Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: qtp »

hardy pisze: 22 paź 2021, o 13:02 Przy ostatnich problemach finansowych Trefla trzeba założyć, że trasę ta będą pokonywać autokarem, więc dodatkowych parę godzin na granicy na pewno ucieszy siatkarzy.
W normalnym otoczeniu taki ruch był by robiony po to żeby zwiększyć dochody ligi/klubów, więc taki Gdańsk powinien dostać dzięki temu tyle więcej pieniędzy że wystarczyło by na loty w obie strony i kontrakt dla dobrego zawodnika. Czy u nas tak będzie to oczywiście wątpię.
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: kamil1999 »

hardy pisze: 22 paź 2021, o 13:02
Streeter pisze: 29 wrz 2021, o 15:24 Kolejny problem to dojazd - przecież jak wymyśla jeździć autobusem przez Medykę czy inną Korczową to przejazd może trwać 2 albo 20 godzin...
...bo nie o jazdę rozbija się czas podróży, a o długość korka na granicy.
Z Gdańska do Lwowa jest ponad 700 km. Przy ostatnich problemach finansowych Trefla trzeba założyć, że trasę ta będą pokonywać autokarem, więc dodatkowych parę godzin na granicy na pewno ucieszy siatkarzy.
Brawa dla PLS i PZPS za ten ruch!
Z tego co dało się wyczytać to problem granicy nie będzie istniał bo są rozmowy w tej materii by kontrola graniczna nie obejmowała siatkarzy. A jeśli chodzi o odległość to Lwów dla większości klubów PlusLigi jest i tak znacznie bliższy niż jakieś Suwałki czy właśnie Gdańsk. Większość klubów jest z południa. Skoro niektórzy się tak bardzo martwią finansami Gdańska to ciekawe, że nikt się nie martwi finansami Katowic, które są jeszcze biedniejsze a muszą właśnie do tego Gdańska jeździć.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 22 paź 2021, o 13:29 Z tego co dało się wyczytać to problem granicy nie będzie istniał bo są rozmowy w tej materii by kontrola graniczna nie obejmowała siatkarzy. A jeśli chodzi o odległość to Lwów dla większości klubów PlusLigi jest i tak znacznie bliższy niż jakieś Suwałki czy właśnie Gdańsk. Większość klubów jest z południa. Skoro niektórzy się tak bardzo martwią finansami Gdańska to ciekawe, że nikt się nie martwi finansami Katowic, które są jeszcze biedniejsze a muszą właśnie do tego Gdańska jeździć.
Ale z kim rozmowy? Z kierownikiem zmiany na Korczowej? Przecież by "kontrola graniczna nie dotyczyła siatkarzy" to chyba trzeba by było prawo zmienić, więc wydaje mi się to średnio realne. No chyba że uda im się to podciągnąć przez przejazdy VIPowskie, jak np. BORowe pojazdy z politykami przemierzają granicę, ale to również wydaje mi się że za wysoki szczebel by władze PlusLigi coś takiego załatwiły.

A o Katowicach to właśnie wspominałem w tym poście co cytowałeś ;)

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kamil1999
Posty: 5447
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: kamil1999 »

Streeter pisze: 22 paź 2021, o 13:36
kamil1999 pisze: 22 paź 2021, o 13:29 Z tego co dało się wyczytać to problem granicy nie będzie istniał bo są rozmowy w tej materii by kontrola graniczna nie obejmowała siatkarzy. A jeśli chodzi o odległość to Lwów dla większości klubów PlusLigi jest i tak znacznie bliższy niż jakieś Suwałki czy właśnie Gdańsk. Większość klubów jest z południa. Skoro niektórzy się tak bardzo martwią finansami Gdańska to ciekawe, że nikt się nie martwi finansami Katowic, które są jeszcze biedniejsze a muszą właśnie do tego Gdańska jeździć.
Ale z kim rozmowy? Z kierownikiem zmiany na Korczowej? Przecież by "kontrola graniczna nie dotyczyła siatkarzy" to chyba trzeba by było prawo zmienić, więc wydaje mi się to średnio realne. No chyba że uda im się to podciągnąć przez przejazdy VIPowskie, jak np. BORowe pojazdy z politykami przemierzają granicę, ale to również wydaje mi się że za wysoki szczebel by władze PlusLigi coś takiego załatwiły.

