Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: mewa »

viewtopic.php?f=18&t=7567 - link do poprzedniego wątku.

Proszę, by ktoś wkleił skład zespołu na sezon 2020/2021
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Trener: Luke Reynolds
Rozegranie: Kampa, Tervaportti
Atak: Al Hachdadi, Bucki
Przyjęcie: Fornal, Szymura, Louati, Gierżot, Wawrzyńczyk
Środek: Wiśniewski, Gladyr, Szalacha, Cichosz-Dzyga
Libero: Popiwczak, Biniek
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Biciut »

Vilgefortz pisze:Trener: Luke Reynolds
Rozegranie: Kampa, Tervaportti
Atak: Al Hachdadi, Bucki
Przyjęcie: Fornal, Szymura, Louati, Gierżot, *Wawrzyńczyk
Środek: Wiśniewski, Gladyr, Szalacha, Cichosz-Dzyga
Libero: Popiwczak, Biniek

*kontrakt czasowy
Camillo Marcotti

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Camillo Marcotti »

johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Czy ktoś wie, dlaczego na Polsacie Sport nie ma transmisji.meczu JW?
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Blanco »

johnnyrotten pisze:Czy ktoś wie, dlaczego na Polsacie Sport nie ma transmisji.meczu JW?
Bo grają o 20.30.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Blanco pisze:
johnnyrotten pisze:Czy ktoś wie, dlaczego na Polsacie Sport nie ma transmisji.meczu JW?
Bo grają o 20.30.
Faktycznie, coś mi się pomyliło. Myślałem, że mecz jest wcześniej.
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Johny94 »

Ktoś ma streama?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Al Hachdadi, można powiedzieć, zaaklimatyzował się już troszkę :D

Martwi trochę Kampa, bo jakość rozegrania faluje i następuje powoli regres... Na szczęście jest Fin.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Co do Kampy to on jest po operacji. Po to zresztą został sprowadzony tak niezły drugi rozgrywający bo było wiadomo, że Kampoa na początku sezonu albo w ogóle nie będzie mógł grać albo będzie bez formy. Nie martwiłbym się o Niemca. Myślę, że wróci do formy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Vilgefortz pisze:Al Hachdadi, można powiedzieć, zaaklimatyzował się już troszkę :D
Co z tego, skoro na highlightsach na YouTube dalej słabo? :|
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Zabawne było to ocenianie zawodnika po jednej kolejce czy sparingach.

Ja np. widziałem bodajże pierwszy mecz kontrolny JW z Nysą, w którym Mohamed nie klepał, ale potrafił mocno przyłożyć, dlatego każdy sobie może wybiórczo oceniać gracza w zależności od tego, czy mu "podpasował", czy niekoniecznie.

Na razie chyba Al Hachdadi wygląda lepiej z Finem niż z Kampą, więc wiele osób mogło nie brać poprawki np. na niedokładności Kampy, z których wynikały słabe ataki Marokańczyka.

W ogóle bardzo ciekawi są niektórzy użytkownicy, bo jak dany zawodnik, którego nie lubią, gra słabo, to od razu się uaktywniają. Za to gdy ich ulubieniec gra padlinę - milczą jak zaklęci.

Kaczmarek przestał klepać i zaczął grać na swoim normalnym poziomie, czyli tym z Lubina, to nagle cisza, gdy chłop dostaje MVP. A taki Petković nie gra niczego szczególnego od zeszłego roku i mimo tego jakiejś wielkiej krytyki nie ma, chociaż to gracz skuteczny praktycznie tylko z piłek rozegranych i przy swoim wzroście pozbawiony zasięgu.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Blanco »

