PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. typy

Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Ten Prokopczuk to na pewno rozgrywający? Jak Ben dozna kontuzji to z kimś takim nie będą w stanie wygrać meczu. W ogóle mizernie wyglądają rezerwowi KK.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Wiem, że to turniej towarzyski ale oglądanie ,,silnej ławki" Zaksy dostającej lanie od rezerw pierwszoligowców zawsze cieszy. Nie pomogła nawet pajacera z Banachem.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

Niecała godzina, tak to będzie wyglądało.
Aquino pisze:Wiem, że to turniej towarzyski ale oglądanie ,,silnej ławki" Zaksy dostającej lanie od rezerw pierwszoligowców zawsze cieszy. Nie pomogła nawet pajacera z Banachem.
Dziwna taktyka z wyjściem bez przyjmującego/libero, a na 2 atakujących.
Bielsko ograło ich zasłużenie, co mnie cieszy 8-)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Heimlock »

Szkoda, że Zaksa nie wystawiła nikogo ze swoich najlepszych. Mam nadzieję, że inne kluby nie odpuszczą.
Crosby
Posty: 188
Rejestracja: 13 sty 2017, o 15:21
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Crosby »

No mogli dać przynajmniej jakiegoś przyjmującego i nie wyjeżdżać dzisiaj rano bo pobudka o 5 rano dla tych zawodników którzy zostali oddelegowani do tego turnieju to musiał być cios :] :] :]
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Heimlock »

W GKSie to Firlej najlepiej atakuje :)
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Pawel9221 »

Heimlock pisze:W GKSie to Firlej najlepiej atakuje :)
Nie powinno byc to zadne zaskoczenie, jesli sie sledzi ze Firlej bardzo duzo gra na piasku i osiaga dobre wyniki w turniejach. Osobiscie jako wielki fan siatkowki plazowej, gdyz gram w nia i ogladam , nie moge patrzec na te widowiska i granie na zasady halowe, pomijam poziom sportowy tego grania, bo ze wzgledu na obecna sytuacje nie mozna tego wymagac.
Pytanie zasadnicze: nie lepiej byloby zrobic jakas lige letnia na hali?
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: firefoxkk »

Ideą turnieju było zobaczenie swoich "ulubionych" siatkarzy halowych jak dają sobie radę na piasku. Że niektórzy zaczęli kombinować i wymieniać zawodników na plażowych to inne klubu poszły tą drogą i wysłali rezerwowych zawodników. Bardziej teraz chyba każdy prezes trzyma kciuki, żeby nikt nie złapał jakiegoś urazu i po najmniejszych kosztach turniej skończyć, nawet dla niektórych lepiej jak odpadną, bo nie będą musieli męczyć się w sierpniu w turnieju finałowym, tylko normalnie cykl treningowy klub będzie mógł prowadzić :) Turniej fajnym pomysłem był na początku koronawirusa, każdy był chętny i zgodził się, a realia są takie, że jakby mogli zrezygnować to by połowa zespołów nie zagrała.
Pawel9221
Posty: 1170
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Pawel9221 »

firefoxkk pisze:Ideą turnieju było zobaczenie swoich "ulubionych" siatkarzy halowych jak dają sobie radę na piasku. Że niektórzy zaczęli kombinować i wymieniać zawodników na plażowych to inne klubu poszły tą drogą i wysłali rezerwowych zawodników. Bardziej teraz chyba każdy prezes trzyma kciuki, żeby nikt nie złapał jakiegoś urazu i po najmniejszych kosztach turniej skończyć, nawet dla niektórych lepiej jak odpadną, bo nie będą musieli męczyć się w sierpniu w turnieju finałowym, tylko normalnie cykl treningowy klub będzie mógł prowadzić :) Turniej fajnym pomysłem był na początku koronawirusa, każdy był chętny i zgodził się, a realia są takie, że jakby mogli zrezygnować to by połowa zespołów nie zagrała.
Ok, to juz nie lepiej byloby zrobic taki turniej ze zespol wystawia 4 zawodnikow na normalne granie plazowe i zasady plazowe? 1 seta gra dwojka , a 2 set wchodzi druga dwójka, a tie break to juz dowolne zestawienie? Mysle ze byloby to zdecydowanie ciekawsze do ogladania niz granie po 4 na piasku i te niechlujne pilki przebijane palcami albo kiwanie
Ostatnio zmieniony 25 lip 2020, o 10:32 przez Pawel9221, łącznie zmieniany 1 raz.
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Heimlock »