A o Katowicach to właśnie wspominałem w tym poście co cytowałeś ;)

Streeter
Cytowałem Hardy. On mówił o Gdańsku. Cóż dla Katowic to raczej mniejsze przedsięwzięcie zajechać na mecz do Lwowa niż do Gdańska. Wyjdzie taniej. No wiesz bliżsa odległość plus tańsza benzyna na Ukrainie. Zresztą tam cenowo, wszystko tańsze niz w Polsce.
No i skoro Składowski czy władze Lwowa zapewniają, że nie będzie problemów granicznych to chyba więcej wiedzą na ten temat niż taki Janusz. Tym bardziej, że nie trzeba zmieniać prawa by zrobić wyjątek. Choćby w czasie gdy granice z Czechami były całkiem zamknięte to osoby tam pracujące a mieszkające w Polsce mogły pokonać granicę. Tak więc jak widać nie trzeba zmieniać prawa by stworzyć jakiś wyjątek ułatwiający życie;)
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Streeter »

kamil1999 pisze: 22 paź 2021, o 15:41 No i skoro Składowski czy władze Lwowa zapewniają, że nie będzie problemów granicznych to chyba więcej wiedzą na ten temat niż taki Janusz. Tym bardziej, że nie trzeba zmieniać prawa by zrobić wyjątek. Choćby w czasie gdy granice z Czechami były całkiem zamknięte to osoby tam pracujące a mieszkające w Polsce mogły pokonać granicę. Tak więc jak widać nie trzeba zmieniać prawa by stworzyć jakiś wyjątek ułatwiający życie;)
Tu trochę inny temat niż granica z Czechami, bo to jednak granica Unii Europejskiej. Za hrywnie to po ukraińskiej stronie wszystko załatwi, tylko trochę będzie zabawnie jak menadżer Gdańska będzie z hrywniami za celnikiem biegał, by wrócić do Polski :D oby to wszystko wyglądało tak jak mówisz, że bez problemu będą sobie autobusami mogli jeździć, ale znając ukraińską granicę, polskich celników i nasz zarząd (czy to nie ten sam Składowski rok temu twierdził, że są przygotowani na covid, a potem oglądaliśmy te różne cyrki?) - po prostu mam pewne obawy.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: dezerter »

Co do tematu przekraczania granicy, to w jakimś programie związanym z siatkówką padły zdania, że temat jest podjęty i są jakieś propozycje rozwiązania go w taki sposób, by nie było kłopotów. Zabijcie mnie, ale nie pamiętam w jakim to było programie (ktoś może mi przypomnieć?). Nie wiem, czy nie w Polsat Sport "7strefa" i nie mówił tego Swiderski.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2021, o 16:25 przez dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: TommyLeeJones »

Odgrzewam temat w związku z wywiadem jakiego udzielił Robert Prygiel, obecny prezes Stali Nysa:

"Prosiliśmy o taką informację dwa, może trzy tygodnie temu. Na nasze oficjalne zapytanie w tej sprawie otrzymaliśmy odpowiedź, że w następnym sezonie będzie w ekstraklasie 16 drużyn, wśród nich z Lwowa. Z kolei ostatni zespół obecnego sezonu zagra baraż z drugą ekipą pierwszej ligi."

Źródło: https://siatka.org/pokaz/nikt-bezposred ... -plusligi/

Czyli:
- Lwów w +Lidze
- zwycięzca I ligi awansuje bezpośrednio

Daje nam to 16 ekip. Ponadto ostatnia ekipa obecnego sezonu gra baraż z drugim zespołem I ligi.
Skoro Prygiel dostał takie zapewnienie, sprawa jest raczej przesądzona (RACZEJ).

