Stal Nysa 2020/2021

astronauta
Posty: 2895
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: astronauta »

kamil1999 pisze: Oboje to solidne transfery, choć z Bułgara...
Kolejna kobieta w +Lidze?
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

astronauta pisze:
kamil1999 pisze: Oboje to solidne transfery, choć z Bułgara...
Kolejna kobieta w +Lidze?
No wiesz, są tacy co narzekają, że gra Śliwki mało męska:)
Mój błąd, oczywiście powinno być obaj czy obydwaj, ale nie wiem czy tylko mi, ale jakoś to fatalnie brzmi...
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

No i fajrant dla Nysy w tym sezonie, szkoda, bo mogli pozostawić po sobie odrobinę lepsze wrażenie.
Rekord przegranych tie-breakow jeszcze długo będzie się za nimi ciągnął. Oby w przyszłym sezonie psychika znowu nie była najsłabszą stroną drużyny, bo na opamiętania się zarządu i zatrudnienie psychologa raczej bym nie liczył.

Z tym Penchew, to powoli robi się saga, jak z Grosickim i jego transferami "last minutes". Tydzień temu już był, wczoraj nic pewnego, a dzisiaj znowu podobno jest. Typowy najemnik i nie wiem, czy akurat to dobry wybór dla klubu.

Jeżeli chodzi o limity, to wolałbym Francuza na środek, a zamiast Penchewa - Brendana Sandera. No, ale to tylko moje życzeniowe przemyślenia podsycone plotkami. Zobaczymy jak będzie... ;)
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

Posiada ktos jakies informacje o prawdopodobnych zmianach transferach inaczej mowic kto moze do stali trafic a kto bedzie musial szukac sobie miejsca gdzie indziej????
Mati20
Posty: 125
Rejestracja: 15 gru 2013, o 18:13
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Mati20 »

Zksiak pisze:Posiada ktos jakies informacje o prawdopodobnych zmianach transferach inaczej mowic kto moze do stali trafic a kto bedzie musial szukac sobie miejsca gdzie indziej????
Nie.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: hvar18 »

Komenda
Ruciak
Ben Tara
Zajder, Mbaye, rozmawiają z Hainem i jakimś Amerynaninem
Penczew, Bućko, Kwasowski, ?

Lemański do Radomia, Łapszyński out, chcą sie pozbyć Schamlewskiego pomimo ważnego kontraktu
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

@hvar 18

Wiesz może, kim jest ten Amerykanin? Przychodzi mi do głowy Mitchell Stahl, który kilka sezonów grał we Francji, a ostatnio w Maaseik. Ciekawy gracz, 27 w tym roku, może to on? Bo raczej w kadrze USA poza Jendrykiem i chyba przestawionym z przyjęcia Langloisem nikogo znanego nie ma, a młodych nie kojarzę.

A nie ma tematu Brendena Sandera, o którym ktoś wspominał?
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: hvar18 »

Spróbuję się dowiedzieć o środkowego. Co do przyjęcia nie wiem kto 4, ale chyba by Sandera na ławkę nie brali...
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

johnnyrotten pisze:@hvar 18

Wiesz może, kim jest ten Amerykanin? Przychodzi mi do głowy Mitchell Stahl, który kilka sezonów grał we Francji, a ostatnio w Maaseik. Ciekawy gracz, 27 w tym roku, może to on? Bo raczej w kadrze USA poza Jendrykiem i chyba przestawionym z przyjęcia Langloisem nikogo znanego nie ma, a młodych nie kojarzę.

A nie ma tematu Brendena Sandera, o którym ktoś wspominał?
Jest jeszcze Daniel McDonell. W sumie przeciętny środkowy, ale ma dobrą zagrywkę. Grał kiedyś w Gdańsku. Choć grałmało bo przegrywał rywalizację z Grzybem.
Jest jeszcze młody Amerykanin w Knack, ale nie pamiętam jak się nazywał. Gra w podstawowym składzie i na ile go widziałem w LM to raczej niezły i pewnie to lepsza opcja niż McDonell.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

kamil1999 pisze: Jest jeszcze młody Amerykanin w Knack, ale nie pamiętam jak się nazywał. Gra w podstawowym składzie i na ile go widziałem w LM to raczej niezły i pewnie to lepsza opcja niż McDonell.
George Huhmann, 212 wzrostu, 24 lata.

