Stal Nysa 2020/2021

kubekblu
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2015, o 10:00
Płeć: M

Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kubekblu »

Nysa robi już transfery, więc nikt chyba nie ma wątpliwości o tym, że beniaminek z Opolszczyzny zagra w PlusLidze.
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

kubekblu pisze:Nysa robi już transfery, więc nikt chyba nie ma wątpliwości o tym, że beniaminek z Opolszczyzny zagra w PlusLidze.
Skoro watek Stali Nysa juz sie pojawil wiec mozna napisac ze w kregu zainteresowan Stali Nysa znalezli sie tacy zawodnicy jak Ruciak,Bartman,Filip oraz Komenda
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Filip z draftu dostał się do Ansan OK Savings – KOR.
Podobnie jak Bartosz Krzysiek do Samsung Blue Fangs – KOR.

Więc sprawdziło się moje przeczucie co do braku BK w przyszłym sezonie w Stali.
Od samego początku miałem zastrzeżenia czytając wywiad z nim w MFS, jakoby miał podpisany kontrakt na przyszły sezon. Wyłapałem tam więcej błędów dot. historii klubu i stąd moja powściągliwość co do "rewelacji" tam podawanych.
Póki co nadal brak ogłoszenia w sprawie audytu. :<
SzyMis12788
Posty: 72
Rejestracja: 29 lut 2020, o 14:11
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: SzyMis12788 »

dezerter pisze:Filip z draftu dostał się do Ansan OK Savings – KOR.
Podobnie jak Bartosz Krzysiek do Samsung Blue Fangs – KOR.

Więc sprawdziło się moje przeczucie co do braku BK w przyszłym sezonie w Stali.
Od samego początku miałem zastrzeżenia czytając wywiad z nim w MFS, jakoby miał podpisany kontrakt na przyszły sezon. Wyłapałem tam więcej błędów dot. historii klubu i stąd moja powściągliwość co do "rewelacji" tam podawanych.
Póki co nadal brak ogłoszenia w sprawie audytu. :<
Dokładnie, mnóstwo głupot i błędów
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Blisko, coraz bliżej!!

"Dokumenty, które zostały złożone w PLS i sprawdzone przez audytora, są w jak najlepszym porządku - mówi Świderski. - Jestem przekonany, że Stal Nysa wejdzie do Plusligi i będziemy mogli się cieszyć derbami Opolszczyzny po kilkunastu latach. Z tego co kojarzę, to możliwe, że to będzie nawet w pierwszej kolejce. Możliwe, że będzie zawsze beniaminek zaczynał z zespołem z pierwszego miejsca."

Czy dzisiaj poznamy ogłoszenie wyniku audytu?

" Wyniki audytu, który zdecyduje o ewentualnej promocji Stali Nysa do Plusligi, mamy poznać jutro (25.05), bądź we wtorek"

Całość:
http://radio.opole.pl/102,325620,sebast ... MEd33Xx_04

Z potwierdzonych. Jarek Mucha opuszcza Nysę po dwóch sezonach.

Edit: Bartek Bućko na pewno w przyszłym sezonie nagra w Nysie
https://www.krispol1liga.pl/news/id/425 ... IHyyrER51o
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Ciekawe czy Bućko do pierwszego składu czy na ławkę jako trzeci przyjmujący? Wydaje mi się, że ta druga opcja bo do Bartmana będzie potrzebny jakiś nieźle przyjmujuący przyjmujący a coś kojarzę, że Bućko to był raczej typ ofensywny, ale jakiś czas już go nie widziałem bo nie oglądam pierwszej ligi.
Camillo Marcotti

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

Trenerzy również zostają. Szykuje się zatem powrót Krzysztofa Stelmacha do PlusLigi.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: hvar18 »

