie dla slabszych druzyn z transmisji telewizyjnych czy cos, bo ogladanie co tydzien jak zaksa czy skra leje druzyny z dolu tabeli to chyba troche bez sensu - juz teraz przy nie powiekszonej lidze jest sporo takich meczow - do jednej bramki,gdzie emocji jest jak na rybach.
Mówisz o meczu Lubin - Skra ?
Celna riposta :D

Ogólnie takich meczów nie ma wcale tak dużo. Może ostatnio się trafił słabszy dzień Gieksie i dostała od Resovii. Ale zazwyczaj mecze drużyn środka i dołu tabeli między sobą są bardzo ciekawe. Z czołówką też Nysa, Lubin, Katowice czy nawet momentami Będzin dzielnie walczą. Przecież Cuprum ma na rozkładzie Resovię i Skrę. Jeśli to były jednostronne mecze, to jak słusznie tomaszn zauważył, na korzyść underdoga, a nie faworyta.

Moim zdaniem poziomem odstaje tylko Będzin. W I lidze czołówka ma swoje ambicje i będę się przy tym upierał, dlatego lekceważenie tych słabszych ekip mnie trochę razi. Ja osobiście lubię oglądać środek i dół tabeli, bo są tam często niedoceniani gracze, którzy potrafią naprawdę sporo i nie ma co ich dyskredytować. Bo są np. tacy, którzy twierdzą, że liga powinna mieć 12 lub nawet 10 zespołów. Z tym się zupełnie nie zgadzam.
Brawo TY !
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Aquino »

Bartman rozwiązał kontrakt z przyczyn osobistych. Za wiele sobie nie pograł.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”