A co do przyjęcia Stali, to trochę mnie ono martwi. Bo według mnie Sander doprowadzony do odpowiedniej formy fizycznej to o wiele lepsza opcja niż Penczew. Kwasowski zapewne będzie w szóstce i on jako zbilansowany zawodnik da dużo w każdym elemencie. Jednak obecność Bułgara w szóstce mnie nie przekonuje, bo to trochę drugi libero obecnie. Chyba że ma być trzecim, a Bućko podstawowym. Ciekawe, gdzie się Łapszyński wybierze, bo według mnie tym sezonem sobie zasłużył na pozostanie w elicie.
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dmak1 »

johnnyrotten pisze:
kamil1999 pisze: Jest jeszcze młody Amerykanin w Knack, ale nie pamiętam jak się nazywał. Gra w podstawowym składzie i na ile go widziałem w LM to raczej niezły i pewnie to lepsza opcja niż McDonell.
George Huhmann, 212 wzrostu, 24 lata.

A co do przyjęcia Stali, to trochę mnie ono martwi. Bo według mnie Sander doprowadzony do odpowiedniej formy fizycznej to o wiele lepsza opcja niż Penczew. Kwasowski zapewne będzie w szóstce i on jako zbilansowany zawodnik da dużo w każdym elemencie. Jednak obecność Bułgara w szóstce mnie nie przekonuje, bo to trochę drugi libero obecnie. Chyba że ma być trzecim, a Bućko podstawowym. Ciekawe, gdzie się Łapszyński wybierze, bo według mnie tym sezonem sobie zasłużył na pozostanie w elicie.
Kwasowski i Penczew to typowi defensywni przyjmujący, chociaż Kamilowi trzeba przyznać że zdecydowanie poprawił też grę ofensywną i jest to transfer zdecydowanie na plus na Nysy. Generalnie są to raczej zawodnicy, którzy będą się wymieniać. Co do bardziej ofensywnego przyjmującego to Sander byłby niezłym kandydatem, ale spędził w Polsce dwa sezony. Pierwszy naprawdę udany, gdzie z Butrynem wyciągnęli Czarnych na wysoki poziom, a drugi całkowicie odmienny, gdzie grał bardzo nierówno. Trochę nie wiadomo czego się można po nim spodziewać. Wymagania finansowe też ma dosyć spore i jest jednym z 3 najlepiej zarabiających w Czarnych.
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Z tego co słyszałem to nawet jednym z dwóch. Najlepiej opłacany gracz zaraz po Konarskim. Ale po takim sezonie niekoniecznie będzie przebierałw ofertach, więc może zejdzie z ceny?
Bućko jest rozwojowy. Jako ten ofensywny powinien sobie poradzić. Więc jeśli Bułgar miałby być 3 to ok. Mnie nie przekonuje mimo wszystko ten Amerykański środkowy. Poza Holtem, Averillem i Smithem to Amerykanie nie mają nikogo ciekawego. Tylk ote nzawiska co wymieniliśmy, ale czy będzie poziom PlusLigowego zespołu?
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Aquino »

Ten McDonell to fajny środkowy, miał naprawdę udany sezon w Gdańsku okraszony brązowym medalem i dziwne, że nikt z naszych klubów go nie wyciągnął. Nie wiem jak tam sezony we Francji.
Huhmann przegrywa rywalizację w Knack zarówno Coolemanem jak i Fastelandem. Swoją drogą to Norweg to obok Simona najskuteczniejszy środkowy Ligi Mistrzów. Kilka klubów może się nim zainteresować podobnie jak Desmetem.
kamil1999
Posty: 5513
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Brązowy medal był ,ale on jakoś wybitnie nie grał. No i nawet nie byłzawodnikiem pierwszego składu jeśli mnie pamięć nie myli choć też grał sporo. W pierwszym składzie grał wtedy Nowakowski oraz Grzyb, który nie był najmłodszym zawodnikiem już wtedy.
Awatar użytkownika
hunter
Posty: 1036
Rejestracja: 13 lis 2013, o 16:15
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: hunter »

