PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Matson »

Z cyklu "i tak bym nie chciał" :D
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

Powtórzę się, ale nie rozumiem skąd to przekonanie i Januszu w Skrze.

Co do Kłosa. Parafrazując jedna z posłanek "niech jedzie". Może nie pomnik, ale pożegnalny mecz za te lata jak najbardziej, ale poza sezonem 2014/15 oraz 18/19 i połowa poprzedniego to tak średnio jego gra w żółtych barwach wyglądała.
Kłamca.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Heimlock »

compact pisze:
TommyLeeJones pisze:
compact pisze:Kłos i elastyczny nadgarstek to Top5 polskich siatkarskich błędnych przekonań. Był neutralizowany przez większość ogarniętych środkowych w Polsce i na poziomie międzynarodowym.
To liga a nie kadra. Kłos w formie zamiata ligą jak woźna mopem i bez nadgarstka a czystą szybkością (bo to ma). Inna sprawa, że nie zawsze w tej formie.


Nie mogę się z tym zgodzić, za dużo meczów Skry oglądałem w ostatnich latach. Jednostajny i niekierunkowy atak Kłosa w połączeniu z zamiłowaniem Lomacza, a wcześniej Uriarte, do gry środkiem spowodował naprawdę kosmiczna liczbę serii dla przeciwników.
Zgodzę się z compactem. Kłos przede wszystkim bazuje na dynamice. Nie ma elastyczności w ataku. Co nie zmienia faktu, że potrafi być skuteczny, jak i również miewa okresy bardzo wysokiego poziomu. W każdym razie powinno się postawić na Hubera.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Matson »

Skra powinna postawić na Hubera już przed tym sezonem, póki co przegrywał rywalizację bo grał najmniej. Ale czasem młodemu trzeba dać szanse, mimo słabszej gry na treningu przy zaufaniu trenera może oddać po paru tygodniach. Dziwi jedynie ściąganie Bieńka (o ile to będzie na jeden sezon) kosztem Hubera, który w mojej opinii w bloku jest lepszy od Bieńka a w ataku niewiele gorszy. Klos przede wszystkim jest szybki w bloku, atak ma jak na realia polskiej ligi powyżej średniej choć nie najlepszy, ale na pewno nie jest dziurą, grając z lomaczem który lubi katować środek- bronił się. Zobaczymy co z Bieńkiem, jeśli zostanie na kolejny sezon to z Huberem stworzą raczej równa pare. Dziwi mnie jedynie to ze po tylu latach klos się zdecydował odejść
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: skrowiec »

Matson pisze:Z cyklu "i tak bym nie chciał" :D
Absolutnie. Milada było by mi szkoda ale Kłosa jakoś JUŻ nie.
O ile oczywiście odejdzie... bo przypomnę pod koniec karuzeli transferowej odejście Hubera do czarnych? o ile pamietam?
Kłos trochę już "wrósł" w Bełchatów
TommyLeeJones
Posty: 1671
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: TommyLeeJones »

compact pisze:Nie mogę się z tym zgodzić, za dużo meczów Skry oglądałem w ostatnich latach. Jednostajny i niekierunkowy atak Kłosa w połączeniu z zamiłowaniem Lomacza, a wcześniej Uriarte, do gry środkiem spowodował naprawdę kosmiczna liczbę serii dla przeciwników.
Jest taki, dlatego właśnie tak istotna jest forma Karola. Ona robi różnicę między bardzo dobrym środkowym bijącym szybciej od bloku i chodzącym na skrzydła jak błyskawica, a kimś pokroju zwykłego +Ligowca. Kłos najpierw zamiatał po MŚ'14, potem dołek i na dobrą sprawę odżył dopiero niedawno, chyba ta przerwa od kadry podczas której przebył jakiś zabieg mu tak pomogła. Sam biadoliłem na Kłosa przez te sezony "pomiędzy" szczytami formy. Nie sądzę by Karol dla Skry był jakąś wartością strategiczną, o którą warto kruszyć kopie, jest Huber, kogoś można dołożyć i nawet taniej wyjdzie. Ale też nie zaprzeczę, że Kłos w formie jest świetny, tego mu nie odbiorę.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Heimlock »

