Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

barti522 pisze: Jeśli trener JW nie będzie się kierował nazwiskami tylko obecną formą, to Szymura ma pełne prawo bić się o 1 skład JW w przyszłym sezonie.
Trudno przewidywać formę w październiku - w każdym razie mając Szymurę, Fornala i bądź co bądź gracza, który przez lata grał w topowych zespołach może być o te pozycję spokojny. Jeszcze nawet nie wiemy, kto będzie trenerem.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Kiepski »

Boję się że niestety sygnecik pozostanie. Myślę że miał takie słowne zapewnienie jak obejmował po Reynoldsie, że jak nie zawali to będzie dalej prowadził. Finał Pucharu Polski osiągnął, drugie miejsce po sezonie zasadniczym też, więc jak nie zawali pierwszej rundy play-off to zostanie. Przecież wytłumaczy się że Zaksa była poza zasięgiem, przecież nawet Lube wyeliminowała, więc osiągnął co się dało. A że wizualnie wygląda to nieciekawie to cóż....
Gardini to taki kiepski trener, co jedzie na swoim nazwisku wyrobionym jako zawodnik, któremu trochę szczęście dopisało na pewnym etapie kariery trenerskiej (w Zaksie chociażby, gdy otrzymał Toniuttiego i samograja praktycznie). Polskim odpowiednikiem jest dla niego Nawrocki.
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: barti522 »

Vilgefortz pisze: Trudno przewidywać formę w październiku - w każdym razie mając Szymurę, Fornala i bądź co bądź gracza, który przez lata grał w topowych zespołach może być o te pozycję spokojny. Jeszcze nawet nie wiemy, kto będzie trenerem.
Oczywiście, że za pół roku może się dużo zmienić... ale w jaki inny sposób mamy się do tego odnieść niż na podstawie tego co widzimy obecnie. Komuś się może przyśnić, że za pół roku ktoś odzyska formę, a ktoś ją straci, tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Odnoszę się więc do tego, co widzę obecnie, a widzę, że ten polski przyjmujący wygląda obecnie wyraźnie lepiej od tego gracza, który przez lata grał w topowych zespołach i jeśli mam być spokojny o pozycję przyjmującego w JW, to głównie dzięki polskim przyjmującym, z których 1 jak i 2 mają bardzo duże możliwości i wielce prawdopodobne, że mogą się jeszcze rozwinąć z racji tego, że mają 26 czy 24 lata. Przykład Semeniuka pokazuje, że jak najbardziej można. Jeszcze nie wiemy, kto będzie trenerem dlatego użyłem słowa trener, a nie konkretnie Gardini, czy jak wolą inni, ''konserwa''. ;)
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: alimak »

Pora pogodzić się z tym, że będzie to konserwa Gardini, tak jak zrobili to zawodnicy JW.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

alimak pisze:Pora pogodzić się z tym, że będzie to konserwa Gardini, tak jak zrobili to zawodnicy JW.
Ciekawe, kto będzie wolny w grudniu...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: jaet »

Od początku było oczywiste, że Gardini nie przychodzi na 4 miesiące. Natomiast jest tu taki jeden aktywny kolega, co uwielbia się łudzić :]
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

jaet pisze:Od początku było oczywiste, że Gardini nie przychodzi na 4 miesiące. Natomiast jest tu taki jeden aktywny kolega, co uwielbia się łudzić :]
No łudzę się :(
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
ciorny17
Posty: 8530
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Vilgefortz pisze:
alimak pisze:Pora pogodzić się z tym, że będzie to konserwa Gardini, tak jak zrobili to zawodnicy JW.
Ciekawe, kto będzie wolny w grudniu...
Gogol
Kłamca.
Miszczu-xdd
Posty: 548
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Miszczu-xdd »

ciorny17 pisze:
Vilgefortz pisze:
alimak pisze:Pora pogodzić się z tym, że będzie to konserwa Gardini, tak jak zrobili to zawodnicy JW.
Ciekawe, kto będzie wolny w grudniu...
Gogol
A to nawet wcześniej jak w grudniu :D
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: PabloFX »