Też byłem ciekawy jak gwiazdy sobie poradzą na piachu w takiej formule ale odechciewa mi się oglądać widząc "Ogórki" ;)
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Miło się obserwuje Gierżota. Szkoda, że wybrał JW bo w takiej Nysie miałby pewny plac.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

Żenada Zawiercia... 3 plażowiczów na boisku, a właściwi gracze klubu dla zmyłki na ławce...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: TommyLeeJones »

Mój rozbrat z siatkówką w Polsacie był taki długi, że zapomniałem jak redaktor Wanio przeprowadza "wywiady", a de facto antywywiady, w których on jako dziennikarz "pyta" mówiąc, a rozmówca co najwyżej mu potakuje. Nie da się tego słuchać.

Zawiercie napalone na sukces ale póki co Będzin trzyma wynik, a na piachu grają tuzami techniki i obrony takimi jak Kalembka. Trener Kwapisiewicz bronił decyzji o zatrudnieniu plażowiczów troską o zdrowie zawodników z hali.
Riad69
Posty: 492
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Riad69 »

Zawiercie więcej macha łapami w stronę arbitra niż gra.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Aquino »

Haha dali już 4 plażowiczów. Żenada to mało powiedziane..
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Matson »

Zawodnicy plażowi ogrywają na plaży halowych, co za przypadek...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

To psuje optykę turnieju... Jakbym chciał zobaczyć zawodowców na plaży to bym oglądał turniej plażówki.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Riad69
Posty: 492
Rejestracja: 2 paź 2010, o 21:33
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Riad69 »

W Zawierciu widocznie mają jakiś kompleks i muszą się podbudować sukcesem w turnieju, który każdego guzik obchodzi.
adammarchewka
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2018, o 01:33
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: adammarchewka »

Sporo tutaj złych emocji jeśli chodzi o turniej który "każdego guzik obchodzi"...
M@rheffa
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: TommyLeeJones »

A jednak Będzin wyszarpał seta, nie ukrywam, że kim kibicuję, z racji bycia skazanym na pożarcie. Szkoda, że Zawiercie nieco psuje wakacyjny klimat megalomańskim podejściem.

Pewnie napięty kalendarz reprezentacyjny ponownie na to tak łatwo nie pozwoli ale po namyśle uważam cały pomysł takiego turnieju za całkiem trafny. Nie przeszkadza mi, że uczestniczą w nim drugie garnitury zespołów, wręcz przeciwnie, fajnie obejrzeć także tych mniej znanych, na piachu te różnice w jakości się zacierają. Odpowiada mi też luźna atmosfera i towarzyski charakter zawodów, nie zawsze trzeba się napinać na punkty, play-offy. Ot wakacyjne granie pod wakacyjną atmosferę. Po całym roku orania "super-hiper-mega ważnych meczów" ma to swój wdzięk. Zwłaszcza jak minie (oby) koronawirus i z chłodnym trunkiem siądzie się na trybunie.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Matson »

Turniej byłby przyjemny towarzyski gdyby nie dysproporcje w podejściu. Wystawienie kilku rezerwowych, juniorów jest chyba najlepszym kompromisem bo nikt nie ukrywa że takie granie mocno zaburza plan przygotowań do sezonu, ale jak ktoś wychodzi z napinką żeby za wszelka cenę wygrać, tym bardziej wystawiając graczy plażowych i udawać że jest fajna zabawa to odechciewa się oglądać. Organizator tego przedsięwzięcia Paweł Zagumny powiedział, ze celem było dać trochę rozrywki kibicom poprzez siatkarzy halowych na plazy, których nigdy w takiej roli nie widzieliśmy- coś nowego. Jak widać nie każdy ma takie intencje
Awatar użytkownika
laanca
Posty: 318
Rejestracja: 17 lut 2017, o 14:02
Płeć: M
Lokalizacja: Kłodzko

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: laanca »

Jak na razie Zawiercie dostaje konkretne lanie ...
Masz lat blisko 40, wyglądasz na blisko 30, wyobrażasz sobie, że masz nieco ponad 20, a postępujesz, jakbyś miał niecałe 10
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Vilgefortz »