Robiłem ostatnio porównanie:
Kłos - atak eff 49 %, blok/set 0,44 - zagrał 18 setów
Huber - atak eff 63 % blok/set 0,43 - zagrał 14 setów
Bieniek - atak eff 60 % blok/set 0,5 - zagrał 14 setów
Ostatnio zmieniony 21 lis 2020, o 12:03 przez Heimlock, łącznie zmieniany 1 raz.
jarek8dywan
Posty: 594
Rejestracja: 24 sie 2008, o 21:57
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: jarek8dywan »

Tu sytuacja jest spokojna dla każdej ze stron. Klos jest na tyle dobrym i uznanym srodkowym, ze nie będzie mial problemu ze znalezieniem dobrego klubu. Kto wie, moze zainkasuje lepsza gaze niz w Bełchatowie. Nowe otoczenie moze mu pomoc w utrzymaniu dobrej dyspozycji i dodac swiezosci. Natomiast Skra zawsze miala reke do srodkowych - obstawiam, ze w miejsce Karola przyjdzie duet - ktoś dobry do szostki (znajac zamilowanie do Serbow, np. Krsmanovic ;) ) i mlody talent do szlifowania na dlugi kontrakt. Obie strony nie beda tu stratne.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

SzyMis12788 pisze: Z tym Filipiakiem i Januszem to w miarę pewne?
No Filipiaka obowiązuje dwuletnia umowa. A o powrocie Janusza do Skry już od dawna się mówi.
ciorny17
Posty: 8516
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: ciorny17 »

BuenoSausage pisze:A o powrocie Janusza do Skry już od dawna się mówi.
Zadam trzeci raz to samo pytanie: kto o tym powrocie Janusza mówi? Twitter? Forum? Bardziej zorientowani wiedzą jak wyglądały negocjacje Marcina i w jakiej sytuacji został postawiony po sezonie mistrzowskim. Łomacz ma jeszcze rok ważną umowę, jeśli nie to mnie poprawcie, ale jako pewniak Janusza w Skrze stawiać nie można.

W Treflu wygląda on ok, nawet bardzo ok. Swoje mankamenty poprawił, gra w miarę szybko, dokładnie i nie jest zafiksowany na jednym jak Łomacz. Potrafi kreować lidera.
Kłamca.
dyletant
Posty: 5075
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: dyletant »

Po f6 w Chicago połowa forum powaznie rozważała wylot Kłosa do Tokio. Co tu się stało?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

Z tym przedłużeniem umowy z Łomaczem to w miarę pewne czy zwykła zgaduj-zgadula?

Bo jeśli tak, to byłaby dramatyczna informacja. Przecież to wręcz zupełnie nieopłacalne dla Skry. Dużo lepszy Tavares gra w przeciętnym Lubinie za pewnie połowę mniejsze pieniądze niż Łomacz w Skrze...
Miszczu-xdd
Posty: 547
Rejestracja: 16 maja 2018, o 20:16
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Miszczu-xdd »

BuenoSausage pisze:Z tym przedłużeniem umowy z Łomaczem to w miarę pewne czy zwykła zgaduj-zgadula?

Bo jeśli tak, to byłaby dramatyczna informacja. Przecież to wręcz zupełnie nieopłacalne dla Skry. Dużo lepszy Tavares gra w przeciętnym Lubinie za pewnie połowę mniejsze pieniądze niż Łomacz w Skrze...
Wydaję mi się, że to przedłużenie Łomacza to wcale nie musi być nic pewnego.. Póki co dużo słychać o innych klubach, a o Skierce spokój i wydaję mi się, że Don Konrado może nas wszystkich jeszcze zaskoczyć..
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: reeman »

Prezes czeka na wieści od sponsora, a że PGE ma straty ,to może znów obciąć finanse dla klubu lub inaczej rozłożyć akcenty i finansować sport młodzieżowy lub jakieś wydarzenia sportowe
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Jeśli Sander ma opcję przedłużenia w umowie, to powinna ona zostać aktywowana. Przecież nie po to jest leczony, żeby czmychnął.

Łomacza bym pożegnał, a jeśli ma zostać to za o wiele mniejsze pieniądze. I sytuacja byłaby taka jak w JW z Kampą i Finem - słabo gra jeden, to nie ma zmiłuj. Z krajowego rynku Tavares i Firlej byliby dla Skry idealni, bo wiek odpowiedni, lubią grać środkiem i raczej nie tacy drodzy.