Co o tym sądzicie?
asps
Posty: 324
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: asps »

Bylo 16 druzyn i pamietamy jak to wygladalo, w dodatku kolejny absurd, ze Lwow od tak wchodzi sobie do Plusligi, wg mnie fatalna zmiana ale jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4599
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: niepoinformowany »

Porażka po prostu - i brak spadków, i powiększenie, i Lwów. Może rozdajmy już medale na podstawie pierwszej fazy rundy zasadniczej i niech sobie pykają towarzysko. I tak niektórzy przyjdą oglądać. Odechciewa się tego sportu.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Dejwu
Posty: 308
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:42
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Dejwu »

Mam nadzieję, że to tylko na jeden sezon i się opamiętają.
Memivor
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2021, o 09:19

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Memivor »

niepoinformowany pisze: 21 gru 2021, o 18:45 Porażka po prostu - i brak spadków, i powiększenie, i Lwów. Może rozdajmy już medale na podstawie pierwszej fazy rundy zasadniczej i niech sobie pykają towarzysko. I tak niektórzy przyjdą oglądać. Odechciewa się tego sportu.
Mam podobne przemyślenia, był piłkarski poker to teraz czas na siatkarski :-\ jeśli ta tragiczna wiadomość się potwierdzi odpuszczam oglądanie i zakup biletów na mecze.
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Adamde »

Heh... liga zrobiła się ciekawa, więc koniecznie trzeba coś sp.... Lwów w pluslidze z marszu to granda i coś bardzo nie fair w stosunku np. do klubów polskiej pierwszej ligi.
Streeter
Posty: 7163
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Streeter »

A ja tam jestem ciekaw. Że z obecnej ligi wszyscy się mogą utrzymać to też w sumie dobrze - nie mamy w tym sezonie jakiejś patologii szorującej po spodzie tabeli, więc czy miałaby spaść Stal, czy Radom czy Suwałki czy Katowice to jednak byłoby trochę szkoda. A Lwów widocznie zapewnił, że zbuduje drużynę na poziom PlusLigi, jak nie no to po roku z pomysłu zrezygnują i tyle.

Tylko mnie zastanawia jak to logistycznie ogarną, bo znając nasze planowanie i ukraińskie "wszystko", to może być wesoło. No i Resovia będzie miała kolejne wyzwanie - przegrać we Lwowie :]

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Szary Wilk »

Rozumiem, że ten Lwów na równych zasadach co reszta ligi i 4 Polaków w wyjściowym składzie?

Chociaż, zaraz. Wolałbym 4 Ukraińców. Wtedy spafną z twj.PlusLigi i damy sobie spokój z tymi wynalazkami.
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Orduna »

Wstyd i hańba dla PLS. Mam nadzieję, że wszyscy będą kopać ten Lwów po 3:0. Zero odpuszczania, jak zobaczą, że na koniec ligi mają 3 punkty i 1 zwycięstwo(wiadomo z kim ;)) to sami po roku się wycofają.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: dezerter »

A ja czekam jeszcze na Berlin, a może nawet na mistrza Czech. Jedyny zarzut mam do ilości drużyn. Maksymalnie 14 zespołów z awansem i spadkiem byłoby optymalnie. No i jeszcze kwestia spadków. Jeżeli Lwow, czy Berlin spadną, to kto miałby je zastąpić? Kluby z 1Ligi z miejsc niższych? |Mogłoby być, jeżeli bierzemy czysto teoretycznie, że w przyszłym roku mogą awansować, aż dwa kluby z 1 Ligi. Jestem ciekawy takiej Ligi i uważam, że można tego spróbować. Jak wyjdzie padaka, to zawsze można się z tego wycofać.
Również obawiam sie kwestii logistycznej, no i oczywiście sytuacji politycznej, Putin coś tam szykuje...
Adamde
Posty: 797
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Adamde »

Zaloze sie, ze nawet jak Lwow spadnie, to i tak zostanie w tej pluslidze, ze wzgledow poza sportowych. Jak juz koniecznie chca cos takiego zrobic, to spokojnie, nie na wariata i niech kandydaci zaczynaja od 1 ligi.
Siekier
Posty: 297
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Siekier »