Zatwierdzili Nyse do Plus Ligi?wczoraj coś mało być czy dzis
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Camillo Marcotti pisze:Trenerzy również zostają. Szykuje się zatem powrót Krzysztofa Stelmacha do PlusLigi.
To akurat było wiadome od kilku miesięcy. Podpisali kontakt na dwa lata, a po pierwszym sezonie w Nysie przedłużyli go o kolejny rok.
Nie jestem pewny, ale chodzi chyba o cały sztab szkoleniowy.
hvar18 pisze:Zatwierdzili Nyse do Plus Ligi?wczoraj coś mało być czy dzis
Jeszcze nie ma nic oficjalnie. Jeszcze niech się mrozi... ;)
Camillo Marcotti

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

dezerter pisze: To akurat było wiadome od kilku miesięcy. Podpisali kontakt na dwa lata, a po pierwszym sezonie w Nysie przedłużyli go o kolejny rok.
Nie jestem pewny, ale chodzi chyba o cały sztab szkoleniowy.
A to nie wiedziałem, wrzucili artykuł na Strefę, to myślałem, że przedłużono. Niemniej fajnie będzie znów zobaczyć Krzysztofa w PlusLidze.
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

Maciej Zajder zostaje w Stali Nysa na kolejny sezon
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Zksiak pisze:Maciej Zajder zostaje w Stali Nysa na kolejny sezon
Mariusz Schamlewski też zostaje, bo się wygadał na "lajwie". Do tego można założyć, iż Musti również zostanie,ale zobaczymy.
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

dezerter pisze:
Zksiak pisze:Maciej Zajder zostaje w Stali Nysa na kolejny sezon
Mariusz Schamlewski też zostaje, bo się wygadał na "lajwie". Do tego można założyć, iż Musti również zostanie,ale zobaczymy.
Z tego co wiem to zostaje Schamlewski,Mbaye,Szczurek,Lapszynski,Dlugosz,Bucko,Kaczorowski i Dembiec
Camillo Marcotti

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

Zksiak pisze: Z tego co wiem to zostaje Schamlewski,Mbaye,Szczurek,Lapszynski,Dlugosz,Bucko,Kaczorowski i Dembiec
Same te nazwiska już pozwalają pograć coś ciekawego, jak do tego wzmocnią się przynajmniej wspominanymi na forum nazwiskami, to może wyjść z tego całkiem ciekawa ekipa.
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Camillo Marcotti pisze:
Zksiak pisze: Z tego co wiem to zostaje Schamlewski,Mbaye,Szczurek,Lapszynski,Dlugosz,Bucko,Kaczorowski i Dembiec
Same te nazwiska już pozwalają pograć coś ciekawego, jak do tego wzmocnią się przynajmniej wspominanymi na forum nazwiskami, to może wyjść z tego całkiem ciekawa ekipa.
No i licząc te wspomniane nazwiska to jeszcze im zostaje miejsce na dwóch stranieri, które pewnie wykorzystają.
Camillo Marcotti

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

kamil1999 pisze: No i licząc te wspomniane nazwiska to jeszcze im zostaje miejsce na dwóch stranieri, które pewnie wykorzystają.
Dokładnie. Dla beniaminka zawodników mogących być wzmocnieniem jest jeszcze na rynku bardzo dużo. Oby tylko zarządcy wyszukali ciekawych zawodników, a nie jakieś wynalazki.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: filippiotro »

Zksiak pisze: Z tego co wiem to zostaje Schamlewski,Mbaye,Szczurek,Lapszynski,Dlugosz,Bucko,Kaczorowski i Dembiec
A: Ben Tara, Kaczorowski
R: Komenda, Szczurek
P: Bartman, Łapszyński, Bućko, Długosz
Ś: Lemański, Zajder, M'Baye, Schamlewski
L: Ruciak, Dembiec

Jeśli połączymy te wszystkie nazwiska, to przecież skład gotowy. :)
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:
Zksiak pisze: Z tego co wiem to zostaje Schamlewski,Mbaye,Szczurek,Lapszynski,Dlugosz,Bucko,Kaczorowski i Dembiec
A: Ben Tara, Kaczorowski
R: Komenda, Szczurek
P: Bartman, Łapszyński, Bućko, Długosz
Ś: Lemański, Zajder, M'Baye, Schamlewski
L: Ruciak, Dembiec

