Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

kibic tm
Posty: 37
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 14:55
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: kibic tm »

Nowak z Avii Świdnik
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: dmak1 »

kamil1999 pisze:Według mnie to Kedzierski był głównym hamulcowym. Przecież już nawet Stępień czy Trinidad grali wyraźnie lepiej od niego. Bardzo niedokładnie rozgrywa. Ja bym na tej pozycji na ich miejscu poszukał wzmocnień. Ale podobno ma być ten młody wychowanek Skry. Może on dostanie swoje szanse i wygryzie Kędzierskiego?
Moim zdaniem Czarni popełniają ogromny błąd stawiając na Kędzierskiego, ale może być to związane z tym że miał on kontrakt na 2 lata. Lepszym rozwiązaniem wydaje się polska para środkowyc (nawet Lemański i Ostrowski) i do tego porządny zagraniczny rozgrywający. Skoro Lubin, Gdańsk czy Katowice są wstanie pokryć kontrakty Tavaresa, Kampy czy Ma'h to nie wierzę, że Czarni nie są w stanie sprowadzić solidnego zagranicznego gracza na tę pozycję. Co do głównego hamulcowego to byłbym jednak ostrożny bo Radom miał najgorsze przyjęcie w całej lidze. Byliśmy gorsi nawet od Będzina i tutaj nawet Tavares czy Toniutti dużo by nie zrobili (ale na pewno więcej. Największą bolączko Kędzierskiego jest dokładność, a przy słabym przyjęciu jest to problem widoczny dwa razy bardziej.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Bartek O »

TommyLeeJones pisze:
Najpierw chciałem zaprzeczyć, potem pomyślałem i w sumie... Poniekąd się zgadzam, z tym, że nie uważam, by to Kędzierski był hamulcowym tej ekipy. W tym sezonie grał jak wszyscy, czyli źle ale w poprzednim dawał radę. Słabiutkie przyjęcie zespołu też mu nie pomagało. Więcej zależy od tego komu będzie wystawiał, Faryna i Ademar z jednej strony wyglądali "fajnie" ale z drugiej zlecieli z ligi. Kluczowy będzie przyjmujący obok Santany. To musi być ktoś z bardzo dobrym przyjęciem (o ile będą obok niego Ademar + Masłowski) i co najmniej dobrym atakiem, jak wiadomo - takich zawodników za rozsądne pieniądze jest jak na lekarstwo. Taki miał być też Loh i okazał się bardzo przykrą klapą. W pewnym momencie myślałem, że może w tej roli z braku laku obsadzą Firszta ale skoro ten ma odejść, zapewne mają kogoś na radarze. I to musi być pewniak, inaczej bez dwóch zdań powtórzą mierny sezon.
Bardzo jestem ciekawy kogo Radom planuje pozyskać / pozyskał na przyjęcie? Wydaje mi się, że wymienione przez Ciebie kryteria, tj. bardzo dobre przyjęcie i dobry atak spełnia np. Austriak Alexander Berger. W Halkbanku chyba nie zostaje, bo trafił tam Nicolás Bruno.
Kliper
Posty: 299
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Kliper »

Witam wygląda na to że mało zostało w Czarnych nie wiadomych

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Wiktor Nowak?
Atakujący: Daniel Gąsior, Rafał Faryna
Środkowi: Michał Ostrowski, Kuba Sadkowski, Yurii Semeniuk, Bartłomiej Lemański
Przyjmujący: Paweł Rusin, Ademar Santana, ??
Libero: Mateusz Masłowski, Maciej Nowowsiak
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: qtp »

Skład na solidną walke o utrzymanie.
1921
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2020, o 09:25
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: 1921 »