Aquino pisze:Nie wiem jak tam sezony we Francji.
Poprawnie, z przebłyskami, bez fajerwerków.
Amfetamina-produkcja, dystrybucja, masturbacja.
Za bezpieczny weekend Władziu.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Aquino »

kamil1999 pisze:Brązowy medal był ,ale on jakoś wybitnie nie grał. No i nawet nie byłzawodnikiem pierwszego składu jeśli mnie pamięć nie myli choć też grał sporo. W pierwszym składzie grał wtedy Nowakowski oraz Grzyb, który nie był najmłodszym zawodnikiem już wtedy.
Grali właściwie po połowie bo McDonell miał 73 sety rozegrane a Grzyb 78. Statystyki też bardzo zbliżone.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Szampon093 »

Kamil Dębski przyjmujacym Stali Nysa przenosiny z Krakowa.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Aquino »

Szampon093 pisze:Kamil Dębski przyjmujacym Stali Nysa przenosiny z Krakowa.
Świetna wiadomość. Kamil Dębski to według mnie najlepszy przyjmujący na zapleczu Plusligi, do spółki z Grzymałą ciągnął za uszy AGH i zapewnił utrzymanie. Charakterystyka mocno ofensywna, ale w przyjęciu nie jest dziurą. Najbardziej mi przypomina Pawła Halabę. Konkurencja nie będzie zbyt silny więc może trochę pograć w następnym sezonue.
zajczik
Posty: 370
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: zajczik »

Dębski lepszy od Koguta? 56 miejsce w rankingu przyjmujących... będzie strzelnica jak nic w PL.
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dmak1 »

Aquino pisze:
Szampon093 pisze:Kamil Dębski przyjmujacym Stali Nysa przenosiny z Krakowa.
Świetna wiadomość. Kamil Dębski to według mnie najlepszy przyjmujący na zapleczu Plusligi, do spółki z Grzymałą ciągnął za uszy AGH i zapewnił utrzymanie. Charakterystyka mocno ofensywna, ale w przyjęciu nie jest dziurą. Najbardziej mi przypomina Pawła Halabę. Konkurencja nie będzie zbyt silny więc może trochę pograć w następnym sezonue.
Sezon oczywiście pokaże, ale jakoś tego nie widzę. Wydaje mi się, że jest zawodnik pokroju Artura Pasińskiego i PLS raczej nie zawojuje. Lepszym wyborem mógłby być wspomniany już tutaj Damian Kogut. Atak stosunkowo porównywalny, a przyjęcie o niebo lepsze. Z resztą to może być największa bolączka Kamila, która w PLS zostanie jeszcze bardziej obnażona.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Aquino »

No właśnie dlatego piszę, że to zawodnik ofensywny a nie taki który uspokoi przyjęcie. Czy jest lepszy od Koguta? Moim zdaniem tak, chociaż to zawodnicy o zupełnie innych rolach na boisku. Kogut to taki powiedzmy Kwolek(w wydaniu reprezentacyjnym) czyli dobre przyjęcie, zagrywka a jak dostanie na pojedynczym to skończy. Nie on był w Norwidzie od kończenia tylko raczej jako uzupełnienie i świetnie się sprawdza w takim systemie. Dębski to zawodnik numer 1, 2 i 3 w AGH. Niektóre mecze to wyglądały tak jak jak Perugii z Milanem a Kamil robił za Leona. Czasami go wspierał Grzymała, czasami Jóźwik ale ta pomoc nie była jakaś hojna.
szatow
Posty: 547
Rejestracja: 9 sty 2016, o 21:25
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: szatow »