Jeśli połączymy te wszystkie nazwiska, to przecież skład gotowy. :)
Linia przyjęcia wydaje się jednak raz ze za słaba to dwa zbyt ofensywna(Bartman, Bućko). Jestem pewny, że ściągną jakiegoś gracza pokroju Van Garderena. Mbaye czy Zajder właściwie nawet mogą byc w pierwszym składzie, ale tu też da się pewnie sprowadzić kogoś porządnego. Jeśli Nysa wygrywa rywalizację z Radomiem i Warszawą o Lemanskiego to na pewno nie zostaną tylko z dwoma przyjmującymi PlusLigowej klasy.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: filippiotro »

kamil1999 pisze: Linia przyjęcia wydaje się jednak raz ze za słaba to dwa zbyt ofensywna(Bartman, Bućko). Jestem pewny, że ściągną jakiegoś gracza pokroju Van Garderena. Mbaye czy Zajder właściwie nawet mogą byc w pierwszym składzie, ale tu też da się pewnie sprowadzić kogoś porządnego. Jeśli Nysa wygrywa rywalizację z Radomiem i Warszawą o Lemanskiego to na pewno nie zostaną tylko z dwoma przyjmującymi PlusLigowej klasy.
Pewnie Łapszyński mógłby grać w 1 składzie, a nie Bućko, podobno miało zostać sporo zawodników z 1 ligi, więc to by pasowało, 5 nowych i 9 ,,starych''. Na środku to zdecydowanie już nie spodziewam się nikogo innego, jeśli przyjdzie Lemański, bo Zajder i Schamlewski to już pewne, że zostają, więc ewentualnie tylko za M'Baye mógłby ktoś przyjść, a on raczej zostanie. Na przyjęciu faktycznie przydałby się ktoś jeszcze np za Długosza, ale może będą już chcieli zostać z tym co jest i dołączy tylko Bartman, myślę, że jak najbardziej jest to realne, iż będzie taki skład jak wymieniłem, dużo to się on już raczej nie zmieni.
BartekNysa
Posty: 8
Rejestracja: 28 lip 2019, o 07:59

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: BartekNysa »

W ubiegłym sezonie Łapszyński grał jako ofensywny przyjmujący, Bućko bardziej jako defensywny, co dało się zauważyć pod koniec sezonu gdy Łukasz grał na ataku w miejscu kontuzjowanych Krzyśka i Kaczorowskiego.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: filippiotro »

To myślałem, że to bardziej taka uniwersalna para była, bez podziału na ofensywny/defensywny, tylko po prostu obydwaj podobną ilość metrów do przyjęcia mieli, chyba że tak było? bo to, że Łapszyński pod koniec zagrał sytuacyjnie na ataku, to raczej niewiele znaczy, Śliwka też zagrał kiedyś w razie potrzeby na ataku:) Z tego co sprawdzam w statystykach na stronie 1 ligi to wypadają praktycznie tak samo w przyjęciu:
Łapszyński 50,79% przyjęcia, do tego 229 pkt zdobytych, w tym 23 asy
Bućko 50,96% przyjęcia, do tego 210 pkt zdobytych, w tym 14 asów
Z tego co pamiętam obydwu graczy, to Łapszyński żeby jakoś znacznie gorzej od Bućko przyjmował, to na pewno nie, chyba że nie wiem Bućko się jakoś bardzo poprawił w ostatnim czasie w elemencie przyjęcia, bo teraz to widziałem ich sporadycznie, tylko jak Polsat przeprowadzał transmisję akurat z meczu Nysy. Generalnie wygląda to na dosyć wyrównany poziom między nimi i pewnie walczyliby ze sobą o wyjściowy skład. Żeby klasyfikować Łapszyńskiego jako ofensywnego w tym układzie to też nie, bo takimi to byliby Bartman i Długosz, z resztą Łapszyński też taki ofensywny bardzo to nie jest, bardziej uniwersalny gracz podobnie jak i Bućko. Faktycznie to przyjęcie byłoby dosyć ofensywne, no chyba, że pojawi się jednak ktoś nowy w miejsce Długosza, ale jeśli nie, to wielce prawdopodobne, że grałby Bartman, a o msc 2 przyjmującego walczyłby Łapszyński z Bućko, dla mnie delikatnym faworytem byłby ,,Łapa'' ale pewnie mogliby iść też łeb w łeb i rozegrać podobną ilość spotkań. W każdym razie na pewno mieliby już 3 przyjmujących powiedzmy na poziomie, nie jak Kamil sugerował, że 2 wymieniając Bućko i Bartmana, jeśli dobrze zrozumiałem.
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