Miszczu-xdd pisze:
ciorny17 pisze:
Vilgefortz pisze: Ciekawe, kto będzie wolny w grudniu...
Gogol
A to nawet wcześniej jak w grudniu :D
Gogol odpada, brak ZAKSY w CV :]
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Szampon093 »

Krzysiu Stelmach CV Kędzierzyńskie 8-)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Bardzo dobrze, że Gierżot idzie do Lubina w przyszłym sezonie, bo przy Gardinim raczej by wiele nie pograł.

Widzieliśmy wczoraj, że Włoch nawet przy całkiem beznadziejnym wyniku trzeciego seta nie dał wejść wcześniej Buckiemu i Tervaporttiemu. Oczywiście można ze zmianami przesadzać (jak Winiarski w meczu Trefl - JW), co też dobre nie jest, ale Jastrzębie ma Szalachę, Kosoka i wspomnianą parę po przekątnej chyba nie po to, żeby ci zawodnicy tylko trenowali.

Przy zapowiadającej się budowie zespołu na przyszły rok jestem naprawdę ciekaw, jak Gardo rozwiąże temat trójki Szymura, Fornal, Urnaut, a przede wszystkim - co będzie z pozycją atakującego, jeśli Boyer i Hadrava się potwierdzą. Przyspawanie do ławki tego pierwszego może być opłakane w skutkach, z kolei marnowanie silnorękiego Czecha, którego możliwości wszyscy znamy, również będzie błędem.

Pytanie brzmi, czy JW nie mogło sobie pozwolić na jednego topowego atakującego zamiast tych dwóch, skoro trener jest raczej z włoskiej konserwatywnej szkoły grania jedną szóstką?
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: kamien »

alimak pisze:Pora pogodzić się z tym, że będzie to konserwa Gardini, tak jak zrobili to zawodnicy JW.
To się Ben ucieszył
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Dobre wieści przed playoffami. Tomasz Fornal zakończył izolację i wrócił dziś do treningów z zespołem Jastrzębskiego Węgla.
JW8127
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2020, o 20:45
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: JW8127 »

W social mediach pojawiło się info o filmie "Człowiek, który nie przeszedł pod siatką". Sylwetka na pewno Gladyra, tytuł też do niego pasuje, więc czyżby przedłużenie?
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: iron »

Jura zostaje w JW. 1+1. Idealnie. Mam wrażenie, że po zawirowaniach z Kampą to on złapał za mordę szatnię żeby się nie rozlazła. Świetny ruch i oby Jurek pograł do 40 minimum ;)
No sympathy for fools...
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Idealnie, mam wrażenie, że on czym starszy tym lepszy. A wieku po nim zupełnie nie widać. Świetnie fizycznie wygląda.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Jakby ktoś chciał zobaczyć Urnauta: https://www.ceptv.net/trt-spor-2
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7847
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Vilgefortz pisze:Jakby ktoś chciał zobaczyć Urnauta: https://www.ceptv.net/trt-spor-2
O ile w pierwszym meczu (3-2 dla jego zespołu) Mediolanu z Ankarą, Urnaut został zmieniony w trakcie trzeciego seta po słabym występie, o tyle dzisiaj zagrał już bardzo dobrze, dzięki czemu przyczynił się do ponownej wygranej 3-2 i wygranej Allianz Milano w Pucharze Challenge. Ciekwae jak często jest w stanie grać na takim poziomie jak dzisiaj.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