Nie przesadzał bym z tym osądem póki nie rozwiąże się kwestia przyjęcia. Kędzierski nie pokazał się w zeszłym sezonie głównie przez ww pozycję, jednak racja- tutaj należy postawić znak zapytania, obaj libero są dość dobrzy jak na możliwości klubu, a na pewno lepiej się to prezentuje niż np. w wychwalanym składzie Zawiercia. Na środku mamy pewnego i solidnego ligowca Ostrowskiego, do tego dwóch graczy z papierami- wystarczy że jeden z nich odpali i ta pozycja spokojnie starczy na środek tabeli. Duet na ataku też może sprawić dużą niespodziankę. Z moich informacji (jeśli doszło do zakontraktowania wspomnianych przyjmujących) to jest to pozycja 4 i 2/3, więc należy spodziewać się solidnego lidera i jeszcze jednego do rywalizacji o wyjściową szóstkę.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Chciales chyba napisac, ze obaj libero sa slabi w przyjeciu?
Rusin niezle przyjmuje i rozumiem, ze ma byc tym na poprawe przyjecia. Jesli podani przyjmujacy to pozycja 3i 4 to powinno byc solidnie. Ta solidnosc, przy takich libero i Kedzierskim jest niezbedna. Od jakosci przyjmujacych zalezy gra tej druzyny.
Srodek da rade, Semenuik i Ostrowski jakis poziom zagwaratuja, Leman moze sie odbic a Sadowski w Spale wygladal na dosyc zdolnego.
1921
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2020, o 09:25
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: 1921 »

Masłowski jest postrzegany za gorszego libero tylko dlatego, że gra poniżej oczekiwań i w przeszłości wróżono mu wielką karierę, ale to nie znaczy że prezentował się gorzej niż np. Żurek czy Gruszczyński. Nowowsiak też się dobrze pokazał w kilku wejściach, a należy wziąć pod uwagę że był to jego pierwszy sezon i można liczyć na progres.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Wrozono mu? To konkretnie, kto mu wrozyl? Jakis przyklad wypowiedzi liczacego sie trenera mlodziezowki?

Maslowski zawsze byl bardzo sredni w przyjeciu, w porywach max poprawny, nigdy znakomity. Byl (tez w porywach) bardzo dobry w obronie. Slabo dogrywal.
Do tego nabijal mase miesniowa na silce na maksa, jak Ziobrowski, chyba tracac czucie miesniowe. Mam nadzieje, ze zaniechal tych praktyk.
Jest ambitny i raczej pracowity. Pewnie bedzie robil postepy.

Mial talent zblizony do Kacpra, mniejszy niz Popiwczak, Hawryluk, Granieczny.
Akurat libero i atak to byly slabe ogniwa tamtej ekipy, ale przyjmujac obok Kwolka i Fornala przynajmniej nidy nie musial kryc partnerow.

Zurek w przyjeciu jest owszem fatalny, moze nawet gorszy od Maslowskiego i Kacpra. Perfekcyjne na poziomie Maslowskiego wg statystyk.
Piechocki i statystycznie i wizualnie jest od nich lepszy, przynajmniej w poziomie perfekcyjnego. Pozytywnego nie chce mi sie liczyc.
Co do porownania do Gruszczynskiego-Jedrzej 588 przyjec, ponad 25% perfekcyjnego.
Maselko ponizej 20% perfekcyjnego przy 335 przyjeciach. Ja widze roznice.
Posiadanie 2 od konca libero-fajna sprawa.

A wielka kariere to sie wrozy Graniecznemu, z mlodych libero. Tylko jeszcze troche czasu uplynie, i pewnie JW zechce go sobie zostawic, przynajmniej na poczatek seniora. A Szymura i Hawryluk powinni byc co najmniej niezli.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Diomedea pisze:Wrozono mu? To konkretnie, kto mu wrozyl? Jakis przyklad wypowiedzi liczacego sie trenera mlodziezowki?

Maslowski zawsze byl bardzo sredni w przyjeciu, w porywach max poprawny, nigdy znakomity. Byl (tez w porywach) bardzo dobry w obronie. Slabo dogrywal.
Do tego nabijal mase miesniowa na silce na maksa, jak Ziobrowski chyba tracac czucie miesniowe. Mam nadzieje, ze zaniechal tych praktyk.
Jest ambitny i raczej pracowity.