Aquino pisze:No właśnie dlatego piszę, że to zawodnik ofensywny a nie taki który uspokoi przyjęcie. Czy jest lepszy od Koguta? Moim zdaniem tak, chociaż to zawodnicy o zupełnie innych rolach na boisku. Kogut to taki powiedzmy Kwolek(w wydaniu reprezentacyjnym) czyli dobre przyjęcie, zagrywka a jak dostanie na pojedynczym to skończy. Nie on był w Norwidzie od kończenia tylko raczej jako uzupełnienie i świetnie się sprawdza w takim systemie.
Nie żebym oglądał 1 ligę jakoś wyjątkowo często, ale wygląda na to, że Kogut jest 4 najlepiej punktującym i 3 najlepiej atakującym zawodnikiem ligi. Wiadomo jest to w jakiejś mierze zależne od ilości występów, ale nawet w ostatnich meczach był zdaje się zawodnikiem z największą liczbą piłek otrzymanych w ataku. Nie widziałem tych spotkań - jeśli faktycznie były to piłki na pojedynczym bloku, to chwała i szacunek dla Kowalskiego ;)
Diomedea
Posty: 4329
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Post autor: Diomedea »

Ja tez nie ogladam czesto, ostatnio Aquino mnie zmotywowal i pare obejrzalam (fragmentami, z ipli).
Jednak Tomek Kowalski az tak sie nie rozwinal. :D
Jedyna przewaga Debskiego jaka widze jest wzrost. O dziwo podawany zasieg (jesli aktualny i prawdziwy) jest wyzszy u Koguta.
Statystyki obydwu (nie, nie obojga)
Kogut: https://www.tauron1liga.pl/statsPlayers/id/3410796.html
Debski: https://www.tauron1liga.pl/statsPlayers/id/3410828.html

Obaj sa z 97 wiec pewnie jeszcze maja jakies mozliwosci rozwoju. Kogut wiecej atakow (o 122), podobna skutecznosc, wiecej blokow na set, gorszy w serwisie. Lepszy w przyjeciu, procent perfekcyjnego okolo 2x wyzszy.

Grzymala Gorszy od Krynskiego wspierajacego Koguta? Krynski ma mniej atakow, na gorszym procencie niz jego przyjmujacy. Pewnie to byly te nierozegrane ;)
Grzymla i Debiec-podobnie jek Krynski i Kogut.

Czy cos wiadomo o trenerze? Stelmach zostanie, czy Rys?
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

Wszystko jest wiadome sztab trenerski zostaje bez zmian a to nie wrozy nic dobrego ale moze uda sie wygrac jakiegos tiebreaka
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4615
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: niepoinformowany »

Zksiak pisze:Wszystko jest wiadome sztab trenerski zostaje bez zmian a to nie wrozy nic dobrego ale moze uda sie wygrac jakiegos tiebreaka
Nie no, to było dobre. :]
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

https://www.youtube.com/watch?v=k1zgSoZ ... e=youtu.be
Jeśli kibice Nysy jeszcze chcą pooglądać zespół - fajnie wygląda ten Menzel we Wrocławiu...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Diomedea
Posty: 4329
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Do niedawna, tzn w fazie zasadniczej, niespecjalnie wchodzil i mial 14 atakow z 3 spotkan na skutecznosci 36%. :D
Cos sie gwaltownie zmienilo i kiedy?

https://www.tauron1liga.pl/statsPlayers/id/3412184.html

Jak sie lubi brodatych i silnych to moze i wyglada fajnie.
Rozumiem, ze chodzi o to, zeby Ben Tara nie czul sie zagubiony, bo przyzwyczail sie, ze drugi tak ma wygladac.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: FLPman »

Oskejt pisze:Podobno Francuza na środku ma nie być, ale zobaczymy, liczę na to, że się pojawi.
Z tydzień temu Stefano Magrini - szef Werony - wypytywany o skład zespołu na przyszły sezon, w kontekście środkowych powiedział, że Aguenier i Caneschi mają ważne kontrakty z klubem.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Na twitterze informacja, że Mitchell Stahl zagra w Pluslidze i sugestie, że będzie to Nysa. Wygląda zatem na to, że trafnie wytypowałem, kim może być ten amerykański środkowy. ;)
Diomedea
Posty: 4329
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Diomedea »

To akurat bylby fajny transfer.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”