WysokiPortorykanczyk pisze:
Vilgefortz pisze:Jakby ktoś chciał zobaczyć Urnauta: https://www.ceptv.net/trt-spor-2
O ile w pierwszym meczu (3-2 dla jego zespołu) Mediolanu z Ankarą, Urnaut został zmieniony w trakcie trzeciego seta po słabym występie, o tyle dzisiaj zagrał już bardzo dobrze, dzięki czemu przyczynił się do ponownej wygranej 3-2 i wygranej Allianz Milano w Pucharze Challenge. Ciekwae jak często jest w stanie grać na takim poziomie jak dzisiaj.
W ostatnim meczu z Perugią też trzymał atak. Jako jedyny wyglądał dobrze. Patry wyglądał fatalnie. Ostatnio widać u Urnauta wyraźną tendencję zwyżkową poza pojedynczym meczami jak ten poprzedni w europejskich pucharach czy drugi z Perugią.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Słabsze mecze zaliczył Ishikawa - Urnaut wraz z Patrym liderowali raczej tej drużynie
Tine dzisiaj 50% pozytywnego na 32 przyjęcia, w ataku 55% - 16/29, 1 blok.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: barti522 »

Vilgefortz pisze:Słabsze mecze zaliczył Ishikawa - Urnaut wraz z Patrym liderowali raczej tej drużynie
No wcale i w ogóle Urnaut nie zaliczył słabszych spotkań. Jeśli zagrał na 38% w ataku i 33% w przyjęciu lub odwrotnie, w 1 z ostatnich spotkań ligowych, to wtedy jest to mało ważne, bo to statystyki, a Urnaut nabija. Kiedy zagrał dobrze, to są wrzucane statystyki na potwierdzenie tego. Ciekawe zjawisko. Jak wspomniał poprzednik, w 1 spotkaniu grał słabo i został zdjęty. Jak w 2 spotkaniu zagrał dobrze, to oddajemy, że zagrał dobrze. Jednak to, że Urnaut nie zaliczał słabszych spotkań i nieustannie liderował jest zwyczajnym kłamstwem.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

barti522 pisze:
Vilgefortz pisze:Słabsze mecze zaliczył Ishikawa - Urnaut wraz z Patrym liderowali raczej tej drużynie
No wcale i w ogóle Urnaut nie zaliczył słabszych spotkań. Jeśli zagrał na 38% w ataku i 33% w przyjęciu lub odwrotnie, to wtedy jest to mało ważne, bo to statystyki, a Urnaut nabija. Kiedy zagrał dobrze, to są wrzucane statystyki na potwierdzenie tego. Ciekawe zjawisko. Jak wspomniał poprzednik, w 1 spotkaniu grał słabo i został zdjęty. Jak w 2 spotkaniu zagrał dobrze, to oddajemy, że zagrał dobrze. Jednak to, że Urnaut nie zaliczał słabszych spotkań i nieustannie liderował, jest zwyczajnym kłamstwem.
Ale ja napisałem ogólnie - skuteczność skrzydłowych Milanu generalnie była niska:
Patry - 43,1% - 69/160
Urnaut - 42,4% - 73/172
Ishikawa - 38.7% - 60/155

Nie było celu gloryfikacji Urnauta - luźne stwierdzenie, że Yuki zagrał troszkę słabiej - poza tym jestem miłośnikiem gry Japończyka i super, że zostaje w Lombardii, pozdro.
PS. Słoweniec np. ma przeciętne liczby w przyjęciu...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: barti522 »

Vilgefortz pisze: Ale ja napisałem ogólnie - skuteczność skrzydłowych Milanu generalnie była niska:
Patry - 43,1% - 69/160
Urnaut - 42,4% - 73/172
Ishikawa - 38.7% - 60/155