Mial talent zblizony do Kacpra, mniejszy niz Popiwczak, Hawryluk, Granieczny.
Akurat libero i atak to byly slabe ogniwa tamtej ekipy, ale przyjmujac obok Kwolka i Fornala przynajmniej nidy nie musial kryc partnerow.

Zurek w przyjeciu jest owszem fatalny, moze nawet gorszy od Maslowskiego i Kacpra. Perfekcyjne na poziomie Maslowskiego wg statystyk.
Piechocki i statystycznie i wizualnie jest od nich lepszy, przynajmniej w poziomie perfekcyjnego. Pozytywnego nie chce mi sie liczyc.
Co do porownania do Gruszczynskiego-Jedrzej 588 przyjec, ponad 25% perfekcyjnego.
Maselko ponizej 20% perfekcyjnego przy 335 przyjeciach. Ja widze roznice.
Posiadanie 2 od konca libero-fajna sprawa.

A wielka kariere to sie wrozy Graniecznemu, z mlodych libero. Tylko jeszcze troche czasu uplynie, i pewnie JW zechce go sobie zostawic, przynajmniej na poczatek seniora.
Wiele osób mu wróżyło. W Resovii miał być naturalnym następcą Igły. Nie pamiętam w którym to było sezonie, ale zastępował kontuzjowanego Ignaczaka i zagrał bardzo dobre spotkanie a miał wtedy 16-17 lat. Parę sezonów później postawiono na niego żeby się uczył przy bardziej doświadczonych libero (tak jak Komenda miał czerpać od Woickiego), ale jak to się skończyło i gdzie i jaką renomę ma teraz Masłowski wszyscy wiemy.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Nikt mu nie wrozyl wielkiej kariery. Poza moze najblizszym otoczeniem, to wlasnie "wiele osob".
Postawili na niego w Resovii, bo byl z Rzeszowa, byl nienajgorszy, jego ojciec byl rektorem lokalnej uczelni. Zostal tam tylko drugim libero i pokazal pare fajnych obron i sporo chamstwa wydzierajac sie na wychodzacych kibicow.
Gral kolejno przy Wojtaszku, Rusku i Perrym. Przy Perrym pogral wiecej, bo chyba byl w tym sezonie problem z cudzoziemcami (Schoji, Rossard, Szerszen, Smith i Perry)
Zagranie jednego poprawnego meczu nie czyni nikogo wybitnym libero. Kacper np zagral 2 znakomite w finale MP.
Czyli na troche wyzszym poziomie.

W Spale to leci dwurocznikami. Jak nie ma nikogo wybitnego na danej pozycji, to gra ten najlepszy z mniej wybitnych.
Na tej zasadzie probowano Stelmacha i Rybickiego na sypie, i przestawiono Domagale z przyjecia.

A Resovia na temat osadu potencjalu to akurat jest na ostatnim miejscu w trafnosci. Wypuscili, bez wiekszych szans gry 2 wybitnych przyjmujacych, nie siegneli po Hubera itp.
Za to dali szanse Kedzierskiemu, ze swoich mlodziezowcow.

A jak chcesz wierzyc, ze wrozono mu wielka kariere, to wierz.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Piszesz o Graniecznym i o tym, że każdy wróży mu wielką karierę a parę lat temu podobne ohy i ahy były nad Masłowskim. Jak za kilka lat okaże się, że Granieczny nie jest tak dobry jak się zapowiada też napiszesz że nikt nie wróżył mu wielkiej kariery? Zgadzam się z tym, że Masłowski dostał szansę gry w Resovii tylko dlatego, że jest z Rzeszowa, ale Granieczny nie zadebiutował dlatego, że jest niesamowitym libero, tylko dlatego, że jest w Akademii Jastrzębia i kontuzji doznał jeden z graczy JW. Na sam koniec dodam, że nigdzie nie napisałem, że jeden przyzwoity mecz czyni wybitnym, ale Masłowski wszedł do dorosłej siatkówki z podobnym a może nawet większym przytupem niż Maks.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Zadnych wielkich ochow nie bylo nad Maslowskim. A ulomnosc w przyjeciu wypominano mu od poczatku gry w reprze.
"Ochy" byly zblizone, albo slabsze niz te nad Kacprem, ktory w mojej opinii jest lepszym libero, choc obecnie nieznacznie.

jak jakies ochy byly-prosze bardzo, miarodajne zrodla. Chocby jakas dyskusja powaznych userow z tego forum. Wywiad np Pawlika albo innego powaznego trenera uznanego w srodowisku mlodziezowym. Link.