Mariusz Sordyl z Epicentru Podolyany mówił w wywiadzie, że Barkom Każany w Pluslidze to ciekawy pomysł i jeżeli ktoś ma robić takie zmiany to właśnie Polska. Całośc wypowiedzi, poniżej.

https://youtu.be/oWjvs7YTAjE
__________________________
Podcast #VolleyTime na YouTube: https://www.youtube.com/@VolleyTime/
mati510
Posty: 52
Rejestracja: 4 kwie 2009, o 07:13
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: mati510 »

Adamde pisze: 22 gru 2021, o 06:40 Zaloze sie, ze nawet jak Lwow spadnie, to i tak zostanie w tej pluslidze, ze wzgledow poza sportowych. Jak juz koniecznie chca cos takiego zrobic, to spokojnie, nie na wariata i niech kandydaci zaczynaja od 1 ligi.
Kolejnym krokiem będzie aneksja obwodu Lwowskiego i wtedy normalnie będą mogli grać w +lidze

A tak na poważnie - nie jest to dobry ruch, oby się włodarze opamiętali :|
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Szary Wilk »

A ja dodałbym do PlusLigi jeszcze:

Sadę Cruzeiro (Bo Brazylijczycy zawsze mówią, że lubią grać w Polsce)
Payakan Teheran (Aby ocieplić stosunki polsko-irańskie w siatkówce)
Panasonic Panthers (Ze względu na Kubiaka)
Wolf Dogs Nagoya (Ze względu na Kurka)
Olympiacos Pireus (Żeby w razie braku zainteresowania ze strony mocnych klubów niektóre nasze "gwiazdy" nie musiały być tak często poza domem)
Legion Obuhovo (Ponieważ jest to rejon grodzieński, więc dawna Polska i można zrobić na złość Łukaszence)
Polonia Londyn (Dlatego, że to polski klub i pomagał im Ignaczak, a nawet Giba we własnej osobie)
Legię Warszawa (Skoro nie idzie im w piłce, to można przerzucić kasę i kibiców na sekcję siatkarską, obecnie Legia gra w Tauron 1 lidze)

Wtedy ligę powiększyłbym nie do 16, a do 24 zespołów i podzielił to na 4 dywizje po 8 drużyn. Resovię umieściłbym z najsłabszymi zespołami, żeby miała w końcu szansę na grę chociaż o play off, a może nawet o medale.

Co o tym myślicie? :D
Orduna
Posty: 996
Rejestracja: 29 wrz 2021, o 14:59
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Orduna »

Jestem za! Teraz to ma sens.
Jeszcze dorzuciłbym Chemika Police i Developres Rzeszów, żeby kobieca siatkówka nie była pomijana.
mccuv
Posty: 10
Rejestracja: 7 cze 2021, o 20:17
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: mccuv »

Orduna pisze: 22 gru 2021, o 11:24
Jeszcze dorzuciłbym Developres Rzeszów,
Derby Rzeszowa!
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: qtp »

Jeśli było by to zrobione z głową, z odpowiednimi planami na przyszłość, zabezpieczeniami finansowymi itp to w jakimś tam okresie czasu mógł by powstać produkt który przebije lige włoską. Ale że stoją za tym ludzie z pzps to nic takiego nie będzie miało miejsca i cały projekt skończy się niewypałem w najlepszym, a kompromitacją w gorszym wypadku.
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Resofan »

Już widzę oczyma wyobraźni autobus stojący cały dzień na granicy w Medyce i kierownika drużyny robiącego zrzutę wśród zawodników na "wziątkę" dla ukraińskiego pogranicznika. Bez tego autobus postoi 3 dni.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: kibic_siatki »