WysokiPortorykanczyk pisze:Ciężko mi sobie wyobrazić lepszy rozwój kariery gracza z Maroka. Jak się nie sprawdzi, to nie dlatego, że słabo wygląda jego buzia na highlightsach na YouTube'ie, a dlatego, że tak czasem się dzieje, że dobrzy siatkarze nie sprawdzają się na wysokim poziomie, na jakim do tej pory nie grali.
WysokiPortorykanczyk pisze:Co z tego, skoro na highlightsach na YouTube dalej słabo? :|
Nie wiem, czy to mnie masz na myśli, wszak napisałeś tego posta w odpowiedzi na mój komentarz, ale jeśli tak, to, uśmiechając się, przekleję tylko to, co napisałem w sobotę:
Blanco pisze:
Bartek O pisze: Kapitalny mecz Jastrzębia. A "beznadziejny" Marokańczyk MVP ;).
PioterZJastrzebia pisze: Dlatego właśnie nie wydaje się jakiś poważniejszych recenzji zawodnikom na podstawie jednego meczu. I kompilacji na YT.
Szary Wilk pisze:Al Hachdadi jechany po 1 meczu na wszystkie możliwe sposoby, a dziś gra naprawdę dobrze. Może nie jest to atakujący klasy Atanasiejvicia,Grozera, których mieliśmy w PlusLidze i wobec tego mamy zawsze spore nadzieje do obcokrajowca na młocie, ale generalnie wygląda nieźle.
Co niektórzy, zanim postawią tezę, powinni przeczytać, jak nazywa się temat, w którym piszą posta, bo jeżeli tytuł to "Plusliga 1 kolejka", to znaczy, że oceniamy w niej zawodników pod względem tego, jak zagrali w 1 kolejce, a Marokańczyk zagrał w niej źle, a już na pewno nie tak, jak powinien grać zawodnik zastępujący podwójnego mistrza świata i predestynowany do bycia pierwszym młotem zespołu walczącego o MP.
Nazwa tego tematu, to "Plusliga 2 kolejka", w której Marokańczyk do precyzji po prostej, do swobodnego atakowania po obu kierunkach dołożył przede wszystkim moc uderzenia, której tak brakowało mu w spotkaniu z Zawierciem. Pomogli mu też koledzy, bo Jastrzębski dzisiaj w relacji blok-obrona wyglądał świetnie (Popiwczak <3). JW miało tylko 2 bloki mniej niż w niedzielnym meczu, a wtedy przecież była 5-setówka.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Blanco pisze:Nie wiem, czy to mnie masz na myśli
Nie.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

No i Marokańczyk się rozkręca, mecz z Treglem można chyba zaliczyć do tych trudniejszych.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
TheLinkin
Posty: 128
Rejestracja: 1 kwie 2012, o 13:15
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: TheLinkin »

Przyjdzie pojedynek z bardziej wymagającym rywalem i zaś zacznie się gubić.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Biciut »

Co się dzieje z Szymonem Binkiem?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Biciut pisze:Co się dzieje z Szymonem Binkiem?
Dobre pytanie. Wydaje mi się, że 15-latek grający ,,za darmo" to w pandemii lepszy wybór przy niekoniecznie wielkim spadku jakościowym. Chociaż do przyjęcia niepewny.

PS. Ma kwarantannę - partnerka z COVID (tt JW)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Kosok w JW po raz trzeci!
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Vilgefortz pisze:Kosok w JW po raz trzeci!
Serio? Przy Gladyrze w takiej formie i Wiśni raczej sobie nie pogra. A jest jeszcze Szalacha. To chyba będzie jako czwarty zamiast młodego Cichosza-Dzygi.

EDIT

Już czytam, że Wiśnia pauzuje kilka tygodni. No to w takim razie nie taki głupi ruch.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Matson »

Idealny pod Toniuttiego :D
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Dobrze to nie wygląda. Oby się to wszystko poskładało i chociaż ligę mogli normalnie dograć gracze JW. Bo drugi turniej LM wobec walkowerów w pierwszym raczej będzie o pietruszkę.

https://jastrzebskiwegiel.pl/jastrzebsk ... -mistrzow/
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Aquino »

No ja tego zupełnie nie rozumiem. Tyle było narzekań na poprzedni sezon, że LM przerwano, że ligę zakończono przedwcześnie i oni nie będą mogli grać w pucharach w następnym sezonie a gdy CEV im poszedł na rękę to sami się wycofali. Zwyczajnie poddali się jak tchórze bo inaczej się tego nazwać nie da. Tylko 3 zawodników ma koronawirusa a reszta jest zdolna do gry, więc nawet gdyby to było 2 rozgrywających czy atakujących to można przecież dokoptować jakiegoś zdolnego juniora z akademii, którą JW ma podobno tak świetnie rozwiniętą i spróbować swoich sił w takim składzie jaki mają. Trentino musi grać atakującym na rozegraniu i nie narzeka.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Biciut »