Pobawmy się w przewidywanie. Przychodzi Portugalczyk, a Milad i Sander zostają. Limity są zatem wypełnione. Ale Filipiak wygryzł Serba i Petković zwalnia nie taki mały pewnie kontrakt. W jego miejsce Faryna z być może spadającego Będzina. Niedrogi, w przyszłym roku 27 lat. Do naciskania na Filipiaka świetna opcja.

Problem zrobi się na środku, jak odejdzie Kłos, a Bieniek wróci do Włoch. Trudno mi na ten moment wartościowego Polaka na to miejsce wytrzasnąć. Opcja budżetowa to np. Janek Nowakowski.

No i libero. Wiadomo, że Kacpra nie posadzi nikt. Ale Gruszczyńskiego wyciągnąć z Olsztyna to nie byłby problem. Co by nie mówić - Piechocki nieźle broni, więc mogliby grać wymiennie. W wielu drużynach teraz tak to działa.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: skrowiec »

johnnyrotten pisze:Jeśli Sander ma opcję przedłużenia w umowie, to powinna ona zostać aktywowana. Przecież nie po to jest leczony, żeby czmychnął.

Łomacza bym pożegnał, a jeśli ma zostać to za o wiele mniejsze pieniądze. I sytuacja byłaby taka jak w JW z Kampą i Finem - słabo gra jeden, to nie ma zmiłuj. Z krajowego rynku Tavares i Firlej byliby dla Skry idealni, bo wiek odpowiedni, lubią grać środkiem i raczej nie tacy drodzy.

Pobawmy się w przewidywanie. Przychodzi Portugalczyk, a Milad i Sander zostają. Limity są zatem wypełnione. Ale Filipiak wygryzł Serba i Petković zwalnia nie taki mały pewnie kontrakt. W jego miejsce Faryna z być może spadającego Będzina. Niedrogi, w przyszłym roku 27 lat. Do naciskania na Filipiaka świetna opcja.

Problem zrobi się na środku, jak odejdzie Kłos, a Bieniek wróci do Włoch. Trudno mi na ten moment wartościowego Polaka na to miejsce wytrzasnąć. Opcja budżetowa to np. Janek Nowakowski.

No i libero. Wiadomo, że Kacpra nie posadzi nikt. Ale Gruszczyńskiego wyciągnąć z Olsztyna to nie byłby problem. Co by nie mówić - Piechocki nieźle broni, więc mogliby grać wymiennie. W wielu drużynach teraz tak to działa.
Z zaksy ma odejść Smith prawdopodobnie do Warszawy, w której to ma zastąpić Nowakowskiego któremu konczy sie kontrakt i chce odejść. Nie zdziwi mnie kompletni nic jak trafi wlasnie do Skry i będzie gral w parze z Huberem
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Aquino »

Nowakowskiemu nie kończy się kontrakt. Wręcz przeciwnie- przedłużył go na 2 lata.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

skrowiec pisze: Z zaksy ma odejść Smith prawdopodobnie do Warszawy, w której to ma zastąpić Nowakowskiego któremu konczy sie kontrakt i chce odejść. Nie zdziwi mnie kompletni nic jak trafi wlasnie do Skry i będzie gral w parze z Huberem
No to wedle tego, co piszesz, w Zaksie pustka do wypełnienia nie tylko na libero i rozegraniu, ale też cały środek do zbudowania od nowa...

A Nowakowski w ostatnich latach pracował tylko z Anastasim. Czy te kłopoty Warszawy spowodują, że to najważniejsi gracze odejdą, czy trener też? Aquino może mieć rację, ale niby Kwolek i Kochanowski też mają ważne kontrakty...

Przypomina to trochę Cuprum Lubin, gdzie najpierw było spore sypnięcie groszem, potem z roku na rok słabiej personalnie, odejście Cretu, Tahta, Kaczmarka. Tylko że tam była naprawdę mocna rewolucja, gdy przyszedł Fronckowiak i został z Toobalem czy Ziobrowskim. Może Warszawa aż tak drastycznych ruchów z dnia na dzień nie wykona, ale jednak Smith mimo nazwiska jest już blisko drugiej strony rzeki.