Ochow nie bylo tez duzych nad Popiwczakiem, bo byl w cienu Kacpra i nie gral w reprze. Oczywiscie dostal pare plusow za wejscie w LM w wieku 16 lat, troche jak Kuba go wzial na MS, juz zreszta w sparingach. Ale ochy zaczely sie jak zaczal grac jako jedynka w seniorze i to dosyc szybko. Byly gorsze i lepsze sezony, troche sinusoidy, ale widac bylo, ze bedzie duzy kaliber gracza.

Granieczny jest co najmniej tej klasy talentem, co Popiwczak. Pare spotkan widzialam i pewnie niedlugo mozna bedzie obejrzec.
jeszcze pare.
Trudno na razie powiedziec co bedzie soba reprezentowal mlodszy brat Popiwczaka, chyba Filip.

Ja na przestrzeni tych ponad 10 lat na forum zachowuje spora konsekwencje i nie wypieram sie wlasnych pomylek.
Bywa tak jak piszesz, ze ochy po wejsciu w seniora sie nie potwierdzaja, ale wcale nie czesto. Duze ochy byly nad Jakubiszakiem, juz od kadeta.
Poczytaj stare dyskusje z mlodziezowych ME i MS. Zobacz jak oceniano gre Maslowskiego. Jeszcze lagodniej w kadecie, w juniorze jego defekty byly mocno widoczne.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2021, o 12:01 przez Diomedea, łącznie zmieniany 3 razy.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Potwierdzam, Masłowski miał super reputację mniej więcej do momentu gdy można go było oglądać na poziomie reprezentacyjnym w kadetach czy juniorach, po tym raczej było dla wszystkich klarowen, że może być dobrym libero, bo miał dobre i złe momenty, ale to nie jest żaden poważny talent.
Kliper
Posty: 299
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Kliper »

Cisza jaki zagraniczny bądź zagraniczni przyjmujący mogą trafić do Radomia?
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Kliper pisze:Cisza jaki zagraniczny bądź zagraniczni przyjmujący mogą trafić do Radomia?
Jak co sezon.
Będzie Ademar, chyba Palonsky i pewnie jeszcze jeden bardziej doświadczony. Pytanie kto wolny na rynku?
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Paragon »

Temat Tavaresa definitywnie zamknięty? Przesądzone, ze trafi do Zawiercia, czy jednak Radom coś jeszcze powalczył?
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: jaet »

Paragon pisze:Temat Tavaresa definitywnie zamknięty? Przesądzone, ze trafi do Zawiercia, czy jednak Radom coś jeszcze powalczył?
Nie zostawialiby Kędzierskiego gdyby temat Tavaresa był realny.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Diomedea »

Moze Kedzierski na drugiego.
Podano, ze anonsowany wg forum na drugiego, Wiktor Nowak, idzie do Siedlec (wg siatka.org).
1921
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2020, o 09:25
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: 1921 »

Gdzie pojawiła się informacja, że Nowak ma trafić do Siedlec?

Zagraniczne przyjęcie + zagraniczny środkowy, więc dla zagranicznego rozgrywacza zabraknie miejsca.
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Paragon »

Jak będzie ktoś pokroju Nowaka czy Zrajkowskiego, to dramat, bo Kędzior potrafi grać świetne mecze, ale jest bardzo niestabilny, tu potrzeba kogoś do rywalizacji (fajnie to wyglądało Vincic-Kędzierski), Tavares-Kędzierski to fantastyczna sprawa, ale chyba nieaktualna. No i zagraniczny rozgrywający tworzy komplikacje z limitami, bo wtedy potrzeba mocnego Polaka na lewe skrzydło, a takiego na rynku już nie ma.
Diomedea
Posty: 4246
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Diomedea »

1921 pisze:Gdzie pojawiła się informacja, że Nowak ma trafić do Siedlec?