Aquino pisze:No ja tego zupełnie nie rozumiem. Tyle było narzekań na poprzedni sezon, że LM przerwano, że ligę zakończono przedwcześnie i oni nie będą mogli grać w pucharach w następnym sezonie a gdy CEV im poszedł na rękę to sami się wycofali. Zwyczajnie poddali się jak tchórze bo inaczej się tego nazwać nie da. Tylko 3 zawodników ma koronawirusa a reszta jest zdolna do gry, więc nawet gdyby to było 2 rozgrywających czy atakujących to można przecież dokoptować jakiegoś zdolnego juniora z akademii, którą JW ma podobno tak świetnie rozwiniętą i spróbować swoich sił w takim składzie jaki mają. Trentino musi grać atakującym na rozegraniu i nie narzeka.
Zastanów się ponownie nad tym tekstem...
Mają rozłożoną drużynę na łopatki. To nie są mali chłopcy tylko świadomi ludzie wiedzący, że fizycznie nie podołają takiemu turniejowi po przebytej chorobie. Żaden z nas nie wie jakie piętno odcisnął na ich organizmach wirus. Przykład Grześka Łomacza wszystkim powinien pobudzić wyobraźnie.
Być może nawet dobrze byłoby przełożyć turniej w Berlinie na inny termin
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

@Aquino

Niby tak, ale jednak Nimir grał na dość wysokim poziomie jako rozgrywający.

Może rzeczywiście wypadło dwóch rozgrywających? Przecież gdyby chodziło o przyjęcie, to tam jest solidna obsada. Środek tak samo. Jeszcze ewentualnie libero lub atak to takie pozycje, gdzie straty byłyby wręcz niemożliwe do załatania przy braku obydwu zawodników.

Jeśli JW zostało wypuszczone dopiero z izolacji i są problemy z tętnem u zawodników, to granie trzech meczów w trzy dni z bardzo silnymi rywalami nie jest najlepszym pomysłem. Bo - co by nie mówić - Jastrzębski ma najtrudniejszych rywali obok Vervy.

Arkas też już się musiał wycofać. Na pewno bardzo słabo trafili jeśli chodzi o czas. W miesiąc mało która ekipa się pozbierała, więc tu było do przewidzenia, że może być kłopot. Wlazły jeszcze przez kilka tygodni musiał się po covidzie regenerować, a przykład Łomacza przywołany przez Biciuta pokazuje, że to nie żarty.

@Biciut

Wątpię, żeby CEV był litościwy. Izmir już dostał trzy walkowery, dlatego raczej Jastrzębskiemu też nie będą szli na rękę. W grupie jest Kazań, czyli faworyt do wyjścia z pierwszego miejsca, bardzo solidny Berlin i całkiem niezła Lublana. Wychodzą zwycięzcy grup i najlepsze z drugich - zgadza się? Jeśli tak, to wielkich szans na awans nie będzie. A wielka szkoda, bo JW w tym sezonie naprawdę ma mocną pakę i szeroki skład, więc mogłoby coś ugrać
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Ilu i kto jest chory jest bez znaczenia. 3 mecze w 3 dni po takiej przerwie to samobójstwo. Szkoda że ta informacja wydostaje się na 2 dni przed turniejem. Przecież to było od początku takie trochę mission impossible już w momencie pójścia na kwarantannę, z prognozowaną data powrotu na LM. Do Kazania nawet jechać nie powinni.

Pechowa ta Liga mistrzów dla Jastrzębia. Ale troche na własne życzenie.
Kłamca.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

Mam wrażenie, że ten koronawirus to powoli robi się wymówka charakterystyczna dla Plusligi. Piłkarze zarażeni wirusem z różnorakich lig na ogół nie mają problemu by grać w pełnym wymiarze zaraz po otrzymaniu negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Oczywiście można tu przytoczyć przykład Łomacza, ale to bardziej wyjątek aniżeli norma. Nie chce mi się wierzyć, żeby więcej niż połowa drużyny z Jastrzębia tak źle zniosła zarażenie wirusem aby nie mogli zagrać, nawet w okrojonym składzie, tego turnieju. Raczej chodzi o wymówkę, żeby odpuścić Ligę Mistrzów, w której i tak nawet będąc w optymalnej formie mogą odpaść z tej grupy, na rzecz treningu i przygotowań do meczów Plusligowych.