A Tavares, o którym pisałem, w tym niebogatym Lubinie został na drugi sezon. Jak się nikt z czołówki na niego nie połasi, to naprawdę będzie dziwne. A wygląda na to, że może tak być, skoro Janusz do Zaksy, a Toniutti do Jastrzębia. To będzie dla mnie zadziwiające, jeśli prezesi większych klubów mając takiego fajnego grajka pod nosem odpuszczą go całkiem. Oby został w lidze.
Krystian2973
Posty: 192
Rejestracja: 4 lis 2012, o 20:56
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Krystian2973 »

W Skrze przede wszystkim pozegnanie Gogola Milczarka Klosa i serbskich najemnikow. Janusz powinien przyjsc i z tego co mowil to odrzucil przed sezonem oferte Warszawy bo ma isc do Skry. Lomacz prosze bardzo ale na drugiego za polowe kasy. Faryna ciekawa opcja ale wolalbym powrotu Wlazlego jesli zgodzilby sie byc rezerwowym. Super byloby zatrzymac Bienka ale jesli to sie nie uda to bralbym Niemca i Szalache bo to perspektywiczni zawodnicy do Hubera i Adamczyka. Kwestia libero i tutaj marzy sie powrot Zatorskiego, ktory jest podobno dogadany z Resovia. Ale Sander moglby namowic kolege z repry Shojiego i swojego brata w miejsce Katicia. Do tego Misiek Winiarski na lawke. Jezeli przynajmniej 2/3 tych transferow by sie udalo to Skra odzyskalaby dawny blask. Kluczem pozycja libero. Dzisiaj to zespol, ktory niby wyglada solidnie na papierze a w erzeczywistosci moze przegrac z kazdym.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

@Krystian2973

Kłos ponoć odchodzi do Resovii i to chyba jedyne z Twoich życzeń, które się może spełnić. Wlazły na pewno nie wróci, bo on nie chciał kończyć kariery, a Piechocki chciał to zrobić za niego. Po tylu latach w tak słaby sposób się z nim pożegnano, więc powrót nie wchodzi w rachubę.

Serbowie pewnie odejdą. Ale w odejście Gogola nie chce mi się wierzyć. Skra powinna się doczołgać do top 4 i coś powalczyć w playoffach, nawet bez Sandera, bo samym środkiem, Irańczykiem i Ebadipourem i tak większość rywali w rundzie zasadniczej pokonają, jak już ten pocovidowy dołek przejdzie.

Co do środkowego, to moim zdaniem Niemiec to jeszcze nie ten poziom, żeby grać w szóstce Skry, ale Szalacha już jest trochę bardziej doświadczony. Młody Sander w ataku gra świetnie, ale nie umie przyjmować, więc nawet gdyby odciążał podstawowego gracza na pozycji, to musiałby przy nim być świetny libero.

No i tu niestety. Możesz sobie o Shojim marzyć, Kerminenie czy nawet Perrym. Ale Kacper jest chyba nietykalny. Nie po to go ojciec forował tyle lat, żeby teraz go usuwać w cień. Zwłaszcza, że ostatnio junior pokazuje wreszcie przyzwoity momentami poziom.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: skrowiec »

johnnyrotten pisze:@Krystian2973
Serbowie pewnie odejdą. Ale w odejście Gogola nie chce mi się wierzyć. Skra powinna się doczołgać do top 4 i coś powalczyć w playoffach, nawet bez Sandera, bo samym środkiem, Irańczykiem i Ebadipourem i tak większość rywali w rundzie zasadniczej pokonają, jak już ten pocovidowy dołek przejdzie.
To jaki ten drugi Irańczyk gra w Bełchatowie? :D :] bo chyba nie jestem na bieżąco.

P.S
1.Uważam że Katić nie odejdzie, bo nie i już.
2.To że Sander zostaje co najmniej kolejny sezon nie jest już chyba żadną tajemnicą.
3.Wlazły do Bełchatowa wróci dopiero na siatkarską emeryturę.
4.Winiarski jeśli ciągle będzie miał progres na ławce trenerskiej to jestem przekonany że prędzej czy później będzie w Skrze.
5.Milczarek raczej będzie już niebawem kończył zabawę w siatkówkę, nie jestem przekonany z tą nietykalnością juniora Piechockiego.
6.Nasz bądź co bądź kochany Kondzio Piechocki napewno znajdzie jakiegoś asa w rękawie, bo tego nikt mu nie zaprzeczy że łeb w tych kwestiach ma.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

skrowiec pisze: To jaki ten drugi Irańczyk gra w Bełchatowie? :D :] bo chyba nie jestem na bieżąco.
No chyba nie jesteś :D Takie się już robi złudzenie optyczne w tym sezonie, jakby Miladów było dwóch i myślę, że wielu fanów Skry się ze mną zgodzi.