Nie było celu gloryfikacji Urnauta - luźne stwierdzenie, że zagrał troszkę słabiej - poza tym jestem miłośnikiem gry Japończyka i super, że zostaje w Lombardii, pozdro.
PS. Słoweniec np. ma przeciętne liczby w przyjęciu...
No i te liczby już cokolwiek pokazują, żaden ze skrzydłowych nie ma wysokiego wskaźnika. Jednak z ilu ostatnich spotkań zostały wyciągnięte? Chętnie poznałbym liczby np. z ostatnich 10 spotkań w przyjęciu i ataku. Gołym okiem to nie wychwyciłem żeby Urnaut miał być znacząco lepszy niż Ishikawa w spotkaniach ligowych, bo te w Challenge, to 1 nie widziałem, a wczoraj chwilę spojrzałem przed Zaksą, to akurat trafiłem na dobry fragment gry Urnauta. Jednak szczegółowo do liczb się nie dobijałem i chętnie się dowiem, jak to wygląda tylko i wyłącznie statystycznie pomijając ocenę wizualną.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

barti522 pisze: No i te liczby już cokolwiek pokazują, żaden ze skrzydłowych nie ma wysokiego wskaźnika. Jednak z ilu ostatnich spotkań zostały wyciągnięte? Chętnie poznałbym liczby np. z ostatnich 10 spotkań w przyjęciu i ataku. Gołym okiem to nie wychwyciłem żeby Urnaut miał być znacząco lepszy niż Ishikawa w spotkaniach ligowych, bo te w Challenge, to 1 nie widziałem, a wczoraj chwilę spojrzałem przed Zaksą, to akurat trafiłem na dobry fragment gry Urnauta. Jednak szczegółowo do liczb się nie dobijałem i chętnie się dowiem, jak to wygląda tylko i wyłącznie statystycznie pomijając ocenę wizualną.
Liczby z play-off, czyli 6 ostatnich meczów z Weroną i Perugią.
Szczątkowe statystyki Urnauta z wczoraj podałem wyżej. Tydzień temu zjechał do bazy i zastąpił go dobrze Maar.
Moje stwierdzenie, co do słabszej fazy Japończyka wynika z tego, że jego skuteczność spadła o 10 p.p. względem regularnego sezonu.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: barti522 »

To, że Ishikawa grał gorzej niż w rundzie zasadniczej, to na pewno. Wtedy między nim a Urnautem statystycznie była spora różnica.

Ishikawa:
efektywność ataku - 34,1%
skuteczność ataku - 47,3%
% zepsutych ataków - 13,2%
liczba ataków - 554
liczba ataków na set - 6,67
% perfekcyjnego przyjęcia - 24,9%
liczba przyjęć na set - 4,64
% asów w zagrywkach - 5,6%
% błędów w zagrywkach - 22,1%

Urnaut:
efektywność ataku - 21,1%
skuteczność ataku - 41,1%
% zepsutych ataków - 19,9%
liczba ataków - 246
liczba ataków na set - 6,47
% perfekcyjnego przyjęcia - 11,2%
liczba przyjęć na set - 4,45
% asów w zagrywkach - 5,4%
% błędów w zagrywkach - 16,9%
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Wczoraj za bandami w Zawierciu pojawił się Nicola Giolito, skład trenerski na nowy sezon znany :c Oby panowie wytrwali fizycznie...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1489
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Biciut »

Vilgefortz pisze:Wczoraj za bandami w Zawierciu pojawił się Nicola Giolito, skład trenerski na nowy sezon znany :c Oby panowie wytrwali fizycznie...

On jest istruttore di preparazione fisica? Za bandami pełnił rolę statystyka
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Biciut pisze:

On jest istruttore di preparazione fisica? Za bandami pełnił rolę statystyka
Si, rzeźnik nad rzeźnikami w swoim fachu - siedział za bandami, bo wydaje mi się, że na ławce może być tylko 4 członków sztabu (nie jestem pewien).
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1577
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2020/2021

Post autor: lukecik »

Vilgefortz pisze:Wczoraj za bandami w Zawierciu pojawił się Nicola Giolito, skład trenerski na nowy sezon znany :c Oby panowie wytrwali fizycznie...
Jako uzupełnienie sztabu czy za Jakuba Gniado?
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”