Stal Nysa 2020/2021

alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: alimak »

Tymczasem Bartman w samolocie do Dubaju.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

alimak pisze:Tymczasem Bartman w samolocie do Dubaju.
Ciekawe, jaki docelowy kierunek. Chiny?
Stal Nysa
Posty: 33
Rejestracja: 11 mar 2019, o 21:34
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Stal Nysa »

received_225769232407579.jpeg
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Stal Nysa pisze:
received_225769232407579.jpeg
A jednak docelowo. xDDD.
Kasa się przyda. Życzę Zibiemu powodzenia w nowej drużynie.
Riad69
Posty: 492
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Riad69 »

Smutne. W trakcie sezonu ucieczka za petrodolarami. Przypomnę że Zbyszek zerwał kontrakt z powodów "osobistych".
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Szary Wilk »

I niech sobie tam pogra z 5 lat i zarobi, chociaż znając życie, to będzie latem klubu szukać...

Bartman skończył się w 2014, bo jeszcze w Modenie grał w miarę. Potem już zjazd. No, ale w sumie to tak na dobrą sprawę to on nigdy się nie zaczął, bo grać to on grał w latach 2010-2014 (23-27 lat) i potem tylko krążył po słabych ligach.

A wcześniej w Surgicue,Taranto i Halkbanku jako młody chyba nie był wyjściowym zawodnikiem?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Riad69 pisze:W trakcie sezonu ucieczka za petrodolarami."osobistych".
A co w tym złego w jego sytuacji? Utrzymanie z Nysą chwały mu nie przyniesie. Spadek - tym bardziej. A to już ostatnie lata kariery, więc jak jest szansa na niezłe pieniądze bez wielkiej presji, to dlaczego ma nie skorzystać?

Bartman może pomachać CV i szejkowie się skuszą. To chyba nie jest Azja, gdzie zawodnicy zagraniczni są kosmicznie eksploatowani, a poziom raczej też sporo niższy. Zibi to zawodnik zdecydowanie za słaby nawet na dół tabeli naszej ligi.

Jeśli ma gdzieś odcinać kupony, to niech robi to w Dubaju. Przynajmniej nie będziemy musieli tego obserwować. Bo obrazki z Rzeszowa czy Nysy z jego udziałem były trudne do oglądania.
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2562
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Murilo0 »

W Rzeszowie Bartman nie prezentował się tak tragicznie. Myślę, że na ataku byłby w stanie grać zadowalająco w słabszym klubie. Jego rówieśnik Jarosz sobie radzi.
All work and no play makes Jack a dull boy...
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: titerlitury »

Gdzieś na forum padło porównanie Ben Tary do Schoepsa. Gorsze gimnazjady już tutaj głoszono, ale i w tym przypadku nie ma takiej gumy, która wytrzymałaby tak naciągane porównanie. Nie wgłębiając się w różną charakterystykę graczy, to sympatyczny Tunezyjczyk może co najwyżej podążać w kierunku techniki indywidualnej, przeglądu pola, kultury gry i wszystkich innych umiejętności Heńka. Co nie zmienia faktu, że względem początku sezonu Ben Tara jest jednym z najbardziej progresywnych graczy w Pluslidze. Trudno nie zauważyć i nie docenić. Jeżeli ustabilizuje ten poziom czy może nawet podkręci, to ciężko go będzie Nysie zatrzymać.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

titerlitury pisze:Gdzieś na forum padło porównanie Ben Tary do Schoepsa. Gorsze gimnazjady już tutaj głoszono
Tak się składa, że to ja zauważyłem pewne podobieństwo.

"Gimnazjady" - a to ci dopiero świadectwo dojrzałości i wyższości nad innymi sobie wystawiasz. :]

Nie chce mi się tutaj snuć wywodu, bo nie mam na to czasu, ale jeśli uważałeś choć trochę w szkole (pewnie nie było to gimnazjum...), to wiedziałbyś, na czym polega istota porównania. To, że coś jest uznawane za podobne do czegoś innego, nie oznacza, że jest tożsame. Przykłady choćby z poezji są wręcz klasycznym tego zaprzeczeniem - stopień podobieństwa między tym, co jest ze sobą zestawiane, okazuje się wręcz znikomy.