No a tak serio, to się machnąłem ;)
BuenoSausage
Posty: 1559
Rejestracja: 25 wrz 2020, o 16:18
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: BuenoSausage »

Krystian2973 pisze:Kwestia libero i tutaj marzy sie powrot Zatorskiego, ktory jest podobno dogadany z Resovia. Ale Sander moglby namowic kolege z repry Shojiego i swojego brata w miejsce Katicia.
Uwierzę we wszystko, ale nie w to, że Skra odstawi Piechockiego juniora na ławkę gdy Piechocki senior jest prezesem. To wręcz fantastyka.

Choć z drugiej strony, Piechocki nie gra w tym sezonie źle. Zaryzykuję stwierdzenia, że gra nawet całkiem solidnie. To już nie jest takie ciągnięcie w dół zespołu jak bywało kilka sezonów temu. Teraz głównym problemem Skry, w mojej opinii, jest przede wszystkim lewe skrzydło, czyli pauzowanie Sandera połączone z brakiem formy fizycznej Ebadipura. A zaraz potem rozegranie - i to jest pozycja którą Skra powinna wzmocnić w pierwszej kolejności.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Blanco »

Krystian2973 pisze:Faryna ciekawa opcja ale wolaym powrotu Wlazlego jesli zgodzilby sie byc rezerwowym.
FIlipiak gra najlepiej w Skrze, a Ty piszesz o Farynie? No chyba, że chcesz Farynę na drugiego, co jest jakimś szaleństwem.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Blanco pisze:
Krystian2973 pisze:Faryna ciekawa opcja ale wolaym powrotu Wlazlego jesli zgodzilby sie byc rezerwowym.
FIlipiak gra najlepiej w Skrze, a Ty piszesz o Farynie? No chyba, że chcesz Farynę na drugiego, co jest jakimś szaleństwem.
A co według Ciebie - drogi Blanco - jest szaleństwem w tym, że Faryna może być drugim atakującym w Skrze?

Z jednej strony są narzekania np. na Resovię, że nie ma porządnego zmiennika dla Butryna, a z drugiej jak się rozważa bombardiera z dołu tabeli, to też jest coś nie tak. Przypomnę, że Skra już takiego bombardiera z dołu tabeli - tyle, że z Włoch - już ma drugi sezon. Petković się chłop nazywa, kontrakt ma pewnie godny.

A Faryna gorszy sportowo nie będzie, jest równolatkiem Filipiaka i może chce się pokazać w większym klubie niż Będzin? Gdyby Skra dostała się do LM, to na pewno Filipiak wszystkich meczów nie uciągnie. Według Ciebie ma się Rafał kisić całą karierę w środku i na dole tabeli? Przecież masz przykłady drużyn w lidze, gdzie nie ma porządnego zmiennika na ataku: Godlewski, Lorenc, Domagała chociażby. A z kim zostanie Bełchatów w razie ewentualnej kontuzji Filipiaka?
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Matson »

johnnyrotten pisze:
Blanco pisze:
Krystian2973 pisze:Faryna ciekawa opcja ale wolaym powrotu Wlazlego jesli zgodzilby sie byc rezerwowym.
FIlipiak gra najlepiej w Skrze, a Ty piszesz o Farynie? No chyba, że chcesz Farynę na drugiego, co jest jakimś szaleństwem.
A co według Ciebie - drogi Blanco - jest szaleństwem w tym, że Faryna może być drugim atakującym w Skrze?

Z jednej strony są narzekania np. na Resovię, że nie ma porządnego zmiennika dla Butryna, a z drugiej jak się rozważa bombardiera z dołu tabeli, to też jest coś nie tak. Przypomnę, że Skra już takiego bombardiera z dołu tabeli - tyle, że z Włoch - już ma drugi sezon. Petković się chłop nazywa, kontrakt ma pewnie godny.