To czysta kalkulacja, podobnie jak kalkulowały Suwałki żeby tylko nie grać z Zawierciem. Różnica jest tylko taka, że CEV to nie naiwny PLS i tutaj za takie kalkulacje są walkowery.
Ostatnio zmieniony 6 gru 2020, o 13:50 przez BuenoSausage, łącznie zmieniany 1 raz.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Dlaczego na wlasne zyczenie?

Jakos w zeszlym roku nie przestraszyli sie Kazania. Mocniejszego skladu nie mieli, Kazan na papierze tez slaby nie byl. Mieli wtedy podobna grupe jak obecnie i wyszli z I miejsca.
Wszystkie ligi maja problemy. Ekipy trafiaja na rozne okresy zakazenia. Polska ma jedna z najwyzszych dynamik pandemii w Europie. Mamy niesamowity procent testow pozytywnych a i tak czesc ludzi siedzi w domu i odpuszcza sobie trudne dobijanie sie o tes.
W zaleznosciod praworzadnosci i zaangazowanych pieniedzy roznie ulkada sie gra ligowa w roznych krajach. Wlosi i wiecej kasy pakuja w siatkowke i kluby maja bogatsze, i regulacje generalne pewnie sensowniejsze, a sluzby juz sie otrzaskaly z pandemia po pierwszej fali i wyciagnieto jakies wnioski.
We Francji pojscie na test refundowany nie jest zadnym problemem. Pewnie w innych krajach tez.

Dlugo po COVIDzie wracal tez Janusz (pauzowal). Kolejny wyjatek? A zawodnicy Zaksy, Zawiercia, Skry czy Werwy snujacy siie po boisku nic wam nie mowia. I nie musieli grac przez 3 dni pod rzad.

Madra i odpowiedzialna decyzja.
Chyba, ze czyims idolem jest pewien trener wpuszczajacy na 7 spotkan mlodziutkiego zawodnika ze zlamaniem srodstawowym.
We mnie postawa wlodarzy JW budzi szacunek.
ciorny17
Posty: 8520
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Diomedea pisze:Dlaczego na wlasne zyczenie?
Sprawa eliminacji i słuszna "wojna" z Rumunami, że skoro nie możemy grać to jaki walkower. Teraz być walkower musi. Ale serio, nikt nie wpadł na to, że dla organizmu po tylu dniach rozbratu z wysokimi obciążeniami, 3 dni pod rząd grania będą jakgdyby nigdy nic? CEV nie przełoży tych spotkań JW. Więc wyobraź sobie, jak muszą miny ich rywali ze wspomnianej Rumunii wyglądać. Ok, nikt tego przewidzieć nie mógł, ale mamy kolejny przykład działania ad hoc, w sytuacji gdzie wydawać by się mogło, że ktoś nauczony doświadczeniem powinien zareagować inaczej. Mnie to bawi.

Daleki jestem od tłumaczeń i wymówek "na covid". Zdrowie jest najważniejsze i basta. Wymagać jednak należałoby rozsądku i kalkulacji nie tylko pro my, ale też móc jak najbardziej ułatwić chociażby organizatorom tego turnieju w Berlinie. Pytanie, do kiedy teraz będą na kwarantannie? Czy zdrowi ruszą do treningów czy dalej cała drużyna out? Dobrze byłoby się dowiedzieć.
Kłamca.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

Diomedea pisze: Madra i odpowiedzialna decyzja.
Chyba, ze czyims idolem jest pewien trener wpuszczajacy na 7 spotkan mlodziutkiego zawodnika ze zlamaniem srodstawowym.
We mnie postawa wlodarzy JW budzi szacunek.
Moim zdaniem to nie jest ani mądra ani odpowiedzialna decyzja. To po prostu jawna deklaracja, że nie interesuje ich Liga Mistrzów.

Dziwię się tylko, że forumowicze biorą te tłumaczenia jako pewnik, a jednocześnie nie wierzyli w tłumaczenia prezesa Ślepska Suwałki. Przecież nikt nie zweryfikuje tego, czy zawodnicy Jastrzębia faktycznie odczuwają jakieś dolegliwości. Bo że już jakiś czas temu wyszli z kwarantanny, to wiadome. Moim zdaniem mamy tu zupełnie podobną sytuację - Jastrzębie zapewne mogłoby zagrać, choćby jeden mecz, nawet w okrojonym składzie, ale jest to dla nich po prostu nieopłacalne, bo po tej przerwie od grania najpewniej sportowo by tego turnieju nie zwojowali, a stracili za to okienko na trening przed meczami ligowymi.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”