Porównanie Schoepsa z Ben Tarą nie oznacza: Schoeps = Ben Tara. No, ale skoro wyśmiewasz "gimnazjady", to takie stwierdzenie powinno być dla Ciebie oczywistością. Ben Tara jest niby Schoepsem, jakby Schoepsem, jak gdyby Schoepsem. Jest w nim coś, co pozwala go z tym Schoepsem połączyć. Teraz trafia?

Kojarzy mi się jego gra ze stylem niemieckiego zawodnika i nic na to nie poradzę. Porównanie jest z natury subiektywne, więc nie musisz się ze mną zgadzać. Ale są tacy, którzy też takie choćby niewielkie podobieństwo dostrzegli. Widocznie są tu użytkownicy, którym "gimnazjady" tego rodzaju się podobają...
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: TommyLeeJones »

johnnyrotten pisze:Tak się składa, że to ja zauważyłem pewne podobieństwo.
I ja, dobry miesiąc temu. Podobieństwo stylu gry Schopsa i Ben Tary jest nader widoczne. Bazowanie na zasięgu, kierunkach, trzymanie otwartych oczu przy ataku, sama motoryka też jest podobna. Oczywiście Jochen grał na znacznie wyższym poziomie ale tak jak przyjmujący są bardziej ofensywni, czy defensywni, tak atakujący raz nieco bardziej opierają się na brutalnej sile (Łasko), raz na czystej dynamice (Wlazły), raz na technice (Pawłow), czasem wolą blok omijać, czasem z nim grać. To tylko przykładowe propozycje rzecz jasna.

Jeśli ktoś nazywa to "gimnazjadami", czyli słowem określającym ostatnimi laty zawody sportowe między poszczególnymi gimnazjami np. w ramach powiatu i nie odróżnia stylu gry od poziomu gry, to sam sobie wystawia metkę.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Według Macieja Trąbskiego do Stali Nysa dołączy Maciej Naliwajko.

Trzydziestoletni przyjmujący grał ostatnio w I lidze (Olimpia Sulęcin).

Ten sam dziennikarz dowiedział się, że Wassim Ben Tara zostaje w Nysie na przyszły sezon.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Moje źródła podają Wasimem i Komenda nadal w Nysie. Plus sensacja. A kto? Trzeba czekać do oficjalnego.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

dezerter pisze:Moje źródła podają Wasimem i Komenda nadal w Nysie. Plus sensacja. A kto? Trzeba czekać do oficjalnego.
Skala wielkości nazwiska od 1 do 10?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Vilgefortz pisze:
dezerter pisze:Moje źródła podają Wasimem i Komenda nadal w Nysie. Plus sensacja. A kto? Trzeba czekać do oficjalnego.
Skala wielkości nazwiska od 1 do 10?
Może skala Urosa Kovacevicia :D Pół Urosa to już jakiś kocur jak na nyskie realia ;)

Pisało się o Łukasiku, ale skoro się pisało, to raczej oznacza, że nie on jest tą sensacją.

Skoro Wassim zostaje, to znaczy, że nie będzie to największa z możliwych sensacji - powrót Kurka do macierzy.

Polaków już naprawdę niewielu jest ciekawych, więc obstawiam opcję zagraniczną.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

johnnyrotten pisze: Może skala Urosa Kovacevicia :D Pół Urosa to już jakiś kocur jak na nyskie realia ;)
Ja już na Urosa czekam z kwiatami przed halą w Jastrzębiu, jak w ,,Kilerze" :] Ale wiadomo: "No i w pi***, wylądował" :]

Ja bym się Lyneelem nie zdziwił, bo we Włoszech go już nie wezmą, a Nysa to świetny klub na czas pomiędzy wizytami lekarskimi :]
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Nysa go nie bierze. Nie ma o czym mowic.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Tharaster »

Vilgefortz pisze:Ja bym się Lyneelem nie zdziwił, bo we Włoszech go już nie wezmą, a Nysa to świetny klub na czas pomiędzy wizytami lekarskimi :]
Rzeczywiście zabawne na maksa są problemy zdrowotne, a jeszcze w takim wypadku kiedy klub cię zostawia samego na suchym lodzie z tym problemem
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

dezerter pisze:Moje źródła podają Wasimem i Komenda nadal w Nysie. Plus sensacja. A kto? Trzeba czekać do oficjalnego.
A ta sensacja to jakis trop narodowosc ewentualnie z jakiej ligi???
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Też mnie to ciekawi.

