Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

W tym sezonie Cebulj zanotował spory skok poziomu przyjęcia, bo pamietam go z kadry to miał tylko nieduży obszar do pokrycia, a i tak jak już przyjmował to wyglądał jakby się miał połamać. W tym sezonie początek sezonu jeśli chodzi o przyjęcie w resovii był niepokojący, bo pierwsze mecze powodowały głosy że to najgorsze przyjęcie w lidze. W miarę trwania sezonu Resovia okazała się jednym z najlepiej przyjmujących drużyn, a sam Cebulj miał co najmniej 1/3 boiska w przyjęciu przy Buszku i ponad przy Szerszeniu i Tahcie. Przy tym grał na bardzo dobrych procentach i wizualnie nie wyglądał jakby miał się kopnąć w czoło tylko jakby to kontrolował. Oczywiście swoje w każdym meczu oddał przez bezpośrednie błędy, ale w żadnym wypadku nie można powiedzieć że był dziurą w przyjęciu, a był obciążony nim w każdym meczu bo był naturalnym celem większości zespołów. Deroo nie jest na pewno defensywnym przyjmującym, ale przyjmuje lepiej niż Szerszeń albo podobnie, a na pewno lepiej niż Taht. Zatorski to klasa sama w sobie, daje przede wszystkim pewność psychiczną przyjmującym, co było widać np w meczu ze Skrą bez niego, mimo że Staszewski przyjmował naprawdę dobrze. Myśle że poziom przyjęcia nie spadnie, a takie jak w tym sezonie jest w zupełności wystarczające. Porównywanie czy Jw będzie miało troszkę lepsze, czy ZAKSA czy Skra jest bez sensu, bo prawdopodobnie nie będzie tak wielkich różnic, dużo zależy od tego jak to ułoży trener itp. Tym bardziej że nawet nie są ogłoszone jeszcze transfery
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Vilgefortz pisze:
miro1905 pisze:Ale stawianie Popiwczaka na równi z Zatorskim to jak stawianie Lipińskiego na równi z Kubiakiem.
Niezbyt trafne, Kuba to doświadczony ligowiec, 6 sezon w szóstce i są jakieś podstawy, żeby nazywać go ,,następcą Zatora"

Lipa gra drugi poważny sezon w PLS i raczej nikt nie widzi go w miejscu Kubiaka
Piechocki gra 7 sezon w szóstce :D
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Matson pisze:Deroo nie jest na pewno defensywnym przyjmującym, ale przyjmuje lepiej niż Szerszeń albo podobnie, a na pewno lepiej niż Taht. Zatorski to klasa sama w sobie, daje przede wszystkim pewność psychiczną przyjmującym, co było widać np w meczu ze Skrą bez niego, mimo że Staszewski przyjmował naprawdę dobrze. Myśle że poziom przyjęcia nie spadnie, a takie jak w tym sezonie jest w zupełności wystarczające. Porównywanie czy Jw będzie miało troszkę lepsze, czy ZAKSA czy Skra jest bez sensu, bo prawdopodobnie nie będzie tak wielkich różnic, dużo zależy od tego jak to ułoży trener itp. Tym bardziej że nawet nie są ogłoszone jeszcze transfery
No tak przyjęcie Resovii w przyszłym sezonie w stosunku do tego w tym będzie lepsze. Ale ja porównuję go do przyjęcia JW czy Zaksy, które uważam, że będą lepsze lub porównywalne. Nawiązywałem do tezy, która głosiła, że Resovia będzie miała najlepsze przyjęcie. Nie, że będzie miała czołowe przyjęcie lub jedno z najlepszych a najlepsze. W kontekście tego co będzie w JW czy Zaksie to po prostu nie mogę się zgodzić z taką opinią. Oczywiście, że zarówno to Resovii, JW jak i Zaksy będzie w zupełności wystarczające. To będzie ich siła. Jedyne zespoły z czołówki, które mogą kaleczyć to Skra i Zawiercie, jeśli to drugie uznamy za czołówkę a przy skrzydłach(Conte, Uros, Malinowski) to trzeba bo to chyba najsilniejsze ofensywnie skrzydło w lidze.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Bezowy »

kamil1999 pisze:
Bezowy pisze:
leeon pisze:A ja się wcale nie zdziwię jak Zaksa będzie rządzić nadal w lidze.
Też się nie zdziwię, z tym, że słowo "nadal" jest nie do końca adekwatne do sytuacji - aktualnie to Zaksa jest w plecy, w najważniejszej części sezonu.
No nie, jest 1:1.
Oczywiście. źle się wyraziłem, moja pulpa ;)
kuchcik77 pisze:
aktualnie to Zaksa jest w plecy, w najważniejszej części sezonu.
w plecy to jest Zatorski...
mecz Sovii jest po meczu Skra-Zaksa?