Ale ci plażowicze są poirytowani...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: kamil1999 »

No i wychodzi na to, że ci profesjonalni plażowicze nie są nie do ruszenia.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: TommyLeeJones »

Matson pisze:Turniej byłby przyjemny towarzyski gdyby nie dysproporcje w podejściu. Wystawienie kilku rezerwowych, juniorów jest chyba najlepszym kompromisem bo nikt nie ukrywa że takie granie mocno zaburza plan przygotowań do sezonu, ale jak ktoś wychodzi z napinką żeby za wszelka cenę wygrać, tym bardziej wystawiając graczy plażowych i udawać że jest fajna zabawa to odechciewa się oglądać.
To jest pierwsza (może jedyna edycja), w następnej można spokojnie ustalić czy bawimy się na poważnie, czy nie a jeśli już, to jak bardzo. Wszystko jest do ustalenia. Czy można kontraktować plażowiczów, ilu, jakich etc. etc. Tak, żeby @CamilloMarcotti nie musiał brzydko wciskać wszystkim maści, której używa.
Camillo Marcotti

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Camillo Marcotti »

Ja nie mam problemu kto gdzie gra w przeciwieństwie do niektórych. Skoro regulamin na to pozwalał, to nie rozumiem gdzie jest problem, poza przestrzeganiem jakiegoś wyimaginowanego przez Was kodeksu, który nie istnieje.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Matson »

Camillo Marcotti pisze:Ja nie mam problemu kto gdzie gra w przeciwieństwie do niektórych. Skoro regulamin na to pozwalał, to nie rozumiem gdzie jest problem, poza przestrzeganiem jakiegoś wyimaginowanego przez Was kodeksu, który nie istnieje.
Wątek ma w nazwie "dyskusja". Ludzie się wymieniają zgodnie z definicja dyskusji swoimi spostrzezeniami, czy coś im się podoba czy jak można zmienić format żeby był ciekawszy/sprawiedliwy. Nikt by na pewno nie miał nic przeciwko temu żeby w tej zabawie wystawić po prostu drużynę plażowa i sprawdzić jak halowi sobie poradzą. Problem się pojawia ze zamysłem tego turnieju było żeby bez napinki pobawić się na piasku, naprawdę nie widzę żadnego sensu w zamyśle Zawiercia- jak nie chcieli ryzykować zdrowiem zawodników Plusligowych to mogli po prostu odmówić udziału jak Radom zamiast udawać że to Zawiercie mimo ze ci zawodnicy z klubem pod ktorego szyldem grają nie maja nic wspólnego.
kibol69
Posty: 19
Rejestracja: 11 gru 2019, o 15:47
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: kibol69 »

Śmieszy mnie pisanie, że granie rezerwowymi lub juniorami jest złe. Prosty przykład z dzisiaj - na "rozegraniu" lepiej w Będzinie radzi sobie Gregorowicz (nominalny libero na hali) od Makowskiego (nominalny rozgrywający na hali). Więc to, że gra rezerwowy czy junior nie oznacza obniżenie poziomu, bo ten rezerwowy lub junior może zwyczajnie być lepszy na piasku od podstawowego gracza na hali. Decyzji Zawiercia nic nie broni. Najemnik to najemnik.
adammarchewka
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2018, o 01:33
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: adammarchewka »

Mam wrażenie, że największa napinka jest na tym forum.
M@rheffa
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PreZero Grand Prix: Liga letnia 2020 - dyskusja i ew. ty

Post autor: Matson »

kibol69 pisze:Śmieszy mnie pisanie, że granie rezerwowymi lub juniorami jest złe. Prosty przykład z dzisiaj - na "rozegraniu" lepiej w Będzinie radzi sobie Gregorowicz (nominalny libero na hali) od Makowskiego (nominalny rozgrywający na hali). Więc to, że gra rezerwowy czy junior nie oznacza obniżenie poziomu, bo ten rezerwowy lub junior może zwyczajnie być lepszy na piasku od podstawowego gracza na hali. Decyzji Zawiercia nic nie broni. Najemnik to najemnik.
Prosty przykład z wczoraj- 16 latkowie urwali seta Plusligowcom z Zaksy
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”