A Faryna gorszy sportowo nie będzie, jest równolatkiem Filipiaka i może chce się pokazać w większym klubie niż Będzin? Gdyby Skra dostała się do LM, to na pewno Filipiak wszystkich meczów nie uciągnie. Według Ciebie ma się Rafał kisić całą karierę w środku i na dole tabeli? Przecież masz przykłady drużyn w lidze, gdzie nie ma porządnego zmiennika na ataku: Godlewski, Lorenc, Domagała chociażby. A z kim zostanie Bełchatów w razie ewentualnej kontuzji Filipiaka?
Petkovic jest znacznie lepszym zawodnikiem niż Faryna, sportowo taka zamiana byłaby niekorzystna, nie wiem jak finansowo
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

@Matson

A po czym wnosisz, że to lepszy zawodnik? Ja się po nim więcej spodziewałem. Sprawia wrażenie jakiegoś takiego ociężałego. Jak nie ma rozegranej piłki, to często jest czapowany. Zagrywka, moc w ataku i zasięg zdecydowanie na korzyść Faryny. Według mnie Serb to nie był i nie jest kaliber na pierwszego do takiego klubu jak Skra, więc nie ma co trzymać Ferrari w garażu, że sparafrazuję pewnego piłkarza.
Blanco
Posty: 1086
Rejestracja: 24 cze 2015, o 14:26
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Blanco »

Faryna ma potencjał na bycie jedynką w top 6. A ja do dziś się dziwię, jak to jest możliwe, że to nie on trafił do Vervy.

A co do Domagały i Resovii, to tak to już jest, że jak jest Konarski i Schops, to narzekają, że wyrównana 14, a jak jest Butryn i Domagała - czyli transparentny podział na podstawowego/rezerwowego, to narzekają, że Domagała za słaby.

O tym, że Skra ma najlepszego rezerwowego atakującego w lidze, pisałem już wcześniej.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: johnnyrotten »

Blanco pisze:Faryna ma potencjał na bycie jedynką w top 6. A ja do dziś się dziwię, jak to jest możliwe, że to nie on trafił do Vervy.
Z kasy na obecne trio na pewno by wystarczyło na kontrakt i jeszcze zostało... Ale może Faryna obiecał trenerowi, że zostanie jeszcze sezon i pomoże się utrzymać? Tak było w przypadku Fronckowiaka i Tavaresa. No a ten ostatni to w ogóle negocjował z Vervą i się nie dogadał. Dla mnie to jest niepojęte, jak można postawić na Trinidada kosztem Portugalczyka.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2020/2021

Post autor: Matson »

johnnyrotten pisze:@Matson

A po czym wnosisz, że to lepszy zawodnik? Ja się po nim więcej spodziewałem. Sprawia wrażenie jakiegoś takiego ociężałego. Jak nie ma rozegranej piłki, to często jest czapowany. Zagrywka, moc w ataku i zasięg zdecydowanie na korzyść Faryny. Według mnie Serb to nie był i nie jest kaliber na pierwszego do takiego klubu jak Skra, więc nie ma co trzymać Ferrari w garażu, że sparafrazuję pewnego piłkarza.
Wnoszę jedynie po sezonie Petkovicia we Włoszech. Faryna takiego sezonu nie rozegrał w Pluslidze, i mimo że się wyróżnia na tle Bedzina to dysponuje o wiele gorszą techniką niż Petkovic. Można się spierać kto byłby lepszym rezerwowym, ale przypominam że na początku sezonu Petkovic był pierwsza opcją w Skrze. I może będzie to kontrowersyjne ale ja w tamtym sezonie wyżej oceniałem Superlaka niż Faryne, po prostu u Faryny nie ma czegoś takiego jak kierunek ataku, co się nie rzuca w oczy jak zdobywa polowe punktów swojej drużyny, ale zacznie rzucać jak wobec niego będą jakiekolwiek oczekiwania co do wyniku. Na potwierdzenie tylko dodam, ze jak Będzin w końcu wygrał to wózek ciągnął Ademar a nie Faryna. Oczywiście na rezerwe w topowych zespołach plusligowych świetny, ale do bycia kimś typu Petkovic w skrze czyli prawie pierwszym ale nie zawsze (:D) to Serb jest po prostu pewniejszy
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”