najciekawszy playoffs od czasu ataku na słupek sędziowski a wy tu...
tak za rok niespełniony Kochan plus kto tam jeszcze do was idzie będą walczyć o złoto.
A to chyba niepotrzebna prowokacja. Nie jestem Resofancośtam i mam ustabilizowaną gospodarkę hormonalną ;) Mam przepraszać, że Kochan i Zator chcą grać w Rzeszowie?
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
kuchcik77
Posty: 2340
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: kuchcik77 »

Nie bylo moim zamyslem prowokowac- rozumiem w sezonie ogórkowym, lub w styczniu mozemy rozmawiac o transferach, kadrze Resovii na przyszlysezon ale teraz namy elektryczne 2 tyg ligii i niech te pólfinaly i finaly .za beda tematem top.
Za tekst o następnym meczu Sovii przepraszam. Czekam na starcie Sovia Zaksa w następnym sezonie. Patent /prawie/ macie.
Powodzenia.rywalizacja makes the world go round..
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

W każdym razie szykuje się piekielnie mocna czołówka ligi w nastepnym sezonie, a do tej czołówki zalicza się już myśle 6 drużyn, różnice czy ci będą mieć lepsze to czy to są marginalne bo te drużyny będą mieć po prostu paki praktycznie bez wad, nawet jak będzie słabsze ogniwo w jednym miejscu to w reszcie będzie TOP. Aż szkoda że tylko 3 miejsca w LM mamy
bono
Posty: 3490
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: bono »

Póki co to Pawłowi wrócił problem z plecami drugi raz w tym sezonie(tym razem bóle są mocniejsze) a patrząc jeszcze co czeka go w tym sezonie reprezentacyjnym to w październiku Zator może zacząć leczenie w Resovii - oby oczywiście nie.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
KrzysztofRatajski
Posty: 185
Rejestracja: 18 lut 2021, o 16:05
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: KrzysztofRatajski »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2021, o 10:33 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ataki personalne nie są tu mile widziane
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1071
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: MWi »

KrzysztofRatajski pisze:
miro1905 pisze:
WysokiPortorykanczyk pisze:
Resovia na papierze będzie miała skład z realnymi szansami na mistrzostwo, ale też skład, gdzie wyjściowy skład nie jest na wyższym poziomie od Skry czy Zaksy, a jako, że budżet Resovia ma najpewniej większy (przelicytowanie Jastrzębia z Deroo, podebranie Kochanowskiego i Zatorskiego Zaksie, Cebulj wg Artema z baaardzo dużym kontraktem, a Drzyzga i Muzaj też z poziomu reprezentantów kraju), to brzmi dosyć średnio. Ale jak zaklika, to wiadomo, że nie będzie to miało większego znaczenia.
Nie powiedziałbym, że potencjalny skład Resovii:
Muzaj/Drzyzga/Deroo/Cebulj/Kochanowski/Kozamernik/Zatorski nie jest na wyzszym poziomie niż Kaczmarek/Janusz/Semeniuk/Śliwka/Huber/Smith/Shoji. Co do Skry to będzie na porównywalnym poziomie. Tak samo JW.
Ty jesteś gościu nie poważny wypowiadając się publicznie należy zachować podstawy wiedzy
Każdy z 6 Resovii jest odpowiednio lepszy od rywala na pozycji od przyszłego składu zaksy (...) Muzaj Od Kaczmarka (...) i Tu. Nie. Ma co dyskutować
Serio, wypominasz komuś brak wiedzy i nie zezwalasz na dyskusję, jednocześnie stawiając bez żadnej refleksji Muzaja nad Kaczmarkiem? Po obecnym sezonie?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

@KrzysztofRatajski

Kolego drogi (albo "gościu"), dość zabawnie brzmi tekst o podstawach wiedzy i byciu poważnym, kiedy twoja ortografia i interpunkcja to poziom dziecka w klasach 1-3 (a może gorzej).

Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja np. uważam, że Muzaj jest gorszy od Kaczmarka, a Kozamernik nie jest lepszy od Hubera. Drzyzga również ma wahania formy i na jego korzyść względem Janusza działa doświadczenie.

Dodatkowo - co uważam za najistotniejsze - nie jest powiedziane, że Resovia w tym składzie personalnym odpali, bo nazwiska to jedno, a zgranie i chemia - zupełnie co innego. Zaksa miała przez lata graczy solidnych, którzy rośli przy dwóch-trzech liderach (Śliwka, Kaczmarek, Semeniuk nie byli żadnymi asami, gdy przyszli do Kędzierzyna, tylko talentami do oszlifowania) i kreowała nowe gwiazdy. Resovia szła na łatwiznę i brała graczy gotowych, bo chciała wyniki na tu i teraz.

Kibice klubu, dla którego 5. miejsce jest sukcesem w tym sezonie, powinni trochę ochłonąć, zanim sny o potędze znów będą propagować na forum. Skra wymienia 1 element w szóstce, Zaksa - 3, JW 2 lub 3, a Resovia chyba ze 4, czyli będzie najgorzej zgrana na początku sezonu. Już rok temu jeden klub miał wygrać według wielu osób ligę tyłem do siatki. Może się za tydzień okazać, że zostanie bez medalu. To tak ku przestrodze...
PabloFX
Posty: 818
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: PabloFX »

Muzaj niech coś w końcu wygra jako jedynka i pokaże, że umie pociągnąć zespół w trudnych momentach. Liczby może tego nie oddają, ale w choćby w PO LM Łukasz był pewnym punktem zespołu i kończył dużo trudnych piłek.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

Nie są to tezy bezdyskusyjne. W pewnych kwestiach Muzaj jest lepszy od Kaczmarka, w pewnych gorszy, na pewno Kaczmarek lepiej broni, zagrywa i blokuje, ale według mnie w ataku nie może być tak obciążony piłkami jak Muzaj- wszystko kwestia wpasowania w drużynę. Hubera na przestrzeni sezonu ciężko ocenić, bo ostatni pełny sezon grał w Radomiu, na pewno możliwości w ataku ma większe, doświadczenie mniejsze. Ale przed sezonem Sander>>>Śliwka, Ebadipour>Semeniuk, Bieniek>Kochanowski, klos/Huber>Smith, Filipiak>wracający do zdrowia Kaczmarek. A jak wczoraj się skończyło? Godzina z prysznicem. Siatkówka to nie matematyka i niekoniecznie 2x4=8. Zapewne po sezonie będzie wątek z przewidywaniami na 21/22 i tam będzie można się podzielić swoimi typami i uzasadnieniem, nie zaśmiecajmy tym wątków klubowych
Co do Resovii to syn Cebulja uczy się polskiego, ot taka ciekawostka może sugerująca dłuższy kontrakt, może nie.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: qtp »

johnnyrotten pisze: Kibice klubu, dla którego 5.
Nie nazywaj kilku troli kibicami klubu.

Muzaj to na dziś przegrywał by rywalizację z Buckim, wiec wstrzymał bym się z ocenami w czym jest lepszy a w czym gorszy, bo może się okazać że w nowym sezonie będzie rezerwowym.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Tylko czy Kaczmarek rzeczywiście nie może być obciążany? Ponad 600 piłek, skończył ponad 52%. Muzaj dostał 2/3 tego i jeszcze trener zaczął stawiać na Rybakova. Co więcej, Kaczmarek poprzez swój charakter znosi końcówki (no i gra jeszcze w LM), Muzaj chyba nadal nie.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Cebulj w Resovii na kolejne dwa sezony.

Nie przekonuje mnie ten gracz. Skoro zdecydował się zostać, to podejrzewam, że swoje zarobi i przez to będzie dużo grał. Deroo to kolejny siatkarz na gwiazdorskim kontrakcie, więc wszystko wskazuje na to, że Szerszeń sobie nie pogra. Giuliani oczywiście może rotować składem, ale nie ma pucharów, więc nie będzie to raczej regułą.