Resofan pisze: 22 gru 2021, o 13:42 Już widzę oczyma wyobraźni autobus stojący cały dzień na granicy w Medyce i kierownika drużyny robiącego zrzutę wśród zawodników na "wziątkę" dla ukraińskiego pogranicznika. Bez tego autobus postoi 3 dni.
Resovia ma i tak najlepiej, bo granica o rzut beretem, a co mają powiedzieć takie Suwałki czy Gdańsk? ;) Konsekwencją opóźnień będą walkowery i w takim przypadku Lwów niezależnie od wyników czysto sportowych ma szanse na medal. W obecnej sytuacji sanitarnej, a za parę miesięcy może się ona nie zmienić, mogą być kłopoty z kwarantanną po przekroczeniu granicy.
Jeszcze bym zrozumiał jakby rozszerzyli ligę o jakiś zespół z Niemiec np. Recyklingi. Jest duża szansa, że w ramach UE przepisy będą podobne i takie rozszerzenie może mieć sens.
Szary Wilk
Posty: 7857
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: Szary Wilk »

kibic_siatki pisze: 22 gru 2021, o 14:30
Resofan pisze: 22 gru 2021, o 13:42 Już widzę oczyma wyobraźni autobus stojący cały dzień na granicy w Medyce i kierownika drużyny robiącego zrzutę wśród zawodników na "wziątkę" dla ukraińskiego pogranicznika. Bez tego autobus postoi 3 dni.
Resovia ma i tak najlepiej, bo granica o rzut beretem, a co mają powiedzieć takie Suwałki czy Gdańsk? ;) Konsekwencją opóźnień będą walkowery i w takim przypadku Lwów niezależnie od wyników czysto sportowych ma szanse na medal. W obecnej sytuacji sanitarnej, a za parę miesięcy może się ona nie zmienić, mogą być kłopoty z kwarantanną po przekroczeniu granicy.
Jeszcze bym zrozumiał jakby rozszerzyli ligę o jakiś zespół z Niemiec np. Recyklingi. Jest duża szansa, że w ramach UE przepisy będą podobne i takie rozszerzenie może mieć sens.
Zawsze mogą grać we Wrocławiu. Prawie jak w domu, na frekwencje nie będą mogli narzekać :]
Awatar użytkownika
maniek009
Posty: 99
Rejestracja: 25 mar 2008, o 20:01
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: maniek009 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 22 gru 2021, o 15:42 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: użytkownik nie miał nic do powiedzenia w temacie wątku
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 606
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: MAG siatki »

To nie jest dobry pomysł (szczególnie w czasach obostrzeń i ograniczeń) i tak uważa zdecydowana większość kibiców.
alcio333
Posty: 112
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:47
Płeć: M

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: alcio333 »

Warto dodać bo sprawa raczej powiązana bezpośrednio z tematem: trwają rozmowy związane ze zwiększeniem limitu obcokrajowców do czterech - informacja z Prawdy Siatki.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zagraniczne kluby w Pluslidze - szansa na sukces?

Post autor: fwasilcz »

MAG siatki pisze: 22 gru 2021, o 15:00 To nie jest dobry pomysł (szczególnie w czasach obostrzeń i ograniczeń) i tak uważa zdecydowana większość kibiców.
Ja bym powiedział, że to nie jest zły pomysł, ale wszyscy pewnie słusznie przewidują, że przy poziomie organizacyjnym PLSu będzie dużo problemów:
1. Ukraina nie jest w UE, problemy z przekraczaniem granicy (szczególnie teraz)
2. Nieprecyzyjne zasady (co jak będą ostatni, co jak wygrają, czy muszą być Polacy w składzie, co z awansami do LM)
3. Co z kosztami transportu (wyjazd zagraniczny kosztuje znacznie więcej, do tego problemy organizacyjne)
4. Jaki poziom będzie prezentowała drużyna?

Także moim zdaniem szkoda, że się z tym pospieszyli, bo pomysł nie jest najgorszy (szczególnie jego wersja z Berlinem). Jeśli poziom drużyn byłby odpowiedni to mogło by to dać bonus marketingowy i frekwencyjny. Ale w czasach Covidu, zaczynając od dołączenia zespołu z Ukrainy pewnie się okaże, że wyjdzie z tego padaka i wszyscy się zrażą na lata.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”