Oficialnie kolejnych dwoch srodkowych Stali Nysa Mariusz Schamlewski oraz Mustapha Mbaye przedluzylylo kontrakty na kolejny sezon
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Oficjalnie Musti potwierdzony.
Teraz czas na Długosza, Lapszynskiego, Kaczorowskiego i Szczurka. No i Dembca. :)

Edit:
Bartosz Krzysiek o drafcie i klubie ;)

https://www.polsatsport.pl/film/krzysie ... KNry9ROpcg
Kleju
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 17:46
Płeć: K

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Kleju »

Czy trenerem będzie ten sam Stelmach który słynął z zamiłowania do alkoholu razem z dwójką znanych ekspertów polsatu ?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: drukjul »

Kleju pisze:Czy trenerem będzie ten sam Stelmach który słynął z zamiłowania do alkoholu razem z dwójką znanych ekspertów polsatu ?
Nie. Lozano przed samymi ME 2005 z zespołu wyrzucił wraz z Kadziem i Igłą Andrzeja Stelmacha - młodszego brata Krzyśka.
Zresztą z tym piciem alkoholu tamtej nocy akurat przez A. Stelmacha, to też nie do końca tak było jak piszesz.
- "Popełniliśmy błąd, ale czy aż taki? - zawiesza głos Andrzej Stelmach, który nie chce rozmawiać o szczegółach. Z naszych informacji wynika, że on nie pił, ale został ukarany, bo poszedł z kolegami".

https://www.sport.pl/sport/1,65025,2869998.html
Kleju
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 17:46
Płeć: K

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Kleju »

drukjul pisze:
Kleju pisze:Czy trenerem będzie ten sam Stelmach który słynął z zamiłowania do alkoholu razem z dwójką znanych ekspertów polsatu ?
Nie. Lozano przed samymi ME 2005 z zespołu wyrzucił wraz z Kadziem i Igłą Andrzeja Stelmacha - młodszego brata Krzyśka.
Zresztą z tym piciem alkoholu tamtej nocy akurat przez A. Stelmacha, to też nie do końca tak było jak piszesz.
- "Popełniliśmy błąd, ale czy aż taki? - zawiesza głos Andrzej Stelmach, który nie chce rozmawiać o szczegółach. Z naszych informacji wynika, że on nie pił, ale został ukarany, bo poszedł z kolegami".

https://www.sport.pl/sport/1,65025,2869998.html

Racja pomylone persony, dziękuję za informację
Łukasz Kadziewicz w swojej książce opisuje znacznie więcej takich incydentów więc nie wierzył bym tu w zapewnienia o niewinności :)
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

Kolejny zawodnik Patryk Szczurek pozostaje w Stali Nysa na kolejny sezon
Kleju
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 17:46
Płeć: K

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Kleju »

Zksiak pisze:Kolejny zawodnik Patryk Szczurek pozostaje w Stali Nysa na kolejny sezon
Jeden z najgorszych rozgrywających jakich mogliśmy oglądać w Plus Lidze
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: Zksiak »

Kamil Dlugosz kolejnym zawodnikiem ktory pozostaje w Stali Nysa na nastepny sezon
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Stal Nysa 2020/2021

Post autor: dezerter »

Kaczorowski również. No to jeszcze Bućko i można ogłaszać nowe nazwiska. :))
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”