Nico ma ogromnego pecha do kontuzji. Kończący się sezon to byłaby jego wielka szansa do pokazania, czy da radę przenieść swoją grę z Suwałk i niestety się tego nie dowiemy.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

Jak dla mnie to bardzo dobra decyzja, nie znam wysokości kontraktu i zapewne nikt nie zna wiec nie wchodzę w polemikę czy "w tych pieniądzach warty", pierwszy sezon w lidze uważam za dobry, może nie świetny ale bardzo pozytywnie zaskoczył w przyjęciu, dobra zagrywka, dużo dał w ataku. Dobra decyzja głównie z tego względu, że już jest po jednym sezonie z Fabianem, zna trenera, podoba mi się jego zaangażowanie mentalne, czego w Resovii od dobrych paru lat brakowało. Skuteczność w ataku nie jest dla mnie najważniejszym wyznacznikiem bo w takim przypadku Grozera by po jednym sezonie nie było, Achrema też, bo mieli w swoich pierwszych sezonach w lidze niższą skuteczność niż Klemen. Jedyne zastrzeżenia mam do długości kontraktu, bezpieczniej byłoby 1+1, ale jak wiemy w siatkówce długość kontraktu niewiele znaczy. Klemen na 2, trener na 2, Fabian na 3, Zator ponoć na 3... brawo zarząd, w końcu jest nadzieja na jakąkolwiek stabilizację.
Daisukke
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 08:54
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Daisukke »

O ile cieszy stabilizacja w Resovii, tak mniej cieszy mnie dobór personaliów. Ambicje napewno są duże, i warto sobie zadać pytanie czy Cebulj który odbił się tak naprawdę od siatkówki na topowym poziomie jest w stanie poprowadzić ten zespół do sukcesów na krajowej i europejskiej arenie? Śmiem wątpić
Krakow
Posty: 2
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 06:33
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Krakow »

Świetny ruch z Klemenem. Już w tym sezonie prezentował się bardzo dobrze, a weźmy pod uwagę, że w przyszłym roku będzie miał obok siebie Deroo i Zatorskiego, a nie Buszka/uszkodzonego Szerszenia.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: reeman »

reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: reeman »

kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: kamien »

hardy pisze:
bono pisze:Za sprowadzenie reprezentantów Polski na przyszły sezon do Rzeszowa odpowiada Fabian Drzyzga - który oprócz rozgrywania zajmuje się koordynacją transferów.
Oby tylko nie korzystał z pomocy brata.
Długo mnie nie było, choroba nie wybiera. Jak jesienia człowiek pisal o tym ze za transferami Pawła i Kuby do Resovi stoi Fabian to mnie fani Asseco od troli zwyzywali. Teraz sami o tym piszą. A informacje mam z dobrego źródła-patrz stopka
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: reeman »

Awatar użytkownika
Citizen
Posty: 155
Rejestracja: 3 maja 2021, o 01:12
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Citizen »

kamien pisze:
hardy pisze:
bono pisze:Za sprowadzenie reprezentantów Polski na przyszły sezon do Rzeszowa odpowiada Fabian Drzyzga - który oprócz rozgrywania zajmuje się koordynacją transferów.
Oby tylko nie korzystał z pomocy brata.
Długo mnie nie było, choroba nie wybiera. Jak jesienia człowiek pisal o tym ze za transferami Pawła i Kuby do Resovi stoi Fabian to mnie fani Asseco od troli zwyzywali. Teraz sami o tym piszą. A informacje mam z dobrego źródła-patrz stopka
Za transferem Zatora to stoi przede wszystkim lepsza kasa, a nie Drzyzga.
Resofan
Posty: 1423
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Resofan »

Za prawie każdym transferem do każdego klubu stoi większa kasa. To są zawodowe kluby sportowe i zawodowi zawodnicy a nie Towarzystwo Brata Alberta i zakonnicy.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Tharaster »

Andrzej Zahorski oficjalnie przestaje pełnić rolę trenera od przygotowania fizycznego.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Matson »

Wiadomo kto będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne w nastepnym sezonie?
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: miro1905 »

Matson pisze:Wiadomo kto będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne w nastepnym sezonie?
Trener od przygotowania fizycznego Vervy pracuje również z reprezentacją Słowenii. To może być jakaś poszlaka :D
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Tharaster »

Nie mam informacji w tym temacie, aczkolwiek chciałbym, by był to ktoś bliski z otoczenia trenera Giulianiego.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: Vilgefortz »

Ktoś pisał na tt o trenerze przygotowania fizycznego od Heynena, ale szczerze wątpię.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2020/2021

Post autor: reeman »

Trener Alberto sobie kogoś dobierze, do którego ma zaufanie, A. Zahorski nie spisał się w ostatnim sezonie, plaga kontuzji idzie trochę na jego konto
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”