Jak nie ma już tematu, to w sumie nie szkodzi ujawnić :D
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

No to sensacje można ocenić pod katem tego jak w skali 1-10 jest to duże nazwisko :]
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: hvar18 »

zostawcie tylko trenera Stelmacha. Celem Nysy powinno byc utrzymanie w tym roku i walka za rok o ósemkę; patrzę że trener Grzegorz Rys pochodzący z Nysy zaczyna delikatnie podkopywać dołki pod Stelmachem wygadując że Nysa ma potencjał itp. Jaki potencjał ? Rozegranie do Ben Tary i albo skonczy albo nie.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

hvar18 pisze:zostawcie tylko trenera Stelmacha. Celem Nysy powinno byc utrzymanie w tym roku i walka za rok o ósemkę; patrzę że trener Grzegorz Rys pochodzący z Nysy zaczyna delikatnie podkopywać dołki pod Stelmachem wygadując że Nysa ma potencjał itp. Jaki potencjał ? Rozegranie do Ben Tary i albo skonczy albo nie.
Nie tylko on. Takie jest właśnie nyskie piekiełko... :<
Według przecieków sztab trenerski zostaje. Zobaczymy.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: hvar18 »

Będą mecze prawdy z Lubinem i Olsztynem w domu. Albo powalczą o 9-10 miejsca albo skończą na 13 co powinni uznać może nie za sukces ale zrealizowanie planu. Beniaminek ma zawsze ciężko w pierwszym sezonie bo w czerwcu juz Polaków wartościowych do gry nie ma. Komenda spadł Nysie z nieba po rozwiązaniu kontraktu z Resovia.
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

Witam ma moze ktos jakies informacje dotyczace wzmocnien na przyszly sezon???dziekuje za odpowiedz
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Wszystko wskazuje na to, że "wind of change" na dobre zawita w Nysie. Stay tuned!!
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Wszystko wskazuje na to, że nie tylko Kamil Dembiec, ale także Michał Ruciak zostanie w Nysie.

https://twitter.com/Jakub110Jakub/statu ... 9636859907

Zapowiada się zatem trzech obcokrajowców (Penczew, Aguenier i Ben Tara).

Jestem zawiedziony tym pierwszym. Niko i tak się odbudował, bo przyspawaniu do ławki w Zawierciu, ale przez pół sezonu był bezużyteczny na zagrywce i w ataku. Kwasowski przyjęcie przytrzyma, więc trochę nie rozumiem aż tak defensywnego zestawienia. Chyba że Nysa ma więcej pieniędzy i Penczew ma być trzecim i strażakiem, a przyjdzie ofensywny gracz.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: hvar18 »

Kto w tej Nysie ma grać w następnym sezonie? Ktoś wie? Komenda i Ben Tara. Bucko i Mustafa i Ruciak i Zajder. A dalej? Ben Tara gra jako Polak? Maja zagraniczne limity na przyjęcie i środek? Wychodzi ze obcy pewnie jakiś na środek albo Hain. Przyjęcie? ??? Szalpuk? Walinski? Schott? Sorki ale bez wzmocnień będzie powtórka z tego sezonu.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

hvar18 pisze:Kto w tej Nysie ma grać w następnym sezonie? Ktoś wie? Komenda i Ben Tara. Bucko i Mustafa i Ruciak i Zajder. A dalej? Ben Tara gra jako Polak? Maja zagraniczne limity na przyjęcie i środek? Wychodzi ze obcy pewnie jakiś na środek albo Hain. Przyjęcie? ??? Szalpuk? Walinski? Schott? Sorki ale bez wzmocnień będzie powtórka z tego sezonu.
Ktoś tu podawał info, że w Nysie ma grać Aguenier i Penchev z tym, że ten ostatni nie jest zbyt pewny. Oboje to solidne transfery, choć z Bułgara powoli drugi libero się robi. Pojawiło się też Brenden Sander. Słyszałem, że ma zostać w PlusLidze.
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Oskejt »

Podobno Francuza na środku ma nie być, ale zobaczymy, liczę na to, że się pojawi.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”