Zagraniczne przyjęcie + zagraniczny środkowy, więc dla zagranicznego rozgrywacza zabraknie miejsca.
Masz racje. Niedokladnie przeczytalam. Pisali ze do Swidnika przyszedl z Siedlec, a nie, jak mi sie wydawalo, ze tam wraca.

Dramat to jest przedluzenie z Kedzierskm. Nowak poza byciem dziura w bloku, to ma zadatki na fajnego sypacza.
1921
Posty: 35
Rejestracja: 31 lip 2020, o 09:25
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: 1921 »

Jako że jestem wiernym kibicem, to liczę, że Radom będzie dysponował dobrą linią przyjęcia, a to przełoży się na przyzwoitą grę Kędzierskiego jak dwa sezony temu.
Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Bartek O »

kamil1999 pisze:
Kliper pisze:Cisza jaki zagraniczny bądź zagraniczni przyjmujący mogą trafić do Radomia?
Jak co sezon.
Będzie Ademar, chyba Palonsky i pewnie jeszcze jeden bardziej doświadczony. Pytanie kto wolny na rynku?
Nieustannie chodzi mi po głowie Alexander Berger. Nigdzie nie znalazłem informacji, że podpisał kontrakt na sezon 2021/22, więc chyba jest wolnym zawodnikiem? A bardzo mi pasuje do "profilu" - doświadczony i dysponujący bardzo dobrym przyjęciem.
rafak
Posty: 553
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: rafak »

Bartek O pisze: Nieustannie chodzi mi po głowie Alexander Berger. Nigdzie nie znalazłem informacji, że podpisał kontrakt na sezon 2021/22, więc chyba jest wolnym zawodnikiem? A bardzo mi pasuje do "profilu" - doświadczony i dysponujący bardzo dobrym przyjęciem.
Zdecydowanie popieram. Dobry sezon w Turcji, mimo tego zastąpiony przez Nicolasa Bruno w Halkbanku. Ciągle bez kontraktu.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Alexander Berger w Czarnych to byłby super ruch. Z nim włączyli by się do walki o 8 moim zdaniem.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: dezerter »

Paragon pisze:Temat Tavaresa definitywnie zamknięty? Przesądzone, ze trafi do Zawiercia, czy jednak Radom coś jeszcze powalczył?
Tak. Temat zamknięty.
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

Bednaruk to fenomen trener z jednym solidnym sezonem gdzie reszte jego kluby graja bardzo slabo.
Myslicie ze Radom zaskoczy nas jakims ciekawym grajkiem?
Przewijali sie Mauricio Ivovic Ferreira Skrimov a narazie bedzie Ademar i Rusin
Slabo słabo klub solidny łapie chyba zadyszkę
Paragon
Posty: 282
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Paragon »

KrzysztofRatajski pisze:Bednaruk to fenomen trener z jednym solidnym sezonem gdzie reszte jego kluby graja bardzo slabo.
Myslicie ze Radom zaskoczy nas jakims ciekawym grajkiem?
Przewijali sie Mauricio Ivovic Ferreira Skrimov a narazie bedzie Ademar i Rusin
Slabo słabo klub solidny łapie chyba zadyszkę
Ma być Palonsky i jeszcze jakiś mocny gracz - tu spodziewam się dobrego nazwiska, trzeba cierpliwie czekać.
Kliper
Posty: 299
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Enea Czarni Radom 2020/2021

Post autor: Kliper »

Według mnie powinno być 3 zagranicznych przyjmujących żeby to miało sens bo z Ademarem i nawet Palonskim to nie za mocno to wygląda. Bednaruka mówił coś o tym że 4 zawodników na początku nie będzie miał to myślę że to zagraniczni.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”